Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53401) |AP|


|AP|
veterán

közben a Canon hatalmas dobásáról is lehullt a lepel :DDD

(#53402) MC Pite válasza |AP| (#53401) üzenetére


MC Pite
veterán

Mit is hittem... :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53403) .mf válasza |AP| (#53401) üzenetére


.mf
veterán

Be kéne nézni egy elborult Kánon topikba, hogy ott hogy csapódik le ;]

Ekkora felhajtás, ezért?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53404) MC Pite válasza .mf (#53403) üzenetére


MC Pite
veterán

Hallod, ezek átaludták a lehetetlent... lemaradtak :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53405) schawo válasza |AP| (#53401) üzenetére


schawo
titán

:W :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53406) MrChris válasza MLaca (#53398) üzenetére


MrChris
nagyúr

hozzá képest nem nehéz mind a 10 millának az lenni :D

(#53407) ROBOTER


ROBOTER
addikt

40-150 review, a sok dícséret utáni rész:

"However, we were less than impressed with the 40–150mm’s bokeh under some circumstances. Busy backgrounds in particular tend to create rather “nervous” bokeh—more so than comparable full-frame 70-200mm lenses."

(#53408) sasa134


sasa134
addikt

320 euróért egy 7e expós E-M5 váz eleg jó ár, igaz? E-M10-et akartam de nagyon elkezdett esni az E-M5 ára, így erősen gondolkozom rajta.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#53409) .: JuSzT :. válasza sasa134 (#53408) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Itthon is max 10-15% al drágábban kifogható. Annyiért jó vétel. Annyit ér.

(#53410) arn válasza ROBOTER (#53407) üzenetére


arn
félisten

epp ezert irtam, hogy hasonlo, mint a fujie :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53411) arn válasza .: JuSzT :. (#53409) üzenetére


arn
félisten

hat az em10 eleg tularazott az em5hoz kepest :) alig er tobbet, ha tobbet er egyaltalan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53412) Studi válasza arn (#53411) üzenetére


Studi
addikt

No de használt árat a használthoz, újat az újhoz hasonlítunk?
A szolgáltatások eléggé különbözőek, szerintem nagyjából azonos árszint lenne a normális használtan. De az E-M10-nek még nem igen van használt piaca, így ez nem tud beállni.

Amúgy év elején kezdték el árulni az E-M10-et, én titkon reménykedem egy karácsonyi akcióba, és esetleg egy év végi első eladási hullámban, hátha vannak már, akik váltanának. De egy E-M5 mark II. megjelenése lenne a legjobb váltási indok. :)

(#53413) arn válasza Studi (#53412) üzenetére


arn
félisten

mindig arrol az arrol beszelunk, amennyiert beszerezheto. hiaba lenne hasonlo aron hasznaltan, ha nem lehet kapni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53414) .: JuSzT :. válasza arn (#53411) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Használt árakból kiindulva, már amennyi em10 volt eddig. Em5 120-130 között ment, Em10 150. Én az utóbbit venném.

[ Szerkesztve ]

(#53415) .mf válasza arn (#53411) üzenetére


.mf
veterán

Sőt, ez csak a használtpiaci kínálat miatti anomália, mivel bolti ára az EM5-nek magasabb.
Még. Ami itt kétfelé válik:
- még mindig, pedig az EM5 már 2012 februárjában megjelent, míg az EM10 2014-es
- most még, mivel a következő Oly gép a hírek szerint az EM5 utódja lesz

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53416) madgie válasza ROBOTER (#53407) üzenetére


madgie
titán

Tudom, nem azonos árkategória, de a 45/1.8-nél meg senkinek nem tűnt fel ugyanez?

(#53417) Studi válasza arn (#53413) üzenetére


Studi
addikt

De ez csak egy átmeneti állapot, míg nem jelennek meg nagyobb számban az E-M10-ek használtan. Azt azért nem hinném, hogy a Mintaboltnak, meg a hivatalos kereskedőknek azért kellene lentebb menni az árral, mert az E-M5 egy korábbi sikermodell volt, és ezért elég sok forog használtan belőle a piacon. :) Szóval jól van ez így, az E-M10-nél is kifizetik az early adopterek az újdonság felárát. (mint ahogy a Fuji X-T1-nél is :P :DDD )

(#53418) arn válasza Studi (#53417) üzenetére


arn
félisten

mindig atmeneti allapot van :) semmi sem allando.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53419) ROBOTER válasza madgie (#53416) üzenetére


ROBOTER
addikt

Majd megnézzük saját szemmel, ha lesz ilyen objektív a kezemben. Én mindenesetre a 45/1.8-nál olyat, ami azon a tigrises képen volt, még nem láttam. Ott inkább az erős longit. CA zavar.

[ Szerkesztve ]

(#53420) madgie válasza ROBOTER (#53419) üzenetére


madgie
titán

Kroppoltam egy százszázalékost, szerintem f2.2-hez mérten finoman szólva az élesség sem túl jó ezen a tárgytávon, a boké meg különösen randa.

(#53421) ROBOTER válasza madgie (#53420) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez inkább úgy néz ki, mintha valami baj lenne a fényrekesszel, szét lennének hullva a lamellák (már amennyiben ez a kép közepső részéről származó crop)

Én mutatok neked 2.0-as képet, privátban átküldtem. Szerintem 1.8-on is kiváló az élesség. Majd kipróbálom más tárgytávolságon is, de nem emlékszem ilyen hibára. Én panorámáztam is vele (végtelen), karcol.

[ Szerkesztve ]

(#53422) Ear001 válasza madgie (#53420) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ez nagyon furán néz ki. Én egy csomót használtam 1.8-on, de ilyen jelegű sehol se éles igazán hibába nem futottam bele.

(#53423) |AP| válasza madgie (#53420) üzenetére


|AP|
veterán

itt valami szerintem sem klappol, én még nem láttam ilyet a 45/1.8-tól. (nem ez volt az amit kölcsönadtál és sérülésekkel kaptad vissza?)

(#53424) madgie válasza ROBOTER (#53421) üzenetére


madgie
titán

Ez a kép széle direkt onnan vágtam. Közeli portréra nem volt vele gond, sőt, ott nagyon baba, de ha teljes alakot akarsz úgy, hogy még körülötte is volt valami, akkor látszott hogy ott gyenge.

(#53425) ROBOTER válasza madgie (#53424) üzenetére


ROBOTER
addikt

De a kép szélén a fejre fókuszáltál? Mert picit mögötte van az élesség. És szerintem 2.2-n ennyi életlenség (ami a növényen van) elfogadható a kép szélén.

Lehet ilyen, nem tudom, nem próbálgattam ilyen tárgytávon sokat.

De ami a 40-150 tesztjében zavaró, hogy crop nélküli teljes képeken volt fura a bokeh.

(#53426) |AP| válasza madgie (#53424) üzenetére


|AP|
veterán

mondjuk teljes alakok itt sincsenek, de azért ezeknél a képeknél nincs sok gond.

[ Szerkesztve ]

(#53427) madgie válasza |AP| (#53426) üzenetére


madgie
titán

Itt a teljes kép, a PH újratömörítheti, de a lényeg látszik. Épp elkezdett esni az eső, mikor elindultunk a szertartásra.

Semmi baj nincs vele olyan közeli "igazolványképeknél", ami a 45-ös tesztek 99%-ban van. Csak hát nekem nem mindig arra kellett.

Roboter: ja, fejre volt állítva az AF.

szerk: ilyen, szokásos tárgytávnál penge volt:

[ Szerkesztve ]

(#53428) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

VÓTMÁ, hogy a Canon G7X a médiában kapható hamarosan, 215 ért?

(#53429) gorgo válasza ROBOTER (#53421) üzenetére


gorgo
őstag

Hogy megosszam a tapasztalataimat: nekem 2.0-n észrevehetően élesebb, 1.8-on észrevehetően lágyabb (ami nem rossz, csak mondom). Mindebből az látszik, hogy ennél is van gyártási szórás. Mazsi most (akkor) nem válogatott 14-eshez hasonlót fogott ki...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53430) madgie válasza gorgo (#53429) üzenetére


madgie
titán

Nekem mindig is f2.2-től lett igazán éles (közelre is), E-M10-nél különösen észre lehetett venni a különbséget.

(#53431) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,

Bocs, hogy megint visszamegyek egy, már korábban taglalt témára, ami autósport fotózás M4/3 gépekkel...de lenne még 2 kérdésem:

1, szerintetetk fókusz sebességet illetően jobban járnék egy E-M1 vagy E-M10 géppel mint a lumix G6-val?
2, rendes vagy elektronikus zár használatával jobban/rosszabbul járnék? Vagy ennek semmi köze nincs az elkészült kép minőségében?

(#53432) ROBOTER válasza madgie (#53427) üzenetére


ROBOTER
addikt

A RobinWongos tesztben a tigrises képek már ekkora méretben gázak voltak, és ott ugye 2.8-tól nincs feljebb... szerintem ennek szól a mostani megjegyzés is.

(#53433) .: JuSzT :. válasza Haugland (#53431) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

eshutterrel mozgó dolgokat illik messze kerülni. [link]

(#53434) madgie válasza ROBOTER (#53432) üzenetére


madgie
titán

Élesítsem én is túl? :DDD

Wong nem hiszem, hogy péhá szintű tömörítést használ, ugye Parci? ;]

(#53435) madgie válasza |AP| (#53426) üzenetére


madgie
titán

Itt van ez, a tárgytáv még most sem annyi, de már látszik rajta, amiről beszélek.

Meg itt is zizis már (bár ennek a képnek annyira nem áll rosszul :D)

szerk: mondjuk lehet csak nekem vannak irreális elvárásaim egy olcsó fixtől :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53436) gorgo válasza madgie (#53435) üzenetére


gorgo
őstag

vaúú, őtet felvenném!!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53437) ROBOTER válasza madgie (#53435) üzenetére


ROBOTER
addikt

A másodikon valóban látszik a zizi.

(#53438) m3ss válasza madgie (#53435) üzenetére


m3ss
veterán

ez tenyleg jo lagy...nekem a kutyas kepeiden is ugy tunt mindig. meg ezen a tavol keleti csajszis kepen is latszik nagyban hogy ilyen szetkent...valahogy nagyobb szenzorral keszult kepeken nem igazan latok ilyet ha "lagy obival" keszultek akkor sem :U
kompaktos kepeknel van hasonlo erzesem vmiert...olyan mintha agyon lenne zajszurve.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#53439) madgie válasza m3ss (#53438) üzenetére


madgie
titán

Csak a tárgytáv "tehet róla", meg esetleg (bár ez csak feltételezés) a villám AF motor esetleg a pontosság rovására is mehet.

Érdekességképpen a Fuji objektívek nagy része (az 56-os és a 35-ös is) pont fordítva viselkedik: közelebb lágyabb, távol nem maszatol.

[ Szerkesztve ]

(#53440) arn válasza m3ss (#53438) üzenetére


arn
félisten

kis szenzor mindig elobb elkezd "muanyagosodni", igy hataron nem csoda, hogy van kompaktfeeling :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53441) jjeahh


jjeahh
nagyúr

és végre megjelent a fotómmal az októberi olymagazin, bár kissé csalódott vagyok, a többi fotó annyira nem tűnik erősnek ;] a szeptemberi számban mintha ütősebb képek voltak...de sebaj...katt a képre :))

köszi .mf!

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53442) m3ss válasza jjeahh (#53441) üzenetére


m3ss
veterán

grat :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#53443) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ha már gomba:

Szemcsés aranygomba.

Légyölő galóca

E-M10, 60mm macro

(#53444) jjeahh válasza m3ss (#53442) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köcc!

ROBOTER: érdekes az első, sosem láttam ilyent

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53445) ROBOTER válasza jjeahh (#53444) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nagyon ritka, a fiatal példány pedig alig hasonlít a kifejlettre.
A felsőfokút végző ismerős hölgy is csak képről ismeri, de nem találkozott még vele.

A kezem konkrétan fekete, 2 napja esténként fenyő- és gyűrűstinórut tisztítok, annyi eszem meg nem volt, hogy gumikesztyűt vegyek fel... de már kb. 6kg bent pihen a fagyóban, dinsztelve.

off: készítettem egy ilyet is

[ Szerkesztve ]

(#53446) jjeahh válasza ROBOTER (#53445) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf, ma voltam gombászni, és 1db szürke mütyürt találtam, itt az ősz, gyönyörűek a színek, és nincs modellem, nincs gomba, nincs amit fotózzak :((( :DDD 6kg tinóru...álom...nemrég voltam a madarasi-hargitán, ami 1800m, na ott még találtam 4 példányt, valszeg ezt a hideget a gombák sem bírják, ami nálunk van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53447) schawo válasza jjeahh (#53441) üzenetére


schawo
titán

A tiéd mellett még a stéges kép jó :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53448) ROBOTER válasza jjeahh (#53446) üzenetére


ROBOTER
addikt

Itt tőlem nem messze van egy fenyves, ahol meg sem lehet mozdulni a gombáktól, bárhová lépsz, csak gombára léphetsz, ráadásul legalább 20 faj van.

Én kb. 200kg-ot találtam (nem elírás és nem túlzás), mind szétrágva. A 4cm-től nagyobb kalapúakat nem volt érdemes meg sem vizsgálni, max 2%-uk nem kukacos. Ez az erdő brutál fertőzött féreggel, és a pereszkét sem kímélik. Persze kit érdekel, ha a kisebbekből is összejön ennyi esti sétákkal.

Egyik este (a bimbós pöfit még aznap este kirántottam és befaltam):

A többiektől bocs a sok offért.

[ Szerkesztve ]

(#53449) m3ss válasza schawo (#53447) üzenetére


m3ss
veterán

naja mondjuk az elso becsillanasos, meg az eletlen mehecskes instadel :U
es hat a vizcsepp meg a gombok sem nagyon mozgatjak meg a fanataziamat..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#53450) lenan válasza ROBOTER (#53448) üzenetére


lenan
aktív tag

Föntről az 5-ik sor, jobbrol a 7. oszlop mérgező lehet. Te ehhez is értesz?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.