Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58701) MC Pite


MC Pite
veterán

1-1,2°ot balra dől.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58702) .: JuSzT :. válasza MC Pite (#58701) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

oké, a horizonton látszik hogy balra, de a torony mintha jobbra. Jó, az én szememre senki ne adjon :D

(#58703) MrChris válasza .: JuSzT :. (#58700) üzenetére


MrChris
nagyúr

-Kolléga, vágja le a beteg bal lábát!
-...mondom a balt!
-...mondom a lábát!
-...mondom a betegét!!

(#58704) neevous válasza jjeahh (#58693) üzenetére


neevous
tag

Van egy GH1-em és egy GF1-em. A GH1-nek érezhetően nagyobb a dinamikája, fokozatosan bukik be vagy ég ki, így szebbek a fekete-fehér konverziók. Videóban meg egyértelműen jobb. Kocsmában iszok, nem fotózok, igy 1600-as isoig hasznalom, ott meg okés és az enyém nem bandingol.

Szerk.:
A G3-hoz hasonlitottam, nem volt egyértelmű, Bocsi.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#58705) neevous válasza MrChris (#58699) üzenetére


neevous
tag

Tessék, itt van még Pana bőrszín a rajongóknak :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/8668933351/

[ Módosította: MLaca ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#58706) cdl válasza hdanesz (#58698) üzenetére


cdl
senior tag

Én meg a 75 1.8-at hoztam el ma kipróbálni😃
Csak nehogy úgy járjak, mint az EM 1- el, hogy Nekem ez kell!

(#58707) #40935168 válasza cdl (#58706) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kár volt. Megfertőz. :D

(#58708) jjeahh válasza neevous (#58704) üzenetére


jjeahh
nagyúr

várom a csajos portrékat vele! :DDD ilyen képeket meg óvatosan linkelj, mert sokan nem szeretik itt a pana bőrszíneket... bár de ha jól emlékszek te sem, ezért adtad el a g3-ast, aztán meg mégis vettél két másik panát :DDD , nekem már nincs bajom vele, inkább a fotók lapossága zavar még mindíg picit, azzal nem tudok mit kezdeni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58709) hdanesz válasza cdl (#58706) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos eddig csak itthon, lakásban tudtam próbálgatni...de még így is nagyon jónak tűnik. :D
A következő áldozat a 45mm f1.8 lesz. Csak szép sorban. Ódákat zengenek róla mindenfelé, hogy 'gombokért' mekkora király.

(#58710) cdl válasza #40935168 (#58707) üzenetére


cdl
senior tag

Ettől félek.
Keresek valami antibiotikumot akkor, hátha kigyógyít😀

(#58711) Studi válasza hdanesz (#58709) üzenetére


Studi
addikt

Igazából a 60/2.8 és a 45/1.8 bár más karakterű obik, de a végeredmény mégsincs olyan messze egymástól. Ha nem a gyűjtögetés lenne a szenvedélybetegségem akkor biztos csak az egyiket tartanám meg.

(#58712) hdanesz válasza Studi (#58711) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

GAS? :D Azaz gear acquisition syndrome?

[ Szerkesztve ]

(#58713) Studi válasza hdanesz (#58712) üzenetére


Studi
addikt

Az. :DDD Nem merném asszony elé egyszerre kipakolni egy asztalra a cuccokat, amik vannak itthon. :DDD

(#58714) Studi válasza Lassú Víz (#58694) üzenetére


Studi
addikt

Azért neevousszal szemben tényleg nyertem a "legretróbb gép" versenyt az E-1-el! :D És ha valaki jön a filmes vázaival, akkor én is bedobok egy születésem előtti Pentax Spotmaticot is! :DDD

(#58715) Rum.cájsz válasza Studi (#58713) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Én meg a lóvét amit eddig beleöltem a képelésnek nevezett foglalatosságba. :(

Mielőtt elharapózna az oly 75/1.8 láz, mert még lesz ilyen... csakazértis egy kis Panás bőrszín, képelésileg

[ Szerkesztve ]

(#58716) MLaca válasza hdanesz (#58712) üzenetére


MLaca
őstag

KMSZ - kütyümegszerzési-szindróma

http://mlzphoto.hu/

(#58717) neevous válasza jjeahh (#58708) üzenetére


neevous
tag

Sokkal melósabbak a Pana kepei, de igazából tökmindegy, ha különbözô helyzetekre csinalsz preseteket, de erre utólag kellett rájönnöm.

Abból kell kihozni a legjobbat, ami van és amúgy sokkal olcsóbb megtanulni lightroomozni, mint folyamatosan veszegetni az egyre jobb vázakat. Üvegre költök szerintem már csak én is, mert nem korlátoznak igazán ezek a vázak sem.

Ez pl Pana G3 jpeg. Végigfotóztam pár órát, mire észrevettem, de még lehetett menteni a menthetôt.
[link]

Az régebbi vázak amúgy gondolom ennél rosszabbak jpegben. Kövezzetek meg, de nekem amúgy a dynamic BW sem tetszik a GF1-en. Túl élesek az átmenetek és kb szürke nincs is benne, csak fehér és fekete.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#58718) rbalint88 válasza neevous (#58717) üzenetére


rbalint88
addikt

amúgy OLY üvegekkel jobbak a színek Pana vázon is. kettőt és könnyebbet, hogy miért, de valószínű a felületkezelés színezésében lehet a rejtély kulcsa.

(#58719) #40935168 válasza neevous (#58717) üzenetére


#40935168
törölt tag

ISO160 ? :D Miért pont annyi ?

(#58720) totálkezdő válasza #40935168 (#58719) üzenetére


totálkezdő
tag

Mert a Panasonicnál ez az alap ISO.

(#58721) madgie válasza rbalint88 (#58718) üzenetére


madgie
titán

Mert melegebbek a színei, egyes Pana fixek híresek a szinte hűvös színekről.

neevous: pont az a lényege a dynamic bw-nek, nem véletlenül az a neve :D (és mellette volt sima bw mód, sok szürkével).

[ Szerkesztve ]

(#58722) schawo válasza Studi (#58714) üzenetére


schawo
titán

Zeiss Ikon Contessamatic-E távmérős (1960)? :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58723) jjeahh válasza neevous (#58717) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Sokkal melósabbak a Pana kepei, de igazából tökmindegy, ha különbözô helyzetekre csinalsz preseteket, de erre utólag kellett rájönnöm.
Abból kell kihozni a legjobbat, ami van és amúgy sokkal olcsóbb megtanulni lightroomozni, mint folyamatosan veszegetni az egyre jobb vázakat."

végre valaki hozzám hasonlóan gondolkozik a topikból, már kezdtem azt hinni én vagyok szuperkülönc vagy valami, és tényleg csak elhitetem magammal, hogy nincs gond a pana színekkel sem, csak valamivel melósabb :) én az ilyen hsz-kre általában megkapom, hogy "de ha fuji-t vagy om-d-t vettél volna..." :DDD
nekem inkább ilyen ficsőrök hiányoznak, amiket az oly-n megszoktam mint a stabi, a szuperfinoman járó tárcsa, a sokkal jobban használható gyorsmenü, a tankszerű felépítés stb... de cserébe kapok forgatható kijelzőt, evf-et, gyorsabb sorozatot.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58724) schawo válasza jjeahh (#58723) üzenetére


schawo
titán

de bezzeg ha ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58725) eeXaa válasza jjeahh (#58723) üzenetére


eeXaa
addikt

...csak az a bibi, hogy akinek jobb ujjabb váza van, az bizony többet profitál a lightroomból is... ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#58726) jjeahh válasza schawo (#58724) üzenetére


jjeahh
nagyúr

most már csak azért is félek a fujioly-tól, mert ha vennék egyet, egy hétig kapnám a fejemre az "én megmondtam" véleményeket :D szal csakazértis addig nyúzom a g3-at, amíg kimúlik szegény, és győnyörű panasonic bőrtónusos portrékat fogok lőni vele :P najó, ha az om-d ára 1Parci lesz valaha, akkor azért elcsábulok...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58727) madgie válasza jjeahh (#58726) üzenetére


madgie
titán

Ja, és vagy két évig még csak tervezgeted a 45/1.8-at, ahelyett, hogy a G3 helyett egyből azt vettél volna a szeretett cipponnyé' vázadra ;]

(#58728) jjeahh válasza madgie (#58727) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó, de így a tesómnál landolt az oly, és végre van aki lőjön új profilképet a facebookomra :DDD
amúgy mondtam már, hogy mintha az olympus-os korszakodban többet képeltél? :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58729) szab13


szab13
aktív tag

Az E-M10-eshez milyen távkioldási lehetőségek vannak? (Ha lehet vezeték nélküli)
Wifi nem érdekel, illetve találtam egy oly RM-UC1 távkioldót. (vezetékes, ha jó hozzá)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#58730) madgie válasza jjeahh (#58728) üzenetére


madgie
titán

Dehogy képeltem többet. Akkor is kevés sz@rt lőttem, most is :DDD

(#58731) Studi válasza szab13 (#58729) üzenetére


Studi
addikt

Ja, ez jó minden nem szabvány USB csatlakozós Olympushoz. Utángyártottban vannak mindenféle időzítős meg timelapse-et tudó verziói ~5-6e Ft-ért. Vezeték nélküli az nincs, ezt a funkciót lehagyták az Oly milcekről, marad a wifi. :(

(#58732) szab13 válasza Studi (#58731) üzenetére


szab13
aktív tag

Köszönöm, kár, hogy kihagyták :(

(#58733) Lassú Víz válasza Studi (#58731) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne szomorkodj, jobb a wifis mint az infrás. Az OI Share tud buta távvezérlő is lenni, ha kell.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58734) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Canon and Nikon both recently told Japanese press that they’re seeing softness in low-end DSLR sales and that they are doubling their mirrorless R&D efforts in response."

végre...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58735) Studi válasza szab13 (#58732) üzenetére


Studi
addikt

A régi rendszer még infra vezérlős volt, gondolom egy pici PEN elején nem lehet optimálisan elhelyezni a vevőjét, hogy ne takarja ki egy nagyobb obi. És nem is túl esztétikus. Azért az OM-D-kre rakhattak volna valamit, de mióta van wifi azóta nincs nagy jelentősége. :)

(#58736) Studi válasza Parci (#58734) üzenetére


Studi
addikt

(#58737) schawo válasza szab13 (#58732) üzenetére


schawo
titán

Létezik rádiós megoldás. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58738) Parci válasza Studi (#58736) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a canon szerintem révbe fog érni :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58739) schawo válasza Parci (#58734) üzenetére


schawo
titán

Üdvözöljük a fedélzeten a késve érkezőket. A legalsó kabinban van még hely.

Illetve a fedélzetre még nem értek fel, de legalább elindultak otthonról. Meglátjuk, hogy elcsípik-e még a járatot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58740) Degeczi válasza szab13 (#58729) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebayről fillérekért lőhetsz rádiós távkioldót (ugyanoda csatlakozik a vevőegysége, mint a vezetékes), kompatibilis maradt vele.

De általános célra sokkal jobb megoldás a wifi, mert a telefonodon élőképet is látsz (amin érintéssel jelölhetsz ki fókusz célpontot is), így egyfajta levehető EVF-ként is kezelheted.

(#58741) jjeahh válasza Parci (#58738) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha okosan csinálnák, lehetne még bombasiker is akár, de ezt a canonról nehezen tudom elképzelni...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58742) Studi válasza Parci (#58738) üzenetére


Studi
addikt

Ehhez viszont az kell, hogy ne tartsák vissza a tudásukat a milc gépektől. Mert ha elkezdenek nagyon szegmentálni, akkor hiába lesz jobb egy Canon milc a Canon belépő DSLR-eknél, a már most piacon lévő milcek magasabb kategóriában versenyeznek.
Persze a nevük, és az obi kompatibilitás is elég nagy volument tud majd hozni neki a piacon, ha tényleg komolyan gondolják. A 22/2-vel máris letették a névjegyüket a milc piacon, csak egyelőre nem sok minden van köré.

Én mindenképp örülök, hogy nő a piaci verseny ebben a szegmensben, és a DSLR-központú szemléleten a két nagy nagyon sokat tud változtatni majd. :)

(#58743) szab13 válasza schawo (#58737) üzenetére


szab13
aktív tag

köszönöm :R

(#58744) Parci válasza jjeahh (#58741) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én pedig könnyen..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58745) Parci válasza Studi (#58742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nem rossz stratégia az, hogy alulról kezdik el lecserélni a dslr-eket. pro szinten amúgy is véleményes ez a dslr kontra milc téma még, de a legtöbb user nem is pro. simán 7d-ig is elszaladhatnak milc-cel szép lassan.

és a 22/2 mellett azért ott egy bitang és kompakt 11-22 is, ezt ne feledjük :) (máris több, mint ami a sony-nak valaha sikerült)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58746) Schanyee válasza jjeahh (#58723) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem sem volt vele semmi bajom. Igaz Oly-n jpg-ben lövök és nem is módosítok semmit LR-ban, Panán meg mindig módosítottam, de egyáltalán nem zavart. Pár vakus kép volt csak ami menthetetlen bőrszínt csinált, de ezt leszámítva elégedett voltam. Nekem Oly-n a Pana menü hiányzik :)

(#58747) hegyimorc válasza Studi (#58731) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Vezeték nélküli az nincs, ezt a funkciót lehagyták az Oly milcekről, marad a wifi. :("

Ettől még vehet rádióst. Igaz, vezeték abba is vezet, de az csak 5 centi

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58748) madgie válasza Parci (#58744) üzenetére


madgie
titán

Igen, pont nekik kéne egy gyors lépéssel visszaszerezni a kicsit megkopott hírnevüket, erre tökéletes volna egy egész pályás mirrorless támadás.

(#58749) Degeczi válasza madgie (#58748) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szuper, mégegy (vagy még kettő? A Nikon 1 eléggé behatárolja a lehetőségeket) új bajonettrendszer várható...

(#58750) Parci válasza Degeczi (#58749) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért csinálna új bajonettet a canon :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.