Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58051) #40935168 válasza m3ss (#58042) üzenetére


#40935168
törölt tag

Pont az A7 + Sony 55 1.8-at próbáltam... szerintem nem akarsz Te A7-et :N :D

(#58052) madgie válasza #40935168 (#58051) üzenetére


madgie
titán

No, annyira gáz?

(#58053) #40935168 válasza madgie (#58052) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én már nem merem egy fényképezőre sem kijelenteni, hogy gáz.. a mai 100 körül-felett kapható vázak mind jók, némelyik erősebben limitált ebben-abban, de alapvetően nyilván nem hánynám el magam egy A7 és 55 1.8 kombótól, na.

Csak a Nikon után nagyon szokatlan volt, mikor itthon elővettem a RAW-kat, hogy pixelszinten iso100-on van zaj, egy 24MP-s szenzorban, a stúdióban (ahova járok néha) meg a D600 24MP-je olyan tiszta, hogy vakarom a fejem, a Nikon csal és zajt szűr a raw-ban (de akkor ügyesen teszi, mert részletet nem bukik), vagy a Sony hülye és nem tudják, hogyan kell rendesen a saját szenzoraikat kiolvasni ?

Nem akarok tényleg nagyot mondani, de alsóhangon D800 36MP-s szinten volt a 24-es A7 zaja. Az üveg amúgy klassz, én a nagy karc-fétisemből kezdek mostanság átbillenni a bokeh-fétisbe :D és ezeknek a Sony-knak jót tesz, hogy Zeiss üvegek, sokkal selymesebb a bokeh, mint a Nikkoroké..

De az A7-ben én ott csalódtam, amikor belenéztem az EVF-be és elkezdtem a rekeszt tekergetni. Alul megy ugye a rekeszérték, de olyan csiga tempóban követi a tárcsa finom "kattanásait", hogy rosszul lettem tőle, úúúristen, ez tényleg egy többszázezres váz ? 600-x-ezerért én ezt kapom ?? :Y Ilyen a milc EVF ??? A képben lévő lag még hagyján, bár azzal együtt lehet élni, de a kezelőszervek, uhh. A szenzorral együtt ez a kettő meg is ölte azt az élményt, ami amúgy papíron tényleg nagyon jól néz ki Sony-éknál. :K

Nem szidom, mert nincs tökéletes gép (még mielőtt egy A7 tulaj nekemesne), nyilván én sem véletlenül hagytam el a Nikon D800-at, de szerintem többszázezret ölni jelenleg fényképezőbe ekkora kompromisszumokkal nem érdemes, hacsak nem ebből élsz (akkor pedig jól megválasztod, mit veszel, az adott feladatra).

Az E-M10 egy instant vadállat kezelésben egy Sony A7-hez képest, pedig egy tücsökpöcs, nincs jobb szavam rá, cserébe üvegben bucira veri, szenzorban viszont elmarad. De nekem belefér ez a szenzorbeli hátrány 170-ért :U és ez a nem mindegy. Na meg a hozzáállás: bementem a Westend-ben lévő Sony boltba és kérdeztem, van-e olyan, mint az Olympusnál, hogy kipróbálhatom a vázat, adok előleget, papírozunk, stb, csak néztek rám nagy szemekkel, mint Alice csodaországban, hogy wtf, miről beszélek én.. Én meg erre szintén .. :D , laikus (leendő) vásárlóként, kb. mintha kaptam volna egy gyomrost az ügyfélszolgálattól, végül a vitrinből kiadták az egyik nullexpós gépet nagynehezen, hogy 2 méteres körzeten belül lődözgessek. A fény hálistennek ISO100-ra is jó volt, meg a magasabbakat is tudtam tesztelni, közelre is távolra is, emberek voltak, arcfelismerő ment, stb.. de visszaadtam és mosolyogva megköszöntem (és döntöttem, hogy uhhh b+ soha). Igaz, addigra már fel*tam az agyam. :D Aztán jött az E-M1 a 75 fixxel és indult a pozitív anyázásom, hogy ez micsoda :D

[ Szerkesztve ]

(#58054) #40935168 válasza #40935168 (#58053) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amúgy jó lesz a Sony sztem, csak nem az A7-ek. Az A7 II-ről nem sok tesztet láttam még, ami kitér az EVF és kezelés laggokra, lehet orvosolták ezt is csendben, passz. Az A9 is lassan itt van.. nekem tetszik a Sony fullframe milc, ez az A7 szériával indított dolog, még az obipark ellenére is, csak az élményt megölték egyelőre.

De ez csak geekség amúgy, akárcsak az A7R mechanikus, gépvázat berázó redőnye, amit mindenki szid. Jó ellenpélda Martin Kühn, egy német fotós, akinek a képeit imádom. [link] Sony A7R, 55 1.8. Büntike :K

Szerk.: na jó, őt azért sem illik utálni, mert egy Oly E-P5 is be-be téved a 45 1.8-cal :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#58055) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

yawn :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58056) madgie válasza #40935168 (#58053) üzenetére


madgie
titán

Ja, értem. Azt hittem, valami Fuji-szerű AF nyavalya vette el a kedved tőle :)

Bevallom, hogy a mostani ausztrál A7 akciónál pár pillanatra elragadott a hév, hogy relatív olcsón lehetne egy ilyen cuccot guberálni, de aztán megültem a seggemen a Fujival (és csendben rimánkodom, mikor lesz már elérhetőbb árban az XT1)

(#58057) Ear001 válasza m3ss (#58038) üzenetére


Ear001
addikt

Inkább az a gonoszság, hogy rettentő hirtelen, szinte előjel nélkül törnek ki, ráadásul ha tízszer beveszel egy kanyart nyolcvannal, akkor kilencszer befordul, egyszer meg pörögsz. De hát ebben nem is kell határon autózni, hogy élmény legyen.

(#58058) Freddy76 válasza madgie (#58056) üzenetére


Freddy76
addikt

Az xt1-re vársz? Nem is tudtam...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#58059) eeXaa válasza ijjen nincs (#58044) üzenetére


eeXaa
addikt

Azokban az obikban eleve van normális stabi, miért nem panát veszel alájuk?

(#58060) madgie válasza Freddy76 (#58058) üzenetére


madgie
titán

Franc tudja. E-shutter nagyon jó a fixek mellé, de sajnos azt csak az XT1 tudja.

(#58061) eeXaa válasza madgie (#58060) üzenetére


eeXaa
addikt

...tuti jön egy új váz 15-ben fele áron ami tudni fogja...

[ Szerkesztve ]

(#58062) madgie válasza eeXaa (#58061) üzenetére


madgie
titán

Akkor az kell majd.

(#58063) eeXaa válasza madgie (#58062) üzenetére


eeXaa
addikt

Január február tájékán vannak nagy bejelentések nem?
Azt még érdemes lehet kivárni...

[ Szerkesztve ]

(#58064) gorgo válasza #40935168 (#58054) üzenetére


gorgo
őstag

Ez a Martin Kühn azért jól el van eresztve.
Kb. tennék rá, milyen vázzal lődözöm ilyen modellekre! (Emlékszem, mintha mazsi is bedobta volna ide a fórumra a képet, vagy legalábbis ez a kép ihletett meg egyet amit aztán ő lőtt?)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#58065) Parci válasza eeXaa (#58063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

január eleje (jövő hét) ces, február cp+, és jön egy csomó új cucc. hogy fuji jön-e, az jó kérdés. csak tán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58066) madgie


madgie
titán

Bubu mindenkinek!

(#58067) eeXaa


eeXaa
addikt

Ihaaaayyy!!!!!

(#58068) MrChris


MrChris
nagyúr

2015

(#58069) eeXaa válasza MrChris (#58068) üzenetére


eeXaa
addikt

:))

(#58070) schawo


schawo
titán

B!
(BÚÉK rövidítve)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58071) jube7 válasza schawo (#58070) üzenetére


jube7
tag

:))

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#58072) Mercutio_


Mercutio_
félisten

BOKEH..... izé BUÉK!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58073) jjeahh


jjeahh
nagyúr

buké! semmi lájvkompót tűzijáték fotó? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58074) madgie válasza jjeahh (#58073) üzenetére


madgie
titán

A tűzijáték a gyomromban van, dzsízösz! :))

(#58075) lenan válasza #40935168 (#58053) üzenetére


lenan
aktív tag

Hát igen, vevőszolgálatban elég messze van a sony az olympus-tól.
De azért mielőtt városi legendákat szülnénk, ha a kecskeméti utcai boltban szól az ember mit szeretne, mi izgatja, elég hamarra oda bírnak hívni egy embert a kért termékekkel valahonnan a sony központból, lehet próbálgatni mindent, elég jól ért a fickó a dolgokhoz. Néha maguktól is körbejárják a sony boltokat egy rakás cuccal.
És a 10% kedvezményt minden további nélkül el lehet érni ha veszel valamit.
Persze ez nem oly színtű kiszolgálás, de azt talán a nikon, canon, fuji, pana sem igen tudja.

Én az a7s ről nem sok rosszat tudok mondani, pedig volt-ismerem az e-m5 olyt, próbáltam az E-M1-et is.. Sokkal jobb a keresője bárminél amit eddig láttam, (oly E-M1, pana GH, fuji X-T1, sony A7) nyílván az érzékeny szenzor miatt, az af is sokkal gyorsabb sötétben mint bármelyik olyn, bár én már csak manuál üveggel használom. A reakcióidőkkel sem volt még bajom.

(#58076) madgie válasza lenan (#58075) üzenetére


madgie
titán

Ejj, de kivinnék egy A7S-t a csillagok alá egyszer :) Szerintem bajban lennék utána.

(#58077) MLaca válasza madgie (#58076) üzenetére


MLaca
őstag

főleg, ha a NEX-re hasonlóan viselkedik :P

http://mlzphoto.hu/

(#58078) madgie válasza MLaca (#58077) üzenetére


madgie
titán

Hát csak nem, ha már a fél internet asztrofotóra használja.

(#58079) #40935168 válasza gorgo (#58064) üzenetére


#40935168
törölt tag

Facebook, TFCD Budapest topic. Találsz hipp-hopp vagányat is, tetkósat is és néha bele-bele lehet futni a tucatmacák között 1-2 nagyon szép kis gyöngyszembe :) :K - mindezt ingyen ugye, mert TFCD. De van "Modellek és fotósok" topic is és még n+1 ahol fel lehet figyelni igazán szép arcú lányokra, aztán a többi már csak pénz kérdése, ha pl. fizetőssel mész fotózni egyet. Martin általában segédfény nélkül dolgozik, szigorúan csak a környezeti fényeket kihasználva. Nagyon szép az utómunkája (sztem).

(#58080) #40935168 válasza lenan (#58075) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem nem adta a sima A7 reakcióideje, de szerintem egy komolyabb tükrös gépnél nincs gyorsabb. A D800-on minden instant, zéró kompromisszum. (Azokat máshol kötöd). :)

[ Szerkesztve ]

(#58081) Mercutio_ válasza #40935168 (#58080) üzenetére


Mercutio_
félisten

De ő nem a sima A7-ről beszél :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58082) #40935168 válasza Mercutio_ (#58081) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tudom, csodálkoztam is, miért nem, mikor én IGEN. :U :K
Egyébként az interfész szerintem ugyanaz, mármint a rekesz tekerésének sebessége például, ez nemigen érzékelőfüggő, az EVF már leméretezett képet kap. Persze ha ugyanaz a processzor konvertálja le élőben a szenzor fullfelbontású képét EVF képre és teszi rá az overlay-t és frissíti, mint az A7-nél, akkor lehet gyorsabb, a kisebb szenzorfelbontás miatt - és egyben lehet temetni szegény A7R tulajokat, mert az övéké akkor pocséklassú lehet :D Ez valszeg nem így van. De legrosszabb esetben kipróbálok egyszer egyet (amit kétlek, mert nem estem le a székről tőle, de ki tudja, mostanában minden újat kipróbálok, ami nem tükrös) :)

Annyira nem izgat, a lényeg, amivel kapcsolatban madgie kérdezett, megválaszolva. :K Élvezni kell azt, ami van. Csak hogy ontopic is legyek, tech geekség ide vagy oda, jobban élvezem az Oly-t, mint a nagy Nikont és ez elég vad kijelentés, tekintettel a köztük lévő többszázezres forintbeli különbségre :B

(#58083) Degeczi válasza #40935168 (#58082) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Ugyanaz a proci dolgozik"-ról jut eszembe, h az Oly EM-10-en egy fájó hiányosság, h pont videó módban nem lehet használni a focus peakinget, ahol talán a leginkább hasznos lenne manuális obival játszadozva,
és állítólag az ennek az oka, h a focus peakinget ugyanazzal a képfeldolgozó motorral valósították meg, mint ami az egyéb effekteket is elvégezné, nincs külön adatfolyam az EVF felé - márpedig akkor a felvételre is rákerülne ennek hatása...

(#58084) MrChris válasza Degeczi (#58083) üzenetére


MrChris
nagyúr

wazze, ezt nem is tudtam, pedig gondolkodtam egy cserén. Marhára utálja az Oly a videót, még jó hogy a stabit nem tiltja.

(#58085) Degeczi válasza MrChris (#58084) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hja, engem is utólag ért a kellemetlen meglepetés, ezt nem szokták említeni
(persze rákeresve külföldi fórumokon már megtalálható, dehát ki keres ennyire célzottan olyasmire, amiről nem tud :N Mondjuk el nem tántorít, abszolút nem elsődleges nekem a videó, és a 800x600 EVF-el is egészen jól lehet fókuszálni, ha kontrasztos a téma - de attól még tény, h pont itt lenne a leghasznosabb a megléte. Talán későbbi modellek kapnak majd külön feldolgozóegységet ehhez)

(#58086) Parci válasza lenan (#58075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen-igen nehéz elhinnem, hogy leveri az x-t1-et keresőben vagy az e-m1-et/gx7-et fókuszban. bármi lehet, de most hallok ilyet először.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58087) lenan válasza #40935168 (#58082) üzenetére


lenan
aktív tag

Te, én marhára nem értek a procikhoz, meg ilyesmikhez. Előtte sima A7 volt, és összenézve őket ez a tapasztalatom. Sokkal jobb a keresőkép és fókusz sötétben. Sokkal.
Értem én hogy az A7-ről írtál, ez csak egyszerűen többletinfó, és csak ahhoz kapcsolódva jutott eszembe - nem cáfolni akartam ami a tapasztalatod volt.

(#58088) lenan válasza Parci (#58086) üzenetére


lenan
aktív tag

próbáld ki, kérek kölcsön egy 55-öt egyszer ha akarod, nekem már nincs

(#58089) #40935168 válasza Degeczi (#58083) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát ezt nem tudtam. De én sem néztem, nekem sem fontos a video. Egyszer kipróbáltam, hogy megy-e (a video) és annyi, csak hogy tudjam, jó-e a gép. :)

Én abból indulok ki mindig, hogy annyira próbálnak egyszerűsíteni már a gyártók, hogy amíg lehet, egy prociból, egy standard nyákból letudnak mindent, akár egy A7R-t, akár egy A7-et, akár egy A7S-t kell meghajtani, függetlenül attól, hogy az A7S-hez sokkal kevesebb számítási kapacitás is elég lenne, mint egy A7R-hez. Eltekintve a 3 eltérő felbontású szenzor kiolvasásától és az előttük lévő első redőnyök vezérlésétől (A7R mechanikus, A7 és A7S elektronikus), A7 hibrid fókuszától és 1-2 nüansztól, eléggé ugyanazok a hardverek mögöttük. Így költséghatékonyabb. (Mondjuk ezzel nem mondtam újat Neked sztem). Ahol nincs ilyen, ott pedig fizetni kell, lásd Dual Digic 5+ -os EOS 1Dx varrógép. Nem elég a kraft, kap két feldolgozót és ollé, hozza az elvárt paramétereket, lehet a zsebbe nyúlni.

Semmi baj az A7 szériával (tehát S, sima és R együtt), szerintem szuper gépek amúgy, csak nekem vannak preferenciáim, amik nem árt, ha teljesülnek 600e Ft környékén. Egyébként számomra a jövő - az obipark ellenére - Sony lesz, mert egyelőre csak ők fullframe-ek milc-ben, papíron nagyon kecsegtető az A7 széria és hát kijött az A7 II, jön az A9 is nemsokára... várok még, kicsit csiszoljanak rajta és fognak is, szerintem. :K

Az E-M10 az árához képest túl sokat tud sztem. :D Vagy legalábbis nagyon sokat és jó üveggel pazar képe van. Viszont az akksi töltési idő .. :((

(#58090) #40935168 válasza lenan (#58087) üzenetére


#40935168
törölt tag

"A keresőkép és a fókusz sötétben jobb" - nem ugyanaz, mint hogy "a keresőkép és a fókusz sokkal kevésbé laggos, sokkal reszponzívabb" ;) és én utóbbi paraméternél akadtam ki a sima A7 esetében, hogy "lassú". Az számomra sem kérdés, hogy páratlanul klassz képe lehet a gépednek sötétben ;) Elég durva, amiket láttam róla tesztekben és youtube-on video-kat. :K Ha a viselkedése is szupergyors, miközben nyomkodod, tekergeted, az csak jó hír leendő tulajoknak ;) no offense részemről. Az A7 nem volt vmi hiperűrsebességű. (De használható, hozzáteszem, de tükrösről váltva nyögvenyelős feeling).

(#58091) MrChris válasza #40935168 (#58089) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja, elég egyforma a három A7! Csak a szenzoruk más :DD

(#58092) jjeahh válasza #40935168 (#58090) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondolom dslr-ben is van nyögvenyelős ugyanúgy mint milc-ben, és mindkettő szegmensben van gyors is... én 60d-t használok néha, és az néhány dologra baromi lassan reagál + a gyarta élményt fokozzák a nyúlós hosszú úton járó érzékelten gombok is :)) pedig már az sem egy belépő masina...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58093) Parci válasza lenan (#58088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na várj, ugyanarról beszélünk? én - mondjuk - verőfényes napsütésnél az evf-ről és az af-ről.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58094) lenan válasza #40935168 (#58090) üzenetére


lenan
aktív tag

Nem tudom, ezeket nyílván egy alaposabb teszt tudná vizsgálgatni. Nekem jó az összbenyomásom a keresőről, lagg ide vagy oda, lehet csak placebo hatás, de jobb mint az A7-nél volt:-), Manuál üvegekkel a reszponzibilitás is tök rendben nekem.
De abszolút igazad van abban hogy még van hova fejlődni bőven. Az A9-re kíváncsi leszek.

(#58095) lenan válasza Parci (#58093) üzenetére


lenan
aktív tag

én meg sötétről, és szinte vak sötétről

(#58096) madgie válasza lenan (#58094) üzenetére


madgie
titán

Píkinggel manuálozol?

(#58097) rbalint88 válasza madgie (#58096) üzenetére


rbalint88
addikt

Na de kérlek! A lelke mélyén megmaradt leicásnak :) Nagyon jó ilyen szempontból a gép, peaking se kell hozzá. Simán jobb találati arányt lehet elérni vele manuálban peaking nélkül, mint egy olcsóbb dslr frontos/backes fázis AF-ével.

(#58098) Parci válasza lenan (#58095) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor látatlanban is egyetértek, és igen, azért is jobb, mert a szenzornak sem fáj annyira a nagyobb érzékenység. az már az én ügyem, hogy ez a helyzet (sötétben fotózás) engem egyáltalán nem érint :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58099) #40935168 válasza MrChris (#58091) üzenetére


#40935168
törölt tag

Most itt konkrétan arra gondolok, amikor egy autógyártó, lásd VW, egyetlen padlólemezzel lefed egy rahedli típust.. [link] - régi cikk, nem spanyol viasz. :)) Na, elektronikában dettó.

Hogy a legegyszerűbb dolgot említsem: ugyanazon nyákra csak a szenzor pixelsűrűsége más, amit rátesznek, de az ADC konverterek és egyéb "mütyűrök" után kb. síkugyanaz a processzor dolgozza fel a kiolvasott jelet, mindegyik típusnál. Ha pedig szétkapod a három vázat, lehet, még szemre sem igazán tudnád megkülönböztetni őket egymástól. A Sony csak ennyire moduláris. Ebben a szenzormodul csere és a mögötte lévő áramkör másik szenzorra való firmware-elése csak milliszekundumok kérdése. :U

Lehet akarni érteni, amit beszélünk itt, meg nem is. Nem kötelező persze :DD

(#58100) MrChris válasza #40935168 (#58099) üzenetére


MrChris
nagyúr

érteménértem. Még jobb példa a canon 700, 650, 600, 550 mert ott aztán szinte ugyan azt a HWt adták el, még a köntöst se variálták, mint a 12megás peneknél.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.