Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58401) TayRol válasza #40935168 (#58400) üzenetére


TayRol
veterán

:D

(#58402) .: JuSzT :. válasza TayRol (#58401) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

végigolvastad? :D

(#58403) Freddy76 válasza .: JuSzT :. (#58402) üzenetére


Freddy76
addikt

Kutyust senki sem olvassa, nem azért írja :N . Majd az m4/3-ról is leír mindent, amit le lehet, miként a Nikonról is leírta, akkor megy tovább, mondjuk fujira.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58404) #40935168 válasza TayRol (#58401) üzenetére


#40935168
törölt tag

Már várom a fejmosást, de nem fogom elolvasniiiii :P :P :P :DDD
Freddy fejét azért megnézném :D

Szerk.: JB-nek iso kell. Koncertezik. Nála indokolt még a 6D sztem, 25.6-ig is eltolja ha kell, de 12.800-ig rendszeresen.

Tehát az elméletem áll: MA nem jó még neki az m43. "Holnap" már az lesz :K , TSMC-ben ügyesen hegesztenek a mérnökök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58405) TayRol válasza #40935168 (#58404) üzenetére


TayRol
veterán

végigolvastam. komolyan. várom, hogy JB is Olyra váltson.:)

(#58406) atok666 válasza #40935168 (#58400) üzenetére


atok666
őstag

Ja, nemsokara meg jon a kompakt, ami azt tudja, amit a mostani m4/3 es akkor meg ugyanigy megy a m4/3 a retegigenyueknek. Mire ez meglesz, addigra meg a mobilok lesznek azon a szinten, h maga a fenykepezo lesz retegtermek...

Atok

[ Szerkesztve ]

(#58407) Parci válasza #40935168 (#58400) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elolvastam, de azért fájt a végére, na! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58408) Parci válasza atok666 (#58406) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizony, a nikon 1 az új 4/3, csak épp félrepozicionálta a nikon az egészet és ezért csőd lesz. megérdemlik. maga a termék nem érdemli meg, kár lesz érte. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58409) hegyimorc válasza neevous (#58399) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A Topeak oldalán megtalálod. Ők "QuickClick"-nek nevezik.

(Mondjuk pont ezt a "Barpack" táskát nem látom :D, de "Compact" és a "TourGuide" is van itthon, mind azonos módon csatlakozik, kompatibilisek)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58410) b.vr válasza Parci (#58408) üzenetére


b.vr
őstag

amikor kijött vagy egy éve a sony az RX-10-zel, én mondtam ha ugyanolyan képminőségben azt a 2.8as ekv. 24-200-as obit mechanikus zoomal kiadná a Nikon (pedig nyilván jó drága lenne, de) én szinte biztos beszállnék a Nikon 1-be
(persze valami régebbi generációs vázzal mert a Nikon elég brutálisan árazza azt a rendszert, ahogy írod, is a félrepozicionálssal)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#58411) Mercutio_ válasza #40935168 (#58400) üzenetére


Mercutio_
félisten

Végül hagytam a picsbe a kisregényt

muhaha

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58412) mano42 válasza #40935168 (#58400) üzenetére


mano42
aktív tag

Kicsit sok az önismétlés de lényegében egyetértek.
A G1 óta (és az sem volt kutya mint FIRST) rengeteget fejlődött a rendszer képminőségben is, funkciókban is. A GX7, GM1-5 -nek nagyszerű szenzora van, a GH4-nek még jobb. Az olympusról, gőleg a jelenlegi zázlóshajókról nem is beszélve. Anno a G1-et az akkor divatos 450D-hez hasonlították, és a canon nem sokkal volt jobb képminőségben főleg ha a szenzor mértetbeli különbséget is vesszük. De háromjegyű canon APSC vonal alig fejlődött valamit azóta, a szenzor mintha ugyanaz lenne pár új funkcióval gazdagítva. Legalábbis a 350D-650D között ...
Emlékszem az ismerősöm milyen boldog volt, hogy mikor a 450D-ről 650D-re váltott és volt benne WB meg expoziciós sorozat, ami már a G1-ben is volt egyébb finomségok mellett.

[ Szerkesztve ]

(#58413) jjeahh


jjeahh
nagyúr

máris? :Y ha így haladnak, amikor a g11 lesz a trend, leváltom a g3-at g9-re 35k-ért :DDD valszeg addig valahogy beleölök 50k expót :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58414) Studi válasza jjeahh (#58413) üzenetére


Studi
addikt

Nincs ezzel baj, fejlődjenek csak! :R Nem mintha nem állnának nagyon jól, mind a GX7, mind a G6 nagyon jó vázak. Kíváncsi vagyok, milyen újítást tudnak az utód(ok?)ba beledobni. Bár volt talán arról rumor korábban, hogy a GX vonal nem folytatódik, ezért kapta meg a GM5 a bele nézőkét. Meglátjuk, mi csak nyerhetünk!

(na jó, a GX7-et újonnan vettem, annak az árán nyilván sokat fogok bukni, ha úgy döntök, hogy eladom. De egyelőre eszem ágába sincs. :) )

(#58415) jjeahh válasza Studi (#58414) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sztem ezek mondjuk úgysem lesznek nekem való vázak. Gx valszeg drága lesz, g7 meg nagy... ha jönne valami g3 utód (kis méretű keresős váz olcsón), jobb szenzorral, nagyobb keresővel, esetleg stabival, arra valamikor a jövőben, amikor a g3-at már végletekig lestrapáltam beneveznék használtan, az sem zavarna, ha a gfx vonalba tartozna :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58416) eeXaa válasza jjeahh (#58413) üzenetére


eeXaa
addikt

...ohh yessz! Erre várok már több mint egy éve.... :)

(#58417) Mercutio_ válasza jjeahh (#58415) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sajnos G3 utód (azonos méret, hajtogatható kijelző, kukucska érzékelő, új szenzor és feldolgozó) esélytelen, így én is a GM5-öt várom, hogy lemenjen 2 parcis ár alá, a G3-at pedig hajtom amíg bírja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58418) Studi válasza Mercutio_ (#58417) üzenetére


Studi
addikt

Jóárasított GX7-el mi a baj? Kifutóként, utóddal azért sokáig nem fogja tudni tartani a magas árat.

(#58419) madgie válasza Studi (#58418) üzenetére


madgie
titán

Abban még Pana szenzor van nem? (csak érdeklődöm, nem a kérdéshez kapcsolódik)

(#58420) jjeahh válasza Studi (#58418) üzenetére


jjeahh
nagyúr

le fog annak menni valaha az ára annyira mint a g3-nak? én ebben nem is reménykedek... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58421) Studi válasza jjeahh (#58420) üzenetére


Studi
addikt

Ha az egykor csúcsprofi GH1-ek most egyParciért vannak, (Olympus E-1-ek félParciért, E-3-ak másfél Parci alatt...)

Mazsi: legjobb tudásunk szerint igen, mégpedig az Oly E-M1-ével azonos. :Y :) Ha jól tudom a GH3-ban van csak nemPana. (Meg a GH4-ben? Annak még nem jártam utána.)

(#58422) madgie válasza Studi (#58421) üzenetére


madgie
titán

Csak mert ha valaha visszatérnék, akkor olyan géppel szeretnék, amit azért bátran kivihetek a csillagok alá. Tudom, Olympus, de a lelkem mélyén azért mindig jobban szerettem a Panák kezelését (vagy csak megszoktam).

Hogy miért merült ez fel? Nemtom, nem fotózom eleget, van időm hülyeségeken agyalni :D

(#58423) MC Pite válasza #40935168 (#58400) üzenetére


MC Pite
veterán

"Végül hagytam a picsbe a kisregényt" - szerencsére belefértél a normál hosszadba mondtam én hogy a blogos sem hosszabb ennél ;]

Képletből kimaradtak a sznobok, fícsörlista huszárok, mert sajnos(?) ezeknek is kedvezni kell a fejlesztéseknél, mert mégiscsak vásárlóerő... Árnyalhat hogy milceknél/kis bázistávnál f/1.4 alá nem szeretnek menni az üvegekkel, és nem csak az ár/méret miatt (más kérdés hogy mennyire szükséges pl ff-re 85mm 1.2-es obi és mennyire használható).
Amúgy lassan megtanultalak olvasni... a nagybetűs részeket összeolvasgatom és a lényeget legalább annyira vágom mint mikor 20-30perc alatt áttekergélek egy filmet :D

Amúgy nem csak az mft, mindegyik milc gyártónak vannak remek fejlesztései, az S betűsök is jövögetnek fel, stb. Közben erre is elkanyarodtál végülis... Érdekes olvasni újabb (ex?)csattogóstól hogy azért a legtöbb milc üveg fasza, érzik mit és mennyire érdemes reszelniük.

Amúgy, q..a nem véltem a canikont, ezerrel dolgoznak a hátsó laborban, és mindketten azzal fognak (egyszerre ráadásul; lásd videó funkciók engedélyezése) nagyot ütni hogy már van egy komoly obifelhozataluk (ami olyan amilyen annyiért amennyiért). Sonytól vesznek remek pd érzékelős szenzorokat, brutál feldolgozók mellé, disznó nagy és jó evf-ek, és csak kapkodhatjuk a fejünket. (Nikon 1 egy public bétateszt dx/fx-re, semmi más.) Plusz a tükrös sokáig nem hal ki, amíg van rá igény ('nagy legyen, fekete, tükrös és esetleg olcsó').

És az emberek mindig jobbra fognak ácsingózni, mindig próbálnak valamit belerakni a gyártók ami miatt cserélnek a juzerek - legtöbbünknek rég a kütyüzésről szól, nem a fotózásról. És igen, a ph tele van kütyübuzikkal, kevés a kivétel köztünk :B (és azok akik jól nyomják jellemzően pont költséghatékonyabb, öregebb cuccal).

Mit rakhatnék még a GX8ba? Új jpg motort úgyse kap ;]

jjeahh:
1 parci= 50.000Ft
1 tayrol = 2 hét

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58424) jjeahh válasza Studi (#58421) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azok már túl régiek :D amúgy van valami valutakonvertáló vagy valami ehhez az egyParci-kétParcizáshoz? mert nem értem, a granulációval tisztában vagyok, de erről lemaradtam :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58425) madgie válasza jjeahh (#58424) üzenetére


madgie
titán

50 ezer forint = 1 Parci

(#58426) jjeahh válasza MC Pite (#58423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"1 parci= 50.000Ft
1 tayrol = 2 hét"

ez akár aláírásba is mehetne :DDD amúgy tényleg van aki kéthetenként vált vázat, vagy csak legenda? :DDD esküszöm, nekem csak ahhoz kell 3-4 hónap, hogy összeszokjak rendesen a vázzal úgy, hogy heti kétszer kiviszem és lövök 100-150 képet... két hét arra sem elég, hogy megtaláljam az expó gombot :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58427) madgie válasza jjeahh (#58426) üzenetére


madgie
titán

Annak idején fél évig nem maradt meg nálam egy váz sem, komplett rendszerváltásokat csináltam (tudom, most is, de akkor gyakran). Canon, Nikon, Minolta, mittomén, tökmindegy. Lényeg a lényeg, szűk egy hét alatt megtanultam akkoriban csukott szemmel is kezelni, élesben már nem nagyon nyúltam mellé.

Mondjuk ha két különböző gyártó vázát használja együtt az ember,és ritkán használja őket együtt, akkor hajlamos néha bénázni. De egy vázzal hamar össze lehet szokni, szerintem.

(#58428) Freddy76 válasza jjeahh (#58426) üzenetére


Freddy76
addikt

"két hét arra sem elég, hogy megtaláljam az expó gombot"

TayRol-nak sem, azért adja el mindig.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58429) Studi válasza Freddy76 (#58428) üzenetére


Studi
addikt

:C :R

Ez most telitalálat, mert a karácsony körül vett LX100-ra épp azt mondta, hogy nem tudja megszokni a kezelését. :DDD

(#58430) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#58428) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:))

(#58431) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#58426) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én nem vagyok mértékegység, mert ki sem próbálom a gépeket, max 50-100 expóig csak

[ Szerkesztve ]

(#58432) MC Pite válasza jjeahh (#58426) üzenetére


MC Pite
veterán

3-4 hónap neked azért kell mert amatőr vagy :P . 3-4hét legalább szerintem is kell sok tesztelgetéssel, de akinél ennyi gép megfordul, azoknak már nincs új a nap alatt, gyorsan megy nekik, pár óra szerintem ;)
Régebben szarásig olvasgattam mindenről tesztet, véleményt, így is akadtak meglepetések. Most is sokat olvasok, de aztán veszek használtan és kipróbálom inkább. (így van megint 2-3 eladó üvegem :DDD )

Studi, már karácsony óta? Akkor lassan böngészhetem az aprót ;] .
szerk: Óvazze, lekéstem, letelt az 1 taylor :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58433) Studi válasza MC Pite (#58432) üzenetére


Studi
addikt

Az LX100 miatt? Lemaradtál, mint a borravaló, már eladta! :DDD

(#58434) .: JuSzT :. válasza Studi (#58433) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

olx en van új.

(#58435) jmakk válasza Studi (#58433) üzenetére


jmakk
őstag

Ez véletlenül nem MLaca-é volt előtte? Mert akkor pörög rendesen, mint a búgócsiga. :DDD

(#58436) TayRol válasza jmakk (#58435) üzenetére


TayRol
veterán

De, Lacatol vettem.

(#58437) Studi válasza TayRol (#58436) üzenetére


Studi
addikt

Az van most fent az OLX-en is?

(#58438) TayRol válasza Studi (#58437) üzenetére


TayRol
veterán

Nem tudom, nem láttam. Peti vasárnap vitte el tőlem, a két nap még hozzá képest is durva lenne.

(#58439) jjeahh válasza MC Pite (#58432) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oké, nekem fél óra kell, hogy nagyjából atbogarásszam az egész gépet és megjegyezzem ami fontos, de ez még messze áll az összeszokástól, megnézném azt, aki pár óra alatt "leteszteli" az új masinát (lő egy képet az asszonyról, a muskátliról, és két makrót a billentyűzetről), oszt ha utánna elvinné rendezvényfotózni ami felelősséggel is jár, mennyire b+-ezne meg anyázna, ha elcseszne pár száz képet azért mert kiderül, hogy valami nem épp úgy műkszik vagy viselkedik élesben az új vázon, ahogy megszokta...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58440) atis78


atis78
tag

Sziasztok! A velemenyteket kernem a kovetkezokkel kapcsolatban.
Jelenleg egy Panasonic GX1 vaz, Pana 20mm/1,7, Oly 45mm/1,8 es Pana 14-42 PZ obik boldog tulaja vagyok.
Ezt a konfigot szeretnem levaltani a kovetkezo ket opciobol valamelyikre:
1. opcio Panasonic GX7 + Pana 25mm/1,4 es Pana 12-35/2,8. Az Oly 45/1,8 maradna.
2. opcio Oly EM10(esetleg EM5) Oly 12-40/2,8 + Pana 25mm/1,4. Az Oly 45/1,8 maradna.

Erdekelne hogy mi velemenyetek es melyiket gondolnatok jobbnak.

Fontos hogy videoban jo legyen a cuccos es vaku nelkul gyenge fenynel is tudjam a rohangalo gyerkocot fotozni. (foleg emiatt cserelnem is le a 20as Panat is a 25osre).

Vagy esetleg varjak az EM5 utodjara ami talan videozasban felno a Pana melle?

Elore is koszi a segitsegeteket.

(#58441) hegyimorc válasza atis78 (#58440) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Fontos hogy videoban jo legyen"

Akkor nem is értem a kérdést. Pana

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58442) Mercutio_ válasza jmakk (#58435) üzenetére


Mercutio_
félisten

De.
Ha tudom, hogy ilyen gyorsan elkel be cseréltem volna a 2 pana obimra, de maga az LX100 zoom nem tetszett,iígy nem kockáztattam :B

Studi :Az ára egyelőre. Inkább obira költők, bár most nincs időm fotózni, a 25/1.8 is csak a talin volt vázon.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58443) TayRol válasza Studi (#58437) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, az az, amit tőlem elvitt.

(#58444) atis78 válasza hegyimorc (#58441) üzenetére


atis78
tag

Ebbol a megfontolasbol en is a Pana fele hajlok de az Oly stabija mindig megneheziti a dontest. Bar a Pana 12-35 stabija is jo es a fixek ala veszhelyzetben a GX7 stabija is eleg lehet.

(#58445) madgie válasza TayRol (#58443) üzenetére


madgie
titán

Akkor miért írja vadiújnak?

(#58446) b.vr válasza TayRol (#58443) üzenetére


b.vr
őstag

Hát érdekes ultimate komapkt az amelyik ilyen gyorsan harmadszor lesz eladó ;]
(vagy MLaca vehette nagyon kedvezményesen ha ezt haszonnal adja el mindenki a sorban. Durvább mint egy kereskedelmi lánc :DDD

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#58447) TayRol válasza madgie (#58445) üzenetére


TayRol
veterán

Kérdezz rá. Lakóhely, telefon stimmel. Tuti, hogy ez az.

(#58448) atis78


atis78
tag

Van esetleg valakinek tapasztalata arrol hogy mennyivel jobb optikailag a 25os Pana a 20asnal? Es hogy esetleg AF sebessegben mennyivel jobb? Foleg ez az amiert lecserelnem a 20ast.

(#58449) Mercutio_ válasza b.vr (#58446) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lacának kellett a pénz, TayRol borítékolható volt, Péter pedig szerintem a Leica változat mellett döntött miután megnézte.

atis78:A 20-as karcol, a 25-ös ugyanolyan éles, de van egyfajta krémes jellege. Keress vele képeket is érteni fogod mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58450) TayRol válasza Mercutio_ (#58449) üzenetére


TayRol
veterán

Pedig azt mondta, nem éri meg neki a Leica felár, és az sem maradna nála sokáig.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.