Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53251) silmatauki válasza |AP| (#53243) üzenetére


silmatauki
őstag

Elég csúnyán színzajosodnak a nem-árnyékok más képeken is – ahogy itt a tetőn. Ez biza gyengécske – az újabb m43-as szenzorok nem ilyen gyengék. Hacsak nem az elcseszett JPEG engine gányolt oda eredetileg nem létező színzajt...

"sok képen látok teljes méretben nem túl szép, recés éleket... nem tudom, hogy ez csak a jpeg tömörítés miatt van-e. Megnéznék pár RAW-ot azért."

Egyértelműen rossz a JPEG engine demosaicingje. Bár a DPR-es srácok azt írták, 1.0-s (azaz valszeg már production) a FW, szerintem tuti, hogy így nem adja ki a Pana a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#53252) MrChris válasza silmatauki (#53251) üzenetére


MrChris
nagyúr

A pana jpg sosem volt acélos. Lehetne egyből dng, felesleges a saját formátum.

(#53253) silmatauki válasza MrChris (#53252) üzenetére


silmatauki
őstag

De ez a “teljesítmény” kifejezetten trágya... biztosan jobbak lesznek a produkciós kamerák.

(#53254) Ijk válasza Parci (#53249) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó nem kell a cinizmus, én csak azt mondtam hogy ezek a mintaképek rém gyengék. Várjuk a raw-okat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53255) Lassú Víz válasza Ijk (#53254) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért ennek a különbségnek valahol ára lesz. A másik gondom, hogy nem tetszik a front lencse védelme, illetve annak hiánya. Ha csúcs kompaktot akarnék venni akkor nálam a Sony RX100 M3 megelőzi a Pana LX100-ast, mert mindenféle egyéb tok és bizbasz nélkül zsebrevágható kikapcsolt állapotban.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53256) Parci válasza Lassú Víz (#53255) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, csak ebben gyakorlatilag mft szenzor van, szóval szenzorilag nem "kompakt". amúgy legyen egy ellenvélemény is: sosem vágnék zsebre egy rx100-at sem, qrva kényelmetlen volna nekem, kézben viszont már jobb egy kicsit nagyobb gép (az x10 tökéletes például), mert nem körömheggyel kell nyomkodni kis gombokat, tárcsákat. szóval nem kell a végtelenségig zsugorítani, inkább legyen jobb -- részemről.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53257) Lassú Víz válasza Parci (#53256) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Arra ott az OM-D :). Apropó E-M1 + 40-150. Húúú b+... :Y

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53258) fattyu válasza Lassú Víz (#53257) üzenetére


fattyu
veterán

na ez már elég meggyőző.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#53259) Parci válasza Lassú Víz (#53257) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, igen, nyálcsorgatós. mellé kéne tenni a stylus 1-et :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53260) Tulku válasza Parci (#53259) üzenetére


Tulku
veterán

:K

(#53261) schawo válasza Lassú Víz (#53257) üzenetére


schawo
titán

Ez tényleg b+ És ezek mind konverteres képek (és a többség nyitva f/4-en) :Y

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53262) TayRol


TayRol
veterán

Hajjhó,

Rég jártam erre. Ám most volna egy kérdésem : tud valaki, vagy van valakinek eladó E-M1-ese? Idehaza csak a váz 382e újonnan markolattal, kedvezménnyel, EU-ból marcsa (és hazai gari) nélkül majd egy 100-assal olcsóbb, de kerdes, megéri-e? Vennék egyet az őskövület dslr mellé, de aztán hátha megmaradna.

(#53263) Mercutio_ válasza TayRol (#53262) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fillérb....! négy!!!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53264) TayRol válasza Mercutio_ (#53263) üzenetére


TayRol
veterán

Tudom, várom is az átkokat...

(#53265) MrChris válasza TayRol (#53262) üzenetére


MrChris
nagyúr

"...hátha megmaradna." :C

(#53266) Studi válasza MrChris (#53265) üzenetére


Studi
addikt

Akár több hétig is... :DDD

(#53267) TayRol válasza Studi (#53266) üzenetére


TayRol
veterán

Azért ez még erősen árfüggő is, nem korlátlan a tárca. Sajna.

(#53268) ezisjo válasza Mercutio_ (#53263) üzenetére


ezisjo
tag

A "Fillérb....!" az olyan mint a sz.revő? :DD

(#53269) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

HÖ HÖ :DD

(#53270) Parci válasza .: JuSzT :. (#53269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

saját? akkor grat :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53271) .: JuSzT :. válasza Parci (#53270) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen. Most szèp idő lesz. Lesz lehetősèg tesztelni.

Köszi

(#53272) Parci válasza .: JuSzT :. (#53271) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyit arról, hogy nem fog senki lépni végül csúcskompaktok irányába... pár év és a topik fele azzal tolja majd...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53273) TayRol válasza Parci (#53272) üzenetére


TayRol
veterán

Öregszünk, elkényelmesedünk.

(#53274) Mercutio_ válasza TayRol (#53273) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ti!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53275) TayRol válasza Mercutio_ (#53274) üzenetére


TayRol
veterán

Ja igen.
Te már öreg vagy.

(#53276) hegyimorc válasza Parci (#53272) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A hónapok alatt elavuló, nem cserélhető obis kompakt gondolata olyan számomra mintha minden defekt után vehetnék egy komplett, nem cserélhető kerekű új bringát :DDD Trollololloló ;]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53277) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Pana Gx1 beépített vakujához van valamilyen diffúzor megoldás ami rögzíthető rá?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#53278) MC Pite válasza TayRol (#53262) üzenetére


MC Pite
veterán

Letelt a két hét? ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53279) TayRol válasza MC Pite (#53278) üzenetére


TayRol
veterán

Az bizony le. És jön a következő kettő.

(#53280) Parci válasza hegyimorc (#53276) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos bringában nem vagyok otthon ahhoz, hogy riposztolni tudjak, de mondjuk képzeld el a 2 milliós álombringát egy defekttűrő gumival, normál bringa árban...

de ez sem jó, mert a kompakt nem megy tönkre attól, hogy kijön az utód, a kérdés tényleg csak annyi, hogy mi az, ami elég jó. a canon g7x túlságosan ráment a méretre, az obija gyengének tűnik. a g1xm2 jó lenne és nekem a mérete is oké, de az meg dög lassú lett. a sony rx100m3 és a pana lx100 zoomja nekem kevés. a fuji meg egyszerűen elfelejtett 24 mm-re lemenni az x30-ban.

viszont a topikkal ellentétben én egy évig ricoh gxr p10-zel lőttem, azóta meg fuji x10-zel, szóval könnyen feljebb lépek képminőségben ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53281) schawo válasza hegyimorc (#53276) üzenetére


schawo
titán

És az is baj, hogy az objektív együtt avul el a vázzal, ha váz megy a kukába (szekrény tetejére, fiók mélyére), akkor az obi is, legyen esetleg bármilyen jó is az.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53282) hegyimorc válasza Parci (#53280) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"a kompakt nem megy tönkre attól, hogy kijön az utód, a kérdés tényleg csak annyi, hogy mi az, ami elég jó"

Sajnos többször is sikeresen elhitettem magammal, hogy "ez már elég jó". Nem volt az, csak szerettem volna, elhitettem magammal és megbántam.

Egy valamit nem tudnak a cserélhető obis rendszerek, amit a csúcskompaktok. Nincs olyan pici obi aminek az átfogása is elég nagy. De egyre inkább rájövök, hogy nekem nem is hiányzik.

Idén legtöbbször a GM1 kitet hurcoltam plusz az Oly 45/1.8-t. Ezt szinte sosem tettem fel rá, vagyis nem hiányzott a 32mm fölötti rész. Ezek persze nem fotóstúrák voltak, de tipikusan olyan alkalmak, amikre régebben kompaktot szerettem volna.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53283) Ijk válasza hegyimorc (#53276) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hogy avul el? 10 év múlva is ugyan azt a képet lövi. Ma is elég lenne a d50 képminősége nekem (az alagút kereső más kérdés).
Persze jönnek az újabbak, és azt hisszük majd azokkal jobb képeket lövünk. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53284) eeXaa válasza Ijk (#53283) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha hisszük az baj, de ha tudjuk úgy már mindjárt más... ;]

[ Szerkesztve ]

(#53285) jjeahh válasza schawo (#53281) üzenetére


jjeahh
nagyúr

öö, kell lőjek egy újabb kaszás képet, mert hamar elfeledkeztetek rólam, helios-t kell venni, az sosem avul el :DDD ;]

(#53283) Ijk: sztem messze nem az a gond, hogy elavul, a gyártók jól értenek ahhoz, hogy elhitessék a vásárlókkal, hogy mindíg az újabb meg a jobb kell nekük :P mindíg lesz kisebb gép jobb obival, jobb keresővel stb., és soha nem lesz olyan gép ami hibátlan, hogy ne gondolkozzanak el a júzerek egy új modell esetén a váltáson :P persze tisztelet a kivétel, és a techbuzulás is egy hobbi (pár éve ugyanezt végigcsináltam okostelókkal), de akinek mindíg a legújabb, legjobb kütyüre fáj a foga, azt sikeresen bedarálta a gyártó marketinggépezete szvsz...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53286) MrChris válasza Parci (#53280) üzenetére


MrChris
nagyúr

az feljebb van? ;]

(#53287) Parci válasza hegyimorc (#53282) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez lényeges különbség, mert én meg arra jöttem rá, hogy kell a tele tartomány, használom, inkább 28-200, mint 24-100, például. a gm1 ilyenformán pont nem jó, állandóan cserélgetném a kitobit valamire :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53288) .: JuSzT :. válasza Parci (#53287) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Egy Stylus 1- re én is becserélném az MK3 at.

(#53289) schawo válasza jjeahh (#53285) üzenetére


schawo
titán

A gondolatmenet kissé szűklátókörű (bár a kaszásod egyáltalán nem volt szűk :C). Vizet iszol, bort prédikálsz. Nem értem miért nem egy zenittel fényképezel. A helios azzal jött ki, ha egy váz sosem avul el, akkor hajrá, le a fejlődéssel, dobd el a p1-et, túl modern.

Nem mellesleg én használom a zenitemet, de azért örülök, hogy a pl1-re is fel tudom csavarni a heliost. Én, a sikeresen bedarált.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53290) eeXaa válasza jjeahh (#53285) üzenetére


eeXaa
addikt

Azért 2-3 évente mindig van egy olyan csokor ujítás és előrelépés szenzorban, hogy bőven megéri upgradelni...

(#53291) jjeahh válasza schawo (#53289) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az már a ló másik oldala

eeaa: de az már nem techbuzulás :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53292) schawo válasza jjeahh (#53291) üzenetére


schawo
titán

Nem, mert az egybemasinaákról még a ló túloldalán sem jön le az üveg. ;).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53293) Parci válasza .: JuSzT :. (#53288) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most, hogy kijött a legtöbb csúcskompakt (kretén nikon hallgat csak, biztos 6 év késésben vannak), nálam is felértékelődött a stylus 1. úgy amúgy gx1m2 lenne a befutó, de túl sok sebből vérzik, majd az mk3 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53294) eddie1978 válasza .: JuSzT :. (#53269) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Milyen a gép? Papíron már hozza a 2008-cas D60-am számait a DXO szerint. Tényleg tudja azt mint egy 6 éves APSC gép? Van ilyen irányú tapasztalatod?

Legalább két éve azon kattogok, hogy a D60-ra vegyek-e egy AF-S 300mm f4 obit, ami brutáljó, vagy most aktuálisan egy 1" nagyzoomos gépet.
A DXO-hoz kapcsolódva milyen arányban érdemes figyelembe venni egy döntésnél a tesztképek mellett? Van a 8Mp-re leméretezett és a natív számsor. A natívban jobban kijön a pixelméret közötti különbség.

(#53295) arn


arn
félisten

900 eur az lx100, rx100at 350ert lehet venni :) akkor nincs messze az ido, hogy lesz olcson ez is.

Masik tipp: 650 eur a gm1+20+12-32... Kezd erdekes lenni :) mint amikor olcsobb volt a kit, mint csak az obik ara.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53296) .: JuSzT :. válasza eddie1978 (#53294) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Hiába kompakt, ez az első gép ami tényleg egy " teljes rendszer" érzetet ad. Nagyon jó benne az ND8 szűrő, pont kell is az 1/2000 zárhoz.
Nekem nagyon nagy könnyedség, hogy bármilyen microUSB töltővel tölti magát, tehát a telefonom töltője jó hozzá, munkahelyen is ilyen töltők vannak, nem kell foglalkoznom azzal hogy otthon hagytam a töltőt.

Igaz az örök mondás, hogy 28mm ből nem vágsz ki 24mm et, viszont a 70 ből a 100 at igen, tehát ilyen szempontból nem visszalépés az mk2 után, hanem nagyon is előrelépés.

Focus peaking ebben elég jó, volt már több ilyen gépem, de talán eddig ebben a legjobb.
OLED kijelző nagyon nagyon szép bármilyen fényviszonyban, és nem is fogyaszt sokat.
Hibátlan az EVF minősége, max a kukukcsa mérete kicsit szűkös, de még így is került bele dioptria korrekció.
Tükröződés mentes az EVF, tehát nem baj hogy nincs nagy szemkagyló és rásüt a nap.

WIFI , NFC... akinek kell jó, én még nem használtam.
Elvileg videósoknak is baráti a gép, mert van HDMI out, 4.2.2 veszteségmentes 50mb/s kimenettel.

Rosszat csak egyet tudok mondani, nem érintős a kijelző.

APSC tapasztalat csak Samsung van, NX1000... RAW-ból nézve nagyjából hasonló ISo1600 ig. Fölötte talán a samsung már jobb volt 1 évvel ezelőtt is.

[ Szerkesztve ]

(#53297) MC Pite válasza Parci (#53293) üzenetére


MC Pite
veterán

Ők a fixobi apsc kombóra tették le a voksukat, amúgy meg az egyes szériát kínálják aki több rugalmasságra vágyik.

Érdekes hogy a fix-es kombók nem túl népszerűek (akár csc akár kompakt), pedig a 20/1,7-el egy kis váz már-már kompaktos méret, vagy... hasonló méretű apsc szenzoros beépített obis gépek sem pörögnek látszólag nagyon.
Bár néha olyan érzésem van, hogyha ingyen választhatnánk egyet egy asztalról, amin kint lennének a csúcskompaktok, akkor sem menne könnyen a feladat :D.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53298) schawo válasza Parci (#53293) üzenetére


schawo
titán

Igen, igazán jó objektívet csak az Olympus tett a "legcsúcsabb" (:D) kompaktba. Valami kategórianevet ki kéne találni a 100k körüli csúcskompaktok feletti kategóriának is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53299) MC Pite


MC Pite
veterán

Duplán OFF, de nem találok jobb helyet neki, és asszem ez ide az univerzális CSC topikba fog illeni: seeimpossible.canon.com/

Egyébként (azaz ha nem a tükröt vágnák ki a gépből) nem lenne annyira 'lehetetlen', nem marketingelnék ennyire, szerintem.
Vagy a 3 számjegyű vonal mellé nyitnak meglévő obikkal kompatibilis rendszert (mondjuk D helyett M betűvel), vagy akár beállhatnak az mft sorba... De még az sem kizárt hogy az A7-nek próbálnak konkurenciát állítani - talán ezzel nyitni lenne marketing szempontjából a legjobb.
Kíváncsian várom, ilyen ritkán van canon cuccoknál :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53300) schawo válasza MC Pite (#53299) üzenetére


schawo
titán

Szerintem kisfilmes szenzorméretű milc rendszert építenek horror áron. Csak ez érheti meg nekik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.