Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57701) jjeahh válasza Mercutio_ (#57698) üzenetére


jjeahh
nagyúr

úgy érted a gazdi jobban mutat? :DDD

hozok még két ördögöt is (kva nehéz fekete kutyát fotózni :B ):

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57702) MC Pite válasza b.vr (#57700) üzenetére


MC Pite
veterán

Én is azt szeretem ha visszafordítható, különben a dobozban marad (kivéve a 35ös fém aprósága). Sőt, 18-200VR-ét szállítani se mertem -ha sejhetően kellett- sehogy, olyan elálló gyenge vacak volt :U .
A szopás az, hogy pont azzal a két üvegemmel problémás az ellenző, amikhez leginkább kéne :( (60ason tudom hordani tokban is visszafelé, de olyan hosszú, hogy a vázig ér, obicseréhez le kell vennem. 56 meg olyan duci, hogy nem fér be a bőrtokba ellenzővel, túl vastag lesz.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#57703) mano42 válasza .mf (#57694) üzenetére


mano42
aktív tag

az egyáltalán nem baj, ettől az embertől újabban amugy is kiráz a hideg. Egy ideje mintha nnem is fotózásról szólna az egész, mintha valami elcseszett standup komédia lenne amiben nem látom a poént. Szóval lassan már átlépte az a határt ami a multatságos és nevetséges között van. :W

(#57704) b.vr válasza MC Pite (#57702) üzenetére


b.vr
őstag

Ezzel pont ráerősítesz amit írtam: hiába lehet(ne) a napellenzőt visszafordítani, az elméletel szemben a gyakorlatban azzal mégis (szinte) mindig baj van.
A 25ösnél meg pont jó a cucc mérete, fogása napellenzővel (legalábbis pl. számomra) szóval egyébként is jó normál helyzetben rajta hagyni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57705) .mf válasza b.vr (#57704) üzenetére


.mf
veterán

"legalábbis pl. számomra"

Ennyi. Én is 1x megvétel után ráraktam, azóta a dobozában van. Feleslegesen foglal rengeteg helyet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57706) MrChris válasza b.vr (#57704) üzenetére


MrChris
nagyúr

Számomra a visszafordítós napellenzőt a 4/3-os 14-42-n oldották meg a legjobban, ott alig jelentett plussz odafigyelést. A kis 20-ason nagyon nincs megoldva a napellenző és mindig aggódom, hogy meggyasztatja e a mozgatott szűrőmeneten át a fókuszrendszert. A 2-es verzióban ha már kiadtak ilyet attervezhették volna, gyors halk meghajtás és a szűrőmenet a fix tubuson legyen, persze akkor meg elérték volna vele a nirvánát :D

(#57707) b.vr válasza .mf (#57705) üzenetére


b.vr
őstag

Úgy van, többször is hangsúlyoztam, hogy ez szubjektív, és én nyilván a kisebbséghez tartozom. Viszont amit írtam azért az szemléletbeli: nem fölöslegesen mert nem csak a becsillanások ellen véd, hanem baromi kényelmes vele a fogása és nincs szükség obisapkára, és rengetegszer még csak nem is foglalja a helyet, mert úgyis kell hozzá a kis oldaltáska. És mivel ez az obi nagyon jó egyobjektíves felálláshoz, olyankor meg úgysem kell másnak a hely.
Azaz ha valaki úgy tekint rá hogy fontos pluszokat kap tőle, meg amúgy is érdemes csak ezt az egy obit vinnie, hátha máris csökken az ellenérzése :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57708) arn


arn
félisten

[link] nah mar azt is tudjuk, hogy a profik tukros gepet hasznalnak, a smart gepekkel meg gyoraan meg lehet osztani a fotot :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57709) Studi válasza arn (#57708) üzenetére


Studi
addikt

:R Ma is tanultam valamit. :DDD

(#57710) jjeahh válasza arn (#57708) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:Y :C bassz... és tipikusan az ilyen cikkek azok, amelyekre a szerencsétlen gépet kereső mit sem sejtő júzerek rábuzulnak, oszt alaposan félre lesznek vezetve :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57711) madgie válasza jjeahh (#57710) üzenetére


madgie
titán

Hja. Van egy ismerősöm, késeket készít és azokat fotózza. Venni akart egy gépet és majdnem elvitte pár hasonló cikk és szakképzett eladó a málnásba... aztán végül meggyőztem és egy PL5 dupláját boldog tulajdonosa.

(#57712) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Olympus E-M10-est szeretnék venni.
A kérdésem az lenne, hogy megéri-e az árkülönbséget a 14-42-es 'normál' kit obihoz képest a 14-42 pancake? Képminőség érdekel elsősorban.

Idővel majd szeretnék egy fix obit is.

Dani

(#57713) .mf válasza hdanesz (#57712) üzenetére


.mf
veterán

Képminőségben úgy hallottam visszalépés, méretben van előnye.
Ha csak a képminőség számít, a különbözetet tedd félre egy tetszőleges / tervezett felhasználási célnak megfelelő fixre (20, 45 vagy 14 az olcsóbbak közül).

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57714) Degeczi válasza hdanesz (#57712) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vannak vélemények, amik szerint inkább rosszabb az új változat, mások szerint teljesen hasonló - valszeg inkább a gyártási szórásról van szó, de az szinte kizárt, h jobb lenne (egyébként optikailag azonos konstrukció).
Amiben jobb tehát, az a csukva kisebb méret és egyszerűbb használat, mert nem kell kézzel kioldani/lezárni (ami nem nagy gond a régin sem, csak nem értem, miért nem úgy alakította az Olympus, h egyben, akár opcionálisan, a vázat is kapcsolja ki/be az obi lezárása/kioldása, ne legyen muszáj mindkettővel foglalkozni), de azt csak te tudod, számodra ez megéri-e a nagy ártöbbletet.
(és ha jól tudom, az automata obisapka extra, alapban nem is jár hozzá, pedig csak azzal lenne teljesen gondtalan a használat)

(#57715) hdanesz válasza Degeczi (#57714) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi mindkettőtöknek (.mf is)
A nagysága nem zavarna...de akkor ezekszerint nem ad többet képminőségben..csak a kicsiny mérete miatt kérik meg az árát. :Y

(#57716) Mercutio_ válasza hdanesz (#57715) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van az a szitu amikor nem a nagyobb kerül többe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57717) Parci válasza b.vr (#57704) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legzsiványabb a kihúzható napellenző, mint például a nikkor 105/2,5 ai-s-en :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57718) madgie válasza Parci (#57717) üzenetére


madgie
titán

Vagy a Konica 135/3.2-n :D

(#57719) MrChris válasza Parci (#57717) üzenetére


MrChris
nagyúr

teleobjektíven nem ér, ott túl könnyű, elég egy cső ;]

(#57720) Lassú Víz válasza Parci (#57717) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Oly 40-150 f 2.8 ;) . Csakhogy hűek legyünk a topikhoz
Ha jól látom a képeken 2 in 1. Betolható vagy levehető a napellenző.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57721) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pentax 35/2.8 macro Limited is csecse.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57722) b.vr válasza Parci (#57717) üzenetére


b.vr
őstag

"a legzsiványabb a kihúzható napellenző, mint például a nikkor 105/2,5 ai-s-en :K"

Vagy ahogy Lassú Víz is írja, az m.zuiko 40-150/2.8. Tényleg zsivány a kialakítása :) Ezért is írtam zárójelbe hogy szinte mindig bajom van a napellenzőkkel. Azzal mondjuk nincs :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57723) sideburns válasza arn (#57708) üzenetére


sideburns
aktív tag

Az oké, hogy nő írta nőknek (gondolom), de attól még fáj olvasni, hogy a Sony Alpha A58-at letükörreflexesezi...

(#57724) hibavissza válasza b.vr (#57707) üzenetére


hibavissza
veterán

én is így használom. a napellenző pont annyira emeli ki a táskából a gépet, hogy kellemesen megkönnyíti a kivételt. ezért le se tekertem a vázról egy jó hónapja. ránőtt. gondolkoztam, hogy veszek egy 20-ast, az is gombokért néha jó áron megy már....de az nem tudná ilyen jól kiszintezni a gépet a táskában :B

[ Szerkesztve ]

(#57725) hibavissza válasza jjeahh (#57684) üzenetére


hibavissza
veterán

van ezekben a manuálokban valami érdekes....ahogy nézem a fotóidat megfordul a fejemben, hogy rá kéne menni egyszer egy manuálra...a gond, hogy nekem se szemem, se idegzetem nincs hozzá. inkább maradok lelkes rajongód :)

(#57726) jjeahh válasza hibavissza (#57725) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha kipróbálod, sokat nem buksz rajta, egy örök sláger helios fillérekbe kerül pl...kösz amúgy :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57727) jjeahh


jjeahh
nagyúr

hm én mft-re olcsóér' beneveznék egy 135-ösre ha F1.8-as legalább, akkor is ha nagy lesz meg manuál :)) koncertfotóra 80-150mm közötti fényerős éles valami az egyik vágyálmom... a natív zoomok sajnos sötétek, a 135-ös éles manuálok meg szintén ( zeiss, jupiter.. ).
szerk: remélem nem kapja le senki a fejemet, mert megint kínai manuálokkal jövök :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57728) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Megvettem az Olympus E-M10-et. :) Első micro gépem. Canon 70D mellé érkezett.
Akksi töltés után még sötétedés előtt megyek kicsit próbálkozni vele.
Fateromnak van pár M42-es objektíve...majd kipróbálom velük is. M42-micro4/3 adaptert kell csak beszereznem. :D

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#57729) jjeahh válasza hdanesz (#57728) üzenetére


jjeahh
nagyúr

huh, kíváncsi vagyok a 70d mellett mi lesz a véleményed róla :))

mindenkinek:
Kellemes karácsonyt! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57730) #40935168 válasza jjeahh (#57729) üzenetére


#40935168
törölt tag

Két napja nyúzom én is az E-M10-et.. :B

(#57731) Fandango válasza #40935168 (#57730) üzenetére


Fandango
veterán

Jóban lesztek a kis Olympussal? :)

(#57732) #40935168 válasza Fandango (#57731) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még tanulom erősen, de nagy fun :)

(#57733) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sikerült egy kicsit ismerkednem a géppel. :) Van 1-2 szokatlan dolog rajta a 70D mellett. 'kicsit' többször kell a menübe ugrálni ha egy-egy dolgot állítani akarok.
De tényleg jó minőségű képeket lehet vele készíteni..és tök gyors az autofókusz. A pancake kitobi egy ideig elég lesz szerintem...plusz bevetem fater M42-es obijait is. A 70D eddig nem volt számomra nehéz, de az E-M10 után újra kézbevenni olyan volt mintha kondiznék. :D
Egy kicsit beparáztam mert 50 kép elkészítése után már merült az akksi...aztán akkor fedeztem fel, hogy a WIFI folyamatosan aktív volt. :D

Egy kiruccanás utáni élményeim pozitívak. Sok mindent kell majd tanulnom, megszoknom hogy igazán jó képek szülessenek.

(#57734) .mf válasza hdanesz (#57733) üzenetére


.mf
veterán

SCP remélem már be van állítva? Ha nem, a dpr-en van egy főbb pontokat érintő leírás az EM5-höz (s vele a többi OMD-hez), hogy a gyári helyett hogy lehet használhatóbbra beállítani, és mit merre találsz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57735) hdanesz válasza .mf (#57734) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Igen, beállítottam...amikor hazaértem az első fotós túráról. :D Megnéztem 1-2 videót...azokban volt róla szó.
Annak idején ha jól emlékszem ez alapban megjelent az Olympus gépeken...nem kellett külön 'előhozni'.

(#57736) Muerte68


Muerte68
addikt

Tudja valaki hogy az olympus master2-mért nem akarja kezelni a P3-RAW fájlokat?Átugrik a photoshop-ba ha meg meg akarom nyitni leáll az egész :W Ja és nem ismeri fel a gépet,azt írja csatlakoztassam-előtte másoltam át a képeket róla :F :F :W

Amúgy Boldog Karácsonyt mindenkinek :D

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#57737) MrChris válasza Muerte68 (#57736) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az már szerintem nem is fogja. Régi. Töltsd le a legújabb OlyViewer-t az kezeli és ingyenes!

(#57738) Muerte68 válasza MrChris (#57737) üzenetére


Muerte68
addikt

oké köszönöm

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#57739) TayRol


TayRol
veterán

Először is Kellemest és Boldogot mindenkinek! :)

Másodszor volna egy kérdésem: ha a bőrszín erős napsütésben piros helyett lilás lesz, azt az LR kiszedi? Még egy hét, míg hazaérek, addig nem leszek pc közelben és nem tudom megnézni, de bosszantó a dolog. Panáról van szó.

(#57740) madgie válasza TayRol (#57739) üzenetére


madgie
titán

Magától nem szed az ki semmit, de te a kis kezeddel (rawból) persze hogy megcsinálhatod :DDD

(#57741) TayRol válasza madgie (#57740) üzenetére


TayRol
veterán

Tehát kiszedhető. Ez a lényeg. Koszi!

(#57742) madgie válasza TayRol (#57741) üzenetére


madgie
titán

Fuji/Oly bőrszíned gondolom nem lesz, de rawból piszkálhatod a WB-t, ha meg végképp Panásan vízihullás a bőrszín, akkor rátolsz valami VSCO effektet oszcsók :)

(#57743) TayRol válasza madgie (#57742) üzenetére


TayRol
veterán

Kevésbé esetben fordul elő, de akkor zavaró.

(#57744) jjeahh válasza TayRol (#57743) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57745) TayRol válasza jjeahh (#57744) üzenetére


TayRol
veterán

Na, látod, tudsz te hogy ha akarsz. :D

(#57746) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Első képeim egyike az M10-el.

Íme

[ Szerkesztve ]

(#57747) Mercutio_ válasza jjeahh (#57744) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt a csibész tekintetet!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57748) #40935168 válasza jjeahh (#57744) üzenetére


#40935168
törölt tag

f/1.0 vagy csak az én exif nézegetőm bugos ? :D

(#57749) MrChris válasza #40935168 (#57748) üzenetére


MrChris
nagyúr

manuál obi.

(#57750) MrChris válasza TayRol (#57739) üzenetére


MrChris
nagyúr

kezdek panánál átállni silkyre, LR nekem mindig eltolja a színeket, piszkálva még túlhúzva is döglött marad. Sehogy sem jó. Silkyt persze hasonlóan ki kell ismerni, könnyen el lehet csúszni benne...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.