Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52451) jube7


jube7
tag

Sziasztok, elérhető az E-M1 2.0 firmware , (ez minden beállítást lenulláz), és van új a 60mm-es makróhoz is.

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#52452) ROBOTER válasza Tin_Shield (#52449) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi! Ez megnyugtató!

(#52453) Studi válasza ROBOTER (#52448) üzenetére


Studi
addikt

Mindent el lehet távolítani... ;] :DDD

(#52454) MrChris válasza silmatauki (#52447) üzenetére


MrChris
nagyúr

köszi, hát ez elég szomorú, 10 rugó egy megfelelő fényű 'körte'. Legalább 12db kéne tartalék nélkül az 120e. Abból 400db hagyományost veszek ami évi 4-5 db cserével számolva 90-100 évre elég, a lakás villanyfogyasztásán kb 2-3%t spórolok...na nem offolok

(#52455) Parci válasza MC Pite (#52446) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel együtt eléggé seggberúg mindent a d750 képminőségben (810-et leszámítva). az meg annyira nem meglepő, hogy egy milc topikban inkább a kompaktok/milc-ek mennek. nézz át a nikon dslr topikba.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52456) madgie válasza Parci (#52455) üzenetére


madgie
titán

Onnan már kiutálták.

Ohh wait... ;]

(#52457) Mercutio_ válasza Studi (#52453) üzenetére


Mercutio_
félisten

A héten tiéd a sárga póló trollsapka!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52458) jjeahh válasza Parci (#52455) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én pl. letojom, hogy dslr vagy milc, egyszerűen a mai fejlettebb vázak mellett egy d750-el túl sok kompromisszumot kellene bevállalnom cserébe a fenomenális képminőségért, aminek aztán valszeg a felét sem használnám ki :D persze kinek a pap, kinek a papné...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52459) Parci válasza jjeahh (#52458) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne kezdjük most ezt el, nem én térítek, hogy vegyen mindenki dslr-t, hanem pite kommentjére reagáltam. nyilván nem itt lesz népszerű a cucc. azért az eladási statisztikákat is érdemes megnézni, tutira több fogy majd belőle, mint az új x100-ból...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52460) jjeahh válasza Parci (#52459) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez igaz, mondjuk a statisztikák szerint valszeg Britney minden idők legjobb popénekesnője :DDD de én nem is akartam vitatkozni, csak egy szubjektív vélemény volt :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52461) arn


arn
félisten

Az slrel kapcsolatban majd akkor fog kiborulni csak a bili, ha mar a laikus szamara is egyertelmu a lemaradas. Itt azert meg nem tartunk meg :) de akkor meg egy huszarvagassal lecserelik evfre azt kesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52462) MC Pite válasza Parci (#52455) üzenetére


MC Pite
veterán

Járok oda is, meg a 750es bejelentő topikba is; azért mondom hogy LX100ra 100× akkora felhajtás van.
A D750 mindenféle fórumos hájpolás nélkül is fogyni fog mint állat. Bár, nem tudok olyan gépet elképzelni amit megfelelő márkalogóval ne lehetne eladni... (Nem azért mert ez a gép rossz, jó az(!), max kicsit más vártunk.)

mazsi: Igen, onnan is...

Mercutio_, sárga póló, hííí, most hogy eszembe juttattad a Dobogókői csúcstámadásról el is feledkeztem hogy mikor jön meg a sárga pólóm, de jó hogy szóltál :D

arn: A nikon azért folyamatosan demózza hogy nem ülnek a seggükön, ha az 1V3-at átültetnék apsc-re, eléggé odabaszna (persze a fő előnyük, az obipark kérdéses hogy fasza lenne-e hibrid af mellett). Kivárnak, amíg a csatoggók jól fogynak, nem izgulnak.

Ha elsiklanánk véletlenül felette mikor megjelenik LX100 vs akármelyik mft első teszt (egy palacsinta zoom, egy pro zoom mondjuk pont érdekes lenne az ellenében) akkor szóljatok odaát is, köszi :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52463) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Furcsa feliratok a 40-150 videójában:

(#52464) jjeahh válasza arn (#52461) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a laikus számára valszeg mindíg az lesz sztem egyértelmű, hogy a dslr nagyobb, a nagyobb meg komolyabb :P ugyanez van bridge-szuperzoom vs csúcskompakt fronton is, a milyen kompaktot topikban szinte minden júzer ezzel kezd: kéne egy "komoly szuperzoom..." aztán ha elmeséljük neki, hogy az minden csak nem komoly és ajánlunk csúcskompaktot általában az van, hogy oké, de ez a mütyür nem szimpi valamiért...miért is? mert valszeg nem néz ki vele fotografinak. szal sztem ennek sosem lesz vége, de végülis az ő gondjuk, max majd minden fotografinak kinéző júzer lesz amatőr, és a nem fotografinak kinéző emberkék lesznek az igazi fotografik :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52465) Studi válasza ROBOTER (#52463) üzenetére


Studi
addikt

Csúnyán felcserélték.

szerk: de jó lenne egy ilyen telekonverter a 60-as makróhoz is. :(

[ Szerkesztve ]

(#52466) jube7 válasza Studi (#52465) üzenetére


jube7
tag

Nekem az 50/2-es makróhoz van, sőt kétszerező is! :)

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#52467) jmakk válasza Studi (#52465) üzenetére


jmakk
őstag

De az sem lenne rossz, ha kiadnának egy 100-120mm körüli makrót.

(#52468) Studi válasza jmakk (#52467) üzenetére


Studi
addikt

Na igen, a tegnapi hír alapján a Pana is a rövidebb irányba viszi a makrót, pedig az ekv ~200mm körüli táv nagyon jó lenne!

(#52469) jmakk válasza Studi (#52468) üzenetére


jmakk
őstag

Végül is az új Oly telezoomban benne van a tartomány. Csak a félmilla nem annyira tetszik benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52470) |AP|


|AP|
veterán

Tegnap azért kicsit megforogtam a GM5-ön. Azon agyalgattam mennyire sajnáljam, hogy a GM1-be ezek az újítások nem kerültek bele.
Külső vakut nem használok (mondjuk beépítettet sem), tehát a vakupapucs hiánya az nem zavar. Az EVF az viszont nagy királyság (by telenor), azért egy kicsit húzom a szám. Végül azzal tudtam megnyugtatni magam, hogy a hátrafelé kicsit kilógó EVF miatt nem tudom a gépet a padlóra fektetni teljesen vízszintesen és lőni például egy ilyet:

[link]

ez átmenetileg megnyugtatott :)

(#52471) .mf válasza |AP| (#52470) üzenetére


.mf
veterán

Viszont aláteszel két húszforintost, és a probléma máris megoldva ;]

Szép kép :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52472) Studi válasza |AP| (#52470) üzenetére


Studi
addikt

Két legyet egy csapásra: egy söröskupak épp jó alá. :DDD

Sajnos várható volt, a hogy Pana gyors frissítési ciklusa ezt hozza. Egyelőre gyedül a GH sorozat, és a GX7 nem kap villámgyorsan utódot, határozott újításokkal.

(#52473) |AP| válasza Studi (#52472) üzenetére


|AP|
veterán

nade templomban sörözni? :)

Egyébként persze, jobb a GM5, de még mindig nem bántam meg, hogy viszonylag korán megvettem a GM1-et.
Sokszor velem van és egy fényképezőnél mégiscsak ez a legfontosabb fícsör :)

(#52474) madgie válasza |AP| (#52473) üzenetére


madgie
titán

Ha borozni lehet, sörözni is.

(#52475) Studi


Studi
addikt

Olympus Open Platform Camera Kell ez?

A rendszer bővüléséhez talán. :)

(#52476) Ijk válasza jjeahh (#52464) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért a D750 nem éppen valami laikusnak szánt váz. Persze hogy nem olyan "izgalmas" mint az új kompaktok, mivel a dslr-eken már nem igen lehet látványosan fejleszteni.
Azért még mindig kapsz ezekhez a dinoszaurusz tükröshöz egy brutálisan jó FF érzékelőt, és igen komoly obiparkot.
Én sem akarok már tükrössel szaladgálni, de azért még mindig agyalok hogy nem adom el a D200 vázat, hanem kerítek rá egy 85 f1.8-at néha portrézni 70k-ért, amihez hasonló kaliberű jószág tükörnélkülire 300k körül van. De ez már tényleg elég off.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52477) madgie válasza Ijk (#52476) üzenetére


madgie
titán

Áh, mindegy. Minden nap minden órájára jut hasonló, belefáradtam.

[ Szerkesztve ]

(#52478) Studi válasza Ijk (#52476) üzenetére


Studi
addikt

Néha nekem is elborul az agyam, és azt mondom, hogy kell egy 5DmI + 85/1.8 portrézni, az egész már meg van 200 alatt. :)

Végül mindig arra jutok, hogy a 45/1.8 bármely 16 megapixeles mft vázzal bőven elég nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#52479) |AP|


|AP|
veterán

tudom, hogy nyitóár, előrendelés, meg minden, de azért van honnan esnie az árnak :)

bár ha úgy számolom, hogy 900EUR-ról volt szó, adok hozzá egy ÁFÁT, akkor nagyjából helyben vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#52480) .mf válasza |AP| (#52479) üzenetére


.mf
veterán

Az angol árak általában magasabbak szoktak lenni. Nézd csak meg akár pár dpr cikkben, ahol az USD, EUR és GBP árat is feltüntetik. EUR árnál 900-1000-re számítanék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52481) MrChris válasza Studi (#52475) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha a meglévő vagy kifutott gépeket tennék nyilttá az lenne az igazi open platform. Persze hülyék lennének maguk alatt fát vágni.

(#52482) Studi válasza MrChris (#52481) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom, ki ugrana rá erre a nyílt platform miatt. A mobiltelefonpiac vezető gyártói tuti nem: a Sony most jelentette be a sajátját, nyilván a saját üvegeihez. A Samsungtól várok hasonlót, de szerintem az az NX Mini lencséihez fog jönni. Alma biztos nem, Microsofttól sem várható ilyesmi, a többiek azért annyira nem erősek.
De jó áron csak megvennék egy ilyet, nem azért, mert bármi racionalitása van, csak mert geek vagyok. :D

(#52483) |AP|


|AP|
veterán

(#52484) .mf válasza |AP| (#52483) üzenetére


.mf
veterán

Pedig azt szokták mondani, hogy a piros pöttyös az igazi :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52485) Studi válasza |AP| (#52483) üzenetére


Studi
addikt

Várható volt. :)

(#52486) Mercutio_ válasza Studi (#52478) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, 45/1.8 "oszt jónapot" :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52487) Studi válasza Mercutio_ (#52457) üzenetére


Studi
addikt

Nem korai ezt kedden kiosztani, Mester? :R :DDD

(#52488) Ear001


Ear001
addikt

Esik is, hideg is van, na de ha a téma házhoz repül?

Kéretik nem pixelkukkolni, mert a 40-150 lencsén kívül volt még benne kétrétegű hővédő üveg is az ajtóban, amin keresztül sikerült exponálnom.

(#52489) schawo válasza |AP| (#52479) üzenetére


schawo
titán

Áfával 900 euróról volt szó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52490) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Érdekelne valakit egy fekete 14-150 napellenzővel és hoya UV szűrővel? írjon ma 16:00 ig.

[ Szerkesztve ]

(#52491) lenan válasza |AP| (#52470) üzenetére


lenan
aktív tag

Borromini, Róma? - a világ egyik legszebb pici temploma

(#52492) Mercutio_ válasza Ear001 (#52488) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kendermagos?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52493) ROBOTER válasza Ear001 (#52488) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nálunk a lakóparkban jelent meg az A. nisus, és galambokra vadászik. Néha csak nézek az erkélyről, amikor elhúz. Az utca meg tele van galambcsontvázakkal.

(#52494) Parci válasza ROBOTER (#52493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

belőle kéne a városokba sok száz, ezer! :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52495) |AP| válasza lenan (#52491) üzenetére


|AP|
veterán

:K

Minden tömve volt a városban, itt meg nem volt senki. Ezért is tudtam nyugodtan fényképezni, otthagyni a gépet a templom közepén a padlón.

Ez is ott készült, lejárat a kriptához.

(#52496) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Örülnék ennek a 30-as makrónak mint majom a farkának, mert ez a nekem való képszög, de hatalmasnak néz ki. Kár, hogy félnek a gyártók a külső fókusztól, mert a felhasználókkal elhitették, hogy az rossz. Engem soha nem zavart, és mindig kiváló minőségű obik születtek így is. Hogy csak a két Olyra (50/2, 35/3.5) vagy a Tokina 35/2.8-ra utaljak.

A 60-as is viszonylag nagy, bár kárpótol a karcsúsága. A 45-ös makró kifejezetten zömök.

(#52497) ROBOTER válasza Parci (#52494) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kifejezetten könnyen költözik a városba, kicsit különc a ragadozómadarak között. Szaporítani kellene. :)

(#52498) Ear001 válasza Mercutio_ (#52492) üzenetére


Ear001
addikt

Az csak a szomszédban. Őkelme inkább galambdarabokat hagy maga után, ha épp nálunk reggelizik-ebédel.

(#52499) Ear001 válasza ROBOTER (#52496) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, én is ezt várom. Volt nálam próbán az Oly 60-as, a képe teljesen rendben van, de állandóan az volt az érzésem vele, hogy csak kukucskálok, kívül vagyok igazán vele a képből.

A méret meg - mi hatalmas ebben a rendszerben? Jó a 40-150 Pró-n kívül?

(#52500) ROBOTER válasza Ear001 (#52499) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kellene egy olyan makró, amin nem gondolkodik az ember, hogy magával vigye-e.

A 30-asnak, mint önálló fixnek nem sok értelme van, van helyette két 25-ös és ott a 135g-os Sigma 30 DN a rendszerben.

Így nem értem a 2.8-hoz való ragaszkodást. Lett volna 3.5 és lett volna sokkal kisebb, valami palacsinta jellegű dolog, teleszkópos fókusszal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.