Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57101) eeXaa válasza jjeahh (#57080) üzenetére


eeXaa
addikt

...ez a beépített vakuval is megoldható,... ha túl magas a záridő és nem akarsz rekeszelni, akkor kell az nd napsütésben... amúgy semmi más nem kell hozzá... amúgy minden pro tudja a megoldást, ill. tudnia kellene...

[ Szerkesztve ]

(#57102) jmakk válasza eeXaa (#57101) üzenetére


jmakk
őstag

Ha jól értettem itt az a baj, ha olyan erősek a fények, hogy már egy ND32 szűrőt kell felpakolni a vakuszinkron idő eléréséhez. Az már 5FÉ és ugyanennyit levesz a vaku fényéből is. A kérdés az, hogy így is lesz-e elég szufla a vakuban (beépített vagy külső) a megfelelő derítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#57103) eeXaa válasza jmakk (#57102) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem csak simán a modelt és a hátteret szeretné balanszban látni?
..amúgy meg miért venne le a vakuból ttl-ben?

[ Szerkesztve ]

(#57104) jjeahh válasza eeXaa (#57101) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha rakok elé egy diffúzort is nem lesz túl gyenge? végülis mindegy, ezt tényleg ki tudom próbálni, egy duffúzor fillérekbe kerül ebayen... mondjuk ez az elmélet most nagyon a ló másik oldala, a tegnap leírtak szerint vázról villantva még behemót rendszervaku sem elég, most meg már a beépített is elég :DDD

(#57102) jmakk: az nd-t nem a vakura teszem, nem értem miért venne le a fényéből

(#57103) eeaa: de.. :K

na de tényleg abbahagyhatnánk a téma feszegetését, úgy tűnik ahány ember annyi vélemény, néhányan biztos unják már... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57105) jmakk válasza eeXaa (#57103) üzenetére


jmakk
őstag

...úgy is írhattam volna, hogy ha ND32 van fent, akkor 32x erősebben kell villantani a vakuval, ugyanazon effekt eléréséhez. A vaku persze, hogy próbálkozni fog, kérdés csak az, hogy lesz-e ereje hozzá.

jjeahh: így már érted mire gondoltam?

[ Szerkesztve ]

(#57106) Gondwana válasza eeXaa (#57103) üzenetére


Gondwana
addikt

Jò, akkor csak neked: az expòhoz szükséges vakufénymennyiségigény nő meg a vaku hatàràn tùlra.
szerk.: deQlassù telefonon gépelni

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#57107) jjeahh válasza jmakk (#57105) üzenetére


jjeahh
nagyúr

értettem elsőre is, de ha ez igaz, ezt sem értem miért említik abban a sok cikkben, tutorialban, amiben az nd-t ajánlják a záridő leszorítására pl. ellenfényes derítéshez :F
amúgy találtam most hirtelen két videót: [link] [link] csak belenéztem mindkettőbe mert épp melózok, de asszem pont arról van szó bennük, amit én is szeretnék elérni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57108) jmakk válasza jjeahh (#57104) üzenetére


jmakk
őstag

Szerintem míg csak egy ND8-at használsz, addig elég lesz a vaku fénye derítésre. Csak a kvázi extrém ND32 lehet problémásabb, de az sem biztos. Ahogy mondod, puding próbája...

[ Szerkesztve ]

(#57109) eeXaa válasza Gondwana (#57106) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem szoktam tűző napsütésben vakuzni, de 3-4 méterről azért csak elégnek kellene lennie a beépítettnek is egy gyenge derítéshez... na majd ki is próbálom ezt..

(#57110) madgie válasza jmakk (#57108) üzenetére


madgie
titán

ND8, mint három FÉ? Azzal hogy lesz kisegítve hóban úgy, hogy beleférjen a szinkronidőbe is?

(#57111) mrmarkus válasza jjeahh (#57104) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Talán valami ilyesféle megoldással kellene próbálkoznod...

Mintaképek

Freedom of Information

(#57112) jmakk válasza eeXaa (#57109) üzenetére


jmakk
őstag

Neked nem ér próbálgatni! A mezei mft kamera vakuszinkronja általában 1/160, a GX7-é meg 1/320! :)

madgie: erről beszélek én is. Egy ND32-nél már azt jelenti, hogy szűrő nélkül elég lenne a vakunak 1/32 teljesítményen villani a derítéshez. Ha ennél több kellene, már nem fogja bírni a szűrővel együtt is tolni. Na ezért nem kell kimenni a hóra, mikor hívnak! :D

[ Szerkesztve ]

(#57113) MrChris válasza jmakk (#57112) üzenetére


MrChris
nagyúr

a nagy vakuzástól kedvet kaptam hozzá és majd egy év után a G6-ra először feltettem az FL36-t. Sokkal jobban müxik mint az E510-el, azon mindig bénázott, volt hogy nem is villant, volt, hogy teljes erejéből durrantott, pedig a fókusztávot lekommunikálta vagyis volt rendes kapcsolata a vázzal.
Tehát szobában bőven elég a fénye, oldalra felfele lőve szép derített képe lett, kis utómunkával még a Pana gépen is lettek színek :D

(#57114) jjeahh válasza mrmarkus (#57111) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, kiszemeltem már :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57115) polcsa


polcsa
aktív tag

eBay-ről rendeltem obi szütyőket (eBay szütyők), M-es méretben (mert hogy 'M'icrofourthirds-höz kell :DDD), hát... nagy lett.
Ha valakinek van kisebb és nagyobb kellene és Győr környéki, cserélnék.

[ Szerkesztve ]

(#57116) szilu7 válasza polcsa (#57115) üzenetére


szilu7
senior tag

Vegyél egy DSLR szettet inkább. Bohóckodsz itt ilyen kicsi obikkal, alig fér bele fény. Különben is oda volt írva: "DSLR Pouch Case Bag". :DDD

(#57117) schawo válasza jjeahh (#57107) üzenetére


schawo
titán

Én is, meg gondolom más is szívesen adna kölcsön rendszervakut próbálgatni. Csak hát a földrajzóra közbeszól :(

Ha lenne hó, meg napsütés, csinálnék tesztképeket, de most még a bemozdulásmenetes képhez is majdnem vaku kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57118) hibavissza válasza mrmarkus (#57111) üzenetére


hibavissza
veterán

ez a létező legjobb portréellaposító eszköz. bűnügyi helyszínelőknek ideális.

(#57119) polcsa válasza szilu7 (#57116) üzenetére


polcsa
aktív tag

Mindjárt van is eladó szetted, nem? :DDD

(#57120) |AP| válasza polcsa (#57115) üzenetére


|AP|
veterán

saját tapasztalat, hogy a mikró obikhoz még az S-es méret is nagy ezekből az ebayes cuccokból. Nem igazán vannak ebben a méretben szütyők, valami alternatív megoldást kell keresni

madgie: ha hagysz is benne egy kis cuccot, akkor bélelni sem kell :K

[ Szerkesztve ]

(#57121) madgie válasza |AP| (#57120) üzenetére


madgie
titán

Palacsintákhoz jó lesz? :D

(#57122) Alg válasza |AP| (#57120) üzenetére


Alg
veterán

Én most egy Xears füleshez kapott neoprén tasakot használok. 45-ös éppenhogy, 20-as tökéletesen belefér. Amikor nálam volt próbára a 17-es palacsinta azt meg zipzáros clamshell fülestokban tartottam :U

A 40-150-et, 14-42-t meg ilyenben. (Illetve a 40-150-et néha villanyborotva tokjában ;] )

Sok fülhallgatóm volt az utóbbi években :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#57123) Freddy76 válasza madgie (#57121) üzenetére


Freddy76
addikt

Ó, eszembe jutottak a koleszos idők, és majdnem hánytam. Nagyon kimaxolod te ezt a trolltempót, főnök :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#57124) |AP| válasza Alg (#57122) üzenetére


|AP|
veterán

igen, pontosan ilyesmikre gondoltam alternatív megoldások alatt, bár madgie tippje sem rossz :)

(#57125) eeXaa válasza jjeahh (#57107) üzenetére


eeXaa
addikt

...a második videóban, van a lényeg, de az is csak a probléma megoldásának a promója, vagyis a lényeget csak érinti... amúgy Granger, e téren nekem elég korrekt, ...volt egy másik vakus videója is, és csak ő nem mismásolt a kb. 50-ből amit azzal a témával kapcsolatban néztem a jutubon..., elmondja ahogy van,... csakhát, vedd meg a könyvét, meg fizess az online óráira... :)

(#57126) Lassú Víz válasza mrmarkus (#57111) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Félig-meddig átbaxás. Szétszórja a vaku fényét az egész szobára és onnan verődik vissza a mennyezetről meg az oldalfalakról. Csakhogy nagyon sok esetben ezek a felületek színesek, amik már elszínezik a visszaverődő fényt és utána kínlódás a WB visszahozása. Vagy nincs is ilyen felület. Kültéren vagy környezeti visszaverő felületek nélkül ezek a diffúzorok nem igazán segítenek, a fényforrás pontszerű marad, csak gyengébb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57127) Marseille199 válasza jjeahh (#57107) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem tudom, hogy gondoltál-e már rá, de rendszervakura tehető softbox esetleg?
Kellemesen lágyít, lehet jó arra, amire szeretnéd.

Én ezeket ismerem, nem olcsók, de van alternatíva tuti.

De én is amondó vagyok, hogy igazán szépen ezt nem egy vakuval tudod megoldani.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#57128) Viper26


Viper26
nagyúr

Valaki tudna segíteni PL5 beállításában?

iPhone 14 | FR955

(#57129) jjeahh válasza Marseille199 (#57127) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondoltam erre, de ez már megint nagy... akkor ezek szerint segéd nélkül, egy vakuval vázról ennyit sem lehet megoldani, hogy picit derítsem az arcot, hogy "szintbe" kerüljön a világos háttérrel, vagy szemek, orr alol az árnyékot eltűntetni, esetleg aranyórában, kékórában ellenfényben deríteni? na jó...egyáltalán van értelme rendszervakut vázon használni? :DDD a vakupapucs jó valamire azon kívül, hogy beletolsz egy triggert pl? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57130) Studi válasza Viper26 (#57128) üzenetére


Studi
addikt

Valaki biztos, mi lenne a kérdésed? :)

(#57131) Viper26 válasza Studi (#57130) üzenetére


Viper26
nagyúr

Alapvetően a menüvel kapcsolatban, mert elég komoly labirintus, és próbálok rájönni mit kéne, ki / bekapcsolni...most ahogy látom a fókusz nincs rendben, S-AF van választva, de néha csak egy homályos paca lesz belőle. :U

iPhone 14 | FR955

(#57132) schawo válasza jjeahh (#57129) üzenetére


schawo
titán

Persze, lehet vakupapucsban is használni. Ha nem szuper képek a cél, hanem hogy legyen fény. Például zárt térben, családi eseményen lehet a plafont villogtatni. Én szoktam is használni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57133) Mercutio_ válasza Viper26 (#57131) üzenetére


Mercutio_
félisten

super control panelt kapcsold be, ott minden lényeges beállítást egyből elérsz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57134) Viper26 válasza Mercutio_ (#57133) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, az már megvolt. :)
Ennél mekkora a legkisebb / legnagyobb rekeszérték?

iPhone 14 | FR955

(#57135) .: JuSzT :. válasza Viper26 (#57134) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Objektívtől függ

(#57136) Marseille199 válasza jjeahh (#57129) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nagy? Miii?
Akkor fotózz mobillal ;]
Ez összecsomagolva egy bármilyen hátizsák laptoptartó részébe bedobható, de felcsatolhatod az övedre is, ha kell. Semmi súlya, nekem olyan fura is volt használni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#57137) Marseille199 válasza jjeahh (#57129) üzenetére


Marseille199
senior tag

Van hát, sokkal nehezebb lesz tőle a gép és borul az egyensúlya, jó csuklóedzés ;)
Viccet félretéve, miért ne lenne?
Azzal is lehet irányítottan vakuzni, de felfele döntve meg kb mindig jó :D
Aki meg kicsit komolyabban akar világítani, az nem a gépről - illetve nem csak a gépről - vakuzik.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#57138) madgie válasza Marseille199 (#57137) üzenetére


madgie
titán

"de felfele döntve meg kb mindig jó "

Előtör megint belőlem a troll: az X-E1-en csak a kisujjával kellene hátrafogni a kisvakut, beltéren az is elég indirektbe szórni egy fényerős fix-szel :DDD

(#57139) jjeahh válasza Marseille199 (#57136) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oké, rámozdulok a témára picit, mit is tudnak ezek :D mondjuk tegnap még lehetetlen volt finoman deríteni vázról rendszervakuval, ma meg már jönnek a softbox meg beépített vakus ötletek :DDD

(#57138) madgie: hogy on is legyen ne csak fuji :DDD panasonicon is megcsinálom ugyanezt a kis metz-el és az nagyobbat is villan

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57140) MrChris válasza madgie (#57138) üzenetére


MrChris
nagyúr

má' meginafuzsi... amúgy hóban szeretne arcot deríteni, szobai valszeg nem probléma. Nehéz ügy.

(#57141) Lassú Víz válasza madgie (#57138) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Még egy-két ilyen beszólás és megyek felüdülésként Pitét olvasni ;] :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57142) jjeahh válasza Lassú Víz (#57141) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD vazze ha most én is fujista lennék itt szinte teljesen kihalnának az ON hsz-k?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57143) jmakk válasza jjeahh (#57142) üzenetére


jmakk
őstag

De most melyik itt az ON hsz-ed? A hóbavakuzós vagy a vakudiffúzoros? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57144) jjeahh válasza jmakk (#57143) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, vakuzás PANASONIC-al !!! :DDD
Amúgy lassan nagyon megszeretem a pannát, de tényleg... a színek nem olympus-osak, de azért rendben vannak, az elején én k*rtam el a wb-t rendszeresen, azért nyávogtam annyit, szal az egy durva juzer error volt, nem gondoltam a pana ennyire elszúrja az awb-t. Már teljesen tiszta, hogy a g3 volt számomra a tökéletes vásár, nem fogom leváltani a közeljövőben, főleg fujira nem, mivel arra drágák a fixek, és ünnepek után mindenképpen szeretnék natív af obikat is... A pana dinamika nekem elég, a magas iso nem érdekel, ilyen téren én már ez e-p1-el is elégedett voltam. Kellett nekem nagy evf, és lehetőleg fém váz, ezeket megkaptam, meg bónuszként olyan finomságokat, mint a kihajtható érintőkijelző, gyorsabb sorozat, stabilabb fogás stb.. fujival ráadásul az összes adapteremet le kellett volna váltanom, a kis metz is ment volna a kukába, sőt valszeg a táskám is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57145) Studi válasza jjeahh (#57144) üzenetére


Studi
addikt

Ha tudtuk volna egy hónapja, hogy vakuzni akarsz vele, lebeszélünk volna a Panáról, főleg a G3-ról. :P
Az Oly vakukezelése sokkal kifinomultabb, jobb. GH3-nál, G6-nál, GX7-nél már kezdik pedzegetni a témát, De még mindig jobb akár egy PL1 is. :(

(#57146) schawo válasza Studi (#57145) üzenetére


schawo
titán

A PL1 mindent tud a vakuval, ami az M1, :K Canonnál még a középkategória sem kap ilyen vakukezelést, és Nikonnál is D7xxx-ig kell menni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57147) jjeahh válasza Studi (#57145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vázról csak el tudja sütni a g3 is, más igényem nincs :D
na de akkor utoljára átveszem, ennyit tanultam két nap alatt:
-vázról rendszervakuval deríteni nem lehet
-beépített vakuval viszont igen
-de a legjobb ha veszek egy fujit
kész, befejeztem ;] :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57148) jmakk válasza jjeahh (#57144) üzenetére


jmakk
őstag

Jóvan, akkor lassan lezárjuk a Pana vakuzás témát is. Ez már hosszabb lett, mint anno a granulációs eszmecsere. :))

Studi: mi ez a nagy coming-outolás az irányjelzősön? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57149) schawo válasza jmakk (#57148) üzenetére


schawo
titán

Miért, fájt? Korlátozott abban, hogy kiéld művészi hajlamaidat? Vagy csak a billentyűzetkezelésben akadályozott? :P ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57150) jmakk válasza schawo (#57149) üzenetére


jmakk
őstag

Nem fájt, csak summáztam egyet. :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.