Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52051) ROBOTER válasza |AP| (#52037) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha jó minőségben meg lehet egy összecsukható obit csinálni ezekkel a paraméterekkel, akkor miért nem létezik már önálló objektívként?

mai agymenés: 4/3-os szenzor, amire kisebb képet vetítő objektívet illesztenek, de mivel a szenzor nagyobb, könnyű a multiaspectet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#52052) ROBOTER válasza jmakk (#52043) üzenetére


ROBOTER
addikt

Elvileg kötelező lenne átlós képszögre számolni, szóval az arány ezen nem segít.

(#52053) Ijk


Ijk
nagyúr

Valami ilyesmi arányok lesznek ha figyelembe vesszük a fényerőt. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52054) |AP| válasza ROBOTER (#52051) üzenetére


|AP|
veterán

erre utaltam én is a korábbi hozzászólásomban...

(#52055) MrChris válasza gorgo (#52049) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, ugyanez volt a canonnál év elején, kukázza a nagykompaktjuk a m4/3 egy részét, sőt már 'mindenki' az em10 rendelését mondta vissza... attán nem lett csoda.

(#52056) 3YEW


3YEW
tag

eddig nem érdekelt, de már én is kíváncsi lettem, milyen lesz, mi jön be, ill mi nem
Panánál, meg csapkodják a térdüket a röhögéstől, hogy milyen kacsát dobjanak még fel a netre... :)

T

(#52057) rumos14 válasza |AP| (#52028) üzenetére


rumos14
nagyúr

ejj, ez de szép...
na de hogy 1" szenzor lesz ebben az új LX gépben, az hótziher.
ahogy az FZ1000-rel is tette a Pana, okosan, finoman adagol a Sony úttörő gépe mellé, fölé.
a 4k videó önmagában nagy szám, a Sony a túlmelegedés miatt nem tudta gépen belül megoldani a lényegesen nagyobb A7s-ben (persze ott a szenzor is nagyobb). az RX10-be meg gondolom nem akarták beletenni. szóval jól teszi a Pana, hogy rájuk licitál.

(#52058) Studi válasza rumos14 (#52057) üzenetére


Studi
addikt

Ahogy a G sorozatokban sem szokták ellőni az összes puskaporukat, inkább folyamatosan váltogatnak. Szűk hat év alatt 7 G, 5 GF, 4GH, 2GX és 1 GM vátozat, ez azért elég durván hangzik... :)

(#52059) MrChris válasza rumos14 (#52057) üzenetére


MrChris
nagyúr

furcsa nekem ez a melegedéses dolog. Elhiszem hogy van plusz hő, de már vagy 14 mobil tud 4k-t és akkor ott koncentráltabbnak kéne lennie a hőnek, kisebb a szenzor, talán vörösen izzik :D

(#52060) Studi válasza MrChris (#52059) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk mobilokban nem hiszem, hogy CMOS van, lehet, hogy ez is számít.

(#52061) rumos14 válasza Studi (#52060) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem CMOS van a mobilokban, viszont a szenzor méret tutira számít.

(#52062) Parci válasza gorgo (#52049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyelőre igen, de tényleg csak egy-két éve kezdtek rágyúrni igazán a témára... pláne nagyobb szenzorokkal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52063) MrChris válasza rumos14 (#52061) üzenetére


MrChris
nagyúr

és milyen irányban? Gondolom nem kedvez a kis méret.

(#52064) jjeahh


jjeahh
nagyúr

pf kaptam egy emailt tőlük, hogy kitennék egy gombás képemet egy mini interjúval...ez komoly, meg olvasott magazin? valaki hallott már róla? a kérdéseket már fel is tették, tényleg nem nagy dolog, de az angolom koránt sem tökéletes, így szégyellek válaszolni nekük :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52065) hegyimorc válasza jjeahh (#52064) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"ez komoly, meg olvasott magazin? "

Ha fizetnek érte, nem mindegy? :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52066) schawo válasza jjeahh (#52064) üzenetére


schawo
titán

Küldd el a válaszokat valaki ismerősnek, aki kikupálja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52067) jjeahh válasza schawo (#52066) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondoltam én is rá, de mindegyik kb annyira tud mint én :DDD van erre itt is valami topik, lehet bepróbálkozok...amúgy napi szinten írogatok a meló miatt pár rövid mondatot, meg értem is a dolgokat, csak a helyesírás, fogalmazás az nálam nagyon gáz angolul

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52068) |AP| válasza hegyimorc (#52065) üzenetére


|AP|
veterán

"ez komoly, meg olvasott magazin?"

kérj cserébe egy EM1+12-40 kombót és kiderül mennyire komolyak :DDD

szerk: hopp, ez természetesen az eggyel feljebbire válasz...

[ Szerkesztve ]

(#52069) .mf válasza jjeahh (#52064) üzenetére


.mf
veterán

:C
Küldd el a kérdéseket, ha nem teljesen tiszták, lefordítom, majd utána a válaszaidat is rá.
Oroszok által oroszos angolsággal írt szoftver-speckók és business requirementek helyesírási javítása után felüdülés lesz egy kis fotós téma...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52070) jjeahh válasza |AP| (#52068) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem nem kapok semmit :DDD de ha egy ilyen szettel megdobnak ingyen odaadom valakinek az e-p1-et ha kell :DDD

.mf: ment pü

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52071) Schanyee válasza MrChris (#52063) üzenetére


Schanyee
senior tag

Szerintem egy nagyobb szenzort sokkal gyorsabban kell kiolvasni, hogy ne legyen túl nagy a rolling shutter effektus. Plusz a nagyobb pixelek is nagyobb kondikat és társait jelentenek, ami megint nagyobb késleltetés. Amúgy oly-nál még ott lehet az is hogy a szenzor a stabi miatt mozog, így nem lehet rá normális hűtőbordát rakni vagy hogy a váz vezesse el a hőt.

(#52072) Mercutio_ válasza MrChris (#52063) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valszeg a mérettel nem lineárisan, inkább valahol az exponenciális felé félúton nő a hőtermelés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52073) gorgo válasza jjeahh (#52064) üzenetére


gorgo
őstag

Azt eddig vágtam, hogy szép fiatal nők, virágok, macskák fotózásával komoly tábort lehet toborozni, akkor most megjegyzem, hogy gombákkal is lehet menni valamire... :) :C :R

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52074) Studi válasza gorgo (#52073) üzenetére


Studi
addikt

Az igazi ász a gombás nő virággal és macskával. :DDD

(#52075) madgie válasza Studi (#52074) üzenetére


madgie
titán

Piros gomba, szép a gomba, ne nyúlkálj a nadrágomba :D

(#52076) Freddy76 válasza Studi (#52074) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi macskának a pattanást, viárgnak a szőrös p.ncit hívtuk ifjú korunkban, szóval ez a kép most nekem kissé erősre sikeredett.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#52077) Mercutio_ válasza Freddy76 (#52076) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felénk a karcsú-nyúlánk csajok voltak a macskák.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52078) Freddy76 válasza Freddy76 (#52076) üzenetére


Freddy76
addikt

Összekevertem, fordítva. Macska a dzsungel, virág a pattantyú.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#52079) Mercutio_ válasza Freddy76 (#52078) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi az, megint büdös a szád?
És ne hazudj, mert megkérdezem Julcsit!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52080) Studi válasza Freddy76 (#52078) üzenetére


Studi
addikt

Úgy mint cicus nekem is ismerős, de a pattanást felénk tuti nem becézte senki. :DDD

(#52081) MrChris válasza Schanyee (#52071) üzenetére


MrChris
nagyúr

aha. Nem akadékoskodom, mert csak okoskodás és tökmindegy. A sonynál mintha nem a szenzor adná a túl sok hőt, hanem a feldolgozó rész. Nem integrálták a vázba, ezért külső cuccra küldi az adatot, dolgozzon vele a recorder. A 4k kiokvasással elbír, megy is ki a hdmi-n. Szerintem nem a szenzor a hőerőmű hanem a feldolgozás. Ezért is lehet könnyebb dolga a mobilban, meszebb lehet tenni a szenzortól a processzort. Másrészt aki szerkesztett videót és SD-t is és FHD-t is kipróbált tapasztalhatta, hogy az előbbi megy mint a karikacsapás az utóbbi meg alaposan izzasztja. Na a 4k meg kétváll. Furcsa lenne ha az E-M1be az Oly ekkora feldolgozó tartalékot épített volna. Meg az elmélet szerint akkor szenzorstabis gép nem is lehet 4k-s?

(#52082) jjeahh válasza gorgo (#52073) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, macskák, csajok nagyon menők flickr-en de a kínai gyerekek is :DDD lehetőleg leica m + 50/0.95-el lekapva...de amúgy bármit lehet érdekesen csinálni, nem muszáj a divat után menni (ezzel nem azt mondom, hogy a gombás képeim jók, van még mit fejlődnöm), kvára kéne nekem is egy macska, rengeteg képet lőnék róla :DDD ezért a sorozatért pl. oda meg vissza vagyok most :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52083) Mercutio_ válasza jjeahh (#52082) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott a hugi, ő igazi macska ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52084) jjeahh válasza Mercutio_ (#52083) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha egy pillanatra le lehetne vakarni az okostelefonról :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52085) Mercutio_ válasza jjeahh (#52084) üzenetére


Mercutio_
félisten

GSM zavaró?
Pedig már tovább gondoltam a projektet :hugi, ölében macskával, gombák között.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52086) jjeahh válasza Mercutio_ (#52085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy ilyen kép egész biztosan hozna vagy 100 fav-ot és 50 új követőt :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52087) Schanyee válasza MrChris (#52081) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én se tudom mi az igazság, csak tippeltem. Abban is van valami, amit mondasz, arra nem is gondoltam, hogy a feldolgozó melegszik. Azt viszont nem mondom, hogy szenzorstabis gép nem lehet 4k-s,mert egyértelműen fejlődik a technika.

[ Szerkesztve ]

(#52088) MrChris válasza Schanyee (#52087) üzenetére


MrChris
nagyúr

Általában a 'tuningok' mint a gh2 hack, canon ml-es raw videók határát nem a szenzor jelenti, hanem a feldolgozás/kártyára írás. Nekem úgy tűnik az érzékelőkből ömlik az adat, csak kezdeni kell vele valamit. Még a 4éves telefonomnál is nem 'gyári' programmal némi cpu tuningal, gyors kártyával az eredeti bitráta kétszeresét lehet kihozni és kiábrándítóan stabilabb részletesebb FHD videó képe van mint az Oly-nak.
Egy gyerekorvosi hőmérővel lehetne tesztelni mi is melegszik igazán :D

(#52089) .mf válasza jjeahh (#52082) üzenetére


.mf
veterán

Ez nekem már túlságosan is stockfotó-orientált, "beállított" (legalábbis környezetében eléggé megrendezett), steril, inorganikus.

"egy ilyen kép egész biztosan hozna vagy 100 fav-ot és 50 új követőt :DDD"

Ha csak ilyen jellegű a cél, lenne még ötletünk, hogy a hugi mit csináljon ;] :DDD

Erről eszembe is jutott egy régi klasszikus pszicho-thriller anime, Kon Satoshi egyik mesterműve, a Perfect Blue. Egy vidékről szalajtott és Tokió reflektorfényes forgatagába kerülő felfutó naiv popsztárocska eldönti, hogy nagyobb hírnevet szeretne magának, s az éneklés helyett a film világát veszi célba. A kis mellékszerepeknél azonban hirtelenjében nem jut tovább, miközben régi rajongóinak többsége árulónak tekinti; más rajongói pedig paranoiát gerjesztően fürkészik ki életét és tudnak minden mozdulatáról. Ismertsége növelésére producere tanácsára elvállal egy aktfotózást, amitől kezd meghasonulni önmagával. De producere nyomására még bevállal egy erotikus filmet, ami, finoman szólva, nem az lett. A lány az összeomlás és az őrület határán, s egy rejtélyes gyilkosság-sorozat kezdődik...
Párját ritkító darab, hús-vér szagú, de kevésbé firtatott kérdéseket és tabukat feszegető, szépen fokozódó feszültséggel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52090) Lassú Víz válasza .mf (#52089) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Párját ritkító darab, hús-vér szagú, de kevésbé firtatott kérdéseket és tabukat feszegető, szépen fokozódó feszültséggel."

Fokozódó feszültség... Közeledik a határidő, és még qrva sok meló van hátra.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52091) jjeahh válasza .mf (#52089) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nagy filmes vagyok, rengeteg filmet fogyasztok, de az ilyesmit mindíg elkerültem...eddig. ehhez most kicsit meghoztad a kedvem, lehet belevágok :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52092) Studi válasza jjeahh (#52091) üzenetére


Studi
addikt

A sztori alapján mindig rengeteg érdekes japán filmet találok, de hogy végig is nézzem őket, az pár kísérlet után kizárt nak tűnik: elmebetegek ezek mind. :K

(#52093) jjeahh válasza Studi (#52092) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem csak a japók betegek általában, hanem az összes ferdeszemű, de én pont ezért szeretem őket, Ki-duk Kim, Kar Wai Wong pl. nagy kedvenceim

.mf: amúgy a beállított képek is lehetnek természetesek sztem, a gombáim meg a környezetük pl. általában teljesen másak amikor rájuk találok, szal valamennyire azok is megrendezettek, a környezetet, a fényeket, a hátteret, sőt néha a gombát is modifikálom, ettől függetlenül én természetesnek látom őket a végső képen is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52094) Mercutio_ válasza jjeahh (#52093) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudni se akarom Ki-duk Kit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52095) jjeahh válasza Mercutio_ (#52094) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD ízlések és pofonok

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52096) |AP|


|AP|
veterán

a hétfői Pana bejelentésen a titokzatos csodagép és a GM5 mellett milyen obikat lehet még várni?
Nagyon valószínű a GM1-re szánt kis méretű 35-100, de ezen kívül volt még szó valamiről mostanában?

(#52097) madgie válasza jjeahh (#52093) üzenetére


madgie
titán

Gondolom itt is kiszúrod akkor a "felhasznált irodalmat" :D

Eredetileg csónakban evezett volna el Gabi a végén, a csónak oldalán Kim felirat... csak hát be volt fagyva a tó :))

(#52098) jmakk válasza |AP| (#52096) üzenetére


jmakk
őstag

Talán bejelentik még a 150/2.8-t is.

(#52099) .mf válasza Lassú Víz (#52090) üzenetére


.mf
veterán

Nyugi, 168 órából áll egy hét, rengeteg tartalék van még abban :DDD
Ha határidők, tudnék mesélni. Eddigi rekordom 68.5 órás munkahét. S még lehetett volna tovább fokozni.
S mi az a smily? Kávéra speed? :DDD

Jjeahh: Ghost in the Shell pedig még egy ismertebb darab, jó tíz éve még a m.kir. Egyestévé is leadta, (igaz már akkor is volt közel tízéves, asszem 95-ben került vászonra; de a m.kir. Egyestévé komoly animét előtte még sosem adott le, és talán a Nils Holgerson és Maya a méhecske óta animét se nagyon), azt még sokan szokták ismerni a komolyabb animék közül. Ebben a műfajban is van mindenféle, elég nagy a merítés, de nagy számok törvénye alapján előfordulnak jók is.
Na ja, az idehaza elhíresült távol-keleti filmek egy része elég beteg, de pont azért elhíresültek, mert betegek. De ha normálist keres az ember, van olyan is.

Koreaiak közül Park Bosszú-trilógiája még egy kemény darab; nekem a három közül a legnyomasztóbb, Sympathy for Mr. Vengeance tetszett a legjobban. De sok más koreait nem ismerek / nem láttam, a japán-tanuláshoz inkább a japán nyelvű a kézenfekvő :)

Képek: azért van egy kis különbség beállított, de természetesnek ható, természetes környezet; valamint kórházi steril hótfehér, üres, bútortalan, csak egy macska és egy-két tárgy a semmi közepén jellegű képek között. Nekem ezek jellegtelenek. Ha már háziállatos, a Fujirumorson (tudom, már megint a fudzsi :DDD) volt nemrég egy kép, ami nekem tetszett:

Kompozícióilag semmi extra, mégis egy olyan helyzet, olyan színvilág, ami jól megfog egy érzést, hangulatot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52100) Mercutio_ válasza .mf (#52099) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még talán a Chihiro szellemországbant és a Vándorló palotát is leadták valamikor itthon.

Sorozatokból Hellsing/Hellsing Ultimate elég elborult :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.