Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52101) Studi


Studi
addikt

Szolgálati közlemény: jelentkezzen egy seggberúgásért aki a legutóbbi talin RAW+JPEG-ről sima RAW-ra állította a GX7-et! :W :K

[ Szerkesztve ]

(#52102) .: JuSzT :. válasza Studi (#52101) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

No para. Emlékszem egy mondatodra, hogy naponta 1,5 óra aktív munkavégzésed van :) Ha gondolod segítek, nekem annyi se.

(#52103) .mf válasza .: JuSzT :. (#52102) üzenetére


.mf
veterán

Elmenteka... ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52104) Studi válasza .: JuSzT :. (#52102) üzenetére


Studi
addikt

De itt nem tudok feltenni LR-t (sőt, még pendrive-ra sem írhatunk...), és egy kiba... folyosó mellett ülök, ahol mindenki rálát a monitoromra. :W

(#52105) Lassú Víz válasza Studi (#52104) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Minden Oly vázban van olyan funkció, hogy a rawból csinál jpg-t a kártyára. Sőt minimálisan szerkeszteni is lehet a képet. GX7 nem tudja?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52106) Studi válasza Lassú Víz (#52105) üzenetére


Studi
addikt

Ezt nem is tudtam. Persze leszedtem már a kártyáról, de ennek utánanézek, mert máskor is hasznos lehet! :R

(#52107) jjeahh válasza .mf (#52099) üzenetére


jjeahh
nagyúr

utánnanézek ezeknek a filmecskéknek ha időm lesz, most épp wc ajtót festek, holnap meg utazgatok, fotózgatok kicsit :D amúgy jött uk oly-éktól egy email:
Hi Nagy,
Thank you very much for this – the magazine will be out on 08th October.
Kind regards,
Daisy

szal kösz a segítséget ezúttal is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52108) .mf válasza jjeahh (#52107) üzenetére


.mf
veterán

Gratula, és nincs mit :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52109) gorgo válasza Studi (#52101) üzenetére


gorgo
őstag

én ugyan matattam, de nekem elvben (ha jól emlékszem) megvannak a kamera jpeg-je is. Persze nem 100%. Miért? Készítettél 12 képet? :U és lusta vagy utómunkázni? :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52110) rbalint88 válasza jjeahh (#52107) üzenetére


rbalint88
addikt

csak írj nekik, hogy a vezetékneved a Nagy, nem a keresztneved. Azért nem mindegy :))

(#52111) Mercutio_ válasza gorgo (#52109) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az én vázamban lévő kártyán se csak az általam készített képek vannak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52112) |AP| válasza rbalint88 (#52110) üzenetére


|AP|
veterán

valamelyik Pana fix kap egy "minor update"-et... 14mm?

(#52113) .: JuSzT :. válasza .: JuSzT :. (#52102) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Em10 + 14-42 EZ : 195.000

MAMMUT MM

(#52114) Studi


Studi
addikt

:R

Nem kell valakinek egy 12/2-n tökéletesen használható, 46mm-es szűrőmenetbe tekerhető ezüst színű fém napellenző? Tökéletes állapot, a nagyobbik vége 72mm, így adok hozzá egy 72-es lencsevédőt is.
Valamint van egy szintén ezüst színű, 45/1.8-hoz használható gyárival kompatibilis JJC napellenzőm is, pár kisebb festékleverődéssel.

(#52115) Mercutio_ válasza Studi (#52114) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak nekünk jött meg ma a fizu? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52116) Studi válasza Mercutio_ (#52115) üzenetére


Studi
addikt

Nekem biztos nem, mert én már 29-én megkaptam! :P Ami persze azt jelenti, hogy 10.-ére el is tudom költeni. :DDD

(#52117) MrChris válasza Studi (#52116) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olyan sokáig kitart? :D

(#52118) Studi válasza MrChris (#52117) üzenetére


Studi
addikt

Csak ha nem veszek fényképezőgépet a hónap elején. :DDD

.mf: tegnap láttam egy csinos, vékony hölgyet egy Kawasaki Ninján gurulni a Bartók Béla felé! Hozzád tartott? :K :))

(#52119) .mf válasza Studi (#52118) üzenetére


.mf
veterán

Akkor eltévedt útközben :(

Miért csinálok én ennyi képet?... Most nézem át a múltkori koncert képeit, gondoltam lett vagy 150-200, hát a fenét... 460. Na most ezt kéne ~25-30-ra redukálni, feldolgozni, de már a kiválogatás is... "de ez is jó... meg az is.. melyik legyen, a fenébe is?" :D

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52120) Studi válasza .mf (#52119) üzenetére


Studi
addikt

Én is elveszek már itt a feldolgozás közben. Aztán meg kapom, hogy "miért nem láttuk még a képeket"?
Ha meg valamit kiszórok, mert életlen / kilóg a fika a gyerek orrából/totálsz@r, akkor jön a "ésazholvaaminolyancukinmosolygott"? :D

(#52121) MrChris válasza Studi (#52120) üzenetére


MrChris
nagyúr

le kell szoktatni az azonnalnézzükmegről. Használj egy ideig filmes gépet :)

(#52122) Mercutio_ válasza Studi (#52120) üzenetére


Mercutio_
félisten

Együtt végignézitek, egyből jelzed, ha valamelyik kép szerinted gázos és törölni kellene, ha OK, akkor gyalu.
Ezt követően csinálsz egy bestof almappát és abba bemásolod a szerinted ide való 10-20-30 (hetes nyaralásnál 100-150) képet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52123) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Azt hiszem a hátra lévő néhány napban az E-M1 4k dolog még párszor állapotot fog váltani. :))

Elég jó bejelentések lesznek ezen a Photokinán, régen kapott ennyi újdonságot az m4/3 rendszer :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52124) MrChris válasza Lassú Víz (#52123) üzenetére


MrChris
nagyúr

majd kiderül hogy szóltak e az Olympusnak az Eoshd-től, hogy nem tudják megcsinálni :D

(#52125) need válasza Lassú Víz (#52123) üzenetére


need
addikt

de még nincs [vége]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#52126) k1csi válasza Lassú Víz (#52123) üzenetére


k1csi
senior tag

Ez az egész E-M1 4k történet több szempontból röhejes (már egy ideje).
Mindenesetre miután a Fuji is összeszedni látszik magát videóban, remélem azt a SW verziót adják ki amiben legalább a FHD-t szintre hozták (tuti több firmware van).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52127) MC Pite válasza .mf (#52119) üzenetére


MC Pite
veterán

Felismerve a problémát, nyaralásról (2 hét, include tenger, Velence,Garda tó, Tirol, Salzkammergut) alapból vagy 2000 képpel térnék haza (rengeteget túrázunk, vadásszuk a látványosságokat) - de 'csak' szűk 500 (meg külön kérésre volt egy portrésorozat ismerősről, kb 100 kép) képet készítettem ennyi idő alatt. És mivel kb soha nem nézzük vissza a képeket (egyszer még igen), egy ideje sokkal hamarább nyomok deletét, sokkal kevesebb képet hagyok meg. Amit elő is hivatnék akár az adott galériából.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52128) Danniel


Danniel
tag

LC1 ihlette az LX100-at (link). Most mar nagyon kivancsi vagyok, hogy milyen lesz. A speci nagyon igeretes, de vajon mi marad meg belole a vegere...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52129) Parci válasza Danniel (#52128) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, várakozások az egekben... de ez még nem is egy rossz forgatókönyv volna, mert ugyan állati drága lesz sztem, de legalább nem máshol spórolnak (kop-kop). aztán majd egyszer olcsó is lesz. meg annyira drága most sem lesz, kiváltja például a 12/2 és 12-35/2,8 obikat, jobb speckókkal :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52130) |AP| válasza Parci (#52129) üzenetére


|AP|
veterán

jó lenne, ha így lenne, de abban még mindig nem hiszek, hogy kiválthatná ezeket az obikat.
Ha tényleg 4/3-os szenzor lesz, ha tényleg akkora lesz a gép, mint mondják, ha az obi tényleg olyan fényerős lesz, mint mondják, akkor valahol egyszerűen muszáj elb@szni :)
Szerintem az obi rajza lesz az, ahol majd sikerül.

(#52131) Parci válasza |AP| (#52130) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, van rá sansz. lásd g1xm2. ami egyébként nem rossz cucc, egy ideje megbékéltem vele. ott is túl magasak voltak az elvárások.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52132) |AP| válasza Parci (#52131) üzenetére


|AP|
veterán

nemrég én is megnéztem újra pár tesztet róla. Annyira nem vészes, de az előzetes spec. alapján jogosan voltak magasak az elvárások.
Viszont még mindig nem láttam tőle RAW fájlokat, csak (szerintem) túlmosott jpg-ket.

(#52133) Danniel válasza Parci (#52131) üzenetére


Danniel
tag

Na elvarasok aztan tenyleg vannak:

"This camera is a truly 20years best camera. The lens 1.7 2.8 is a spectacular.
With this gem Panasonic rise a top of market and this become a gold-master camera with pro photo and video features. Terrible storm coming on other manufacters -4 day"

Meglatjuk. Meg ha minden bele is kerul, akkor is - mint ahogy mar felmerult - meg mindig kerdes lesz a kepminoseg...

Az ara amugy nem is zavarna annyira (esszeru hatarok kozott, ne verje az EM1 arat), mert ha tenyleg jo, akkor nem kizart, hogy lecserelem a teljes cuccomat ra. De persze ez meg nagyon a jovo zeneje... Elobb jojjon ki es tesztelje MLaca. Vagy vegyen egyet valamelyik nepper innen es szamoljon be a tapasztalatairol :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52134) Parci válasza Danniel (#52133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, mekkora fórumpisti írta ezt a kommentet... :W (amíg nincs a panának normális disztribútori hálózata, nincsenek ott a polcokon, nincs marketingköltése, addig lószart nem hódít meg, nem hogy a piacokat)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52135) Ijk válasza Danniel (#52128) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tehát mégis van remény hogy a Panasonic kitör a kommerszből? Valószínűleg a Leica keze is benne van, ez jó dolog a fényképezőt, obit tekintve, rossz az árazást. LC-1 baromi sokáig tartotta a magas árát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52136) k1csi válasza |AP| (#52130) üzenetére


k1csi
senior tag

ha tényleg akkora lesz a gép

Azért a rumors alapján annyira nem pici az LX100, kb. fél centivel keskenyebb mint a G1xmkII azaz kb. 6 cm (szóval ez is inkább csak kabátzseb).
Viszont mindenütt fényerősebb mint a Canon és még ha 2.2 crop-al számolunk annak az optikának kb. 14MP körül kellene kirajzolni (a Canonnak jó, ha 8 összejön), úgy hogy méretben max. akkora lehet mint a Canon, de inkább kisebb. Persze kisebb az átfogása, de ez akkor is elég nagy bravúr lenne.

Abban viszont Parcival értek egyet, hogy a gyengébb (vagy mondjuk úgy kompaktosabb) rajz ellenére nem egy rossz kompromisszum a G1xmkII sem (bár pl. a Canon videós szempontbol kifejezetten harmatos így 2014-ben, egy sima FHD alap fps-el).
Valahogy nehezen tudok megbékélni a nem cserélhető obis semi-kompakt kategóriában az ekv. 70mm körüli véggel.

Röviden: Nálam az LX100 még mindig a túl szép, hogy igaz legyen csoportba esik a jelenlegi speckó alapján vagy ha a speckó igaz akkor a rajz lesz itt is kompaktos.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52137) Parci válasza k1csi (#52136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy mi az a "kompaktosabb" rajz, én arra céloztam, hogy nem kimondottan éles a canon obija. de egyébként nem is vacak, nex vázra már jónak számítana :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52138) arn


arn
félisten

400got irtak... csak mft vaznak testesebb lenne, viszont maga az obi is lehetne onmaga ennyi. szvsz vhol a gx es a gm kozott lehet meretben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52139) schawo válasza arn (#52138) üzenetére


schawo
titán

Kíváncsi vagyok, hogy az LX100 méretei alapján mikor jelölik a Panasonic fejlesztőcsapatának vezetőjét fizikai Nobel-díjra. Úgy tűnik újraírják a Newtoni fizika alapjait.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52140) Ijk válasza k1csi (#52136) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez jóval kisebb mint az LC-1. Miért nem mernek bevállalni egy tökösebb kompakt vázat? Értem én hogy miniatürizálás, de most komolyan számít 1-2 centi és 200g egy olyan gépnél amit úgysem tudsz zsebrevágni? Cserébe viszont az ergonómiája pocsék.
Méretek alapján szerintem akkora kamu ez az egész rumor, de legalább még pár napig mindenki beszél róla. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52141) MC Pite válasza schawo (#52139) üzenetére


MC Pite
veterán

+1 :D
Jó olvasni ezt a pörgést egy kis kompakt körül. Ha szavaznánk és abba a rublikába tenném az ikszet hogy kijön egy jó gép, de a forradalom illetve a koronázás megint elmarad.
3-4×átfogás, nem kicsi szenzorméret, jó fényerő, kompakt méret... Max hármat lehet szerintem választani, nekem úgy tűnik hogy X30/RX100/G1X/X100 már kimaxolta a saját kategóriáját. De a remény hal meg utoljára, mivel a szenzorok fejlődnek, meg a kompletten méreten is tudnak lassan reszelni, 5-6-x év és egyel kisebb testbe beleférhetnek a mostani cuccok talán...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52142) schawo válasza MC Pite (#52141) üzenetére


schawo
titán

Az LX100 objektívje forradalmi újítást hordoz magában. Felületi fénytörés helyett parányi, néhány grammos (:DDD) fekete lyukak segítségével görbíti a teret a szenzor előtt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52143) MC Pite válasza schawo (#52142) üzenetére


MC Pite
veterán

A grafén, teljes felületen pdaf-es, 4 alapszínes, hajlítotés stabilizált szenzor előtt, akartad mondani ;] És lehetőleg vario obi lesz; 35mm alap, meg azt ezt kétharmadoló illetve a kétszerező lencsetagot külön tolja be a gép.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52144) arn válasza schawo (#52139) üzenetére


arn
félisten

Az nyilvanvalo, hogy vmelyik allitas nem igaz a parameterek kozul. Vagy a meret, szenzor, fenyero, atfogas buko.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52145) Parci válasza schawo (#52142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon belelovallod magad ebbe, aztán nehogy lepődés legyen hétfőn... ;) (nincs semmi infóm sajnos)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52146) k1csi válasza Ijk (#52140) üzenetére


k1csi
senior tag

de most komolyan számít 1-2 centi és 200g egy olyan gépnél amit úgysem tudsz zsebrevágni?

Azért ez függ attól is, hogy mekkora zsebről van szó, és ekkor a G1XmkII ill. az LX100 is nagyon határon van. Van ahova max. 1 kompaktot tudok vinni szóval ha az már akkora mint m43 két pici obival (amim most is van) akkor nem vagyok sokkal előrébb. Ez pedig a kompromisszumkézségemen is sokat dob.

De lehet neked sosem fordul elő ilyen szitu, azaz nem is feltétlen érted nekem mi itt a poén.
Egyébként kár, hogy ezek a japán cégek csak trendekben élnek (most a nagyszenzoros, extra fényerős, de kisebb átfogású, dönthető kijelezős kompakt a trend, szóval ebből dömping lesz). Pl. a dönthető kijelzőt a kiforgatható helyett kifejezetten sajnálom, vagy pl. mostmár az átfogásban is kezdenek a ló túlsó oldalára esni (bár az induló ekv. 24mm-nek örülök).

Parci
A kompaktosabb rajz nálam is azt jelenti, hogy nem elég éles ill. bár JPG-ben teljesen kiszedik a CA-t a nyomokból látszik, hogy volt rendesen. Ennek ellenére vsz. pl. a 12/2-től nem áll annyira messze (teljesen nyitva, a 12/2 rekeszelve szépen javul).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52147) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Sziasztok!
Ha már gomba menő:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#52148) jjeahh válasza n.andras74 (#52147) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tintagomba? :D amúgy a füvet kicsit lenyírhattad volna, de tom, ez nem kezdő topik :D egyszer ettem ilyent, állítólag alkohollal keverve kikészít

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52149) n.andras74 válasza jjeahh (#52148) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Nem bántottam, ahogy találtam lelőttem a képet...Finom volt...Nagy gombász lettem:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#52150) n.andras74 válasza n.andras74 (#52149) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Amúgy én mindig kezdő maradok:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.