Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58651) madgie válasza jmakk (#58650) üzenetére


madgie
titán

Próbálok ezt-azt legalizálni, mondjuk igaz, a Lightroom-ot soha nem volt nehéz lopni, egy serial number oszt csók... míg mondjuk a PS-hez a host file-t is buherálni kell.

Erről jut eszembe, lelkes és segítőkész az Adobe support, mindent körbetáncoltunk közösen, mi lehet a "lejárt a trial verzió, miközben előfizető vagyok" problémám mögött. Tűzfal, router, de hát persze a buherált host file volt az :B User error lvl 99 :))

(#58652) .: JuSzT :. válasza jmakk (#58650) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nx300 hoz 5 van.
Az meg egy alap júzernek élete végéig elég. Megold vele mindent.

[ Szerkesztve ]

(#58653) MrChris válasza hibavissza (#58644) üzenetére


MrChris
nagyúr

most így hirtelenjében nemtom, clone tool van, meg talán 12 színes hsl. Fapados, kicsivel azért több mint a Olyviewer. Kizárólag a színek miatt használom a panához. A többiben jobb a LR.

(#58654) sideburns válasza jmakk (#58650) üzenetére


sideburns
aktív tag

A sima NX300-hoz 4-es Lightroom jár, az NX300M-hez és NX3000-hez 5-öst adnak.

(#58655) madgie válasza .: JuSzT :. (#58652) üzenetére


madgie
titán

Ráhúzom az adott, saját presetet az összes képre, otthagyom a gépet, bedöglök az ágyba a tablettel és ott szépen, lazán finomhangolok. Keleti kényelem, kéremszépen :))

(#58656) hibavissza válasza madgie (#58649) üzenetére


hibavissza
veterán

Van jelentősége, hogy Lr4-gyel vagy 6-tal hívja a G6 RAW-okat? Egy régebbi váz nyers fájljait jobban kezeli? Nyilván tesznek bele pár új feature-t, de én arra gondolok, hogy alap beállításokkal szebb JPG-t gyárt?
Azt olvastam, hogy a RAF fájlokat jobban kezeli, de ott eredetileg valami bug volt és azt javították.

Én PS+ACR-t használok. Az Lr-t nem nagyon ismerem szeretem. Egyszer próbáltam, de nekem nagyon kuszának tűnt a kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#58657) madgie válasza hibavissza (#58656) üzenetére


madgie
titán

2012-2013-ban új feldolgozási metódust kapott a LR, sokkal jobb jel/zaj aránnyal hívta elő ugyanazon RAW fájlokat. Magyarul nem tudni előre, hogy főverziónál kapunk-e jobb képminőséget, vagy csak pár feature-t.

(#58658) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ha már LR téma. Én vagyok béna....vagy totál nincs lehetőség Olympus RAW fájlokat kezelni vele?
Kedvet kaptam hozzá, hogy végre RAW-ban fotózzak.

[ Szerkesztve ]

(#58659) jjeahh válasza hdanesz (#58658) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem régebbi a lightroomod, mint a vázad ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58660) MrChris válasza Haugland (#58642) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lightroom 5 kezeli közvetlen a G6 rawjait, de az ingyenes adobe dng konverterrel érdemes átkonvertálni .dng-be (adobe raw formátuma) mert azokkal sokkal gyorsabban működik a katalógusa, mert csak katalogizált fájlt enged szerkeszteni. LR 4-el meg csak a .dng-t lehet megnyitni az még nem ismerte a G6-ot.
Sajnos az Adobe elég mostohán kezeli a pana rawjait, nincsenek rendes színprofilok se és sokat kell csuszkázni mire használható képet kapsz. Bőrszínek meg egyenesen küszködősek pláne ha van összehasonlítási alapod ugyanarról egy Oly jpg-vel.

Másik alternatíva a Silkypix ami a hivatalosnak mondható pana raw konverter. Aszem olvassa a .dng-t is.

Capture One érdekes lenne, csak az meg szarik a G6 bad/death pixelekre és telerakja fekete pixelekkel a képet. Legalábbis tavaj tavasszal még ez volt a helyzet.

(#58661) madgie válasza MrChris (#58660) üzenetére


madgie
titán

A Capture One a DNG-re is sz@rik, legalábbis a Fuji DNG-ket lilán jeleníti meg. Épp tegnap próbáltam pár X-E1 icc profilt benne, de hónapokra visszamenőleg DNG-ben van minden képem.

(#58662) Chance válasza hdanesz (#58658) üzenetére


Chance
tag

Semmi gond vele, én csak RAWban lövök E-M10-zel, max a Nikon RAWhoz képest (D3100) mintha kicsit lassabban dolgozna vele Lightroom 5.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#58663) eeXaa


eeXaa
addikt

...mostakkor nem lesz panasonic rendszer kamera ill. objektív bejelentés a ces-en?

(#58664) Studi válasza eeXaa (#58663) üzenetére


Studi
addikt

43rumors szerint a CP+-ra tartogatják. Meglátjuk, az sincs messze már.

szerk: sőt, így fogalmaznak: Major Micro Four Thirds announcement will follow soon in 3-4 weeks before the CP+ show!

[ Szerkesztve ]

(#58665) madgie válasza Studi (#58664) üzenetére


madgie
titán

Újabb kitobik, újabb EVF nélküli Pen váz, újabb régi Pana szenzoros G váz, mi kellhet még? :DDD

(#58666) eeXaa válasza madgie (#58665) üzenetére


eeXaa
addikt

...azért az elmúlt kb másfél évben nem nagyon lehetett ok a panaszra...

(#58667) Studi válasza madgie (#58665) üzenetére


Studi
addikt

Tele a világ lehetőségekkel: nincs most az Oly kínálatában például igazán mini váz, kéne már egy új GF is a Panának. Meg hát igen, a 14-42-k, abból sosem elég. :DDD

Komolyra fordítva: azért az E-M5mII hozhat érdekes dolgokat, arra is kíváncsi leszek, hogy a GX7-re rá tudnak-e tenni még egy lapáttal. Ha igen, akkor mit? Stabi? Átveszi valamikor a Pana a hibrid AF-et? Jön-e valamikor a 150-es Pana tele, vagy nem? A 12-35 elég régi már, szerintem jöhetnének valami 2.8-4-es 12-50-el, ha már kitobi. :) Lehetőségek azok bőven vannak. :)

(#58668) gorgo válasza madgie (#58665) üzenetére


gorgo
őstag

...még bénább magyarországi Pana marketing.
És hát elég koros már a 3. kiadású kitobi, kezd szégyen lenni... :U

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58669) eeXaa válasza Studi (#58667) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha az oly meglépi a jobb videó, 4k-t, az omd vagy em uj verziójában, ami eléggé valószínű, akkor megvan mi lessz a következő vázam a gx7 mellé..

(#58670) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

bármi is jön, a gx7 és az em-5 hamarosan elkezd öles tempókkal a 2 parci, majd később 1 parci ársávba benézni. és hát valljuk be, igazából egyikből sem hiányzik semmi, bőven jó zsugák már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58671) #40935168 válasza madgie (#58646) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezt hogyan, mi kell hozzá "bemutatásra" Adobe-nak ? Vmi diák-dolog.. ?

(#58672) madgie válasza #40935168 (#58671) üzenetére


madgie
titán

Csak a dombornyomott bankkártyád kell hozzá, semmi más :D Adobe CC Photography Plan, a munkahelyen valamiért csak tölt az oldala, de itt írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#58673) ROBOTER válasza eeXaa (#58669) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én nem látom ilyen fényesen a jövőt. Most is mesterséges a videó minőségének korlátozása, nem tudom, mitől oldódna ez fel. De akár a Pana-Oly együttműködés van a háttérben, akár a Sony résztulajdona, egyikben sem tudok változásról.

(#58674) #40935168 válasza madgie (#58672) üzenetére


#40935168
törölt tag

Wow. Thx.

(#58675) eeXaa válasza ROBOTER (#58673) üzenetére


eeXaa
addikt

...volt tavaly interjú az oly egyik igazgatójával, és ha jól emlékszem azt mondta hogy rágyúrnak a videóra... de amúgy, hogy a sony lett az oly szenzor beszállítója, a pana sztem nem sok mindenben fog beleszólni az oly házatájékán...

...de amúgy sincs mit tenni csak reménykedni, mivel ennek a rendszernek a csapdájába esve, nem fogom kivásárolni magam :)

[ Szerkesztve ]

(#58676) eeXaa válasza eeXaa (#58675) üzenetére


eeXaa
addikt

....hmm [link]

(#58677) jmakk válasza eeXaa (#58675) üzenetére


jmakk
őstag

Ja, csak annyira, hogy a Oly zászlóshajójába pl. Pana szenzora kerül(t). :)

[ Szerkesztve ]

(#58678) madgie válasza eeXaa (#58676) üzenetére


madgie
titán

Úristen, nem lesz négyká! Mindmeghalunk!!!44Négy! :))

(#58679) eeXaa válasza jmakk (#58677) üzenetére


eeXaa
addikt

...a következő már biztosan nem az lesz... hacsaknem az új szenzor shiftes találmány is a panáé...
58678: :) ...na majd megkapja firmware-ben... :)

[ Szerkesztve ]

(#58680) jmakk válasza eeXaa (#58679) üzenetére


jmakk
őstag

Annak meg mi köze a szenzor gyártóhoz? A pana szenzor is az oly IBIS-szel receg az E-M1-ben, ugyanúgy shiftelődhet egy E-M2-ben is. Nincs itt ma már semmire garancia. Még a kanyon is elkezdett sunyi szenzort használni (G7X). Csak a mani számít, meg a profit.

[ Szerkesztve ]

(#58681) MrChris válasza eeXaa (#58676) üzenetére


MrChris
nagyúr

50mbps videio, új algoritmus, peaking, nekem több újítás nem kell az em5-be, hogy visszaváltsak panáról. Csak egy nagy adag pénz :D

(#58682) #40935168 válasza jmakk (#58680) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K Ezek összevissza vesznek keresztbe egymástól mindent ma már, aminek kisebb mértékben racionális alapja is van azért, de nagyobb mértékben pénzben, vagy időben jobban ott van. Kiv. leszek, hogy meghagyja-e a számozást a többinél is, ergo E-M1 mk2 és E-M10 mk2 majd később...

(#58683) Haugland válasza hibavissza (#58645) üzenetére


Haugland
aktív tag

Oks, köszönöm!
A diák kedvezmény sajna már nem játszik nálam.

(#58684) szilu7 válasza Haugland (#58683) üzenetére


szilu7
senior tag

Amit Madgie linkelt feljebb, ahhoz nem kell diák, havi 12.69 EUR és benne van az LR és a PS folyamatos frissítésekkel. Én is azt használom. [link]

(#58685) Haugland válasza szilu7 (#58684) üzenetére


Haugland
aktív tag

Hm, ez azért már valóban olyan árkategória számomra is amit jobban megfontolok!
Köszönöm a tippet!

(#58686) zolko74


zolko74
tag

Sziasztok! A Japán belpiacos Panasonic gépek miben térnek el az európai társaiktól?

(#58687) MrChris válasza zolko74 (#58686) üzenetére


MrChris
nagyúr

garancia itthon Olyra nincs, Panára nemtom, magyar menü valszeg nincs, töltőhöz átalakító kell. Postázva vám+áfa.

[ Szerkesztve ]

(#58688) Studi válasza MrChris (#58687) üzenetére


Studi
addikt

Felvehető video hossza szokott még különbözni, az EUR verziókat korlátozzák 30 percre, nem?

(#58689) MrChris válasza Studi (#58688) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, mert különben mindenki menne a moziba warezolni. Ez is egy hülye eu vívmány. Addig nem érdekelt, míg nem volt szükségem rá.

(#58690) Studi válasza MrChris (#58689) üzenetére


Studi
addikt

Mintha a fényképezőgépek/videokamerák eltérő vámtarifája lenne az oka, és azt neveznék videokamerának, ami 30 percnél hosszabb felvételt tud, de ebben nem vagyok biztos.

(#58691) jmakk válasza madgie (#58665) üzenetére


jmakk
őstag

Mi kellene? Pana GF7 Mint a falat kenyér! Esetleg vacsiúj kitobival még tuningolhatják. :DDD

(#58692) neevous


neevous
tag

Olvasgatva a fórumot, nekem vannak a legretróbb gépeim, de dinamikában eddig jónak néz ki a GH1 is. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#58693) jjeahh válasza neevous (#58692) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vettél egy gh1-et vagy mi? :DD milyen a g3-hoz viszonyítva? amúgy nekem is ugyanolyan retró gépeim vannak :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58694) Lassú Víz válasza jjeahh (#58693) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Francot. Szerintem Studinak még E1-e is van :))

Szerk: ja, hogy ugyanolyan. Az lehet... :D

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58695) jjeahh válasza Lassú Víz (#58694) üzenetére


jjeahh
nagyúr

áh tényleg :D mondjuk az off gép :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58696) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#58694) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Meg az egyforma szenzorokat is gyűjti :D EM1, GX7 :Y

(#58697) Parci válasza jmakk (#58691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gondolom egy gf6 sim slottal vagy ilyesmi. ütős a pana új életbenmaradási stratégiája! :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58698) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Elhoztam kipróbálni az Oly 60mm f2.8 macro-t. :D Egy hétig örömmámor lesz. :D

Köszi mindenkinek a Lightroom-os segítséget korábbról. Frissítettem...most már működik.

[ Szerkesztve ]

(#58699) MrChris válasza neevous (#58692) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lightroom-panával bőrszín. :D Amúgy jó lenne, kicsit még függőzni kéne, mert balra dől.

(#58700) .: JuSzT :. válasza MrChris (#58699) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

nem jobbra?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.