Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53751) Studi válasza jjeahh (#53750) üzenetére


Studi
addikt

Egyszer Mercutio_ váltásra szánja el magát akkor vedd meg az övét, még az objektívjein is rajtahagyja a nejlont, úgy vigyáz rájuk! :DDD

(#53752) jjeahh válasza Studi (#53751) üzenetére


jjeahh
nagyúr

biztos úgysem küldené el nekem postán oláhiába, nameg csak és csakis akkor venném meg, ha szinte ingyért utánnam dobnák (pl ez a 110 font egy makulátlan példányért nekem már jó ár), a fujisiszták beültették a bogarat a fejembe, asszem x-e1 kell nekem :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53753) Studi válasza jjeahh (#53752) üzenetére


Studi
addikt

"...oláhiába..." Ez most dupla :DDD :DDD-t érdemel. :)

Biztos elküldené, mogorva külseje egy rendes srácot takar amúgy. :DDD

(#53754) schawo válasza jjeahh (#53747) üzenetére


schawo
titán

Egy Parci. Nem olyan túl olcsó ez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53755) Marseille199 válasza jjeahh (#53750) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hátőőő, olyasmi. Na, szóval a külseje még egy igásló riportergépnek is becsületére válna ;]
Szóval kapott az élettől rendesen. Könnygáz, pezsgő, beton, bitumen, homok, eső, hó. :B Továbbisvanmondjammég?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53756) jjeahh válasza Marseille199 (#53755) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem tartsd meg, ha egyszer magnumos leszel, eladod egy vagyonért :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53757) Mercutio_ válasza jjeahh (#53752) üzenetére


Mercutio_
félisten

Újszerűtől kicsit azért arrébb van, itt-ott van kisebb kopás/karc (egyik olyan helyen, amit gőzöm nincs hogy sikerült produkálni), de a kijelző és azon a bevonat rendben, meg az egész gép hibátlan.

Vagy egy "fogadott" lányunk szeredából aki évente 2x jár pesten, vele el tudnám küldeni, de egyrészt nem tudom mikor jön legközelebb, másrészt ilyen gépet úgyis megtekintés/kipróbálás után vesz az ember.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53758) MrChris válasza ribarszki (#53689) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak szétszedtem a 20-ast ;] hogy mi ez a sercegés, porszemes csiszatolás. Nem találtam benne semmilyen trutyit, koszt és pláne port. :F Viszonta találtam benne ezt (kép közepén van)! Ez miez? Ahol belül felfekszik a fókuszgyűrű van egy váll, horony, sikló terület ilyen apró bemélyedésekkel megszakítva, sőt még vannak további, kisebb mélyedések is. Hogy mi a rák azt nemtom, de ha figyelmesen tekerem a fókuszgyűrűt érezhető. De ez hagyján mert a felületen aminek szerintem tök símának kéne lenni egy lapos csavarhúzóval végigsimítva olyan, mintha 1000-es papít érintene, végig körbe egyenletesen szemmel nem láthatóan de rücskös, érdes! Na ezaz ami serceg, mikor két ujjal megfogom a fókuszgyűrűt akkor tud a legjobban deformálódni és akkor lehet a legjobb sercegést előhozni, néhol még a pici bemélyedéseknél is változik az érzet. Kitakarítottam a nem létező koszt, az eredmény változatlanul ugyanolyan. Mivel láthatóan eredetileg is zsírozva volt, szépen én is bezsíroztam. :D
Most kafául jár, ahogy a hirdetésekben írják vajpuhán szinte semmit nem érezni, csak aki tudja figyelhet fel valamire ;) Egész más így használni, lehet, hogy az enyémben kevés zsír volt gyárilag, míg MLaca azt írta az övénél ilyen nem volt, talán oda több került. Kíváncsi lennék, hogy a 2-es verzió is ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#53759) Studi válasza MrChris (#53758) üzenetére


Studi
addikt

:R

Nekem meg az egyetlen újonnan vásárolt obimba, a csepp és por!!!NÉGY4!álló 60-as makrómba került egy kövér porszem belülre. :U Mintabolt azt mondta, hogy vigyem, kitakaríttatják. :R De akkor is bosszantó.

Más: Samsung NX 85-ös mintaképekre van igény?

(#53760) schawo válasza Studi (#53759) üzenetére


schawo
titán

Igen, igen :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53761) MrChris válasza Studi (#53759) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az szép! :Y Gondolom hümmögtek csak, vagy volt értelmes, netán megnyugtató válaszuk?

(#53762) Studi válasza MrChris (#53761) üzenetére


Studi
addikt

Nem mélyültünk el komolyabban a témába, hogy ez hogy fordulhatott elő. :)

Samu 85: sajnos tényleg csak rohanósan sikerült kipróbálnom, mert a promóter, akinek ott kellett volna állnia az asztalnál, és ideadnia, nem állt ott. Egy kisegítő csaj volt csak, aki türelmemet kérte, mert ő nem adhatta ide. Kb 10 percenként kanyarodtam arra, két órán keresztül. :U

Az obiról: nehéz. Nagyon. Nem kicsi az NX300 (igaz ergonómiában nem túl jó), de ez az obi nagyon húzza, jobb mögé az NX30/NX1. Hiába hibrid az AF, hiába van élesre álva az előző expo miatt az obi, mindig kicsit eltolja, és aztán visszaáll, ez elég idegesítő volt.
Sajnos csak pár portrészerű képet sikerült lőnöm, háttér se nagyon volt. :(
A képe tetszik. :)

RAW ~100MB
SOOC JPEG ~40MB

(#53763) .mf válasza Studi (#53762) üzenetére


.mf
veterán

"RAW ~100MB
SOOC JPEG ~40MB
"

:Y
A 16 Mpix-es Oly ~16 MB RAW, 6-8 MB a LF jpg. Hogy lett a ~25%-kal több Mpix-ből ennyivel nagyobb fájl?

Párszor gondolkoztam már rajta, hogy speciális igényeket leszámítva legtöbbünknek a 16 is bőven elegendően részletes, nem igazán értem, hogy miért várják és rebesgetik sokan a jelenlegi top 36 Mpix FF szenzorok helyett jövőre érkező 46-50 Mpix szenzorokat.
S ha a Samu olyat használna... Raw + jpg = 1 GB / kép? Visszatérünk a filmes korszakhoz, mint a 24- és 36-kockás? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53764) ROBOTER


ROBOTER
addikt

40-150, volt már?

1..2 héten belül lesz teszt is szerintem, ha már a képeket feltették, ez az oldal úgy szokta

(#53765) ROBOTER válasza .mf (#53763) üzenetére


ROBOTER
addikt

A fájlok zipek és 5 kép van bennük. :)

(#53766) Mercutio_ válasza Studi (#53762) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van valamelyiken esztétikai élmény is?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53767) Studi válasza Mercutio_ (#53766) üzenetére


Studi
addikt

A kompozíció nagyjából adott volt, a fények állítgatására nem volt lehetőségem, de egy kedves hölgy szerepel a képeken. Csak szemtelenül fiatal, a lányod lehetne... :P De talán még az enyém is! :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53768) |AP|


|AP|
veterán

Nemrég (kihasználva az Oly "tedd próbára" akcióját) volt nálam egy 9-18 egy egész hétig. Nagyon szerettem volna, ha nem tetszik meg, de sajnos nem jött be :)

Úgyhogy most megint nem tudom mi legyen a következő terv, de kell egy ilyen is :)

(#53769) Studi válasza |AP| (#53768) üzenetére


Studi
addikt

Neked nagyon kézre(szemre)áll ez az obi! :R Én nem tudtam mit kezdeni ezzel a látószöggel. :)

(#53770) Marseille199 válasza |AP| (#53768) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ráfüggnék szerintem én is, bár nekem soha nem ment igazán a nagylátó :)

Ezek a színes csigalépcsős képek hol készültek?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53771) TayRol válasza Studi (#53769) üzenetére


TayRol
veterán

szeret a vonalakkal játszani. jók.

(#53772) |AP| válasza Marseille199 (#53770) üzenetére


|AP|
veterán

a színes csigalépcső dupla büszkeség, mert annak a tervezésében is részt vettem :)
Szállodának készült egy épületfelújítás a Nádor utcában, most a CEU használja az épületet (be van egyébként jelölve a térképen :) )

(#53773) Marseille199 válasza |AP| (#53772) üzenetére


Marseille199
senior tag

Van ott egy pár, melyik? Be lehet oda jutni egyszerű halandónak? :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53774) |AP| válasza Marseille199 (#53773) üzenetére


|AP|
veterán

Nádor u. 13.
Megoldható a bejutás, de szervezni kell. Nekem egy hét volt, mire összehoztam, bár én tudtam arra hivatkozni, hogy én voltam az egyik tervező :)
Privátban tudok küldeni esetleg kontaktot, ahol érdemes próbálkozni.

(#53775) Marseille199 válasza |AP| (#53774) üzenetére


Marseille199
senior tag

Lehetne :)

Akár egy pár fős társasággal, úgy hátha egyszerűbb. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53776) |AP| válasza Marseille199 (#53775) üzenetére


|AP|
veterán

hopp, ez pm akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#53777) madgie válasza |AP| (#53776) üzenetére


madgie
titán

Pedig akkor még am volt :D

(#53778) .mf válasza |AP| (#53768) üzenetére


.mf
veterán

Ne is mondd... Nekem is hiányzik egy nagylátó a készletemből, s mióta lemondtam a legalább f2.8-as nagylátó fixről, hogy belátható időn belül érkezne értelmes (képességű, árú, méretű) darab, azóta én is ezt figyelem aprón, de az utóbbi hónapokban nem volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53779) Freddy76 válasza |AP| (#53768) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem sem feküdt a látószög, én nem bírtam ezzel az obival rendesen látni. Rá kellett jönnöm arra is, hog a nagylátó bizonyos látószög alatt már nem arra való, hogy minden beleférjen... De neked megy, klasszul játszol a vonalakkal.

Azt viszont bírtam, hogy az omd-n milyen záridőket ki lehetett tartani ezen a gyutávon :DDD . Néha ezzel játszottam mintha nem lenne fizika, vagy valami...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#53780) |AP| válasza .mf (#53778) üzenetére


|AP|
veterán

hát igen, és szép csendben nagyon kemény ára lett (gyakorlatilag hozzáadódott a klubkártyás kedvezmény). Szinte a legdrágább Oly obi a kínálatból, ha a pro cuccokat nem nézzük és kíméletlenül tartja az árát :)

persze miért is ne tartaná, ha igazából nincs alternatívája...

(#53781) MC Pite válasza Freddy76 (#53779) üzenetére


MC Pite
veterán

Én most hétvégén kezdtem a nagylátózással öncélúan szórakozni ismerkedni, és így már (máshogy komponálva) ekv 26/28mm-en is érdekesebb képek születtek mint általában... Rá kell még feküdnöm a témára, érdekel csak nem túl faszán megy :DDD

2db ekv21, utolsó 5 kompakttal ekv 28mm.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53782) jjeahh


jjeahh
nagyúr

off: milyen édik : [link] [link] én oly-s vagyok, de nem tudtam, hogy ilyenek is léteznek :DDD : off

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53783) ribarszki válasza MrChris (#53758) üzenetére


ribarszki
őstag

:R Ma is tanultunk valamit! Nagyon köszönöm a kíváncsiságodat, tanulságos volt!

(#53784) ati3x


ati3x
senior tag

Ma voltam fotóklubban.. Az egyik néni beállított egy hatalmas kofferral.. Ez volt benne:
1
2
3
Meg egy csomó valódi bontatlan középformátumu film volt hozzá, a fotó klubb vezetője pedig segített neki befűzni...

(#53785) Ijk válasza ati3x (#53784) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez is micro43? ;]
Egyszer lesz ilyenem, ezt már régen elhatároztam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53786) jjeahh válasza ati3x (#53784) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vazze... 4db fókuszgyűrű van azon az obin? vagy hogy? :DDD kíváncsi lennék, hogy működik egy ilyen amúgy...kell ehhez matekozni sokat? fénymérés hogy műkszik? gondolom nincs rekeszprioritás meg iAuto mód rajta, full manuál az egész :D követek egy csajt a flickr-en, akinek ilyenje (is) van, technikailag a fotói nem valami szuperek, de a képek hangulata... :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53787) ati3x válasza jjeahh (#53786) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem tom. Az biztos, hogy motoros filmtovàbítàsa van, meg a tetején lévö cuccban is volt némi elektronika. De az elemek le voltak merülve. Az obik viszont manuàlisak voltak. Vagy 5-6 zeiss volt a koferban, meg egy csomó kiegészítö.

(#53788) schawo válasza jjeahh (#53786) üzenetére


schawo
titán

Egy rekeszgyűrű, egy fókuszgyűrű, meg egy bordázás az obi tövénél, hogy könnyebb legyen felcsavarni a bajonettre. Más nincs

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53789) lenan válasza schawo (#53788) üzenetére


lenan
aktív tag

meg egy időgyűrű össze kuplungolva (kilehet oldani) blendegyűrűvel.

(#53790) ROBOTER


ROBOTER
addikt

slrgear.en 40-150 teszt!
(nem túl szar első ránézésre)

[ Szerkesztve ]

(#53791) hegyimorc válasza |AP| (#53780) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"és szép csendben nagyon kemény ára lett (gyakorlatilag hozzáadódott a klubkártyás kedvezmény"

Többször is gondoltam rá, hogy eladom, mert nagyon nem bírtam megszeretni a lock gombját , de ahhoz képest, hogy ritkán bukkan fel használt, hogy állítólag milyen sokan szeretnének ilyet venni és hogy még kedvezménnyel is 160 fölött van a boltban, mikor fizetni kéne érte, akkor inkább csak ennek a felét adnák vagy még ennyit sem. Ilyenek miatt sincsenek használt példányok.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53792) Rum.cájsz válasza ati3x (#53787) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Egy obi árából vehetsz egy min. valamire való m43 vázat, a másikból meg obit, a harmadikból meg...
Szóval a koffer egy komplett rendszert kiadna m43-ból, ami kb. egy kézi tatyóba belefér :DD
És majd 20 év múlva megnézzük, hogy a kézi tatyó tartalma mit fog érni...? :U
Ezek időtálló cuccok, tiszta fém és üveg, jó anyagokból, akkor még azt gondolták hogy a jó képnek ez a záloga, meg is adták a módját... :K
Ahogy elnéztem a Pana 20/1.7 képeit, hát na, full plasztik, de parádés képpel és jó néven veszi ha kap még egy "kis" elektronikus rásegítést is ;)
Jó korban élünk, van még használható teljes manuál és persze high-tech elektronikus is.
Tisztelem a múltat, de az újak láttán időnként koppanni szokott az állam..., hajrá evolúció! :R

(#53793) Rum.cájsz válasza hegyimorc (#53791) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Más rendszerbe is vannak már legalább ennyire jó nagylátók fele ennyi pízér csak ott sajna még hallgatni kell a tükör csattogását.
Szurkolok, hogy egy külsős, leginkább a Tokina beszállna ebbe a nagylátós projectbe, mert azért ebbe igazán jók és/vagy valaki meglátná hogy itt bizony valakinek elgurult a gyógyszere... :))

(#53794) hegyimorc válasza Rum.cájsz (#53793) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Használtam más rendszerben Tokinát. Tetszett, de nem hiányzik. Ez a különbség: :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53795) schawo válasza hegyimorc (#53794) üzenetére


schawo
titán

Ennél rosszabb a helyzet :) [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53796) Rum.cájsz válasza hegyimorc (#53794) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Lehet hogy kisebb érzékelőhöz kisebb lenne a Tokina is? :K
A szoftveres korrekcióról valami összehasonlító ábra teszt nincs, mer azé a 9-18 is kívánja a segítséget...
A C kezdett el jó műanyag obikat gyártani, a 10-18/IS STM-et lehetne összevetni a 9-18-al (ár, súly, optikai tulajdonságok stb.), de hát az is tükrös rendszerhez való, normális milcük meg nincs, m43-ról nem is beszélve.
Én nem értem miért kerül ilyen sokba a 9-18, lehet az egész csak üzletpolitika, a marketingesek megmondják, hogy ezért annyi amennyi, mert más nincs helyette.

(#53797) |AP| válasza Rum.cájsz (#53796) üzenetére


|AP|
veterán

"ezért annyi amennyi, mert más nincs helyette"

ez a lényeg :K

(#53798) hegyimorc válasza Rum.cájsz (#53796) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Lehet hogy kisebb érzékelőhöz kisebb lenne a Tokina is? :K "

De nincs. Pont

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53799) Lassú Víz válasza Rum.cájsz (#53796) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A Pana 7-14 meg a kijövő pro 7-14 az alternatíva, de jóval drágábbak. Az 50-200 ára is szerintem azért szállt el, hogy a 40-150-et vegyék, és ne legyen neki konkurencia az E-M1 tulajok körében.
Viszont megvan a 4/3-os 9-18, ami legalább olyan jól rajzol :), és a 9-es halacska is érdekesebb mint vártam. Nem bántam meg.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53800) ROBOTER válasza Lassú Víz (#53799) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én egy kicsit erősnek érzem a 9-18 dícséretét sok embertől.

A méretéhez képest egy nagyon jó kis objektív, én is kivittem a boltból, próbálgattam, azért vannak problémái bőven. Én évekig használtam EF-S 10-22-t, méretben is más kategória, de minőségben is.

Amit a 9-18 a 18-as vége felé produkál, azt kiválónak semmiképpen nem nevezném, de még csak jónak sem. Eszméletlenül drága ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.