Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58901) Haugland válasza eeXaa (#58898) üzenetére


Haugland
aktív tag

Valaki nem próbált közületek lowcost-os ebay-es viewfinder-t?
Ha igen, ezekkel milyen tapasztalatotok van?

Tudomásom ezekre kellene figyelnem (G6-nál):
Képarány: 4:3
Méret: 3"

Ilyeneket találtok:
2,6eHUF
[12eHUF]

(#58902) schawo válasza szab13 (#58899) üzenetére


schawo
titán

FL36R, ha kell távvezérlés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58903) Studi válasza Haugland (#58901) üzenetére


Studi
addikt

Minek? :Y

(#58904) eeXaa válasza Haugland (#58901) üzenetére


eeXaa
addikt

...szerintem nincs sok értelme G6 ra egy ilyennek, de engem is érdekelne, hogy számodra miért lenne fontos...

(#58905) .mf válasza madgie (#58892) üzenetére


.mf
veterán

Hajnal: Budapest, 0 fok
Reggel: reptér, repülő
Délelőtt, kora délután: London, 12 fok, enyhe eső
Este: reptér, repülő
Éjszaka: Tromsö, -18 fok
Sínadrág pedig a nagykoffer legalján volt, ezek a reptéri wc-k pedig olyanok voltak, hogy se hely, se gusztus nem lett volna koffert kinyitni és átöltözni. A bélelt farmer pedig Bp-en jó volt, Londonban sok, Tromsöben kevés. Remélem minden kérdésére válaszoltam, Captain Obvious? :P
Miután megérkeztem a szállásra és lepakoltam, végre át tudtam öltözni, úgyhogy éjféltől egy két órára még kimentem a várost fényképezni. Így már egész elviselhető volt, kivéve a jobbkezem -- a gépet kezelni a meleg kesztyűt le kellett venni, a textil alákesztyű pedig ilyen időhöz már vékony volt.

Parci: mások vagyunk. Én pont kedvelem a napfelkelte-naplemente, köd és este, tehát fényszegényebb helyzeteket. Közhelyes, de az éjszaka tényleg más világ. A fény-árnyék játék, más megvilágítási irányok, a kontrasztok; sok dolog marad árnyékban, sötétben, többet kell kitalálni, jobban hagyatkozik a fantáziára. Eltűnnek olyan dolgok, amiket nappal látsz, előkerülnek olyan dolgok, amiket nappal nem láttál. Kihaltak a terek, a hosszú záridőkkel a víztükrök is kisimulnak. Az esti / éjszakai légi felvételeknek is megvan a maga varázsa. Szerintem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58906) madgie válasza .mf (#58905) üzenetére


madgie
titán

"Hajnal: Budapest, 0 fok
Reggel: reptér, repülő
Délelőtt, kora délután: London, 12 fok, enyhe eső
Este: reptér, repülő
Éjszaka: Tromsö, -18 fok"

És a Taft még mindig tart? :D

(#58907) Parci válasza .mf (#58905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nanana, azért most összemosol nagyon különböző helyzeteket. a naplemente-felkelte és a köd például olyasmi, amit eddig minden gépemmel meg tudtam lőni, beleértve a kompaktokat. igen, ez utóbbiakkal elég rondák lettek a színátmenetek, de flickerre felrakva csak belájkolta a nép.

éjszaka kell a rémes izó, és én arról beszéltem. olyankor nálam a gép alszik :)

de persze, elfogadom a kihalt terek stb. érvet, sőt, este is vannak nagyon izgalmas témák. a7s híján állvány oszt kész :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58908) Haugland válasza Studi (#58903) üzenetére


Haugland
aktív tag

Ha az ember balfék (pl. én) és egy rally-n videózni akarok, akkor sajna volt már több példa rá, hogy a másik szememmel a kamera helyett a versenyautót kezdem nézni....aztán a felvétel meg olyan lesz...amilyen...szép kukoricamezőket vettem fel :)

(#58909) jmakk válasza Haugland (#58908) üzenetére


jmakk
őstag

Arra van olcsóbb megoldás is. :DDD

(#58910) Studi válasza Haugland (#58908) üzenetére


Studi
addikt

De hát az EVF-be is, meg ebbe is egy szemmel nézel bele, semmi különbség. Vagy úgy gondolod, hogy 90 fokkal elfordított fejjel, egyik szemeddel az LCD viewfinderbe, másikkal az EVF-be nézel? Egyrész kényelmetlen lesz, másrész az EVF előrébb van sokkal, szóval nem lesz jó. Ha meg kiegyenesíted a nyakad, akkor álló formátumú videód lesz, ami khm... furcsa... :DDD

(#58911) Mercutio_ válasza szab13 (#58899) üzenetére


Mercutio_
félisten

450k-ból szerintem az itteni nepperek szakik újszerű garis használt cuccokból több mindent össze tudnak neked lapátolni. Meg ezt a 60/2.8 dolgot se egészen értem, de mindegy is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58912) kamilyon04


kamilyon04
csendes tag

Valakinek nem lenne kölcsönbe egy nikon ai-mft adaptere? (ilyen abszolut mezei cucc érdekene)

(#58913) Studi válasza Mercutio_ (#58911) üzenetére


Studi
addikt

Nem könnyű, mert elég szűk a piac: E-M10 lehet olcsóbban, vélhetően lesz is a közeljöbőben kínálat bővülés. De legyen mondjuk 130-140 a váz. Ehhez egy 20-as a kitobi. 9-18 szokott lenni, ha jól sikerül megcsípni, akkor 100-110. A 60-as és az Oly 25-ös abszolút hiánycikk használtan. De ha felbukkan, akkor is lesz a kettő együtt majdnem 200. Szóval nem is rossz az új Olympus ár. :)

Miért 60/2.8? Tájkép, természetjárás mellé passzol a makró. Akkor biszont univerzálisabb megoldás a 60/2.8, mint a 45/1.8. Hangyányival kevesebb háttérmosás portrénál, cserébe univerzálisabb az üveg.

(#58914) Mercutio_ válasza Studi (#58913) üzenetére


Mercutio_
félisten

És 2x akkora, meg ott az F1.8 vs. F2.8... persze ha valaki macro-addict jogos a dolog, de egy 40-150+raynox DCR-250 kocamakrósnak megteszi, vagy a 45-ös-re a DCR :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58915) |AP| válasza Studi (#58913) üzenetére


|AP|
veterán

"9-18 szokott lenni, ha jól sikerül megcsípni, akkor 100-110" - én nagyon sokáig vártam ilyen áron, de soha nem láttam. Szerencsére jött a MM akció :)

(#58916) Studi válasza Mercutio_ (#58914) üzenetére


Studi
addikt

Nekem mutatod be ezeket az obikat? :P
Nem kell ehhez macro-addict-nak lenni, elég egy picit más preferencia, és máris jó választás a 60/2.8. Nagyon jó az az obi, hidd el, és nem biztos, hogy háttérmosásban könnyen észreveszed azt a fényerő különbséget. Bitang éles, szépen mos ez is, valóban nagyobb (80%-al hosszabb, 60%-al nehezebb, de még ez sincs 20 deka), de tükrösről érkezbe még mindig bőven kezelhető.

(#58917) |AP| válasza |AP| (#58915) üzenetére


|AP|
veterán

ha már 9-18: érdemes beszerezni ebay-ről utángyártott napellenzőt (a gyárit indolkolatlanul drágának tartom szokás szerint :) ), vagy látható különbség nincs oldal/ellenfénynél a végeredményben?

(#58918) szab13 válasza Mercutio_ (#58911) üzenetére


szab13
aktív tag

A 60/2,8 makrózni kell.
Van DCR 150 és 250 is , de 1:1-es nagyítást legjobb minőségben ezzel az obival lehet elérni M4/3,-on. (ahogy olvastam)

[ Szerkesztve ]

(#58919) jmakk válasza |AP| (#58917) üzenetére


jmakk
őstag

Saját tapasztalatom alapján elég jól bírja a 9-18 az ellen/oldalfényt. Soha nem használtam hozzá ellenzőt.

(#58920) Lassú Víz válasza szab13 (#58918) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mekkora a munkatávolság? ZD 35 f3.5 + adapter. Gondolom ilyenkor nem az AF a fő prioritás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58921) Studi válasza |AP| (#58917) üzenetére


Studi
addikt

Én JJC-t vettem mindenhez (12-17-45-60), semmi bajom velük. A 45-ösé hangyányit billeg, de stabil, a 12-es, 17-es csavaros rögzítése elég sz@r, de arról nem a szorgos kínai kezek tehetnek. Nyugodtan vedd meg az utángyártottat, nem lesz vele semmi gond.

(#58922) Studi válasza Lassú Víz (#58920) üzenetére


Studi
addikt

De minek egy fényerőtlen, nehezebben kezelhető obi, ha van helyette jobb alternatíva? Nemigen fér a fejembe, hogy miért akarnátok lebeszélni a 60-as makróról, ami egy nagyon jó obi. Ha én nem is tudlak titeket meggyőzni, legyen elég az, hogy ROBOTER mikor erre járt, és kipróbálta az enyémet, rögtön a Mintabolt felé kanyarodott, pedig akkoriban volt otthon egy 45-s Pana makrója is. :)

(#58923) Mercutio_ válasza szab13 (#58918) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, akkor ez eldőlt, ha kell a makró ilyen szinten, akkor nem kérdés.

Studi: Portréra azért nem annyira ideális a makró obi, túl sok részletet megmutat, legalább is amikor Pentax 105/2.8-am volt nem annyira szerettek a csajok :DDD de persze DSLR-ről jövőnek kicsi és praktikus lesz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58924) |AP| válasza Studi (#58921) üzenetére


|AP|
veterán

nem is a minősége kérdéses számomra, hanem hogy úgy egyáltalán van-e értelme :)

(#58925) kamilyon04 válasza |AP| (#58924) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

A 12-50-en nem sok értelme volt mint napellenző, de a fizikai védelem miatt megérte az obin tartani. Nekem mindig rajta is volt
A 9-18-on még akár napellenzőként is jól működhet :)
Bár a 9-18 tulaj aki megvette, azt mondta, hogy az nem túl hajlamos a becsillanásra, és inkább a 12-50-én használná ilyesmire.
A 45 1.8-hoz való jjc napellenző nekem is "billeg"

(#58926) .: JuSzT :. válasza Studi (#58921) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A 45s napellenzo nem eredeti ? :)

(#58927) hegyimorc válasza Mercutio_ (#58923) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Portréra azért nem annyira ideális a makró obi, túl sok részletet megmutat"

Érdekes, hogy amikor portéobira - vagy szutyok zoomra :D - javasoltál makroelőtétet makroobi helyett akkor ugyanez nem jutott eszedbe fordítva. :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58928) Studi válasza .: JuSzT :. (#58926) üzenetére


Studi
addikt

Az ezüsté volt JJC, ami hozzád került. Kettő is volt belőle, gondoltam a régi pontatlan vagy repedt valahol, azért billeg, emiatt rendeltem egy másikat. Az is billegett. Mondjuk ennek az ára nem vészes, ~2-2,5e Ft. De a fém napellenzők (12-esé, 17-esé) még JJC-ből is 6-7e Ft. :(((

(#58924) pollai: azt nem tudom, 9-18-am még nem volt, csak pár napra kölcsönben volt nálam, napellenző nélkül. De akkor nem is láttam a napot, olyan szutyok idő volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58929) .mf válasza madgie (#58906) üzenetére


.mf
veterán

Ide még Taft se kell, elég benézni a boltba. Vettem egy kiló cukrot (kisebb kiszerelés nem volt), egy kis szörpöt, 250g szeletelt sajtot egyik legolcsóbb fajtából, és egy kevés paradicsomot. 3k+ HUF-nyit hagytam ott. S ez a sziget legolcsóbb áruházlánca. Alkohol-árakra inkább rá se merek nézni :))

Parci: nappal fényképezni, oké. 16.-án már lesz, pár percig :DDD
Jaja, állvánnyal a hátamon járok, hosszú expókat lövök. Az időjárás továbbra se túl kooperatív, csillagokat se nagyon látni, aurora-aktivitás is alacsony :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58930) rbalint88 válasza .mf (#58929) üzenetére


rbalint88
addikt

és azon kívül, hogy hideg és drága, a többi is nagyon szar, vagy azért annyira ne sajnáljunk? :DDD

(#58931) madgie válasza Parci (#58907) üzenetére


madgie
titán

Az az igazság, hogy éjjeli bagoly fejjel fenejó az A7S irány, ordas nagy ziccer, hogy olyan fícsöröket kanyarítsanak egy ilyen tulajdonságú (vagy egy kicsit fejlesztett) kütyübe, mint a Hyperlapse. Miért mondom ezt? Mert az A7S tud egy fényerősebb objektívvel olyat, hogy relatív élvezhető minőségű videó outputod van a csillagok alatt, mindenféle Panás framerate hókuszpókusz nélkül. Ezután már adná magát a dolog egy utódnál, hogy egy finom giroszkópos adatkiolvasás mellett kézből lehessen éjjel is Hyperlapse-t tolni. Természetesen ez csak némi látószög beáldozásával lehetséges, de a francba is, nem kell a 25 kilós rail-t pakolgatni, oda és úgy helyezed és mozgatod a gépet, ahogy jólesik. Egy drónnal például a határ a csillagos ég.

De ez asszem túl szép, hogy igaz legyen, inkább Kutyu-agymenésnek tűnik :))

(#58932) gorgo


gorgo
őstag

Mivel asszonynak sikerült elhagyni a 46mm-es obisapkát az egyik Pana fixről, hát gondoltam rendelek egyet. Persze boltban sehol nincs még listában sem, de a panashopban legalább van. Meg is rendeltem január 10-én. Majd visszaírnak, hogy beérkezés március vége! Tulajdonképpen ez előrelépés, mert tavaly nyáron nyaralás előtt rendeltem egy 46-os minőségi ND-t, mert elegem volt a menetátalakítós szopásból. Azt szimplán 2 hét múlva úgy reagálták le, hogy belátható időn belül nem tudnak beszerezni. Eltelt két hónap, rákérdeztem: semmi. Ennyit a panasonic magyarországi/európai/globális (?) lúzerségéről.
(elmebajról meg 2x annyiért lehet, hát kapjákbe!
Valakinek nincs egy 46mm LUMIX obisapija? Nem ingyen...)
Tervezek egy GX7-et venni. Most két út lehetséges: 1) vagy nem veszek, mert miután ezek eladtak bármit, onnantól kezdve le se szarják, azaz ha egyszer beüt a szar, akkor bajban leszek mert a szervizelés majd negyedévre (se?) lesz meg; vagy 2) nyugodtan veszek külföldről, hiszen ha gariztatni kell így is úgy is megszoptam, azaz akkor már legalább olcsón veszek!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58933) .: JuSzT :. válasza gorgo (#58932) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Miért nem jó a nem lumix, noname? Fillérekért nálad van íbéjről 1 hét alatt.

(#58934) kamilyon04 válasza gorgo (#58932) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

próbáld meg a medikernél a Krisztina körúton. Én ott vettem. ha nem lesz eladom az enyémet, mert azóta megjött a kínai, és nekem az is jó.

(#58935) Studi válasza gorgo (#58932) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk a Pana mostanában 1+4 év garit ad. Az nem kevés.

(#58936) .: JuSzT :. válasza Studi (#58935) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

[link] vagy így. :K

(#58937) madgie válasza Studi (#58935) üzenetére


madgie
titán

Egy évig garis, négyig javítják :D

(#58938) Freddy76 válasza gorgo (#58932) üzenetére


Freddy76
addikt

GX7 mi helyett lesz? Vagy harmadiknak jön?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58939) gorgo válasza kamilyon04 (#58934) üzenetére


gorgo
őstag

kösz a tippet (néztem náluk, listában nincs, persze lehet, hogy a polcon igen). Azért nem jó a noname, mert ha el akarom adni később, akkor egyrészt ég a pofám, másrészt, meg úgy lealkudnák az árát, hogy ott lennék, mintha megveszem az eredetit. Én ezt tenném, az bizti.

A GX7 meg egyenlőre erősen feltételes, akkor, ha elviszik az em5-öt (miután felcseszett a múltkor a vakus cumival, felraktam, akkor is ha a vaku volt hülye. Jó váz, nincs gond vele, csak 1. nem bírom megszeretni, 2. nekem az ergonómiája nem jó; és 3. oly.jpeg sem tetszik különösebben).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58940) gorgo válasza madgie (#58937) üzenetére


gorgo
őstag

mármint hogy addig tart a javítása...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58941) madgie válasza gorgo (#58940) üzenetére


madgie
titán

Úgy értettem.

(#58942) kamilyon04 válasza gorgo (#58939) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

Ja, a listában nincs sapka, én mégis csak ott tudtam venni októberben.
Aki 2000-nél többet akar alkudni akármilyen objektív árából egy műanyag szar miatt, az vegyen másikat annyival drágábban. A pofaégésen nem tudnok segíteni :)

Egyébként a 14-es gyári sapkája kevésbé volt praktikus,mint ez az utángyártott.
A Lumix feliratos, amit vettem pont ilyen, csak felirattal, és nincs rajta luk a madzagnak (szerintem a madzag szintén király dolog, ha csak egy objektívvel használod a gépet.)

Mondjuk minden mft-s objektív közül a legrosszabb sapkája a 12-32-nek van, mert amellett, hogy csak az oldalán van gomb, még rohadt vékony is. Azt is lecseréltem madzagos utángyártottra.

Az olympus sapkák egy kicsit vastagabbak=jobbak, viszont cseszett drágák. ezeket már vásárláskor érdemes kicserélni a 400 forintos utángyártottra, a gyári meg mehet a dobozba. :)

(#58943) .: JuSzT :. válasza kamilyon04 (#58942) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én is marékszámra vettem váz meg obisapkát, aztán ha elveszik, vagy kell valakinek, akkor van :)

(#58944) Mercutio_ válasza kamilyon04 (#58942) üzenetére


Mercutio_
félisten

Első lépés, hogy megy a gyári obisapka a fiókba :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58945) hegyimorc válasza gorgo (#58939) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem használom sem az Oly sem a Pana obisapkáit. Megfoghatatlan, kezelhetetlen mind. (Mondjuk van még ezeknél is szarabb, azt a Fuji gyártja :D X100-ra meg X10-re )

Olyat szoktam venni helyettük ami a Nikon obisapkákhoz hasonló, csak még pluszban van rajtuk egy kis furat és zsinór amivel a nyakpánthoz lehet erősíteni. Lehet, hogy a zsinór hülyén néz ki, de nem kell foglalkozni a kupak elrakásával és nem kell aggódni, hogy leesik és elgurul (mondjuk bringán menet közben)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58946) gorgo válasza Mercutio_ (#58944) üzenetére


gorgo
őstag

mondjuk ebben van ráció.
A madzagos megoldást meg pont én nem szeretem, egy olyanom volt, szedtem is le hamar :). Különbözőek vagyunk...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58947) .mf válasza rbalint88 (#58930) üzenetére


.mf
veterán

Télen fő attrakció nyilván a Sarki fény, plusz lehet mindenféle téli sportot űzni; város szélén van egy gondolás felvonó, ugyan csak 462 a hegycsúcs, de kiváló a kilátás és lefelé síelni is lehet. Nyáron meg az éjféli Nap, a fjordok, az alul zöldellő, felül havas csúcsok, és a túraútvonalak a környező hegyeken.
Érdekes hely, érdekes épületekkel a hangulatos hagyományos vörös faházaktól a modern acél-beton-üveg irodaházakig; hó és jég és szigetes-fjordos, kikötővel; helyiek nyugisak, lazák. Bár a város sziget, de nem olyan, mint nálunk: ez egy víz által körbevett hegy. Van néhány alagút a hegy és a város alatt, de jó hosszúak, sőt, az alagutakban még körforgalmak is vannak :)) Csupa lejtő, néhány út olyan meredek, hogy nyáron szárazon is kétszer lecsekkolnám, mielőtt nekimennék; itt meg még hó és jég is van bőven, az utakon is, s tök lazán közlekednek sima első-, vagy hátsókerekes kocsikkal, de bringával is. Persze mindenen szöges gumik vannak. Meg amit posztoltam is fb-on: épp filmfesztivál van, főtéren kivetítő és fedetlen lelátó, és megy a kültéri mozi... ülés gyanánt ránézésre takarós babzsák-féleség van. :)
Na meg, most az előbb 11-től f1-ig napkelte-mente volt :)) A Nap ugyan pont nem jött fel, de a fények megvoltak.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58948) eeXaa


eeXaa
addikt

...nahh.. megjött samy 3 nap alatt HK-ból... :))
...amúgy einfinity ebay ról ha valakit érdekelne.. 176 font free delivery

(#58949) madgie válasza eeXaa (#58948) üzenetére


madgie
titán

Ö, de mi is ez pontosan? Hétfélhal?

[ Szerkesztve ]

(#58950) .: JuSzT :. válasza eeXaa (#58948) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

és vám, áfa ilyesmi?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.