Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52701) .mf válasza schawo (#52694) üzenetére


.mf
veterán

:DDD :C

Studi, Jmakk: Amazonon, ha jól értelmezem használt és javított, de azért megvannak a kétségeim valósságával kapcsolatban. Mindenesetre nem akarok egy újabb rendszerbe beleugrani, meg m4/3-ot is hordozhatóság-képminőség párosa miatt választottam, ezek meg csak még nagyobbak.

Silmatauki: igen, XT2 nem várható egyelőre, de egy A7 utód akár lehet, mert az már lassan egy éves, és az a Sony vázkiadási tempójánál már sok :DDD
Amikre vágynék: OMD-s vázstabi, alacsony színi zaj (A7 pl. ebben nagyon jó), részletesség (AA-filter hiánya), jó teljesítmény gyenge fénynél (BSI terjedése ezen elvileg még javít), okés hibrid AF, egy jó fényerős alapzoom, egy okés nagyonkompakt sétáló alapzoom (ld. Pana 12-32, Sony 16-50), esetleg még egy okés turistazoom; fixekből egy jó UWA, ekv. 35, 50 és 85 sor min. f1.8 rekesszel, a 35 és 50 lehetőleg kompakt méretben. Ezek lassan kezdenek összejönni, külön-külön mind megvannak különböző rendszerekben, csak együtt nincsenek. A Samu nyomulása talán kicsit megbolygatja a piacot, és hátha 3-5 év helyett már 1-2 év múlva lehet valami ilyesmi.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52702) .mf


.mf
veterán

Heh. Heheh. Au.

"BestMirrorlessCameraReviews interviewed MR Terada, Mr Fandrey, Mr. Guthmann and Mrs Beckmann from Olympus. These are some of the key info we got from them:

1) The OM-D line is somehow easier to promote than the PEN line.
2) According to research, many people are using smartphones. Some are interested in interchangeable lens cameras, not compact cameras, because they already have a compact camera in their smartphone.
3) Olympus recognizes that photographers nowadays are also interested in video capabilities. Terada said: “Maybe 4K or new technology is something that stimulates our photographic users, and we should follow the market I think.”
4) At this moment Olympus has no plan to make a LX100 alike camera.
5) 300mm f/4 and the 7-14mm f/2.8 are coming in 2015. And so new OMD and PEN cameras.
"

#3 .......

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52703) k1csi válasza .mf (#52702) üzenetére


k1csi
senior tag

and we should follow the market -> E-M2/3

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52704) |AP|


|AP|
veterán

még régen belefutottam egy szimulációs oldalba, ahol az volt a feladat, hogy az adott mintaképen látott eredményt kellett elérni a helyes expozíciós beállításokkal, a program pedig kiértékelte mennyire jól sikerült ez.
Nem tudja valaki merre lehetett ez? Nem erről van szó, de hasonló

(#52705) schawo válasza k1csi (#52703) üzenetére


schawo
titán

Magyarra fordítok: "kullogjunk utána".

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52706) gorgo válasza .mf (#52701) üzenetére


gorgo
őstag

Akár hogy is nézzük, te álmodozol a legtöbbet itt! (persze a te dolgod, miért ne tehetnéd).
Lássuk be, a felsoroltak közül a mikró43 áll ehhez legközelebb. A legfájóbb pont a minőségi zúm, illetve az sem, mert van 2 is, csak az ára... (ha amúgy elég szűk valakinek a DOF). Tkp. még az 1.8 ekvivalensre vetítve is elérhető, és pont a Voigtlanderek miatt, más kérdés hogy ők is .mf-ek, és drágák.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52707) Studi


Studi
addikt

(#52708) MLaca válasza Studi (#52707) üzenetére


MLaca
őstag

290 747 Ft egy 480 000 Ft-os gépért - ja, persze. azt tudnám, hogy a rendőrség és a NAV miért nem néz ezeknek a lelkére..

http://mlzphoto.hu/

(#52709) jmakk válasza MLaca (#52708) üzenetére


jmakk
őstag

Nincs ezzel semmi probléma, csak előre kell utalnod a zsét Nigériába. ;)

(#52710) Mercutio_ válasza MLaca (#52708) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rontják itt a tisztességes nepperek piacát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52711) MrChris válasza MLaca (#52708) üzenetére


MrChris
nagyúr

már rápróbálkoztam piaci ár felén mért kánonra, két levél után visszaírt, hogy levelezzük le mikor hol lehet megnézni. Aztán többet nem írt és levette az összes hirdetését. Igazából nemtom mit akart...

(#52712) Studi válasza MrChris (#52711) üzenetére


Studi
addikt

OLX amúgy tele van kamu hirdetéssel. A héten Juszt lelt egy GH3-at 14-140-el 150-ért, pár levélváltás után ő is eltűnt. Még azt se mondta, hogy utaljunk előre. :F

(#52713) delibab válasza Studi (#52712) üzenetére


delibab
senior tag

Szerintem aki ott nem adja meg a telefonszámát azzal nincs is értelme foglalkozni...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#52714) .: JuSzT :. válasza Studi (#52712) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Viszont azt mondta, hogy csak személyesen adja el, és meg lehet nézni. Rajkán :U

(#52715) MrChris válasza .: JuSzT :. (#52714) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem azt írta a kanonos hogy Bonyhádon van, én meg pont szomszédban Szekszárdon :)

(#52716) Gstyler válasza Studi (#52712) üzenetére


Gstyler
senior tag

De ha pár levélváltás után lelépnek, akkor mi ebben a csízió?

[ Szerkesztve ]

(#52717) MrChris


MrChris
nagyúr

a 14/2,5 fókuszsebességben és hangosságban hogy viszonyul a 20-ashoz?

(#52718) |AP| válasza Gstyler (#52716) üzenetére


|AP|
veterán

mondjuk pl. azért tesz fel egy ilyet, hogy erre hivatkozva lenyomja egy másik cucc árát, amit ő akar megvenni...

(#52719) Tin_Shield válasza MrChris (#52717) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sokkal gyorsabb és gyakorlatilag szinte hangtalan a 14-es.

(#52720) MrChris válasza Tin_Shield (#52719) üzenetére


MrChris
nagyúr

köszi, 20asom van és semmi más összehasonlítási alapom nincs. Vajon az újabb 20-as ezen a téren változott?

(#52721) hegyimorc válasza MrChris (#52720) üzenetére


hegyimorc
senior tag

nem

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52722) rbalint88 válasza hegyimorc (#52721) üzenetére


rbalint88
addikt

kicsivel azért halkabb és gyorsabb is az első generációsnál.

de ha halk és gyors obi kell, akkor a sigmák a tutik.

[ Szerkesztve ]

(#52723) MrChris válasza rbalint88 (#52722) üzenetére


MrChris
nagyúr

nem létkérdés, csak ha olyan lett volna a 2-es változat hangja sebessége, mint a 14-es, akkor elgondolkodtam volna a cserén. Amúgy nincs bajom vele, mert kiváló a képe és szinte csak az van a gépen. Igaz nincs is más csak régi manuál. :D Alulra kéne valami, a 12-32 ára lassan gyűrűzik le és szinte csak ebayről beszerezhető, főként a fekete, ami még ott is ritka. Természetesen eu-n belül. Mostanában eltüntek a 40e-es 14-esek.

(#52724) .: JuSzT :. válasza MrChris (#52723) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fotózás terén arra jutottam, hogy ami itthon 100e Ft alatti termék, az itthon olcsóbb, mint ebayen.

200e Ft körüli itthoni árnál érdemes ránézni az ebayre.

(#52725) MrChris válasza .: JuSzT :. (#52724) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van benne igazság, csak 12-32-t, feketét :) éppen meg úgy általában nem kapni.

(#52726) MLaca


MLaca
őstag

na mi van, mindenki fotózik?

http://mlzphoto.hu/

(#52727) jjeahh válasza MLaca (#52726) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ilyenkor mindenki otthon van, asszony mellett nem lehet fórumozni, azt melóból szokás :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52728) madgie válasza jjeahh (#52727) üzenetére


madgie
titán

Van benne valami, de bejátszik a kib@szott másnaposság is :D

[ Szerkesztve ]

(#52729) MrChris válasza madgie (#52728) üzenetére


MrChris
nagyúr

itt is szüreti fesztivál volt :D

(#52730) MLaca


MLaca
őstag

bocs, de hátha érdekel vkit és SOS:

Eladó:

1) Por- és karcmentes, fekete Panasonic DMC-GX7 CSAK VÁZ!, magyar garanciával (karácsonyig él az 1 év, utána a +1 év lép érvénybe), dobozában, összes tartozékával 175 000,- forintért vihető. Kb. ~900 expó (sorszám: fs3lb30105*). Ajándék SanDisk Extreme Pro 8 GB-os SDHC memóriakártyával (45,7 MB/mp olvasás, 43,2 MB/mp írás).

2) Olympus m.zuiko 75 mm f/1.8 fekete, 2014-es mintabolti beszerzés bő 2,5 év garral (sorszám: 34400708*): 220 000,- Ft. Megvan a doboza és az összes gyári tartozéka. A termék hibátlan, por- és karcmentes, olyan, mintha boltban vennéd. Budán lehet átvenni, mégpedig a MOM Park mögött.

Csere és beszámítás nem érdekel. Képeket nem teszek fel, mert már van fent elég ezekről, és hogy ne érezze magát senki megtévesztve. Telefonsz.: 0620-424-8559

köszi és bocs.

http://mlzphoto.hu/

(#52731) jjeahh válasza madgie (#52728) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó neked, régóta kívánok berúgni és nincs akivel, újabban b*romira divat lett antialkesznek lenni :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52732) fattyu válasza jjeahh (#52731) üzenetére


fattyu
veterán

tegnap két hét után elöször nem ittam :D csak hogy megnézzem alkesz vagyok e már.

Mivel sikeresen abszolváltam egy alkoholmentes napot megállapítottam semmi gond.

így aztán iszok tovább :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52733) jjeahh válasza fattyu (#52732) üzenetére


jjeahh
nagyúr

uhh, szóval ezért "dőlnek" meg "ferdék" néha a képek a kezdő topikban? :DDD ;] irigyellek titeket srácok...múlt héten én is nekiálltam pár üveg szilvapálesznek valami mezei fesztiválon, de a második pohár után már senki nem akarta velem folytatni... :( pedig én már bebizonyítottam, hogy hullarészegen is tudok fotózni (manuális obikkal, valamiért olyankor nem reszketek annyira :DDD )

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52734) fattyu válasza jjeahh (#52733) üzenetére


fattyu
veterán

én többnyire egyedül tolom :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52735) MrChris válasza jjeahh (#52731) üzenetére


MrChris
nagyúr

miért nem mész el egy szüreti fesztválra? Itt Szekszárdon több ezer ember poharazott és több száz kultúráltan lerészegedett :D

(#52736) madgie válasza jjeahh (#52731) üzenetére


madgie
titán

Vendégségbe mentünk, elvittem magammal egy üveg vadmentás álmapáleszt ajándékba, meg egyet meginni :D Egyébként a kaja brutálisan sikerült, hihetetlen ,hogy egy egyszerű gulyásnál is ahány ház annyi szokás íz. Egyik cimboránál a lecsós alap és zöldségek dominálnak, máshol ugye a kezdő gulyáskrémes, piros aranyos túlfűszerezettség, apósoméknál paprika paprikával (amitől kikészül a gyomrom), itt tegnap a hús meg a bab volt a pont az i-n, hihetetlen, mennyire tömény és isteni lett a sok füstölt oldalastól és mennyire fingatós az apróbabtól :DDD

(#52737) Freddy76 válasza fattyu (#52732) üzenetére


Freddy76
addikt

Az alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak kevésbé szimpatikus.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#52738) delibab válasza MLaca (#52730) üzenetére


delibab
senior tag

Engem nagyon is érdekelne, napok óta szemezgetek vele, de kb 2 hete vettem az E-M10-t és nem tudom érdemes lenne-e lecserélni... tegnap a panashopban megfogdostam és hát nem szívesen írom le de a pana kényelmesebbnek tűnt...

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#52739) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hm, akkor én is bedobnám a garis Pana GM1+20/1.7 nemgaris vagy 20/1.7 II garis párost, előbbi150 uutóbbi 170 ezer.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52740) |AP| válasza Mercutio_ (#52739) üzenetére


|AP|
veterán

nem sikerült megszeretni az apróságot?

(#52741) cdl


cdl
senior tag

Dobjon már be Valaki egy garis Fuji x-e2-t is:)
Bár ez itt off persze.

(#52742) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#52739) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Aproszaghoz van apro obim :)

15mm vazsapi

(#52743) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#52742) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elvileg még nekem is, de havernál van bő 1 hónapja és azt írta kell neki.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52744) Mercutio_ válasza |AP| (#52740) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szeretni szeretném, különösen a szenzor tetszik, de nem áll rá a kezem az expo gombra, állandóan elallitom a fokuszpontot és annak méretét így azt hiszem egyelőre pihi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52745) |AP| válasza Mercutio_ (#52744) üzenetére


|AP|
veterán

igen, ez velem is megesik néha... ilyenkor gyorsan tapp a képernyőre, display gomb és visszaáll középre.

Ha megbánnád visszatérhetsz az apró gépek világába egy GM5-tel :)

(#52746) .mf válasza MLaca (#52726) üzenetére


.mf
veterán

Ja. Tegnap motorostúra fotózással, ma fotós túra motorozással. :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52747) |AP|


|AP|
veterán

Összeállt az album a római nyaralásról.
Ez volt a GM1 első igazi turistás bevetése, amikor folyamatos séta-nézés-séta-nézés-rohanás-sorbanállás-nézés-séta körforgásban kellett megállnia a helyét.
A 45-öst szándékosan nem vittem magammal, tudtam, hogy úgyis inkább az épületfotókra fogok kattanni, ezért viszont jött a halszem.
Szóval a GM1 a 12-32-vel végig az övemen lógott egy Terraclime 30-ban, az ásványvíz, papírok, ilyesmik, plusz a halszem pedig a vállamon egy Terraclime 100-ban
(itt jegyezném meg, hogy imádom a Terraclime sorozatot és fogalmam sincs, hogy miért szüntette be a Lowepro... kár érte)
Természetesen legfőképp a 12-32 volt fent, de utólag visszanézve (talán az újdonság varázsa miatt) elég sok kép készült a halszemmel is. Mindent összevetve beváltak a számításaim ezzel az apró géppel. A 12-32-vel gyakorlatilag olyan, mintha egy kompakttal közlekednék, de mindig ott van a lehetőség, hogy valami témaspecifikusabb obit feltegyek.

A Pana új bejelentéseit hagynom kell egy kicsit ülepedni. Gondolkoztam sokat rajta, hogy ha mondjuk végig egy LX100 lett volna nálam akkor hiányzott volna-e a cserélhetőség, de őszintén szólva nem tudom. Minden attól függ mennyire lesz karakteres képe annak a vázra ragasztott szuperobinak. A 12-32 tökéletes túrista objektív, de ha több lehetőség lenne játszani a mélységélességgel azt nem bánnám.
A halszem meg a 45-ös miatt még nehezen hagynám el a cserélhető obis vázat (ráadásul most nálam van kölcsönben egy 9-18... csak imádkozni tudok, hogy ne szeressek bele nagyon), ugyanakkor a kreativitásnak meg jót tesz, ha az ember be van korlátozva egy adott gyújtótávolság-tartományba...
Lehet az lesz a vége, hogy egyszer a jövőben lesz egy LX100-am, de marad valami egyszerűbb váz a halacska és a 45-ös alá, aztán majd meglátom vágyom-e még rájuk továbbra is.

kieg: hétvégén fotózgattam unokahúgomat lenémított GM1+45 kombóval, képernyőre tapicskolós módszerrel. Az egyik legjobb megoldás a spontán fotókra... na ez pl. hiányozna az LX100-ból.

[ Szerkesztve ]

(#52748) .: JuSzT :. válasza |AP| (#52747) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A legjobb akkor a legjobb, ha kihajtható kijelződ van és elektronikus zár :) Csípőből tüzelve senki nem gondolná hogy őt fotózod. Így akár 1-2 méterről is lehet lesből fotózni

(#52749) MLaca


MLaca
őstag

bréking: az LX100 várhatóan októberben érkezik meg ide is, ára bruttó 290e körül alakul. ettől nyilván lesz olcsóbban is megvásárolható, de ez a hivatalos ajánlott végfelhasználói ára. a GM5 280e/380e/360e (kitfüggő) lesz.

http://mlzphoto.hu/

(#52750) Livio válasza MLaca (#52749) üzenetére


Livio
tag

:Y Eddig nem számolgattam az eurókat meg dollárokat, szóval ez a 290e nekem egy kicsit ütött. Mondjuk nem is túlzottan érdeklődtem a gép iránt. Gyakorlatilag az EZ kites E-M10 ára.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.