Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58151) Parci válasza -FreaK- (#58150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te most átjöttél egy másik topikba megsértődni? egyébként marhaságot írtál, tényszerűen (és bocs, de az nx300 aztán pont rossz példa volt, a nikon d3300 anyagminőségben sehol sincs hozzá képest), és az is látszik a kommentedből, hogy bár tapasztalatod nincs, te is tudod a tutit. hát, talán ezért hülyéztek le (ami valóban nem szép dolog).

mindenesetre neked nembejön a milc téma, semmi gond, viszont akkor miért harcolsz a milc topikokban?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58152) gonger válasza Parci (#58148) üzenetére


gonger
senior tag

hol vesztek ilyet 35-ért? Samyang 8mm-est láttam az NX-hez ebayen 80 ezerét, az is nagyon fincsi lehet:-)
egyébként vennétek objektívet ebayről?

[ Szerkesztve ]

(#58153) -FreaK- válasza Parci (#58151) üzenetére


-FreaK-
veterán

te most átjöttél egy másik topikba megsértődni?

Igen, hisz itt kaptam a "kövezést". Netán itt nem szabad megsértődni, csak kövezni? Ezt nem tudtam.

egyébként marhaságot írtál, tényszerűen (és bocs, de az nx300 aztán pont rossz példa volt, a nikon d3300 anyagminőségben sehol sincs hozzá képest), és az is látszik a kommentedből, hogy bár tapasztalatod nincs, te is tudod a tutit. hát, talán ezért hülyéztek le (ami valóban nem szép dolog).

Nyilván igazad van. Sajnos nem írtam bele hogy "nekem így tűnik", "szerintem" meg hasonlók.

mindenesetre neked nembejön a milc téma, semmi gond, viszont akkor miért harcolsz a milc topikokban?

Nem harcoltam, csak megköszöntem a kedves szavakat és megsértődtem. Az egészen más.
Az a másik topic meg szerintem a kezdők segítésére van, így talán ott elfér ha minden féle rendszerről szeretnék infót gyűjteni, vagy tévedek? Egyébként simán belátom ha tévedek valamiben és szívesen is veszem, ha felvilágosítanak, de ez nem az volt, csak személyeskedés. Erre meg megsértődni szoktam, bocsánat. Az alapvető probléma volt hogy nem hangsúlyoztam ki eléggé hogy ezt csak így gondoltam régen, ezt belátom.
Bocs az off-ért, most már tényleg nem szítom tovább a kedélyeket.

(#58154) madgie válasza gonger (#58152) üzenetére


madgie
titán

Simán, egy 100% körüli visszajelzéses eladótól miért ne? Ha gond van, ott a Buyer Protection a PayPal-lal. Sok gépet meg objektívet vettem már az ebay-ről.

(#58155) #40935168 válasza -FreaK- (#58153) üzenetére


#40935168
törölt tag

Várj pár napot, levegő kifúj, aztán mintha mi sem történt volna írogass tovább. Néha jobb szimplán továbblépni, minthogy berántson az "örvény" (az adok-kapok hülyesége).

(#58156) Parci válasza -FreaK- (#58153) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem volt szép, amit rólad írtak, ez tény. az nx300 egyébként egy egész ügyes és főleg nagyon jól összerakott váz. az nx400-ra, ami hamarosan kijön, állati kíváncsi leszek, ha tényleg az nx1 belét kapja és lesz evf-es verziója is, akkor kész a "samsung gx7"...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58157) jjeahh válasza madgie (#58146) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez durva, akkor betudom ezt is user errornak, valahogy megpróbálom kitartani... ezek szerint a keresővel fotózás ad annyi stabilitást mint a kéttengelyes stabi? hm..

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58158) madgie válasza jjeahh (#58157) üzenetére


madgie
titán

Hallod, én nem tudom, neked milyen kezed van, itt van egy villám print screen 1/40-nel, annyira éles, amennyire a 45/1.8 nyitva tud lenni.

(#58159) jjeahh válasza madgie (#58158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

öregedek, vagy nem tom... bár a nyáron még kézből stackeltem :DDD sztem tényleg meg kell szoknom a pana fogását vagy valami, persze nem várom el, hogy a g3-al is kitartsak 1/10-et stabi nélkül, de 1/30 vagy 1/40 azért még jó lenne ha összejönne

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58160) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ma szórakoztam kicsit a live composite móddal.
Pár kép elkészítése után már megfagytam, így nem tartott sokáig a túra.
Lenne itt egy kép és mivel nem vagyok photoshop/lightroom profi nem tudom, hogy el lehet-e valahogy tüntetni azt az óriási nem is tudom mit a kép bal oldaláról, a megálló teteje alól.

Aki ért hozzá megköszönném ha elárulná. :D Sajnos raw file-om nincs róla.
Továbbá érdekelne még hogy az ilyen éjszakai képeket mivel tehetném szebbé-jobbá Lightroom-ban. Mit érdemes állítgatni.

Köszi.

Dani

(#58161) Freddy76 válasza madgie (#58158) üzenetére


Freddy76
addikt

Szar az obi, jobb és baloldalt a feliratok életlenek :( .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58162) madgie válasza Freddy76 (#58161) üzenetére


madgie
titán

Azért bejöhetek még ide? :))

(#58163) Freddy76 válasza madgie (#58162) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát ki a faszom vagyok én itt, hogy ezt megmondjam neked, he? Egy félrészeg Pestre szakadt vidéki jogász, mérges feleséggel az oldalamon, én mondjam meg??? Kérdezd Parcit, ő okosabb, és tudja is. Vagy Mercutio-t, ő majdnem mindent tud. Vagy Pitét, ő mindent.

22.45-kor igyunk mindketten egy pálinkát, az olyan, mintha együtt tennénk. Éljenek a rokkerek.

(OFF)(OFF)Márciusban megyek Kisvárdára, berúgunk?(/OFF)(/OFF)

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58164) madgie válasza Freddy76 (#58163) üzenetére


madgie
titán

Aztaku, észídíszí meg borsodi! :))

Március oké, bár az egyik szombaton Crowbar koncertnek álcázott kanbulin leszek Debrecenben, remélem nem akkor jössz erre.

(#58165) Studi válasza Freddy76 (#58163) üzenetére


Studi
addikt

Mindjárt jön Merci, és kikéri, hogy megint Pitével említetted egy hozzászólásban. :DDD

(#58166) Freddy76 válasza Studi (#58165) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, bazmeg, pedig ők ketten a fuji topik trolljai! De ezt ne mondd el nekik :DDD .

Az amcsi gimis filmekben vannak ilyen viták, ahol a két vitázó egymással szemben leül, és ugyanannyi időkeretben megmérkőzik, sakkóra mellett, pro-kontra érveléssel. Kéne egy ilyen Mercike-Pite felállásban, "miért jó a fuji" témával.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58167) b.vr válasza Freddy76 (#58166) üzenetére


b.vr
őstag

és ezt a vitát feltétlen itt kell majd lefolytatni vagy jó lesz a fuji topicban is? ;]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#58168) Freddy76 válasza b.vr (#58167) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem, ez youtube-ra való.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58169) MrChris válasza hdanesz (#58160) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem lencse csillogás, szerintem nem lehet igazán vele mit kezdeni.

(#58170) hegyimorc válasza MrChris (#58169) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha volt rajta, akkor legközelebb leszedni a gagyi "védő"-szűrőt, feltenni helyette a napellenzőt és expo előtt úgy helyezkedni, hogy ne nagyon legyen ilyen a képen.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58171) madgie válasza hegyimorc (#58170) üzenetére


madgie
titán

Szerintem meg úgy kell helyezkedni, hogy benne legyen a képben és sadjon valami pluszt hozzá. Mondjuk én imádom a flare-t, eszem ágában sincs sokszor kikerülni, sőt.

(#58172) ROBOTER válasza madgie (#58162) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az aláírásod melyik idiótától származik?

(#58173) Mercutio_ válasza Freddy76 (#58166) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindjárt megmagyarázod b*szki, hogy nélkülem nem ugyanezt csinálja minden kiba topicban és amúgy egy halál csendes, tőmondatokban havonta 1x kommentelő szerény gyerek, csak én hoztam ezt ki belőle, de előtte soha, de tényleg soha.... Na elmész..... tea....

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58174) jjeahh válasza madgie (#58162) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez az első kiposztolt képed, amin tényleg átjön nekem is az 56-os által nyújtott extra dof... annyira nem vagyok dofb*zi, mármint jóból is megárt a sok, amikor ff + 85/1.2-es wideopen portrékat látok, azok már giccsesnek tűnnek, de egy mft vagy apsc szenzoron egy F1.2-es portréobi ahogy mos, az oké, nekem pont elég lenne :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58175) hdanesz válasza hegyimorc (#58170) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ez a pancake kitobi, nincs napellenzőm. Alapvetően tetszene a becsillanás...csak itt túl nagyra sikerült. :D

(#58176) madgie válasza ROBOTER (#58172) üzenetére


madgie
titán

Ehun a csemege :) (pontosabban nem linkelem, mert megint megy majd a duli-fuli)

jjeahh: van azért jó pár 56-os fotóm már, csak ritkán publikálom őket. Ez is két-háromszorosan butított, este már nem volt kedvem a géphez menni, tehát a FB-ről letöltöttem a telefonra onnan meg ment a PH! tömörítő gépezetébe :)

[ Szerkesztve ]

(#58177) Studi válasza madgie (#58176) üzenetére


Studi
addikt

Azt hiszem zárható ez, és minden fotós topik, meg van a Szent Grál: Tükörreflex tudás, profiknak!:DDD Ha egyszer profi leszek biztos szerzek egyet! :DDD

Mazsi, úgy látom 2015 a sűrű aláíráscserék éve lehet. :DDD

(#58178) madgie válasza Studi (#58177) üzenetére


madgie
titán

Hm, akkor ez mennyit ér? :D

128 MB SmartMedia, PÉÁESEM mód, üvegbelenézőke, négy! ceruzaelem, hogy vészhelyzet esetén az asszony epilátorjából csórt elemekkel is elzümmögjön !!444!!NÉGY! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58179) Lassú Víz válasza madgie (#58178) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sose adod el, mert nincs benne profi funkció. Mint pl. játék, txt olvasó...

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58180) madgie válasza Lassú Víz (#58179) üzenetére


madgie
titán

Nem is akarom eladni, egy unikum ez a masina :DDD

De amúgy tényleg, nem szűri az infratartományt az érzékelő előtti "üveg", simán rácsavarsz egy 720 nm IR szűrőt és kézből infrázol. Annak idején csináltam pár borult portrét vele, majd ha lesz idegrendszerem a 4 AA elemhez, akkor talán előveszem egyszer megint :)

[ Szerkesztve ]

(#58181) Mercutio_ válasza Studi (#58177) üzenetére


Mercutio_
félisten

zsoltti a béka :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58182) MrChris válasza madgie (#58180) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor ez csak félprofi

(#58183) madgie válasza MrChris (#58182) üzenetére


madgie
titán

Le kéne acetonnal mosni a pontot a két szám között és 21 megapixelesként árulni :DDD

(#58184) MrChris válasza madgie (#58183) üzenetére


MrChris
nagyúr

az oly c1000L re van ötleted, hogy a 850kpixelt mivé lehetne átcsalni?
13 éve kölcsöngépként ezzel próbálkoztam. 8megás kártyára 16db kép és közben meg is ette a 4db ceruza akksit. Kb 3-4 havi fizuért vestegették.

[ Szerkesztve ]

(#58185) madgie válasza MrChris (#58184) üzenetére


madgie
titán

Ez is zabálta az akksit :D

(#58186) #40935168 válasza madgie (#58185) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezt a csodás aláírást melyik okostojástól vetted kölcsön ? :D :C

(#58187) madgie válasza #40935168 (#58186) üzenetére


madgie
titán

Már leírtam nemrég, "melyik cserélhető objektíves..." topik.

(#58188) rbalint88 válasza madgie (#58187) üzenetére


rbalint88
addikt

Egy rövid ideig olvastam azt a topikot, de az ilyenek miatt már régebben elszakadt a cérna és "áh, hagyjuk" felkiáltással töröltem a kedvencek közül :))
Leila még mindig jó fej. Legalább valaki a családban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58189) madgie válasza rbalint88 (#58188) üzenetére


madgie
titán

Kösz, átadom a nagysasszonynak, egy fogtisztító rágcsánál is ilyen pörgést művel :))

(#58190) .mf


.mf
veterán

Street fotó jól elkapott pillanatokkal, igaz off géppel.
Mindig csodálkozok, hogy lehet ilyeneket elkapni. Nálam is volt már az, hogy láttam egy jó helyzetet, csak mire gépet előveszem, bekapcsolom, esetleg még obit is cserélek, már rég elmúlt. Mindig a nyakában lógna sleep állapotban lencsevédő nélkül?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58191) hegyimorc válasza .mf (#58190) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"esetleg még obit is cserélek"

X100-on nincs obicsere :)

Szerintem aki street fotózik, az vadászik. Minden előre beállítva, obisapka helyett egy uv szűrő, gép bekapcsolva ... Kb csak célozni és lőni kell, pöcsölésre nincs idő.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58192) Freddy76 válasza .mf (#58190) üzenetére


Freddy76
addikt

Hááát, nekem a legtöbb beállítottnak tűnik :U

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58193) MC Pite válasza Studi (#58165) üzenetére


MC Pite
veterán

:D

Streetesek egy része gyanús hogy nem csak az időzítésen múlt...
A tőmondatos csendes gyerek :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58194) eeXaa


eeXaa
addikt

...pedig ezt mind meg lehet lőni, aki street-ezik rendszeresen, és tisztában van az alapjaival, az tudja....
1-2 képnél látok komolyabb nehézséget, de ha crop akkor még azok sem igazán...

[ Szerkesztve ]

(#58195) Mercutio_ válasza eeXaa (#58194) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meg persze, ha előre kinézed a helyet, és rászánsz helyszínenként pár hetet amikor épp az időjárás és a fények is megfelelőek, és épp véletlenül valaki a kellő pozíciót veszi fel. Ennyi képnél ez néhány év alatt meg is lesz...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58196) eeXaa válasza Mercutio_ (#58195) üzenetére


eeXaa
addikt

ez a pár kép az elmúlt kb 10 év munkájából van válogatva..
amúgy az időjárás és a fények nem olyan lényegi tényező a streetben, ezeknél a képeknél meg biztosan nem...

(#58197) szaby_gyerek válasza .mf (#58190) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Ezekhez a képekhez tényleg csak megfelelő közeg és kitartó vadászat kell. Az utcafotós nem aggódik a lencsevédőn, nem cserélget objektívet és nem a táskában tartja a gépet. Ott van a kezében előre beállítva és hajrá. :)

(#58198) Mercutio_ válasza eeXaa (#58196) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öhm, lehet én értettem valamit félre, de a "Three years ago..." - ból nekem nem az jött le, hogy ezt a projektet 10 éve kezdte...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58199) eeXaa válasza Mercutio_ (#58198) üzenetére


eeXaa
addikt

"For the past decade" decade=évtized
...de jja, ha ez az összes kép fuji-s akkor három év.... sztem az is bőven sok....

[ Szerkesztve ]

(#58200) #40935168


#40935168
törölt tag

@ Degeczi, Veled váltottam pár szót lehet, dinamikáról és highlight dinamika bukásról ISO100 low iso-n. Ha jól emlékszem.

Az ultratiszta portrék miatt nem hagyott nyugodni a pixelbuzi énem és csináltam ebben a napsütötte, vakító hóban egy összehasonlító tesztet, kaja után töltöm fel az 1:1 crop-okat (és a raw-kat is, dropboxra).

- gép által mért téma iso100-on, manuálban, expozíció kompenzáció 0
- ugyanez, iso200-on, fele akkora záridővel, minden más maradt

- ismét iso100, de -0.3EV hogy ne égjen ki annyira semmi, ha már highlight dinamika kevesebb
- ismét iso200, feleakkora záridő, szitén -0.3EV komp.

Tehát töksíkugyanazt meglőttem natív és 100-as iso-n normálban, illetve -0.3 EV-n is.
Hát én még mindig pislogok, mit tud ez a szenzor.. :C

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.