Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52851) MC Pite válasza Studi (#52847) üzenetére


MC Pite
veterán

Pixelkukkolókat majd elégítsd ki pár összehasonlító képpel :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52852) .mf


.mf
veterán

Néztétek a pletyka-oldalak elmúlt pár napi termését?
- jön EM5 utód és úgy tűnik valami szenzorral kapcsolatos újítást kaphat
- Canon bejelentette, hogy mostantól komoly erőforrásokat fordítanak a mirrorless rendszerekre és a nagyobb felbontású szenzorokra (nekem úgy tűnik, hogy ez a kettő elkülönül). A mirrorless fronton a kompakt méretű gépekben látják a trendet, amihez egy új bajonetten gondolkoznak -- s ha úgy ítélik, ez akár a m4/3 is lehet (!!!)
- a Canon megerősítette, hogy G7X szenzora nem a Canontól származik (hanem a Sonytól)
- Nikon megváltoztatta korábbi álláspontját, ha igény van rá, akár nagy szenzoros tükörnélküli sem kizárt

A következő év elég izgalmasnak ígérkezik :DD
Csak bírjuk ki türelemmel...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52853) ROBOTER válasza .mf (#52852) üzenetére


ROBOTER
addikt

"ha úgy ítélik, ez akár a m4/3 is lehet"

Ilyet nem olvastam az interjúban.

(#52854) MC Pite válasza .mf (#52852) üzenetére


MC Pite
veterán

Az nem kis fegyvertény lenne ha canon is beállna az mft mögé :Y (Már ha jobban gondolják tolni mint idáig...)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52855) gorgo válasza MC Pite (#52854) üzenetére


gorgo
őstag

Ennek is van matematikai esélye, kb. annyi, mint amennyi a magyar fociválogatottnak szokott, amikor latolgatnak, hogy demégbizony kijuthat a nemzetközi porondra... :N

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52856) arn


arn
félisten

A canon mft bajonettel? Ki van zarva...
De a nikon igazan csinalhatna mar a vazainak evfes verziojat is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52857) jjeahh válasza .mf (#52850) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a gond az, hogy fogalmam sincs mit kéne nézzek rajtuk, rákerestem ezekre a márkákra ebayen, rengeteg modell van, és lövésem sincs melyik lenne nekem megfelelő :DDD honnan tudhatnám melyiknek fordítható a középoszlopa? számomra mindegyik csak három karó a tetején valami bizbasszal :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52858) .mf válasza ROBOTER (#52853) üzenetére


.mf
veterán

Interjú eredetiben

――光電変換効率の向上に伴う小型センサーの画質向上という面で言うならば、たとえばマイクロフォーサーズは、ちょうど良いシステムサイズに収まっていませんか?

未来を見すえた上で、それが本当に最適解なのであれば、マイクロフォーサーズを採用しても構わないと思います。顧客に最大限の価値を提供するという観点で良いシステムとなればいいんです。

しかし、現時点で我々がEOS 5D Mark IIIやEOS 6DとEFレンズ群で出せている“絵の品質”は、将来のダウンサイジング新システムでも提供できなければならないとも思います。“一眼だからあの画質”ではなく、“写真”を撮影する装置として必要だと考えているからです。

Bocsánat a kicsit laza fordításért

- A szenzor hatékonyságának fejlődésének köszönhetően elmondhatjuk, hogy a kisebb szenzorok képminősége is fejlődött, például a m4/3 is egy optimális méretű rendszer, nemde?

A jövőbe nézve, ha tényleg a m4/3 lenne a legjobb, szerintem ennek az átvétele sem lenne gond. Ha ez válik a felhasználó számára a legmagasabb hasznosság kínáló rendszerré, ilyen szempontból elfogadható.

Azonban jelenleg mi az EOS ödéma3 és haddé, valamint EF-obik képminőséget megtartva (ebben a szóhasználatban nem vagyok biztos, hogy az angolból átvett downsizing melyik jelentését használja, de szerintem az objektív méretének csökkentése) leméreteznünk kell, új rendszer ide vagy oda. "SLR, tehát olyan a képminősége" helyett a "fénykép" elkészítésének eszköze szempontjából fontos, ennek alapján gondolom. (Ez a mondat nekem is zavaros, de kb annyit tippelek, hogy nem az OVF számít, hanem a kép és az eszköz kezelése maga)

Utána még beszél arról, hogy az új bajonett, formátum és méret még nincs eldöntve, miniatürizálás, stb. De már azt kimondani egy Canonnak, hogyha a m4/3 válik be a legjobban, akkor annak az átvétele sem gond, azért az már nagy szó.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52859) .mf válasza .mf (#52858) üzenetére


.mf
veterán

Lejárt az idő a további szerkesztéshez...

Mindenesetre én is kicsi esélyt látok, de nem zárnám ki. A Nikon 1 nem lett kompaktabb méret, hiába a feleakkora szenzor. Lehet, hogy az is benne van, hogy a Canon erre rá akar licitálni, "a miénk nagyobb!" felkiáltással. Egy 1.5"-es szenzort már kihoztak a G1Xmk2-ben. A m4/3-dal már egy komplett kiépített rendszerrel gyorsan piacra kerülhetnének saját vázaik; viszont így akkor a konkurencia is erős lenne...
Lehet, hogy saját bajonettel rukkolnak elő, a 1.5"-es szenzorhoz. Feljebb viszont szorítja már a 1.6 crop factoros Canon-APS-C, és akkor az EOS-M is minek van. Aztán az is lehet, hogy az EOS-M bajonett lesz, új, kompaktabb obikkal.

Jjeahh: hja, ez a nem egyszerű benne :DDD
Kezdd ár, méret, majd fícsörök szerint a szűkítést. Nézz be az állványos topikba is, ha már megvannak az elképzelések.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52860) Ijk válasza .mf (#52859) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csináljanak MFT milcet. Vagy a Nikon csináljon FF-es ILC vázat, FM3 testben, törőékes optikai keresővel, MF-al illetve felcsapott tükörrel AF és élőképpel.
Eléggé telített a piac "kis" szenzoros ILC-kel, valmi különleges kell amivel kitűnnek a piacon.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52861) jmakk válasza .mf (#52850) üzenetére


jmakk
őstag

Az AmazonBasics verziónál ezt látom a leírásban:

"For low-angle shots, it’s a piece of cake to invert the centre column and put your camera below the tripod"

Általában a középoszlop alján lévő ütköző ilyenkor menetes és lecsavarva az oszlop felfele kihúzható, majd felülről visszatehető.

[ Szerkesztve ]

(#52862) MC Pite válasza Ijk (#52860) üzenetére


MC Pite
veterán

Lenne bármi értelme szopni a tükörrel (mozog, szenzoron felül kell fázisérzékelés a púpjába is, nyitva fényerős üveggekkel problémák lehetnek, nagy a helyigénye) meg ovf-el? A mai evf-ek mellett szerintem semmi értelme nem lenne. Van nagy világos keresős slr-em (ami tényleg nagy, jó használni) az még so-so, de bármikor beáldoznám az X-T1 keresőjéért, de még az X100T megoldásáért is).
Láthatod, a 7D már tapossa az utat ezerrel, belülről bomlaszt...

Vagy én felejtettem ki valamit a tükör és ovf előnyeiből?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52863) ROBOTER válasza .mf (#52858) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem ezt inkább szurkálódásnak szánta.

(#52864) Studi válasza ROBOTER (#52863) üzenetére


Studi
addikt

Meglássuk. Még ha a méretet át is veszik, nem hiszem, hogy bajonett tekintetében közösködnének bárkivel. Pedig szerintem nem lenne egy rossz ötlet valami minőségi vázzal beszálni egy jó, meglévő rendszerbe.

(#52865) Ijk válasza MC Pite (#52862) üzenetére


Ijk
nagyúr

Magadból indulsz ki, van igény nagy optikai ttl keresőre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52866) Mercutio_ válasza Ijk (#52865) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az igény az kevés, fizetőképes kereslet is kell mellé...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52867) MC Pite válasza Ijk (#52865) üzenetére


MC Pite
veterán

Van igény ovf-re...
De ezekkel (aki erre vágyik) próbáltass ki egy rendes, nagy evf-et, amit szemüvegesek is tudnak használni, stb. Belépő tükrösök is azért fogynak úgy kezdőknél, mert azt keresik, mert azt ismerik - nézz csak be a milyen cserélhető üveges gépet topikba mivel jönnek az emberek.

Már van olyan váz (APSC) nagyjából amiről írsz dslr+szenzoron pdaf, ezt nem kell már várni/újra feltalálni-megépíteni!
Ha meg várunk valami új fejlesztést; új rendszert építenek nulláról, akkor kicsi az esélye hogy megint tovább görgessék a tükröt (úgy, hogy van és lesz sima dslr is meg dupla pdaf-es dslr is már akinek az kell; az utóbbit mégegyszer megépíteni logikátlanank tűnik nekem, arra már ott a canon mostani obifelhozatala).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52868) jjeahh válasza MC Pite (#52867) üzenetére


jjeahh
nagyúr

te titokban beszereztél amúgy valami m4/3 cuccot? :D újabban itt többet látlak mint a fuji totyikban, az mft-s kollégák meg mind átköltöztek lassan oda :D

ovf-hez annyit, hogy aki hozzászokott, könnyen átszokik legtöbb esetben evf-re ha milc-re vált vagy valami, de ez fordítva nem igazán műkszik...én lv-n komponálok, mert nincs semmilyen vf-em, de számomra már így is érthetetlen, hogy hogyan lehet ovf-el rendesen fotózni :DDD evf-esek is gondolom így vannak ezzel...ha megszokod, hogy mindent közel úgy látsz, amilyen a végső kép lesz, azután a "nullainfós" ovf elég bosszantó tud lenni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52869) |AP|


|AP|
veterán

Olympus tulajoknak érdekes lehet: Global Photo Contest

(#52870) jjeahh válasza |AP| (#52869) üzenetére


jjeahh
nagyúr

belestem a tájképekhez, és tele van virágokkal, autókkal meg kacsákkal :F :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52871) |AP| válasza jjeahh (#52870) üzenetére


|AP|
veterán

akkor elférne ott pár gomba is, nem? ;)

Ha nem Panában utaznék biztos feltöltenék párat, semmi vesztenivaló nincs a történetben.

[ Szerkesztve ]

(#52872) MC Pite válasza jjeahh (#52868) üzenetére


MC Pite
veterán

Lebuktam, van olympus cuccom :K . Deee nem teljesen ebbe a topikba való (nem EM10, de még nem kizárt hogy lesz olyanom is ;] ), ha ügyes vagy rájössz mim van :D

Az mft topik az univerzális milc és AZ csúcskompakt topik is :).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52873) jjeahh válasza MC Pite (#52872) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ómhúsz :D

pollai: fel is töltöttem párat

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52874) Lassú Víz válasza jjeahh (#52873) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Majd oszd meg velünk, ha csenget a postás az E-M1-gyel vagy egy pro obival :) !

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52875) jjeahh válasza Lassú Víz (#52874) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha-ha-ha :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52876) MC Pite


MC Pite
veterán

Ortodoxok finoman fogalmaznak a milcekről; második rész: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52877) Ijk válasza MC Pite (#52876) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Nikon MILC koncepció"
Án egy átcímkézett Fuji XE-t látok.

Egyébként ez az egész nesze semmi fogd meg jól. Kb. azt jelenti hogy figyelik a piacot, de még hosszú távú terv sincs sz asztalon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52878) Livio válasza .mf (#52815) üzenetére


Livio
tag

Köszönöm a válaszokat! A legvalószínűbb, hogy némi tépelődés után valami gorillapod féleseget fogok beszerezni.

(#52879) eeXaa


eeXaa
addikt

...az sem lenne nagy veszteség, ha a canikon folytatná a dslr irányt, majd pár év alatt tönkremennének... semmi szükség rájuk... a jelenlegi felhozatalukkal is minden szituáció megoldható, teljesen felesleges hogy 5 évente csorgassanak 1-2 olyan fícsört ami a milc ekben már alapból benne van... jahh meg egy 5-10 százalékkal jobb szenzor.....
A handy 4k vagy az annál is jobb videórögzítőé a jövő, legyen az telefon, vagy ff.

(#52880) silmatauki válasza eeXaa (#52879) üzenetére


silmatauki
őstag

"...az sem lenne nagy veszteség, ha a canikon folytatná a dslr irányt, majd pár év alatt tönkremennének... semmi szükség rájuk... "

Hát ha a Canon crop vázakban világszínvonalú (ld. Sony 24 Mpixel) szenzor lenne, akkor a Canon lenne talán a legkötséghatékonyabb rendszer általános (olcsó) fotózgatásra. Nézd meg a 10-18 vagy a 50/1.8 árát & képminőségét...

(#52881) Mercutio_ válasza eeXaa (#52879) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mivel vágja/szerkeszti majd a paraszt a boszme 4K-s videókat?
Kb annyira valós és életszerű az igény 4K-ra mint a 3D-re: gyártói hype egy olyan dolog körül ami ha nem lenne fel se merülne senkiben, hogy szükség van rá...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52882) arn válasza silmatauki (#52880) üzenetére


arn
félisten

Ott van fixsor pl?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52883) madgie válasza Mercutio_ (#52881) üzenetére


madgie
titán

"És mivel vágja/szerkeszti majd a paraszt a boszme 4K-s videókat?"

Zokostelefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#52884) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#52881) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+1

Aki rákattan a videóra az összes jelentős családi eseményt egy LCD képernyőn vagy EVF kukucskán fogja végignézni. Arról nem is beszélve mennyivel nagyobb élmény egy fotókönyvet elővenni és elbeszélgetni arról, hogy melyik képről vagy szereplőről, kinek mi jut eszébe, mint némán bambulni egy félórás felvételt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52885) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#52884) üzenetére


Mercutio_
félisten

Néha használom G3-on a videót, de csak 1/2 - 1 perces kis hangulatjelentés funkciója van, pl. ősöknek akik még nem jártak az adott országban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52886) eeXaa


eeXaa
addikt

...nos... nállam az elmúlt egy hétben paradigma váltás zajlott le, úgy a fényképezéről általában...
...persze ez csak, számora mint, hobbista, átlagfelhasználó, jelent sokat, azt teljesen el tudom fogadni, hogy egy pro-nak teljesen mások az igényei, munkamódszere...
...de sőt! odáig mennék, hogy maga a fényképezésre sincs, igazából szükségem... elterjedésének okát pedig abban látom, hogy régen azért lehetetlen lett volna mindenkit ellátni elegendő nyersanyaggal, és tulajdonképpen, csak napjaink, a digitális technológiája, full hd, 4k, "filléres" elterjedésével jött el a valódi kánaán...
ilyen téren pl fuji retro kapálódzása, még röhejesnek is tűnik, mivel egy levitézlett korszak igényeihez próbálja a komolyabb amatőröket visszavezetni, mintahogy az eltévelyedett gyerekeket szokás..

...eddig úgy gondolkodtam, hogy a video egyfajta plussz, amivel ha úgy adódik rövid snitteket rögzítek, merthogy máméne, hisz a pana kiemelkedően jó a videóban... stb.. meghát mozgókép.. ugye....
...érdekes volt a múlt hétvégén egy baráti összejövetelen csak videóztam, és ahelyett, hogy mindenre sokkal jobban figyelnem kellet volna, pont az ellenkezője történt... prefókusz oszt start... "teljesen az eseményekben tudtam lenni" nem mint a fényképezésnél ahol folyton azt kell lesnem, hogy mikor történik valami, és hogy emiatt, senki sem oldott, vagy nem úgy cselekszik, ahogy, azt normál esetben tenné...
...nemrég sokan kiálltatok a jpeg jogosultsága mellett... most én odáig mentem, hogy gyönyörű fhd snapshoot-okat vágok ki vlc-ből, szóval ennyit a szerkesztésről.....
...Mégegyszer, mindez rám vonatkozik, most barátkozok fejben az egésszel, de mindenesetre, hogy a nagy gyártók mennek a 4k felé, plussz nem egyszer hallottam hogy ez a jövő...... hát elgondolkodtam.... :)

[ Szerkesztve ]

(#52887) Mercutio_ válasza eeXaa (#52886) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz az régen rossz, ha úgy vagy ott a buliban, hogy feszült idegszálakkal lesed történik-e valami. Szimplán jól kell érezni magad a buliban, és 1-1 pillanatnál ha a hangulat úgy hozza lőni 5-10 képet. Elárulom: Semmivel nem lesz kevesebb jól sikerült képed, max nem kell annyit kidobálni.

Videónál pedig a 4K-s anyagok feldolgozásáról beszéltem, nem az 1080p-ről, és az, hogy a mozgóképen te nem látsz "hibát" nem jelenti azt, hogy egy videós nem fikázná sz*rrá ugyanúgy, mint ahogy te tennéd egy kezdő fotós fényképeivel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52888) eeXaa


eeXaa
addikt

....tessék itt van pár "fotó" csak hogy mire is gondolok... hozzáteném hogy minden kép hozza az elvárható "szintet" számomra, eredeti minőségben egy 50" es fhd tv-n...

[ Szerkesztve ]

(#52889) Parci válasza eeXaa (#52886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmiben sem értek egyet, és ami még fontosabb, a canikon marad, ugyanis bármennyire is hajlamosak páran azt hinni, hogy a milc az valami atomfizika, csak döntés kérdése, hogy csináljanak egyet. bármilyet. a nikon egyébként csinált is, övék például a legjobb af rendszer még mindig. a fuji vázakat pedig egy élmény használni, ugyanis ott valakik gondolkodtak a fotós fejével, és igyekeznek minél inkább a kezük alá dolgozni. ami nem élmény, az egy egész napos videózás, amit akkor sem csinálnék, ha fizetnének érte, nemhogy önként.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52890) Ijk válasza eeXaa (#52886) üzenetére


Ijk
nagyúr

Neked videokamera kell akkor nem fényképező. Kevesen fogják itt így osztani a véleményed.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52891) eeXaa válasza Parci (#52889) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem probléma... számomra az általam felvázolt út a "haladás" minden téren....

(#52892) theporcupine


theporcupine
tag

A "paraszt" például egy első generációs i7 (i980) desktop gépen vágja, szerkeszti a 4k videót. Nem mondom, hogy gyors, de az export az igazán időigényes. Viszont az elvan magában.A vagdosás, clip dobálás nem lassabb, mint FHD-ban. A FHD RAW videó, ami nálam nincs, méretre még nagyobb lehet. Persze, ha lenne mód rá, upgrade lenne 5.generációsra. 4k monitorom és tv-m nincs, így ez másoknak, illetve a jövőnek szól egyelőre, de ott van az egyéb lehetőség a képkivágás és a fotó készítése videóból. Azt hiszem, erre ment rá a GH4 új firmware-e is. Amúgy én hobbiból fényképezek és videózok is, így az, hogy egy gépben van a két funkció és még a DOF is kompoziciós eszköz lett videózásban, amit a kis handycamek nem tudnak, az csak jók. Handycam a polcon pihen azóta, hogy Lumix G-m van.
Szóval, nem egyformák az igényeink. Mint a pofára esett iPhone rajongok, akik idáig magyarázták, hogy miért jó a kicsike képernyő és ezért az ő telójuk. (próbálta már valaki a bkk futárját telefonon használni?)
Ha nem kell videó, ha nem kell 4k, akkor nem kell használni. Nem kell erre kihegyezett gépet venni. Akinek meg jó, az miért ne kapja meg?

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#52893) Parci válasza eeXaa (#52891) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

számodra. ha nagyon sok olyan ember lesz, aki szintén így szeretné, akkor a termékfejlesztés is ebbe az irányba mozog majd. remélem nem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52894) Mercutio_ válasza theporcupine (#52892) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert az átlag háztartásban az i7-es procival szerelt gép az elterjedt, nem az 1-2 magos cerka, dzsízösz

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52895) eeXaa válasza Ijk (#52890) üzenetére


eeXaa
addikt

...vagy legalábbis a videó mód a fényképezőből...
..technikailag, megváltozott a véleményem arról, hogy nem a részletesség, felbontás a legfontosabb, hanem a rögzített időtartam, ugyanakkor statikus témánál azért mindenképpen látom értelmét továbbra is a still-nek
...de jahh...ez nyilván nem sokak agymenése jelenleg, de én mindigis húztam a videózás felé, csak nem volt eddig merszem foglalkozni vele...

(#52896) theporcupine


theporcupine
tag

A 3D-ben tényleg van egy adag parasztvakítás, de méginkább az, hogy a tv-ket simán venné az ember 10-15 évre és kell most valami újdonság, hogy lecseréltessék 3-4-évente az emberekkel. Így jön a 3D, smart tv, 4K, 8K (ez szerintem nem nagyon fog), Dolby Vision (ez még jó is lehet). Nyilván ezek érthető piaci okok, de nem kell megvenni. A 3D nem igazán életszerű, de néha poénnak jó. Csak nincs adás. És ami a vicc, itt van a Pana 3D obija, ami annyira gyökér, hogy azt nehéz lenne fokozni. Szóval kb. semmire nem lehet használni. Pedig ha akarná, hogy az emberek gyártsanak 3D tartalmat a 3D tv-ikhez, akkor ... nem értem.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#52897) theporcupine válasza Mercutio_ (#52894) üzenetére


theporcupine
tag

Nem tudom, nekem i7 eredetileg játék miatt lett inkább, de azért az sem normális, aki valami vackon akar videót vágni. Videót sem vágnak minden háztartásban.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#52898) Mercutio_ válasza theporcupine (#52897) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint ahogy az elkészült 6ezer nyaralási kép közül se állnak kiválogatni a használhatót, és raw-ba se fotóznak, csak ha a gyerek véletlenül elállított valamit a menüben (és azért is jár a tockos) csak a digitális hulladékot termelik. A 4K erre majd rátesz egy lapáttal, mert ahogy ésszel fotózni, úgy ésszel videózni is kevesen fognak, én erre próbáltam utalni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52899) eeXaa válasza theporcupine (#52896) üzenetére


eeXaa
addikt

pontosan! bár a 3d is sokat fejlődött, sztem az sem egy befejezett történet... asszem 2 hete néztem meg az új sim city-t 3d ben... éshááát, iszonyatosan jól meg volt csinálva technikailag mint 3d, majdnem összecsináltam magam a gyönyörtöl...
...és hát jahh! a 4k teljesen másról szól, sőőt szerintem fog is mindenkinek hamarosan...

[ Szerkesztve ]

(#52900) theporcupine


theporcupine
tag

Talán baj, de nem feltétlenül, hogy ma naponta készül sok millió fotó. Az jó, hogy elérhetővé válik olyanok részére is, akik ésszel használják. A családi fotó/videó meg magánügy. Nekem jó volt a digitális forradalom, mert érdeklődtem volna már gyerekként is a fotózás iránt, de az analóg világ nehézségei és hogy nem segítet benne senki (internet sem volt) elvette a kedvem. Én 2000-ben kezdtem újra az első digitális Kodak DCM240-emmel. Még mindig létezik az elitizmus a fotózásban, mert amikor vállalkozó lettem (IT) gondoltam fotózás, videózás, hangfelvétel is legyen benne (valószínűleg nem csináltam volna úgysem), de kiderült, ahhoz végzettség kell. Persze, programozó e.v. bárki lehet papír nélkül is.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.