Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58601) totálkezdő válasza Marseille199 (#58599) üzenetére


totálkezdő
tag

Ha elég sok van belőle, akkor én is szívesen beszállnék.

(#58602) kamilyon04 válasza |AP| (#58595) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

PÜ ment, nálam is van pár felesleges

[ Szerkesztve ]

(#58603) somasz


somasz
addikt

üdv!
MM-os e-m10 kitből kivett objektívre a garancia hogyan érvényes? Eredeti számla megvan, meg a világgaris papír másolata is. Váz és a kitöltetlen, lepecsételt garipapír új gazdához kerül.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58604) Studi válasza somasz (#58603) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos elő kell kotorni hozzá az eredeti garipapírt, csak azzal megy itthon a gariztatás. A számla nem elég. :(

(#58605) somasz válasza Studi (#58604) üzenetére


somasz
addikt

tehát ha most eladom a vázat és megy vele a garipapír, akkor cseszhetem? :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58606) |AP| válasza gorgo (#58585) üzenetére


|AP|
veterán

hát... kapufa... persze, fényerősebb, mint a Samy, de kicsit akkor is feleslegesnek érzem... lett volna 9mm és nem halszem... de ha ez tényleg jön, akkor egy ideig megint nem várhatunk előrelépést az ügyben.

(#58607) MrChris válasza somasz (#58605) üzenetére


MrChris
nagyúr

olympuséknál nincs világgarancia. Hívd fel az olympust, hogy a másolat is jó e a gariztatáshoz, vagy hogy hogyan lehet különválasztani a két részt hogy érvényes maradjon.

(#58608) Rum.cájsz válasza |AP| (#58606) üzenetére


Rum.cájsz
tag

f/1.8 nagylátóba? nna, ez rohadt drága lesz. :U
halacskás fésűvel biztosan ki lehet egyenesíteni, de az +++ macera.

(#58609) madgie válasza Rum.cájsz (#58608) üzenetére


madgie
titán

Tesztelni lehet majd vele a gépen belüli CA szűrés hatékonyságát :DDD

(#58610) gorgo válasza Rum.cájsz (#58608) üzenetére


gorgo
őstag

Nem az a lényeg, hogy drága (nomeg halszemre 1.8, hát nem tom, lehet a csillagozók majd örülnek, mert amúgy értelme sincs) hanem az, hogy már eddig is van 3 natív halszem, igazi uwa fix meg nincs (itt most <10mm-re gondolok). Erre a kretén idióták, csinálnak egy negyediket. Ezeket lőni kéne, ú de barmok!! :W

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58611) jmakk válasza gorgo (#58610) üzenetére


jmakk
őstag

Utána meg jön a 14-42 III vagy 40-150 II, mert kitobi is már régen volt felújítva... :K

(#58612) madgie válasza gorgo (#58610) üzenetére


madgie
titán

"Az a szörnyű, hogy az mFT hiába kezdte jóval előbb, mint a Fuji, hiába csinálja két nagy gyártó is, lassan ott tartunk, hogy a Fuji obi parkja a kerekebb egész. És nem azért mert olyan extrém sok obit hozna ki a Fuji, hanem mert mind telitalálat és gyakorlatilag nincs köztük egyetlenegy keresztbeverés se.
Az mFT-ben meg szinte csak keresztbe verés van, mindenből van lassan 2-3 db. A kit obi variánsokat meg már nem is számolja az ember. :D

Pedig nem tűnik ez olyan bonyolultnak. :)"

FEDman szavai, remélem nem bánja, hogy idézem, abszolút igaza van. És nem a Fuji miatt, hanem az esztelen dupla-tripla ziccerek miatt, mindenből kiadják ugyanazt minimum kétszer... gyökkettő brigád ez az OlyPana.

[ Szerkesztve ]

(#58613) |AP| válasza madgie (#58612) üzenetére


|AP|
veterán

a rumors kommentekben is ki van akadva mindenki.
Tényleg nem tudom kik és mi alapján döntenek a fejlesztésekről, de úgy látszik nincsenek teljesen tisztában az igényekkel :)

(#58614) Studi válasza |AP| (#58613) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk én még mindig azt mondom, hogy a meglévő obipark, és az érkező pro UWA zoom mellé logikus, hogy nem hoznak még egy UWA fixet is. És amúgy is, az igazán nagy dobás nem a 8-9/2 fix lenne, hanem mondjuk a 12/2.8 vagy 12/4 tilt shift. Az pár ínyencet idehozhatna a rendszerbe szerintem. :)

(#58615) Parci válasza madgie (#58612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert nem egy brigád, hanem két konkurens cég. évek óta mondom, hogy kellett volna hozniuk egy szövetséget az első 3-4 évre, amikor direkt egymásnak dolgoznak, semmiből sincs kettőzés, megosztják a teljes know how-t, fejlesztést, mindent. aztán, ha kellően a piac torkára léptek, lehet rivalizálni.

de persze "a piac" is egy leszálló ágban lévő, döglődő valami.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58616) |AP| válasza Studi (#58614) üzenetére


|AP|
veterán

a pro obik szerintem is rendben vannak, de azok szinte egy másik kategóriát jelentenek a rendszeren belül (méretben és árban is).
Arra is szükség van, de hozzám közelebb áll a "kompaktabb váz, kisebb, elérhető árú obik (14, 20, 25, 45 stb)" értelmezése a rendszernek. Nekem nem kell pro 7-14, nekem egy 9(10)/2.8 kellene 45-ös (25-ös) méretben, minőségben, emberi áron. Szeretem a 9-18-at, de fix 9mm-en használom, ami felette van, az már nekem felesleges :) (ja, és nagyon kár érte, hogy éjszakai fotókhoz nem igazán jó)

(#58617) .mf válasza |AP| (#58606) üzenetére


.mf
veterán

Jaja, meg is jegyeztem a kommentekben, hogy halszemnek már úgyis ott van a kiváló Samyang olcsón, már amellett sem fogy a Pana; valamennyire fényerős (f2.8 vagy f2), de kompakt és viszonylag olcsó UWA viszont nagyon hiányzik a rendszerből. A 7-14 f2.8 hiába jön, mert nagy, nehéz és drága. Ez is f1.8 mellett nagy, nehéz és drága lesz. :W

Jmakk: 40-150-ből ha jól emlékszem már van 2 db: sima és -R MSC...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58618) madgie válasza Parci (#58615) üzenetére


madgie
titán

Önmagukban sem túl tudatosak időnként, huszadik generációs "fekete lyuk" zoom-ok, átcsomagolt "fejlesztések" (20/1.7 esete), öntökönszúrós árpolitika (pl 42.5), szóval van itt minden...

Mindemellett persze jó cuccokat is csinálnak, csak engem pont nem érdekel a kettőnyócas szokásos-zoom sor.

(#58619) MrChris válasza madgie (#58612) üzenetére


MrChris
nagyúr

Má' megint a fudzsi... Mindjárt átnézek oda kicsit fikuszozni az AF-et ;] :DD Meg akkor már a videót is ;]
Alig várom a hiáánypótló 12-50 II-t :DD Lesz?

[ Szerkesztve ]

(#58620) .: JuSzT :. válasza MrChris (#58619) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Persze, annak 5.6 lesz a fényereje a tele végén :D

(#58621) #40935168


#40935168
törölt tag

Urak, én IMÁDOM ezt az m4/3 rendszert. :K
Pici, karc, megvan a 45 1.8 és a bokeh gömbök "vaúúú" :)

Kis hülye tücsökpöcs legó izé a Nikon után és óbakker, élmény fotózni vele :K

(#58622) Fujis2950 válasza #40935168 (#58621) üzenetére


Fujis2950
tag

nah ha neked ok akkor bárkinek.... :)) bár pl nekem is a kis epl5 ösben az tetszik hogy van benne anyag.Ha nyernék a lottón akkor jöhetne az em-1 es is. viszont nem csodálom, hogy imádod, a kinézete miatt is. Kb mint régen a Zenitek

[ Szerkesztve ]

(#58623) MC Pite válasza #40935168 (#58621) üzenetére


MC Pite
veterán

Mondmeg a d*o-nak is :D . A tegnapi videód valami kib...tt jó :C
A végén felszállsz arra a vonatra mint Juszt és Tayrol, de akkor te már csinálj (összehasonlító) teszteket is ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58624) Alg válasza #40935168 (#58621) üzenetére


Alg
veterán

Utolsó mondat aláírásgyanús ;]

Makróhoz közgyűrűt milyet és milyen obi alá használtok? Az, vagy (a Raynox 250) előtét ajánlottabb?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#58625) TayRol válasza #40935168 (#58621) üzenetére


TayRol
veterán

megvan a tárcád?

(#58626) #40935168 válasza TayRol (#58625) üzenetére


#40935168
törölt tag

Meglett, köszi !!! (És úgy mindent, kellemes meglepi ilyen emberekkel összefutni a való életben). :R

(#58627) MC Pite válasza Alg (#58624) üzenetére


MC Pite
veterán

Pontosítsd a makrót... közgyűrűvel (a fixek leginkább?) piszok kicsi használható fókusztartományod lesz (nálam a zoomokkal is csak pár centi) és közelebb viheted jóval a gépet a témához. A raynox meg főként nagyít.
Nem mozgó dolgokra, minél olcsóbban közgyűrűt vennék. Raynoxot ha ha pl bogarásznék virágon (vagy döglött lepkét fotóznék :DDD ). Ha a téma mozoghat 10-100 centi között és türhető af is kell, akkor meg makróobi lesz csak jó...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58628) TayRol válasza #40935168 (#58626) üzenetére


TayRol
veterán

;)

(#58629) #40935168 válasza Fujis2950 (#58622) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fekete E-M10-em van, de nyami. Totál megszerettem. Eladás előtt megfogtam még utoljára kézbe a D800-at, te jóóó éééég :)) Mi ez az irdatlan bumfordi féltégla ? :Y :D Na jó nem szidom, egy remekmű az is a maga nemében, de hogy ekkora kellemeset csalódjak a "tücsökpöcsökben", nem gondoltam volna. És ez a 10/10-es fókusz még mindig bünti (főleg az én statikus témáimhoz).

[ Szerkesztve ]

(#58630) Fujis2950 válasza #40935168 (#58629) üzenetére


Fujis2950
tag

naa, hát nekem is bejönne, főleg kompakt után.. kezdhetek gyűjteni :DD

(#58631) cselt válasza #40935168 (#58629) üzenetére


cselt
senior tag

Múltkor voltam MM-ban és megtapiztam egy E-M10-et, kár volt. Most nagyon fáj a szívem érte. Nagyon kézreálló kis masina volt, nagyon tetszett. Majd ha jól lemegy a használt ára elgondolkodom rajta, addig azért elleszek valahogy a kis E-PL5-öskével is :)

(#58632) MrChris válasza Studi (#58614) üzenetére


MrChris
nagyúr

hesszöltem én is azt a 14-54-est, kíváncsi lettem volna mi a baja.

(#58633) Studi válasza MrChris (#58632) üzenetére


Studi
addikt

Engem inkább a váz érdekelt, amit hirdetett, de persze 30 körül az obira is rámozdultam volna. :)
Persze a váz kockázatosabb. Az obinál írta, hogy a fél kép sötét. Ez lehet zárhalál is, de lehet egy manuál fotó is vakuval, szinkronidőnél nagyobb zársebességgel. Fene tudja. Mondjuk 5D zárakkal tele az e-bay, Olympushoz alkatrész az viszont igen ritka.

Van egy 4/3-os Pana 14-50/3.8-5.6-om, de azt dobnám, inkább cserélném Olyra.

(#58634) Studi válasza #40935168 (#58629) üzenetére


Studi
addikt

Már dobtad is a fullfrémet? :Y Azt hittem egy darabig még fut a két gép együtt. :R

(#58635) rbalint88 válasza Studi (#58634) üzenetére


rbalint88
addikt

Irta mar valamikor, hogy a heten megnezik es hatha. Meg eddig az alairasaban is ott volt, hogy elado.

(#58636) #40935168 válasza Studi (#58634) üzenetére


#40935168
törölt tag

Garosan meg eladhato ugy-ahogy a Nikon. Gar nelkul nem, es tenyleg nem hasznaltam ki.

@cselt: nekem pici de megtanultam megfogni. :) Kepminosegre meg egy E-M1 kb. Az ertekukbol sokat vesztenek a milcek, de a kis extra tarcsakrol stb. nem akartam DSLR utan lemondani egy E-PL7-tel. Volt egy jo fogas, elhoztam 330 expoval. Best buy masina sztem.

(#58637) MC Pite válasza Fujis2950 (#58630) üzenetére


MC Pite
veterán

Kezdhetsz... hát ez az, itt tartottunk már sok sok sok sok sok hónappal ezelőtt is, nem? ;]

Eperkutyus, mid van idáig a portréobin kívül hozzá? 12-40 tervben van?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58638) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,

A segitsegeteket szeretnem kerni... Leginkabb attol, akinek Lumix G6 van a birtokaban....
Szoval a lenyeg az, hogy nincs meg valakinek veletlenul a G6-hoz jaro gyari cd/dvd iso fajlkent?
A kislanyom leamortizalta kukasra a gep gyari dobozat amig dolgozni voltam (tudom, en vagyok a hulye, hogy elolhagytam...). Mindettol fuggetlenul az asztali gepemet ujra telepitettem es nem talalom azt a programot amivel a RAW fajlokat meg tudom nyitni szerkeszteshez... :(

A masik nagy kerdesem az lenne, hogy nalatok mukodik a wifin keresztuli fajl masolas?
Uzembe allitottam egy nas-t otthon, majd beallitottam a hozzaferest a G6-nak, de az istenert nem akarja atmasolni a fajlokat a gep :(

Tudom ez off tema, de hatha tud valaki segiteni...

Koszonettel:
Feri

(#58639) MrChris válasza Haugland (#58638) üzenetére


MrChris
nagyúr

valahol meg van nekem a gyári cd, majd megkeresem. Mit használnál róla, mert azon a silky 3 van ami hát... A silky6pro viszont nekem bevált.

Csak simán routeren keresztül a pc-re küldöm a képeket ez nemtom miben térhet el egy NAS-tól. Az tény hogy nem egy informatív a beállítása és pl jelszó nélküli gépre nem akart felmenni.

(#58640) #40935168 válasza MC Pite (#58637) üzenetére


#40935168
törölt tag

14-42 II R és 45 1.8, egyelőre itt megállok, többet nem ölök bele, általános célokra ott a kitobi, modellezni pedig a 45-ös (a 90-es Tami és 105-ös Nikkort amúgyis imádtam FX-en, úgyhogy ez is kedvenc ekvivalens gyutáv most). Szerintem fél év múlva attól függően, hogy mennyi pénzem lesz rá "elbohóckodni", jön egy Pro 2.8-as alap zoom és egy 75-ös. Tele még annyira nem vonz. De kivárok, csak szép megfontoltan.

(#58641) #40935168 válasza #40935168 (#58640) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bár ha belegondolok, hogy a 75-ös egy fél maldív út, vagy akár a pro alapzoom is.. inkább utazok vmi egzotikus helyre a kitobival (az sem gáz sztem, főleg nem tájképelni), bokeh-zni meg jó a 45. Ez ilyen best-of szett szerintem. De majd látom.

(#58642) Haugland válasza MrChris (#58639) üzenetére


Haugland
aktív tag

Huhh, a kérdés jó... tavaly nyáron mikor megvettem a gépet, akkor feltettem azt a programot ami megnyitja a G6-al készült RAW fájlokat.
Azóta most fotóztam először raw-ban :D
(Már látom magam előtt mindenki megvető pillantását és a gondolatot, hogy mit keres itt ez a színtévesztő, aki ráadásul csak a jpg-t köpködi a géppel... :) )

Igazából csak az az alkalmazás kellene amivel a legjobban lehet kezelni a G6 raw-okat. Ha ez nem a gyári lemezen levő alkalmazás, akkor csak a neve kellene ha TE/TI mást ajánlotok... (esetleg ingyenes alternatívákat is megnézek majd a 7végén)

A NAS-os dolog meg hasonlóképpen műxik, mintha egy merevlemezt látnál a gépedben. (Fizikailag több meghajtót tartalmaz, de csak 1 meghajtóként kezelem őket)
Lehet, hogy ott a baj, hogy én sem védem jelszóval ezt a meghajtót és azért nem műxik? :(
Majd kipróbálom!

(#58643) Fujis2950 válasza MC Pite (#58637) üzenetére


Fujis2950
tag

közbejött egy kocc :O anás, sajnos az most elvitte....

(#58644) hibavissza válasza MrChris (#58639) üzenetére


hibavissza
veterán

silky 6-ban van local adjustment?

(#58645) hibavissza válasza Haugland (#58642) üzenetére


hibavissza
veterán

Lightroom. Én mást nem mernék most jó szívvel ajánlani. Nem tudom erre van diák kedvezmény?

(#58646) madgie válasza hibavissza (#58645) üzenetére


madgie
titán

LR+PS (plusz LR Mobile és felhős tárhely) van 13 eurós havidíjért, én is azt perkálom, bármikor lemondható, ha mégis warezolná az ember :DDD

(#58647) .: JuSzT :. válasza madgie (#58646) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

sok sok NX gép van eladó az aprón. Meg kell venni a hozzá kapott LR-t pár üveg sör árán, aztán kész :)

(#58648) Lassú Víz válasza madgie (#58646) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bármikor, de nem ingyen. A hátralévő időre járó díj feléért, persze megvonhatod a vállad, hogy pereljen be, ha tud. Egyébként nekem is az van, abszolút magánemberként. Valamelyik topikban számolták ki, hogy a dobozos sw árából több mint hat évig lehet licencelni és közbe jönnek a frissítések, követések. Ennyiért nem éri meg ellopni, és bármilyen hihetetlen de az Adobe szoftver mérnökei is szeretnének fizetést kapni, mint itt mindenki.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58649) madgie válasza .: JuSzT :. (#58647) üzenetére


madgie
titán

Ja, az aztán sokáig jó lesz, idén szerintem jön a hatos verzió.

(#58650) jmakk válasza madgie (#58649) üzenetére


jmakk
őstag

Meg aszzem az NX-ekhez még 4-es verziót pakoltak. Legalábbis én ezekkel láttam eddig.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.