Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57401) kamilyon04 válasza jjeahh (#57398) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

Ennek nem itt lenne a helye?

a takumar 135 2.5-ön nincs smc bevonat, ezért hajlamosabb a becsillanásra, illetve a kontrasztja is gyengébb lehet, mint a pentax m változatoknak kellemetlenebb viszonyok között. (a keleti blokkos cuccokkal viszont biztos, hogy egy ligában játszik)
Én mostanában egy tokina 60-120 2.8-at próbálok vadászni magamnak, de az EU ebay-eken az utóbbi időben nem sokat láttam aukción :(

(#57402) jjeahh válasza Rum.cájsz (#57395) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezek alapján annyira nem tűnik jónak a 2.5-ös, meg Ca-zik is eléggé... mondjuk a buké az tetszik nekem: [link] [link] na de abbahagytam az offolást :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57403) schawo válasza MrChris (#57400) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg a GH4-é, arra hasonlít leginkább a DXO görbe.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57404) MrChris válasza schawo (#57403) üzenetére


MrChris
nagyúr

aha, csak kíváncsi voltam rá.

(#57405) mano42 válasza jjeahh (#57402) üzenetére


mano42
aktív tag

Huh, te is erdélyi vagy? :))

az okaziin van 3 db jupiter 37a, szerinted drágák?
Vagyus az egyik baszottul az, de a másik kettő félárban van ...

[ Szerkesztve ]

(#57406) jjeahh válasza mano42 (#57405) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja erdélyi vagyok (azt hittem rajtam kívül senki nem az itt :DDD ), de nem rendeltem még okazii-ról, annyi biztos, hogy ebayes árakhoz képest sztem drágák :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57407) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

megmagyarázhatatlan módon állatira viszket a tenyerem egy pentax k-5-re néha... ugye jól érzem, hogy lassan a dslr lesz a különc, a menő, az egyedi? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57408) jmakk válasza Parci (#57407) üzenetére


jmakk
őstag

Vizsgáltasd ki magad még időben! :DDD

(#57409) .: JuSzT :. válasza Parci (#57407) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem, aki hetero, lassan az az egyedi :D

(#57410) jjeahh válasza Parci (#57407) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha tényleg különc akarsz lenni, akkor menj vissza még többet időben, és inkább vegyél egy Pentax Auto 110-et ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57411) madgie válasza Parci (#57407) üzenetére


madgie
titán

Nekem egy A7S-re, de aztán a s*ggem a hideg falhoz ér és ráébredek ,hogy a komplett Fuji szettem ára csak a váz és igazán nincs is mit rátenni pár marhadrága fix és sok játszós MF kivételével.

(#57412) Parci válasza madgie (#57411) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annál szerintem az a7-ii jobb döntés és olcsóbb is lesz/van. várni kell még 5 évet erre a témára, addig kiforrja magát az obipark is és lesz használtan szotyi. az a7-ii jó alany...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57413) jjeahh válasza madgie (#57411) üzenetére


jjeahh
nagyúr

arra neked csak egy fényerős nagylátó fix kéne nem? :D az sincs?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57414) TayRol válasza Parci (#57407) üzenetére


TayRol
veterán

k5IIs-em volt, jó cucc! dslr-hez képest kicsi, nagyon jó a kezelhetősége, illetve abban nem volt AA, a képe is rendben volt. az af kicsit gyenge, de nem használhatatlan.

(#57415) madgie válasza Parci (#57412) üzenetére


madgie
titán

Nekem a sima A7 is elég jó volna, kérdés, éjszaka milyen. Mert ugye sztár lett asztro-körökben az A7S, de A7-ről alig olvasni (mennyire erősíti a keresőképet, stb).

Erről jut eszembe az, hogy egyszerűen nem merem megkérdezni, hogy az X-E2 jobb-e a keresőkép erősítésében a csillagok alatt, mint az X-E1. Ez utóbbi elég sötét sokszor, gyakorlatilag vakon komponálok. De korrekt válasz nem fog születni éjszakai utcaképekből, monitorral világított szobákból, mert ott hatmilliószor annyi fény van, mint az újhold alatt a városon kívül.

Hozok már pár laposabb éjjeli BW-t, a hétvégén csavaroghatnékom támadt :)

(#57416) jmakk válasza jjeahh (#57413) üzenetére


jmakk
őstag

Egy sami 14/2.8 ráakasztható, csak annak a kombónak a látványától szerintem madgie minimum három hétig hányna. :))

(#57417) szilu7 válasza Parci (#57407) üzenetére


szilu7
senior tag

Pont tudok egy eladót. Azért még nagyon különc nem leszel vele, de vedd meg, aztán 10-15 év múlva máris különcködhetsz. :DDD

(#57418) madgie válasza jmakk (#57416) üzenetére


madgie
titán

Hehe :D

Amúgy a túrót nem érdekelné éjjel, állványon mindegy. De mire megvenném rá a 35-55 duót a Sami mellé, már egy relatív olcsó, használt A7-nél is súrolná a cucc a millát :(

szerk: akármennyire "fáj" kimondani, a Nikonnál jobb ár/értékű cucc erre a célra sincs szerintem, 14-es ott is van, és az új fényerős G sorból nem győzne az ember válogatni (pl 20/1.8), csak győzze lóvéval... de tényleg kiválóak.

[ Szerkesztve ]

(#57419) .mf válasza Parci (#57407) üzenetére


.mf
veterán

Lyukkamera filmmel, vagy nedves kollódiumos NF gép fa állvánnyal és fekete palásttal, obligát cilinderrel, attól tényleg különc és egyedi leszel ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57420) jmakk válasza madgie (#57418) üzenetére


jmakk
őstag

Mi az az 1 milla? Vannak fanatikusok akik eladják a házukat és Ferrarit vesznek belőle. :D

(#57421) Parci válasza szilu7 (#57417) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

indexen láttam 95-ért, épp azért kaptam fel a fejem, mert bement az ár 2 parci alá :)
persze nem bánnám, ha lenne rá valami marha jó és nem drága, jó átfogású alapobi...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57422) jjeahh válasza .mf (#57419) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy lyukgép lehet engem jobban beindítana, mint egy bármilyen dslr, lehet velük is hangulatos, gyönyörű képeket lőni :B [link] [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57423) Mercutio_ válasza Parci (#57421) üzenetére


Mercutio_
félisten

irányjelzős Pentax adok-veszeken volt nemrég DA 50/1.8 35k-ért, vagy valami hasonló vicces áron, de újonnan se túl drága.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57424) Parci válasza Mercutio_ (#57423) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos jó üveg, de az átfogása annyira azért nem jó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57425) szilu7 válasza Parci (#57421) üzenetére


szilu7
senior tag

Már elment mindenem, csak a váz maradt. 1.8 parciért viheted.

(#57426) Parci válasza szilu7 (#57425) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, oké, most esett le, hogy te hirdeted az indexen. qrva jó ár, de egyelőre próbálom visszafogni magam, nem volna túl logikus döntés: asszonynál ott a d200 + 16-85 vr, faternél meg 50/1,8, 85/1,8, 180/2,8 és jópár manuál, hülyeség volna egy tök új rendszer felé mozdulni.

ugyanakkor kevés olyan váz van, ami egyszerűen tökéletesre sikerült a maga nemében (nekem/szerintem). ilyenek a:
- pentax k-5/k-3
- fuji x-t1
- sony a7-ii
- talán-talán a pana gx7 és a sony a6000, plusz még nikon d750, bár a fentiekhez képest csak simán jó cuccok, nincs szerelem

na ezért tetszik a pentax. de ahogy nézem, a 18-135 egy vacak obi, kb. a sigma 17-70/2,8-4,0 volna jó döntés rá, no meg a pentax 50-135/2,8 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57427) madgie válasza Parci (#57426) üzenetére


madgie
titán

Az A7 II a stabi miatt (is) ilyen szimpatikus?

(#57428) Parci válasza madgie (#57427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, meg jó helyre került az expógomb, ez mondjuk kb. élet-halál. de szokás szerint leginkább az van, hogy ez az érett a7, ezzel kellett volna kezdeni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57429) madgie válasza Parci (#57428) üzenetére


madgie
titán

Nem fogtam még kézbe A7 variánsokat, de elméletben nekem jobban kézre esik egy filigrán MILC-nél, ha fent van az expógomb. Ha előrébb és lentebb kerül, akkor a mutatóujjad ezirányú pozícióváltásával együtt nagyobb markolatot kíván a többi ujj is a stabil fogás érdekében.

Hú, de hülyén fogalmaztam meg :D

(#57430) Parci válasza madgie (#57429) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van, de az a7(-ii) markolata elég nagy(nak tűnik)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57431) .mf válasza madgie (#57411) üzenetére


.mf
veterán

Reméljük az A7s is majd úgy fog esni az utódok megjelenésével, ahogy a NEXek. Igaz itt úgy tűnik, hogy nem havonta hoznak ki egy újabb verziót... Az A7 eddig 130k-ról 112k-ra esett az A7m2 árlistán megjelenése óta eltelt 1 hónapban, a másik kettő még tartja az árát, de szerintem azok is kaphatnak majd valami utódot. Vagy jön az A9R és A9S a helyükre.

Nekem mindenesnek inkább az A7m2 tetszik jobban (az IBIS és a jobb AF miatt), de sokszor átrágva az egész A7 témát,...
- IBIS
--- azt mondják, hogy kevésbé hatékony, mint az Oly
- obik.... nekem kéne min. egy jó alapzoom, kompakt f2 35, f2-2.8 85~105 kistele, max f2.8 UWA
--- a 28-70 egész korrekt képminőségű és olcsó is, alapzoom pipa
--- a 16-35 jó, de nagyon drága és sötét éjszakára... nagyon necc
--- jön tavasszal 28 f2, ami állítólag kedvező árú lesz (mihez képest?), 35-öshöz hasonló méretben, és lesz hozzá UWA (-> 21mm) és hal előtét; de még nemhogy teszt, de további részletek sincsenek róla. UWA-nak jó lehet
--- a 35 ugyan kompakt, de sötét és drága (az 55-öshöz képest ár/teljesítményben)
--- 55 nagyon jó, bár nemkicsi, de valamit valamiért
--- natív portré, kistele nincs; ami jön tavasszal 90 f2.8 makró pedig hatalmas lesz. Régi manuál-obi vagy AF-es adapteres nem-natív, csak az már megint nagy és nehéz lesz
- az EU-s és a magyar árak valami vicc
--- vázak Japánban pl. A7 váz 112k, kit 140k, A7m2 váz 180k, A7s 210k JPY
--- obik Japánban pl. 35 f2.8 65k, 55 f1.8 78k (!!), CZ 24-70 f4 100k (!!) JPY
--- szóval Mazsinak egy új A7 váz + 55 f1.8 legolcsóbban 190k JPY lenne, majdnem kerek 400k HUF. Hogy ez itthon mennyi? Csak a váz 240 helyett 400, az 55 pedig 170 helyett 300, azaz a kettő 700k... :(( A vicc az, hogy retúrjegy 3-4 hónappal előre akciósan 150k, a 400-ra a 27% áfa + x% vám max 150k, tehát legálisan elvámolva is ugyanannyira kijössz, és bár hazai garid nem lesz, de cserébe Japánt is látod :U

Mindenesetre a humoroldalak azt írják, hogy
- a Nikon FF MILCet tervez, 28-80 f3.5-5.6 VR FF MILC obi szabadalmat találtak. A Nikon már eddig is használt Sony szenzorokat (amikből ráadásul jobbat ki tudtak csavarni, mint a Sony saját maga a vázaiban), tehát nem lenne meglepő, ha a Sony A7 és A7R szenzorait kapnák (D600-610-750 ill. D800 is azokat használja)
- az Oly (most már végre) nem zárkózik el nagyobb szenzorok elől, amennyiben a rendszert kompakt méretben tudják tartani (dupla hurrá, csak nehogy túl későn jöjjenek ki vele)

Úgyhogy én kivárok még egy ideig (ígyis-úgyis azt tettem volna), és szemem sarkából figyelem, hogy miket jelentenek be.

Parci: az A7m2 markolata térfogatra sztem hasonló -- mivel az IBIS miatt nem lehetett annyira szélre tenni a szenzort, ezért a bajnoett jobbra tolódott; a vázméret és a bajonett-markolat távolság is azonos, ezért a markolat lapos helyett jobban kiáll, mint az elődé élére állítva.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57432) Mercutio_ válasza Parci (#57424) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tami 17-50/2.8 ugyanott 69-ért láttam garisat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57433) schawo válasza .mf (#57431) üzenetére


schawo
titán

Igaz itt úgy tűnik, hogy nem havonta hoznak ki egy újabb verziót...
Biztos? ;]
Mikortól kapható:
A7 2014. január
A7R 2014. február
A7S 2014. július
A7-II 2015. január

Egy év alatt több középkategóriás FF gépet mutattak be, mint a Nikon 4 vagy a Canon 7 év alatt :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57434) b.vr válasza schawo (#57433) üzenetére


b.vr
őstag

Ebből az A7-A7R-A7S azok nem frissítések (a sima és az R még együtt is jött ki) hanem más szegmenst céloznak meg (egyébként szerintem egész jól).
Az egyetlen firssítés az az A7-II.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57435) rumos14 válasza schawo (#57433) üzenetére


rumos14
nagyúr

és jövőre jön az aduász A9 váz, stabival, 46 mpixellel, gyors AF-fel, 4k videóval...
na majd ennek a 24 mpixeles változatára leszek vevő, bemutatás után 2 évvel :)

(#57436) .mf válasza schawo (#57433) üzenetére


.mf
veterán

A7 --> A7m2 1 év telt el az új verzióig; de ha még az összes modellt is bele akarod számolni, akkor is 4 / év, azaz 3 havonta új modell. A Nikon pedig: D600, 610, 750, 800, 800E, 810 modellekkel rukkolt elő 2 év időtartam alatt, tehát 4 havonta új modell. A Canonnál meg inkább szánalmas, hogy hogyan "fejlődik" a kínálatuk, úgyhogy inkább ne hozzuk fel követendő példaként ;]
Oltás fail ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57437) madgie válasza .mf (#57431) üzenetére


madgie
titán

Jó lenne Japánban, na :)

(#57438) MrChris válasza .mf (#57431) üzenetére


MrChris
nagyúr

érdekes, hogy a szenzorgyártók kevesebbet tudnak kihozni a termékükből mint a szenzor vásárlóik. Lehet, hogy a canon ha eladná pl a penatxnak/olympusnak/panának az érzékelőt lenne csodálkozás mennyivel tőbbre képesek.

(#57439) Parci válasza .mf (#57431) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy a térfogat mennyire számít, a lényeg, hogy jobban kiáll, ezért máshogy fogod, ezért jó, hogy előre tolták az expógombot. a kétféle fogásból meg nekem egyértelműen ég és föld ennek a dslr-like fogásnak a javára.

tetszik az a7-ii, na. ilyesmire költeni persze úgy sem fogok, tök fölösleges, igazából az a6000 is tud a világon mindent (mínusz stabi, és buzi is a sony, ha nem teszi bele az aps-c vázak legalább egy részébe).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57440) .: JuSzT :. válasza Parci (#57439) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

G6 + csuklópánt. Mindig vissza fogom sírni. Az nekem még tökéletes milc méret. Külön jó hogy az expo gomb nem vízszintes, hanem döntött, sokkal jobb úgy.

[ Szerkesztve ]

(#57441) TayRol válasza .mf (#57431) üzenetére


TayRol
veterán

Te is kezdesz Eperkutyus szintű esszéket írni. Ejj...

;]

(#57442) Freddy76 válasza TayRol (#57441) üzenetére


Freddy76
addikt

Eperkutyus gyanús, nem ír... Vagy nagyon bejön neki a cucc, vagy már el is adta...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#57443) TayRol válasza Freddy76 (#57442) üzenetére


TayRol
veterán

Vagy csajozik.

(#57444) TayRol


TayRol
veterán

HLD6 működik utángyártott akksival is, vagy csak eredetivel?

(#57445) Lassú Víz válasza TayRol (#57444) üzenetére


Lassú Víz
őstag

HLD7 megy utángyártottal. Igaz az a típus amit a töltő is megismer.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#57446) .: JuSzT :. válasza TayRol (#57444) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mpst egy pillanatra elgondolkodtam azon, hogy milyen lenne az aláírásod, ha már ott tartanánk hogy

230 months + 121000 gramms :)

(#57447) TayRol válasza Lassú Víz (#57445) üzenetére


TayRol
veterán

És az melyik típus? :)

.: JuSzT :.: még azt is megérhetjük. :)

(#57448) Studi válasza TayRol (#57447) üzenetére


Studi
addikt

Én ilyenből húztam be egy pakkot. Kapacitása kisebb, mint a gyári, de viszi a gyári töltő és a markolat is gond nélkül.

(#57449) .mf válasza Parci (#57439) üzenetére


.mf
veterán

Én sem azt írtam, hogy rossz, sőt, nekem is jobban tetszik; csak megjegyeztem, hogy hasonló méret, csak elfordították, mert a bajonett jobbra vándorolt és ugyanolyan széles markolat már nem fért volna el.

Nekem is nagyon tetszik, mint ahogy korábban is írtam, végre itt a "FF OMD".
De tényleg sok.
Nem is a váz (illetve az is drága, de legalább FF mércével és más top vázakhoz képest olcsó), hanem az obik. A 28-70 még csak-csak, de azon kívül? A 16-35 egy erős gyomros (1200 GBP, basszus az szinte a Nikon 14-24 f2.8 ára!). A 35 és 55 250 ill. 300k HUF, míg egy tükröshöz a legdrágább top obik mellett még mindig rengeteg olcsóbb alternatíva van, ami csak kicsit gyengébb (ha Nikon, 18-35 f3.5-4.5 G Dxo szerint kb a Zeiss szintje, kerek 500 GBP-ért; 35-ből ilyen lassú nincs is, 50-ből f1.4 is van G mindössze 280 GBP, azaz a Zeiss 55 feléért, 85 f1.8 G meg 370, amije nincs is jelenleg a Sonynak, és ha lesz is, főleg a Z-s logóval, nem ennyi lesz...).

Az APS-C vonaluknál csak attól félek, hogy alig jön már hozzá korrekt obi, mivel az FE-re koncentrálnak.

Roli: eddig is voltak oldalas posztjaim :P
Nálad meg látom a félmondatos flood dívik most ;]

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57450) madgie válasza .mf (#57449) üzenetére


madgie
titán

Ott az APS-C-s 10-18/4, azt írják, hogy 13mm-től (16-ig) egy kis Lightroom profillal elég korrekt a képe.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.