Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57601) #40935168 válasza MrChris (#57600) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gugli "baby photography with flash" és a képek között is és az ezzel foglalkozó cikkek között is n+1 vakus kép van, stúdió pláne. A direktbe fotózás sztem tabu és még indirektnél is ügyelnék, hogy véletlen se láthassa a vaku tövénél lévő erősebb fényt, tehát ügyelnék a diffúzorra, én ilyen külső vakuból kipattanó beépített diffúzorral nem merném lőni, de egy eBay-ről kukázott csini kis softbox-al már simán (azt is előbb felfele, plafonról vissza). Vagy diffúzor oké, csak a vakut 180 fokban kicsavarni és úgy villantatni plafonra, hogy a gyerek felől nézve tényleg semmi erős ne legyen a vakufej tövében sem... szóval csak a plafonról kapja a nagyságrendileg kevesebbet. Az meg már szvsz simán oké. Én is túléltem a nem EU konform játszótereket és a gyerekkoromat mobil nélkül :D

Este különösen jó gyereket fotózni, mert mondjuk a nappali földig érő üvegfalán beömlő fény nem biztos, hogy olyan hangulatot ad a karácsonyfa előtt "pózoló" bébinek, mint ugyanennek az esti verziója. ;) Persze csodás puha fényt adhat, ha nem a Nap tűz be direktben, de hogy a karácsonyi hangulatot megöli, az biztos. Persze az esti vaku is megöli (hacsak nem vagy nagyon ügyes), de mondjuk a jó AF kellhet ugyanúgy, hiába fotózhatod le naponta 10000x a gyereket nappali fényben. :U Bár a bébi nem mozog fénysebességgel, szóval ha ügyesen fókuszálsz manuálban, még az AF-ről is lemondhatsz. Ha alszik, akkor meg állványról még az alacsony iso is belefér. Ha pedig elmúlik karácsony, valszeg az esti fürdetést sem úszod meg nappali fénynél, kivéve talán nyáron 18:00 körül :U

Szerintem. És hát akkor boldog Karácsonyt nemsokára ;) A túl para sok képtől megfoszt, bár az a biztos út. Csak hát a biztonság sokszor megfoszt minden élménytől tényleg (de ez meg már filozófia). Szerintem egyszerűbb, ha jól átgondolja az ember, mert okos, erre való az agya és megoldja a kihívásokat. :K Nem fogod egy minimumra állított és így elkezdett indirekt, plafonvillantós, vakut gondosan takaró megoldással kisütni a baby retináját :DDD :N - Legalábbis standard körülmények között nem, persze beleköthető a dolog, de az én standard körülményeimben, most, hogy körbenézek, kizárt. :)

(#57602) #40935168


#40935168
törölt tag

Apropó, egy kis ON: eBay-es OM-D E-M10 eladóm komolyan lebetegedett, sztem vmi kórházas móka, mert még annyit sem tud beadni a rendszerbe, hogy a postaköltség 7 helyett 20 EUR és így engem sem enged az eBay vevőként tovább az ő számlaadataihoz, hogy végre rendezzem felé a dolgot. Ügyfélszolgálattal már beszéltem, védve vagyok, most ez töknyolc, de szerintem esélyes, hogy bukom ezt a gépet, eladó megint eltűnt. (Volt egy napra, amikor beírta, hogy nem ért az eBay-hez nagyon, illetve hogy lebetegedett bocs). 58 eladás, csutka 100%-os ürge, megtaláltam Facebookon is, tiszta, sztem tényleg gáz van nála. No , nekem töknyolc, a meg nem valósult, de a rendszerben mégis megtörtént ügyletért ő fogja kifizetni eBay fele a pénzt, nem én.

A kérdés az, hogy E-M10 vagy Fuji X-M1.
Sajnos újra van lehetőségem ezen tekerni és nézegetem itt a Youtube video-kat .. A Fujitól óvott mindenki, hogy lassú, meg körülményes kezelni, meg AF meg izé. Aztán ha az akksizabálóbb "Performance Mode"-ot bekapcsoljuk a menüben, akkor már milcesebb az áramfogyasztása, cserébe az AF megy mint állat, talál szépen (statikus témát telibe) stb. Összemérték még a Sony A6000-rel is, de az nem opció, az 50-esen kívül nem sok normális portréüveg van rá jó áron, Oly üveg+ szenzor- , Fuji szenzor+ üveg+ de méret- .. és most legyek okos, hogy merre tovább. :((( Tudom ez m43 topic, de sztem nagyjából hasonló mérlegelésen Ti is átestetek már. Thx. :R

(#57603) TayRol válasza #40935168 (#57602) üzenetére


TayRol
veterán

A kérdés az, hogy E-M10 vagy Fuji X-M1.

Nem is olvastam tovább: E-M10.

(#57604) madgie válasza #40935168 (#57602) üzenetére


madgie
titán

Miajazaperformanszmód?

(#57605) MLaca válasza TayRol (#57603) üzenetére


MLaca
őstag

na, milyen a géip?

http://mlzphoto.hu/

(#57606) TayRol válasza MLaca (#57605) üzenetére


TayRol
veterán

nem rossz. a zoom sebessége teljesen jó (elektronyoshoz képest), az af gyors, arcfelismerő szintén. még az auto iso és az i-iso-t nem néztem, hogy mi a diffi, mert szerintem feleslegesen emeli az értéket az első módban.

illetve annyi, hogy hihetetlen éles az evf illetve az lcd (durva felbontás és zsizsik mentesség), de exponálás után mintha rosszabb lenne az elkészült kép. lehet, csak placebo.

majd holnap(tól) tesztelgetem.
amúgy az, hogy ilyen képminőség és szolgáltatás van egy kompaktban, az elismerésre méltó.

összességében tetszik. a touchscreen jobban kellene bele, mint a dönthető kijelző szvsz.

(#57607) Mercutio_ válasza #40935168 (#57602) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lesz@rom, de ne itt akard megvitatni, menj a Fuji topicba szivjon ott a nép!!!!! négydetényleg!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57608) schawo válasza #40935168 (#57602) üzenetére


schawo
titán

Nem is értem, nem is ugyanaz az árkategória. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57609) Parci válasza Mercutio_ (#57607) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

béke, szeretet, karácsony, gyerekek..!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57610) Studi válasza Mercutio_ (#57607) üzenetére


Studi
addikt

Nyugiii, fejedbe szállt a forralt bor? ;]

(#57611) #40935168 válasza schawo (#57608) üzenetére


#40935168
törölt tag

BH-n 599 vs 499 (csak váz). Annyira nincs messze egymástól, mármint nekem belefér mindkettő.

@ Mercutio, wtf ? Mármint én nem nagyon szoktam Beléd rúgni és hasonlók, de szólj, ha segíthetek..

(#57612) Parci válasza #40935168 (#57611) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel együtt, ha most újra rákezdesz a jajjdeamásikon kétpixellelarrébbáll amélységélesség fórum-fotós tépelődésre, én is élcelődni fogok... :K

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57613) #40935168 válasza Parci (#57612) üzenetére


#40935168
törölt tag

Miért, egy szakmaiban azzal mi a baj ? :) Pont azért jöttem át évek óta a hwsw-ről, mert ide még járnak agyak, gondolkodó emberek. Szólj, ha tévedek :U és mea culpa.

(#57614) Parci válasza #40935168 (#57613) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy idő után ez a fajta tépelődés nem szakmai kérdés, hanem szimpla mazochizmus. ha pedig másokat is bevonsz a játékba, akkor szadizmus. a fuji x-m1 és az oly e-m10 gyakorlatilag csak abban hasonlítanak, hogy mindkettő fényképezőgép. és persze a rendszer/obik is más. találd ki, hogy melyik tudja jobban azt, amit keresel (állítólag a legapróbb részletekig képben vagy, olyanok az elvárásaid, hiszen a d800-ból is kicsavartad az utolsó af pixelt is), aztán hajrá.

az én tippem az, hogy bármit is veszel, nem leszel elégedett. és hogy ez nem igazán a cucc hibája lesz. de ha konkrét kérdésed van az e-m10-ről, jó helyen van. a jajjmitvegyek viszont kontraproduktív, ne lepődj meg, ha páran közben osztanak is... :B

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57615) TayRol válasza #40935168 (#57611) üzenetére


TayRol
veterán

Mire az ideért BH-ról kb. az itteni aprós áraknál tartasz. Amúgy még mindig EM10.

(#57616) Mercutio_ válasza #40935168 (#57611) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kerülöm az emotikonokat, amúgy meg az offosban általad írt után ez a minimum ami kijár neked, de amúgy tényleg inkább a Fuji topicot kinozd.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57617) gorgo válasza #40935168 (#57602) üzenetére


gorgo
őstag

Mindegy hová írnád, ha a Fujiba, akkor ott kapnál hideget...
Szóval amiket írsz nagyjából igaz, ki kell egészíteni azzal hogy ha pixelkukkolsz, akkor a gyári jpeg fujinál felejtős lesz (pedig az nem rossz) és rawozhatsz, de az sem lesz az igazi.
Kicsit lejjebb kell adni az FF minőségi elvárásokból mindenképp. És hogy okosat is írjak: magad kell kipróbáld a másik rendszert, eléggé más.
(én is két lovon ülök, és így sem tudok dönteni, azazhogy de: nekem marad mindkettő: m43 kicsi obikkal (halszem, 20; 45, 12-32) fuji meg egyenlőre csak 35 és 18-55.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#57618) hibavissza válasza TayRol (#57606) üzenetére


hibavissza
veterán

Az hogy kihagyták a dönthető kijelzőt és a touch screent olyan igazán panás kretén húzás volt. Legalább még két évig vihogva rejszolnak a zseniális döntésükön a pana marketing osztályán, szóval még marad a fotós táskám egy darabig.... :W

(#57619) Degeczi válasza Chance (#57539) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kínaiak mindig többet írnak rá az akkukra a valós kapacitásuknál, azonban nekem a linkelt DSTE típusnak olyan változata van, amit még 1600 mAh-ra specifikáltak - és már az is egyértelműen tovább bírja, mint a gyári (1150 értékű) BLS-5!
Ráadásul a linkelt DX-es termékoldalon más felhasználó is írja ugyanezt, tehát nem egyedi véletlen szerencse.

Vagyis ha csalnak is, itt nem sokat (semmiképp nem "fele sem igaz" tehát), ezért ajánlható típus.

(#57620) jjeahh


jjeahh
nagyúr

első g3 koncertfotózás tapasztalatok: kell egy állvány :DDD sokak szerint a keresővel fotózás ad annyi stabilitást, mint az oly kéttengelyes stabija, nos sztem ez nem így van :( az e-p1-el 1/15-el simán kattogtam, és 10 képből 7 facebook méretben tökéletesen éles lett, a g3-al meg az iso-t 1600-ra tekerve 1/40-et sem tudtam kitartani...10-ből max 3 lett vállalhatóan éles :O mondjuk nem biztos, hogy csak a stabi hiánya a ludas, a zár is érezhetően jobban berázza a gépet, sőt a gx1 még a g3-nál is durvább (valszeg a kisebb súly miatt), az kis túlzással majd' kiugrik a kezemből exponáláskor :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57621) madgie válasza jjeahh (#57620) üzenetére


madgie
titán

Loál, életem talán legrosszabb koncertfotós élménye a régi Oly AF, bármelyik Pana (akár a G1 is) a Mount Everestről integet neki.
Persze nemtom, te lehet MF üvegekkel toltad.

(#57622) Mercutio_ válasza madgie (#57621) üzenetére


Mercutio_
félisten

szerelemről AF-ről szó sem volt.

jjeeaahh :Szerintem az is bejátszik, hogy ennek a fogását még nem szoktad meg, a másik amit te is írsz a zár, +próbáld ki, hogy expo után még egy pillanatig stabilan tartod a vázat mintha még nem lőtted volna meg a képet és csak aztán mozditsd meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57623) jjeahh válasza madgie (#57621) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, MF-el toltam

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57624) jmakk válasza jjeahh (#57620) üzenetére


jmakk
őstag

Meg ha nem is sokkal, de a 16 megás pixelek is kisebbek, mint a 12 megás szenzoré, ezért a kézremegés jobban hatással van rá.

(#57625) jjeahh válasza Mercutio_ (#57622) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó ötlet, kipróbálom, hamarosan megint kell koncertfotózzak :R

jmakk : ebben is tuti van valami, emlékszek, a 60d-vel sem tudtam semmit kezdeni olyan záridőkkel, amiket az oly-val még kitartottam... ehh, ilyenkor egy e-m5 stabi milyen jó is lenne... :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57626) mano42 válasza jjeahh (#57620) üzenetére


mano42
aktív tag

Anno mikor még G3-al fotóztam vettem egy használt EPL3-t arra gondolva, hogy milyen fasza lesz a stabi nélküli 7-14-el templombelsőket fotózni. Itthon, mikor összehasonlítottam a képeket vettem észre, hogy stabi ide vagy oda, de a G3 fotói kevésbé bemozdultak kb ugyanaz az értékek mellett, gondolom az Oly stabiát kilöttem azzal, hogy karnyújtásnyira fotóztam, míg a G3 szorosan a pofámhoz volt nyomva. Ezek után az olytól meg is szabadultam de hamar, a menüjétől frászt kaptam. És mindez széles látószögű objektívvel. Gondolom manuális zoommal már más a helyzet. Persze vannak más kritériumok is, pl. olyan MBT stílusú instabil cipővel is jelentősen lehet rontani a stabilitást, ezt sajna megtapasztaltam, nó meg megengedettnél több alkohol a vérben is ront rajta. A kevés nem, sőt, egy üveg sör kb 2 tengelyes stabilitást ad a pana vázakhoz. :DD

A G5 utáni vázakban az elektronikus shutter is sokat segít ilyenkor, de ha a záridőt nem teszed 1/50-re ami persze sokszor kevés, eléggé becsíkoz a kép mesterséges világítás esetében.

[ Szerkesztve ]

(#57627) Degeczi válasza mano42 (#57626) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, sportlövészetben vagy íjászatban valóban tiltott doppingszer az alkohol...

Egyébként a Pen-ek kéttengelyes stabilizátora tényleg nem volt vmi jól sikerült, elkél a min. 3, kinyújtott karral pláne, valóban.

(#57628) jjeahh válasza mano42 (#57626) üzenetére


jjeahh
nagyúr

viszont e-pl3 fogása mérföldekre van az e-p1 fogásától, nameg nem oké sztem kinyújtott karral tartani, úgy tényleg könnyen bemozdul, én pl. kezdetektől terpeszben, oldalbordákon megtámasztott könyékkel kattogok, visszatartott lélegzettel koncerteken :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57629) mano42


mano42
aktív tag

Apropó stabilizálás, gondolom már lerágott csont, de hátha mégsem és valakinek újat mond.

[ Szerkesztve ]

(#57630) gorgo


gorgo
őstag

Ehhez a kéttengelyes "sz@r" stabihoz (főleg vs. stabi nélküli vázzal szemben): és ha a kéttengelyeset is a pofádhoz nyomod? Hagyjuk már ezt hogy atomira kitámasztva jobb a stabi nélküli mint a stabis...
Próbáltam itthon mikor még volt PL1 vs G3. A G3-at alaposan kitámasztottam, statikus témát lőttem vele, majd az E-PL1-el is. Lazán kijött az "ócska" stabi 2FÉ előnye.
Viszont ez a 2 sör vs. kéttengelyes stabi jó poén! :)) (és akár még igaz is lehet). (Csak ne feledjük hogy az "ócska" 2 tengelyes stabi + 2 sör még jobb)!

Ahol a Pana feljöhet, az az e-shutter. Ahhoz sajnos még nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#57631) Mercutio_ válasza gorgo (#57630) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt, csak nem emlékszel rá :DDD
GX7, GM1 tudja

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57632) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#57631) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

+G6

(#57633) Parci válasza mano42 (#57629) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

shutter shock...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57634) eeXaa


eeXaa
addikt

Lőttem már egy csomó rollingos képet eshutter-el +stabival, ...szval az sem mindenre mindenkor megoldás.. ráadásul a vakurol is banol e shutter módban..

(#57635) hibavissza válasza jjeahh (#57620) üzenetére


hibavissza
veterán

Az milyen koncert, ahova állvány meg stabi kell? Én magas iso-t meg jó low light af-et vinnék. Az e-shutter meg bekaphassa, ahol hasznos lenne, ott bandingol, de valami teljesen kiszámíthatatlan módon. Szal. monnyonle.

[ Szerkesztve ]

(#57636) mano42 válasza .: JuSzT :. (#57632) üzenetére


mano42
aktív tag

Asszem a teljes e-shutteres pana lista: G5, G6, Gx7, GM1, GM5, Gh3, Gh4.
Ha jól sejtem a nikon mirorlessek engednek vakuzni is közben.

(#57637) Mercutio_ válasza hibavissza (#57635) üzenetére


Mercutio_
félisten

britpop.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57638) .: JuSzT :. válasza hibavissza (#57635) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Francot. G6 esetében állandóan akkor használtam, amikor nem akartam hogy tudják hogy éppen fényképezek.
Ilyenkor lehetett a legjobb elkapott pillanatokat összehozni.

e shutter
Ölemben a gép kihajtott kijelzővel, és a kijelzőről lőttem a képeket bökéssel.

Senki nem gondolt arra hogy én fényképezek hang nélkül egy kijelzőt böködve.

(#57639) mano42 válasza gorgo (#57630) üzenetére


mano42
aktív tag

nem azt mondtam, hogy a kéttengelyes stabi jobb mint a stabi nélkül, hanem, hogy a stabinak elvesz az előnye ha nem evf-el használod. És nekem nem volt ilyesmi az epl-3-hoz.
Sőt továbbvíve a gondolatot, többek között a stabi miatt váltottam G6-ról GX7-re. A többi előnye a nagy vakuszinkron (1/320), TTL flash, 1/8000 záridő és persze a jobb szenzor.

(#57640) hibavissza válasza Mercutio_ (#57637) üzenetére


hibavissza
veterán

de ott is szigorúan a számvégi "katartikus" lecsengésekben...

(#57638) .: JuSzT :. G5-tel keserítem a napjaim. Nem mondom, hogy nem működik, de nekem már annyi képem tönkretette, hogy nem használom. Nyilván azért, mert nem látom át a működését, de nem vélek összefüggést felfedezni mikor sávoz meg zselézik és mikor nem. Ugyan azon fényviszonyok közt lövöm egymás után a képeket és egyik jó, másik nem. Nem használom. Az viszont tény, hogy nagyon hasznos lenne, mert a zár nagyon berázza a vázat....

[ Szerkesztve ]

(#57641) mano42 válasza hibavissza (#57635) üzenetére


mano42
aktív tag

Ha a zárat 1/50 re állítod egyáltalán nem bandingol mesterséges fényben, ennek dupláján meg csak minimálisat, még belefér alapon. Kültéren meg csak nagy isonál, és én személyesen csak a GM1 nél láttam bandingot természetes fényben, ott is csak nagyon nagy isonál. Viszont rolling shutter effekust annál inkább, bár itt pl a gm1 a nyerő (g6-hoz képest) a háromszor gyorsabb szenzor kiolvasás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#57642) MrChris válasza eeXaa (#57634) üzenetére


MrChris
nagyúr

Meg kell válogatni mire használjunk e-shuttert. Csak akkor használok csattogót ha műfény van, vagy tényleg számít a rolling miatt. Amúgy mindig eshutter. Eleinte feleslegesnek tartottam, meg a tesztekben jellemzően a hátrány (száguldó járművek) volt kidomborítva, de mióta megvan még nem ütköztem ebbe, inkább a ledszarok és kompaktszarok amik tönkrevágják a használatát. Egyik nagy előnye, hogy sokkal kevésbé zavarja meg akit fotózom és természetes marad. Shuttersockot még ki se teszteltem, G6-on van valakinek tapasztalata jelentkezik e és milyen záridőnél?

(#57643) mano42 válasza MrChris (#57642) üzenetére


mano42
aktív tag

A 14-42 X lensél 42 felé nagyon jelentkezik, és elég nagy zársebesség tartományban (kb 1/80-1/320 között) bár az az oby amugy is inkább csak filmezésre jó...

[ Szerkesztve ]

(#57644) Parci válasza mano42 (#57643) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lens? oby? really? :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57645) mano42 válasza Parci (#57644) üzenetére


mano42
aktív tag

bocsi, jogos, ez a hátránya ha inkább angol fórumokat olvasok. :W bár ebben a konkrét esetben a lens okés mivel ez a neve: xlens :DD

[ Szerkesztve ]

(#57646) hibavissza válasza MrChris (#57642) üzenetére


hibavissza
veterán

Ebből azt szűröm le, hogy a G6 gyorsabb kiolvasással rendelkezik mint a G5.

(#57647) b.vr válasza jjeahh (#57620) üzenetére


b.vr
őstag

"az oly kéttengelyes stabija (...) az e-p1-el 1/15-el simán kattogtam, és 10 képből 7 facebook méretben tökéletesen éles lett"

Ahogy hibavissza is viccesen kérdezte, "az milyen koncert, ahova állvány meg stabi kell?" :) Tegnap én is voltam koncerten (Sena - nna hát neki aztán van dinamikája) ahol először volt nálam a G5 és a stabi nélküli fényerős fixek helyett az E-M1, hát én pont azzal szembesültem hogy innentől szigoróan S módba kell képelnem mert főleg persze a 12-40-nél széles látószögben annyira le tudja vinni a záridőt hogy emiatt lesz rossz, bemozdulnak a zenészek (1/25-1/30nál simán. És nem csak a dobverő vége :) Mondjuk ez bizony nem britpop :) Linkelek majd képeket.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57648) .: JuSzT :. válasza b.vr (#57647) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor eddig user error volt :) Amúgy nekem ilyenkor a legtöbbet a spot fénymérés segíti.
Pont azért mert fix helyről fotózol fix távolságra, és ha van valami világosabb rész, ahova spot fénymérsz, akkor a zenészek nem mozdulnak ki a fókusz síkból (legtöbbször) . (ha szemben állsz a színpaddal )

Simán sikerült így 1/800-1/2000 közötti záridőt összehozni. Lehet hogy kicsit bebukik pár rész, de rawból játékosan visszahozható

[ Szerkesztve ]

(#57649) b.vr válasza .: JuSzT :. (#57648) üzenetére


b.vr
őstag

Nem, hanem eddig ilyen kis záridők fel sem merültek :) Stabi nélkül, ekvivalens 50, 90, 120.

szerk a szerkesztésedre: "Simán sikerült így 1/800-1/2000 közötti záridőt összehozni" Na most nem igazán értelek, azt mondod amit én: hogy kis záridőt kell elérni (bár ennyire kicsit azért számomra bőven nem)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#57650) .: JuSzT :. válasza b.vr (#57649) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

PL5+45 obival fotóztam most szalagavatót. Mindig a fehér ruhára mértem fényt, csodás záridők lettek.

szerk: Ja, hogy a kicsi, az egyenlő a gyorssal, értem :) Akkor egyről beszélünk.

szerk: Én általánosságban írtam a záridő + színpadi fotózás témakörbe :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.