Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53901) madgie válasza .: JuSzT :. (#53900) üzenetére


madgie
titán

Nem kell mindent meglőni, sőt, legalább olyan fontos "kellék" a fotózásban a szelekció, mint a hardver (sőt).

(#53902) .: JuSzT :. válasza madgie (#53901) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem akarok én mindent meglőni attól még, mert a nálam lévő rendszer alkalmas rá. Csak legyen benne a plusz lehetőség. Magamat könnyebb visszafogni ,szelektálni, mint hazamenni egy másik obiért :)

(#53903) ati3x válasza kamilyon04 (#53895) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem, tudom de nem tetszik a képe! Meg ugye fénuerötlen, de legalàbb nagy.Schawo, hosszra ugyanaz. vastagsàg meg mindegy! :-) és alapvetöen jusztal értek egyet: felpattintom azt gyerünk! Nem olyan fényerös mint a fixek, de azért lesz némi mosoda is. És màr nyitva is karistol rendesen, és egész tartomànyon keresztül egyenletes a teljesítménye! Most ha úgy szàmolok, hogy a 90-es évek közepén az àlomgépem egy Nikon F80 kitobival 250 ezer ft volt. Eddig az Em5 +12-50, 45, sami 7,5 van kb àtszàmolva 180-190-ben, és az itteni hasznàlt piacon meg lehet csípni a 12-40 olyan 200,210 -ért. Akkor még az onflàcióval korrigàlva jóval jobban vagyok. Én kb ennyit szànok abszolút értékben erre a hobbimra! (500 max600 ezer huf) persze aprànként! :-)

(#53904) jmakk válasza .: JuSzT :. (#53900) üzenetére


jmakk
őstag

Két hét alatt nem is lehet túl sokat belepumpálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#53905) .: JuSzT :. válasza jmakk (#53904) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Attól még mindig van gépem, csak kéthetente más. A szívás része nálam nem a vázak változásánál van, hanem az obi cserélgetés/hurcolászás/fokozott vigyázás részénél van.

Én nem vagyok annyira precíz hogy évekig makulátlanul tartsak meg dolgokat. Ezért is jobb ha forognak :)

[ Szerkesztve ]

(#53906) madgie válasza .: JuSzT :. (#53902) üzenetére


madgie
titán

Plusz lehetőség majdnem mindig van, legfeljebb tágabban komponálsz vagy épp a részletekre figyelsz.

(#53907) |AP| válasza .: JuSzT :. (#53898) üzenetére


|AP|
veterán

az is lehet egy alternatíva, hogy a spéci látószögek (halszem, 9-18, nagyobb telék) az ember tart egy m4/3 vázat, minden másra ott az Mastercard LX100.

(#53908) .: JuSzT :. válasza |AP| (#53907) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, sok pénzből én is hasonlóan tervezném össze.
LX100 + hozzá egy jó telekonverter mindennapos gépnek.

Aztán ha nagyon hobbizni akarnék, akkor lenne mellette MILC rendszer is.

(#53909) Ear001 válasza ati3x (#53903) üzenetére


Ear001
addikt

Konkrétan kétszer olyan nehéznek tűnik, mint a 12-50-es. Azt még csak-csak használom az E-M5-ön markolat nélkül, de a 12-40-et eszembe se jutna, sőt a markolat mindkét részét felrakom két akkuval, úgy van egyensúlyban a gép. Akkor viszont nagyon... :)

(#53910) schawo válasza .: JuSzT :. (#53908) üzenetére


schawo
titán

Ha már kettébontom, akkor nekem inkább LX100 + valami fullfrém (tök mindegy, akár egy filléres 5D is megteszi).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53911) .mf válasza ati3x (#53903) üzenetére


.mf
veterán

"Eddig az Em5 +12-50, 45, sami 7,5 van kb àtszàmolva 180-190-ben"

Mégegyszer leírod, olyan hatemailt zúdítunk a nyakadba, hogy többé ide se jössz ;] :O

LX100 kapcsán: nem értem a Panát. A helyükben egyből UWA / halszem és tele (mondjuk 1.4x) előtétlencsékkel hoztam volna ki, de még most sincs semmi ilyesmi, és nem is hallom, hogy terveznék. Pedig nekem (mivel inkább a széles tartományt használom, mint a telét) ideális utazó-gép lenne (illetve így is az, de úgy még inkább az lenne).

Schawoval értek egyet: ha az LX100 lenne a kompakt utazógépem, akkor mellé inkább Fudzsit vagy FF-et vennék pár fixszel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53912) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ilyesmi adapterrel érdemes próbálkozni?
Most nem fizetnék ki 50-et egy eredetiért, így ilyenekre fanyalodtam. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53913) |AP| válasza .mf (#53911) üzenetére


|AP|
veterán

"A helyükben egyből UWA / halszem és tele (mondjuk 1.4x) előtétlencsékkel hoztam volna ki"
Bizony, egy jó minőségű UWA előtéttel, nekem szinte mindenre megfelelne, még az is lehet eladnám érte a GM1+12-32+45+Sami7,5 cuccost...

(#53914) Studi válasza Bici (#53912) üzenetére


Studi
addikt

Elvileg jó is lehet. Ennyiért lehet én is vállalok egyet. :)

szerk: annyi, hogy ez licites, a normál "villámáras" 2e Ft-al drágábban van fent. De ezek már sokkal jobb ajánlatok, mint a korábbi 16 körüli Viltroxok. A gyári persze más dimenzió, használtan is 20-25e között szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#53915) csanee


csanee
tag

Hello!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. EPL2-t használok, a belőle kijövő jpg-vel elégedett vagyok általában, meg időm/kedvem sem volt rawozni, így is nem használtam raw-t. Viszont időt kellene már szánnom a raw-os képekre is (a lányom már képes igen gyorsan önállóan helyet változtatni, így beltéri fotóknál kell a magasabb ISO).
Érdemes-e a gyári Oly Viewer progit használni raw-ra, vagy inkább Lightroom? Ez utóbbi hogy viszonyul a régi 12 mpx-es szenzor rawjaihoz? Olvastam régebben, hogy csak sok munkával lehet sokkal jobb képminőséget elérni LR-mal az Oly raw-ok esetén. Ez az új verzióknál hogy alakul?

(#53916) kamilyon04 válasza csanee (#53915) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

Lightroom-mal nem könnyű azokat a színeket, kontrasztot/mikrokontrasztot elérni, amit az Olympusok tudnak a jpg konverzió során. Az Oly viewerre én is kíváncsi lennék, mert még nem próbáltam.
Ha tudja pl a gradient filtert, meg az objektívkorrekciót úgy, hogy közben olyanok lesznek a konvertált képek, mint a vázon belüli jpg akkor érdemes lehet azzal kísérletezni

(#53917) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Médiában Parciért mérik az 1 S 1 kiteket

(#53918) .: JuSzT :. válasza tandrej (#53887) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

EM10 ügyben nézz el a Mammut médiába. Ott rendszeresen látom az EZ kitet 180-190e körüli áron. Biztos hogy 200 alatt.

(#53919) Monya78


Monya78
veterán

LX100-al kapcsolatban, nem tudom jó e az a gondolatmenetem hogy mivel multi-aspect-es ezért a hozzá adott eqv. 24-75mm gyújtótáv nem mindegyik arányhoz igaz.
Tehát pl. 24-75 mm a 4:3-as beállításhoz vesszük, akkor 3:2-nél nagylátó felén kevesebb mint 24mm lesz (legalábbis széleségileg), 16:9-nél pedig még kisebb lesz szélességileg eqv. 24mm-től. ?

Nincsennek meg valahol ezek az adatok, melyik arányhoz milyen gyújtótávolság jut?

(#53920) csanee válasza kamilyon04 (#53916) üzenetére


csanee
tag

Köszi, kipróbálom az Oly Viewert, aztán beszámolok :)

(#53921) Studi válasza csanee (#53920) üzenetére


Studi
addikt

Oly Viewerrel könnyebb a gyári JPEG-hez hasonló minőséget előállírani, mint Lightroommal. Ellenben arra számíts, hogy az egy nem túl jól optimalizált program, elég lassú tud lenni, ha nem teszel mögé egy erőművet. Sajnos.

(#53922) arn


arn
félisten

Meger a karbonallvany 2x annyi penzt? 15 dekaval konnyebb (ez 10-15%a az egesznek).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53923) .mf válasza Monya78 (#53919) üzenetére


.mf
veterán

"LX100-al kapcsolatban, nem tudom jó e az a gondolatmenetem hogy mivel multi-aspect-es ezért a hozzá adott eqv. 24-75mm gyújtótáv nem mindegyik arányhoz igaz."

Pont mivel multiaszpi, azért téves (legalábbis ott, ahol a képkör azonos - 1:1 pl. kisebb)
Gyútáv helyett látószöget és a képkört gondold.
A nem-multiaszpi esetében a kroppal előálló más képarányok más látószögek, azaz gyútávok.
De mivel az egyes szenzorok sem mind ugyanakkorák, így ez az egész eleve csak egy viszonyítási alap, kb érték.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53924) Studi válasza arn (#53922) üzenetére


Studi
addikt

Ha jó minőségű. Karbon merev, de szélsőségesen terhelve igen törékeny dolog, én csak megbízható gyártótól mernék ilyesmit venni, kínai dzsunkát biztos nem.

(#53925) Ear001 válasza arn (#53922) üzenetére


Ear001
addikt

Ha már eszedbe jutott, hogy legközelebb nem cipelsz állványt, akkor lehet.

Én mondjuk nem rajongok értük, mert futottam már bele meglepően rezonáns meg szélérzékeny darabba, és olyanba is, aminek egyszerűen kettétört a lába a rossz fonás-imregnálás miatt, igaz ez mindkettő elég régi Gitzo konstrukció volt, azóta érezhetően fejlődött a karbon technológia.

(#53926) Bici válasza Studi (#53914) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Lehet h megkockáztatom. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53927) .mf válasza arn (#53922) üzenetére


.mf
veterán

150 grammnál csak legyintek egyet. Nekem egyértelműen nem érné meg, nálam inkább a méret számít, mint a tömeg; de kinek mi.
A könnyű állványoknál használt lehelet-vékony alunak is megvannak a hátrányai: ha eldől, leesik, akkor könnyen deformálódik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53928) MrChris válasza csanee (#53915) üzenetére


MrChris
nagyúr

a viewer minőségben, színekben ugyan azt tudja mint a váz, csak több utólagos lehetőséggel. Sokat próbáltam LR-t olyhoz, de színekben nem voltam elégedett. Minden másban, dinamikában, plusz világosításban, zajszűrésben... jobb a LR, de jó monitoron pláne hasonlítva nekem nem tetszik a LR oly jpg-je. Érdemes kipróbáln, viewer ingyenes és a LR is ingyen kipróbálható, csak a katalógusozásával kell megbékélni ;)

(#53929) arn válasza .mf (#53927) üzenetére


arn
félisten

siriuit neztem :) az alu 100 eur, a karbon 200. az egyik 1kg, a masik meg 0.8 korul van fejjel (bar vhol 1.1et olvastam az alura). ossztomeget nezve azert nem keves, lehet egy obi sulya.

meretre kb a mefoto backpacker merete.

vettem egy manfrottot (190pro) par honapja, ami relativ massziv allvany, de rajottem, hogy a budos eletben nem fogom sehova se cipelni, most meg szivesen mennek estenkent. lehet inkabb eladom, total nullkmes.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53930) Studi válasza arn (#53929) üzenetére


Studi
addikt

Nekem 055-ös Manfrottom van, ritkán piszkolom én is össza a talpát. Nagyon jó állvány pedig. :)

(#53931) arn válasza Studi (#53930) üzenetére


arn
félisten

hat en sem vagyok egy nagy allvanyfogyaszto, csak zavart mar, hogy itt van a draga cucc, aztan meg mindig egy nyeklonyaklo hamara pakolom. neha hasznalom otthon, meg parevente ramjon, hogy ki kellene menni fotozni este (karacsonyi idoszak, etc).

nem keves penz egy ilyesmi allvanyert, viszont ez nem avul el, a gep tobbi reszevel ellentetben :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53932) schawo válasza Monya78 (#53919) üzenetére


schawo
titán

A gyútáv és a képátló van viszonyban egymással (most biztosan nem számolom ki, hogy milyen az arányosság), tehát multiaspectnél itt nincs változás. Ha arra gondolsz, hogy a vízszintes látószöget, amit így, 16:9-ben lehet kapni, fix 4:3 esetén kisebb gyútávval lehet csak elérni (valahol ekv. 22 mm körül), akkor jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53933) Monya78 válasza schawo (#53932) üzenetére


Monya78
veterán

"Ha arra gondolsz, hogy a vízszintes látószöget, amit így, 16:9-ben lehet kapni, fix 4:3 esetén kisebb gyútávval lehet csak elérni (valahol ekv. 22 mm körül), akkor jól gondolod."

Köszi! Igen erre gondoltam, csak nem tudtam hogy kérdezzem. :B

(#53934) csanee válasza Studi (#53921) üzenetére


csanee
tag

Köszi szépen! Valami ilyesmi rémlett korábbi kutakodásaimból. Próbáltam már a viewert vagy 2 éve, és valahogy nem állt kézre akkor sem..

MrChris:
Főleg a zaj miatt kéne a raw, úgyhogy teszek majd egy próbát a LR-mal.

(#53935) MrChris válasza schawo (#53932) üzenetére


MrChris
nagyúr

és ha csak a középső pixelsort néznénk ;] Az már 22.5mm majdnem aps-c! Izgalmas nagylátós vonalképek lennének :D

(#53936) Lassú Víz válasza .mf (#53911) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne bosszankodj, ti meg sörözni jártok helyette. Én is mennék, csak az utóbbi időben nem sikerül összehozni olyan napon amikor el tudnék menni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53937) MrChris válasza Lassú Víz (#53936) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha jól tudom .mf pont nem iszik sört ;]

(#53938) Ear001 válasza arn (#53931) üzenetére


Ear001
addikt

Hát pedig az a Manfrotto az egyik legjobban cipelhető "nagy" állvány, attól hogy karbon lenne, nem használnád többet.

[ Szerkesztve ]

(#53939) arn válasza Ear001 (#53938) üzenetére


arn
félisten

de attol, hogy 2.5 kilo helyett 1, es 70-80cm helyett 35 :) ugy mar igen...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53940) Studi válasza Ear001 (#53938) üzenetére


Studi
addikt

Tükör nélkülihez szerintem kicsit túlzás. :)

(#53941) Ear001 válasza arn (#53939) üzenetére


Ear001
addikt

Úgy igen, de te akkor egy nem Manfrottó lightban gondolkozol, hanem egy turbó Hamán.... :K

Studi Az, de 12-40 Pró-hoz talán már nem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53942) arn válasza Ear001 (#53941) üzenetére


arn
félisten

:F egy 100-200 euros sirui azert nem egy hama kategoria. jobban szeretik, mint a manfrotto hasonlo allvanyat (befree).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53943) Ear001 válasza arn (#53942) üzenetére


Ear001
addikt

Ezt mondtam én is, nem egy kicsit könnyebb Manfrottót akarsz, hanem egy sokkal jobb Hamát.

Mondjuk Sirui karbontól nem félnék, ha jól tudom adnak rá 6 év garit, de ekkora súlydifiért nem fizetnék kétszer annyit.

(#53944) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Bocs, csak állvány, nosztalgia. Alig használom, a válság kirobbanása és a dollár elszállása előtt pár nappal vettem, igencsak kedvező áron.

Három középrész, lapos, oszlop, szintező.

Lapos középrésszel 1,06 kg a tömege, és vígan megtart ettől egy nagyságrenddel nehezebb cuccot. A szintezőfej picit aránytalanul erős, nagy és nehéz a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#53945) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Én indurot használom...egy kínai gömbfejjel...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#53946) arn válasza Ear001 (#53943) üzenetére


arn
félisten

azt hiszem megrendelem az aluverziojat, a manfrottot meg megprobalom normalisabb arban eladni. ha nem viszik el, max lesz ket jo allvanyom :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53947) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Hátha valaki hiába nézelődik most, de érdekelheti majd: jövő hét után lesz egy eladó m43 szett, Gariz tokos GX1, LVF2, 14-42PZ, 45-150, mind gyári állapotban, igen csábító (6 láb mély) "halloweeni" árakon.

20 éve a PH-n

(#53948) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Digitcam E-M1 akciót láttátok? :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53949) Studi válasza Mercutio_ (#53948) üzenetére


Studi
addikt

Ez egy az egyben a pár hete meghirdetett Mintabolti akció, nem?

(szerk: csak ott még megdobhatod egy Prémium Klub kedvezménnyel is a váz árát... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#53950) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#53948) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

seen

Oly fényerős ajánlat

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.