Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53951) TayRol válasza Studi (#53949) üzenetére


TayRol
veterán

igen, azért az nem mindegy!

(#53952) Studi válasza Mercutio_ (#53948) üzenetére


Studi
addikt

Ha valaki veszi az E-M1-et, és nem kell neki a 75-ös, az szóljon! :R :DDD

(#53953) .: JuSzT :. válasza Studi (#53952) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én beszállok egy 45ös obi igénnyel :)

(#53954) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#53953) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem maradt a 17-es :D

Studi:Látom közben leesett. Premium klubbal a 45/1.8-cal mintaboltban olcsóbb, de a többi obi már erősen billenti a mérleg nyelvét.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53955) Studi válasza Mercutio_ (#53954) üzenetére


Studi
addikt

Hogyhogy többi obi? Ez az egész akció él a Mintaboltban is, azaz ott is 160 a 75-ös az E-M1 mellé.

(#53956) .: JuSzT :. válasza tuctuc (#53947) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hány parci? :)

(#53957) MrChris válasza Studi (#53955) üzenetére


MrChris
nagyúr

érdekes, multkor volt talán usás 75-ös akcíóban, most meg ilyen együttvevős akció. Valszeg nem kelhet el belőle annyi amennyire tervezték. Kissé talán mégis magas az ára, döntött a piac. Legalább lesz 'olcsón'. 45-ös is talán ezért kerül pár hónaposan 60-75-be. Én is beszereztem egy fekát még több mint 2 év garival. De a 75-ös nekem picit már nagy nehéz a kis műanyag csodák mellett.

(#53958) hegyimorc válasza MrChris (#53957) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Legalább lesz 'olcsón'."

Ja, olcsó, csak venni kell mellé egy EM1-t is :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53959) Studi válasza MrChris (#53957) üzenetére


Studi
addikt

Egyre inkább gondolkozom azon, hogy beáldozom a 100-300-at, amit alig használok, és beszerzek egy 75-öst, mert sokat portrézok gyereket szabadban, nagyon jól jönne a plusz gyújtótáv. Persze nem rossz a 60-as makró sem, de azért van hátránya fényerőben, gyújtótávolságban is. Nyilván ebben is van bőven geek faktor. :)

(#53960) .: JuSzT :. válasza Studi (#53959) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hát a 60 as macró mellé egy 75, az szinte csak geek faktor :) Nincs az a helyzet amikor a 60 ból ne croppolj ki 75milit :) gondolom nem éjszaka rohangál a gyerek az erdőben, GX7 szenzora mellett csak elég a 2.8 fény.

höhö, stylus 28-300/2.8 :)

[ Szerkesztve ]

(#53961) scarabaeus válasza Studi (#53959) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hm-hm, elgondolkodtat, ha úgy döntesz végül. Hm. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#53962) MrChris válasza hegyimorc (#53958) üzenetére


MrChris
nagyúr

úgy értve, ahogy eddig fél-egy év múlva adták el az akciós fixeket...

(#53963) .: JuSzT :. válasza scarabaeus (#53961) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én ezzel tök ellenék. Bal kézzel fogom az egész szettet a tubus alatt, aztán csak nyomom az expó gombot :)
Engem jobban zavar a palacsinta obi nagy váz kombó. Úgy is kétkezes dolog a fotózás, aztán ha már alátámasztok bal kézzel, akkor legyen is mit alátámasztani.

(#53964) cselt válasza MrChris (#53957) üzenetére


cselt
senior tag

Jöhetne a sok olcsó fekete 45-ös, nem nagyon látni eladó példányt sajnos.

(#53965) Mercutio_ válasza Studi (#53955) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én nem láttam ilyet a markabolt honlapján.

Cselt: Kétlem, hogy komoly mennyiségű E-M1-et adnak el, és annak is kis része lehet aki üzletelési céllal vesz mellé akciós obit.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53966) Studi válasza Mercutio_ (#53965) üzenetére


Studi
addikt

Harmadik banner a főoldalon: [link]

Ha vagy facebookon akkor érdemes a Mintaboltot lájkolni, és hamarabb meglátod az ilyen akciókat. :)

(#53967) Studi válasza cselt (#53964) üzenetére


Studi
addikt

Az a baj, hogy mindenki a használt piac fellendülését várja, és ezért senki nem veszi meg újonnan. :DDD

Mercutio: azért van már jópár példány forgalomban, csak nem igen megy át a használtpiacra, mert jók, és szeretik a tulajdonosaik. :) Egy bolond fecske kivételével az E-M10-et sem adta még el senki, pedig biztos vagyok benne, hogy fogyott belőle jópár darab. :)

(#53968) MrChris válasza cselt (#53964) üzenetére


MrChris
nagyúr

mit jelent neked az olcsó? Szerintem 65e. most jó ár egy fekete 45-ösért. Márpedig előfordul, ezüst meg mégtöbb. Persze ez piac nem fix a kínálat...

(#53969) cselt válasza MrChris (#53968) üzenetére


cselt
senior tag

60-65 szerintem jó ár érte, de jelenleg egy ezüstöt találtam eladót, azt is 72-ért.

(#53970) .: JuSzT :. válasza Studi (#53967) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most pont van még egy eladó EM10

(#53971) MLaca


MLaca
őstag

na, itt az ideje, hogy vegyek egy e-m1+45/1.8+17/1.8 szettet :)

http://mlzphoto.hu/

(#53972) .: JuSzT :. válasza MLaca (#53971) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fogadjunk már vár 5 üzenet, hogy akkor egy 75s obira betársulna valaki :D

(#53973) MLaca válasza .: JuSzT :. (#53972) üzenetére


MLaca
őstag

egész véletlenül van egy eladó fekete 75/1.8 obim ;)

http://mlzphoto.hu/

(#53974) Studi válasza .: JuSzT :. (#53972) üzenetére


Studi
addikt

Ha nincs, én betársulnék egy 75-ös erejéig. :D (meglepő módon abszolút saját célra, nem nepperkedni :) )

(#53975) Studi válasza MLaca (#53973) üzenetére


Studi
addikt

160-ért egyből viszem. :R :)

(#53976) .: JuSzT :. válasza Studi (#53975) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez számára sem elhanyagolható. 0 ft ért cseréli újra :)

(#53977) MLaca válasza Studi (#53975) üzenetére


MLaca
őstag

210-ért bármikor vihető :)

http://mlzphoto.hu/

(#53978) Mercutio_ válasza MrChris (#53968) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mióta vége a klubkártyás akciós árnak szépen felkuszott az ára, főleg a feketének.

Studi:Én és az FB:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53979) MrChris válasza cselt (#53969) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha tényleg szeretnél, tedd fel a kérésed az adokveszekbe. Már volt erre kereső hirdetés.

(#53980) cselt válasza MrChris (#53979) üzenetére


cselt
senior tag

Jó ötlet, bár még nem döntöttem el, hogy a 20-as Pana, vagy a 45-ös Oly kell-e jobban :)

(#53981) MrChris válasza cselt (#53980) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez a gyakrabban előforduló témától függ. Mérni is lehet progival, átfuttatva a képeiden kidobja mekkora gyutávon mennyit fotóztál, persze a meglévő hardver ezt le is korlátozza. De én a 20-ast ajánlom, kettő közül az sokkal gyakoribb nálam.

(#53982) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Van valakinek tippje, hogy mi lesz, lehet a következő m43-os obi a rendszerben? A kitobikat most újították meg itt is, ott is...
Vagy inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy ki milyen obit látna szívesen a rendszeren belül, amit most hiányérzetként tart számon?
csak közvélemény kutatásnak szánom, semmi több. aki megtisztel a válasszal azt köszönöm!

(#53983) jjeahh válasza Rum.cájsz (#53982) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na ezzel valszeg elindítottál egy lavinát :DDD szerintem a fényerős olcsó műanyag zoomok hiányoznak, illetve a szuperfényerős fixek...persze én egyiket sem venném meg :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53984) Studi válasza Rum.cájsz (#53982) üzenetére


Studi
addikt

Ha biztosra akarnék menni, akkor azt mondanám, hogy egy 14-42-es kitobit fognak hozni. :DDD

Amik hírben szerepelnek, de kézben még nem láttuk, az az Oly UWA, az Oly pro tele (ez elvileg már létezik, csak Magyarországra nem jutott még), és elvileg két fix tele, az Oly 300-as és a Pana 150-es. Hogy ezután mi jöhet? ki tudja... :)

(#53985) arn válasza Rum.cájsz (#53982) üzenetére


arn
félisten

inkabb csak a kitobikkal varialnak, a tobbit nagyritkan cserelik. 12 fele normal zoom, nem gyenge :) talan csak vmelyik tukros ff rendszernel van hasonlo felhozatal.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53986) ati3x válasza arn (#53985) üzenetére


ati3x
senior tag

Samyang obik benne sincsenek! Pedig a 7.5 es halacskàt kimondottan MFT-re hoztàk ki. Söt a pana halszemet se làtom!

(#53987) MrChris válasza Studi (#53984) üzenetére


MrChris
nagyúr

lassan elég nagy a fix lefedettség, árakat nem nézve. Kitzoomból még el tudnék képzelni féltucat 14-42/3.5-5.6-ot... A 12-40 és pana verziója nagyon megöli a lehetőségét egy jobb kitzoomnak. Piaci szempontok miatt fényerőben nem szabad megközelíteni, marad az átfogás, pana bedobta a kis 12-32t ami az egyik legoptimálisabb húzás. Ilyenre Olynak csak az igencsak nagy 12-50-e van. Talán egy kicsivel ők is kijöhetnének de a mini14-42 miatt nem hiszem. Még lehetne csinálni egy top pro kategóriát 0.9-1.4 fényerő tartományú fixekkel. Zoomok terén a 4/3 ZD átgondoltabb, választékosabb, súlyozottabb paletta volt.

(#53988) Rum.cájsz válasza arn (#53985) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Köszi arn, ez egy nagyon jó táblázat! :K
A kitek tényleg sokat fejlődtek, ha más nem hát a méret- és tömegcsökkenés terén és ehhez nem járul gyengébb optikai tulajdonság.
A rendszerben fix nagylátók alig, az egy szem zoom meg egyedüli király.
Sokszor ambivalens érzésem támad, legegyszerűbb példával élve a nagy kedvenc a pana 20/1.7 (nagyon sokan kedvelik) és az FF-es megfelelője C 40/2.8 pancake. Ez utóbbi legalább annyira műanyag mint a pana, (és lényegesen halkabb is) optikailag viszont egyértelműen jobb, használtan pedig még félár alatt is megkapható. Nem lehetne a kettőt felcserélni és akkor mondjuk jobban pörögnének m43 fronton is a dolgok, mert egyik másik obi erősen túlárazottnak tűnik?
Tükör ide, vagy oda, de egy negyed akkora érzékelőt egy dupla árú obi szolgál ki, nagyjából hasonló minőségben?
Javítson ki valaki ha rosszul gondolkodok, nem veszem rossz néven.
csak a m43 legnagyobb gyengéjére próbáltam rávilágítani, hogy sokszor indokolatlanul? drága.

(#53989) ROBOTER válasza Rum.cájsz (#53982) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Pana 30/2.8 macrot mockupot már bemutatták, szerintem az.

(#53990) cselt válasza MrChris (#53981) üzenetére


cselt
senior tag

Talán lehet elsőnek inkább a 20-as kéne nekem is, ahogy néztem az eddigi képeimet.
Érdemes belőle az új verzióra vadászni, vagy jó az első kiadás is? Egyáltalán miben tud többet az új?

(#53991) lenan válasza Rum.cájsz (#53982) üzenetére


lenan
aktív tag

7-8-9 10 mm fix közül az egyik kellene nagyon

(#53992) lenan


lenan
aktív tag

Mostanában nem láttam sehol, ezért kérdezem hogy mennyiért lehet eladni ma egy XZ-1 masinát? Valakinek tippje?

(#53993) .: JuSzT :. válasza lenan (#53992) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az utolsót tuti hogy 50 alatt láttam.
Most egy XZ2 van eladó 60 ért, XZ10 40 ért, tehát a kettő közé, ahogy érzed.

(#53994) Ear001 válasza .: JuSzT :. (#53993) üzenetére


Ear001
addikt

Az XZ2 az 75 000az XZ10 meg 50 000 a márkaboltos akcióban, mínusz a klubkártya kedvezmény. Szóval nekem ezek egy kicsit optimista, vagy mondjuk úgy, hogy alku előtti árak.

[ Szerkesztve ]

(#53995) .: JuSzT :. válasza Ear001 (#53994) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem tudom miről beszélsz. Használt XZ1 mellé használt árakat tettem.

(#53996) Ear001 válasza .: JuSzT :. (#53995) üzenetére


Ear001
addikt

A használt árak mellé én meg új bolti árakat, és annak fényében mondtam, hogy lwgalábbis nekem kicsit magasnak tűnnek.

(#53997) arn válasza Rum.cájsz (#53988) üzenetére


arn
félisten

hogy lehetne mar a 2.8as es az 1.7es obi hasonlo arban... egyaltalan nincsenek rossz arban az mft obik, rendszerint olcsobbak, mint a hasonlo latoszogu es fenyereju konkurencia. de nem torvenyszeru, ha vmi az egyik rendszerben olcsobb, akkor a masikban is annak kellene lennie.

itt pl nagyon jo arban van a 14-20-45, amivel jol el lehet lenni. viszont a 25osok dragak, amik meg mas rendszerben olcsok (de legalabb jobbak is). egyedul a ff a konkurencia felhozatalban, mert apscre nincsenek alternativak, csak fuji fronton, de az meg megint mas arszint.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53998) jjeahh


jjeahh
nagyúr

van valami ötletetek miért nem működik egy ideje a zajszűrés ki-be kapcsolása menüpontom olympus-on?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53999) MrChris válasza cselt (#53990) üzenetére


MrChris
nagyúr

tudtommal ugyan az a lencse, rekesz, AF motor tehát ebben semmi új nincs, viszonylag hangos (ami kb halk ciripelés) és lassú mint a régi. A dizájnon változtattak amit a képeken meg lehet hesszölni. De egy dolgot viszont nem tudok, hogy változtattak e a fókuszgyűrű járásán, ami némelyiknél porszemes érzet. Mióta szétszedtem tudom, hogy nem az, hanem belső felületi érdesség...

(#54000) cselt válasza MrChris (#53999) üzenetére


cselt
senior tag

Akkor nincs túl nagy különbség a kettő között, köszi a felvilágosítást :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.