Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57201) schawo válasza jmakk (#57200) üzenetére


schawo
titán

3 év alatt még senki sem panaszkodott, hogy gyengült volna az IBIS. A rugónak amúgy is csak a gép kikapcsolt állásában van jelentősége, akkor tartja nagyjából középen a szenzort.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57202) jmakk válasza schawo (#57201) üzenetére


jmakk
őstag

Egyértelmű, hogy benne van a Sony részéről, a "miénk természetesen jobb" marketingszagú töltet, de azért ilyenkor elgondolkozik egy kicsit az ember, hogy vajon van-e mögötte valós tartalom.

(#57203) Lassú Víz válasza jmakk (#57200) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ettől tartok a legkevésbé. Ha egy rugó jól van méretezve rengeteget kibír. Gondolj a felhúzós karórákra. Vagy a régi filmes gépekre.

Az meg simán lehet, hogy egy FT szenzor méretéhez és tömegéhez tervezett mechanikus rendszer nem bírkózik meg az FF szenzorral, illetve, hogy a növesztése túl sok méret, tömeg, felhasznált energia árán lehetséges csak, ezért más megoldást kerestek.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57204) MrChris válasza jmakk (#57200) üzenetére


MrChris
nagyúr

inkább az utóbbi. Oly már pár éve szenzorstabizik, nem sok hírt láttam meghibásodásokról.
Mindegyik canikon 5d800mk4 meghibásodik, a szenzorok bayerszűrője kifakul súlyos színhibát okozva, zár is menthetetlenül megszorul... Már csak az a kérdés mikor? ;]

(#57205) schawo válasza jmakk (#57202) üzenetére


schawo
titán

Biztosan van. Nem is lehet kérdés. Az már sokkal inkább, hogy hány évtized, amíg ez jelentkezik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57206) hegyimorc válasza jmakk (#57202) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az eddigi fényképezőgépeim kb fele vadi újként került hozzám, a másik fele kb 1 évvel a bejelentés után, alig használt állapotban. A legtovább - 4 évig - használt gépemben az exposzám kb a tizedénél járt annak amire (állítólag) tesztelték.

És én még azok közé tartozom akik "sokáig" használnak egy gépet.

Szóval nem nagyon érdekel, hogy mikor kezdenének elfáradni azok a cuccok amiket már el is felejtek mire erre esély lenne. Igazán viccesnek tartom, hogy miközben sokan pár hét után lecserélnek komplett rendszereket, közben a szenes vasalók, meg a szovjet kézisúlyzókészletek tartósságát várják el tőlük. :DD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#57207) MrChris válasza Lassú Víz (#57203) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha a lóerőt tuningolják illik a fékeket, futóművet... is ahhoz méretezni. Vagyis ha nagyobb súlyt (szenzort) pakolnak rá illik a stabilizátort is ahhoz méretezni. Gondolom nem hülyék ülnek egyik cégnél sem. Kivéve a marketing osztály :DDD

(#57208) schawo válasza jjeahh (#57199) üzenetére


schawo
titán

Hát... [link]

Szóval inkább 13-17-ért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57209) mano42 válasza schawo (#57208) üzenetére


mano42
aktív tag

Ennyiért érdems venni egyet és átalakítani házilag IR kamerára. :)

(#57210) daniduke válasza MrChris (#57198) üzenetére


daniduke
tag

annyiért szívesen megveszem, lemetszem róla a keresőt és rácelluxozom a PENemre :DD

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#57211) .: JuSzT :. válasza MrChris (#57198) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

45 ert lattam 14-45 obival

(#57212) jjeahh válasza daniduke (#57210) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha egy g1-et vettem volna még az elején pen helyett valszeg még mindíg azt nyúznám, nem a g3-at :DDD kompromisszumosan, de már az is mindent tud, amire nekem szükségem van.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57213) Studi válasza .: JuSzT :. (#57211) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem az OLX-en láttad, azt akku nélkül árulják, ki tudja, miért. De próbálni csak akkor tudod ugye, ha van típusazonos akksid. És eléggé vidéki is, ha jól emlékszem.

(#57214) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

.mf!

Itt van az Amazonon a nagylátó amire vágysz :)) :)) :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57215) Viper26


Viper26
nagyúr

PL5-ben is van valamilyen szenzortisztító cucc mint az M10-ben?

M10-nél ez a neve.:

"Supersonic Wave Filter (image sensor dust reduction system)"

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#57216) .: JuSzT :. válasza Viper26 (#57215) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Van

(#57217) jjeahh válasza Viper26 (#57215) üzenetére


jjeahh
nagyúr

minden ki-be kapcsolásnál megrázza nem? nálam elég hasznos volt, pedig más gyártóknál fabatkát sem szokott érni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57218) Viper26 válasza jjeahh (#57217) üzenetére


Viper26
nagyúr

Valamit csinál mikrohullámok segítségével, pontosan hogyan azt nem tudom sajnos. :)

iPhone 14 | FR955

(#57219) Oly-Service válasza jjeahh (#57217) üzenetére


Oly-Service
tag

Így

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#57220) ati3x válasza Viper26 (#57164) üzenetére


ati3x
senior tag

Jéé, fehérvári vagy?:)

(#57221) ati3x válasza jjeahh (#57217) üzenetére


ati3x
senior tag

Mikor veszel már egy 45-öst? :) Utána állítom, elfelejted a manuálokat.. :)

(#57222) TayRol


TayRol
veterán

OFF, de hátha :) : mi a legjobb vétel most 100-120e ft-os kategóriában a kompaktok között? Női táskába lenne, asszony barátnőjének. Igényes hölgyike, gyerekét fotózná néha, meg amit még akar. Egyből x20-ast mondtam volna, de már nem kapni. Csak új jöhet szóba, férjétől kapja ajándékba.

Szerk: EPL5 kitobival már nagy, pedig arra is gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#57223) jjeahh válasza ati3x (#57221) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ünnepek teljenek el, és legyen egy jó hónapom pénzügyileg. Folyton rendelgetek ezt-azt, ebben a hónapban is kb. 50k-t költöttem el ebayen... De sztem sosem fogok manuálokról lemondani. pl. egy jó kis erőteljesebb mosodát natív obiban nem tudnék megfizetni (pl. 42,5/1.2), manuálban viszont igen...

TayRol: nem ismertelek fel :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57224) |AP| válasza TayRol (#57222) üzenetére


|AP|
veterán

LX7 vagy RX100

szerintem

(#57225) TayRol válasza |AP| (#57224) üzenetére


TayRol
veterán

És a Sonyból az MK1... Köszi, utánaolvasok.

(#57226) Viper26 válasza ati3x (#57220) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, miért? :)

iPhone 14 | FR955

(#57227) |AP| válasza TayRol (#57225) üzenetére


|AP|
veterán

árban csak az fér bele a keretbe, igen. Én asszonykámnak jobban tetszett a Sony, amikor neki kerestünk kompaktot, mert "zsebgépebb". Aztán a végén kapott egy ZX10-et :DDD

(#57228) Mercutio_ válasza TayRol (#57222) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ő is jókor ébred, stylus1 MM akcióban jó lett volna neki.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57229) TayRol válasza Mercutio_ (#57228) üzenetére


TayRol
veterán

most találta ki a férje. és nem nézegetnek nagyon neten semmit.

(#57230) Alg válasza Mercutio_ (#57228) üzenetére


Alg
veterán

Irányjelzősön van egy eladó (m43 topicba tette)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#57231) pitagi


pitagi
tag

Holnap megyek uszodába, az 5 éves kislányom bemutatóját nézem meg. Felszerelés E-pl-5+kitobik. Szívesen vennék tippeket, Ti mit kezdenétek egy ilyen helyszínen. Amit tudok róla: valószínüleg természetes fény lesz (reggel) oldalról, nagy ablakfelület, a medencéhez közel lehet menni, egész a szélére, és nagy a nyüzsgés :)

(#57232) hegyimorc válasza pitagi (#57231) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én nézném a lányom bemutatóját.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#57233) MC Pite válasza hegyimorc (#57232) üzenetére


MC Pite
veterán

+1
A telével esetleg 5-6 kép, de a fény kevés lesz szerintem. 1/500as záridő, nyitott rekesz; megnézed az eredményt, hmm, so-so, és nézed tovább a műsort :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#57234) pitagi válasza MC Pite (#57233) üzenetére


pitagi
tag

60 percbe csak belefér egy-két katt, gondolni kell apukára, nagyikra is...

(#57235) MC Pite válasza pitagi (#57234) üzenetére


MC Pite
veterán

Picit elfogult vagyok a fényerőtlen telékkel, amire használtam nekem sosem tetszett az eredmény (főként kevés fényél).
Gyors záridőn felül esetleg annyi, hogy minél laposabb szögből próbálnám (guggolva) - bár nem tudom mennyire lehet helyezkedni és mennyiszer lesz takarásban.
Viszont ha esetleg úgy tűnik pár kép után, hogy messze van az elképzeltektől; a rokonok azoknak is örülnek amin épp felismerhető, próbálkozás/mérgelődés helyett inkább nézd a gyereket; hogy az 5-6 képről utólag legyen minek beugrania. Legalábbis túl sokat ne foglalkozz a technikával sztem :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#57236) schawo válasza pitagi (#57231) üzenetére


schawo
titán

Tedd a telét a gépre, és reménykedj, hogy 40mm-rel megúszod, f/4 körül talán még lesz normális ISÓ-d jó záridő mellett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57237) eeXaa válasza pitagi (#57231) üzenetére


eeXaa
addikt

Vedd fel videóra....

(#57238) .mf válasza Lassú Víz (#57214) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, pont ez hiányzott! Talán be is fér a fotóstáskámba... a gép helyére... :))
Hogy ennek mi értelme? Ennél már az is jobb lenne, ha csak Canon vagy Nikon bajonettel lenne, aztán mindenki úgy adapterezi másra, ahogy akarja, de akkor legalább több gépen is használható megfelelő adapterekkel.

Egy 8-10-es fényerős UWA viszont még mindig várós... A 7-14 f2.8 a várhatóan csillagászati árával nem számít.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57239) Viper26


Viper26
nagyúr

Valahol be lehet állítani az elkészült képbe való zoom-olás mértékét (E-PL5)?
Illetve ezt az előnézeti képen is meg lehet tenni, vagy csak belépve a képek közé? :F

iPhone 14 | FR955

(#57240) .mf válasza Viper26 (#57239) üzenetére


.mf
veterán

RTFM

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57241) jmakk válasza .mf (#57238) üzenetére


jmakk
őstag

És ráadásul a 7-14/2.8 sem egy palacsinta méret lesz.

Vagy OEAKH. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57242) rinpocse


rinpocse
tag

Tegnap állványról "összlőttem" az E-M10 + 9-18-at, a Canon 6D +17-40-el, Meglepően jól teljesített a 9-18! Azt nem merném mondani, hogy jobb mint a 17-40, de hogy nem rosszabb az biztos! :) Legalábbis 60 évesen így látom.

[ Szerkesztve ]

(#57243) jmakk válasza rinpocse (#57242) üzenetére


jmakk
őstag

Azért azt ismert, hogy a 17-40 nem túl acélos a széleken, ami szintén elmondható a 9-18-ról is, főleg 14mm felett. Az új 16-35/4-gyel ne lődd össze, az jobb lesz. :) Jó tudom, az árából 3db 9-18 is kijön.

[ Szerkesztve ]

(#57244) rinpocse válasza jmakk (#57243) üzenetére


rinpocse
tag

A jó tanácsot illik megfogadni. Így nem lővöm össze a 16-35/4-gyel! :)

[ Szerkesztve ]

(#57245) Chance


Chance
tag

Hogy/hol tudom megnézni sorozatszám segítségével egy Olympus objektívről, hogy lopott-e illetve mikori?

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#57246) hegyimorc válasza Chance (#57245) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Azt, hogy lopott-e, szerintem biztosan sehol. (Ha vannak is ilyen listák, nem biztos, hogy benne van a lopott obi és az sem biztos, hogy ami szerepel benne az tényleg lopott)

Nekem elég biztosíték az, ha kapom hozzá a gyári dobozt, eredeti számlát és garipapírt. Ezeket elég ritkán lopják el az obival együtt.

Azt nem tudom, hogy a gyári számból meg lehet-e tudni, mikor és hol gyártották, de olyan fiatal az egész MFT rendszer, hogy ennek egyelőre nincs sok jelentősége.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#57247) TayRol válasza |AP| (#57224) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi a tanácsot, RX100 lett 129.990-ért, 3 év garival.

(#57248) EFT válasza TayRol (#57247) üzenetére


EFT
tag

Hasonló cípőben járok. Nekem a Fuji XF1 tűnik jó vételnek most (55-60eFt körüli áron).
Van valami ellenérv, hogy miért ne?

(#57249) mrmarkus válasza EFT (#57248) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ár/érték arányban jó választás! :)

Freedom of Information

(#57250) MC Pite válasza EFT (#57248) üzenetére


MC Pite
veterán

Annyiért nem rossz; házon belül van még erős konkurenciája, az X10. (Ha a leendő tulajt nem izgatja nagyon a képelés, akkor Oly ZX*/XF1, ha szereti csinálni, érdekli a fotózás/kütyüzik, akkor meg a tizes szerintem.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.