Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57801) #40935168 válasza Lassú Víz (#57799) üzenetére


#40935168
törölt tag

Valszeg a Nikon logika: ha egy kártyával több témát fotóztam egy nap, az újabb témának fotózás előtt nyitottam egy új mappát (az most másodlagos, hogy ott elölről kezdtem számoztatni vele a fájlokat, vagy vitte tovább az előző mappában hagyott legutolsónak a számozását az új mappába). Én Oly szoftvert nem használok, Adobe Bridge, onnan ACR, onnan PS, szóval könyvtár alapon működök és jólesne (esett volna) ha tud ilyen alap dolgot az E-M10.

Amikor 1600-3200 körülbe tolja az auto iso, eddig manuál iso-ztam (sikerrel). Úgy látszik, marad is. :(((

[ Szerkesztve ]

(#57802) Lassú Víz válasza #40935168 (#57801) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A fájlok nevével tudsz variálni, lehet az is megoldja a problémádat, igaz az új mappa kényelmesebb lenne.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57803) #40935168 válasza Lassú Víz (#57802) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ok köszi. Kiagyalok vmi más logikát, lehet a fájlnév lesz, intézőben majd különhúzom őket vagy ilyesmi. Kicsit körülményesebb, de a workflow marad. :R

(#57804) Degeczi válasza #40935168 (#57798) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fogaskerék menü / Exp, ISO / Set Auto ISO

Persze, 1 FÉ-vel túlexponálás/majd visszahúzás a dinamikatartomány felső 1 FÉ-jét dobja el, hiszen ez a visszahúzás gyakorlatilag 2-vel osztást jelent

Ez minden vázon így működik, Nikonon is, különbség csak ott lehet, mennyi tartalékot hagytak az érzékelőben alapérzékenységen

(#57805) Freddy76 válasza #40935168 (#57794) üzenetére


Freddy76
addikt

Az egyeshez: ez az em5-ön is idegesített. Ott az elképesztő stabi, de nem tudod összelőni az auto iso-val, marad az M mód...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#57806) #40935168 válasza Degeczi (#57804) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R ok köszi, kipróbálom majd élőben, mekkora bukó is ez highlight-gyanús közegben.

@ Freddy, hát igen.. talán egy újabb firmware.. ? Nem tudom.. jó lenne. Marad addig a manuál (mármint kézi) iso "A" módban, elég jól ki tudom tartani. Amúgy az E-M1 után komolyan nem mondom meg, mennyivel kevesebb a 3-tengelyes stabi (vs. 5-tengelyes). Egymás mellett lehet azt mondanám, aha, van eltérés, de így emlékezet alapján abszolút semmi. Meglepően jó ez is.

(#57807) Degeczi válasza Freddy76 (#57805) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Viszont veszett jók a MyMode-ok!

Ezeket olyan szinten hozzá lehet rendelni a fő módtárcsához, h pl. az amúgysem használt iAuto állását (de persze bármelyik másikat, még akár mondjuk az S vagy P-t is) átalakíthatod pl. olyan A módra, ahol lekorlátoztad az Auto ISO-t 400-ra, bekapcsoltad a stabilizátort, képarányt 16:9-re tetted, stb. - és mindezt pusztán a módtárcsa tekerése fogja átkapcsolni, nem kell menüben szöszmötölni!

(#57808) Degeczi válasza #40935168 (#57806) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a 2 extra stabilizációs tengely a vízszintes ill. függőleges eltolás, ami nem annyira tipikus kézremegés, ezért nincs olyan jelentősége (leginkább videóhoz lehet hasznos, vagy mozgó járműből), mint a 3 tengely körüli elfordulásnak

(#57809) #40935168 válasza Degeczi (#57808) üzenetére


#40935168
törölt tag

Vmi ábrán már láttam, mi az, csak annyira kiemeli több teszt is, hogy egyikben 5, másikban 3-tengelyes a stabi. Ez a "gyengébbik" is akkorát fog a képen szenzorstabi létére, hogy teljesen obi-stabi feelingje van, ami azért erősebb általában. Nagyon jól megcsinálta az Oly..

[ Szerkesztve ]

(#57810) Degeczi válasza #40935168 (#57809) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, és hasznos, h a korábbi Pen vázaimhoz képest fél-lenyomásra tudja már a keresőképet is stabilizálni - ebben is hasonlítva egy optikaira.

(#57811) #40935168 válasza Degeczi (#57810) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K Teljesen olyan feeling 1:1 mint fullframe Nikonon a Tamron 24-70 2.8 VC volt. Az a Nikkorokhoz képest is hatalmasat fogott a képen, sokkal gyorsabban ráharapva és stabilizálva azt - és ezt teszi most a kitobival is a kis E-M10, ugyanolyan stílusban, ahogy írod is. Naaagyon jó. :K

És végre sikerült beállítanom, hogy ha arcfelismerő mód ON, de mégis középre vagy máshova szeretnék élességet állítani, ne süsse el a gépet, miközben egy ujjal áttapickolom a fókuszpontot a kijelzőn. :D :C

Jó ez a kis tücsökpöcs, komolyan :K Ahogy lakom be, vannak kényelmetlenségei (ld. lentebb) de azért klassz dolgai is. Alig várom, hogy abszolváljam az első stúdiófotózásomat vele egy 45 1.8-cal.

(#57812) Lassú Víz válasza Degeczi (#57807) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:R Eddig nem is használtam a MySet funkciót, mert körülményesnek találtam az aktiválását, illetve programozható gombot nem akartam rá elpukkantani. Erre írod, hogy a módválasztó tárcsán a sok idétlenség helyére be lehet tenni. Nem sok hasznos dolog felett siklottam ennyire el... (remélem). Pedig el szoktam olvasni a használatit.
Még egyszer :R

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57813) Degeczi válasza Lassú Víz (#57812) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja, a leírásban én is átsiklottam volna fölötte (Olympus egyébként is monnyonle, h már csak Quickstartot mellékelnek nyomtatva a vázhoz: régebben még a teljes könyvet adták, ma már csak PDF-ben),
ezen az oldalon futottam bele véletlenül, és néztem nagyon, h nahát, módtárcsához is lehet csatolni ezeket, bármelyik állást fölülírva így!
(az végképp meglepett, h nem csak normál beállításkészletet, de teljesen más üzemmódot is hozzá lehet rendelni egy-egy álláshoz)

Még egy folyománya van, ami aztán kinek vagy előny, vagy hátrány: ha hozzá van rendelve egy MySet vmelyik módhoz, akkor nem csak tárcsatekeréskor, de ki/be kapcsoláskor is beállnak az ott használt értékek, ezért valószínűleg érdemes egy MySet nélküli A módot is meghagyni, különben egy átállított fehéregyensúly vagy bármi más is visszaáll a következő bekapcsoláskor, ha nem történt kikapcsolás előtt mentés.

(#57814) #40935168


#40935168
törölt tag

Van itt esetleg debreceni ember 45mm 1.8-cal ? (Kipróbálni). :F

(#57815) cdl válasza #40935168 (#57814) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.
A 75 1.8 nálam lesz jan. 9-15-ig, azt fel tudom ajánlani esetleg, 45-ös nincs sajna.
Bár azt már próbáltad, ha jól rémlik.

(#57816) #40935168 válasza cdl (#57815) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szia, kipróbálásra az Oly-tól ?

(#57817) cdl válasza #40935168 (#57816) üzenetére


cdl
senior tag

Ja, ja.
Csak 2 hetet kellett várni rá.

(#57818) #40935168 válasza cdl (#57817) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát összeszerveződhetünk. Ha gondolod, vagy érdekel, egy modellfotózást intézhetünk .. (kültér vagy stúdió, mindegy, de 75-össel inkább kint). Elkérni nem akarom egész napra, ha már Te teszteled elvileg :) Egyébként köszi ! :R

(#57819) cdl válasza #40935168 (#57818) üzenetére


cdl
senior tag

Á, munkaügyből kifolyólag abban az idő intervallumban nem merek szervezni semmit, bármikor mennem kellhet.
De köszönöm.
Tedd próbara Te is, akkor a következő hét esetleg a Tiéd lehet 😉

(#57820) hibavissza válasza jjeahh (#57776) üzenetére


hibavissza
veterán

a panások fotóznak (videóznak). nem a fuji topikba járkálnak ekézni az árazást meg a fókusz sebességet. ;]

lassan csináltatok egy "like my Pana" pólót

(#57760) jjeahh: a háromból nálam ismét a pana a nyerő....lassan ideje lenne közkincsé tenned a preseteidet...ugyan a hópelyheken nem látom, de nem használsz a vakun színezett fóliát?

[ Szerkesztve ]

(#57821) polcsa válasza hdanesz (#57788) üzenetére


polcsa
aktív tag

Én is ilyet használtam és teljesen jó volt. Finoman, passzentosan járt.
Ebay-ről jött fele ennyiért: Fotga M42 - m4/3

(#57822) madgie válasza jjeahh (#57782) üzenetére


madgie
titán

Persze-persze, Panára jó lesz a távolra esetleges 45/1.8, ami 2.2-től karcol, de Fujira egyből csak a perfekt 56/1.2 jöhet számba, mint alternatíva?

Az megvan, hogy kábé a 42.5/1.2, ami a párja? 45/1.8 mellé nagyjából a makró-fix 60/2.4 illik, de a karakterisztisztika miatt hamarabb portrézok a 35/1.4-gyel, mint a szénné korrigált, mégis rekeszelendő negyvenöttel.

(#57823) b.vr


b.vr
őstag

stabi + autoISO: az algoritmust személyre szabhatóbbá kellene tenni. Én (esti városi fotózás) most a szokásos A helyett S módban fotóztam, az M-et (egyelőre) fölöslegesnek éreztem. Így a stabi mellett a felajánlott fölöslegesen gyors záridőket elkezdhettem növelni (a 12-40-nel zoomtól függően 1/5-1/10, de még tapogatom hogy hol mennyit mennyire megbízhatóan tud)
De a végső megoldás az algoritmus személyre szabhatósága lenne.

MySet-ek: pl. az E-M1 elsőre brutálisan személyre szabható. Végülis második, alapos áttanulmányozás után is korrekt, de azért jóval kevésbé mint amilyennek elsőre tűnt amikor szinte határtalannak éreztem, főleg ahogy elsőre értettem a kétállású kart. Aztán persze kiderült hogy van mindenhez egy csomó korlát. Csak egy gyors példa: tracking, arcfelismerés on/off, ez nem tehető ki funkciógombra - hanem csak a megadott 25 funkcióból lehet választani. Na akkor itt jönnek (jönnének...) képbe a MySet-ek, igenám, így viszont bőven több mint 4 MySet kellene! A legfontosabbakat a nem használt tárcsákhoz rendelhetném, plusz a többit pedig egy funkciógomb után görgetővel tudnám választani (amihez persze egyedi elnevezési lehetőség is kellene) Az a vicc hogy ennek semmilyen műszaki akadálya nincs, és nagy plusz lenne.
Mindegy ezt nem is folytatom, az ilyen "_majdnem_ szuper" dolgokból tele van a padlás (persze minden gépre vonatkozóan) Csak olyankor még bosszantóbb ha "hardveresen" ott a sok jóság, és szofveresen kellene csak jobban felpiszkálni.
Egyébként igen, a manualban nagyon sok dolog nincs vagy nincs jól leírva - szerencsére a neten sok cikket lehet találni ki hogyan szokta meg ki szerint hogy célszerű a dolgokat beállítani. Vannak nagyon jó blogbejegyzések, cikkek, fórumtémák.

Nem panasz mert tényleg nagyon jól vezérelhető (hogy messzire ne menjek, korábban volt is téma, a Pana G5-ön (meg sok más gépen sem) az expo-szimuláció nem volt állandóra állítható és kevés fényes szitukban az EVF boost elég zavaró, és ott erre nekemi funkciógombom már nem maradt (plusz félig lenyomott expo-gomb után visszaugrott a kivilágosítás...) itt meg kapásból funkciógomb van hozzá, jó helyen, és állandóra is állítható, tényleg azt a mélységélességet/világosságot látom ami a kép majd lesz) de olyan kicsi kellett volna még (több területen) hogy mérhetetlenül jobb legyen. Persze így is nagyon szuper.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57824) jjeahh válasza hibavissza (#57820) üzenetére


jjeahh
nagyúr

like my pana :DDD nem vagyok anti fujista sem, sőt nem kizárt, hogy valamikor a távoli jövőben én is fujis leszek, de ez most ütött :DDD
amúgy nem használtam vakut, és semmi utómunka nincs rajta, csak a wb-t lőttem be szemre, ezek a színtiszta panasonic színek :P ps-ben toltam rá egy kis smart sharpent :)

(#57822) madgie: hagyjuk sztem, már úgyis ezredikszer megyünk végig rajta, és már úgyis panás vagyok. A 60-as is jóval drágább a 45-ösnél... jó a fuji de nem hozzám hasonló vékony pénztárcás csóróknak való, akiknek minden fillér számít.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57825) madgie válasza jjeahh (#57824) üzenetére


madgie
titán

Az rendben is van, csak nem értettem, miért jössz mindig az 56-tal, miközben qrvaidegesítőlassúazafmotorja:D a másik oldalról elő sem kerül a csúcs portréüveg, mint alternatíva.

(#57826) hdanesz válasza polcsa (#57821) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, meg is veszem. :D

Más: Ha használom a beépített vakut (Oly E-M10) időnként exponálás helyett rándul egyet az obi és a hátsó kijelző elsötétül. Csak úgy tudom visszahozni ha kikapcsolom a gépet vagy megnyomom az EVF/LCD váltó gombot.
Feltételezem ez nem normális működés. :D

Visszaviszem ma az üzletbe, persze ott tuti nem fogja probukálni...
Eddig 3-4 ilyen eset volt, mondjuk nem is használtam sokat a vakut.
Engem ez annyira nem zavarna mert amúgy tökéletesen működik a gép és ezer képből 1-et készítek vakuval... csak későbbi eladás esetén okozhat kellemetlen perceket ha az új tulaj előszeretettel vakuzna.

Tapasztalt valaki hasonlót? Firmware a legújabb...tegnapelőtt tettem fel. (Azt hittem ez okozza a bajt.)

[ Szerkesztve ]

(#57827) jjeahh válasza hdanesz (#57826) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nálam a kurzorgombokra előugró gyorsmenü nem működött e-p1-en, de egy teljes reset helyrehozta, esetleg azt megpróbálhatod, bár a szép terjedelmes oly menüben alig találtam meg :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57828) hdanesz válasza jjeahh (#57827) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Szép remények...akkor fejest ugrok a menübe.
Bár most próbálgatom itt reggel 7 óta és azt vettem észre, hogy ha picit kivárok a fókusszal és utána nyomom le teljesen a gombot, akkor nincs probléma. Legalábbis most kb. 10-15 képet sikerült lőni.

(#57829) jjeahh válasza hdanesz (#57828) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem amúgy az oly kompaktjaim menüjével is voltak apróbb gondjaim, de a reset mindíg helyrehozta a dolgokat

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57830) Mercutio_ válasza madgie (#57822) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nah, megint jön a dof amit ha apps-c - sek emlegettek m4/3 tulajként még nem vettünk ilyen komolyan ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57831) jjeahh válasza Mercutio_ (#57830) üzenetére


jjeahh
nagyúr

amúgy most akkor a 45-ös rossz vagy jó? neten fellelhető képek alapján sztem nagyon jó, élességben akár a 75-ös szintjét is hozza, itt is úgy emlegették a júzerek, hogy szinte fölösleges rekeszelni, most meg kiderül, hogy mégsem éles nyitva és rekeszelni kell? na meg nemrég még előnyként emlegették jó páran a szoftveres korrekciót, akkor hogy van ez?
annak, hogy a pana af gyors, valszeg hasznát fogom venni, de amúgy én valszeg a fuji af-el sem sírtam volna, videjó meg nem érdekel :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57832) jjeahh


jjeahh
nagyúr

szerk idő lejárt: amúgy mostanában kevesebbet járok ki fotózni, ehelyett itt techbuzulok, vitatkozok a fuji vs pana színeken meg a dof-on, megrontottatok engem is :DDD szal ahelyett, hogy bizonyítgatom a semmit, megyek leborotválom magamról a fórumbajuszt és képelek egyet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57833) Ear001 válasza jjeahh (#57831) üzenetére


Ear001
addikt

Éles az, csak madgie felfedezett valami lombrendellenességet meg krémtelenbokét , és ez megkönnyítette lelkét, hogy befudzsizódjon.

(#57834) b.vr válasza jjeahh (#57831) üzenetére


b.vr
őstag

"amúgy most akkor a 45-ös rossz vagy jó?"

Egyszerű: jó! Abszolut értékben is teljesen korrekt, ár/érték arányban meg kimondottan szuper :)

Korábbi gondodra pedig ("most meg már szinte szégyen egy pana") , én nem hiszem hogy ez általános vélemény lenne. Én pl. biztos nem így gondolom.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57835) ati3x válasza Ear001 (#57833) üzenetére


ati3x
senior tag

Valamivel meg kell nyugtatnia magàt az zembernek, ha màr àtàlt fudzsira, és beletolt egy valag pízt a "rencervàttàsba". És mint tudjuk, Madgie híres arról, hogy negatív nyereséggel szàlljon ki, adja el a cuccait! De az elözö pénzügyminiszter utàn szabadon: a negatív növekedés is növekedés.. ;-) Szal bocs Madgie, ez túl magas labda volt. Amúgy meg písz! Szal jó az a 45-ös. Plàne a mostani àron..

(#57836) Mercutio_ válasza jjeahh (#57831) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, én csak akkor rekeszelem, ha nagyobb dof kell, de én nem értek a focihoz fotózáshoz, meg úgy egyáltalán ugatom az egészet.
Ellenben mazsi és talán FEDman akik nem kicsit komolyabban foglalkoznak a dolgokkal azt vették észre, hogyttávoli témánál (a végtelenbe és tovább) nem annyira éles. Gondolom a többség által ezzel fotózott témákat ez a jellemző nem érinti, ezert nem is téma a topicban, hogy ez az obihoz képest és abszolút értékben mekkora mértékű.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57837) jjeahh válasza Mercutio_ (#57836) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, emlékszek valamire, de nálam sztem ez nem lesz gond, portréra kell meg gombára, streetre meg tájra majd jó lesz egy kitobi is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57838) MrChris válasza jjeahh (#57831) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó az, jó kép, villám fókusz, könnyű, kicsi. Sokkal kevesebbszer maradsz le emiatt mint manuál obival, a portré alanytól is kevesebb türelmet igényel. Kérdés, hogy megfelel e a 45mm? Mert te mintha jobban szeretnéd a hosszabbat. Arra meg létezik a sigma 60/2.8 nagyon élesnek, jónak tűnik nyitva is.

(#57839) jmakk válasza jjeahh (#57824) üzenetére


jmakk
őstag

Komolyan nem ekézni akarlak, mert csípom, hogy kb. te linkeled a legtöbb képet a topikba. Na de ezt pont tőled???? "jó a fuji de nem hozzám hasonló vékony pénztárcás csóróknak való, akiknek minden fillér számít."
.....aki jelenleg csak manuálozol és tervezel 1, azaz EGY darab natív portré obit venni. WTF??? :DDD
Ez szinte bármelyik rendszerben ugyanannyiba kerülne, ha hasonló kategóriájú az a natív obi! (kivéve a fullrém, mert ott a gép drágább jóval)

(#57840) b.vr válasza jmakk (#57839) üzenetére


b.vr
őstag

"Ez szinte bármelyik rendszerben ugyanannyiba kerülne"

Hm, hát most lehet hogy én nézem csupa rossz helyen, de a fuji 60/2.4 jelentősen drágább az oly 45/1.8-nál.

Pl. amazonon 571 vs. 263 euro. Magyar áraknál árgépen 180e vs. 95e (még csak nem is mintabolt meg kedvezmény). És a 45-ösnek azért elég komoly használtpiaca van, kedvező árazással (főleg hogy mostanában mindenféle akciókban is megnyomták rendesen)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57841) jjeahh válasza jmakk (#57839) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És kivéve a fujit. Meg nem egy natív obit tervezek, kell egy kitobi vagy a 14-es pana, kell a 45-ös, és kéne egy telezoom, nemrég ezt is kitárgyaltuk... de tény, hogy a 45-ös ára miatt lett pana x-e1 helyett.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57842) schawo válasza b.vr (#57840) üzenetére


schawo
titán

Vagy bármelyik natív portréobi. Én nem ismerek egyetlen olcsót sem Fujira. És az a 60/2.4 sem nagy szám, bokehbuziknak (nagyon picit) kevesebbet nyújt, mint a 45/1.8, mindezt majd 200-ért, használtan még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57843) Mercutio_ válasza jmakk (#57839) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Lóf..... mama" ! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57844) b.vr válasza schawo (#57842) üzenetére


b.vr
őstag

"Vagy bármelyik natív portréobi"

Miért, a 60/2.4en és az 56/1.2őn kívül van más is? :)
(Azért néztem a 60ast mert az tiszta sor hogy az 56os más kategória)

Ezek után hogy jmakk mire gondolhatott az rejtély... :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57845) Mercutio_ válasza b.vr (#57844) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van az a klasszikus vicc a "mire gondolásról', de ebbe az irányba ne is menjünk el :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57846) jmakk válasza schawo (#57842) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor ezt gondold át még egyszer, hogy az ekv. 90mm/f3.6 az miben nyújt bukéhban kevesebbet az ekv. 90mm/f3.6-nál? :F :)
Ha jól emlékszem Pite árulta az övét 125-ért...

(#57847) b.vr válasza jmakk (#57846) üzenetére


b.vr
őstag

"Ha jól emlékszem Pite árulta az övét 125-ért..."

Tehát itt használtban ugyanúgy ott a kétszeres nagyságrend.

(#57845) Mercutio_ : :DDD

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57848) jjeahh válasza jmakk (#57846) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Oké, egyszer valamikor Pite árult egyet 125-ért, ettől még kicsi a használt piaca, ráadásul ez a szuper alacsony ár is még mindíg sokkal több mint egy használt 45-ös amibe fáj. Nem értem miért védik sokan ennyire a fujit mindennel szemben, amiért tény, hogy drágák rá az obik, attól még nem lesz sz*r rendszer :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57849) jmakk válasza b.vr (#57844) üzenetére


jmakk
őstag

Már teljesen kifordítod, amit írtam. Más rendszerekről beszéltem, nem egy rendszeren belüli alternatívákról. Mintha mft-n lenne más a 45/1.8 és a 42.5/1.2 mellett? Ha már felhoztad ezt a 60/2.4 és 56/1.2 témát...
Azt aláírom, hogy jelenleg a 60-as drágább használtan.

jjeahh: nem védem a fujit, az eredeti posztom arról szült, hogy nincs nagyságrendbeli különbség, ha azt a rendszert raknád össze, ami neked van. Azaz manuálok és mondjuk egy natív jövőbeli portréobi. Csak rögtön mindenki mft elleni támadásnak veszi. Holott én is 2 évig mft-ztem, eszem ágában sincs ekézni, értem a rendszer előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#57850) mano42 válasza jjeahh (#57841) üzenetére


mano42
aktív tag

Ha van útad Marosvásárhelyre, vagy ismersz valakit aki rendszeresen jár, kölcsön adhatom a 45mm-t 1-2 hétre, hogy próbáld ki mielött veszel egyet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.