Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52601) ati3x


ati3x
senior tag

Nagy.. nagy.. nagy.. Akkor ez mi?:

Amúgy a fotóklubb vezetője.. Asszem valami Nikon 400/2.8.. Valami 80 ezer svéd korona, olyan 3 milla.. Párszor kijönne belőle az EM1+ 12-40pro,40-150pro kombó... :)

(#52602) MrChris válasza ati3x (#52601) üzenetére


MrChris
nagyúr

úgy kell neki. :D. a munkadarabom emelgetését is inkább ráhagyom a szállítókra.

(#52603) Schanyee


Schanyee
senior tag

Mondhattok bármit a most megjelent vázakról, de amikor egy hivatásos fotós végigfotóz egy komplett esküvőt Canon 1100d-vel és a 18-125-ös zoomal, plusz a beállított fotókat is azzal lövi, akkor azért bennem felmerül a kérdés, hogy minek ide új vázak, használható magas ISO, fényerős drága objektívek. Neki ez a munkája, akkor csak tudja mi az igazán jó ;]

(#52604) ati3x válasza Schanyee (#52603) üzenetére


ati3x
senior tag

Tuti, hogy hivatásos?

Persze az is előfordulhat, hogy az adott szerkóval (Canon 1100d +18-125) egz hivatásos jobb fotókat lő, mint egy fotó"nörd" egy 5démark3 24-70/2.8-al. De valljuk be, kevés a valószínűsége, hogy egy valóban profi fotós az említett cuccal vonul ki esküvőt fotózni... Nem lehet, hogy az illető valakinek a valakije volt? :)

[ Szerkesztve ]

(#52605) ati3x


ati3x
senior tag

Erről vélemény? Szerintem érdekesen hangzik!

(#52606) b.vr válasza ati3x (#52605) üzenetére


b.vr
őstag

hát a sony hasonló megoldásánál nagy volt a gúnyolódás :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#52607) Parci válasza b.vr (#52606) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez is pontosan olyan hülyeség szerintem... a modularitás jó dolog, az ergonómia teljes hiánya nem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52608) gorgo válasza ati3x (#52605) üzenetére


gorgo
őstag

Szerintem ez egy Half-life 3-ban debütáló manhack, ami csak akkor változik azzá, ha kiderül, hogy fotóbuzi a játékos... :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52609) Schanyee válasza ati3x (#52604) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem kérdeztem külön rá, szóval bármi lehet. Ha kicsibe nézem a képeket, akkor nem mondanám meg, hogy nem profi, a kompozíciós dolgok rendben vannak, meg amire szoktak figyelni esküvő fotózáson klisék, azok meg is vannak, stb. Plusz a vakuja is jó erős volt. Ami miatt sántít az egész, hogy némelyik képen a fókusz nem stimmel, oké megesik mindenkivel, csak legfeljebb nem adom oda a vevőnek. Aztán hiányzott a kis mélységélesség. Plusz beltérben a képek nagyon zajosak voltak, hiába volt ott a vaku végig. Ugyanott az én képeimen még csak meg se jelent a zaj, vaku meg eszembe se jutott. Szóval ja, ha ebből él, akkor azért nem épp igényes fotós.

[ Szerkesztve ]

(#52610) ati3x válasza Schanyee (#52609) üzenetére


ati3x
senior tag

Lehet élni a kis mélységélesség nélkül is.. Persze "könnyű" használni, legalábbis látványos. Még talán el is fedi pl a kompoziciós mellényúlásokat.. De például akinek megvan mindenben a jártassága... Hát igen, a zaj.. Azér az 1100D nem mai "csirke" már gombokért lehet kapni olyan vázat, ami oda vissza veri. Igaz mondjuk egy nikon.. mondjuk belépő 3200-as széria.. De még az is biztos, hogy egy lx7 is oda-vissza megenné ezt a kombót... Csakhát, a népek mit szóltak volna... :)

Mondjuk én szerencsére megúsztam az esküvő fotózást.. :) Persze ismerősnek lett volna, meg gondolom ingyen... Egyrészt tanulnom kéne a kompozíciót is, még elég sokat, meg ugye csak a 45-el nem lehet mindent megoldani.. a 12-50, meg hááát....

[ Szerkesztve ]

(#52611) arn válasza Schanyee (#52609) üzenetére


arn
félisten

akkor most mi a kerdes? :D igenytelen profi... a gep csak eszkoz, a fotoson mulik, hogy kihasznalja vagy nem. jobb geppel tobb a lehetoseg. de jo geppel is lehet szar kepeket loni, es rosszal is jokat (szinte barmilyennel).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52612) ati3x


ati3x
senior tag

Azér az milyen lenne, ha az lx100 obija kijönne "tokozva" is? Esetleg icipicit nagyobban, hogy kirajzolja a 4/3-ot.. de az se lenne gond, ha szimpla "carry over" lenne... Sokan visitva kicsengetnék a 800-900 dodót érte... még akkor is, ha egy szimpla kitobi élességét hozná (mert ugye fényerőben eléggé ott van...) Szerintem van rá esély...

[ Szerkesztve ]

(#52613) Schanyee válasza arn (#52611) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem volt kérdés, csak betettem ironikus/gonosz megjegyzésként az elmúlt nap bejelentései mellé egy elég friss tapasztalatom, hogy minek adnak ki ennyi profi cuccot meg objektívet a gyártók. :)

(#52614) ati3x válasza Schanyee (#52613) üzenetére


ati3x
senior tag

Minek-minek.. Hogy a pénzes amatőrök vegyék.. ;]

(#52615) |AP| válasza ati3x (#52612) üzenetére


|AP|
veterán

ezt egyelőre kizártnak tartom, bár sokáig magát az LX100-at is annak tartottuk :)

(#52616) Warter


Warter
őstag

Ez volt már?

First pictures of the Olympus 300mm f/4.0 and 7-14mm prototype lens!

The Olympus employee noted that they were only mockups, rather than working lenses. The finish on these two lenses appears identical to the other two Olympus Pro lenses, and the 300mm f/4 looks to be roughly the same size as the 40-150mm, which isn’t too bad at all.

[ Szerkesztve ]

(#52617) MLaca


MLaca
őstag

hát, azt hiszem, a pana lx100 lesz az első gép, amit tesztelés nélkül meg fogok venni :) már a kiállításon is próbálkoztam, de nincs árusítás :/

http://mlzphoto.hu/

(#52618) Gondwana válasza MLaca (#52617) üzenetére


Gondwana
addikt

... mert az LX3-at csak nem adtad vissza tesztelés utàn, vagy mégis csak màsodik lesz az LX100? :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52619) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Miért van az, hogy a Leica tudja, milyen zoom objektív a jó kompromisszum tükörnélkülire?

Két új zoom obi, mindkettő 3,5-4,5 - mint a régi szép időkben az Oly kisteléje.

(#52620) MLaca válasza Gondwana (#52618) üzenetére


MLaca
őstag

a tesztgépeket mindig visszaadom, boltiakat veszek magamnak :)

http://mlzphoto.hu/

(#52621) madgie válasza ROBOTER (#52619) üzenetére


madgie
titán

Majdnem Leica, de jellemző, a Voigtlander sem lób@szó Sony fixeket hoz ki FF mirrorlessre.

(#52622) |AP| válasza MLaca (#52617) üzenetére


|AP|
veterán

úgy is, hogy még nem láttuk milyen képekre képes? Vagy te többet láttál, mint mi? :)

(#52623) MLaca válasza |AP| (#52622) üzenetére


MLaca
őstag

én eleget láttam :) [SHUT UP AND TAKE MY MONEY!!!4!!] effektus

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#52624) jjeahh válasza madgie (#52621) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hihetetlen szépek, kívánatosak mint mindig, a voigtlander obik tipikusan egy ronda gépből is vonzót varázsolnak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52625) madgie válasza madgie (#52621) üzenetére


madgie
titán

Úgy értettem, Sony-szintű kályhacsöveket.

(#52626) MrChris válasza madgie (#52621) üzenetére


MrChris
nagyúr

csak hát ezekben nincs AF motor, blende mozgató meg elektronika. Persze ettől még a sony mogoldhatná, hogy tetszetős legyen...

(#52627) jmakk válasza madgie (#52625) üzenetére


jmakk
őstag

Azért tök érdekes ez az obitervezés. Ha így egymás mellé raknánk az új Vogeleket, mft 10.5/0.95 és a FF 40/2.8, és le lenne minden felirat rajtuk takarva, hát érdekes lenne tippelni, hogy melyik melyikre készült. :) Jó mondjuk, aki ért hozzá, az biztos egyből kibökné...

(#52628) madgie válasza MrChris (#52626) üzenetére


madgie
titán

A 20/1.7-ben meg a 14/2.5-ben meg van, mégis mekkorák.

Nem látok értelmes magyarázatot arra, miért kell akkora csöveket tervezni a filigrán kis A7-esek mellé.

(#52629) MLaca válasza madgie (#52628) üzenetére


MLaca
őstag

pedig tök egyszerű: ezek izomból oldják meg a "jó képet", nem pedig szoftveres összehangoltsággal. egy olyan gyártó, aki nem egy konkrét gépre/rendszerre fejleszt, hanem többre (pl. samyang), annak muszáj optikailag korrigált cuccost letennie, nem lehet olyan apró, pici, hogy majd firmware-ből megoldja a hibák javítását, mint egy dedikált termék. szerintem.

http://mlzphoto.hu/

(#52630) Mercutio_ válasza MLaca (#52629) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax pancake obik adapterrel minden rendszerre felpakolva elég jól rajzolnak, és az M/A/F/FA-széria FF-re rajzol (a DA/DA* egy része is kirajzolja rendesen a teljes képkört)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52631) Ijk


Ijk
nagyúr

Most látom hogy a leica kijött egy lcd nélküli M-el. :Y
Nagyon tetszik, nekem kellene. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52632) .: JuSzT :. válasza Ijk (#52631) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az a gyári doboz gusztustalan mód jó.

(#52633) schawo válasza Ijk (#52631) üzenetére


schawo
titán

Ez jó, a német humor (:Y) egy fajtája, nekem is kéne, ha nem volna olyan k..va drága, amilyen :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52634) jjeahh válasza Ijk (#52631) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a végén nagyon bejön ez a kevesebbet többért (pure fotografi) elv divatba :U amúgy a leica nagyon megy az ilyen szögletes james bond arcú borostás inges macsókhoz :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52635) madgie válasza .: JuSzT :. (#52632) üzenetére


madgie
titán

Gondolom majd a terepen is cérnakesztyűben fog lőni vele :DDD

(#52636) Ijk válasza jjeahh (#52634) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egye fene, növesztek borostát, csak ide is hozzon egyet. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52637) Parci válasza MLaca (#52617) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- mi a legjobb alapzoom m4/3-ra? nem vagyok képben sajnos..
- a pana lx100
- BAAAAZZZZ!
:DDD

(disclaimer: megelőlegezve, hogy hasonló színvonalon rajzol majd, mint az elődei)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52638) Studi válasza Ijk (#52631) üzenetére


Studi
addikt

Vótmá' :P

Amúgy sokat gondolkoztam már, milyen jó lenne egy ilyen egyszerű fullframe digit hátfal mondjuk Zenithez? kellene egy érzékelő, egy kis akku bőven beférne a filmtekercsek helyére, másik oldalra egy SD kártyafoglalat, meg némi elektronika. Kívülről bőven elég lenne az érzékenységet állítani, érzékelje az expogombot, és ha lefutott a zár mentse ki amit a szenzoron talál egy RAW-ba. Minden más jöhet az "előhívásnál". :) nem kell extra szenzor se, 16-20 megapixel, ami bír mondjuk ISO 1600-at, oszt' csókolom. :)

(#52639) Ijk válasza Studi (#52638) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én Nikon FM-ben gondoltam ilyenre, abban mégiscsak egy szép nagy TTL kereső van.
Egyik gyártó sem mer ilyet ma meglépni, mert nem tömegigényt szolgálna ki. Leica más tészta, ők megengednek maguknak ilyet, mivel prémium piacra dolgoznak, ott rugalmasabbak ilyen téren, úgyis megveszik a név és a minőség miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52640) k1csi válasza Ijk (#52631) üzenetére


k1csi
senior tag

Nekem is kéne

az ára.
Hogy meglegyen az igazi retro filmes feeling esetleg adhatnának egy előhívótankot is hozzá (mondjuk potom 10.000 ajróért) amibe bele lehet tenni a gépet, hogy addig is amíg másolódnak az USB-n keresztül a képek megmaradjon a retro feeling. :W
Ja bocs mégse, mert gondolom nincs rajta USB mert akkor már nem lenne elég retro.
OMG.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52641) |AP|


|AP|
veterán

ez a 35-100 egyáltalán nem nagy, cserébe viszont jó kicsi:

nem igazán telézek, így egyelőre csak érdekességképp figyelem, hogy milyen minőséget tudnak kihozni ekkora méretből.

(#52642) MrChris válasza Studi (#52638) üzenetére


MrChris
nagyúr

régebben volt rá próbálkozás aszem kodak-nikon vonalon, persze nem ff lapka. Azért egy jobb váz dukálna ilyenhez, a zenit elég vacak bizonytalan záridővel fényméréssel, durvasággal...
Ha valaki előrukkolna ilyennel akkor rengeteg járulékos dologtól elesne, de biztos lenne rá fizető kereslet. Mondjuk az is igaz, egy 130ezres 5Dmk1 mellett már nemtom mekkora piaca lenne. De úgysem lesz...

(#52643) Lassú Víz válasza Studi (#52638) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tegyél még rá egy tárcsát a leggyakoribb filmes profilokkal is! És helyezd el úgy, hogy csak SD kártya cserével lehessen állítani. Fokozhatjuk még, hogy csak üres SD kártyánál hatásos, utána az a profil él amivel az első kép készült a kártyára :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52644) .mf válasza MrChris (#52626) üzenetére


.mf
veterán

Igen, de azok a szélességet növelnék, a hosszt optikai formulával viszont ilyen kicsire kihozták, szemben a szintén fullfrém mirrorless Szoní és Cájsz modellekkel. Ezért is ilyen érthetetlen az egész számomra, hogy miért nem hozták kisebb méretre ki.

Laca: bocs, de ezzel abszolút nem értek egyet. Ezek filmes gépekre is jók, amikben nulla szoftveres javítási lehetőség van, optikailag kell jónak lennie az obiknak, mégis kicsik. Sőt, rengeteg már bizonyított, optikailag kiváló Leica M üveg van a filmes korszakból is, ami szintén kis mérete ellenére fényerős, éles, optikailag nagyon jó, és fullfrém. A 3rd party gyártók meg hiába gondolkoznak azon, hogy biztonsági játék, és hogyan lehet minél több helyre elsütni, azaz eleve tükrös bázistávval gondolkoznak; viszont abból megint csak kályhacső lesz, ami studiófotósokon kívül őszintén kit érdekel? Nem hinném, hogy sokan kirándulni, utazni mennénk egy olyan fix-sorral, amelyek mind akkorák, mint egy 10x átfogású túraobi; márpedig a 35 f1.4 akkora, mint a 24-240. Kihoznának FE-mountra egy optikailag korrekt és a jelenleginél kompaktabb 35, 50, 85 f1.8 "alap-szentháromságot", kaszálnának vele. Még egy 24-80 f2.8-nak is van hely, mert a Cájsz nem csak f-sötét, de szánalmasan-szar, hogy halálba rekeszelve is milyen a széle. Kereslet is lenne, mert normális kínálat a Sony és Zeiss részéről nincs, és az ár is magasan van. Mire várnak?
De mindegy is. Off is, meg nulla befolyásunk rá, hogy végre észhez térjenek / felébredjenek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52645) jjeahh válasza MLaca (#52629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

amúgy nem ez a kis obi nagy obi mizéria az egyetlen amit én sem értek, dslr fronton én azt sem értem, miért nem tudnak olyan pici vázakat csinálni mint régen, akkora keresővel mint régen? egy haveromnak van egy pentax me super-je, a keresője elképesztő, méretre meg akkora mint az e-p1-em...vagyis na...a nikon d3xxx meg d5xxx-ek meg a canon 100d már elég pici, de baromira vastagok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52646) ROBOTER válasza .mf (#52644) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha megnézed a lefotózott ábrát, semmi baja nincs a szélének.

Ezért nem szabad ezekben a tesztoldalakban vakon megbízni. Sok 4/3 objektívnél a teljesen takony sarkokat a grafikon szinte tökéletesnek mutatja, sok fullframe objektívnél pedig a teljesen megfelelő minőségű sarkoknál égbe emelkedik a grafikon.

Pl. ez biztosan annyival szebb sarok, mint ahogyan a grafikonon kinéz?

[ Szerkesztve ]

(#52647) Danniel


Danniel
tag

Ez volt mar? A Leica D-Lux tesztkepei.

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52648) szaby_gyerek válasza Studi (#52638) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Vannak ilyenek: http://www.diyphotography.net/giving-an-old-nikkormat-a-new-life-as-a-sony-nex-5n/

Ez most nem pont az, amit kerestem, de többen is próbálkoznak ilyennel. 3D nyomtatóval hátfalat. Persze az ff más kérdés, ahhoz többet kell centizni. :)

(#52649) |AP| válasza Danniel (#52647) üzenetére


|AP|
veterán

nem ártana ha kicsit nagyobb méretben is lehetne pixelkukkolni.

(#52650) madgie válasza Danniel (#52647) üzenetére


madgie
titán

Ehhez a képhez csak én vagyok túl maradi? :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.