Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58751) Degeczi válasza Parci (#58750) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jaa - teljesen kiesett, h már van nekik :B

(#58752) |AP|


|AP|
veterán

Az ünnepek alatt panaszkodtam kicsit a GM1 és a nagyobb obik (GM1-en már a 20-as ez a kategória :) ) viszonyáról.
Ma reggel hozta a postás ezt a kis markolatot és nagyon sokat javít a helyzeten. Jobb fogást ad, nem lóg le a 20-as a vázról lefelé, az elvesztett állványmenetet is ügyesen pótolja, a gyári grip árának kevesebb, mint feléért.
Ennek ellenére két hét múlva érkezik az EM10 tesztre, azt mindenképp ki akarom próbálni. Viszont ez a kis grip akkor is maradna, ha eladnám a GM1-et, hátha egyszer még jó lesz egy GM5-re :)

(#58753) jjeahh válasza |AP| (#58752) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már grip, ez olyan szexy :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58754) hegyimorc válasza jjeahh (#58753) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Illik a bringájához :D

GM1 grip, oly féle levehető kisvaku, meg kereső meg minden hasonló: azt gondolom ezekről, hogy akinek tényleg kell, nem csak héba-hóba hanem állandóan a gépen, az jobban jár, ha olyan gépet vesz amire nem kell, mert mind szarabb mint egy olyan gép aminek eleve rendes fogása van, eleve van beépített keresője, vagy felpattintható kisvakuja.

Ettől függetlenül tetszik amit pollai vett, csak nálam a gm1 értelmét kérdőjelezné meg. Az Arca cseretalp miatt még meg is venném (csak már eladtam az RRS fejet, mert annak sem volt értelme ezekhez a kis gépekhez :DDD )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58755) |AP| válasza hegyimorc (#58754) üzenetére


|AP|
veterán

Ezért akarom mindenképp kipróbálni az EM10-et. Jobb fogás, kezelés, EVF, stb. Viszont a GM1 egyszerűen meg páratlan, ha a méretét nézzük. A próbahét alatt remélem sikerül kitalálnom, hogy melyik a fontosabb.

"nálam a gm1 értelmét kérdőjelezné meg" - ha nem a 12-32 van a gépen, hanem pl. a 20-as, akkor gyakorlatilag semmit(!) nem növel a gép méretén, hiszen az összmagasságot már úgyis az obi alja adná, mélységben sem add hozzá, csak jobb fogást ad.
Először az volt a terv, hogy csak akkor lesz fent ha 20-assal, vagy valami nagyobb obival használom, de a fogás miatt lehet marad állandóra, azt a +4,5mm magasságot kibírom.

jjeahh: én nemrég ebbe a hasonlóan finom darabba futottam bele, EM10-hez :)

(#58756) jjeahh válasza |AP| (#58755) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez is szexi lenne, csak az alján azok a lábak furcsák nekem, már majdnem ilyen :D egy nagyobb teleobival már valszeg nem olyan szembetűnő

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58757) hegyimorc válasza |AP| (#58755) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Próbahétre lehet kérni markolattal a gépet?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58758) |AP| válasza jjeahh (#58756) üzenetére


|AP|
veterán

ha végignézed, (8:19-től) látszik hogy vagy lábak nélküli verzió is.

(imádom egyébként nézni, amikor egy darab fából ilyen gyönyörűségek születnek... ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ilyenekkel szeretnék foglalkozni. Főleg ha kereslet is lenne rá, bár jelenleg az építészekre sincs :) )

morc: nem tudom, de egy levél az "info@teddprobara.hu"-ra és biztosan megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#58759) hegyimorc válasza |AP| (#58758) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem levelezgetek, annyira nem érdekel :), és próbára sem szeretnék elkérni semmit, csak eszembe jutott az em5 és a markolata, ami nagyon sokat dob a fogáson, ha nagyobb, nehezebb obikkal használom.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58760) pana0017


pana0017
senior tag

Kész az első kép :D nagyon bejön a készülék, írták hogy rossz a fogása, szerintem semmi baj nincs vele. Az normális, hogy képtelen vagyok annyira stabilizálni, hogy ne villogjon az ikonja? Ugye a blendértéket nem tudom a menüből állítani, így akkor érdemes a záridőprioritás módot használni? G3 és Helios 44-2

[ Szerkesztve ]

(#58761) hdanesz válasza pana0017 (#58760) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a full manual a tuti. Alig várom, hogy megérkezzen az adapterem és kipróbálhassam én is a Helios-44M-et. :D

(#58762) jjeahh válasza pana0017 (#58760) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, örvendek, sztem is meglepően jó a fogása, gondoltam olyasmi lesz mint a gx1-nek, de a g3-ason jobban eltolták a bajonettet a szélére, így több hely maradt a kezednek. Ha teljesen tisztában vagy a technikai alapokkal, és nem sietsz sehová, M módot is használhatsz, de kezdetnek sztem A mód manuálhoz az igazi, sőt, én most is A módban kattogok, csak akkor tekerem M-be, ha a záridőt mindenképpen manuálisan szeretném állítani. A avagy rekeszprioritás módban a helioson állítod a rekeszértéket, a váz meg hozzáigazítja a záridőt, esetleg az iso-t is ha auto-ra állítod.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58763) pana0017 válasza jjeahh (#58762) üzenetére


pana0017
senior tag

És a remegés riasztás az normális dolog?

(#58764) pajibá


pajibá
tag

Sziasztok. Immár sokadik variám legújabb gyöngyszeme, egy GH3 lett. Igaz csak egy kis Canon 50/1.8-as obicskával, mert másra nem maradt . D90-ről váltottam, immár többedszer. Remélem utoljára. :W
Egy kép vele. (Tudom nem szokás.!) Nem az igazi, de indul a gyűjtögetés valami hozzávalóra.
Egy kínom nekem is van a Wifivel, mert nem tudom összehozni. Igaz annak idején a G6-al sem jött össze.
Próbálkozom, mint a kiskuty.

További szép fényeket.

(#58765) jjeahh válasza pana0017 (#58763) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem tudom mire gondolsz, az a kis piros fényképezőgép ikon a felső sávban? asszem az csak 1/20 vagy hosszabb záridőnél jelenik meg, ha normál fényben mutassa azt, akkor nem normális... obisapka nem maradt fent véletlenül? :DDD vagy M módban hosszú záridőn felejtetted?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58766) pana0017 válasza jjeahh (#58765) üzenetére


pana0017
senior tag

Rekeszprioritásban vagyok, így ritkábban jelenik meg, de előfordul. Gond lehet az is, hogy a szobában vagyok mesterséges nem túl erős fénynél.

(#58767) Studi válasza pana0017 (#58766) üzenetére


Studi
addikt

Az nem veszi figyelembe, hogy te mennyire tartod stabilan a vázat. Csak a záridőtől, esetleg a záridőtől és a gyújtótávolságtól függő figyelmeztetés. :)

(#58768) jjeahh válasza pana0017 (#58766) üzenetére


jjeahh
nagyúr

rekesz mehet wide-open, meg toljad fel az iso-t ha nincs rendszervakud olyankor, én 1600-ig használom, de ha az sem elég sztem mehet 2000-2500-ig is, iso3200-on már veszít a dinamikából, és kezd sávosodni...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58769) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Módosult az aláírásom. :K

(#58770) schawo válasza .: JuSzT :. (#58769) üzenetére


schawo
titán

Minek 3 akksitöltő egy vázhoz? ;] :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58771) .: JuSzT :. válasza schawo (#58770) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

valahogy tesztelni kell a 12 es elosztót, hogy működik e minden ága :D

(#58772) hegyimorc válasza schawo (#58770) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha a gyári töltő kipurcan, legyen még +3 tartalék :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58773) Alg


Alg
veterán

Ezt a "majdnem-focus-peaking" módszert próbálta már valaki M5/PL5/PM2-n?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#58774) Schanyee válasza Alg (#58773) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én P5-ön próbáltam, majdnem olyan mint amit az tud peaking, ugyanúgy nem jó, mert nagyon szaggat...

(#58775) MrChris válasza pajibá (#58764) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a wifi nem egyszerű, nekem is sokadjára jött csak össze. Bár felesleges volt, mert eszi az aksit mint a torkosborz és lassú mint a tetű. Most lemértem, 1 rawot 30 másodperc alatt küld át.

(#58776) pajibá válasza MrChris (#58775) üzenetére


pajibá
tag

Köszi szépen, akkor hagyom a túróba.Nem ér annyit. :Y

(#58777) MrChris válasza pajibá (#58776) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az jutott az eszembe lehet hogy csak a routerem lassú, de nekem nincs másik, higy kipróbáljam...

(#58778) ati3x válasza #40935168 (#58707) üzenetére


ati3x
senior tag

Nos, milyen a 45-ös? Kívàncsi vagyok a véleményedre, mert azért te profibb fotós vagy! :)

(#58779) mano42


mano42
aktív tag

Nekem ez a dolog jobban tetszik, lényegesen diszkrétebb, nem növeli a kamera méretét, azt nem értem miért nem tervezték alapból ilyenre...

(#58780) |AP| válasza mano42 (#58779) üzenetére


|AP|
veterán

hogy el lehessen adni hozzá a gyári Pana gripet +30k-ért :)
Egyébként ez a markolat sem rossz, de ha nem 12-32 van a gépen, hanem egy nagyobb obi, akkor ugyanolyan aránytalan, mint markolat nélkül.

(#58781) mano42 válasza |AP| (#58780) üzenetére


mano42
aktív tag

nagyobb obira ott a GX7 :)

...meg újabban a tendencia úgyis az, hogy a szenzorvédő sapka az egyben obi is, miért nem lehetne fordítva is? A GM1 nagyszerűen működik a 100-300-on mint szenzoros obisapka :DD

[ Szerkesztve ]

(#58782) Mercutio_ válasza mano42 (#58781) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagyobb obikkal kényelmes a kicsi váz, mert ott úgy is az obi tövét fogod bal kézzel ami sokkal stabilabbá teszi a cuccot. Kisebb obiknál ez nem megy és marad a váz bal oldala amin nincs jó fogás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58783) mano42 válasza Mercutio_ (#58782) üzenetére


mano42
aktív tag

Szerintem egyik legjobb egyensúlya a 7-14-el van...

(#58784) eeXaa


eeXaa
addikt

...azon gondolkodom, hogy samyang 7.5 helyett egy 8mm sony mountosat veszek, ez ugye 16mm lenne m43 vázon, viszont a fényerő 2.8 lenne.. az ok hogy egy plussz adapter, meg gondolom egy picit nagyobb, de lenne bármilyen hátránya a 7.5mm el szemben, esetleg jobban torzít :F
... ill. gonolkozott már valaki ezen, vagy csak én zakkantam meg :F

(#58785) Parci válasza eeXaa (#58784) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak te. nézd már meg, hogy mekkora...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58786) eeXaa válasza Parci (#58785) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem tudom mennyire nagy, 2x?

(#58787) Parci válasza eeXaa (#58786) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

internetes keresést javaslok számodra a world wide weben, azaz a világhálón

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58788) eeXaa válasza Parci (#58787) üzenetére


eeXaa
addikt

:) ...szóval számodra a méret eleve kizáró ok. a fényerő viszont jól jöhet sokszor...

[ Szerkesztve ]

(#58789) MLaca válasza eeXaa (#58788) üzenetére


MLaca
őstag

halszemnél az f2.8 vs f3.5? ne röhögtess már :)

http://mlzphoto.hu/

(#58790) eeXaa válasza MLaca (#58789) üzenetére


eeXaa
addikt

..szval szerinted sincs semmi értelme?

(#58791) MC Pite válasza eeXaa (#58790) üzenetére


MC Pite
veterán

Nincs...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58792) kamilyon04 válasza eeXaa (#58788) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

A méret a legfőbb előnye az mft rendszernek, ez vitathatatlan ;)
Nekem a 14 2.5 mellett ez a samy 7.5 volt az egyik legnagyobb érv az MFTre váltásra.
Pentaxon volt 10-17 fisheye-om, (ugyanez van tokinában nikonra meg canonra is) annál jobb a képminősége.
A samy 8 mm tudtommal kb. ennek a pentax zoomnak a tudását hozta.
Tehát szerintem nem csak a méret, hanem a képminőség és az is a 7.5-ös mellett szól, hogy nem kell hozzá adapterrel szarakodni szerintem.
Érdemes lenne valaki olyat találni, aki próbálta a 7,5-ös meg a 8-as samyt is. (ha továbbra is értelmes megoldásnak tartod a 8-as használatát a 2/3 Fé nyereség miatt - én nem tartom annak)

(#58793) madgie válasza eeXaa (#58790) üzenetére


madgie
titán

De, abszolút van értelme egy 18mm flange distance-re, mégis nagyobb bajonettátmérőre tervezett E-Mount lencsét a kisebb bajonettátmérős, 19.25mm bázistávú mft-re erőltetni ;]

(#58794) Parci válasza madgie (#58793) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hogy még vágni is kell belőle? erre nem is gondoltam :DDD

(ha a kolléga meg stikában sony-ra vágyik, akkor legyen férfi és vállalja fel a másságát, nyergeljen át a sony topikba, elkél ott minden lelkes kéz, szegények már tényleg kínjukban vázat csavarnak a vázakra)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58795) eeXaa


eeXaa
addikt

....jólvanakkor meggyőződtem. :) :R

(#58796) Rum.cájsz válasza eeXaa (#58786) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Samyang 8/2.8 UMC fisheye: 60X55.8 mm - 215 gramm - 10/8 lencse
Samyang 7.5/3.5 UMC fisheye: 60X48.3 mm - 197 gramm - 9/7 lencse
az első modell jobban vignettál (nyilván mert nagyobb érzékelőt kell kirajzolnia) és erős ellenfényben kicsit szarabbul viselkedik, más egyéb optikai tulajdonságban szinte tök egyformák
- ha már a paraméterek érdekeltek -

(#58797) Parci válasza eeXaa (#58795) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meggyőzött, hogy vagy az obiból kell lefűrészelni, vagy a vázból kell egy kicsit kivésni? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58798) schawo válasza eeXaa (#58790) üzenetére


schawo
titán

Más leképezést használnak. A 8mm-es sztereografikus(hoz hasonló) nehezen egyengethető, a 7.5mm-es pedig hagyományos ekviszolid leképezésű. És a felbontása is sokkal jobb a 7.5-esnek. Meg a 8mm-es nem adja ki a 180 fokot 4/3-os érzékelővel. Pont a 7,5-est szokás ráfaragni a Sony bajonettre, nem fordítva. Nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58799) eeXaa


eeXaa
addikt

..köszi mindenkinek...
...használtan mi a max amit szabad érte adni?

(#58800) konyi79 válasza Parci (#58794) üzenetére


konyi79
addikt

:P
Járunk ám ide megfigyelni az ellenséget!
:B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.