Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57651) mano42 válasza mano42 (#57641) üzenetére


mano42
aktív tag

bocsi, itt g5-t akartam írni, a g6 kiolvasása gyorsabb (asszem)

(#57652) b.vr válasza .: JuSzT :. (#57650) üzenetére


b.vr
őstag

"PL5+45 obival fotóztam most szalagavatót"

és ez hogy jön ahhoz amit jjeahh-nak válaszoltam arra hogy koncerten általában túl sok az 1/15 (sőt, az 1/30 is) ? :)

szerk a szerkre: "szerk: Ja, hogy a kicsi, az egyenlő a gyorssal, értem :) Akkor egyről beszélünk." :K

De a #57649-ban tényleg elrontottam, ott azt akartam írni hogy korábban ilyen hosszú (nagy, lassú) záridők nem merültek nálam fel.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57653) hibavissza válasza .: JuSzT :. (#57648) üzenetére


hibavissza
veterán

fix helyről fotózol fix távolságra

Az iszonyat mennyiségű koncertfotós tapasztalatom alapján (3 db koncerten fotóztam eddig :D ) az említett két dolog soha sem volt állandó.

szerk: most akkor szalagavató (rendezvény) vagy koncert :F

[ Szerkesztve ]

(#57654) mano42


mano42
aktív tag

Itt valaki letesztelte akülönböző kamerák e-shutter tényleges sebességét... GM1, GH4 a nyerő

(#57655) .: JuSzT :. válasza hibavissza (#57653) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

színpad, műfény, záridő.

(#57656) madgie


madgie
titán

Hát én beza továbbra is azt mondom, hogy ha rendszerobjektívekben gondolkodik az ember, akkor nem kérdés, hogy Pana kell koncertre, főleg a régi Oly AF ellenében. Emlékszem, egy koncertre jött velem az E-P1, három zenekar alatt nem voltam képes vele egy épkézláb képet lőni vele. Ugyanott a G3 a szokásos, megszokott formáját hozta, de meglepetésre az LX7-tel volt a legjobb dolgozni, ugye a kis szenzor+nagylátó DoF miatt eleve előnyből indult a jó Pana AF, másrészt "fényekre számolva" is lőhet vele rövid sorozatokat az ember, nem barmolja szét a kezét az izgő-mozgó redőnyzár.

Zajosabb volt a kép? Igen. De megvolt a kívánt mozdulat, bemozdulás, sok mellélövés nélkül? Igen. Nekem nem is kérdés, melyik fontosabb egy koncerten.

Egyébként a Fujival még nem voltam koncertfotózni, lehet az lenne az a pont, amikor elgondolkodnék, hogy a francnak váltottam mft-ről :DDD

(#57657) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

van már morcos tétel a hardveraprón... xz-2 39 000, fz200 50 000. nem is kell jobb ezeknél! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57658) hegyimorc válasza madgie (#57656) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Egyébként a Fujival még nem voltam koncertfotózni, lehet az lenne az a pont, amikor elgondolkodnék, hogy a francnak váltottam mft-ről :DDD "

Sokszor gondolkodtam bringa és futóversenyeken, hogy mi a francért váltottam Nikon D300-ról MFT-re ... és most mégis van MFT és Fuji is, Nikon viszont nincs :D

Pedig nagyon szerettem azt a gépet, csak az nem lenne velem mindig amikor ezek a kicsik igen:

szerk.: "van már morcos tétel a hardveraprón"

Hirtelen megijedtem, hogy részegen meghirdettem valamit éjszaka :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#57659) b.vr válasza madgie (#57656) üzenetére


b.vr
őstag

"Hát én beza továbbra is azt mondom, hogy ha rendszerobjektívekben gondolkodik az ember, akkor nem kérdés, hogy Pana kell koncertre, főleg a régi Oly AF ellenében."

Régi Oly AF-et nem tudom milyen. Pana G5-öt sokszor vittem magammal, 25/1.4 és 60/2.8 (néha 45/1.8) társaságában (kompakt volt a cucc, a kis oldaltáskámban elfért) tényleg szerettem (az AF-meg teljesen meg voltam elégedve) Koncerten egy valami hiányzott nagyon: a nagy méretű RAW-buffer (olyan gyorsan változnak a fények, pozíciók, testtartások, arckifejezések)
Tegnap már az E-M1-et próbáltam, a 75/1.8-cal és a 12-40-nel. A gép AF-ével ugyanúgy elégedett voltam (máskor voltak/vannak vele még gondjaim), a RAW-buffer ahogy elképzeltem, nagyon tetszik. A 75/1.8 iszonyat jó ide (nyilván persze sokkal drágább a 60/2.8-nál, ha nem lett volna fényerős ajánlatban én sem veszem meg) A 12-40 persze nem tetszik jobban (de amúgy sokkal kevésbé sem) mint a 25/1.4 viszont a rugalmassága itt mégis előbbre helyezi nálam. Ahonnan én szeretem az A38on a koncerteket hallgatni (kb 10-15 méter lehet) ott pont nem tudja a teljes színpadot befogni, itt az nagyon tetszett hogy cserélgetés nélkül tudtam a teljes színpadképről az egészen tele tartományba nyúlóig (végülis az a vége már egész közel van a 45-öshöz, azt meg szerettem) képelni. Meg hát persze eddig a 25-ös alatt nekem csak a 9-18 volt, azzal meg csak egyszer kísérleteztem de hát persze bőven nem volt ide elég fényerős.

Egy képet beszúrnék, a 75össel, nyilván nem hibátlan kompozíció de a tónusai tetszenek meg hogy ilyen távolságból is milyen plasztikussá teszi a három élességi síkot.

(L:/dl/upc/2014-12/21/109041_l5e5lty9lyew0ewv_pc200124_small.jpg)(/L)

A flickr-en van még pár, plusz voltam nemrég Bécsben, ott a 12-40-é volt a főszerep (na meg az új egyetemi campus-é, az nagyon tetszett! Korábban mi sokat dolgoztunk együtt Eric van Egeraat, jópár évig helyileg is a Dózsa Gy. úti "dülöngélő falú" irodaházban, szóval én nagyon szeretem az ilyen építészetet)

Egyébként még bőven tanulom az E-M1-et, egyrészt a fókusz azért a G5 után nem mindig azt csinálja amit szeretnék, valamint a stabi és ezzel összefüggésben hogy az ISO-t mikor hogyan szeretné emelni, abba kell sokkal jobban beletanulnom. Na meg hát a brutális testre-szabhatósága, abban még lényegében sehol nem tartok, talán most majd lesz vele időm komolyabban foglalkozni.

PS: kiegészítés a korábbiakhoz: gyorsan végigpörgetve korábbi képeket, a 25-össel az 1/30-cal azért voltak jó képek (persze azért nem az igazán dinamikusak) Mondjuk végig kéne néznem nem csak a válogatottakat hanem mindent hogy menni volt a bemozdult. De tegnapról sok 1/25-1/30 van amiken ennyi idő alatt a zenészek nagyon bemozdultak. De azért inkább 1/100 közelében legyen (engem annyira nem zavar a zaj, végülis nem publikálom, a G5-öt is ha épp kellett elengedtem iso3200ig)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57660) mano42 válasza b.vr (#57659) üzenetére


mano42
aktív tag

Ezért gondolkozom a pana 35-100 f2.8-an, ilysemire alkalmasabb a zoom tartomány miatt, mégha lassubb is a 75mm 1.8-hoz képest. Csak még egyelőre qrva drágák. Kiváncsi vagyok 100mm-n f2.8 al van olyan szép elmosodása mint a 75mm -nek 1.8-an? Mármint megállja a helyét portrézásra is? Bár ha a 45-ös megállja a helyét akkor gondolom ez is.

(nagyon tetszenek a koncert képek. Meg a többi is :) )

[ Szerkesztve ]

(#57661) b.vr válasza mano42 (#57660) üzenetére


b.vr
őstag

A 35-100/2.8 régi nagy vágyam volt (csak aztán most más felé mentem el), koncert-sport-kirándulás, és főleg mert ezt a teljesítményt még egész barátságos méretben hozza.

"Mármint megállja a helyét portrézásra is?"

Ha a 2.8 miatt kérdezed akkor biztosan megállja mert a 60/2.8-cal portréztam már és ott is látványos a megfelelően komponált háttérelmosás. (nem olyan mértékű persze mint a 45-ösé meg főleg a 75-ösé, de hát azoké meg nem akkora mint FF-en a Canon EF 85/1.2L Ez van :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57662) eeXaa válasza MrChris (#57642) üzenetére


eeXaa
addikt

...én is erre álltam rá: e shutter alapból, ha meg kell a vaku, akkor visssza mechanikusra.. voltak kiábrándító tapasztalataim, e.shutter-el 45mm és felett, de ha jobban odafigyelek, akkor többet tud adni, mint elvenni....
arra próbáltam csupán utalni, hogy ez sem tökéletes megoldás, stabival kombinálva sem, ezen a szinten... gondolom azért már lehet a következő generációban ez meg lessz oldva vhogy, de mindenesetre jobban..

(#57663) madgie válasza b.vr (#57659) üzenetére


madgie
titán

Ezek nagyon jók, nincs okod szégyenkezni az új gép miatt, sőt :))

(#57664) b.vr válasza madgie (#57663) üzenetére


b.vr
őstag

Köszönöm! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57665) jjeahh válasza hibavissza (#57635) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem heavy metal :D egy rockopera bandának fotózok rendszeresen, meg egy jazz és egy ritmusfesztet szoktam végigkattogni, szal a bandák, zenészek 99%-a amikre lövök nem szökdösős.

(#57659) b.vr: jók ezek, de a g3 valami borzalom mit művelne iso4000-en :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57666) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Elvitték a G3-at.
Meghalt a király, éljen a Király!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57667) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#57666) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csaba? ;)

(#57668) b.vr válasza jjeahh (#57665) üzenetére


b.vr
őstag

"(#57659) b.vr: jók ezek, de a g3 valami borzalom mit művelne iso4000-en :DDD"

Hát igen, az elején még elfelejtettem visszavenni az autoiso maximumát 6400ről 3200-re. A G3 nem tudom magas iso-n mit tud a G5-höz képest, azt mint írtam azért ha kellett 3200ig lehetett azért még használni (de a legrégebbiek nálam pl. GF3-mal készültek, valamint a 45ös kis oly, azt inkább csak 1600ig)) De ha nézel korábbiakat, van ott jópár ISO800-on is (persze nagyon gyorsan változnak a fényviszonyok). Sőt, hangulatában az egyik kedvencem (jó, az nem éppen tipikus kép :) ) meg ISO 200.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57669) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#57667) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, és nem variált. Megnézte, örült, hogy egész jó az állapota, fizetett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57670) Studi válasza Mercutio_ (#57666) üzenetére


Studi
addikt

Mi lesz helyette?

(#57671) Mercutio_ válasza Studi (#57670) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57672) madgie válasza Mercutio_ (#57671) üzenetére


madgie
titán

Fuji? Sony? ;]

(#57673) Mercutio_ válasza madgie (#57672) üzenetére


Mercutio_
félisten

G3 :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57674) madgie válasza Mercutio_ (#57673) üzenetére


madgie
titán

Vai, Satriani meg Eric Johnson? :D

(#57675) Mercutio_ válasza madgie (#57674) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy-úgy :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57676) Studi válasza Mercutio_ (#57673) üzenetére


Studi
addikt

:R Mertél nagyot álmodni! :DDD

(#57677) Mercutio_ válasza Studi (#57676) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagyot akkor álmodnék, ha elvinnék a 12-32+20/1.7 II párost, addig csak konstatálom, hogy tavaszig úgyse lesz komolyabb fotóznivaló, az idő pedig vázak terén nekem dolgozik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57678) Parci válasza Mercutio_ (#57677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi a terv ezen obipáros helyett?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57679) Mercutio_ válasza Parci (#57678) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még nem tudom :B
Attól is függ milyen vázat veszem tavasszal, esetleg valamilyen obival kitben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57680) mano42 válasza Mercutio_ (#57679) üzenetére


mano42
aktív tag

ha csak m43 akkor ajánlom a gx7-t már csak azért is mert most néhol jó áron van, nó meg azért, hogy ne legyek egyedül :) Részletekbe nem megyek mert @parci megint leszól az importált szavak miatt, bár akkor meg kár eladni a m43 obikat :C
apropó a 12-32-höz hogy jutottál hozzá. külön nem nagyon lehetett kapni, megmaradt egy GM1? A 20mm mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#57681) gorgo válasza mano42 (#57680) üzenetére


gorgo
őstag

miért ne lehetne külön kapni? én is külön vettem...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#57682) hibavissza válasza .: JuSzT :. (#57655) üzenetére


hibavissza
veterán

ja, akkor a feleségem fábiája is ferrari. gáz, kuplung, fék, kormány. :DDD

(#57683) MrChris válasza mano42 (#57680) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez valami városi legenda lehet, hogy a 12-32-t önállóan nem lehet kapni? Mert lehet újként is! Persze a legtöbb a GM1 kitobijaként kezdte.

Hasznos kigészítő EM5-höz :D

(#57684) jjeahh


jjeahh
nagyúr

mivel télen nincs gomba hozok pár kutyát :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57685) Studi


Studi
addikt

Ismerősek a képek? :U

Jah, az érdeklődésre küldött válaszlevele:

"Helló.

Eladtam a Olympus, új volt, vettem egy website

www.gadgetstore.890m.com

Megvettem azt az árat, amelyen eladtam, és most rendeltem valami jobbat.
Talán találsz ott, próbálja

Üdvözlettel"

[ Szerkesztve ]

(#57686) |AP|


|AP|
veterán

volt végre időm egy kis házibarkácsra, nekiestem egy smirglivel az Oly automata obisapkájának a 12-32-re. Egy jó 2mm-t leszedtem, minimális vinyetta még így is maradt 12/3.5-ön, de a rekeszt szűkítve ez eltűnik, a kényelem szerintem kárpótol.

Még képek:

Zárva
Nyitva1
Nyitva2

(#57687) eeXaa


eeXaa
addikt

(#57688) MrChris válasza Studi (#57685) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor ez egy pofátlanul beugratós reklám? Meg aktív, célzott email gyüjtő?

(#57689) MrChris válasza |AP| (#57686) üzenetére


MrChris
nagyúr

2mm-t?! Most már akkor 10-32es lett! :D

(#57690) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

épp nem fér be a panaleica 25-ös az új gf1-em bőrtokjába :( :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57691) .: JuSzT :. válasza Parci (#57690) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:Y Még hogy apró fix :) Az 50es minolta még az adapterrel együtt is ott pihent

[ Szerkesztve ]

(#57692) Studi válasza Parci (#57690) üzenetére


Studi
addikt

Én azért haragszom, hogy a napellenzője nem visszafordítható, így majd' kétszer annyi helyet foglal, mint kéne. :)

(#57693) Parci válasza Studi (#57692) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát a napellenzője tényleg elmehet a jó q anyjába.... :((( :O (konkrétan nem fogom használni)

de nem marad itt ez az üveg nálam, igazából szeretném downgrade-elni egy 20-asra. vagy akár 12-32-re, csak az túl van még árazva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57694) .mf


.mf
veterán

TS témával kapcsolatban a Juhtyúk bedobta ezt. TS ilyen jellegű használatával inkább csak a dioráma-effekt giccses és lerágott csontját szoktam látni, ezek a képek viszont tetszettek. Digitalrev videói közül szerintem ez a hivatásos fotós + olcsó kamera a legjobb és legérdekesebb: megmutatja, hogy jó szemmel / érzékkel, tapasztalattal, kreativitással mit lehet egy olcsóbb és gyengébb cuccból is kihozni; meg az sem hátrány, hogy Kait kisebb dózisban kapjuk ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57695) madgie válasza Parci (#57693) üzenetére


madgie
titán

Ne izgulj ezen, nekem poénból lett kibontva pár hónap után az 56-os napellenzője, élesben eszembe nem jutna azt a dögöt használni is :)

[ Szerkesztve ]

(#57696) Parci válasza madgie (#57695) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg nem lehet a gf1 liveview képéből eltakarítani azt a sok piktogrammot? mint valami 90-es évekbeli daewoo kvarcjáték, olyan így pofára :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57697) madgie válasza Parci (#57696) üzenetére


madgie
titán

Mittudoménmá', mikor volt olyanom? :)

(#57698) Mercutio_ válasza jjeahh (#57684) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gazdival jobban mutatna(k).

Parci: Info gombot nyomogatva nem csökken a piktogramok száma?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57699) polcsa


polcsa
aktív tag

A kitámasztás témához...
Az lcd-s komponálásnál az nem segíthet, ha a jól beállított nyakpántot előre feszesen tartva történik az exponálás? Én ezzel szoktam próbálkozni.
Illetve lefelé feszítve a pántot, felhajtott lcd-t a hasnak szorítva? Bár ez utóbbinál a szív bejátszhat.

(#57700) b.vr válasza Parci (#57693) üzenetére


b.vr
őstag

"hát a napellenzője tényleg elmehet a jó q anyjába.... "

kicsit megvédem, tudva hogy ebben biztosan kisebbségi véleményen vagyok. Egészen most a 12-40 érkeztéig ez volt nálam az éjjel-nappal, bármikor bevethető mindenes, látószög, fényerő, képminőség végett, szóval gyakran csak ezt vittem magammal, és napellenzővel épp olyan hosszú hogy a G5-re rakva pont kitöltötte a kis oldaltáskámat. Obisapkával nem is kellett szórakozni, táskába ki-be rakosgatásnál a frontlencse tökéletesen védett volt. Valamint pont baromi kényelmesen tudtam fotózásnál bal kézzel ráfogni és két kézzel stabilan tartani a gépet. Azt is elfogadom hogy sokakat zavar hogy a design oltárán (nekem legalábbis bejön mint forma) feláldozták hogy visszafordítva rá lehessen csúsztatni az objektívre, szerencsémre ezt a visszafordítást amúgy sem kedvelem. Szóval én azon kisebbséghez tartozom akik nincsenek kiakadva a Panára ezért a döntésért :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.