Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52151) Parci válasza jjeahh (#52148) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kikészít, hanem mérgező. és csak a fiatal példányokat szabad enni (amúgy is undorító öregebb korára).

más: a gm5-re most azt írják, hogy az lf1 keresőjét kapta. nos, az annyira "jó", hogy odatenni sem érdemes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52152) jmakk válasza Parci (#52151) üzenetére


jmakk
őstag

Mi van??? Ez olyan mintha egy Bentley-re 15 colos acélfelniket tennének. :N

(#52153) Studi válasza jmakk (#52152) üzenetére


Studi
addikt

Nem, mert a Bentleyn le tudod cserélni a kerekeket, ezen viszont soha. :DDD

Én az EVF-et alapvetően komponálásra használom, a tizenpár éves bridge kameráktól eltekintve én eddig mindet elfogadhatónak találtam. A megléte fontos, de nem érzem kulcsfontosságúnak a minőségét. A képet jellemzően a hátsó LCD-n, vagy monitoron ellenőrzöm. :)

(#52154) MC Pite válasza Parci (#52151) üzenetére


MC Pite
veterán

Az várható volt hogy csak valami kisebb fog beleférni, de allinone gépként inkább egy ekkora evf a vázon, mint sima kis téglára opciósan felrakható. Ha belépő tükrös kereső méretű, az még azért használható, ha már el is vagyunk evf terén szokva a 'kis' mérettől. Kicsi a FED-em keresője, meg sötét, meg a lefedettségre tippelni tudok, mert mire előhívom, rég nem emlékszem hogy komponáltam. Vmelyik nap sütögetéshez levittem, de képtelen voltam fókuszt állítani burús időben fák által még kissé 'árnyékolva'. Aztán lehet a végleges gép keresője rápirít az X30-éra is ;]

Studi, szintén, komponálásra jó legyen, meg fényviszonyoktól függetlenül lássam felvillanni a kész képet, úgyis gépen pixelkukkolok. Persze ha fasza a kereső az nagy élmény, aláírom, de inkább gyenge evf mint semmilyen (oké, a kis sonyét nem láttam mennyire gáz; de anno 6500fd/9600on is elvoltunk, célnak megfelelt).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52155) Parci válasza Studi (#52153) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor kapaszkodj, mert az lf1 keresője a tizenpáréves bridge-tempó

ami pedig az ellenőrzést illeti: milc gépnél egy jó keresőn élmény komponálni, és mivel azt látod, amit kapni fogsz, ellenőrizni sem kell. le is szoktam róla anno, az lcd pedig arra redukálódott, amikor este közösen nézegettük az aznapi termést.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52156) sideburns válasza jmakk (#52152) üzenetére


sideburns
aktív tag

Bentley-re? Úgy érted, MINI-re. :)

(#52157) MC Pite válasza Parci (#52155) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezért jó az új vázon a 0,5sec-es visszanézési opció, épphogy lássam belepislogtak-e vagy se (ha talált arcot és vakuzott, akkor még rá is közelít ilyenkor), kész, nekem ez az idő a legkényelmesebb (és sorozatnál is jó).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52158) Parci válasza MC Pite (#52157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

evf-ben is ugyanúgy meg lehet csinálni, nem kell hozzá külön az lcd-t csekkolni, elemelve a gépet a szemedtől. de mindenki másképp csinálja, én csak annyit mondtam, hogy az lf1 keresője gyakorlatilag használhatatlan. aki amúgy sem használ keresőt, annak meg mindegy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52159) MC Pite válasza MC Pite (#52157) üzenetére


MC Pite
veterán

Én is az EVF-ben teszem ezt, rühellem elemelni a fejemtől ellenőrzés végett. Először lássuk a végleges cuccot, aztán meglátjuk milyen. Elavult lehet, a használhatatlantól nem félek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52160) |AP| válasza Parci (#52151) üzenetére


|AP|
veterán

Viszont a GM5 alaposan le fogja törni a GM1 árakat ha valóban ugyanarra a szintre árazzák mint a GM1-et megjelenésekor.

(#52161) Danniel válasza Parci (#52151) üzenetére


Danniel
tag

A kep alatt valoban az szerepel, de a szoveg szerint a meretuk egyezik meg. Jok ezek a rumorok, tobbfelekeppen is lehet ertelmezni oket :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52162) schawo válasza Parci (#52155) üzenetére


schawo
titán

Ha azért marad egy normális hátsó kijelzője is, akkor nem tragédia.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52163) MC Pite válasza |AP| (#52160) üzenetére


MC Pite
veterán

Egyébként nem értem ezt a számozást, ez most olyan akar lenni mint a J Astra meg a D750? ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52164) gorgo válasza Parci (#52158) üzenetére


gorgo
őstag

Parci/Pite: sajnos a kép visszanézés Oly-n nem megy (em5-ön legalábbis), csak és kizárólag LCD-n...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52165) Parci válasza MC Pite (#52159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az lf1 1x1 pixeles felbontású és méretű keresőjében te nem ellenőrzöl semmit...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52166) Parci válasza schawo (#52162) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért ne maradna? és semmi sem tragédia, csak ugye ez az egyik headline, hogy van kereső. akkor nem ártana, ha tényleg lenne, nem csak papíron :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52167) schawo válasza Parci (#52166) üzenetére


schawo
titán

Majd az árán meglátjuk, hogy headline-e.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52168) Studi válasza Parci (#52155) üzenetére


Studi
addikt

Akkor az azért baj, ennyi pénzért jobbat érdemelne. :(

Apropó, volt valakinek dolga a Minolta Z bridge gépeivel? Ott nem sz'roztak külön LCD-vel, EVF-el. Volt a hátán egy kapcsoló, ami 45 fokkal bedöntötte a testbe az LCD-t, és azt tükrözték fel az "evf" helyére. :DDD

(#52169) Lassú Víz válasza gorgo (#52164) üzenetére


Lassú Víz
őstag

E-M1 tudja. Furcsa, hogy az E-M5 nem, mert halvány emlékeim szerint az E-PL1-re rakott VF-2-n is ment.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52170) |AP|


|AP|
veterán

a hétfői nagy bejelentések előtt még dobok gyorsan egy képet.
Halacska épp görbíti a teret:

(#52171) arn válasza |AP| (#52170) üzenetére


arn
félisten

jo lett :)

***

a kov gm sorozatba is kell vmi... meg lehet egy jobb evf leszlopalna fel sec alatt a pottom akkut.

amugy en is egyre gyakrabban kikapcsolom az lcdt a az xt1en. a beallitasokhoz nem kell, minden szerv dedikalt, es inkabb csinalok ket harom kepet vmirol, mintsem visszanezzem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52172) Danniel


Danniel
tag

Elvileg 845 euro lesz az lx100...
[link]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52173) Parci válasza Danniel (#52172) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem baj az, ha odaver

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52174) Ijk válasza Danniel (#52172) üzenetére


Ijk
nagyúr

Aha, 845 euró ekv. 24-75-ös f1.7-f2.8-as obival 4/3-as érzékelővel, RX100-nál alig nagyobb méretben. :DDD
Álmodoznak ezek a rumorsos srácok, de ha kivesszük a képletből a 4/3-as érzékelőt és a kb fele akkora 1" illesztjük a helyére, akkor máris jó az egyenlet.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52175) Studi válasza Parci (#52173) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem oda fog verni, de ahogy Ijk is írja: nem 4/3-os szenzorral. Az egész specifikáció, és az ár is annyira illik az RX100 mIII-hoz, nem hiszem, hogy egyetlen (kulcs) paraméterében ennyire el tudnának térni.

Apropó, nem kell egy Sony szenzoros váz inkább a 25/1.4 mögé egy "Parci"ért? :DDD

(#52176) |AP| válasza Studi (#52175) üzenetére


|AP|
veterán

hétfőig hagyjuk már meg a reményt :)

(#52177) Parci válasza Studi (#52175) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csábító, de inkább lóvé kéne, lakásfelújítás mindent felemészt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52178) p_adam válasza Studi (#52175) üzenetére


p_adam
addikt

Az RX100M3 30%-al vékonyabb tehát kivitelezhető a dolog, az más kérdés hogy a torzítás meg a sarkok nem lesznek annyira jók.
Valszeg ezután esik majd valamelyest az ára, az eredeti RX100 is így indult, amíg egyedüli volt, mint nagy szenzoros ultrakompakt gép.
Egyébként tényleg idejesítő a sok kép nélküli adatszivárogtatás

[ Szerkesztve ]

(#52179) Mercutio_ válasza |AP| (#52176) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az egész témát jegelhetnénk addig. Kicsit olyan ez, mint első randi előtt fantáziálni egy olyan csajról, akinek addig legfeljebb a hangját hallotta az illető...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52180) arn válasza Ijk (#52174) üzenetére


arn
félisten

annyira hajaz a ket spec, hogy tuti ilyesmi lesz. de meg igy is jo, ha normalis obit kap. majd 100ert ez is kene :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52181) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#52179) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:C Netes társkereső... :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52182) Ijk válasza arn (#52180) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos én már megfogadtam hogy szenzorméretben 4/3 alá nem adom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52183) Studi válasza Ijk (#52182) üzenetére


Studi
addikt

A fizika jelenlegi állása szerint akkor valamiről le kell mondani a fényerős/zoom/kis méret hármasból.

(#52184) Parci válasza Ijk (#52182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

JAJJ NEE!!! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52185) Ijk válasza Studi (#52183) üzenetére


Ijk
nagyúr

A zoomról mondtam le. Meg még sokminden másról is (sigma dp2m) ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52186) Parci válasza Ijk (#52185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szenzort irigylem - de csak azt, a többit akkor sem, ha fizetnének érte

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52187) Ijk válasza Parci (#52186) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig az üveg is jó rajta.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52188) lenan válasza Parci (#52186) üzenetére


lenan
aktív tag

pedig irigyelhetnéd az obit is róla a központi zárjával együtt, és akár a gyorsmenüjét is :-)

(#52189) Parci válasza Ijk (#52187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól rajzol, de f2,8, semmi extra. hogy messzire ne menjek, a nálam lévő panaleica 25/1,4 is izgalmasabb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52190) Ijk válasza Parci (#52189) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor SD1+18-35, 50 f1.4 art. ;]
Kár hogy nem hoztak ki cserélhető obis DP-t. A váz egyébként teljesen rendben van, masszív, minden paraméter gyorsan állítható, szinte azonnal kézreállt nekem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52191) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak, videóst keresek esküvőre, Cegléden. jövő szombatra. ajánlatokat/elvárásokat priviben várom :D :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52192) Studi válasza Ijk (#52190) üzenetére


Studi
addikt

Kár, hogy a 4/3-os gyártók nem mozdulnak rá az ilyen speckó szenzorokra. (persze, nyilván a saját, vagy a stratégiailag fontos üzleti partnerek megoldásait nyomják)
Izgalmas lenne akár egy GX1, PL5 szintű váz is ilyen szenzorral.

(#52193) Ijk válasza Studi (#52192) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyrészt nyilván a sigma levédte a foveont, másfelől rétegigény. Iso400 fölött kezd izzadni ez a szenzor, de még néha iso200-on is láttam microbandingot. Iso1600-ból még viszonylag tűrhető monokróm hozható ki, de a banding a fő probléma. Iso100-on azonban elver mindent, D800 mellé szokták tenni, viszont más a képi világa.
Szerintem senki nem fog ebbe invesztálni, mert nagyon macerás érzékelő. Magas iso-ra van szüksége a népnek, amire sokkal jobb egy bayer vagy egy x-trans szenzor.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52194) arn válasza Ijk (#52193) üzenetére


arn
félisten

egy hipszter x100ba elferne, de ott meg van sajat fejlesztes :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52195) Parci válasza Ijk (#52190) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nevetni fogsz, de ha valaha veszek még dslr-t, az az sd1 lesz :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52196) Studi válasza Ijk (#52193) üzenetére


Studi
addikt

Persze, tudom, hogy rétegigény. Ráadásul a m43-ba teljesen külön szenzort kellene gyártani, ami a nyilvánvalóan kis széria miatt senkinek nem érné meg. A többi milc gyártó meg nemigen jöhet szóba: Sony, Fuji, Canon saját szenzorral operál, Nikon szintén más méret, Samsung meg csak mainstream dolgokra ugrik...

(#52197) ROBOTER


ROBOTER
addikt

43 rumorsz:

"- Sensor: 16MP Multi aspect Four Thirds(!). Real resolution is a bit lower."

idéznék magamtól:

"mai agymenés: 4/3-os szenzor, amire kisebb képet vetítő objektívet illesztenek, de mivel a szenzor nagyobb, könnyű a multiaspectet megoldani."

He?

[ Szerkesztve ]

(#52198) MrChris válasza Studi (#52196) üzenetére


MrChris
nagyúr

nem kéne, így lenne multiaspect 4/3-ra.

(#52199) Ijk válasza Studi (#52196) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sonyba kár foveon, nincs hozzá objektív. Ja, de van néhány Zeiss 1000Eur-ért. :DDD

Egyébként semmi baj nincs ezzel a sigmával, jó a quattro formatervnél elgurult a gyógyszer. :DDD
Az LCD lehetne jobb, az élőkép még elég furcsa, de szerintem az a CCD miatt van, azzal más gyártó sem tudna mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52200) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#52191) üzenetére


Mercutio_
félisten

100k, kaja-pia-szállás - útiköltség és az első éjszaka joga :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.