Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52801) Parci válasza Mercutio_ (#52798) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az af szar, a szenzor picit és a jpg sokkal jobb, az lcd-vel nem volt gondom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52802) Schanyee válasza Vyndree (#52796) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ez nyilván felhasználás függő, de sokan túlértékelik a beépített stabilizátort. Csak azért mondom, mert ha mondjuk embereket, mozgó dolgokat fotózol főleg, akkor hiába nem mozdul be a váz, az ember úgyis belemozog. Sötétben épület/város fotózáshoz jó elsősorban, meg ha manuális objektíveket használsz 150mm-es tartomány fölött. Meg a régi Oly vázakban azért annyira nem túl profi, hogy ez az én szemeben perdöntő legyen, a fókusz sebessége és használhatósága nagyobb súlyt nyom a latban. Nyilván az újabb Olympus vázakban esti fotózáskor nagy előny, mert sok helyzetben ki tud váltani egy állványt is akár. Én inkább kezdésképp egy Pana vázat választanék Pana zoom objektívvel és akkor stabid is lesz.

(#52803) Ijk válasza Schanyee (#52802) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem speciel hiányzik a dp2m-ből. 1/60 a szinte biztos záridő amit kitartok vele, egy jó stabival 1/30 is lehetne. Egy portrénál 1/30 jó lehet simán. 85mm-es gyújtótávnál már bizony nagy segítség lehet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52804) bacsig válasza Studi (#52787) üzenetére


bacsig
csendes tag

Köszönöm, megfogadom.
30-ról indítom, és majd meglátjuk mikor csapnak le rá a nepperek ;)

(#52805) .mf válasza Livio (#52797) üzenetére


.mf
veterán

Mekkora a keret? Milyen fícsöröket vársz?
Nekem bejött a Weifeng 6615-ös, ami egy Benro másolata / "továbbfejlesztése" olcsóbban. ~150 centire nyitható, ~32-35-re csukható, 5-szekciós lábú. Most már az amazon is árulja nyugatabbra amazonbasics álnéven, de nem sokkal drágábban (asszem 20k körül? megvan, 85 USD).
10k alatt a Velbon EX-Macro, de az csak 50-60 centire nyitható; nem próbáltam, de az a jelölt, ha a Hama travel compact minit lecserélem -- ami szintén nagyon kicsi, de sajnos gagyi is, nyeklik-nyaklik, lába nem állítható.
Van még a Cullmann 200T és 220, de azoknál a lábak ha meglazulnak, nincsen meghúzó csavar, így azokat nem ajánlanám. A 250-esemnek is néhány finom használat után is már kilazult a lába.
Aztán vannak még, mint Manfrotto Befree, Benro Travel Angel, stb., csak ezek már egy magasabb árfekvésben... Sajnos ilyen kompakt méretben kevés a megfizethető árú, de korrekt darab.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52806) MrChris válasza Ijk (#52803) üzenetére


MrChris
nagyúr

kézből kitartva kompaktos/mobilos stílusban fotózva sok-sok fé-nyi hátrányt szenved a záridő. Vennék rá egy ovf-et hogy rátámaszthasam az arcomra. Meg csinálnék/vennék egy jó markolatot. :)

(#52807) jmakk válasza MrChris (#52806) üzenetére


jmakk
őstag

Nyakpánt is sokat segít, előretartva a gépet, megfeszítve a pántot.

(#52809) arn válasza .: JuSzT :. (#52808) üzenetére


arn
félisten

Az ezust szerintem csak az em5nek all jol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52810) .: JuSzT :. válasza arn (#52809) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Meg az audinak :)

(#52811) Studi válasza arn (#52809) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem az E-M10-nek is, meg főleg a PEN-eknek, de ezek nem vesznek rész az akcióban. :( :) Az E-M1-nek valóban nem. De nincs színre vonatkozó kitétel az akcióban szerencsére.

Bár nekem mindegy is. :DDD

Azért ha valaki rohan a boltba E-M1-et venni, és nem kell neki a 75-ös, akkor egy ezüstöt hozzon már el nekem, kifizetem. :R :)

(#52812) Mercutio_ válasza Studi (#52811) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is rá voltam gerjedve az ezüst E-M10-re, de élőben nem tetszett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52813) Gondwana válasza .: JuSzT :. (#52810) üzenetére


Gondwana
addikt

(Fehér A4-es írólapomat hasonló paraméterű Audira cserélném - ha ennyi hirdetés itt belefér.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52814) Livio válasza .mf (#52805) üzenetére


Livio
tag

@Schanyee, .mf Igen, én is néztem másolatokat pl, pl, de az eredeti se volna elérhetetlen.
Csak hát tartok tőle, hogy majd jönnek a "persze semmi nincs a közelben akasztónak" "miért nem lát ki a fűből" "a fix obinak már messze van az az oszlop" szituációk. Persze örömmel veszem, ha ezt cáfolja valaki.

Emiatt gondolnék valami teleszkóposra inkább. A Velbon EX-Macro, a Cullmann 200T pl tök jól hangzik.
Én eddig csak ilyen Cullmann Digipod meg Presto-kat találtam, de ezek elég gyengének tűnnek így szemre is.

A keret egyébként 10k környéke, de nyilván ár/érték függvényében módosulhat. Szeretném ha beférne a Madrid Maxima táskámba, hogy ne kelljen külön cipelni.

(#52815) .mf válasza Livio (#52814) üzenetére


.mf
veterán

Mondom, a 200T-t felejtsd el. Nekem 10-20 használat után kilazult és tartás nélkül leng a 250-es lába, és nincs csavar, amivel meg lehetne húzni.
Én inkább a táskán kívül rögzíteném, az aljához vagy az oldalához tépőzárral, vagy a saját külön tokjában. Táskában a leges-legalján fér csak el, összekocog-összekarcol mindennel, nem az igazi.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52816) Studi válasza .mf (#52815) üzenetére


Studi
addikt

Nekem a Velbon Ex-Macro feje nem tetszik, jobban szeretem a gömbfejeket. Ilyen szempontból meg a Cullmannál a pont, annak még cserélhető/levehető is a feje, én például a monopod pici gömbfejét használom a gorillapodon.

(#52817) ati3x válasza Schanyee (#52802) üzenetére


ati3x
senior tag

Jpg-je frankó, az Af addig szar, amig az elsö genes 12-42-el nyomod. Amikor megvettem az em5-öt, egyszer kíváncsiságképpen rátekertem a 12-50-et. Hát ég és föld a különbség!

(#52818) MLaca


MLaca
őstag

melyikőtök kínált nekem 200 ezret a pana 35-100/2.8-ért? na, ki vele! :D

http://mlzphoto.hu/

(#52819) rbalint88 válasza MLaca (#52818) üzenetére


rbalint88
addikt

nem tudom melyik volt az a nagylelkű, de 150-ért megszabadítalak tőle szívesen :DDD

(#52820) MLaca válasza rbalint88 (#52819) üzenetére


MLaca
őstag

nem tudtam, hogy idevalósi-e, ezért nem voltam udvariatlan, de majdnem hangosan felkacagtam az ajánlat hallatán. ;]

http://mlzphoto.hu/

(#52821) Mercutio_ válasza MLaca (#52818) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobb mint a semmi, nem?
Különben is 200k, nem is láttam még annyi pénzt egyben!

szerk.: Mielőtt félreérted:
1. Leszoktam az emoktikonokról.
2. Nem én vótam!

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52822) MLaca válasza Mercutio_ (#52821) üzenetére


MLaca
őstag

rofl

http://mlzphoto.hu/

(#52823) rbalint88 válasza MLaca (#52820) üzenetére


rbalint88
addikt

Pedig amúgy nincs az olyan messze a reálistól, simán ki lehet fogni külföldről annyiért. Tudom, tudom, fillérbaszó anyukánkat meg a gari, stb. de az átlagjóska nem arra számít, hogy elromlik az obi.

(#52824) MLaca válasza rbalint88 (#52823) üzenetére


MLaca
őstag

dehát odaírom, hogy mennyit kérek érte. ha külföldről lehet 100-é, akkor miért engem hív fel? :D

http://mlzphoto.hu/

(#52825) MrChris válasza MLaca (#52824) üzenetére


MrChris
nagyúr

ilyen emberek is vannak és ez nem tehetősség kérdése, hanem tulajdoság, jellem. Sok emberrel kerülök kapcsolatba a munkám során, van köztiszteletben álló tehetős, de mégis olyan szemérmetlenül nyerészkedő ajánlatot tud tenni, hogy ledöbbenek, ahhoz képest ez a 200 még korrektnek is mondható :D persze nem kell az ilyennek eladni.
Jópofa azindexen a fotóssrác, a saját vackát jócskán felülértékeli, míg a keresett minőségibb cuccot leértékeli.

(#52826) Mercutio_ válasza MrChris (#52825) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ráadásul nemrég meg is bukott a másik nickjével, ehhehh.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52827) MrChris válasza Mercutio_ (#52826) üzenetére


MrChris
nagyúr

igen? Arról nem is tudtam!

(#52828) arn


arn
félisten

Elaruljatok kirol van mar szo?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52829) MrChris válasza arn (#52828) üzenetére


MrChris
nagyúr

azt nemtom ki, lehet hogy fórumtárs? :D
A zindex m4/3 adokveszekben van egy fotóssrác nevű, róla. De a másik ál nickje nemtom mi volt.

[ Szerkesztve ]

(#52830) Haugland válasza Studi (#52786) üzenetére


Haugland
aktív tag

Sziasztok,

Esetleg G6-hoz nincs valamelyikőtöknek egy hasonló "mit érdemes tudni a G6-ról, mielőtt megveszed?!" tanácsa?
Itt is érdemes állítani valamit a színhelyességhez vagy figyelni valamire vásárláskor?
14-140 -es (második generációs) obival lenne, hasonlóan átlagos (család lakásban, városnézés, mindennapok) használatra..

(#52831) gorgo válasza Haugland (#52830) üzenetére


gorgo
őstag

Átlagos felhasználásra bőven jó, a színhelyessége meg a Panának jobb a többi MILC-nél (pont ezért nem szeretik sokan :-/ ). Ha valami konkrétabb kérdésed lenne, arra még kapnál is választ, de arra mire számítasz hogy "mit érdemes tudni?".

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52832) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ide is belinkelem ha nem gond, valszeg több tapasztalatok van :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52833) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#52832) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Áss gödröt a gomba elé,. és akkor oda jó egy normál állvány is, nem kell alacsonyról lőni :D

(#52834) Freddy76 válasza .: JuSzT :. (#52833) üzenetére


Freddy76
addikt

Te azért gyúrtad magad nagyra, hogy az ilyen beszólások miatt ne verjenek meg :F :DDD ;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#52835) Monya78 válasza jjeahh (#52832) üzenetére


Monya78
veterán

Babzsákra gondoltál? (mondjuk Én konkrétan gépi tarhonyával töltött 5x10cm felületű, kb. 4cm vastag zsákot használok földközeli fotózáshoz)

(#52836) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#52833) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD kézből szoktam, vagy kitámasztom kavicsokkal, faágakkal, de a gond az, hogy így az időzítés, derítés, spriccelés meg a stacking egy elképesztő bonyolult és hosszadalmas akrobatikus folyamat :DDD

Monya78: nem, hogy mondják ezeknek angolul? :D megvan, nem meglepő módon beanbag...de ahogy a képeken elnézem ezek sem sokkal kényelmesebbek mint mohával meg kavicsokkal kitámasztani...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52837) jmakk válasza jjeahh (#52832) üzenetére


jmakk
őstag

Bocs, hogy beleszólok, de nem kell feltétlen olyan állvány, ami alacsonyra megy.
Sokkal alacsonyabbról tudsz általában egy olyannal képelni, amelyiknek megfordítható a középoszlopa.
Mert kényelmesen felállítod, majd a középoszloppal szinte a földig le tudod ereszteni fejjel lefele a gépet. Mellesleg sokkal kevesebb helyen is felállítható, mert nem kell teljesen szétterpeszteni a lábakat.
Inkább ilyet keresnék helyedben, mondjuk a kicsire összecsukható verziókat. Nekem Velbon Ultra Maxi M van, de ennél gondolom olcsóbbat keresel azért.

Ui: babzsák is jó, de ott nehéz szinte "akármilyen" szögben beállítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#52838) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#52834) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nagyra? 1 éve nem láttam konditermet :O Ellenben a tatami igen csak fogyaszt :)

(#52839) Studi válasza .: JuSzT :. (#52833) üzenetére


Studi
addikt

Mi több, építhetsz mellé egy lest is, hogy bármikor fotózzhass, de ne zavard meg a gombát a növésben! :DDD

(#52840) Studi válasza jjeahh (#52836) üzenetére


Studi
addikt

Hagyd ki a spriccelést: vagy a meló, vagy a szórakozás! :DDD

(#52841) jjeahh válasza jmakk (#52837) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igen, azért lehetne olcsóbb, a másik totyikban Hama Traveller Mini Pro-t ajánlottak, de félek attól a cucctól, amit eddig hama-t vásároltam minden fénysebességgel ment tönkre

(#52840) Studi: azt már nem, a spricc a hab a tortán :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52842) jmakk válasza jjeahh (#52841) üzenetére


jmakk
őstag

Hamát én sem vennék, az tuti. Állványt inkább egyszer, de akkor már jót. Nekem kettő Velbonom van, ezért merem ajánlani. Talán az a Weifeng, amit mf. ajánlott nemrég, az is tudhat ilyet. Majd ő megmondja.

(#52843) gorgo válasza jjeahh (#52841) üzenetére


gorgo
őstag

Hamát én sem vennék, viszont a fordítható oszlopú állvány tényleg jó lenne neked! (esetleg spriccflaskatartóval ;) )

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52844) jjeahh válasza jmakk (#52842) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm ez a Weifeng nem olyan drága márka, kíváncsi lennék tapasztalatokra, illetve, hogy melyiket nézzem, teljesen laikus vagyok ehhez

gorgo: "spriccflaskatartóval" ilyen is van? :Y ez nekem már luxus :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52845) Studi válasza jjeahh (#52841) üzenetére


Studi
addikt

Furcsa szokások vannak felétek, ha arra járok biztos nem eszek semmi süteményt! :DDD

Vettem egy APS-C-s milcet. :K
Sokkaljobbmertkisebbamélységélességésszaramikronégyharmad! :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52846) jmakk válasza jjeahh (#52844) üzenetére


jmakk
őstag

Csakis olyat, amit valaki biztos forrás már kipróbált. Ezért gondoltam arra, amit mf. használ. Biztos jól letesztelte már. Csak mert egy másik típust én is vettem úgy fél évvel ezelőtt, de azt postafordultával küldtem vissza, mert úgy remegett teljesen felállítva a lába, mint a nyárfalevél.

Studi: mindenki tudja, hogy gyűjtőgető vagy, így senki nem hiszi el ezt dof dumát neked. :D

[ Szerkesztve ]

(#52847) Studi válasza jmakk (#52846) üzenetére


Studi
addikt

Soha nem volt még ekkora érzékelős vázam, és lenyűgöz ez a háttérmosás! :DDD

Nem, igazából nem, mert sajnos csak kitobim van hozzá. De maga a váz (Samu NX300) nagyon kellemes tárgy. :R Egy 85/1.4-el nagyon el tudnám képzelni portrézáshoz ezt is. :)

(#52848) jjeahh válasza Studi (#52847) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm ez is személyfüggő, én használok néha d7000-et meg 60d-t is kölcsönbe, és igen, jobban mosnak, ez főleg a 60d-nél érzékelhető ugyanazzal az obival használva, de számomra csekély a külömbség...

jmakk: akkor megvárom mf. kollégát :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52849) |AP|


|AP|
veterán

pár (nem túl informatív) LX100 kép

(#52850) .mf válasza jmakk (#52842) üzenetére


.mf
veterán

Nálam az volt az egyik fő szempont, hogy nagyon kicsire össze lehessen hajtogatni (hordtáskástul is mindössze 32 cm), de azért legyen valamennyi magassága tájképeléshez (155 cm körül van, ha jól emlékszem); és emellé legyen korrektül összerakva, állítható, utánhúzható. Ezt még a neten néztem ki, majd HK-ban jártam végig a kínálatot és néztem meg többek között (Manfi, Slik, Benro, még Gitzo is) ezt is élőben, és elég meggyőző volt önmagában is, árában meg méginkább.

Ha jól értem, jjeahh-nak nem kell ilyen ritkaságszámba menő speciálisan kicsi darab, hanem mindössze annyi a szempont, hogy legyen portréhoz is megfelelő magasságra nyitható (amire ez nem biztos, hogy elég), és legyen megfordítható középoszlopa (itt fordítva megy: a lábak felfelé vannak fordítva a kisebb tárolási mérethez; de abban nem vagyok biztos, hogy a lábak szögét ebben a fordított állásban lehet-e rögzíteni). Erre szerintem egy generikusabb Manfi, Vanguard, Slik, Benro, stb. is megfelelne, könnyebben beszerezhető (Weifeng név alatt néha felbukkan ebayen, de mint írtam, most már ugyanezt az amazon is árulja, 85 USD-ért) és használtan talán olcsóbb ott is.
Egy állványra érdemes kicsit többet költeni, mert azt ritkán cseréli az ember, és 15-20k alatt tényleg elég sok fontos dolgot kispórolnak belőlük a gyártók.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.