Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53051) .: JuSzT :. válasza Ear001 (#53047) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Melyik autóversenyen mennek állandó sebességgel? :)

Troll off.

(#53052) madgie válasza .: JuSzT :. (#53051) üzenetére


madgie
titán

Az Indy oval eléggé kiszámítható :D

(#53053) MrChris válasza ROBOTER (#53049) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja, persze az már nem feka. Mondjuk a kontraszttal nem volt előtte se probléma azon nem múlt.

(#53054) Ear001 válasza Haugland (#53050) üzenetére


Ear001
addikt

Tessék

Ha meg Skoda kell: [link]

Juszt: Hát az átlagsebességtartó versenyeken... ;]

[ Szerkesztve ]

(#53055) Haugland válasza Ear001 (#53054) üzenetére


Haugland
aktív tag

Baaaasszus :)
Ez vajon még az a Skoda lehet, amivel régen is versenyeztek vagy egy újraépített? :) :) (ahogy a csövezését látom és az OT-s rendszám is sugallja..lehet, hogy ez ugyanaz, mint ez: [link]

Köszönöm a képeket!!
Remélem 3 hét múlva Pécsen vagy a cseheknél látunk hasonlókat (is) ;-)

(#53056) lenan válasza Haugland (#53055) üzenetére


lenan
aktív tag

lehet ekv 35-el is ha közel lehet menni

(#53057) Studi válasza lenan (#53056) üzenetére


Studi
addikt

Mikor szokott lenni ez a rendezvény? Félek idén már lemaradtam róla... :)

(#53058) Ear001 válasza Haugland (#53055) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, ez az a Skoda, most a navigátor Sándor István használja mindenféle veterán versenyre, de persze fel van újítva.

[ Szerkesztve ]

(#53059) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ma hajnali lövet...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53060) ROBOTER válasza jjeahh (#53059) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kicsit belenéztem a képeidbe. Tök jó szemed van. Adhatnál belőle.

(#53061) Mercutio_ válasza jjeahh (#53059) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úúúú, jön megy a kaszás!
Jó lett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53062) rbalint88 válasza jjeahh (#53059) üzenetére


rbalint88
addikt

Nagyon jó kép. És amikor a képeidet nézem, mindig jót mosolygok azon, hogy mennyire túlburjánzóan kütyüzik a többség, amikor ilyen jó képek esnek ki a régi, filléres E-P1-ből is, régi, filléres obikkal :)

(#53063) jjeahh válasza ROBOTER (#53060) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Mercutio_ + rbalint88: köszi! :D a váz néha már korlátoz picit, pl. egy évben kétszer max jól jönne a használható max 800 helyett iso1600, (most rendeltem egy F1.4-es obit, remélem az majd segít valamennyit) sokszor hiányzik a kereső meg a kihajtható kijelző, de szvsz a gépen sokkal kevesebb múlik mint a júzeren :P amikor valaki panaszkodik a kütyüjére, és azért vesz amatőr fejjel csúcsgépeket, hogy jobb fotói legyenek, nekem mindíg Parci kolléga jut eszembe :D
de itt a kütyüzők többsége valszeg nem a képért vesz jobb gépet, hanem szimplán kütyübolondok, tech-őrültek, ha megengedheted magadnak ezzel sincs semmi gond, legalább pár év múlva tele lesz a használt piac a jelenlegi gépekkel 50k-ért, és lesz amire váltanom :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53064) madgie válasza ROBOTER (#53060) üzenetére


madgie
titán

Ritkán olvasom a képelős topikot, de asszem egy, a mostanihoz hasonló képébe kötött bele annak idején egy virágottelibelövömvakuval turista, hogy miezmár. Ott és akkor nem tudtam eldönteni, hogy sírják, vagy nevessek.
Gyökkettő az ilyen, nincs rá jobb és tömörebb szavam.

(#53065) jjeahh válasza madgie (#53064) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó lenne valami olyan topik vagy oldal, ahol csak olyanok kritizálhatnak, akiknek a fotói elértek egy bizonyos szintet vagy mittomén...a legtöbb képelős helyen a kritikák felét kitobival muskátlira csatogogós fotografik írják, de ez van, ki kell szelektálni a hasznos kritikákat, és abból lehet tanulni, pl. m3ss kolléga az elején sokszor inspirált, sőt most is hasznosnak találom a hsz-jeit

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53066) szilu7 válasza jjeahh (#53059) üzenetére


szilu7
senior tag

Nagyon király, tetszik! :) Hát ehhez is kell tehetség. Szorgalommal, tanulással is el lehet jutni sokáig, de a te képeiden tényleg látszik a "jó szem". Kütyüzni meg jó, éljen a fogyasztói társadalom. :)

(#53067) Mercutio_ válasza jjeahh (#53065) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne a kezdőbe, hanem a haladóba kezdd el berakni a képeket...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53068) jjeahh válasza szilu7 (#53066) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi!

Mercutio_: ott még nem tartok sztem :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53069) Freddy76 válasza jjeahh (#53068) üzenetére


Freddy76
addikt

De.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#53070) jjeahh válasza Freddy76 (#53069) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, a jobb fotóimmal bepróbálkozok legközelebb akkor ott is :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53071) eeXaa válasza jjeahh (#53065) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha már itt tartunk... mi a kép felső 80%-nak az értelme?

(#53072) ROBOTER válasza eeXaa (#53071) üzenetére


ROBOTER
addikt

Oda kell jegyzetelni...

(#53073) eeXaa válasza ROBOTER (#53072) üzenetére


eeXaa
addikt

...áhámm... gondoltam, hogy csak nekem nem világos...

(#53074) jjeahh válasza eeXaa (#53071) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem fogom belemagyarázni, ha nem tetszik ez van...minden mindenkinek nem jöhet be :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53075) Mercutio_ válasza eeXaa (#53073) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, csak neked...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53076) Studi válasza Freddy76 (#53069) üzenetére


Studi
addikt

Épp ezt akartam mondani...

(#53068) jjeahh: ha nekünk nem hiszel, akkor hidd el a Gettynek, akármilyen képekre azért ők se gerjednek rá. ;)

(#53071) eeaa: 16:9-es fullHD videóból vágta. :P

(#53072) ROBOTER: de ez se rossz megoldás. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#53077) jjeahh válasza Studi (#53076) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf, getty, tényleg, oda is kéne toljak néha valamit, teljesen elhanyagoltam, absz lusta vagyok az ilyesmire :N

szerk: csak ne vesszetek össze rajta, mert törlöm is le a flickr-ről :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53078) Parci válasza eeXaa (#53071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 4k-s ámokfutás után ez a kérdés hamar kipontoz a komolyan vehető "fotósok" listájáról... de adjuk meg az esélyt: te levágnád a felső 80%-ot, oké. miért, mi lenne a várt hatás?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53079) MrChris válasza eeXaa (#53073) üzenetére


MrChris
nagyúr

állíts a fényerőn, mert nálam az a köd mobilról nézve is elég világos. ;]

(#53080) eeXaa válasza Parci (#53078) üzenetére


eeXaa
addikt

...kérdésre kérdéssel? :) de legyen, mivel te a frappáns instant művészi beszólás helyett adsz esélyt az értelmes komunikációnak is...
...szerintem negyed ekkorában is ugyanez a hatás érvényesülne, csak intenzívebben.. számomra az a nagy üres tér teljesen értelmetlen... ezért is kérdeztem, hogy mi az a fontos dolog, mármint egy komoly kép esetében ami ezt a vágást indokolja... persze lehet hogy semmi...
...tudom az összhatás az esztétikailag szemet gyönyörködtető megváloszalhatatlan misztérium, amit én mint komolytalan FOTÓS nem érthetek... dehát, próbálkozok azért ennyi év után is, mégha amit eddig fabrikáltam is, nem lépi túl az egyszerű giccs határát...
... hát igen, ezért is próbálkozok a videóval most, mert az sokkal egyszerűbb, és nem kell hozzá annyi kitartás és tehetség, mint amennyi egy komoly fotósnak szükségeltetik..

...remélem ezért ban-t nem kapok... :R

(#53081) jmakk válasza eeXaa (#53080) üzenetére


jmakk
őstag

Ha nem érted, ne is próbálkozz. Felesleges, ez a kép akkor nem neked szól. Ennyi. Kár belemagyarázni bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#53082) Parci válasza eeXaa (#53080) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán. ha levágod a 80%-át (az egyébként ötödére csökkenti a képet :P), akkor az alapvetően egy széles tájkép lesz, benne egy nagyméretű emberrel. a lényeg itt nem csak maga az ember, hanem a tájhoz való viszonya is, az állított képpel több dolgot is elér a művész úr: alapvetően függőleges irányban pásztázod a képet, így egy dombtető érzetét kelti a kevéske föld. a fölötte lévő masszív égbolton is keresel dolgokat, havas hegycsúcs, bármi - persze nem találsz, de attól még egy szép nagy térbe teszi a usert.

ha kidobod az égbolt nagyját, akkor lesz egy simán tök szűk képed, benne egy emberrel. rosszabb lesz.

és hiába gúnyolódsz, ez még azon belül is egy rossz ötlet volt részedről, hogy az ízlés szubjektív dolog. ban nem jár ilyesmiért, azt majd akkor osztom, ha az emberek videókból kivágott, elmosódott izéket posztolnak be tonnaszámra fotók helyett ;] (mekkora mázli, hogy a 4k miatt szép részletes lesz)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53083) eeXaa válasza Parci (#53082) üzenetére


eeXaa
addikt

...és tessék! pedig le akartam rohanni a fogadóirodába arra tenni, hogy a számokon elveszel... :)
...elég korrekt véleményed van bevallom egyet is tudok vele érteni, de nem hiszem hogy a művész úr a kép készítésekkor mindezt, így vagy hasonlóan belelátta amit te itt most mesterien összehordtál...
...amúgy semmi bajom a kollegával (ha szabad ezt így) szerintem sok jó képe van, -mintahogy pár embernek még innen a topicból- tettszik amit a manuálokkal produkál, kicsit irígylem is azt az összhangot amiben él, és fotóz...
..de mindenkinek vannak gyengébb munkái is, szerintem ez egy ilyen. ezért nem értettem miért van mindenki elszédülve és feltettem a kérdést, hátha tanulhatok... ;)

(#53084) jjeahh válasza eeXaa (#53083) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pedig pont így ahogy leírta egy az egyben beleláttam, ha nem láttam volna, meg sem született volna a kép :D de hagyjuk ezt az egészet, inkább posztoljatok valami e-m1+12-40-el lőtt vagy 4k-ból vágott rendes képet is :D valszeg az én meg egy másik kolléga (nem jut eszembe a PH! nickje :B ) váza a legelavultabb az egész topikban :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53085) Studi válasza jjeahh (#53084) üzenetére


Studi
addikt

neevous lesz ő. ;)

(#53086) jjeahh válasza Studi (#53085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53087) .mf válasza eeXaa (#53083) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem eléggé nem fogod a köd hangulatát és képzet-társításait, főleg a "kaszással" egyetemben.
Ha köd, akkor mire gondolsz? Gondolom nem egy olyan képre, aminek a döntő részét a talaj teszi ki. Hanem inkább arra, hogy valamit még látsz, valaminek már csak a sejtelmes körvonala van, a többit viszont mind beborítja a köd fehérsége. Aztán a tetejébe a kaszás, ami a halál, bizonytalan sors jelképe, együtt a köd sejtelmességével, és a nagy "ürességgel", ami valójában nem üres, ami mögött van valami, csak nem tudod, hogy mi, mint amilyen a sors és a jövő... szóval a kép ugyan erősen szuggesztíven, de hagy asszociálni.
Aztán persze lehet, hogy csak én asszociálom túl :))

Annyiban viszont egyetértek, hogy egy kicsit én is vágtam volna a tetejéből, de messze nem 80%-ot, hanem csak annyit, hogy az emberalak feje a kép alsó harmadát elérje.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53088) eeXaa válasza .mf (#53087) üzenetére


eeXaa
addikt

a köddel semmi problémám nem volt... :N

(#53089) Parci válasza eeXaa (#53083) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt én sosem mondtam, hogy ez jjeahh legjobb képe. de nem is vállalhatatlan, éppenséggel ebből - szerintem - ezt lehetett kihozni. nem töröltem volna le a sajátjaim közül. és azért mélyen remélem, hogy az "összehordás" alatt nem azt érted, hogy bármilyen képről felesleges bármit mondani. vannak azért objektív szempontok is, tipikusan a perspektíva, arányok, távolságok, a fő téma elhelyezése a képen ilyen...

viszont megjött a kedvenc firmware-ed, 100 mbps 4k stream csak azért, hogy lehessen fotót lopni belőle ;)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53090) szilu7 válasza eeXaa (#53083) üzenetére


szilu7
senior tag

Miért találgatsz, hogy mit látott bele az adott képbe a készítő? Ezt nem is értem.
Az a lényeg, hogy neked mond-e valamit. Szerintem ez egy klasszikusan érzelmekre ható fotó. AZ eddigiek alapján neked nem jelent semmit, ez a kép egy szürke paca, egy pici kaszás emberrel. Pont. Ezzel nincs is gond. Csak nem kell utána ironizálni, meg játszani a sértődöttet, mert másnak többet mond.
.mf a halált és a bizonytalan emberi sorsot látta bele, Parci és a szerző pedig az ember és a táj viszonyát.
Én is hasonlót. Nekem rögtön eszembe jutott, a hajnali, párás, hűvös őszi mező illata és a természetközeli idős ember - kicsit meghajolva a kasza súlya alatt - aki évtizedek óta egységben él a környezetével és tisztában van a korlátaival. Kicsi, szinte elveszik a képeben, egy dombra megy fel, így együtt számomra jól jelképezi a természet nagyságát és erejét az emberhez képest. El lehet azon agonizálni, hogy hány pixelt kéne kivágni a ködből, de szerintem nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#53091) k1csi válasza eeXaa (#53088) üzenetére


k1csi
senior tag

A fotózásban rengeteg cliché van, ez egyik ilyen a hatalmas akármiben (itt most pont a ködben) elvesző ember (de lehetne nagyon sok más is, jobb fotóskönyvekben van min. 1 ilyen elvesző ember kép vagy a köd mint téma). Ha nem vész el az ember a képen (nem olyan pici) akkor a kép veszti értelmét.

De tényleg rengeteg ilyen cliché van, csakhogy néhány példa legyen a legnépszerűbbekből, hogy mire gondolok: egyedül álló valamilyen szepontból érdekesebb fa, előtérben sziklák háttérben hosszú záridővel elmosott víz, extra ráncos idős ember porté (szigorúan fekete fehérben) stb (szinte végtelen lista).

Ezek szinte kivétel nélkül bármelyik jobb kompaktal is meglőhetők ma már...

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#53092) eeXaa válasza Parci (#53089) üzenetére


eeXaa
addikt

"viszont megjött a kedvenc firmware-ed, 100 mbps 4k stream csak azért, hogy lehessen fotót lopni belőle ;)"
...jahh, láttam már, de nem izgat igazán...sztem nem lessz gh4-em, valószínűleg sokat fog még finomodni ez az egész már a következő generációban.. ha jól tudom az uj samsung vázban is már egy jobb minőségű, kissebb terjedelmű 4k van... meg ami még fontos, hogy a crop-olást kiküszöböljék... de asszem ez az lx100-nál már meg is oldott..
...de addig is beérem a full HD-vel, ha esetleg van idő gondolkodni, vagy szükség lenne nagy felbontásra egy képen, akkor egye fene, fotózok... :D

(#53093) eeXaa válasza k1csi (#53091) üzenetére


eeXaa
addikt

...tisztában vagyok azzal amit írsz... az utóbbi pár évben eléggé elmélyültem a témában, mind a fejlődéssel, mind a müvészettörténetével, irányzatokkal, fontosabb alkotók munkásságával,
...a festészettel, -bár nem vagyok festő,- egy barátom által elég régóta, és átfogóan, mondhatni alaposabb ismereteim vannak történeti vonatkozásban...

igen ez egy klisé: de abból is a rosszabbik fajta, mert művészet látszatát kelti....

[ Szerkesztve ]

(#53094) |AP|


|AP|
veterán

megy itt az eszmecsere művészetről, meg fotókról, mikor lehetne kütyüzni is :DDD

290k lesz az LX100

.: JuSzT :. : na akkor erről lemaradtam a sok fotózgatás miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#53095) Mercutio_ válasza eeXaa (#53093) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mutasd meg, hogy lehet ezt jobban csinálni. Senki nem tart vissza.

szerk. : Az elmélyülés eredménye volt az a múltkori okosság is a fotózás avittságáról és a 4K világmegváltásról?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53096) .: JuSzT :. válasza |AP| (#53094) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Panashoppan már egész régóta fent van.

(#53097) eeXaa válasza Mercutio_ (#53095) üzenetére


eeXaa
addikt

...sajnálom, de nem fogok művészkedni a kedvedért... :P

.. látom még mindig nem érted.... nem a 4k a lényeg... :U

[ Szerkesztve ]

(#53098) Monya78 válasza |AP| (#53094) üzenetére


Monya78
veterán

Én is nézegetem ezt a LX100-ast, láttam egy videót róla ahol zoomolnak, 24mm-ről 75mm-re kb. 4 másodperc alatt ért el, most ez normális ebben a kategóriában, vagy csalódás?

(#53099) |AP| válasza Monya78 (#53098) üzenetére


|AP|
veterán

én is láttam azt a videót. Vagy tényleg ilyen lassú a pöcökzoom, vagy két állása van: egy lassabb videóhoz és egy gyorsabb fotóhoz. Majd kiderül, ha jönnek az első tesztek.

(#53100) jmakk válasza |AP| (#53099) üzenetére


jmakk
őstag

A pöcökzoom már az LX7-nél is kétsebességű zoomolást tesz lehetővé. Nem hiszem, hogy visszaléptek volna ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.