Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58851) rumos14 válasza b.vr (#58847) üzenetére


rumos14
nagyúr

"this roadmap could/is most likely fake".
logikát nem érdemes keresni abban h a sony mikor milyen obit hoz ki.

(#58852) Chance válasza schawo (#58848) üzenetére


Chance
tag

Köszi, nyilván igen, de én itt arra gondoltam, hogy a meglévő középérintkezős Yongnuo vakum pl felejtős így.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#58853) schawo válasza Chance (#58852) üzenetére


schawo
titán

Igen, egy rendes rendszervaku kell hozzá, mezei butavaku csak butamódban (TTL nélkül) tudja vezérelni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58855) totálkezdő válasza MrChris (#58830) üzenetére


totálkezdő
tag

Bocs, érdekelne, hogy biztosan így van-e ez.Van ugyanis egy elég tapasztalt fórumtársunk, aki még Raynox 250-et is rakott a Panasonic 20mm-re.

(#58856) schawo válasza hdanesz (#58854) üzenetére


schawo
titán

Mintabolti áron nehéz lesz eladni. Főleg, hogy a 8-20ezer forint (attól függ, hogy tekintjük) értékű tagsági már a te neveden van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58857) jjeahh


jjeahh
nagyúr

mostanában olyan sz*r idő van nálunk, képelni sincs kedvem, de azért hozok egyet az új modellemről...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58858) Studi válasza schawo (#58848) üzenetére


Studi
addikt

Ez a régebbi típusoknál is így volt? Mert nekem E-30-on nem sikerült masterként használni az FL-36R-t. :( Talán E-PL1-el is próbáltam.

(#58859) schawo válasza Studi (#58858) üzenetére


schawo
titán

Még nem próbáltam, de a PL1 és a vaku kézikönyve szerint mennie kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58860) hdanesz válasza schawo (#58856) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Miért mintabolti ár a 230?
Ha jól látom 270.
Beleszámolva ésszerű alkut...nem feltétlen találom rossz árnak.
Tagságim pedig nincs. Akkor mennyi lenne a reális ár?

[ Szerkesztve ]

(#58861) MLaca válasza hdanesz (#58860) üzenetére


MLaca
őstag

webár * 0,85 = 230e - ennyi újonnan.

http://mlzphoto.hu/

(#58862) TayRol válasza hdanesz (#58860) üzenetére


TayRol
veterán

200 körül/alatt.

(#58863) Parci válasza MLaca (#58861) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, már a narancs limited kit sem drágább, az is 270e! :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58864) TayRol válasza Parci (#58863) üzenetére


TayRol
veterán

már régóta egy árban van az alapszínűekkel. :)

(#58865) MrChris válasza totálkezdő (#58855) üzenetére


MrChris
nagyúr

? nem értelek, bármilyen üveget teszel a 20-as obi elé az javítani nem fog rajta. Persze egy jó polárral szűrhetsz tükröződést, makro előtéttel makrózhatsz... Ha létezik olyan üveg ami növeli a felbontóképeséget, növeli a fényerőt... szóljál!

(#58866) jjeahh válasza MrChris (#58865) üzenetére


jjeahh
nagyúr

metabones speedbooster :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58867) Mercutio_ válasza jjeahh (#58857) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább a gazdit fotóznád!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58868) schawo válasza hdanesz (#58860) üzenetére


schawo
titán

Nem mintaboltból van? Miért nem jársz te errefelé vásárlás előtt? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58869) totálkezdő válasza MrChris (#58865) üzenetére


totálkezdő
tag

Persze, pont ezt kérdezem:
1, vajon ha a csekély súlyú szűrőre érvényes, hogy " a szűrő ki fog lógni, sokkal érzékenyebb sérülékenyebb lesz a mozgatórendszere", akkor vajon érvényes-e ez a Raynox 250-re?
2, Ha ez igaz (és az is, hogy a képminőség is romlik), akkor vajon egy jeles fórumtársunk, miért készített ilyen képeket ? (veszélyeztetve az obi mechanikáját, ráadásul rontva a képminőséget).

https://www.flickr.com/photos/35632743@N03/5739661372/
https://www.flickr.com/photos/35632743@N03/5739648370/
https://www.flickr.com/photos/35632743@N03/5842298977/in/photolist-9UgiWH-9PGQzN-9KccuE-dMRrew-ddLj8v-9FVLjT-9FYDcN-9K9YmF-Hd21U-9KcL5G-9KcgmQ-9Kc93s-9Uge56-8NGYMy-8dY8eu-8dUSE2-8dY8vs-d26G1u-d26FGu-8dY85y-8dY8ay-8dUSQi-8dY8if-8dUSTv-8DdA4N-8DasUM-8DaswK-8DdzsG-8DdzwL-8DdzUA-8DatbK-8DdzEE-8DdA9d-8DdA29-8Dasvr-8Dat8M-8DdzDb-8DdziL-8DatjK-8Datrn-8Ddz55-8Dat6z-8DasmR-8DdzGo-8DasGX-8Dasyz-8Ddzph-8DasWD-8DdzX7-8Ddzkj

Gyenge felkészültségem okán (és az obimat féltve) érdeklődve várom a válaszotokat.

(#58870) jjeahh válasza Mercutio_ (#58867) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azokat nehezebb :DDD amúgy két gazdija is van neki, egy szőke és egy barna :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58871) MC Pite válasza totálkezdő (#58869) üzenetére


MC Pite
veterán

Mf-al biztos nem zavarja a palacsinta motorját, de af-os huntolás a nehéz DCR250-el biztos nem egészséges neki (saját offos obimra néha feltekerem, de megérzi a plusz súlyt).
Más kérdés hogy az ekv 40mm kicsit tág lehet sokszor makrózni.

jjeahh: Akkor mindkettőt :K . Miért nehéz, gyorsabbak mint a kutya?

;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58872) MrChris válasza jjeahh (#58866) üzenetére


MrChris
nagyúr

sajnos még nem volt módom kipróbálni. Viszont sok tesztet megnéztem és mind rámutatott hogy nincs ingyen vacsora. A képszöget megnöveli és minimális fénymennyiséget is összeszed, de a sarkok, szélek romlanak, főképp ami pluszt hozzátesz, bár középen leheletnyit nő a sharpness de a többin meg csökken, ajánlott egyet rekeszelni az amúgy nyitva jó obit, de többet már nem érdemes, mert attól már nem javul. Fotóra FHD-ban nyilván elmegy, de a hátrányok miatt ennél többre (azaz videóra) én nem használnám. Nekem ez a véleményem.
Meg ezt az üveget az obi mögé kell rakni ;] és csak 400$ :D

(#58873) totálkezdő válasza MC Pite (#58871) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm a választ.

(#58874) MrChris válasza totálkezdő (#58869) üzenetére


MrChris
nagyúr

1. igen érvényes
2. az a lencse nem képminőség rontásból van rajta, hanem ez van neki, ezt szereti használni makrózásra és bevállalja. Én is bevállalom az ND szűrőt, ha máshogy nem megy.

(#58875) totálkezdő válasza MrChris (#58874) üzenetére


totálkezdő
tag

Neked is köszönöm a választ.

(#58876) Mercutio_ válasza totálkezdő (#58869) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem arra utalt, hogy mivel kilóg beleakadhat ez-az, ami árthat a mozgatórendszernek, DE míg a szűrő állandóan rajta van, így állandó ez a(z elvi) veszély, addig a DCR-250-et csak addig rakod fel amíg használod, aztán leszeded egy mozdulattal.

Én 2 évig használtam egy konkrét 20/1.7-et és bár nem vagyok egy makró-huszár, de hébe-hóba azért felkerült rá a DCR-250 és semminemű változást nem észleltem sem AF-lassúságsebesség, se pontosság terén, traktor hang is ugyanannyi volt új korában, mint amikor eladtam.

Egyébként ez a szűrős dolog örök hitvita, nem érdemes feszegetni, van aki igényli és van aki nem. Szimplán meg kell kérdezni, hogy az olcsóbb, de minőségi palettáról ki mit és honnan javasol beszerezni (akár az obis - vagy ha van ilyen a szűrős - topicban) és akkor kisebb az esélye, hogy hitvitát generálsz :)

Én tudom, hogy bénázom és toltam már bele makrózásnál a kiálló ágvégbe az obit, ha nincs rajta szűrő lehet karcolja a frontlencsét, így csak a polár szívott. Ugyanakkor van aki azt mondja, hogy a mai bevonatok a frontlencséken olyan kemények, hogy alig lehet megsérteni őket.
Passz, majd Roboter vagy madgie mint lencseszakik talán megmondják mi ezzel a szitu :U

A hozzászólás ablakban van egy "Link" gomb, ha arra kattintasz és oda másolod be a képek linkjét nem lesz ilyen ronda, és akár szöveget is írhatsz a standard link felirat helyére.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58877) totálkezdő válasza Mercutio_ (#58876) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm szépen. Igen, a linket elrontottam, köszönöm az infót.

(#58878) hdanesz válasza schawo (#58868) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nem onnan. De privátban ha érdekel, elárulom miért majdnem ugyanott vagyok.

(#58879) schawo válasza Mercutio_ (#58876) üzenetére


schawo
titán

Én évekig egy drága Hoya szűrővel UV használtam a 20-ast, és kutya baja nem volt. Aztán lekerült róla, mert az a +3mm is növelte a méretet. Amilyen traktor a hangja, olyan traktor az a fókuszmotor erőben is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58880) Rum.cájsz válasza schawo (#58879) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Nekem a legutolsó verzió van a 20-asból és kitben vettem, kis túlzással gyakorlatilag hangtalan :K és a gyorsaságával sincs gond. Ehhez képest a Tami 28-75/2.8, nna annak traktor hangja van csak hogy érzékeltessem a különbséget.

(#58881) schawo válasza Rum.cájsz (#58880) üzenetére


schawo
titán

Nem DSLR zollstockkal mérünk, hanem MFT-ssel :D Az egész 20-as objektív pár gramm, abban az üveget szinte milligrammokban mérjük. Ráadásul ha az egész rezonálna, mint a rosseb, akkor sincs elég felülete, hogy olyan hangos legyen, mint az a hatalmas behemót. Szóval a lehetőségekhez, meg a többi mft üveghez képest képest rohadt hangos traktor hangja van. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58882) totálkezdő válasza schawo (#58881) üzenetére


totálkezdő
tag

ööö, a II-es verziónak is? Mert a tesztelők hallgatnak, mint a sír.

(#58883) Mercutio_ válasza totálkezdő (#58882) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamivel csendesebb, de egy 14/2.5, Olympus 25/1.8, 45/1.8-hoz képest még így is hangos és lassú.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58884) jmakk válasza Mercutio_ (#58883) üzenetére


jmakk
őstag

Pont, mint Chokito volt anno: ronda (a hangja), de finom! :D

[ Szerkesztve ]

(#58885) totálkezdő válasza Mercutio_ (#58883) üzenetére


totálkezdő
tag

IIyesmire gyanakodtam a nagy hallgatás miatt.

(#58886) Rum.cájsz válasza schawo (#58881) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Van Pana 14-42 II is, ahhoz képest sem túl hangos, majd meghallgatok egy I-es verziót is és nyilatkozom. Alapvetően az a darálós hang, amit sokan említettek már, nem hallható.

(#58887) rattan válasza Rum.cájsz (#58886) üzenetére


rattan
csendes tag

Hali, a 14-42 II-es vs. 20 témához:
Teljesen más jellegű a videózás közbeni a fókusz hangja.
Az oly 14-42 inkább alacsony frekis hangot ad ki, (talán a legjobb leírás, hogy mintha finoman folyamatosan kattogna), a 20-as pedig sokkal magasabb frekveniás halk motorhangot ad ki.
Egyik sem kellemes, de 14-42 elég jóval kellemetlenebb és sokkal hangosabbnak is tűnik.

Upsz, most látom, hogy pana és nem oly :B

[ Szerkesztve ]

(#58888) Rum.cájsz válasza rattan (#58887) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Én a Pana 14-42 II-ről tudom azt mondani, hogy gyakorlatilag hangtalan és nagyon gyors, videózás közben nem tudom hogyan viselkedik.
De valszeg szoknom kell még ezeknek a csendes obiknak a "zaját".

(#58889) schawo válasza rattan (#58887) üzenetére


schawo
titán

Az Oly 14-42II az teljesen néma. A sima, 1-es verzió, az zörög rendesen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58890) Studi válasza schawo (#58889) üzenetére


Studi
addikt

Csodálkoznék is, ha hangos lenne, kifejezetten MSC-ként hirdették.

(#58891) .mf válasza madgie (#58811) üzenetére


.mf
veterán

Ne is mondd... amikor jöttem repülőn, már éjszaka, lehetett látni kivilágított utakat, kis településeket, és enyhe holdfényben sejlett, hogy a városkák és utak fjordok, félszigetek és szigetek partján vannak. Tudom, ez már bányásznéger szájában a negro, de amíg bohóckodtam 1600-3200 + raw + amennyire lehet támasztani hosszúexpóhoz + kitakarni a fedélzeti fényeket, gondoltam rá, hogy A7s-sel talán jobb eredmény lenne, mert szabad szemmel látható / felsejlő volt, és hangulatos.
Reméltem, hogy esti repülővel, északi oldalon ablak melletti ülés, hátha látni fogok már a gépen is látni valamit, sőt, de jó kép lenne egy kis aurora, gépszárny, holdvilág által megvilágított havas hegy fjorddal... Ehhez képest, szárnyvégi lámpa vakított, még 10 km magasan is olyan párás volt a levegő, hogy csak a sarkcsillagot láttam, a gép még egy-egy halovány csillagot talált. Most már tisztul az ég és látható pár csillag, csak annyira erős a közvilágítás, hogy Bp-en is többet látni. Az aurora-aktivitás is alacsony...
Most toltam be napi első rendes kajám, öltözök és megyek röviden körülnézek még a környéken. Eddig a tervből csak a vacogás jutott. Accuweather szerint -18, RealFeel -26...
Ja meg a kalandos kezdés is pipa. Hoztam a formám. :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58892) madgie válasza .mf (#58891) üzenetére


madgie
titán

Öltözz fel rendesen, aztán a hideget majd megszokod :)

(#58893) Parci válasza .mf (#58891) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"gondoltam rá, hogy A7s-sel talán jobb eredmény lenne"

oké, beleállok: látszana valami, valahol, dokumentarista célokra bizonyára jobb, de amúgy a fényképhez a képen kívül még fény kell. szori, tudom, vaskalapos vagyok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58894) kamilyon04 válasza kamilyon04 (#58829) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

hát senki semmit a videós kérdésre:U
Akkor próbálok konkrétabb kérdéseket megfogalmazni:

1: A videón a hó-szürke gránitszikla kombó elég nagy dinamikát kíván, ezzel nem nagyon bírt a gép. Lehet rajta valahogy finomítani, hogy egy kicsit több részlet látsszon? ( a mászó zöld kabátja kb jól van exponálva, szóval nem az lett eltolva)

2: A kicsit gyorsabb mozgásoknál mintha szaggatna, ugrálna a kép, ez a bekapcsolva hagyott stabi, vagy a rossz záridő miatt van. (ha jól tudom 1/30-ad záridőre kell törekedni)

(#58895) MrChris válasza kamilyon04 (#58894) üzenetére


MrChris
nagyúr

2. oly 30fps-el rögzít, annak a duplája az elfogadottan szép vagyis 1/60 záridőre törekedj.

Akkor letőtöttem, még nem volt rá időm, meg ki kell várni a kollégákat, aki tud válaszol.Ha nem kapsz választ valszeg nem is tudnak adni, lépj tovább, tedd fel a videós topikokban.

(#58896) eeXaa válasza kamilyon04 (#58894) üzenetére


eeXaa
addikt

1.töltsd fel youtubera, vagy valahova, ahol nem kell letölteni egy 8perces 800 megás fájlt...
2.a digitális fényképezőgép szenzorok különösen érzékenyek a vizszintes pásztázásra, ezért ugrál, szaggat, mellesleg ez a legzavaróbb számomra is...
3.a záridő fpsx2
4. bár nem volt dolgom még oly videóval, de köztudottan gyengén teljesítenek...

(#58897) kamilyon04 válasza eeXaa (#58896) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Ok, akkor majd ügyeskedek. Azért nem gondoltam, hogy a videó topikot kellene zaklatnom, mert úgy éreztem, hogy elsősorban a gép kezeléséhez kapcsolódó user error lesz a ludas, de a használati utasítás vonatkozó része nem túl kimerítő. (mintha azokat sem nagyon érdekelné a videó akik a gépet/használatit gyártják)

Az oly gyenge videójára: Mindig is szerettem szarból várat építeni, meg elsősorban azért a fényképezés miatt vettem fényképező gépet ;)

(#58898) eeXaa válasza kamilyon04 (#58897) üzenetére


eeXaa
addikt

"elsősorban azért a fényképezés miatt vettem fényképező gépet" én is ezt mondtam mikor beléptem a rendszerbe, de a második gépem már direkt úgy vettem, hogy jobb videója legyen, persze az sem volt elég, most megint itt tartok a GX7-el.... szóval pl. a pásztázott szaggatás, jelen van minden digitális fényképezőnél, talán némelyiknél kevésbé zavaró... after effects-ben ki lehet valamennyire simítani, de eléggé időigényes...
próbálj nagyon lassan pásztázni, esetleg magasabb fps-el... 50 ill. 60fps-el..

(#58899) szab13 válasza szab13 (#58503) üzenetére


szab13
aktív tag

Jelentem, elakadtam a D90-ről való váltásban. :F
Ha eladok mindent akkor kapok kb 450k -t . Ami kijönne ebből az összegből: jelenlegi árakon M10 14-42 , oly 60/2,8 oly 25/1.8 (530k )kedvezménnyel 450k. Ehhez még kell egy vaku pl (használt FL-36 a vezeték nélküli mód miatt). És nincs nagylátóm, alap zoom nem 2,8 (ez az egy nem zavar) , szűrők, állvány (ND, polár) .
És jön a dilemma, hogy a polcon álljon a cucc vagy feladom a nagylátót és velem van a gép...
Még egy baj van, KELL az M10! Nagyon tetszik, szolgáltatások, képminőség stb... de kell a nagylátó is :W Sajnos nagyon drága a 9-18 , de tájképeknél szinte csak a 10-20-at használom.

Nagyon agyalok de nem jutok előre. visszaolvastam a topicba rengeteget, néztem teszteket .
Ami tetszik: live composite, a D90-hez képes jobb képminőség, magasabb ISO, dönthető kijelző , MAL-1, és kis méret, van af videó közben(D90 nincs) .
Sajnos a méret nagyon számít, lehet én vagyok kényelmes de pl nyaraláskor, kiránduláskor, napi használatban, gyerekkel játszótéren, sokszor nyűg "cipelni" a DSLR (+ állványt). Vagy csak 1 obit viszek és persze hiányzik a többi ami otthon maradt.
Ha pénzt keresnék a DSLR-el lehet nem gondolkoznék, de hobbi szinten + pályázgatni nekem tökéltess lenne a M10, csak a fránya anyagiak...
Lehet kicsit várok, hátha lentebb megy az M10 ára

(#58900) pajibá válasza szab13 (#58899) üzenetére


pajibá
tag

Ment privi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.