Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53301) MC Pite válasza schawo (#53300) üzenetére


MC Pite
veterán

7D szenzoron pdaf-es (is), és a meglévő üvegek nagyjával (ami nem ősöreg) kompatibilis. Nagyon adná magát hogy a meglévő üvegfelhozatalt felhasználják, ez nem kis előny lenne náluk. Ettől a váz még lehet mocsok drága :D [link]

szerk: Persze, FF-re is, sőt, igazán ott ütne a meglévő üveg felhozatal.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53302) schawo válasza MC Pite (#53301) üzenetére


schawo
titán

FF-nél is felhasználhatják az eddigi üvegeket. Csak most mondjuk lenyomtak egy 7D szenzort FF méretben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53303) jjeahh válasza schawo (#53300) üzenetére


jjeahh
nagyúr

aps-ff, mindkettő érdekes lenne, ha a régi bajonettel jönne ki sztem, bár a bázistáv miatt nem is tudom...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53304) schawo válasza jjeahh (#53303) üzenetére


schawo
titán

Gondolom a bázistáv kicsi lesz, de kiadnak egy mmf-hez hasonló közgyűrűt, amivel mennek majd az örökölt üvegek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53305) Danniel válasza .: JuSzT :. (#53296) üzenetére


Danniel
tag

Nem akarsz valahova nehany sample kepet posztolni?

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#53306) .: JuSzT :. válasza Danniel (#53305) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Este tehetek egy próbát. Miről?

(#53307) Parci válasza schawo (#53300) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem meg egy új, 3 dimenziós wifi gomb jön a gépeikre

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53308) eeXaa


eeXaa
addikt

...szerintem elég nagy a realitása az m43-hoz csatlakozásnak is... 1-2 éve vizionáltam is itt a topicban, azóta is csak egyre erősödött bennem....
.. mivel a GH4 eléggé ráterelte a figyelmet a rendszerre.... kihoznak 1 vázat, meg egy kitobit kezdésnek... és teszem azt aki ebben a rendszerben egy kicsi okos vázat szeretne, eléggé nyilvánvalóan, az átlagjúzerek szemszögéből, inkább választaná a canon vázat, merthát az A fényképezőgépmárka... egy ilyen húzással, ami valószínűleg a legkisseb befektetés is lenne, szépen odaverne, egyfajta belső háborút szitana a rendszerben, ami igencsak meggyengíthetné az Oly és a Pana eladásait...

[ Szerkesztve ]

(#53309) jmakk


jmakk
őstag

Sztem a sunyirumór állításának nagyobb a valószínűsége, azaz csupán egy 50MP FF szenzor érkezik. Mer megapikszelbű sosem ölég! B+ :W

(#53310) Lassú Víz válasza .: JuSzT :. (#53306) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha már így megkérdezted, pár glamour kép egy csinos tetkós csajról? :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53311) Danniel válasza .: JuSzT :. (#53306) üzenetére


Danniel
tag

Amirol jolesik, csak ne tesztabra foto legyen :)

A DOF-ra kivancsi lennek az 1"-es szenzorral, teljesen nyitva tele es nagylato vegen.
Mennyiert lotted amugy a gepet, ha nem vagyok indiszkret?

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#53312) MC Pite válasza jmakk (#53309) üzenetére


MC Pite
veterán

Vigyázz, ebbű' könnyen flame lehet megint. Nekem sem kell, de van akiknek igen, saját bevallása szerint. A sony jól csinálja, vedd amelyik neked kell. Apsc/mft méretben a legújabb szenzor technikákkal kíváncsi lennék mit tudna 8mpixel, ha az új 24es beérte a korábbi 16osokat. De a realitása kicsi hogy a közeljövőben lesz hasonló opció mint az A7-eseknél.

.: JuSzT :.: Tetkó nélkül is jó lesz :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53313) TayRol válasza Danniel (#53311) üzenetére


TayRol
veterán

nekem vannak saját stylus 1 képeim, kompakthoz képest hibátlan. ebből kiindulva ez sem lehet annyira rossz.

[ Szerkesztve ]

(#53314) .: JuSzT :. válasza Danniel (#53311) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én még eléggé dofbu**i vagyok, szóval az első 20 kép rögtön erről szólt :D
Arról tuti lesz kép estére.

MK2 áron sikerült venni, igazi bőrtokkal, és gyári Sony 16gb 94mb/s kártyával.

Persze nem leszek szívbajos ezen az áron tovább is adni, ha valamiben kevésnek bizonyul. Adok neki 2 hetet :)

[ Szerkesztve ]

(#53315) .: JuSzT :. válasza MC Pite (#53312) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Van 1-2, amire én is azt mondom hogy anélkül jobb lenne :D

(#53316) schawo válasza eeXaa (#53308) üzenetére


schawo
titán

Erre pont nulla esélyt látok. De tévedjek :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53317) jmakk válasza MC Pite (#53312) üzenetére


jmakk
őstag

Flamet már a rumorsz elindította, én csak továbbra is azt gondolom, amíg bőrt tudnak lehúzni a tükrösről, addig az fog menni. Mer ők a kanyon...

(#53318) Parci válasza jmakk (#53317) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

komolyan mondom, olyan idegesítő ez a dslr-utálat itt a topikban, hogy inkább visszaállok rá :W

(és a legszebb, hogy amikor a dslr userek fikázzák a milc-eket, mert csak, akkor ugyanezen userek fel vannak háborodva)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53319) jmakk válasza Parci (#53318) üzenetére


jmakk
őstag

Bocs, de ki kell ábrándítsalak, nincs DSLR utálatom. Egyszerű piaci összefüggést írtam le. Kitermelik a maximumot a technológiából, amihez megvan a nevük, amit az elmúlt évtizedek alatt elért eredményeikkel építettek fel.

Nagy- és nehézutálatom viszont van. :D

[ Szerkesztve ]

(#53320) Parci válasza jmakk (#53319) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, persze, azért a falbaverős smiley, meg b+, meg a többi... mindegy, alapvetően állatira nem érdekel, hogy ki mit és miért utál, csak azért írtam, mert ebben a topikban nem lesz dslr fikkantás, mert csak

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53321) MC Pite


MC Pite
veterán

Azonkívül hogy semmilyen fikázás ne legyen, az itt lévők közül van egyáltalán valaki aki ne tükrösről váltott volna? És ha váltottunk, nyilván a mi igényeinkhez közelebb járnak a mostani gépeink, ennek normális keretek között meg csak hangot lehet adni.
Bár ezekkel nem is szokott sztem nagyon bajunk lenni, inkább az ortodox lovagok sarkított kijelentéseivel, vagy esetleg fanyalgunk a visszafogott fejlesztéseken/lehetőségeken amit egyes gyártók művelnek, mert telhetetlen módon nagyobb versenyt és választékot akarunk ;] .

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53322) .: JuSzT :. válasza MC Pite (#53321) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, én a semmiről váltottam a fényképezésre :)

De azt látatlanban is tudom, hogy ne cipelnék több kilós felszerelést sehová .

Mondjuk még sosem fikáztam egyik DSLR gépet sem.

(#53323) |AP| válasza MC Pite (#53321) üzenetére


|AP|
veterán

én pedig kompaktról jöttem :)

(#53324) jmakk válasza Parci (#53320) üzenetére


jmakk
őstag

Azt a megapixelháborúra értettem, de mindegy tényleg lényegtelen, valószínűleg nem tudom mire gondolok. :U Az utolsó mondat viszont elég, hogy kivonuljak a topikból. Nem a "dslr fikázás" miatt, hanem a "csak mert" miatt. Elnézést, ha eddig is belepiszkítottam volna a levesedbe! Písz and reszpekt! :R

[ Szerkesztve ]

(#53325) Ijk válasza jmakk (#53317) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt mindig elfelejtitek hogy DSLR-hez óriási objektív park épült ki, még mindig messze nagyobbak a DSLR eladások mint a tükörnélküliek. Továbbá nem hiszem hogy a nagy gyártóknak is van olyan kapacitásuk hogy akkor majd elkezdünk hirtelen MILC-eket gyártani, persze hozzá kezdésként 5-6 objektívvel hogy legyen is valami értelme. Szerinted ez milyen beruházásokat igényelne, hogy közben a DSLR gyártás is megmaradjon?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53326) MC Pite válasza Ijk (#53325) üzenetére


MC Pite
veterán

NAGYON OFF, általános milces:

Ezt senki nem vitatta. Többet ne adjunk a szájába mint amit mondott. Sőt, arról volt szó, hogy canon azzal tudna nagyot szakítani ha folytatná a meglévő üvegekkel kompatibilis hybrid af vonalat (mínusz tükör ha milcesedni akarnak).
Amíg nincsenek rákényszerítve, természetesen addig tolják előtérbe a dslr-t amíg lehet, ebben jók, anyagilag is stabil forrás, kényelmes is (ez az isten, nem kell elhitetni, reklámozni), plusz a háttérben annál tovább reszelhetnek egyéb gépeket. Meg ne feledjük, nem kis igény van, és sokáig lesz is a dslr-re.
Senki nem várja el hogy a meglévő rendszert kukázzák, vagy egy újat építsenek, főleg, ha már ráléptek egy köztes útra.
Canon csak nyerhet ha
1, apsc méret és működik a mostani üvegekkel
2, ff méret és működik a mostani üvegekkel (sonynak fel kell kötni a gagyát)
3, m4/3 méret és használhatóak a meglévő pana/oly objektívek, hisz mint írták, a hírnevük sokkal nagyobb mint a másik két gyártónak.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53327) arn válasza Ijk (#53325) üzenetére


arn
félisten

Ofv->evf ennyi :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53328) Ijk válasza arn (#53327) üzenetére


Ijk
nagyúr

Baromira kíváncsi leszek hogy fogadnák az emberek ahogy fokozatosan EVF-re cserélik a keresőket. Mondjuk APSC-n, főleg a belépő pentatükrösöknek semmi értelmét nem látom, de egy FF-es vázon alkalmazhatnának valami hibrid megoldást, felcsapott tükör és EVF.

Egyébként vannak új képek az LX100 galériában, ezek már sokkal jobbnak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53329) b.vr


b.vr
őstag

Fel evente elokerul a tema. A fokuszalas ami meg nincs teljesen jol megoldva, amugy az evf-fel a gyartok koltseget tudnak majd csokkenteni. Viszonylag friss cikk: http://www.dslrbodies.com/newsviews/watch-for-closing-windows.html
(mobilrol nem tudok jol linkelni)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#53330) |AP| válasza Ijk (#53328) üzenetére


|AP|
veterán

pont most akartam linkelni az újabb képeket, de megelőztél :)

Igen, ezek között már vannak jobb képek. Ami még mindig nem tetszik az a túlzott zajszűrés. Ahogy elnézem szigorúan RAW-ba lövöldözős gép lesz, nagyon jó lenne már pár letölthető, buzerálható RAW fájl, hogy okosabbak legyünk.
Bár személy szerint nekem ez ráér még egy-két évet :)

(#53331) MC Pite válasza Ijk (#53328) üzenetére


MC Pite
veterán

A mostani keresőmet bármikor választanám egy 5D ovf-je ellenében (a gyorstesztem alapján). Na jó, ez nem sok infó annak aki ismer :D , de szerintem elég sok ember választaná inkább a jó evf-et. Munkára is, hobbira is sok előnye van szerintem, és 2014től nem igazán jellemzőek a korábbi hátrányok az evf-re (a magasabb fogyasztás az maradt, tény). Mit nem adna sok fotós a fókuszálási problémák megszüntetése, ill evf nyújtotta előnyökért a meglévő obi (canikon) felhozatal mellett... :K

b.vr: Hát igen, a belépő/olcsóbb dslr-ek meg csak nyernének (nem keveset) egy ilyen 'vérfrissítéssel'. :K
Szerk: Mondjuk amíg igény lesz (évekig) filléres dslr-re, mert wanabí fotografi emberek ezt keresik, addik kínálni is fognak, az tuti.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53332) Parci válasza jmakk (#53324) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

édes istenem, lelke viszont mindenkinek van... elnézést kérek, ha megbántottalak, nem ez volt a cél. a topikban pedig igenis őskövületnek és egyebeknek szokták fikázni a dslr-t, pont úgy, ahogy a dslr topikban meg játékszernek a milc-eket. egyik sem értelmesebb érv a másiknál, mindkettő trollololllós. és nem az én levesembe piszkítasz, ha ezt tennéd (de milyen jól tisztáztuk, hogy nem ezt tetted), hanem rosszat teszel (tettél volna) az értelmes társalgásnak. de egyébként sem neked személyesen írtam, általában siettem leszögezni, hogy ne legyen dslr fikázás. mert csak (mert úgy értelmes).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53333) gorgo


gorgo
őstag

Tiszta vicces ami itt megy. Bedob valaki egy csúcsompaktot, és olyan lesz a topik mint a lehugyozott hangyaboly! :)) Gyerekek, píííísz!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53334) rumos14 válasza .: JuSzT :. (#53322) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez az olx-es, semminincshozzácsaktok hirdetés volt?

(#53335) .: JuSzT :. válasza rumos14 (#53334) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ehhez van töltő, és autóstöltő is.

(#53336) jube7 válasza gorgo (#53333) üzenetére


jube7
tag

Nincs ezzel gond, nem tudhatja mindenki, hogy különbség van a topik címében is jelzett téma és az őt foglalkoztató dolgok között... :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#53337) Mercutio_ válasza Parci (#53332) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyebek.... végül is.... ez elég tág fogalom, még egy dslr is beleférhet:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53338) jmakk válasza Parci (#53332) üzenetére


jmakk
őstag

Elfogadom az békejobbot. De az ilyen "csak mert" mondatokat ha lehet fejezd be úgy ahogy itt is írod. Mert egyébként úgy tűnhet, mint rossz hangulatból fakadó moderátori erőfitogtatás. Ami viszont szintúgy rossz képet vetít a topikra és rád is. És ezt segítő szándékú kritikaként írom, nehogy félreérts. Mert ha ilyet tapasztalnék, abban a topikban nem szívesen vennék részt. És akkor én is lezártam a témát és vettem az adást.

[ Szerkesztve ]

(#53339) jjeahh


jjeahh
nagyúr

40-150 :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53340) jjeahh válasza jjeahh (#53339) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és Robin Wong... :D elég betojós ez az obi, portrésoknak kötelező. kár, hogy drága lesz...vagy már kapható?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53341) Lassú Víz válasza jjeahh (#53340) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ára már van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53342) Parci válasza jmakk (#53338) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, azért sosem vágtam ki senkit azért, mert épp rajtam volt a 10 perc... lehet, hogy időnként beszólok (és igen, mint moderátor), de amelyik kutya ugat, az nem harap :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53343) schawo válasza jjeahh (#53340) üzenetére


schawo
titán

Gyönyörű a háttérmosása. Semmi idegesség, semmi él. Fantasztikus.

Mondjuk RW bánhatott volna kicsit finomabban az élesítéssel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53344) gorgo válasza jjeahh (#53340) üzenetére


gorgo
őstag

"portrésoknak kötelező" ezt te sem gondoltad komolyan...
- jó fényerő, alacsonyan marad az iso;
- jó felbontás;
>> állatkákra remek, viheted porba, mocsokba. Profi természetfotósok hasonlók megvehetik.
De hogy portréra? Azért az a buké nem egy ász, a 45-ösé is szebb.
Persze 1000x jobb, mint egy kitobi, de azért az a méret, és ár, tuti nem portrézni veszik meg.

Javítok: természetben nem annyira ász az a buké, emberi környezetben tényleg jobb, kicsit sok volt a kép, végig sem néztem :U a sok képet. Na, futás a boltba, eladjátok a suzukit, megeszitek ezt.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53345) madgie válasza gorgo (#53344) üzenetére


madgie
titán

Dehogy szebb a 45-ös bokéja, ebben van egy kis körkörösség, a negyvenöt meg unalmasan tökéletes háttérmosású.

(#53346) jjeahh válasza gorgo (#53344) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért, mivel mással lenne jobb szted portrézni, mint egy ekv 80-300 fényerős penge zoom-al? ok, lehet, hogy a képminősége és mosása egy 45 vagy 75/1.8-nak szebb, de nem annyival, mint amennyi pluszt ad a zoom...tudom, hülyén hangzik, én sem vagyok zoomos, de elsősorban a képminőség, fényerő miatt, és itt egyikre sem lehet panasz. kár, hogy ilyen eszméletlen drága, én magamnak el sem tudnék képzelni jobb obit fesztivál-koncertfotózni, portrézni :D az időjárás-álló kivitelről meg annyit, hogy én imádom az esős-havas portrékat :DDD fesztiválfotóra meg kell a strapabíróság.

madgie: mindjárt megkapod, hogy megrontott az 56-os ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53347) gorgo válasza madgie (#53345) üzenetére


gorgo
őstag

oké, szubjektív.
Nem dobnám ki ha hozzám vágnának egyet, de hogy nem is vennék!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53348) schawo válasza gorgo (#53347) üzenetére


schawo
titán

Engem teljesen elvarázsol. A 45-ös mehet is a kukába. Már tudom, hogy egy ilyenre be kell valamikor neveznem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53349) ROBOTER válasza schawo (#53343) üzenetére


ROBOTER
addikt

Hát, a tigrises képeken konkrétan kiábránditó a bokeh. De az élesítés valóban ronthatott rajta.

(#53350) Ijk válasza schawo (#53348) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért a 45-ösnek megvan az előnye hogy kicsi és olcsó, ez pedig hiába fele akkor mint a FF-es rokonai, a modell azt fogja érezni hogy fegyvert fognak rá.
A 75-ös pedig szerintem sokkal szebb bokeh-t produkál, kifejezetten portrézni jobb választás.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.