Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57951) hp1950


hp1950
tag

Sziasztok!
Kérdésem inkább videóval kapcsolatos, de talán itt többen használják a funkciót mint a videós topikban.
(Ha nem akkor bocs)
OMD E-M10 videóit mivel lehet a legegyszerűbben feldolgozni? Nem túl bonyolult műveletekre gondolok, vágás, snittek összevágása, és végül konvertálás. Valami olyan kiterjesztésre, amit a TV lejátszik (Samsung 5 széria).

(#57952) MrChris válasza hp1950 (#57951) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az ingyenes OlyViewer progival fel tudod vágni és illeszteni. Legalábbis a 2-essel lehetett.
Samsung 5 széria? az meg mi a gyík? Ha nem megy rajta konverzáld át az ingyenes Freemake vide converter progival.

(#57953) hp1950 válasza MrChris (#57952) üzenetére


hp1950
tag

Samsung 5000-5300 típus jelölés. 4-9 széria jelölés, ezen belül a típusok.

Az említett Freemake programmal konvertáltam át filmklippé. Lehetséges, hogy a kb 30 perc videó átkonvertálva kb 5GB ?

Amúgy remekül működött. Szinte gyertyafény, magas ISO. A stabi hihetetlen jól működött!

(#57954) schawo válasza hdanesz (#57940) üzenetére


schawo
titán

Ha 2014 szeptember előtti vásárlás, akkor arra még él a világgarancia a vásárlástól számított egy évig.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57955) Studi


Studi
addikt

12-40 tulajdonosok: polárt keresnék, kell a slim kivitel, vagy elbírja a normált 12mm-en?

(#57956) Schanyee válasza Studi (#57955) üzenetére


Schanyee
senior tag

Lesz majd aki 12-40-el is meg tudja mondani a tutit, de a 12-32-re nem kell, pedig annak szerintem jóval kisebb a frontlencse átmérője (ez lehet nem befolyásol semmit sem, csak úgy sejtem). Sőt ott használtam step up gyűrűt is és úgy sem lógott bele a képbe 12mm-en.

(#57957) gorgo válasza Schanyee (#57956) üzenetére


gorgo
őstag

Lehet, hogy az esetleges tükröződésre gondolt? :F Arra csak nem hogy belelóg a képbe... (hisz akkor már napellenzőt sem lehetne rátenni).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#57958) Studi válasza gorgo (#57957) üzenetére


Studi
addikt

De bizony a vinyettálásra gondoltam. Azért a gyári napellenző és a szűrőmenet elhelyezkedése egész más, attól, hogy napellenző megy rá még bőven belóghat a normál CPL szűrő. Ezért lenne jó, ha valaki már próbálta volna, akkor nem én lennék a kísérleti nyúl. :DDD

(#57959) Mercutio_ válasza Studi (#57958) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mekkora szűrő megy rá?
Nagylátón saccra 67-estől már esélyes a slim, különben vinyettál.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57960) .mf válasza gorgo (#57957) üzenetére


.mf
veterán

Márpedig pl. a 12-50-nél így van, pár vastagabb szűrő és már sötétedik a széle. Utángyártott napellenzőt, ami a szűrőmenetbe csavarható, arra nem is lehet feltenni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57961) MrChris válasza hp1950 (#57953) üzenetére


MrChris
nagyúr

A bitráta beállítástól függ mekkora lesz.

(#57962) hp1950 válasza MrChris (#57961) üzenetére


hp1950
tag

Milyen beállítást javasoltok? Aki ismeri és használta a programot szívesen veszek tanácsot. Eddíg nem használtam a gépek videó funkcióját, de a kis oly elég jónak bizonyult.
Konvertáláskor mindent a gyári beállításon hagytam.

(#57963) MrChris válasza hp1950 (#57962) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha jól számolom 22mbps-el tömörített, kb annyival mint az Olyk szokták. Azt próbálnám ki a helyedben, hogyha pl egy kirándulásos videó 30 perc, az ráférjen egy dvd lemezre és annak megfelelő bitrátát. Fhd-nak gépen tömörítve bőven elég a 20 megabit, ki kell próbálni mi az ami még ok számodra. Veszel egy perces részt és azt tömörítgeted 8-10-12-15...mbittel és megnézed a tv-n hogy mutat. Elvileg fhd-n a h.264 a jó kódek, meg úgy általában jobban tömöríti az ismétlődéseket, több adat jut a hasznos helyekre, de én nem riadok vissza az xvidtől, azt szinte minden megeszi.
Még van olyan talán ingyenes progi is hogy formatfactory jónak látszik az is.

(#57964) Studi válasza Mercutio_ (#57959) üzenetére


Studi
addikt

62-es kellene rá. (persze, mert 52-58-67-72 van itthon... :S :DDD )

(#57965) Lassú Víz válasza Studi (#57964) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Keress 62-67 step-up gyűrűt. Szerintem olcsóbban kijössz, és minden más 67-es szűrőt is tudsz használni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57966) Studi válasza Lassú Víz (#57965) üzenetére


Studi
addikt

Akkor ugrik a napellenző, azt nem szeretem. :(

(#57967) hp1950 válasza MrChris (#57963) üzenetére


hp1950
tag

Köszönöm szépen!
Megpróbálom a tömörítést beállítani. Eddig minden a gyári beállításon volt.

(#57968) Ear001 válasza Mercutio_ (#57935) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor én is egy temetőset:

(#57969) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ear001: ezek milyen bőrtónusok? :D

akkor már én is, ugribugri :D :

és egy kis tech: látom g3 csak avchd-ben vagy miben vesz fel vidit fullhd-ben, azt mi játsza le? érdemes avchd-ben vidizni majd konvertálni valami emberbarátabb formátumba?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57970) MrChris válasza jjeahh (#57969) üzenetére


MrChris
nagyúr

pl. az MPC-HC nevű ingyenes lejátszó progi mindent hardverbarátan még gyengébb gépen is lejátszik.
Először érdemes megvágni meg amit muszáj megcsinálni és utánna az editorból konvertálni. Vegast használok, de a windows movie maker is jó, meg amit könnyen meg tudsz szokni. Ha csak átkonvertálni kell akkor a Freemake video converter, ezzel még trimmelhetsz is.
Az avchd nem baj, elvileg jobb minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#57971) cdl válasza Studi (#57964) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.
Nekem van rajta uv szűrő, de nem vettem észre, hogy sötétedne a sarkokban.

(#57972) jjeahh válasza MrChris (#57970) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57973) jube7 válasza .mf (#57960) üzenetére


jube7
tag

"Utángyártott napellenzőt, ami a szűrőmenetbe csavarható, arra nem is lehet feltenni."

Bocs, vitatkoznék. Nekem olyan van fent (már amikor használom), a vaterán vettem, a menetből kicsit lecsiszoltam, a rögzítő korong nem kell, hanem egy befőttes gumi van a menetre húzva (ezt az ötletet egy régi gyári Praktika-obiról vettem), így pozícióban a gumi rugalmassága megtartja, nem forog el. Igaz, szűrő ilyenkor nem lehet rajta...

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#57974) mano42


mano42
aktív tag

Ha már temetők akkor legyen templom is.
Ezért (is) szertjük a halszemet :)

meg a pankos bogárkákat

[ Szerkesztve ]

(#57975) gorgo


gorgo
őstag

Én meg gondoltam beszámolok tegnapi tömeg előtti égésemről.
Csoportképet kellett készíteni, műfénnyel, alulvilágított tornateremben. Állvány, vaku volt nálam, "készültem". Mondom nem a <OFF> vázat viszem, hogy ne legyenek AF problémák, és az olyval vakum is lesz. (előtte otthon kipróbáltam, elem fullos, és bár természetesen cseszett elsütni az első 10 képen, pár levétel+visszarakás után ment). Ehhez képest élesben felállt a 25 ember, és természetesen semmilyen vakumódban nem villantotta el a vakut. Készült vagy 8 kép ami 1/10 vagy lassabb záridők mellett bemozdult. A végén, mikor a váz végre úgy döntött, hogy kommunikál (?) a saját 36R-es rendszervakujával, és ennek megfelelően végre beállította az 1/50-es záridőt (25-ös volt fent) megörültem!!! Végre lesz vaku!! Lótúrót, nem villantotta el, helyette jó -3FÉ alexpós lett. :W Mindezt persze 12 sec időzítővel.
Nem értem, hogy azt a kibabrált 4 db 2mm-es érintkezőt miért nem lehet tisztességes fémből elkészíteni, ami nem oxidálódik el. Azt sem értem, hogyha nem érintkezik, akkor miért látja egyáltalán a váz, vagy ha látja, miért nem süti el? Narancs vaku figyelmeztetés volt félig lenyomott expo gomb mellett. Amit viszont nem értek, hogy amikor esemény után természetesen elsütötte, akkor is narancs vaku figyelmeztetés volt. Ki érti ezt?!
Aztán otthon kiválasztottam a legkevésbé gáz képet (1/10 sec; f1.4 iso400 ennek megfelelően jó sok zöld/lila CA, képszél már nem volt éles a szűk DOF miatt és azért már volt zaj), szénné utómunkáztam mivel tocsogott az oly féle atom barnássárgában (amiért az emberek annyira rajonganak :F ). Azaz majdnem bukás...
Tanulság: #1 legközelebb a <OFF> vázat viszem el vaku nélkül, ami iso2000-on alázná az Oly-t, még a gyári jpeg is!
#2: csiszolóvásznazni a tetű vaku érintkezőket 1 év nemhasználat után, majd otthon hagyni :DDD (tkp. a 36-os kulcsszám ha még elég lett is volna, a műfény + vaku kombó olyan okádék lett volna, hogy akkor meg éles képet kapok ugyan, de annak a színeivel nagyon nem békültem volna ki).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#57976) jjeahh válasza gorgo (#57975) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bakker, az nem a te napod volt :DDD az ősöreg e-p1 vakucsatiján kb. 3 éve semmilyen védőbütyök nincs, kapott esőt, havat, port, sarat mindent, és semmi baja... az oly barnásságot meg sztem 2 perc alatt korrigálni lehet.. iso400 helyett miért nem használtál magasabb iso-t? valami újabb oly-d van nem? a 12 megások tényleg zajosok voltak már 800-on, de a 16-osok már annyira nem hiszem. Amúgy ilyen ez, ha valami balul sül el, utánna sorozatban jönnek a gondok :DDD
Nem tom említettem-e, de én is megszívtam megint koncerten, oly-hoz szokott fejjel elfelejtettem, hogy 1/40 alatt berázom a gépet oszt szinte az összes képet szénné kellett élesíteni, hogy legalább facebook méretben élvezhetőek legyenek :DDD Én hülye természetesen jpeg+raw-ról raw only-ra állítottam, és ilyenkor ugy-e ha visszanézed a fotókat g3-on belenagyítva nem látszik, hogy éles-e, bemozdult-e stb, mivel a hülye pana raw-ban a beágyazott jpg kva kisméretű vagy nem tom

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57977) MrChris válasza gorgo (#57975) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ugyan ezt csinálja az Oly E510-em az FL36 vakuval, szépen kapcsolódik, mozgatja a zoomot de nem villantja el. Számtalanszor kikapcs, leszed visszarak, akku ki, váz kikapcs akkuk kivesz... és ha nagyon ritkán van kedve akkor villant, de inkább nem. Pedig minden jónak látszik. Elemmel se akkuval se tisztítva se ezek nem segítenek. Nem találtam gyógyírt.

DE! A Pana G6-al eddig egyszer sem volt gond! Mindig villan, megfelelően! Öröm használni! Kb kéttucatszor tettem fel, kétszer merítettem le az aksikat, az nemtom hány villantás, de egyszer sem volt gebasz. Nem értem mi a baja az Oly vázzal...

(#57978) madgie válasza MrChris (#57977) üzenetére


madgie
titán

Csak TTL módban nem villan? Az öcsém FL36-ja is finnyás, az egyik vázzal nem hajlandó néha TTL-ben villanni, Auto módra állítva megjavul.

(#57979) MrChris válasza madgie (#57978) üzenetére


MrChris
nagyúr

semmilyen módban, mindent csinál csak nem villan.

(#57980) gorgo válasza MrChris (#57977) üzenetére


gorgo
őstag

Legalább annyi megnyugvás, hogy nem én vagyok ennyire béna...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#57981) |AP|


|AP|
veterán

Az ünnepek alatt túl sok időm van gondolkodni, technózni (ahelyett hogy képelni mennék :) ) és nem tudok megülni a s@ggemen.
Nagyon szeretem a kis GM1-et, de viszket a tenyerem egy "fényképezőbb" gépért.
A 12-32 számomra szinte a legjobb átfogás, a GM1-gyel együtt pedig tökéletes kis kompakt szörnyeteg, de néha azt érzem, hogy csak együtt ilyen ütős páros. A többi három obim (9-18, 20/1.7, 45/1.8) sem hatalmas, mégis kicsit idegenül hatnak a vázon (még a 45/1.8 a legjobb ilyen téren), nincs meg az egyensúly.
Nagyon birizgálja a fantáziám egy EM10, a jobb fogás és az EVF miatt. Jeleztem a mintaboltnak, hogy ha lesz szabad darab, elvinném egy hétre és félek, ha bejön akkor nincs megállás :)
Azt viszont sem a józan eszem, sem a pénztárcám nem engedné, hogy két gépem legyen, ráadásul a 9-18, 20, 45 trió le is fedne mindent ami kell.
De nem szívesen engedném el sem a kis GM1-et, sem a 12-32-t.
A vázat magában úgy sem lehetne szerintem eladni (pont azért, amit fentebb írtam: a 12-32 nélkül félkarú "óriás" - képzavar :) ) még ha az obit el is vinnék.

Aztán itt van a GM5 is, ez egy csöppet nagyobb már, és van EVF, lehet ez lenne a számomra mindent tudó gép, nem tudom.
Az EM10 próbahét sok mindent el fog dönteni, lehet az lesz a vége, hogy megvárom míg elmúlik ez a pillanatnyi elmezavar (és akkor talán az asszony sem öl meg :) )

(#57982) Schanyee válasza |AP| (#57981) üzenetére


Schanyee
senior tag

Csak hogy rontsak a dolgokon, nekem Pana G3-mon és az Oly E-P5-ön is nagyon bejött a kis 12-32, szóval E-M10-hez is biztos vagyok nagyon jól fog menni. :D
Szerintem amúgy azonos generációjú gépek között nem nagyon érdemes váltani, max ha mondjuk nagyon nem jön be a fogása vagy nagyon kell valami plusz funkció és veszel egy olyant ami tudja. Nekem pl az E-M10 fogása egyáltalán nem tetszett, EVF meg nem kellett annyira, így mikor kipróbáltam a mintaboltban kicsit csalódtam benne, hogy mire ez a nagy felhajtás. :)

Mondjuk vettem VF-4-et manuálozáshoz, de rá kellett jöjjek, ahhoz már az E-P5-nek sem elég jó a fogása. Valószínűleg ha vége lesz a téli akciónak akkor eladom, kicsit megbántam, hogy megvettem.

(#57983) MrChris válasza Schanyee (#57982) üzenetére


MrChris
nagyúr

vf4 gondolom nem is volt egy olcsó darab. Mindig nézegettem a pl5, pm2-t de kell a kereső, de sokallom majdnem a gép árát erre költeni, meg akkor már beépített... Ócsó pm2-t azért jöhetne :D

(#57984) |AP| válasza Schanyee (#57982) üzenetére


|AP|
veterán

a próbahetet mindenképpen megejtem, meglátjuk mennyire jön be az EM10. Legjobb esetben semennyire és akkor használom tovább boldogan a GM1-et :)
Mindig is Panás voltam, lehet teljesen testidegen lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#57985) rbalint88 válasza |AP| (#57981) üzenetére


rbalint88
addikt

- a GM1 mellé veszel a "nagy" obikhoz egy GX1-et 40 körül. kicsit több utómunka, több kezelőszerv, ugyanúgy nincs evf és nem dönthető a kijelző, de olcsó.
- a GM1 helyett veszel egy GX7-et. azonos képminőség, több kezelőszerv, dönthető evf és kijelző, cserébe nagyobb méret. A plusz GX1-hez hasonló mértékű befektetés
- a GM1 helyett veszel egy GM5-öt. azonos képminőség, alig jobb kezelés, evf, továbbra se dönthető a kijelző, viszont kicsi. messze a legnagyobb, a másik két opcióhoz képest többszörös befektetés a legkevesebb pluszért.

- eliszod a pénzt, akkor gondolkozni se lesz muszáj és okafogyottá válik az elmélkedés.

(#57986) Schanyee válasza MrChris (#57983) üzenetére


Schanyee
senior tag

Most még 60k a mintaboltból 3 év garival, plusz érvényes rá a klubkártyás kedvezmény is, bár azt nekem nem sikerült megszervezzem, mert siettem a vásárlással. Szóval remélem nem sokára visszamegy az ára a szokásos szintre és akkor el tudom adni úgy, hogy nem bukok sokat.

(#57987) jjeahh válasza |AP| (#57981) üzenetére


jjeahh
nagyúr

menj fotózni :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57988) madgie válasza |AP| (#57981) üzenetére


madgie
titán

Ne vegyél Pana mellé Oly-t, Oly mellé Panát, mazochista lvl 99-nek meg ezek mellé Fujit se. Ha két géped van, egy gyártótól legyen. Ha nem, mindig kattogni fog az agyad, ez vagy az miért sz@r :D

(#57989) TayRol válasza madgie (#57988) üzenetére


TayRol
veterán

Ez így van.

(#57990) |AP| válasza rbalint88 (#57985) üzenetére


|AP|
veterán

ugyanezeket a köröket futottam meg fejben (+az EM10). És igen, lehet az utolsó verzió lesz :)

madgie: hát igen, ezt még nem próbáltam. A próbahéten kiderül mennyire esik kézre az Oly (fizikailag és menürendszerileg is). Az "egyszerre két gép" verzió viszont a legkevésbé reális. A GM1 tényleg csak akkor megy, ha nagyon beleszerelmesedek az EM10-be, akkor viszont mennie kell (sajnos a 12-32-vel együtt valószínűleg)

jjeahh: na igen, de itt most sajnos se hó, se hegyek, se fotogén, csinos lánytesó, csak gusztustalan hideg. Ezért is volt ennyi időm gondolkodni... vagy marad a tárgyfotó a lakásban :)

(#57991) Mercutio_ válasza |AP| (#57981) üzenetére


Mercutio_
félisten

A GM5 - öt én megnézném a helyedben, de 40-ért jöhet a GM1 váz :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57992) |AP| válasza Mercutio_ (#57991) üzenetére


|AP|
veterán

a GM5 még ritka, mint a fehér holló, ebből következik, hogy indokolatlanul drága is.
Viszont gondolod el lehetne adni a GM1 vázat külön? Én biztos nem vennék, csak 12-32-vel... Bármennyire is magam ellen beszélek :)

(#57993) rbalint88


rbalint88
addikt

Szőrmentén m4/3-os kérdésem van: A Pana LX100 és a Leica testvére között képminőségben van bármi különbség? Jpeg motor, akármi. Egy csomó cikket átnéztem már, de egy szóval se említik, hogy bármiben is más lenne a gépből kieső kép a pirospöttyösnél.

(#57994) Monya78 válasza rbalint88 (#57993) üzenetére


Monya78
veterán

Specifikációkban annyi különbséget valaki már észrevett hogy az alap ISO a Leicaban: 80, Pana-ban: 200

[ Szerkesztve ]

(#57995) rbalint88 válasza Monya78 (#57994) üzenetére


rbalint88
addikt

Mivel a szenzor alapérzékenysége iso200, ezzel nem vagy sokkal előrébb. Engem az érdekelne, hogy egy tökéletesen ugyanolyan paraméterekkel készült fénykép esetén van-e különbség a két gép által dobott kép között vagy sem.

(#57996) Schanyee válasza |AP| (#57992) üzenetére


Schanyee
senior tag

Megfelelő áron biztosan :)
Ha bejön az EM10 akkor max hirdeted először külön és ha szerencséd van elviszi valaki, ha nem akkor meg még megtudod gondolni, hogy mennyire kell az oly.

[ Szerkesztve ]

(#57997) Parci válasza rbalint88 (#57995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, van, a leica saját jpg motort használ

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57998) hegyimorc válasza |AP| (#57992) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"el lehetne adni a GM1 vázat külön? Én biztos nem vennék, csak 12-32-vel... "

Simán. Én megvettem volna. (Bár az is igaz, hogy bánnám, ha nem obival vettem volna :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#57999) |AP| válasza rbalint88 (#57995) üzenetére


|AP|
veterán

a saját topikjában már beszéltünk erről. Úgy néz ki más színprofilt használ. [link]
Itt pedig egy galériát is linkeltem.

(#58000) Mercutio_ válasza |AP| (#57992) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van az az ár amiért érdekelne, főleg mivel van 12-32-m.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.