Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53551) Rum.cájsz válasza Studi (#53547) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Bátorkodtam rákérzdeni erre: az volt a válasz hogy nála egy esemény (értsd akármi...) 400-500 expo/alkalom. amolyan igazi kocafotós, tüzel mindenre ami mozog... (szerintem ész és értelem nélkül). A felszerelés úgy néz ki mint amit a kutya szájából rántottak ki, erre meg az volt a válasz hogy, de még mindig tökéletesen működik: :W

(#53552) Parci válasza Rum.cájsz (#53551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát minden nap esemény van... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53553) Mercutio_ válasza Rum.cájsz (#53546) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentaxban is van több 300ezer fölötti expos esküvőfotósoknál, igazán releváns adatokat viszont egy szervizes tudna mondani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53554) Studi válasza Rum.cájsz (#53548) üzenetére


Studi
addikt

DSLR érában is csak a profi vázakra volt ez meghatározva, Olympusnál például csak az E-x vázakra.
Mondjuk azt nem tudom, hogy az E-M1-re van-e hivatalos adat, ez még nem került a látómezőmbe. :)

Eseményenként 400 expo, heti három esemény is csak 300-350e kattintás akkor, ha az elsők között vette a vázat. Szerintem a 800e az el lett nézve, vagy tényleg minden nap van esemény. :D

(#53555) Studi válasza Mercutio_ (#53553) üzenetére


Studi
addikt

5DmI-k szívesen halnak 100-150e körül, xxD-k akár 100 alatt is. Leginkább szerintem a finom mechanikába kerülő kosz/por mennyisége számít, és ez kevésbé típus, inkább használatfüggő.

(#53556) Rum.cájsz válasza Studi (#53554) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Hamarosan megyek hozzá, mivel kolléga és lefotózom majd az adatokat, így face to face el lehet dönteni mi az igazság belőle.

(#53557) Rum.cájsz válasza Studi (#53555) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Erre meg az a válaszom hogy volt egyszer egy CÉG aki úgy bekenyte a zárat a DXXX modelljén hogy fainul olajozta még az érzékelőt is. :))

[ Szerkesztve ]

(#53558) pilóta válasza Rum.cájsz (#53556) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az jó lesz, mert ez olyan hihetetlen, hogy én el se hiszem... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#53559) Mercutio_ válasza Studi (#53555) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet más gyártótól veszik a zarszerkezetet. Vagy a zár vázba rögzítése nem nyeli el megfelelően a keletkező rezgéseket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53560) gorgo válasza Rum.cájsz (#53546) üzenetére


gorgo
őstag

Nekem erre csak egy klasszikus jut eszembe: harminceze... háromszázezer

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53561) jjeahh válasza Rum.cájsz (#53546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pff, gondolom statikus témára is lövi a sorozatot mint állat :DD amúgy az elején rengeteg belement nekem is (kb 20k :DDD ), aztán belassultam...valszeg a köv gépemet már nem fogom ennyire lenyúzni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53562) Ijk


Ijk
nagyúr

Lehet hogy Parci kompaktja is végre megérkezik? ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53563) Parci válasza Ijk (#53562) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is néztem, ígéretes, ugyanakkor a g1x és a g7x alapján már óvatos lennék. mindkét esetben tovább nyújtózkodott a canon, mint ameddig a takaró ért, nem is lettek elég pengék a gépek optikailag (a g1xm2 meg szenzorilag/sebességileg sem). itt is félő, hogy lesz megazoom az önuralom helyett :(

példák:
- 28-200/2,8-4,0 egy 1"-os szenzorra csak tán megoldható emberi méretben
- a g1xm2 kaphatott volna 1"-os szenzort ugyanabba a házba, rögtön tudna pengén rajzolni
- a g7x lehetett volna épp annyival nagyobb, hogy jó is legyen az obi, ne csak hangzatos

ezzel együtt szerintem a canon jó úton jár, ami a kompaktjait illeti, van is tapasztalat, kár, hogy halszem-zoomokat tesz a nagyobb szenzor elé és szoftverből korrigál irdatlan torzításokat és minden mást.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53564) schawo válasza Rum.cájsz (#53546) üzenetére


schawo
titán

A bogármakrókat is százas sorozattal lövi? Egyiknél csak betalál a fókusz.

Remélem nem lesz katona, mert Mo. kifogy a lőszerből.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53565) jjeahh


jjeahh
nagyúr

35-100

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53566) Ijk válasza Parci (#53563) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nemrég feladtam volna a penge obit a nagy érzékelő előnyeiért (dinamika, színek, kis mélységélesség), illetve ha választani kellene inkább legyen lágyabb kép mint penge, de kompaktos. Egy LX100-at azért bevállalnék rawozással, de ezek az új kompaktok nekem nem érnek annyit, majd 2 év múlva féláron.
Mondjuk nagyon elkényeztetett a DP2m, már lassan kezd minden lágynak tűnni mellette. Odáig fajult hogy már csak fix obis megoldásban gondolkozom, bayer szenzort pedig csak portréra. Lehet hogy majd újítok egy 85 f1.8D/G-t a d200-ra portrézni (mondjuk erre jobb lenne a 4:3), a DP2m pedig jó utazógépnek és tájképeknek.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53567) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

What camera should i buy? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53568) Parci válasza Ijk (#53566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a helyzet, hogy nekem sokkal fontosabb, hogy a kép elkészüljön, mint a technikai jellemzői. és mivel rendszerint semmi időm nincs bíbelődni egy-egy fotóval, ezért nem opció, hogy egy fixszel szaladgálok, fél órán át végiggondolom a képet, megnézem több szögből stb. nem véletlenül használtam eddig mindig nagy átfogású zoomokat és fogok a jövőben is.

a stylus 1 egyre vonzóbb...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53569) MrChris válasza Ijk (#53566) üzenetére


MrChris
nagyúr

hiába recés (1:1 nézet :D ) akkor is utánozhatatlanul éles. m4/3-nál ezt a recehátrányt bevállalnám. :K

(#53570) Parci válasza Ijk (#53566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként, bár nemtom, hogy mit kavar a flikker, te hogy dolgoztad fel stb., de az égbolt elég fura... (a többi tényleg szép)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53571) TayRol válasza Parci (#53568) üzenetére


TayRol
veterán

Kedvezménnyel már csak 3Parcis az ára.

(#53572) Bici válasza Ijk (#53566) üzenetére


Bici
félisten

Mit értesz az alatt, hogy kompaktos?
Lencsére, vagy a képfeldolgozásra? Utóbbira ott a RAW, előbbi sajna csak értelmes lencsével orvosolható. Azt mondjuk nem tudom, hogy az MFT lencsék mennyire kompyaktosak, én a sima 4/3 lencsékkel nem tapasztaltam semmi gondot, kivéve a 14-45-nél, mert ott szörnyű kockás volt a bokeh. Érdekes, hogy a régebbi 40-150 f3,5-4,5 és a 14-54 f2.8-3,5 II. nem szenved ilyesmitől.

A kis szenzorról eszembe jut egy történet: van egy Canon 5D és "L-es obi" mániás haverom, aki folyton szidja az Olympus E-30 rendszeremet. Ennek a srácnak mutattam egy képet, amit egy KonicaMinolta A2-vel csináltam, és elég jól sikerült technikailag. Megkérdezte, hogy vettem végre egy normális gépet, mert látszik, hogy nem a 4/3-os "kompaktommal" csináltam? Nem nagyon akarta elhinni, hogy egy 2/3-os szenzoros 10 éves kompakttal csináltam. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53573) Parci válasza Bici (#53572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a "fotós", aki eszközöket szid, garantáltan tehetségtelen... tényleg ott tartunk ma már, hogy gyakorlatilag bármivel lehet jó képet csinálni, csak akarni/tudni kell.

emberek, panaleica 25/1,4 nem kell valakinek? sikerült tegnap rokiparkolóban megállnom véletlenül :W, és kéne a pénz :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53574) .: JuSzT :. válasza TayRol (#53571) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Piros arra nem jo a kartya ha jol tudom.

(#53575) TayRol válasza .: JuSzT :. (#53574) üzenetére


TayRol
veterán

Oó, jogos.

(#53576) Studi válasza .: JuSzT :. (#53574) üzenetére


Studi
addikt

Kérdezni kell, mert volt már, hogy jó volt. A kérdés mindig ingyenes. :)

Állati jó a droid prediktív szövegbevitele, de felajánlotta azt is, hogy mindíg... :U

(#53577) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Utánajártam az E-450 históriának...
Fotózni nem lehetett a kijelzőt, mert 60%-a korom sötét volt sérülés miatt, érdekes hogy maga a kijelzővédő viszont egész jó állapotban van, karc is alig-alig.
Így csak az elkészített expókat néztük meg. A tegnapi eksön (265 db) utolsó képe 996XX sorszámon állt, míg másfél évvel ezelőttről volt egy 1997XX sorozatszámú kép. Ott 200e környékén történt egy reboot.
Állítólag ma is lesz "esemény", tehát jó közelítéssel mondható, hogy az a 800e expo "csak" 300e expo. Azt hiszem egy ilyen kategóriás géptől ez egyértelműen :R
Csak a miheztartás végett a C XXXD és N DXXXX sorozatú gépei gyári kalibrálás szerint 50e expora hitelesítettek.
És a lényeg: a gép mindezt egyetlen akksival, a gyárival teljesítette! (a mai napig tud 600 expo/feltöltés telejsítményt mérsékelt stabilizátor használat mellett).
Hát :R OLY!

(#53578) Rum.cájsz válasza schawo (#53564) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Ráhibáztál, emberünk "szolgált" Boszniában is, Afganisztánban is... :K

[ Szerkesztve ]

(#53579) jjeahh válasza Rum.cájsz (#53577) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem semmi :)) ezek szerint az e-p1-em a maga 30k expójával még csak bejáratós :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53580) Mercutio_ válasza Rum.cájsz (#53577) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eddig úgy tudtam, hogy a nagy gyártók csak a 100e vagy több expo számra tervezett (azaz nem garantált) vázaiknál tüntetik ezt fel, eszerint már az 50e is reklámérték?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53581) Parci válasza Mercutio_ (#53580) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit mókás, hogy szinte senki sem érti/kezeli pontosan ezt a zár-kérdést. szóval x expóra tesztelt zárról van szó. nem garantált, nem is igazán tervezett (bár ez utóbbi nyilván összefügg vele, végülis fogjuk rá, hogy ugyanazt eredményezi).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53582) Parci válasza Rum.cájsz (#53577) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- a képek sorszáma (fájlneve) nem jelent semmit, inkább a service menüből kell csekkolni az expószámot
- e450-nél mérsékelt stabihasználat.. :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53583) arn válasza Parci (#53582) üzenetére


arn
félisten

azt irta mersekelt :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53584) Parci válasza arn (#53583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nullára mérsékelt. :) ez olyan, mint az unortodox növekedés? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53585) MrChris válasza Mercutio_ (#53580) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát a fórumtagok többsége jó ha 1000-t tesz egy vázba, aztán adja is tovább :D

(#53586) MLaca válasza MrChris (#53585) üzenetére


MLaca
őstag

1000 expó - a nepper-menet :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#53587) Parci válasza .: JuSzT :. (#53574) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na mi az, nem jött be a szoní eriksz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53588) |AP|


|AP|
veterán

LX100 Review (letölthető RAW-okkal)

Sokszor gondolkoztam, hogy OFF-ba tegyem-e az LX100-as posztokat, dehát végülis m4/3

.: JuSzT :. : asszonynak nemrég vettem egy XZ-10-et, az is akciós, mégis lejött belőle a kártyás kedvezmény is.

[ Szerkesztve ]

(#53589) .: JuSzT :. válasza Parci (#53587) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

1000 expo korul jar tehat illik eladnom :)

Telre nem tartok draga gepet.

Meg a kepeket sem volt idom monitoron visszanezni

Amugy de. Bejott. Mindennapi zsebgepnek tokeletes.

(#53590) .: JuSzT :. válasza |AP| (#53588) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha vennek kedvezmennyel piros aras dolgot, tuti azt is szabalyoznak masnaptol :)

(#53591) Parci válasza .: JuSzT :. (#53589) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bár biztos van rá valami magyarázat, de: akkor miért adod el? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53592) .: JuSzT :. válasza Parci (#53591) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Olcsóbban vettem ;)

Tavasszal ketparciert Stylus. ^^ ;)

(#53593) rbalint88 válasza Parci (#53587) üzenetére


rbalint88
addikt

jó kis gép, simán élhető, bár azért a panás tárcsa hiányzik róla nekem, mint mindenről. de képminőségileg bőven elég mindenre, "buké" is van elég, ha jól komponálsz. csak hát na. csak egy kompakt :DDD

amúgy a GX1 is 1500 expo körül jár úgy, hogy nem is használom... de nem adom el. pana 20, sigma 30, talán egy tele jön majd hozzá és kész.

(#53594) arn válasza |AP| (#53588) üzenetére


arn
félisten

mi tamogatja a rawoket?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53595) MLaca válasza arn (#53594) üzenetére


MLaca
őstag

rawtherapee pl.

http://mlzphoto.hu/

(#53596) Lassú Víz válasza .: JuSzT :. (#53590) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Eszedbe ne jusson! ;) ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53597) Studi


Studi
addikt

LX100 van, GM5 nincs a Photoexpon...

(#53598) rbalint88 válasza Studi (#53597) üzenetére


rbalint88
addikt

LX100-ról mi a vélemény?

(#53599) TayRol válasza rbalint88 (#53598) üzenetére


TayRol
veterán

Rohadt jó, nincs tapi-screen, és 200e környékén azonnal mennék venni.

(#53600) schawo válasza TayRol (#53599) üzenetére


schawo
titán

Fél év és 200 lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.