Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57151) Freddy76 válasza madgie (#57138) üzenetére


Freddy76
addikt

Sőt, hóban fejjel lefele fordítja a vázat, így lefele tolja kisujjával a kisvakut, ami így a hóra villant, és onnan szórja szerteszét a fényét. Majd betölti a jpg-t (mert fujival nem rawozunk ugye), elforgatja 180 fokkal, és öröm bódottá.

Trollololo

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#57152) Studi válasza schawo (#57146) üzenetére


Studi
addikt

Majdnem mindent, ha jól emlékszem RC módban a PL1-en a vázon levő vakut még nem lehetett az expo közben derítésre használni. Vagy igen?

De nem csak erre gondolok, a beépített vaku kezelése is jobb az Olynál, valamint a hozzá tartozó menük is. A Panánál elég szenvedős az RC vakukat állítgatni, míg Olynál mindig kéznél van.

(#57153) schawo válasza Studi (#57152) üzenetére


schawo
titán

Majdnem mindent, ha jól emlékszem RC módban a PL1-en a vázon levő vakut még nem lehetett az expo közben derítésre használni. Vagy igen?
De bizony lehet.

(#57151) Freddy76
Sőt, hóban fejjel lefele fordítja a vázat, így lefele tolja kisujjával a kisvakut, ami így a hóra villant, és onnan szórja szerteszét a fényét
Aztán beleér a kezed a bilibe, felébredsz, és észreveszed, hogy villog az 1/180-as záridő, hogy hülye vagy, rakd már el a kisvakut ekkora a fényárban. És elkezdesz gondolkodni, hogy mit tegyél, de rádöbbensz, hogy az X-E1 azt se tudja, mi fán terem a HSS, vagy az RC flash :P :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57154) Marseille199 válasza jjeahh (#57139) üzenetére


Marseille199
senior tag

Há' mer tegnap nem voltam itt :DDD

Amúgy én is elég hülye vagyok a vakuzáshoz, mindig elintéztem azzal, hogy a jó riporter nem vakuzik.
Aztán rájöttem ,hogy de , csak meg kéne tanulni. Meg jó, hogy vannak ilyen kütyüőrült kollegák, egyik arc komplett stúdiófelszerelést birtokol rendszervakukhoz, no meg vagy 4 vakut mellé.
Szóval onnan csepeg hozzám is az info.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#57155) Studi válasza jmakk (#57148) üzenetére


Studi
addikt

Írhatnékom támadt. :DDD

(#57156) madgie válasza schawo (#57153) üzenetére


madgie
titán

Jó, akkor előveszi az X100-at a táskából, ott leaf shutter van, 1/1000 is lehet a záridő, bekapcsolja mellé a beépített 3 stopos ND-t oszt röhögve derít efkettővel csernobilban 86-ban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57157) Viper26


Viper26
nagyúr

Kipróbáltam a PL5-öt ma a városban, eddig elégedett vagyok, remélhetőleg egy hosszú barátság kezdete a mai nap. :D

iPhone 14 | FR955

(#57158) schawo válasza madgie (#57156) üzenetére


schawo
titán

Aztán belenéz az üveg belenézőkébe, és szomorúan konstatálja, hogy a 35 mm egyáltalán nem optimális portrézni. És kénytelen megállapítani, hogy a Fujival most jól felsült.:))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57159) madgie válasza schawo (#57158) üzenetére


madgie
titán

Mindig elfelejtem, hogy itt a fórumon az igazolványkép a portré definíciója...

(#57160) schawo válasza madgie (#57159) üzenetére


schawo
titán

A 35mm-rel lőhető képek és az igazolványkép között még legalább 5-féle portrévariáns van, amit az X100-zal nem lehet meglőni. Ezért írtam, hogy nem optimális, nem azt, hogy teljesen alkalmatlan. :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57161) #40935168 válasza Viper26 (#57157) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amúgy mindenki tojik bele magasan... ;] de azért grat :K ;)
Kérdéseket itt tegyél fel a kedves utazóközönségnek, én nem tudok ezekre priviben válaszolni, nem ismerem ezt a rendszert még úgy. :K

[ Szerkesztve ]

(#57162) jjeahh válasza #40935168 (#57161) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pl5 már nem üti a geek szintet, nincs mit tárgyalni róla :DDD egy keresővel pedig én b*romira elfogadnám :K

Viper26: grat! ha valami nem tiszta sztem kérdezz nyugodtan, az összes oly-nak hasonló a menüje, de volt/van is pár pl5-ös a topikban

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57163) schawo válasza Viper26 (#57157) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57164) Viper26


Viper26
nagyúr

Itt vannak amik ma készültek, majd aki ért hozzá megmondja mennyire vállalható kit obival. :)) :D

(#57163) schawo.:

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#57165) madgie válasza schawo (#57160) üzenetére


madgie
titán

Jjeahh 50 mm körüli objektíveket használ tudtommal jórészt, azzal sem lehet mindent optimálisan meglőni.

De amúgy értem, miről beszélsz :)

(#57166) schawo válasza Viper26 (#57164) üzenetére


schawo
titán

A kötelező poszt kötelező :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57167) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Ha nehezen is, de megjött végre a MM-os E-M10...

Már az is tetszett, ahogy lehet távvezérelni Androidos telefonnal (így mindegy, h mennyire szűk határok között hajlítható a hátlapi TFT - hiszen ott a telefon, amin szintén megy a LV),
de azt kicsit hiányoltam, h laptopra WiFi-s képáttöltéshez nincsen megoldás csak telefonra, mert gyakran hasznos lenne ilyesmi, amikor csak pár képet kellene fölrakni a gépre - de kicsit utánajárva kiderült, h van! :R

Mindössze annyit kell tenni, h megkeresni és hozzáadni a fényképezőgép wifijét WPA/WPA2-s biztonsággal, a kijelzőjén olvasható jelszóval, csatlakozni hozzá DHCP-vel, és egyszerűen böngészőben rálépni a http://oishare/DCIM/100OLYMP URL-re - és már ott is sorakoznak a bélyegképek, kényelmesen letölthető bármelyik...
Webserver is van tehát a fényképezőgépen... :K

(#57168) schawo válasza Degeczi (#57167) üzenetére


schawo
titán

Ügyes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57169) Mercutio_ válasza madgie (#57165) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ekv 100 ami pont a duplája a 35-ös fixnek az aos-c szenzorral.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57170) madgie válasza Degeczi (#57167) üzenetére


madgie
titán

Nekem mindig élesben fagyott meg a WiFi-s távvezérlés, kaptam is tőle bőszen idegbajt.

Aztán mire megjött a távkioldó, eladtam a gépet :DDD

(#57171) Studi válasza madgie (#57170) üzenetére


Studi
addikt

Dobd el az almást, és vegyél rendes telefont. :DDD

(#57172) madgie válasza Studi (#57171) üzenetére


madgie
titán

Stock Droid volt (Moto X).

Az almás múltkor feldobta japánul a Fuji távvezérlő programját :DDD
(csak magyar nyelv volt beállítva és amíg nem tettem mellé választhatóvá az angolt, addig alapértelmezettnek a japót vette az app)

[ Szerkesztve ]

(#57173) MC Pite válasza Mercutio_ (#57169) üzenetére


MC Pite
veterán

Az ekv 35nek meg vagy 3×osa a 100mm,,,
Megvan hogy melyik üveg mire optimális, de néha nem árt kimozdulni a komfort zónánkból... Nikonon még 75mm-el elvoltam mindenütt, ekv 42-112 zoom volt a kedvencem. Bő egy évre rá meg aztán a fix obis géppel (ekv 35) úgy összeszoktam hogy nem hiányzott semmi más. :B Néha valami jó is kisülhet a sok kütyüzésből :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#57174) Degeczi válasza madgie (#57170) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerencsére úgy néz ki, a kompatiblitással nincs gond: a régi E-PL2-től nem csak az akkuk használhatóak az E-M10-ben (ez is szimpatikus: ha a méret hasonló, minek vezetnének be új akkut), de az ahhoz vett rádiós távkioldó is, tehát vészmegoldásnak mindig megmarad, ha a telefonos program épp hülyéskedne is

(#57175) madgie válasza Degeczi (#57174) üzenetére


madgie
titán

Nekem volt egy perverzióm: az (ezüst) E-P1 fekete akkuát és töltőjét szerettem a fekete E-M10-hez használni és fordítva (az ezüst E-P1-hez a szürke töltő/akkut) :DDD

(#57176) MrChris válasza madgie (#57175) üzenetére


MrChris
nagyúr

Így jobb képeket köptek? ;]

(#57177) Mercutio_ válasza MC Pite (#57173) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majdnem 1 évig csak a 20/1.7 fixem volt, mutasd be nekem milyen az egy fixes lét mester :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57178) madgie válasza MrChris (#57176) üzenetére


madgie
titán

Nem, csak zavart, hogy adott a fekete E-M10, gyönyörű fekete dobozban, ahol még a rekeszek elválasztása is fekete kartonnal volt megoldva... erre beleraktak egy szürke akkut és kábelt. Amolyan rász@runk a palacsintára érzés.

Mercutio_: dettó. Nyaraltam is már egy fix-szel, meg sok-sok kirándulást végignyomtam. Sokszor leírtam már, hogy a fotózáshoz "illik" a szelekció és szemlélődés, talán jobban is, mint az aktuális top 10 DxO gépek ismerete :D

[ Szerkesztve ]

(#57179) Viper26 válasza Mercutio_ (#57177) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ilyet vadászok, de eddig esélytelen. :(

iPhone 14 | FR955

(#57180) .: JuSzT :. válasza Viper26 (#57179) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

hetente kerül fel eladó

(#57181) sideburns


sideburns
aktív tag

Vakus témához:

Én ritkán vakuzok, de ha igen, akkor ezzel.
Erdőben annyi van csak, hogy néha beleakad az ágakba.

(#57182) Studi válasza madgie (#57178) üzenetére


Studi
addikt

:DDD Én is gyorsan elcseréltem a 45-öst feketére, mert csúnya volt a fekete vázon az ezüst obi. Félek, hogy a 17-est és a 12-est nem tudom ilyen gyorsan elcserélni. Persze az is megoldás lenne, ha a vázat tudnám ezüstre cserélni, de erre még kisebb esélyt látok. Pedig az jobban tetszik. :B

Amúgy Degeczi jól beszél, tisztelendő, hogy E-400-tól az E-M10-ig használják a BLS-1 akkut, és amikor a japó szabályok miatt változtatni kellett a töltésén, akkor is meghagyták a méretét/érintkezőit. :R

(#57183) schawo válasza sideburns (#57181) üzenetére


schawo
titán

:)) :)) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57184) |AP| válasza .: JuSzT :. (#57180) üzenetére


|AP|
veterán

biztos az a baj, hogy most én is keresek, mert mióta komolyan nézelődök sehol semmi... :B

(#57185) madgie válasza sideburns (#57181) üzenetére


madgie
titán

Téma zárható, probléma megoldva :D

(#57186) Viper26 válasza .: JuSzT :. (#57180) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem sikerült még összefutni vele sajnos.

iPhone 14 | FR955

(#57187) Studi


Studi
addikt

Hétvégén leteszteltem az időjárásállóságot. :)

(#57188) Lassú Víz válasza Studi (#57187) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kiutáltak otthonról? Hétvégén olyan idő volt amikor már a kutyát is beengedik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57189) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#57188) üzenetére


Mercutio_
félisten

De ő egy autobot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57190) gorgo válasza Studi (#57187) üzenetére


gorgo
őstag

Nagyon zsír. Hogy muzsikál a pdaf-fel a régi üveg?
Ha a vázat is megmártottad volna a dagonyában, na az jelentené az időjárásállóságot! :P

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#57191) Studi válasza Lassú Víz (#57188) üzenetére


Studi
addikt

Én ilyen időben szeretek igazán elindulni, ilyenkor asszony biztos nem akar velem jönni. Jár néha egy kis szabadság. :DDD

gorgo: sárba nem mártottam, de esőt azt kapott bőven órákon át. (külön köszi Lassú Víznek az időjárásálló MMF3-ért! :R) Nem rossz a PDAF, de azért kell némi rutin a használatához, az egyelőre még hiányzik. Az E-5 érezhetően gyorsabban/pontosabban tekeri az 50-200SWD-t.

(#57192) Haugland válasza Studi (#57187) üzenetére


Haugland
aktív tag

Aztaaaa....
1/200-al Octavia WRC-t fotózni!! Lesem/lopom az exif értékeket... :)
Az F/5 azért kellett, hogy az Autó eleje/hátulja is éles legyen?

Ezek közül az utóbbi igaz, ugye?
Exposure Mode - Auto
Exposure Mode - Aperture-priority

Miket nem tárol az exif? :)
Focus Mode - Continuous AF; C-AF
Camera Temperature - 7
Focus Distance - 12.34 m
Sensor Temperature - 80.8 C

(#57193) Studi válasza Haugland (#57192) üzenetére


Studi
addikt

Igen, A módban volt. Próbáltam balanszírozni a rekesszel, hogy minél több legyen éles a kocsikból, persze a lehető legkevesebb bemozdulással. Fotós szempontból szerencse volt, hogy egy marha nagy gödör miatt elóvatoskodták azt a kanyart, ahol álltunk. Így nem mentek túl gyorsan, elég közel merészkedtünk. A következő kanyar meg elég messze volt sajnos, nem sétáltunk már át. :(

A hőmérséklet adatokat még én sem figyeltem meg az exifben. :Y :R

szerk: viszont utána is volt egy hosszú egyenes, amivel szembe állva végig hallottuk az Octavia WRC szívet melengető durrogását! :R :K

[ Szerkesztve ]

(#57194) hokari válasza Studi (#57187) üzenetére


hokari
csendes tag

Az enyém is bírta, estére ki is száradt. Pedig..
Ezt a manuálozást nekem nagyon kell még gyakorolni.
A gödör

[ Szerkesztve ]

(#57195) Haugland válasza Studi (#57193) üzenetére


Haugland
aktív tag

Ahh, igen....régi szép emlékek....

Ki gondolná, hogy a mai napig a legnyomatékosabb motorja ennek (és a Fábiának) van/volt... 780Nm...
Na, nem off-kodot többet

[ Szerkesztve ]

(#57196) MrChris


MrChris
nagyúr

G1-t vajon mennyiért lehet eladni?

(#57197) schawo válasza MrChris (#57196) üzenetére


schawo
titán

Képzelj el egy számot. Jó. Most oszd el kettővel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57198) MrChris válasza schawo (#57197) üzenetére


MrChris
nagyúr

tehát 7500 :D

(#57199) jjeahh válasza MrChris (#57198) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:Y ebayen legolcsóbban 25k-ért szokott menni :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57200) jmakk


jmakk
őstag

Na ez felettébb érdekes! Vajon igaz, hogy a Oly szenzorstabija "idővel elveszti a rugalmasságát"? És mennyi idő múlva? Vagy csak egy marketingfogás lenne a konkurenciától? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.