Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53451) ROBOTER válasza lenan (#53450) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mármint hogy a gyűrűs allergiás reakciójára gondolsz? (bocs, én ebben nem tudok sorokat és oszlopokat számolni) - egyébként bevizsgáltattam + ezt tegnapelőtt tettem el és ettem is belőle

[ Szerkesztve ]

(#53452) .: JuSzT :. válasza ROBOTER (#53451) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Vannak egyáltalán sorok és oszlopok? :D

(#53453) jjeahh válasza ROBOTER (#53448) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem semmi :D nyáron nálunk is van, csak ezek a -6 fokos reggelek... :N most ilyent találtam pár napja, bár nem is gombászni mentem, ezek kezdtek megjelenni: [link]
ha már ennyire ismered őket, ez nem tudod micsoda? amúgy meg a képeden tényleg van olyan, amit eddig én sem mertem leszedni :D
na kész, többet nem offolok :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53454) ROBOTER válasza jjeahh (#53453) üzenetére


ROBOTER
addikt

Jaj de szép a lilád! Látom kést nem hordasz. :)
Másik: nem tudom. :(

Önök a micro4/3 topic mikológiai divizióját hallhatták.

[ Szerkesztve ]

(#53455) MC Pite válasza jjeahh (#53441) üzenetére


MC Pite
veterán

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53456) Freddy76 válasza ROBOTER (#53448) üzenetére


Freddy76
addikt

Apósom is nagy gombász, gyerekkorában állandóan az erdőt járták (Sopron mellett, erdőszélen laktak, állandóan mentek eső után gombászni, kellett a kaja, hatan voltak testvérek). De én valahogy ódzkodok tőle... Vargányát megesszük, a rókagombát is, a többiből ő ehet csak, feleségem és a lányom nem :DDD

Állandóan jár az öreg futni a budai hegyekbe, esős időben sok vargányát talál.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#53457) madgie válasza Freddy76 (#53456) üzenetére


madgie
titán

Én se nagyon gombászok, hülye vagyok ahhoz is :D de ma pont szabin voltam, volt itthon vargánya, na azt beleszórtam a disznyó közé a perkeltbe, megbolondítottam egy kis f@szomtuggya francia borral (merlot talán, ahhoz sem értek) és a végeredmény valami ordas jó lett :)

Ha nem írnék többet, nem vargánya volt.

(#53458) Lassú Víz válasza Freddy76 (#53456) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Külön is készíti el?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53459) .mf válasza jjeahh (#53441) üzenetére


.mf
veterán

Grat és nincs mit :)

A többiek közül néhányon, például a gomboson én is csodálkozok. Az pl. számomra semmi érdekes, és még a színek sem tetszenek.

Ha már képelés...


Ezen egy ideig vakartam a fejem. Kompozíció vs. hangulat. Ha kompozíció, akkor vagy ott vágtam volna, ahol a fejek által meghatározott vonal a jobb felső sarokba ér, vagy a mutatóujja után nem sokkal, talán a falilámpa középvonalánál. De a hangulathoz viszont szerintem sokat adtak a mosolygó arcok a jobb alsó sarokban, és a bal oldali zöld és sárga fény ellenében a jobb oldali vöröses, melegebb tónusok (fény és a festmény/repró a falon).
(Tudom, megint megkapom, hogy alexpós. Szerintem viszont egy koncert hangulatához hozzá tartozik, hogy nem nappali fényárban úszik)

Bár a színek nagyon jók voltak, de úgy érzem, hogy a fekete-fehér képeim lettek erősebbek - galéria.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53460) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nemtuggyátok az olympuszfotokontesztbe hogy a rákba kell képet feltölteni?

Májpédzs, no de hogyan tovább?

(#53461) Freddy76 válasza Lassú Víz (#53458) üzenetére


Freddy76
addikt

Azt hittem, ismersz annyira, hogy ne nézz idiótának :U

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#53462) Haugland válasza madgie (#53457) üzenetére


Haugland
aktív tag

:D

(#53463) Lassú Víz válasza Freddy76 (#53461) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bocs, jogos. :W

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53464) |AP|


|AP|
veterán

photoexpo-n vajon lesz tapizható LX100/GM5?

Studi, az már lehet késő lesz :) Elővételben kellene megvenni a jegyet és ha lenne ott a két gép, az jelenetős érv lenne amellett, hogy menjek.

[ Szerkesztve ]

(#53465) Studi válasza |AP| (#53464) üzenetére


Studi
addikt

Megnézem és jelentek. :DDD

(#53466) MLaca


MLaca
őstag

kicsit off: a pana lx100 3 hét múlva lesz itthon is kapható.

http://mlzphoto.hu/

(#53467) schawo válasza MLaca (#53466) üzenetére


schawo
titán

Teszt mikor lesz róla?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53468) |AP|


|AP|
veterán

Egy "kicsit" alaposabb bemutató, mint amit tegnap linkeltem :)

Ha valakit zavar az akcentus, van belőle német verzió is.

Azért az nem volt szép a Panától, hogy a tapiképernyőt (feltehetőleg szándékosan) kihagyták, de minden másért jár a :R

(#53469) szilu7 válasza jjeahh (#53441) üzenetére


szilu7
senior tag

Gratulálok! :)
Irigylem a sok gombászt. Ahová én járok boltokba, piacra ott a termesztett és konzerv csiperke közül lehet választani. :(

(#53470) |AP| válasza szilu7 (#53469) üzenetére


|AP|
veterán

Egy olyan pesti bérházban dolgozok, ahol a félemeleti lakó egy öreg bácsi, aki rendszeresen jár gombászni. Jártam már a lakásában felmérni, és hát... kicsit túlzásba vitte a dolgot. A lakás szellőzése zéró, ezért minden csupa penész, szinte már a falakról és a mennyezetről is kalapos gombák nőnek... :)
Amikor viszont kinyitja az ablakot, akkor nekünk be kell csukni annyira megáll az átható gombaszag az egész belső udvarban.

Egyébként én is szeretem a gombát, de ez már kikívánkozott belőlem, mert most is inkább ülünk a levegőtlen irodában, mint hogy ablakot nyissunk :)

(#53471) Parci válasza ROBOTER (#53448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi sötét trombitagombát tettünk el szárítva idén rengeteget. vargányával nem volt szerencsénk, egyszer találtunk, rókát is. tinórukat én lent hagyom, így mulat egy úr :DDD (bár a gyűrűs és fenyő érdestinóru azért magasabb kasztban vannak, ez tény)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53472) .mf válasza |AP| (#53401) üzenetére


.mf
veterán

Canon "See impossible" roflmao :DDD ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53473) sideburns válasza ROBOTER (#53454) üzenetére


sideburns
aktív tag

Myco Four Thirds

(#53474) Schanyee


Schanyee
senior tag

Nem tudtok valami helyet Budapesten ahol ki lehet próbálni a gx7-et? Az alleban fogtam már a kezemben, de ott nem lehetett bekapcsolni. Használtan már egész jó áron megy és mostanában eléggé zavar az E-P5 fókusza. Nyaraláson simán jó volt, de nagyobb csoportoknál nagyon sokszor a kép legszélén álló emberre fókuszál. Lassan ott tartok hogy kikapcsolom az arcfelismerőt, mert annyit téveszt.

[ Szerkesztve ]

(#53475) Rum.cájsz válasza jjeahh (#53453) üzenetére


Rum.cájsz
tag

A linkelt kép egyértelműen lila pereszke (Lepista nuda), a másik meg valami növényféle, a kutya tudja mi, jó lenne egy fejlettebb stádiumú fotó is. A gomba viszont baromi finom, még nyersen is, nyam-nyam :)

(#53476) gorgo válasza Schanyee (#53474) üzenetére


gorgo
őstag

nagyobb csoportnál te arcfelismerésben bízol??? >> user error

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53477) Rum.cájsz válasza ROBOTER (#53443) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Fú az anyját, na ez az obi nem szenved bokekk problémákkal, faja kis fotók...

(#53478) Schanyee válasza gorgo (#53476) üzenetére


Schanyee
senior tag

Hát nem gondoltam hogy a szélső 15 pixelen találja meg az arcot amikor közepén van a téma és amikor nem közepén van az előtérben lévő ember nagyra nyitott szemekkel akkor meg a háttérben lévőt választja csukott szemmel. :) szerintem ekkora tévedés nem user error. Amúgy igazad van, csak csoportos eseményekre szórakozni járok és mellékesen fotózok, így csomó dolog otthon derül csak ki hogy rossz, mert inkább a társaságra meg az ivásra koncentrálok :D

(#53479) jjeahh válasza Rum.cájsz (#53475) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja a lilát ismerem, nagyon szeressük :D tegnap valami ehhez hasonlót találtam, csak este nem mertem visszamenni, hogy kapjam le amikor világít :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53480) gorgo válasza Schanyee (#53478) üzenetére


gorgo
őstag

Elvben úgy működik, hogy a legközelebbi felismert arcot veszi élesre. Elvben. De lehet, hogy a cipőfűzőt! Ha 1 ember van a képen, akkor segíthet aláírom... De az is lehet, hogy érzi, hogy a gazdája be van rúgva, és szolidáris? ;)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53481) Rum.cájsz válasza jjeahh (#53479) üzenetére


Rum.cájsz
tag

miféle vidéken laksz, ahol ilyen földön kívüli növények teremnek...?

(#53482) Freddy76 válasza gorgo (#53480) üzenetére


Freddy76
addikt

Nálam rendre a gyerek etetőszékének a támláján lévő oroszlán fejére állt be az em5 :DDD. Ki is kapcsoltam az arcfelismerést a 'csába.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#53483) arn


arn
félisten

nincs semmi baj azzal, csak a helyen kell kezelni... mert vagy szart se lat, vagy mindenhol arcot vesz eszre. ha a masik iranyba hangolnak, akkor meg az lenne a gond, hogy nem eleg szenzitiv. ha hibazott is, szuk melysegelessegnel nagy segitseg. nekem gyorsgombon volt, alapvetoen nem hasznaltam, ha meg kellett, akkor bekapcsoltam. fujinal is igy van, pedig ott meg szarabbul hasznalhato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53484) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb (sacc/kb. hazsnált árakat is beleszámolva) mikronégyharmad gép, amelyik a GH3-hoz közeli minőségű fullHD videót tud? Nem baj, ha hackelni kell, és az sem baj, ha 50i/60i típusú a videó, ha szerkesztővel 25/30p-t tudok belőle csinálni és elég éles a kép?
pl. a GF3-ból mi hozható ki mindent összevetve?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53485) madgie válasza arn (#53483) üzenetére


madgie
titán

Nálam az E-M10-en mindig be volt kapcsolva... aztán ha hibázott, felülírtam: gyorsan pöcköltem egyet a képernyőn.

Fujinál tényleg butább ez is, az X-A1-en az arcfelismerés esetleges, 56/1.2-vel piciket mellément. Illetve nem mellé ment, csak az alany mozog valamennyit, arcfelismerésnél meg nagyobb a lag, emiatt megy el. "Sima" AF mezővel lehet hogy munkásabb meglőni ugyanazt, de pontosan, minimális lag-gal megoldható.

Bici: ha "kaland, játék, kockázat" típusú vagy, akkor GH1, ha szereted a stabilabb dolgokat, akkor GH2.

[ Szerkesztve ]

(#53486) jjeahh válasza Rum.cájsz (#53481) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erdély...de amúgy nem olyan ritka ez a gomba, Mo-n is általános tudtommal, csak franc sem sétál éjjel az erdőben, nappal meg nem olyan feltűnőek ezek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53487) schawo válasza Bici (#53484) üzenetére


schawo
titán

:Y A GH3.

A GH2 hackelve valamennyire közelíti. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53488) .: JuSzT :. válasza Bici (#53484) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

G6?GH2? 90-100 e ft körül használtan

[ Szerkesztve ]

(#53489) Bici válasza schawo (#53487) üzenetére


Bici
félisten

schawo, .: JuSzT :.: Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53490) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#53488) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valld be, hogy 2 parci helyett 1-et írtál eredetileg :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53491) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#53490) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem, kifelejtettem a GH2-t :)

előkerült az imósön pakk?

[ Szerkesztve ]

(#53492) jmakk válasza madgie (#53485) üzenetére


jmakk
őstag

Egyáltalán nem találom butábbnak és X-A1 arcfelismerését az E-M10-énél. Egy lehetletnyivel instabilabb talán, de ennyi. Meg nem lehet a hókuszpókuszt (bal/jobb szem vagy auto) állítani. A közelebbi szemre teszi az élességet. A lag az sajnos megvan. Ezalatt az alany odébbmozdulhat, de gyakran én brékelek bele az expóba. :DDD
Meg lehet, hogy a fókusz-újrakomponálás is legalább annyi ideig eltart mint a lag.

[ Szerkesztve ]

(#53493) gorgo válasza jjeahh (#53486) üzenetére


gorgo
őstag

nemár, ez komoly, tényleg foszforeszkálnak a sötétben??? :Y Én azt hittem egy sima "thermo IR" szűrő utómunkával.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53494) k1csi válasza gorgo (#53480) üzenetére


k1csi
senior tag

Elvben úgy működik, hogy a legközelebbi felismert arcot veszi élesre.

Sajnos nem teljesen igaz. A Pana egész jól működik ilyen szempontból és engem pl. cseppet sem zavar, hogy nemcsak arcokra áll rá (ezt tulajdonképpen egy intelligens AF-nek tekintem ahol a teljesen magától vagy nagyjából kijelölve a fókuszterületet képes eldönteni mi van közelebbi és oda áll az AF). Viszont az Oly kifejezetten hajlamos a háttérre állni, ha az jóval kontrasztosabb.

Azaz az Oly AF algoritmusa túlságosan kontraszt maximum centrikus. Számomra valami olyan lenne az optimális, hogy akár gyengébb kontraszttal is ha talál közelebbi helyet ami nagyságrendileg a kép belső 80%-án van akkor oda álljon (tehát ha a kép szélen van valami közeli dolog azért oda ne). Ha meg nagyjából kijelölöm a fókuszterületet, akkor mindig a közelebbi távolságra/szemre ha talál álljon (ha valami részben/eltakarja a témát akkor majd pinpointozok ami az esetek 0.01%-a).

E-helyett az történik, hogy ha a háttérnek nagyobb a kontrasztja (ami azért ha a téma árnyékban van a háttér meg nem) elég gyakori, akkor oda áll. Nem állítom, hogy a Pana sosem rontja el, viszont az Oly esetében kifejezetten gyakran kell úgy beállítani a fókuszterületet, hogy a kontrasztosabb háttér szemernyi része se essen bele a fókuszterületbe (ami azért eléggé macera, ez a DSLR mód amit MILC-nél cseppet sem kedvelek).

Nem mellékesen ezt a tapasztalatot nem valami olcsó alapgéppel gyűjtöttem be, hanem pont a "Pro" E-M1-el.
Szóval részemről akár abba is hagyhatják a további AF sebesség növelést, ha cserébe kevesebbet téveszt a háttérre és e-miatt kevesebbet kell asszisztáljak, hogy ne menjen a háttérre a fókusz.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#53495) madgie válasza jmakk (#53492) üzenetére


madgie
titán

Miért kéne újrakomponálni? Csak középső AF pontot használsz? Nem DSLR ez (bocs, Parci :D).

(#53496) jmakk válasza madgie (#53495) üzenetére


jmakk
őstag

Mert 2 és 4 éves gyerekeim vannak. Nekik szinte nincs is statikus állapotuk. :)
Majd megtudod te is egyszer nemsokára! ;]

(#53497) Bici válasza madgie (#53495) üzenetére


Bici
félisten

Én is csak középső pontot használok mindig, kompaktokon és DSLR-en egyaránt. Más esetben gyakran rossz helyre került a fókusz. Persze állványon én is átkapcsolok több AF pontra, így csak néha kicsit kell arrébb dönteni az állványt, ha épp egy olyan témára akarom rakni a fókuszt, amit egyik pont sem talál el.
Persze, simán lehet, hogy ez csak egy rossz megszokás, és simán jobban kellene értenem a fotózáshoz. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53498) madgie válasza Bici (#53497) üzenetére


madgie
titán

Nem auto AF választásra gondolok, hanem arra, hogy jó eséllyel tudom, hogy akarok komponálni, mire szemhez emelem a gépet, tehát elpötyögtetem XY irányba az AF mezőt középről. Nem egy érintőképernyős szabadság/kényelem, ott tényleg baromi jól lehet kölköket is fotózni, ha érintésre egyből exponál (és oda állít élességet, ahová böksz), de ez van.

(#53499) jjeahh válasza gorgo (#53493) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, van pár ilyen gombafaj, baró is lenne, ha találnék olyant, amit talajjal vagy egy farönkel együtt haza tudnék hozni és itthon lefotózni (az erdőben éjjel nem merem :D ). elvileg azért világítanak, mert így vonzzák a rovarokat, amik aztán széthordják a szaporító sejtjeiket :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53500) Bici válasza madgie (#53498) üzenetére


Bici
félisten

Értem, szerintem ugyanarról beszélünk. Vagy nem? :DDD
Azaz, én arra gondolok, hogy eddig mindig gyorsabban tudtam (újra)komponálni, mint AF pontot választani. Legalábbis E-30-on, KonicaMinolta A2-n és Pana FZ38 is így van. A régi GH3-at keveset használtam, akkor is csak videóra.
Állványon persze lehet, hogy gyorsabb az AF pont választás nekem is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.