Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52251) Parci válasza hegyimorc (#52240) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerencsére annyira még nem hülyültek meg a gyártók, hogy csak ezeket az s90 típusú, körömmel nyomkodható, megfoghatatlan, de elfér a zsebemben!!44!!!!négy gépeket nyomják. az x10 a jó méret egy kompakt gépnek, ez a canon g7x is zsír lesz :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52252) hegyimorc válasza Parci (#52251) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem azzal van bajom, hogy nagy vagy kicsi - nekem kell nagy is, hogy meg tudjam fogni és kicsi is, hogy ne csak a polcon álljon, hanem magammal is vigyem :) - , hanem azzal hogy kompaktnak neveznek slr méretű gépet.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52253) Parci válasza hegyimorc (#52252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyik kompakt sem slr méretű (fz1000 és kategóriája nálam nem játszik)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52254) arn válasza Parci (#52251) üzenetére


arn
félisten

Pedig jo volt az s90 a maga koraban... Egyik haverom csak ilyen csucskompaktot vett volna, mert a tobbi nagy neki (asszem s100a van).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52255) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

sokat híztak a kompaktok az elmúlt 10 évben... ;] (credit 2 FEDman)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52256) lenan válasza Parci (#52255) üzenetére


lenan
aktív tag

kitekerhetnéd a fuji obiját azért :-)

(#52257) Parci válasza lenan (#52256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a "zsebemben" nem kitekerve van, amikor meg magam előtt tartom, hát, ott van elég hely ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52258) Studi


Studi
addikt

Maradt két akksim, G5-G6-ba valók, Patona utángyártottak. Kb. másfél évesek, ha kell valakinek dobjon privit, kitalálunk valami kedvezőt.

(#52259) lenan válasza Parci (#52257) üzenetére


lenan
aktív tag

a szekrényben kitekerve is elfér:-)

(#52260) schawo válasza lenan (#52259) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52261) jjeahh


jjeahh
nagyúr

42.5mm f/1.2 359$? nem rossz ár sztem ha penge :)) ennyiért ilyen kicsi ennyire fényerős fix nincs más

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52262) Lassú Víz válasza jjeahh (#52261) üzenetére


Lassú Víz
őstag

De csak a másik 42,5-öshöz képest. Az Oly 45-ösnek is kb. ennyi az ára, ha még nem lenne, akkor is azt venném a kettő közül.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52263) ati3x válasza Lassú Víz (#52262) üzenetére


ati3x
senior tag

Igazad van. Azért 1.2-ön manuálfókuszozni, még mft-el sem akkora királyság! Meg még kérdés, hogy mennyit kell rekeszelni. A 24-nél detto ugyanez a helyzet. Ott a 25/1.8-as olympus, igaz 100 dolcsival drágább, de cserébe van af, meg szerintem kisebb is. Szal nem érzem akkora pukinak ezt a két obit. Petsze sonyra lehet az! >:)

(#52264) jjeahh válasza Lassú Víz (#52262) üzenetére


jjeahh
nagyúr

attól függ, mennyire van szükséged nagy fényerőre, tudsz-e élni mf-el, és mennyire lesz penge...én agyaltam már azon, hogy az oly 45 helyett inkább egy régi F1.2 manuált vegyek majd, és akkor itt van egy obi amelyik kb annyiba fáj mint a 40 éves ebayes F1.2-esek adapterrel, kisebb és zsír újan, dobozban kapod meg...szal nézőpont kérdése :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52265) Parci válasza lenan (#52259) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez igaz, de nyilván egy kompakt szekrényt vinnék csak magammal :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52266) .mf válasza jjeahh (#52264) üzenetére


.mf
veterán

Sokáig használtam manuál 50-est arra a gyútávra; először 2-2.5 hónapja használtam a 45-ös Olyt húgomék esküvőjén, s utána vettem én is egyet. Azóta 3 obi szokott nálam lenni: a 12-32 a vázon, 17 f1.8 és 45. Időnként még 4.-nek vagy a halszem, vagy a 25 f1.4; ha pedig turistáskodni mennék, akkor majd a 14-150 fog még jönni (mióta megvan, nem voltam :DDD ).
Ha nincs elég idő kézzel fókuszálni, nagy könnyebbség az AF. A rajza nagyon kellemes, f2.2-2.5-től jó éles, bokéja szép egyenletes; használtan 60k körül van. Egy régi manuálnál lehet, hogy a boké nem lesz kellemes; hogy nyitva túl lágy, mire rekeszelve elég éles lesz, a boké már szögletes, a fények sokágú csillaggá válnak; nem lesz olyan a felbontása, élessége, kontrasztja.
Ez a Zhongyi áfa-vámmal 360 EUR-on fog nyitni. Nem láttam még nyitva éles f1.2-es obit, ellenben nagyon lágyat igen; min. 1.4, 1.6, esetleg f1.8 biztos kell majd neki. A Zhongyi Speedbooster-másolatának optikai minőségét sem dicsérték túlzottan. Úgyhogy én annyira nem pörögnék rá, majd a tesztek után meglátjuk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52267) jjeahh válasza .mf (#52266) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez mind igaz, de csak akkor, ha zavar a buborék buké, a lágyság, és a kontraszttalanság...nekem 5 manuálom van, és pont azokat szeretem amelyek a leglágyabbak, legkopottabbak, portréra sztem zseniálisak, csak hát egy kis +mosoda, fényerő sokszor jól jönne...tehát szubjektív a dolog...nekem mindíg lesznek manuáljaim a különleges, régimódi karakterük, a bokeh, rajzolat, flare miatt is, na meg én nem sietek sehova, ritkán fotózok olyan dolgokat ahol nagyon gyorsan kell reagálni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52268) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,
ND/52mm/ szűrő vásárlásán gondolkozom:

- melyik márkát szabad megvenni?

- ha állítható mellett döntenék, itt melyik ajánlott?

köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#52269) madgie válasza .mf (#52266) üzenetére


madgie
titán

"Nem láttam még nyitva éles f1.2-es obit"

A Nocti 42.5 nem elég éles nyitva? Vagy az 56-os Fuji?

(#52270) Schanyee válasza padi68 (#52268) üzenetére


Schanyee
senior tag

Legolcsóbban általában a Haida márkát szokták ajánlani, nekem is pozitív vele a tapasztalatom, egy 52mm-es ND1000-es van, giccses vízesések fotózásához :)

Más: Amúgy jöhetne valamikor egy olcsó, jóminőségű manuális 25/1.2 is, az már engem is érdekelne, mondjuk a Leica használt ára feléért. Ha jön egy ilyen, akkor szóljatok és kiveszem a kezem a biliből.

[ Szerkesztve ]

(#52271) .mf válasza madgie (#52269) üzenetére


.mf
veterán

Most a régi manuálokról volt szó...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52272) Parci válasza jjeahh (#52261) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden egyes ilyen kínai fényerős csodaobinál lemegy ugyanez a kör :O
(és minden esetben csizmás és/vagy te futjátok meg)

nem azért adják háromszoros áron a gyári megoldásokat, mert a szemetek extraprofitra gyúrnak, hanem mert kicsit többet költöttek fejlesztésre és üvegre. lehet, hogy ez a zihongi vagy mi lesz a kivétel és épp most csinálok hülyét magamból, de nem valószínű...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52273) padi68 válasza Schanyee (#52270) üzenetére


padi68
senior tag

:R

pl ez okés, vagy elég egy bizonyos méret?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#52274) Schanyee válasza padi68 (#52273) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem a többi fölösleges lenne, de ezt te tudod mihez kell. Írd le, az alapján könnyebb véleményt alkotni. Egy példa: az ND1000, az nekem pont jó vízesések elmosásához. Az ND64-et kb kiváltom egy polárszűrővel, ami több mindenhez is jó mint egy sima ND, az ND8 meg nekem nekem nem kellett még. Amúgy valszeg az ND64 sem kellene külön, ISO 200 és 1/4000-es záridő mellett is ritkán volt túl sok a fény, hogy tág rekesszel fotózzak, pláne amióta a vázam tud 1/8000-et és ISO100-at. De ez én vagyok, más felhasználáshoz más kell. Pl el tudom képzelni, hogy napközben svenkeléshez jól jönne (még nem próbáltam, így nem tudom ahhoz mi kell).

[ Szerkesztve ]

(#52275) MC Pite


MC Pite
veterán

Ezért vannak vario ND-im...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52276) .: JuSzT :. válasza MC Pite (#52275) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Miért van a kompaktok között is meg a Milcek között is hirdetve az X100?

(#52277) padi68 válasza MC Pite (#52275) üzenetére


padi68
senior tag

és pontosan melyik?

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#52278) padi68 válasza Schanyee (#52274) üzenetére


padi68
senior tag

igen: vízesés, köd, tenger....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#52279) MC Pite válasza padi68 (#52277) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha dobsz egy privit hogy ne felejtsem el, du megnézem gépen melyik márkát szoktam, ez nem lesz 'foltos' teljesen sötéten sem és nem is drága.

JuSzT, egy idő után a milcekhez is feltettem mert többen ott adták fel korábban. Gondoltam hátha azért nem írt senki vagy 2 hete mert rossz helyen van :(.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52280) Schanyee válasza padi68 (#52278) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ha Pite vagy bárki tud ajánlani elfogadható áron jó minőségű változtathatót, akkor nyilván azt érdemes venni, mert nagyobb szabadságot ad. Amikor én néztem, akkor kb 4-szeres volt az árkülönbség hasonló minőségben a Haida-hoz képest, annyit nekem meg nem ért meg, pláne hogy egy évben 4-szer használom az ND1000-et, kb 5-ször a polárszűrőt és abból az 5-ből mind az 5-ször a polarizálási hatásért és nem sötétítés miatt.

(#52281) schawo válasza Parci (#52272) üzenetére


schawo
titán

Azért a Samyang üvegjei üdítő kivételek (tudom, koreai cég, de akkor is).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52282) jjeahh válasza Parci (#52272) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mert a kínai meg az olcsó nem minden esetben gagyik, pl. az slr magic 50/0.95-ről valahol néztem egy tesztet, és bár a leica noctilux 50/0.95 árának a töredékébe kerül alaposan alázza azt minden szempontból :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52283) madgie válasza jjeahh (#52282) üzenetére


madgie
titán

Egyik kutya, másik eb, f0.95-ből én még nem láttam igazán jót.

(#52284) jjeahh válasza madgie (#52283) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nyilván nyitva nem olyan élesek mint egy jobb 1.8, de portrénál pl. engem nem zavar ha lágy, ha meg éles képet akarsz arra is van lehetőség, rekeszelsz...egy egynyócat meg nem lehet jobban kinyitni. na de mindegy, egy ilyen 1.2-es kínai csodát vagy egy régi manuált még lehet megengedek magamnak majd, de 0.95-ösöm mostanában biztosan úgysem lesz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52285) madgie válasza jjeahh (#52284) üzenetére


madgie
titán

Fél parcinyi összeget sem adnék értük, nemhogy a mostani árukat :(

(#52286) Mercutio_ válasza MC Pite (#52279) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az egyiket töröld, a szabályzat tiltja ugyanazon termék dupla hirdetését.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52287) Mercutio_ válasza jjeahh (#52284) üzenetére


Mercutio_
félisten

Veszel egy 50/1.2-1.4-es Pentax manuális obit és még a karcolás is meglesz képsíkban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52288) ati3x válasza schawo (#52281) üzenetére


ati3x
senior tag

Hát erősen gondolkodok egy 12-es Samin, Mert ugye 12-ön már nem igazán "létszükséglet" az AF. Főleg csillagfotóhoz, meg tájképhez...

(#52289) Parci válasza schawo (#52281) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de nem is f1,2 és társait nyom, elég konzervatív

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52290) MC Pite válasza padi68 (#52277) üzenetére


MC Pite
veterán

Én ettől a gyártótól vettem variable ND szűrőt már többet is, normális cucc.

ati3x, javíts ki ha nagoyn rosszul tudom, de 12-32 áránál többért egy mauál 12es fixet vennél inkább (hullámzó minőségű ráadásul)? :F Nem tudom csillagfotónál mennyire kell a fényerő, és hogy nyitva a sami megfelel-e a célra, vagy rekeszelni kell 1-1,5 fé-et...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52291) MrChris


MrChris
nagyúr

Ezek a LED fényszarok egy nagy rakás kalap szarok. Nem csak a színeket cseszik el, hanem nagyon szép bandingot is csinálnak. Ilyennel lett tele a legtöbb kép.

(#52292) MC Pite válasza MrChris (#52291) üzenetére


MC Pite
veterán

A LED fényszarok elég széles skálán mozognak. Aki megveszi a hidegfehéret... vagy tetszik neki vagy béna, szóval a szín olyan amilyet veszel.
Az hogy kilóg a búrából és direktbe érkezik fény az obiba, az is egy dolog... (Persze ha 12/14mm-es obit haszálsz beéltéren akkor belekomponálódik menthetetlenül az tény...)
Hogy interferencia-e ami a plafonon van (ugye olcsó fényforrás vibrál, a normális nem) az jó kérdés, lehet egyéb sajátosság (nem elég homogén fény, és már nincs előtte búra ami lágyítsa a fényt).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52293) ati3x válasza MC Pite (#52290) üzenetére


ati3x
senior tag

Sami 12mm astrophoto test Szal elég jónak mondják csillagfotóra. És bizony, a csillagozáshoz kell leginkább a fényerő! Amúgy meg csak agyalódom.. Mostanában sokat pihen a gép.. Ugye van a 12-50, ami nagy, de legalább sötét.. ÉS a képminősége is elmarad rendesen az általam vártól.. A 45-ös teljesen más téma.. De ugye azért sokszor hosszú.. Még mindig nem tudom mi legyen: egy "all around" 12-40, ami frankó, zoom is, jó fényerővel, de viszonylag nagy. Vagy egy 12-32 mindenes, egy 12-es sami, 20 (25), meg a 45... Az ideális nekem talán a 12-40. és a 12-32 lenne :)

(#52294) padi68 válasza MC Pite (#52290) üzenetére


padi68
senior tag

:R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#52295) madgie válasza MrChris (#52291) üzenetére


madgie
titán

Nem elektronyos sátterrel lőtted ezeket?

(#52296) MC Pite válasza MC Pite (#52292) üzenetére


MC Pite
veterán

Gyá, nem néztem a topikot, így a 12-14et 1,5es szorzóval értettem ;]

ati3x: Nem hülyeség a pro zoom meg a palacsinta zoom (ha kell kicsi hurcolós is). Nekem ez a két zoom jöhet szóba mft-n, a pro 2,8asok, meg a pana palacsintája, a többi 'sehogysejó'. Ha a 2,8as alapzoom árából levonjuk a samiét, akkor már nem is olyan drága (főleg ha a 12-50et is mínuszoljuk belőle).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52297) arn


arn
félisten

azert mftn nem art nemi bokeh, es a 2.8 nem eleg mindenre. jo az a pro zoom, de egy zoom helyett vennem, nem a fixek helyett.

nekem pl a 12es olympusom is decenteres volt kicsit, de messze nem olyan durvan, mint a sami. de miutan kicsereltek a samit, a masodik peldany egesz utos.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52298) MrChris válasza MC Pite (#52292) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az hogy hideg vagy meleg fehér tökmindegy (amúgy ikeás melegfehér LEDek). Ha izzóra állítod a wb-t és lőssz egy rawot napon azt is helyre lehet rántani, pedig annak a fénye hideg lesz mint állat, ahhoz képest a hidegfehér LED fénye is melegfehér!
A színek rosszabbak lesznek LEDnél mint nálam a halogén vagy wolfram izzók fényénél. Ez egy részlet a képről és nem kellett direktbe lőni azon is olyan. Nem vibrál ezek ilyenek, kipróbáltam. Minimális a fény felfutás és csillapodás ideje, túl diszkrét. Persze biztos van amiben ez többszörözve van, nem 50Hz. De ahova éppen megyek nem cserélgethetem ki a villanykörtéket. Elektromos zárral készült ami arra is jó hogy csendben fotózzak pl gyerekeket vagy társaságot, természetesebbek mert nem zavarja őket a csattogás. Amúgy koncerten is marha bosszantóak ezek a LEDek, de ott úgy se a szép fény a lényeg, hanem hangulat keltés :D . Már pár LEDet kipróbáltam, hogy melyik lenne jó, de olyat még nem találtam, viszont sima izzónál ez nem probléma.

(#52299) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Hűha mekkora ígérgetés van 40-150 Pro körül. Beszt meg hájeszt meg minden.

Mondjuk pár hete megemlítettem, hogy a konverter kihozatala és kitben árusítása jó jel lehet a 150mm-en nyújtott teljesítményre nézve. Remélem beválik. Mindenesetre alig marad benne lencse, ami nem valami két-három betűs rövidítés.

(#52300) MLaca válasza ROBOTER (#52299) üzenetére


MLaca
őstag

9kor mindenre fény derül ;)

http://mlzphoto.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.