Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58951) madgie válasza .: JuSzT :. (#58950) üzenetére


madgie
titán

Elvitte a cica, gondolom.

(#58952) Studi válasza .: JuSzT :. (#58950) üzenetére


Studi
addikt

Kis doboz, átsurran az simán. :)

(#58953) eeXaa válasza madgie (#58949) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh.
Juszt: 176 no more...
felhúztam magam hogy 150 + postával rámlicitáltak vasárnap egy használtra, ami ráadásul karcos volt a fronton, meg az obikupak is törött volt... régóta kerestem egy nagylátót, ill. szemeztem ezzel, de ez a vasárnapi sztori megadta a lökést....

[ Szerkesztve ]

(#58954) .: JuSzT :. válasza Studi (#58952) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha ez így menne :D a méret OTT pont nem számít.

(#58955) eeXaa válasza eeXaa (#58953) üzenetére


eeXaa
addikt

..valaki filterezi amúgy valamilyen úton módon?
58956: és ez utólag behajtható?
amúgy ismerek itt egy fotóst aki pamazonról rendelt többek közt em1 et is és semmit sem fizetett a web ár felett, gondolom azt mondanom sem kell, hogy az sem volt magas....

[ Szerkesztve ]

(#58956) Parci válasza eeXaa (#58955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha alacsony értékkel volt feladva, akkor jó eséllyel nem. ha rá volt írva a 176 font, akkor marha nagy mázlid volt. és persze, ha bármi "photo" vagy ilyesmi rá van írva, tuti, hogy vámolják.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58957) .: JuSzT :. válasza Parci (#58956) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem rohadtul nem olvasnak el egyesével minden borítékot, csomagot.
Megy át az átvilágítógépen, és kész.

(#58958) hibavissza válasza eeXaa (#58953) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem az volt feltűnő, hogy irreálisan magas árakon visznek el obikat, amikhez kísértetiesen hasonlóak pár hét múlva újra ott kelletik magukat az Ebayen....extrém kis nyitóár a végén feltolva az égbe....
Amik tényleg reális vagy jó vételek azok jellemzően csak német vagy usa lokalizációjúak (ejj de szíp szó).
Kínomban megbeszéltem egyik német kollégámmal, hogy vegye meg nekem és postázza ide.

(#58959) ati3x válasza Parci (#58956) üzenetére


ati3x
senior tag

Én pàr hónapja vettem egy 7.5-as halacskàt a helyi MM-ben 1690SEK -ért. Zsír újan, àtszàmolva olyan 55 ezer lehetett. Tudom-tudom nem szerettek!;-)

(#58960) Mercutio_ válasza ati3x (#58959) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dehogy.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58961) Parci válasza ati3x (#58959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem leejted és összetörik! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58962) Parci válasza .: JuSzT :. (#58957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-m5 az még shutter shockos? (old shutterhand) közelíted a 2 parcit árban, az meg már nagyon bitang!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58963) .: JuSzT :. válasza Parci (#58962) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerinted tudom? :) Hazavittem, otthon van, várja a gazdáját. Azt hiszem 2.1 fw

[ Szerkesztve ]

(#58964) madgie válasza Parci (#58962) üzenetére


madgie
titán

Igaz, hogy nem kétparci, de E-M10 is van már az elmebajon bitang árban, most is ott figyel az angoloknál egy feka near mint 330 fonté'.

(#58965) Studi válasza madgie (#58964) üzenetére


Studi
addikt

Na jó, de mennyi az a 330 font ma? És mennyi lesz holnap? Megint sikerült zuhanó pályára állítani a Ft-ot. :(

Parci: nem kapott elektromos első redőnyt, és most már kijelenthetjük: nem is fog. :(

(#58966) |AP| válasza madgie (#58964) üzenetére


|AP|
veterán

azért az közel 135k, bárhogy is nézem. Itthon, kedvezménnyel 170k a vadiúj, mintaboltos ára a váznak.
Szóval mehetne az még szépen lefelé egy kicsit, remélem fog is.

Persze, ha obival együtt ennyi, akkor nem szóltam :)

(#58967) madgie válasza |AP| (#58966) üzenetére


madgie
titán

A forint sz@r, amúgy jó árban van :D

Amúgy meg az E-M5-re írtam, nekem nem lenne kérdés, hogy az 120-ért, vagy egy M10 135-ért. Bár a fene tudja, a lájvkompó az fontos, de nekem az E-M5 a púpja kivételével jobban bejött nekem.

(#58968) Studi válasza madgie (#58967) üzenetére


Studi
addikt

Persze, titokban meg mindenféle Samsungokra gerjedsz! :DDD

Van pár előnye az E-M10-nek is: WIFI, Live Compo, 0 sec anti-shock, AA filter nélküli szenzor, beépített vaku. Nehéz döntés, igen közel van egymáshoz a két váz.

(#58969) madgie válasza Studi (#58968) üzenetére


madgie
titán

Az ekvalízeres samura gondolsz? :D

(#58970) #40935168


#40935168
törölt tag

Jujujuj megvolt a stúdiózás az E-M10-zel + 45 1.8-cal. Hát Urak, ünnepélyesen be kell jelentenem, hogy: fókusz 300-ból 298x telibe, a 45-ös f/5.6-on úgy karcol mint az állat, a karom még nem fáj és a majdnem talajszintről lőtt fotókat egy háromlábú kisszékre leülve, lehajolva, kihajtva a kijelzőt kényelmesen megkomponáltam és kiviteleztem.

Fullos akksival mentem, pontosan 300 képet lőttünk, minden 10-ik után megmutogatva őket a modellnek. A gép még maxot jelez. Ez most bug vagy feature ? :Y Azt hittem, sokkal kevesebb bír, de meg se kottyant neki egy 2 órás session + visszanézegetések. Még a kocsiban is nyomkodta (visszanézte őket)..

Atom pozitív csalódás. Ismételten imádom ezt a rendszert :K Karc a végtelenségig és a kültéri is 2.8-on még gyönyörű bokeh-s, a karc már indul itt is.. ááá kész vagyok. :K Ezt még pár fotós megjátssza és komolyan, eldobja a tükröst, ha van egy csöpp esze. Hogy ez mire lesz képes 40 Megával majd az E-M5 mk2-vel, atyaég. :B Imádom.

(#58971) Ear001 válasza #40935168 (#58970) üzenetére


Ear001
addikt

És a modell nem furcsállta, hogy ilyen kis amatőr zsebgéppel fotózod?

[ Szerkesztve ]

(#58972) #40935168 válasza Ear001 (#58971) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem. Előre jeleztem neki, hogy ez egy "über cucc" :D :B (Leegyszerűsítve). Viszont egy korábbi modellem kiröhögött, hogy olyan hülyén áll a kezemben (de csak trollkodott, de ugye minden viccnek igaz a fele)... :) De majd meglepem 1-2 képpel a mostani sorozatból, magához fog nyúlni... :DDD

(#58973) TayRol válasza #40935168 (#58970) üzenetére


TayRol
veterán

Zsír, örülök, hogy bevált. :)

(#58974) #40935168 válasza TayRol (#58973) üzenetére


#40935168
törölt tag

Majd szólj, mikor és mit igyunk, állom. :K :R Perpill "eszem f*om megáll" hatás alatt állok. 300-ból 2-szer ment el a fókusz, ebből 1x user error. Fizikai képtelenség, hogy ilyen jó legyen. És de.

(#58975) Freddy76 válasza #40935168 (#58970) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak 298 :F Mit rontottál el?

Az akksi becsapós, majd rájössz. Oly fícsör, hogy lősz 400 képet, tele az akksi, majd a 401-nél három pálcából eltűnik egy, 406-nál a második, 411-nél meg lemerül.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58976) #40935168 válasza Freddy76 (#58975) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó tudni. Thx. A másodiknál a rontás tulajdonképpen berázás volt, nem AF. Sőt, mindkettő az volt. Egyik a stúdióban, majdnem orrabuktam az egyik softbox állványának a lábában, ahogy felülről fotóztam pipiskedve nagyokat, egyszer meg kint, mert az auto iso 3200-t sokallottam a városban és levittem 400-ra. (Végül megálltam vele 800-on, amit ki tudtam még statikusra tartani).

[ Szerkesztve ]

(#58977) .: JuSzT :. válasza #40935168 (#58970) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Legalább volt valami fújatás is a kocsiban? :D

(#58978) #40935168 válasza .: JuSzT :. (#58977) üzenetére


#40935168
törölt tag

:)) Állat !!! :D
:N :N :N

(#58979) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Lehetőségem lenne Pana G3-hoz 14-42 II kitobit 45-ért venni, azonban az első változatot 20-25 körül. Megér ekkora felárat? (a méret nem számít) Használt fixobik 40-50 ezer körül vannak esetleg? (max. 20-25 mm) Ha nem, akkor alaphangon mekkora az az összeg, amennyiért ajánlanátok? Kezdő fotós vagyok, főleg tájra kellene majd.

(#58980) cselt válasza #40935168 (#58970) üzenetére


cselt
senior tag

Majd egy két jól sikerült képet betolhatsz ide is :))

(#58981) Studi válasza #40935168 (#58970) üzenetére


Studi
addikt

Ahogy Freddy mondta: nagyon nem érdemes bízni sajnos az akku visszajelzésben. Gyakorlatilag az első Oly DSLR óta ugyanezt a rendszert használják, formára is csak 3 féle akku volt azóta. A japán környezetvédelmi szabályozások miatt tettek rá egy negyedik csatlakozót, de azt a váz nem is használja. :)

Öröm amúgy ilyen véleményeket olvasni FF DSLR-en edződött emberektől. :K

(#58969) madgie: azaz, kiváncsi lennék, hogy veri a tetőt! :DDD

Ínyenceknek, facebook apróhirdetés, valami régi Samu NX:

"Madgie: Tud ez focus peaking-et?
Eladó: Tud, de másképp oldja meg mint a többi. Konkrétan kijön egy oszlop a kijelzőn, és ahogy tekered a fókuszt, mint egy ekvalízer veri a tetőt. Egyébként hatékony, lehetett vele manuálfókuszálgatni." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58982) #40935168 válasza cselt (#58980) üzenetére


#40935168
törölt tag

Olyan nincs. :D Ez egy ACR WB "hűtés" utáni nyers, minden defaulton (tehát csak a white balance-hoz nyúltam). EXIF benne. [link] Most megnéztem újra DxO alatt is, lehet a végleges kiválasztott darabokat majd azzal viszem át PS-be, nem ACR-ezek. Ezt most gyorsan kinéztem hirtelen, sztem használható alapanyag. De van még rahedli.

@ Studi: köszi. Fejben tartom :) (Veszek egy pót akksit).

[ Szerkesztve ]

(#58983) Mercutio_ válasza #40935168 (#58970) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szóval megcsináltad amit terveztél :C
Szólj neki, hogy legközelebb a fotózás napján már ne vegyen pántos melltartót, mert látszik a bőröna nyoma pixelkukk mmódban.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58984) ati3x válasza #40935168 (#58982) üzenetére


ati3x
senior tag

Oh yes!

No, ugye hogy állat ez a 45-ös? Pláne ilyen árban...Beeshetne a 25-ös ára is erre a szintre.. Tavaly itt a 45-ös volt olyan 3500 korona.. Most 2100, ákcijósan meg mint írtam 1590-ért volt.. Most a 25-ös 3300, azaz olyan 110 körül..

(#58985) #40935168 válasza Mercutio_ (#58983) üzenetére


#40935168
törölt tag

Neeem, van pasija (mondjuk nem akadály, hacsak rajta nem fekszik, de baromságokat már nem szoktam művelni) :D Ja a nyoma ott van, majd PS kikapja. A végtelenhez konvergál egy ilyen fotózáson az, amire ügyelnie kell a modellnek. Így is kapott annyi instrukciót, hogy csodálkoztam, hogy úgy jött sminkre és körömre hugomhoz, hogy egész használható volt. Volt már gáz élményem modellel, sárga bőrkeményedések talpon és ilyesmik, amik persze vannak sok embernél, de neee fotózás előtt már egy 10-denes harisnyában ha lehet és főleg ne úgy, hogy megbeszéljük mosolyogva, hogy stúdió előtt 1-2 nappal pedikűröshöz megy... Mindenestre ő szépen felkészült, ahogy kértem, ez meg "belefér". Kicsit melós, de megoldom. Élőben rohadtul nem látszik sajna.

De az Oly tette a dolgát. Éljen az izó száz. ;] :D ;) Most kifacsartam belőle a maxot kb. de még így is van nem kis tartalék a RAW-ban. Soha a büdös életbe nem hittem volna, hogy itt kötök ki, pár hónapja még...

@ ati3x: :K és meglepődtem, mennyi bokeh-ja marad f/2.8-on is. Klassz cucc, amolyan kötelező darab. El is süllyesztem a kitobit a polc mélyére..

[ Szerkesztve ]

(#58986) gorgo válasza #40935168 (#58972) üzenetére


gorgo
őstag

"magához fog nyúlni..." nem bánjuk, de legyen nálad a kicsike, és kattints! Az írásaidat olvasva amúgy sokkal inkább az ugrik be, hogy te már megelőzted/lekörözted a modelled magáhoznyúlás tekintetében! :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58987) #40935168 válasza gorgo (#58986) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az baj, ha az Oly-ra állt fel ? :))

madgie lol :B

[ Szerkesztve ]

(#58988) madgie válasza #40935168 (#58987) üzenetére


madgie
titán

Akkor tényleg topiktag lettél :))

(#58989) .: JuSzT :. válasza #40935168 (#58982) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Alairasom

(#58990) TayRol válasza .: JuSzT :. (#58989) üzenetére


TayRol
veterán

Em5-hoz akksi nekem is már régóta kéne...

(#58991) .: JuSzT :. válasza TayRol (#58990) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Osztozzatok :)

(#58992) TayRol válasza .: JuSzT :. (#58991) üzenetére


TayRol
veterán

Megy gyári töltővel is?

Studi: de-de.

[ Szerkesztve ]

(#58993) Studi válasza .: JuSzT :. (#58989) üzenetére


Studi
addikt

E-M5-be nem BLN-1-es kell??? :Y

(#58994) .: JuSzT :. válasza Studi (#58993) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jo mindenbe minden :)

Akkor az ;) felolem. Em5 mellé volt. Mit cifraznak ezek ott

[ Szerkesztve ]

(#58995) .: JuSzT :. válasza .: JuSzT :. (#58989) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hetvegen lesz idom kiprobalni

(#58996) #40935168 válasza .: JuSzT :. (#58989) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha jól értem a többieket ezután ezelőtt, akkor ezek az E-M10-be is jók ?

[ Szerkesztve ]

(#58997) .mf válasza Freddy76 (#58975) üzenetére


.mf
veterán

Már nem tudom, mikor cseréltem akkut, tegnap valamikor volt. Egyik utángyártott van benne, kevesebbet bír, mint a gyári. Tegnap és ma ~250-350 kép ment bele, na de -5~-15-ben. Ma még ~150 kép mehetett bele, egy órát kint is volt hosszúexpós timelapse-elni. Mikor a timelapse-re 45-50 perc után ránéztem, vadul villogott az üres. Gondoltam akkor hagyom, megy ameddig megy. Ehhez képest még egy tucat képet lőtt, majd visszaállítottam más beállításokra alap isoval, hosszúexpós nr-re, és még lőttem egy pár 60s-osat, meg visszanéztem percekig a képeket. S még mindig nem fogyott ki.

Nadealényeg:

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58998) Freddy76 válasza .mf (#58997) üzenetére


Freddy76
addikt

:C

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58999) schawo válasza .mf (#58997) üzenetére


schawo
titán

PL1-gyel lőttem már egy nap egy (gyári) akkuval 650+ képet. Igaz, azon nincs villanykukker.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59000) .mf válasza Freddy76 (#58998) üzenetére


.mf
veterán

:R
Sztoritájm.
Ez is amúgy érdekesen indult. Mára alacsony aktivitást, kp1-kp2-t mondtak. Accuweather meg estére befelhősödő eget. Tehát eléggé kilátástalan, gondolkoztam is rajta, hogy elinduljak-e, kissé ki voltam fáradva az előző napoktól. De mivel délután még egész tiszta volt, f5 körül mégis elindultam. Elmentem a sziget "legkihaltabb" északi csücskére. Idézőjel - ugyanis a sziget meglepően sűrűn lakott. Találtam egy szakaszt, ahol nem volt az úton világítás és lakott épületek sem voltak. Az út itt is jó magasan van a parttól, próbáltam lefelé utat keresni a hóban, de inkább visszafordultam, és mentem tovább az úton, hátha lesz valami ösvény, út lefelé. Ekkor még nem tudtam, csak sejtettem, hogy a lábközépig (mármint boka és térd között) érő hó a külső zoknimig is elért. Na, egy út lefelé. Egy valamilyen épület (bolt, raktár?), amin van egy lámpa oldalt, de nem lakják. Nézzük az utat tovább: építkeznek a parton, még este is csinálták... vissza. Az épület mellett láttam még egy ösvényt lefelé, nagy befagyott tócsák voltak a térdig érő de megkeményedett hóban, de a part felé ment. Próba cseresznye. ~50 m után látom, hogy egy kis házikóhoz vezet, ami a parton van. Teljesen sötét, áram sincs vezetve hozzá. Nem zavarok senkit, jó lesz itt előtte a parton. Keletre valamelyik városrész kikötővel, erősen kivilágítva. Szembe szerencsére elég visszafogott a túlpartok kivilágítása, köztük víz. Nyugatra az építkezést kitakarja a domborzat. Az úttól 50 m-re, de 15-20 m-rel lejjebb is, úgyhogy a forgalom fénye nem zavar, és a házikó mögöttem kitakar. Tehát egész jó hely a célra.
Cuccolok, fénykép -- semmi. Csillagokból valamennyit látok, néhány kicsit fátyolos, itt-ott felhők takarnak. Fúj a szél, fagyoskodok. Főleg a lábam, de a kezeim is gémberednek alákesztyű + meleg kesztyű ellenére is; nem kicsit nehezítve az obicserélést (+e-h sapkák...).
Lámpafények. Egy srác jön a házikóhoz, síléceken. Egy kicsit dumálunk. - Északi fényt jöttem fényképezni? Hmm most épp nincs semmi. Képek? Minimális zöld derengés a felhők között, perces expoval. Türelem, a tiszta ég a lényeg, az aktivitás-előrejelzés csak jóslat. A fény jöhet-mehet, ha majd tényleg megjön, azt majd szemmel is látni fogom. Na hol is az a fa? - majd elmegy.
Lábaim közben fagyoskodnak. Ha nem biztatott volna, már hazaindultam volna. Várok tovább, időnként egy-egy képet lövök, hogy van-e valami, mert szabad szemmel semmit nem látni, de hosszú expoval van egy kis derengés. Fél óra múlva újra fények. De másik két ember jött. Körbenéznek, keresnek. - De igen, azt a srácot keressük, hoztunk fát - telefon, és tíz perc múlva jön vissza futva a srác. Dumálunk tovább. Kiderül, hogy ez nem is házikó, hanem szauna, most fognak befűteni. Majd felmutat: - Nézd, ott, kezdődik valami. Ugyan még nagyon kevés, de próbálj egy képet, hátha látszódni fog valami - expo indít, s csak meregetem a szemem, nem látok semmit. Aztán feltűnik: az a halvány csík, amit felhőnek néztem, nem takarja ki a csillagokat... S bizonyám, a képen már kezd valami látszani, ahogy a felhők között egy halványabb kékes-zöldes sáv, ami elüt az ég és a felhők színétől és csillagfény is átlátszik rajta. - Ez még semmi, lesz ez még jobb is. Beinvitálnak, hogy ne fagyoskodjak kint, főleg ha átázott a zoknim, ugyan még csak fűtenek, de bent melegebb és szárazabb -- s fáztam annyira, hogy el is fogadtam. A gépet egy-két próbakép után beállítottam halszem f3.5, ISO320, 30s, sorozat, távkioldó, és bementem. Dumáltunk közel egy órát, amíg a kályha bemelegedett, aztán amikor már végképp nem bírtam a hőséget, megköszöntem az invitációt és tanácsokat, összeszedtem a gépet, belenéztem, hogy sikerült-e valami, és visszajöttem.
Most már nyugis vagyok és boldog. Meglett, amiért jöttem; s amikor beindult, még ez a gyengébb aurora is szép volt (s milyenek lehetnek az erősebbek...)

Közben a time-lapse-et is összeraktam, de gugli drive csak egy error occured-re hajlandó... ha végre hagyja magát, itt lesznek

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.