Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52501) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

samsung 300/2,8? érdekes stratégia... csak én nem értem? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52502) Ear001 válasza ROBOTER (#52500) üzenetére


Ear001
addikt

Ez tökéletesen igaz. :R

(#52503) k1csi


k1csi
senior tag

Feltettem a 2.0-ás E-M1 firmware-t (Digital Camera Updater). Az összes beállításom visszaállt gyárira...
Viszont valamelyik beta teszter ("nabilfathi15" twitter) feltette a videó javításokat is tartalmazó firmware-t a netre.
Elvileg csak annyi, hogy megfelelő névvel be kell másolni DCOLYMP könyvtárba az SD kártyán és OK gombot nyomva be kell kapcsolni a gépet.
Szerintetek? Hivatalos Oly vélemény?

Egy LightSnowdev illető meg el is kezdte módosítani...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52504) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Aki fekete dobozos 45 obit keresett eddig, most talál az irányjelzőn jó áron.

(#52505) Studi válasza Parci (#52501) üzenetére


Studi
addikt

300mm/2.8 egy 28 megapixeles BSI szenzoron? Két jó fényerejű zoommal, 85/1.4 portréobival? Elég komoly irányt vett náluk a rendszerépítés. A pro telezoomra, fix nagytelére az Olynál már évek óta várunk...

(#52506) ROBOTER válasza Parci (#52501) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én most úgy vagyok, hogy kell egy hónap mire mindent feldolgozok amit most bejelentettek, hogy egyáltalán egyértelmű legyen az irány, mire vágyok ezek közül.

(#52507) ROBOTER válasza Studi (#52505) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szinte biztos, hogy bérgyártó, bértervező van mögöttük.

Mint ahogyan az M.Zuiko 75/1.8 is Sigma patent. Nem hiszem, hogy a Samsung bevállalt egy új fejlesztőcsapatot, aki egy ilyen kategóriás obit összedobott. Itt van valaki a háttérben. Sigma vagy hasonló.

Ráadásul ez a 300/2.8 nagyon nem egy prototípusnak néz ki, a mechanikai kivitele abszolút Pro kategóriás a képek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#52508) Studi válasza ROBOTER (#52507) üzenetére


Studi
addikt

A végeredmény szempontjából az szinte mindegy is, sőt, talán még jót is tesz, ha nem maguk állnak neki, hanem valaki olyan, aki látott már jó objektíveket. Ami viszont látványos, hogy eléggé rányomultak a komolyabb cuccokra, a korábbi Androidos okoskamera vonallal szöges ellentétben.

(#52509) ROBOTER válasza Studi (#52508) üzenetére


ROBOTER
addikt

Adhatnának a Canonnak egy szenzort....

(#52510) ROBOTER válasza Studi (#52508) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szófosásom van, bocs: szóval az ijesztő picit, hogy a gép specifikációját végigolvasva mindent belepréseltek, amit csak létezik. Ez állati régen tervezik, fejlesztik. Ahogyan egy 300/2,8-at sem lehet ebben a kiviteli minőségben 2 hónap alatt tető alá hozni.

4K videó + USB 3 + ac-s WiFi + 15 kép/sec 28 megapixelnél (Milyen prociteljesítmény kell ehhez? A duplája az 1Dx-ének!)

[ Szerkesztve ]

(#52511) Lassú Víz válasza k1csi (#52503) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A gyárira visszaállást írták. Nem bug, feature ;]

Kell, hogy legyen valami ami miatt most nem jött a videó upgrade, pl. stabilitási ok. Majd ha az E-M1 annyit ér mint most az E-P1, akkor esetleg hajlandó leszek kísérletezni kiszivárogtatott firmware-ekkel, addig meg marad a gyártó által tesztelt, ellenőrzött.
Ha most lenne elvárás a 4K meg a többi videóképesség, akkor Pana,

Szerk: de lehet Samu ahogy ROBOTER-t olvasom.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52512) k1csi válasza Lassú Víz (#52511) üzenetére


k1csi
senior tag

Jó kis feature...kösz Oly.

Egyébként írták is, hogy 16 perc után kikapcsolt a gép (ha jól emlékszem; tegyenek be egy időkorlátot és kész).
Viszont nem látom, hogy ez miért akadály, hogy a fullHD-t rendbetegyék (normális codec, 25p, 50p, 60p stb).
Megkérdeznék pl. a vásárlóikat ki hány art filter áldozna be érte, nem tudom ki hogy van vele de én az összeset (látatlanban eddig még egyet sem próbáltam...) és becsszóra megigérem, hogy a jöveben se fogok sírni egyért sem ;) .

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52513) Studi válasza ROBOTER (#52510) üzenetére


Studi
addikt

Ja, persze, én sem gondoltam, hogy ezt idén januárban találták volna ki, de a váltás elég élesnek tűnik. Korábban dobálták az okosfényképezőgépeket, még az NX rendszerbe is hoztak egyet. Most meg gyors egymásutánban jön egy high-end és egy pro váz, pro zoomok, és egy pro nagytele. :R

Mióta várunk az Oly nagytelére? És az lesz ugye 300/4@mft, ez 300/2.8@APS-C. A régi obikkal az Olyn azért döcög a PDAF, a Samu persze még nincs tesztelve, de a kétszáz körüli PDAF pont elég jót sejtet.

Amikor volt pár hete a 40%-os Samu NX30 akció elég komolyan elgondolkoztam, hogy beszerzek egyet. Ezekkel a cuccokkal a Samsung számomra végleg megérkezett.

(#52514) lenan válasza Studi (#52513) üzenetére


lenan
aktív tag

a palacsinták sem rosszak, a 30-as kiemelkedően jó, kb. ugyanazzal a doffal mint az 1.4/25 50 ezerért

(#52515) Parci válasza ROBOTER (#52510) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, elég morcos az nx1. kérdés ugyanakkor, hogy tényleg ilyen jó is lesz-e. a samsung profi abban, hogy nagyon erős a speckó, de "csak" az. ezzel együtt komolyan odaléptek a "mirrorless dslr" témának. ami csak azért rizikós szerintem, mert egy darab mirrorless nikon vagy canon váz kell hozzá, és minden szél ki van fogva a vitorlából. ezek a komolyabb obik ugyanis se nem kisebbek, se nem könnyebbek, se nem olcsóbbak a klasszikusoknál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52516) Parci válasza lenan (#52514) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon agyaltam, hogy vegyek-e egy 30-ast itt a hardveraprón egy hónapja (35k volt). mellé egy 10-es halacska és egy 16-os nagylátó, meg a 45-ös 3d... na ezen a ponton jöttem rá, hogy nem, maradok a csúcskompakt elképzelésnél :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52517) Studi válasza Parci (#52515) üzenetére


Studi
addikt

A top vázaknál az Oly (kevésbé), Pana (erősen) is hozza a "mirrorless DSLR" külsőt. De emellett ők is beléptek a fancy retro-like vonalba is az NX300-al, NX3000-el. :)

Más:
Letisztult külső, fullfrém(?), kéne. :)

(#52518) ROBOTER válasza Parci (#52515) üzenetére


ROBOTER
addikt

Már eleve egy fix 300/2.8 egy nagyon érzékeny műfaj, célszerszám.

A sportpálya melletti hivatásosoknál (aki rendszerint nem maguk döntenek a márkáról) vagy az alaposan előkészített természetfotós helyzetekben (ahová elég a 300mm APS-C-n) valahogyan nehezen képzelem el a Samsungot. Egy $3000-4000 közötti obi pedig nehezen veti meg a lábát a hobbisták között.

Egy 400mm 5.6 sokkal népszerűbb lehetne, vagy egy 200-400mm 5.6 zoom, ami megközelíthetné a fix minőségét 400mm-en.

Fura kezdés.

(#52519) .mf válasza ROBOTER (#52500) üzenetére


.mf
veterán

S egy makro-közgyűrű? Igen, kicsit macerásabb, mert obit le, közgyűrűt fel obira, közgyűrűs obit fel gépre; de már a 10 mm-essel is elég kicsi lesz a legkisebb tárgytáv, tetszőleges obival működik, és elég kicsi darab, hogy beférjen a táskába.

---

Hja, érdekes nézni, ahogy a Fuji hozta ki a sorát, s most a Samu is belehúzott, sőt, még a Sony is meglepő módon eddigi szokásával szemben újabb gép helyett obikat jelentett be, pár nappal ezelőtt kettőt (16-35, 28-135), most meg négyet (24-240, 28 + 2db előtétlencse, 35 f1.4, 90 f2.8 makró). Majdhogynem többet, mint a NEX rendszerhez eddig összesen :DDD Jó, olyanok, amilyenek (főleg lónagyok), de önmagukhoz képest haladás.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52520) Parci válasza ROBOTER (#52518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, a pro vonal az utolsó hely, ahol a canikon mellett próbálkozni érdemes, tényleg nem értem őket. nyilván brandet építenek, de mi a tényleges cél? vagy ez olyan, mint a sony, minden létező kategóriában kihoznak ezer dolgot, hátha valamelyik betalál?

az a vicc, hogy közben a samsung gépek menüje tök jó és letisztult, az obikínálat szerintem sokkal értelmesebb a sony-énál. viszont reklámjuk semmi, koncepció látszólag semmi.

fura hibrid

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52521) Parci válasza .mf (#52519) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sony látszólag arra fogad mirrorless-ben, amire a nikon dslr-ben: nem kell a pro aps-c, nyomjuk a usereket az ff felé. a szenzortechnológia fejlődését figyelembevéve fura elgondolás, a nikon is hülyére szivatja a dx usereit, miközben belőlük él(t).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52522) ROBOTER válasza .mf (#52519) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sajnos az a tapasztalatom, hogy a tükörnélküli cuccoknál a közgyűrű nem megoldás. A nem makró obikkal párosítva brutálisan és nagy felületen elromlanak a képszélek. Nem mondom, hogy használhatatlan, de látványos, figyelni kell a témára, rekeszre.

Ezért kritikus az egész m4/3-ban a makró, annak univerzális használata, hogy lehetőleg ne kettőzzünk meg gyújtótávolságokat (pl. 45 portréra + 45 makróra). És még makró obiknál sem olyan tökéletes a közgyűrű.

A régi Oly 50-200 SWD vagy a C 70-200 4L IS közgyűrűvel álomjó volt.

(#52523) Parci válasza Studi (#52517) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Strictly limited to 600 examples worldwide, the cameras and lenses of the Leica M Edition 60 feature unique matching numbers between 001/600 and 600/600. The M-Camera bears the additional engravings ‘Leica 60’ and ‘Leica Camera Wetzlar’ to indicate the special significance of the edition."

ebben minden benne van, ami miatt nem csípem a leicát (pedig tényleg ügyesek és a T egyébként tök innovatívnak is tűnik)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52524) lenan válasza Parci (#52523) üzenetére


lenan
aktív tag

minden benne van ami miatt szeretem:-) (illetve semmi sincs benne)

(#52525) schawo válasza Parci (#52520) üzenetére


schawo
titán

Ugyanazt a marketing utat járják, mint ami a telefonos vonalon bejött. Csinálj minél több, minél magasabbra értékelt készüléket, és akkor majd megindulnak az alsóbb kategóriás értékesítések is. Az NX30-val már ráléptek erre a vágányra, és az értékesítési adatokból az jön le, hogy itt is működik. Akkor tesznek rá még egy lapáttal az NX1-gyel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52526) Mercutio_ válasza ROBOTER (#52497) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legalább a csivavákat is ritkítaná.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52527) ROBOTER válasza Mercutio_ (#52526) üzenetére


ROBOTER
addikt

:D

(#52528) Parci válasza lenan (#52524) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván "egy leicánál értelmetlen" (ebben is minden benne van, ami miatt utálom :DDD), de egy forgatható kijelzős, evf-es gépen sem kötelező nézni az lcd-t. befordítod, beállítod raw only-ra és kész. tudom, tudom, "egy leicához képest ez tök értelmetlen, nem vágom az egész lényegét, ha ilyeneket írok" :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52529) Mercutio_ válasza ROBOTER (#52507) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt 2-3 közös évük a Pentax-szal, annak obis részlegével is kooperáltak, nem lennék meglepve, ha néhány csalódott mérnök átnyergelt volna hozzájuk a tudással együtt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52530) .mf válasza Parci (#52521) üzenetére


.mf
veterán

Igen, ez most már tisztán látszik, csak ezen bejelentések előtt még az FE-vonal is csak a levegőben lógott, s a NEX sorsa fenyegetett (több váz, mint obi). Most már legalább tudjuk, hogy komolyan gondolják.
Engem kevésbé zavar az, hogy FF-et nyomatják -- én legalábbis úgy érzem, hogy m4/3 után az lenne a következő minőségbeli ugrás; és az A7-esek egész versenyképesen is voltak árazva, angol árakat nézve az A7 most is ~20%-kal olcsóbb, mint a D610 és 6D, és nála csak ~10%-kal kevesebb egy EM1.
Nekem az nem tetszik, hogy minden olyan lónagy, még FF-mércével is (kivéve a 24-240-est, az az átfogásához képest egészen kompakt). Ha már mirrorless és kisebb-kompaktabb váz, akkor a tükrösnél is nagyobb obikkal így értelmét veszti, mert még a fogásán is ront. Itt az LX100 legújabb példának, meg előtte a 12-32, 20, vagy akár még Sonynál is a 16-50, hogy egész kompakt méretben is ki lehet optikailag korrekt obikat hozni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52531) MC Pite válasza Parci (#52520) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy apró csavar hiányzik a gépből, berakjuk, és meglátod: MI a samut... nem tartjuk sokra.
Tőlünk keletre kb mindenütt állati nagy prémium isten brandként kezelik a samsung! Apple/Fuji? Azamiaz? Samsung, aaaaz menő. Vinni fogják mint a cukrot, mert az isteni samsung über cuccal áll elő, és a 3-4 éves dslr szerkókat dobják majd emiatt a kukába, mert ez menő.

Itt úgylátod nulla marketinget tol a samu. Románoktól/ukránoktól oroszokig, indiáig a csapból is a samsung folyik, nálunk sosem(vagy ritkán) látott távközlési meg fotós cuccokkal, tabletek, notik, audio/videó cuccok. Drága profi reklámfilmek, hajlított mindenféle extrás tévéken, giga kijelzőkön. 2-3 éve nagyon agresszven tolja a samu, és a kelet apple-je lett. Nekik ez olyansmi, mint nálunk a német buzulás, vagy hogy ami japán az jó. Sem német, sem japán cuccra nincs sokuknak pénzük, így eleinte kicsinek tűnő résbe törtek be, amit már pincétől a padlásig vezetnek; és ami samu, az csak jó lehet. Nyilván van a samunak egy csomó prémium cucca is már ehhez, mintás, bőrös, köves, fém exkluzív dolgok tucatja.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52532) MC Pite válasza lenan (#52524) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha evf van, minden van, a hátsó kijelző amúgy sem ér sokat (ha van evf). Bejön.
Saját gépeimen a hátsó kijelzőt azért kell általában bekapcsolnom, hogy mutassak valakinek valamit, de páromnak is csak evf-ben mutatom már rég, ismerősök még erre nem értek meg, nekik kijelzőn kell látni :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52533) Studi válasza MC Pite (#52532) üzenetére


Studi
addikt

EVF... :)) :))

Ennek üveg bele nézőkéje van, kérlekszépen! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52534) MC Pite válasza Studi (#52533) üzenetére


MC Pite
veterán

Ja, ovh, semmi evf vagy hibrid huncutság? Akkor b***k meg, maradok az X100nál :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52535) jjeahh válasza Ijk (#52476) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mindíg lehet fejleszteni

madgie: ideje visszatérni mft-re :DDD vagy vótmá?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52536) .mf válasza jjeahh (#52535) üzenetére


.mf
veterán

:Y :C

Csak ne lenne 586 g (plusz napellenző), meg várhatóan 1000-1500 EUR...
Nagyon hiányzik egy fényerős UWA a rendszerbe; de mégjobban egy fényerős, megfizethető UWA.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52537) madgie válasza jjeahh (#52535) üzenetére


madgie
titán

Jól néz ki, de nagy, és drága lesz.

(#52538) k1csi válasza .mf (#52530) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem teljesen értem a gondolatmeneteket.
Mindig az kerül elő, hogy ha tükörnélküli akkor ha nagy a váz és legfőképpen az obik (közel akkora minta a tükrös) akkor mi értelme. Mintha a tükör nélküli rendszerek egyetlen legfontosabb értelme a kisebb méret lenne.
Holott a tükör, segédtükör, mechanikus zár, AF szenzor stb. behoz egy csomó drágán gyártható (precíziós)/ érzékeny/korlátozott élettartalmú elemet.
Az elektronikus zár, a szenzorra integrált fázis AF mind olyan lehetőségeket nyit meg (zársebesség, fókuszpontosság, max expó szám stb) ami egyébként fizikai korlátok miatt nem lehetséges tükrös esetében.
Azaz egy jó MILC képes meghaladni (vagy idővel képes lesz) minden szempontból a pro kategóriás tükrösöket. Ott ahol a méret nem annyira számít, viszont az ergonómia, az fps, a top fókusz stb. még mindig.

A Sony nem feltétlen ismerte ezt fel, vagy sokkal inkább vaktában lövöldöz. Az obikhoz aránytalanul pici váz, kaotikus obi kihozatal stb.
A Samsung viszont legalább akkora elektronikai óriás mint a Sony és ha az kell, hogy gyorsan kiolvasható szenzor legyen simán le tudják gyártani. Ha gyors processing, sok kis fogyasztású RAM kell mind megvan. A fókusz gyorsasága/pontossága meg MLC-ben ezen múlik. Félvezető technológiában rendesen ott vannak.
Ha kell, tudják önteni a pénzt obikba is. Bérbe terveztetnek/gyártatnak stb.
Ha valami nem optimálisan oldható meg üveggel, hanem digitális feldolgozással megint vissza tudnak nyúlni az elektronikai hátterükhöz.

Persze lehet csak véletlen belenyúltak, de nem kizárt sokkal tudatosabb ez. Nem tudhatjuk, lehet ők is azt a szerencsétlenkedést fogják bemutatni amit a Sony évek óta.

Ja az hogy nekünk hobbi szinten nem a hatalmas obik a pro kategóriás speckós vázak kellenek, hanem inkább a mobilisabb. Most úgy tűnik nem erről szól a történet. Ha nagyon akarnak ilyet is fognak tudni/tudnak gyártani.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52539) arn


arn
félisten

minden adott, hogy minden szempontbol jobb vazat csinaljanak, mint egy slr, annak korlatai nelkul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52540) MC Pite válasza arn (#52539) üzenetére


MC Pite
veterán

Megcsaptok ha megint példának hozom fel az 1V3-at, mint komolytalannak álcázott komoly kis gép... Ha a samu meg a nikon kicsit megfeszül, akár az oly/pana/fuji-t is leléphetik(de minimum beérhetik) A pana mostani 1-2 húzása is már-már meglepő volt, fél éve nem tippeltünk volna ilyen telefonra, kompaktra - dolgoznak a fiúk a bányában, mi meg csak lesünk :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52541) madgie válasza k1csi (#52538) üzenetére


madgie
titán

A samsung kitűnő bérgyártó, de ha saját márkás cuccairól van szó, akkor az mind kapufa.

(#52542) Lassú Víz válasza madgie (#52541) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A nagyok/régiek hatalmas előnyben vannak. Csináltak és csinálnak egy valag ipari szabadalmat, amiknek sokszor az a célja, hogy más ne gyárthasson konkurens terméket még akkor sem, ha ők sem fogják azt megvalósítani. Emiatt nem csodálkozom azon, hogy a később jövőknek csak a kapufa marad saját márkára.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52543) rumos14 válasza Parci (#52501) üzenetére


rumos14
nagyúr

rákerestem, de csak egy 2011-es rúmort találtam van új infó?

(#52544) Studi válasza rumos14 (#52543) üzenetére


Studi
addikt

Itt pedzegetik, 2015-ös bejelentéssel.

Ja, ez is régi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52545) p_adam válasza rumos14 (#52543) üzenetére


p_adam
addikt

(#52546) rumos14 válasza p_adam (#52545) üzenetére


rumos14
nagyúr

kifehéredett mint Jacko [link]

dpreview-n szoktam nézni az újdonságokat, de most lemaradtak.

[ Szerkesztve ]

(#52547) .mf válasza k1csi (#52538) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem érted jól ezt a szempontot is, csak megint hozod a provokatív oldalad :P
Nem a váz képességeiről volt szó, hanem az obik méretéről. Nézd meg a 35 f1.4-est - balról a harmadik, közel akkora, mint a balról első, 24-240 f3.5-5.6 túraobi. 35-ös fix létére egy kiaszott beercan zoom méret, egy gyárkémény. Egy prizmás-tükrös filmes gép teljes mérete obival jóval kisebb volt, mint amik mostanában kijönnek, pedig itt még tükör és prizma sincs. Hogy a Lajkát ne is említsük, pedig igazából ahhoz kellene mérni a dolgokat, mint FF + mirrorless, kicsi, de jó üvegekkel. Jól mutatja, hogy mit ki lehetne hozni. De minek, ha azt is meg lehet csinálni, hogy Cájsznál leveszik a polcról valamelyik százéves elrendezést, a seggére még rátolunk egy bázistávolság-adaptert, hogy még véletlenül se kelljen hozzányúlni, és kész. Miközben a Pana az LX100-hoz az LX7 lencserendszerének egyszerű felnagyítása helyett áttervezi az egészet, és úgy növelték a szenzorméretet kb. duplájára, hogy közben az obi nem csak mindössze 30%-kal lett nagyobb, de még a fényereje is nőtt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52548) p_adam válasza .mf (#52547) üzenetére


p_adam
addikt

Nem véletlen hogy ekkora lett, valószínűleg nagy felbontásra tervezett mint az Otus, valószínűleg ehhez hasonlít majd, csak könnyebb lesz és AF-el ellátva. Nagyobb üveghez valószínűleg olyan motor is kell.
Nem sok köze van a régi designok-hoz ezért nem helytálló az összevetés, inkább középformátumhoz lehet majd hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#52549) arn válasza .mf (#52547) üzenetére


arn
félisten

Kerdes milyen es mennyit korrigalnak swesen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52550) gorgo válasza jjeahh (#52535) üzenetére


gorgo
őstag

videósoknak jó lesz.
Azért nem baj hogy ilyeneket terveznek mft-re sosem lehet tudni, hogy nem csavarok rá a végére 4 év múlva egy GM9-et... :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.