Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52351) |AP|


|AP|
veterán

Ő meg a GM5:

[ Szerkesztve ]

(#52352) Danniel


Danniel
tag

First impressions

Ha jol latom a GX7 EVF-je van benne.

Ez a lenscap meg szerintem eleg vagany. Meg ha plusz penzert is adjak.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52353) |AP| válasza Danniel (#52352) üzenetére


|AP|
veterán

számomra újra lett értelme a kompakt kategóriának.

(#52354) .: JuSzT :. válasza |AP| (#52353) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mennyivel nagyobb mint egy GM1, GM5 ?

(#52355) makszi válasza |AP| (#52351) üzenetére


makszi
aktív tag

Hát ez nagyon odavág eddig semmi negatív nincs a bejelentésben, ha az objektív lesz olyan jó mint az LX7-nél akkor nagyon elgondolkodok... :K

(#52356) |AP| válasza .: JuSzT :. (#52354) üzenetére


|AP|
veterán

LX7 mellett:


kicsit nagyobb, de csak annyival, hogy tökéletes "all-in" gép legyen

[ Szerkesztve ]

(#52357) .: JuSzT :. válasza |AP| (#52356) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pont azért kérdezem, mert hogy így nem sok értelmét látom a GM1, GM5 nek.
gondolom nem sokan akasztanak rá egy 100-300 obit, így meg ha már kompakt, akkor Lx100.

(#52358) Studi válasza |AP| (#52351) üzenetére


Studi
addikt

És megcsinálták! :R Én őszintén szólva nem hittem benne. Tényleg nagyon jó all-rounder kompakt lehet belőle.

A GM5-öt nem igazán értem, a GM1 pici, a GX7 perfekt, akkor ez most melyikhez van közelebb?

(#52359) Mercutio_ válasza |AP| (#52351) üzenetére


Mercutio_
félisten

GM1-hez képest mi a plusz, és milyen árcédulával nyit?

szerk: Hinnye, ha ez az LX100 megáll 200k-nél lehet mindennapos cuccnak jó is lenne :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52360) Studi válasza .: JuSzT :. (#52357) üzenetére


Studi
addikt

Azért egy 20-as palacsinta, vagy a 15-ös kis Pana ad értelmet a kis mft vázaknak is, olyat a zoom nem fog hozni képminőségben, még nagyobb méretben sem.

(#52361) |AP| válasza .: JuSzT :. (#52357) üzenetére


|AP|
veterán

hát igen, nekem GM1 van. Egy előnye maradt, a cserélhető obi. Feltéve, ha ez a beépített zoom obi hozza legalább azt a szintet, mint a 12-32.

Első lelkesedésemben most azt mondom, hogy a GM5 nem nagyon fogott meg, ilyennek kellett volna lenni a GM1-nek a megjelenésekor.
Az LX 100-at viszont nagyon el tudnám képzelni magamnak egy mindenes gépnek. A halszem, UWA és tele (na meg a 45-ös) miatt meg lehet maradna azért egy cserélhető obis váz is :)

Mercutio: a GM5 a kis EVF-fel és a vázba épített stabival tud többet, mint a GM1. Azt mondják olyan árral fog nyitni, mint a GM1 a megjelenésekor.

Studi: a GM5-öt én sem értem igazán... ez tényleg csak arra jó, hogy lenyomja a GM1 árát.

[ Szerkesztve ]

(#52362) Ijk


Ijk
nagyúr

És tényleg 4/3-as szenzort kapott. Valami hibája kell hogy legyen, mert nem lehet ilyen tökéletes. Biztos hogy az obi rajzával lesz valami, lehetetlen hogy ne legyen. EVF-es kompakt, palacsinta méretű 12-35 f2.8-as szintű obival, 4/3-as érzékelővel, 900 dodós induló áron. Nem, ez túl szép hogy igaz legyen.
GM5 ezek után mire jó?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52363) Darkness1 válasza Parci (#52337) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Van egy érdekes mondat a dpreview NX1-et bemutató cikkében:

"Samsung is certainly an ambitious company, and its efforts have paid off with a global mirrorless market share that only falls behind Sony."

Tehát jobban teljesítenek, mint a legtöbben gondolják.

No stress, no work Today!

(#52364) Danniel válasza Studi (#52358) üzenetére


Danniel
tag

Video az LX100-rol
Ez pedig a reklam helye.

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52365) rumos14 válasza Darkness1 (#52363) üzenetére


rumos14
nagyúr

heh? szóval a tükörnélküliek piacán a második a Sony mögött, megelőzve a Panát, Oly-t, Fuji-t?

(#52366) |AP| válasza Ijk (#52362) üzenetére


|AP|
veterán

ugyanezek a gondolatok cikáznak az én fejemben is :) Félek az obi rajzától... de ha az is rendben lesz, akkor megvan számomra "A" kompakt.

(#52367) Warter


Warter
őstag

Van ám egy szép ránc felvarrott 14-es obi is.

(#52368) rumos14 válasza Ijk (#52362) üzenetére


rumos14
nagyúr

én sem hitem volna. persze felülnézetből azért ez nem RX100 méret, és kihajtható LCD sincs. kompromisszum még a mai szemmel alacsony effektív 12,x mpixel. viszont a multiaszpi az nagy királyság.
iso200 és a fényerős obi beépített ND nélkül azért nem annyira mókás.
ami még várható, hogy a 4k videót a szenzor kroppolásával fogja elérni, tehát ott nem 24mm lesz az ekvivalens induló.

nekem amúgy a Canon GX7 is szimpi :) tényleg eljött a nagy szenzoros kompaktok ideje.

(#52369) Warter


Warter
őstag

(#52370) p_adam válasza Ijk (#52362) üzenetére


p_adam
addikt

A GM5 fix objektívekkel kisebb, mint ez kinyitva, van aki szimplán fixeket preferál a kevesebb néha több alapon.

Az EVF egyesek szerint nem annyira jó az Oly-hoz képest ("rainbow effect") és az ND szűrő sajnos már nem fért bele.
De így is nagy ugrás az elődhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#52371) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Szerintem még mindig nem érti mindenki: nem csinálták meg, csak fizikailag 4/3 a szenzor, de nincs teljesen kihasználva, mert az objektív nem 4/3-os! Nagyságrendileg a 22mm-es képkör helyett kb. 19mm-t vetít.

(#52372) MC Pite


MC Pite
veterán

Le a kalappal, ez (LX100) odabaszós lett :C Már-már hihetelen, iyen átfogás/fényerő/méretű obi :C

A pro zoomjuk hasonló és mennyivel nagyobb... ok, ez közelebb van, de akkor is.

Ár?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52373) .mf


.mf
veterán

Nnna fent vannak a hírek és a first impressions review-k is a dpr-en. Mindkettő eléggé teccős ránézésre :C
Az LX100-at tényleg sikerült elég kompaktra összehozni. Alig nagyobb, mint az LX7, pedig nagyobb szenzor, fényerősebb üveg, EVF. Ha jól rajzol, és kicsit hosszabb lenne a tele vége (min. ekv. 90 de inkább 120), s lenne hozzá halszem-előtét is, akár ki is válthatná a cuccom a képek 99%-ához.
A GM5-ön kicsit kicsinek néz ki az EVF, de legalább van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52374) |AP| válasza ROBOTER (#52371) üzenetére


|AP|
veterán

ez tiszta, viszont engem nem zavar. Régebben már itt is beszéltünk róla, hogy meg lehetne lépni ezt a párosítást. Ha a képminőség rendben lesz, akkor számomra egyáltalán nem fontos, hogy kihasználja-e a teljes szenzort, vagy nem.

(#52375) jjeahh válasza |AP| (#52356) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf ez az lx100 még engem is lenyűgözött :DDD már a gm1 is szinte csoda sztem, és most itt a gm5 ami rátesz egy lapáttal, sőt, ha még ez sem elég sokkoló nesze lx100...sok gomb-tárcsa, rekeszgyűrű, az obi átfogása, fényereje kirándulni, túrázni, street-re cool, az evf király és még elképesztően dögös meg valszeg masszív is...nagyon elemében van a panasonic, és közben más gyártók ilyen "innovatív" ötletekkel jönnek mint a dönthető kijelző (álá d750) ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52376) |AP| válasza .: JuSzT :. (#52354) üzenetére


|AP|
veterán

Itt pedig a GM5 mellett:

(#52377) MC Pite válasza jjeahh (#52375) üzenetére


MC Pite
veterán

De gonosz :DDD
SB500at is figyelted az i40 ellenében? :)

Érdekes, GM széria szinte okafogyott az új kompakt mellett... Ilyen fényerőjű obinál minek palacsintázni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52378) Lassú Víz válasza p_adam (#52370) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Rakható rá szűrő? Sasolom az obit, de nem látok rajta szűrőmenet infót.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52379) hegyimorc válasza .: JuSzT :. (#52357) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Pont azért kérdezem, mert hogy így nem sok értelmét látom a GM1, GM5 nek.
gondolom nem sokan akasztanak rá egy 100-300 obit, így meg ha már kompakt, "

A GM1/GM5 értelme nem az, hogy a 100-300-t teszed rá, hanem az, hogy a meglevő MFT rendszeredből bármelyik obit ráteheted.

Ha csak egy gépet akar valaki, és picit, ráadásul az is fontos, hogy viszonylag nagy átfogású zoom legyen rajta, akkor tényleg jobb lehet egy kompakt. (Számomra továbbra is vonzóbb a meglevő rendszer mellé egy nagyon pici MFT váz)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52380) jjeahh válasza MC Pite (#52377) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ugyanaz a vaku? vagy hogy? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52381) Ijk válasza jjeahh (#52375) üzenetére


Ijk
nagyúr

Canikonnak nem kell innovációval megerőltetnie magát, elég szép piacuk van nekik. FF tükrösöknek egyelőre nincs kihívójuk, nekik pedig az a fő profiljuk. Az apsc már más tészta, de azt le is szarják, látszik az obikínálatukon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52382) rumos14 válasza ROBOTER (#52371) üzenetére


rumos14
nagyúr

ami beszédes: az ekv. 24mm: LX100-on 10,7mm, 1" szenzoron 8,8mm. hát ekkora különbség van a két szenzor között. tényleg nem olyan óriási.
a tele végen pedig, bár sokan utálják az ilyen összevetést, de állóképeknél az RX100 III 20 mpixellébeől ki lehet kroppolni mittomén kábé "90mm-nyi 12 mpixelt".

(#52383) Ijk válasza rumos14 (#52382) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tehát a hasznos érzékelőfelület valahol az 1" és a 4/3-ad között van. Így azért már árnyalja a képet a dolog. Majdcsak fokozatosan felébredünk ebből az álomból. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52384) Gondwana válasza ROBOTER (#52371) üzenetére


Gondwana
addikt

Másként számolva: Holy FF-re nem 2-vel, hanem 2.2-vel kell szorozni a tényleges fókusztávolságot (1" meg 2.7x)
(10.9mm = ekv. 24mm)

Canikonéknál a Canon 7D Mk2 megint megmutatta, hogyan kell AF-rendszert faragni, a többit (színek, zaj, dinamika) úgyis utómunkázza a kedves ügyfél.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52385) Lassú Víz válasza Ijk (#52383) üzenetére


Lassú Víz
őstag

szerk: Gondwana megelőzött

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52386) schawo válasza Gondwana (#52384) üzenetére


schawo
titán

Még mindig sokkal nagyobb, mint az 1"-is szenzor. Alig kisebb, mint egy 4/3-is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52387) rumos14 válasza rumos14 (#52368) üzenetére


rumos14
nagyúr

hoppá, tud ez 1/16000s-et, így az iso200 alsó limit már nem annyira fájó, legalábbis állóképeknél nem.

(#52388) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Aranyos az a 35-100. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52389) Studi válasza scarabaeus (#52388) üzenetére


Studi
addikt

Az, az. :K Asszonynak lehet, hogy jó lenne a GF5-re egy. :)

(#52390) Lassú Víz válasza rumos14 (#52387) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Közben megtaláltam a dpreview-on, hogy 43 mm-es szűrőt lehet rárakni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52391) makszi


makszi
aktív tag

Szerintetek a blende gyűrű mögötti másik gyűrű az csak MF-nél funkcionál, vagy esetleg zoomolni is lehet vele és nem csak az expo gombnál lévő karral lehetséges ez mint LX7 nél? :F

(#52392) makszi válasza Mercutio_ (#52359) üzenetére


makszi
aktív tag

Szerintem közelebb lesz a 300k hoz a nyitóára mint a 200-hoz. Ha a 900 USD lesz 900 Euro mire ideér... :(

(#52393) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, amikor múltkor írtam, hogy most ősszel jön el az én időm, többen azt mondták, hogy sírás lesz a vége. ehhez képest az van, hogy választani sem tudok, annyi a jóság. és speciel szerintem egészen zseniális a gm5 is, sőt, majdhogynem az a leginkább kívánatos mft váz! 12-32, 20, új 40-150 és kész is vagy. de rámegy bármi más is, akár egy panaleica 25/1,4 ;]

a canon g7x meg totál odaver, szerintem a g1xm2-nek is. sajnos túl kompaktnak tűnik a váz ahhoz, hogy az obi tényleg jól rajzoljon, de hátha! főleg, mert a g1xm2-vel ellentétben nem esik vissza f2,8-ra, amint hozzáérsz a gyűrűhöz, sőt, konkrétan ekvivalens dof-ban sem igazán marad el tőle a közös tartományon. :R (a sony bsi 1"-os lapka meg egész egyszerűen jobb, mint a canon régi 18-asa 12-re cropolva)

nálam legelső blikkre a g7x a nyerő, de ez az lx100 is hibátlan (tuti jó lesz az üveg, csak figyeljetek), inkább az ekv. 75 mm, ami picit kevés nekem.

wow! lelkes vagyok :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52394) |AP| válasza Parci (#52393) üzenetére


|AP|
veterán

A GM5-tel csak az a bajom, hogy miért nem a GM1 lett ilyen :)

Az LX100 viszont nálam veri a G7X-et. Még mindig ámulok, még ha nem is rajzolja ki az obi a teljes szenzort. Egyszerűen minden ott van rajta és olyan, ahogy egy fényképezőtől én elvárom. Na jó, ha a forgatható kerék helyett/mellett lenne egy kis gumis tekerentyű, meg ISO tárcsa az még jobb lenne, de már csak hasogatom a szőrt :)

Azt nem hinném, hogy végleg kiszállok a cserélhető obis m43-ból (annál jobban tetszik a halszem, a 9-18, a 45), de nem vagyok benne biztos hogy nem lesz egyszer egy ilyenem :)

[ Szerkesztve ]

(#52395) Studi


Studi
addikt

Lehalt a hardverapro? :F Az új bejelentések hatására mindenki egyszerre akarja piacra dobni a régi cuccát? :Y :DDD

Parci: elkelt a 25-ös, vagy gyorsan rámozdulsz egy GM5-re? :)

(#52396) Parci válasza |AP| (#52394) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem fontos a tele tartomány, és sajnos épp ezért a g7x tűnik a jobbnak elsőre. úgy amúgy nekem is az lx100 kéne, viszont nem mindegy, hogy 75 mm van 12 mp-en, vagy 100 mm 20 mp-en. ez utóbbiból még tudok "200 mm-es" 5 mp-es cropokat csinálni.

sajnos az lx sorozat nekem mindig túl szűk volt zoomban, a 24-90 már alakult, de most visszaléptek (persze minden másban előre).

az lx100 mellé nekem még kéne valami (például egy gm5 + 35-100 :DDD)...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52397) Ijk válasza Parci (#52396) üzenetére


Ijk
nagyúr

Rx-10. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52398) Parci válasza Ijk (#52397) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne viccelj már, közel egy kiló és nagy. a gm5 + 3 obi kisebb. az rx10 / fz1000 szóba sem jöhet. pláne a mai nap után...

studi: megvan még a 25/1,4 :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52399) Ijk válasza Parci (#52398) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem elég lenne az LX100 teléje, de máris megszoktam a DP2m képét ami után m4/3-on már csak valami 45 f1.8 + GM kompó tudna kielégíteni. :O

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52400) jjeahh válasza Parci (#52398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

honnan túrsz ilyen aláírásokat amúgy? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.