Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53601) TayRol válasza schawo (#53600) üzenetére


TayRol
veterán

Most 250e, ha lenne egy akció keretében 15 (max 20) %-os akció, akkor done.

(#53602) rbalint88 válasza TayRol (#53599) üzenetére


rbalint88
addikt

GX1-hez képest milyen fogásra, kezelésre? (ha emlékszel még a GX1-re :P ) Ha jó lesz, 150 körül szerintem én is be fogom vállalni, akár használtan.

(#53603) TayRol válasza rbalint88 (#53602) üzenetére


TayRol
veterán

Nem fogtam.

(#53604) madgie válasza TayRol (#53601) üzenetére


madgie
titán

Ötparci még sokpénz :)

Nem baj, ha ide képelek? A Fuji topiktól hidegrázást kapok :))

(#53605) TayRol válasza madgie (#53604) üzenetére


TayRol
veterán

Csúcs gépért max 4 Parci a lélektani határom.

(#53606) MLaca válasza schawo (#53600) üzenetére


MLaca
őstag

nagyon hosszú lesz az a fél év.. :( :U

http://mlzphoto.hu/

(#53607) Gondwana válasza madgie (#53604) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem a Fujitopik a te bajod, hanem csak pàr ott ismétlődő kérdés!

(ha 10.000 felett beletoltam a GH1-be, 9.000 körül jàrok az X100s-en, nem is lehetnék nepper, 19 gépcserére valò mìnusz összefotòzàsa utàn)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53608) Studi válasza rbalint88 (#53598) üzenetére


Studi
addikt

Nem néztem, nem igazán érdekel.

(#53609) Studi válasza madgie (#53604) üzenetére


Studi
addikt

Képelj! :R

(#53610) TayRol válasza MLaca (#53606) üzenetére


TayRol
veterán

Ezzel azt akarod mondani, hogy fél ev után (mondjuk jövő tavasszal) még nem lesz 200e az ára?

(#53611) MLaca válasza TayRol (#53610) üzenetére


MLaca
őstag

nem. ezzel azt akarom mondani, hogy nehezen fogom kibírni addig.

http://mlzphoto.hu/

(#53612) TayRol válasza MLaca (#53611) üzenetére


TayRol
veterán

Jah. Ezek szerint neked is bejött?

(#53613) hegyimorc válasza TayRol (#53610) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Engem az érdekel, hogy mennyi lesz az ára másfél év múlva ... :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#53614) Mercutio_ válasza schawo (#53600) üzenetére


Mercutio_
félisten

Addigra TayRol már a harmadikat veszi belőle.

madgie : Toljad mint a gitárszólót!

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53615) MLaca válasza TayRol (#53612) üzenetére


MLaca
őstag

á, dehogy..

http://mlzphoto.hu/

(#53616) MrChris válasza MLaca (#53615) üzenetére


MrChris
nagyúr

értjük :D más is olvassa a háztartásból a fórumot ;]

(#53617) MC Pite válasza rbalint88 (#53598) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem rossz... De... ma a Schneebergen több géppel is fotóztam, és kollégával (aki erőssen szemez az LX-el) megvitattuk hogy az adott szitukban (nem elég[gé jó] fények) hétrét görnyedhet az ember a rawok fölött mire nagyjából jó lesz.
Túrára vinné első sorban, ahol vagy kevés/sz.r fény van, vagy tűző napsütés, és korábban nála járt g3-al nem volt kibékülve ilyen felhasználásnál, maradt az ixusánál.
Én kicsit csalódtam az utóbbi pana gépek után az lx eredményében, várok még 1.1-es teszteket is.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53618) MC Pite válasza MC Pite (#53617) üzenetére


MC Pite
veterán

*Az pont kimaradt hogy hasonlítottuk telefonok/fgépek képeit, és a nagyja elég hervasztó eredményt hozott az élőben látottakhoz képest (ami gyönyörű színkavalkád volt a beszűrődő napsugaraknak köszönhetően, a harapnivalóan élénk zöldtől a vörösig a sárgán át, meseszép volt, akármennyire is szirupos).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53619) ROBOTER


ROBOTER
addikt

(#53620) Studi válasza ROBOTER (#53619) üzenetére


Studi
addikt

:R

Ki akartam próbálni a Photoexpon a Sigma 60/2.8-at, gondoltam jó alkalom, hogy lövök párhuzamosan a kettővel, de nem volt nekik csak 19 és 30. :( Azokat kipróbáltam, nem rosszak, holnap vagy a hét elején dobálok fel pár RAW-t.

(#53622) Lassú Víz válasza madgie (#53604) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Had jöjjön! :K

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53623) TayRol


TayRol
veterán

Jól látom, hogy a 45-öst a használt áruk alapján érdemes a mintaboltban kedvezménnyel megvenni inkább?

(#53624) Mercutio_ válasza TayRol (#53623) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha feketét akarsz egyértelmű.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53625) TayRol válasza Mercutio_ (#53624) üzenetére


TayRol
veterán

Ezüstnél nem?

(#53626) Mercutio_ válasza TayRol (#53625) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, nincs semmi amit vennék, amit talán eladnék azt pedig lusta vagyok feldobni, így csak atfutom az aprót, azt is ritkán. 70-ért rémlik az ezüst, aztán lehet már az is drágult :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53627) jjeahh


jjeahh
nagyúr

méghogy nem jó a kontraszt af mozgó témára...tegnap ezt manuális 50-essel lőttem :DDD :

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53628) szilu7 válasza jjeahh (#53627) üzenetére


szilu7
senior tag

Fázisérzékelő van a szemeidben. :))

(#53629) ROBOTER válasza szilu7 (#53628) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha bedugja a konnektorba, világít.

(#53630) Mercutio_ válasza jjeahh (#53627) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyest?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53631) silmatauki válasza jjeahh (#53627) üzenetére


silmatauki
őstag

Azannyát, szerencséd volt, hogy 100mm equiv-vel ilyen közel voltál... nálam menyétnél ez a max. (crop, equiv 345mm, Fuji X-E1, f/6.7, 1/850s), és ez is csak 2-3 másodpercig, utána észrevettek és elszeleltek (még szerencse, hogy pont 230mm-en volt az obim és 6 fps sorozat drive módon, így egy sor elfogadható képet csináltam róluk):

(#53632) ati3x


ati3x
senior tag

Tegnap mi is voltunk állatkertben.. Felpattintottam egy régi 135/3.5-ös konica manuált az EM5-re.. De.. Az oké, hogy olcsó, de legalább nagy, és nehéz... MEg aztán a színek sem olyanok.. Felteszek pár képet, de azok már meg vannak piszkálva LR, ben tehát nem lehet igazán összehasonlítani, de pl a samjang 7.5 halszemmel olyan csodálatos színeket kapok, a régi manuálokkal meg hááááát..... kell vennem egy új Pana 35-100-at.. :)

1

2

3

6

5

[ Szerkesztve ]

(#53633) jjeahh válasza szilu7 (#53628) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD :DDD

(#53630) Mercutio_ : menyét asszem

(#53631) silmatauki: :D
én még nem is láttam ilyeneket, ez volt az első, pedig heti két alkalommal minimum túrázok..

amúgy kéne valami nagytele és egy állvány, nem vagyok nagy állatfotós, de télen szívesen lőnék pár rókafotót, abból, medvéből, vaddisznóból, őzből meg nyúlból rengeteg rengeteg van a környéken

(#53632) ati3x: ha nem szereted a retró színeket, csinálj a konicának egy lr profilt, amiben már kb javítva vannak, én ezt csinálom a revuenonos képekkel néha, de nekem általában tetszik ez a veterán képi világ is

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53634) silmatauki válasza jjeahh (#53633) üzenetére


silmatauki
őstag

én is nagyon ritkán látok menyéteket faluhelyt... most az egyhavi vakáció alatt egyszer (a fentieket), pedig elég sokat voltam a falun kívül.

(#53635) madgie


madgie
titán

Akkor én is képelek :)

Tópart péntekről, meg sok limlom szombatról.

(#53636) MLaca válasza silmatauki (#53631) üzenetére


MLaca
őstag

nálam hasonló dögök buliznak a tetőn és elég hangosak..


http://mlzphoto.hu/

(#53637) jjeahh válasza madgie (#53635) üzenetére


jjeahh
nagyúr

véégre :D amúgy miaz a negyedik, helios? :DDD ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53638) madgie válasza jjeahh (#53637) üzenetére


madgie
titán

Studimumus :D

(#53639) Mercutio_ válasza jjeahh (#53637) üzenetére


Mercutio_
félisten

A randa bokeh alapján by Studi 56/1.2-re tippelek :DDD

madgie : Jó hangulatú képek, jöhet még!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53640) ROBOTER válasza MLaca (#53636) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez mondjuk pont nyest, silmatauki jószága pedig menyét. Na jó, mind a kettő menyétfélék családjába tartozik. :)

(#53641) madgie válasza Mercutio_ (#53639) üzenetére


madgie
titán

Limlom akad még, komoly meg eddig se volt :D

(#53642) jjeahh válasza madgie (#53638) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az én szememnek ez kimondottan szép bokeh, tudom, hogy ez nagyon szubjektív, de én a tökéletesen krémesre mosott hátteret picit már műanyagnak látom :P a legújabb játékaim ilyent kreálnak, ez viszont a ló túloldala :DDD :

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53643) Mercutio_ válasza jjeahh (#53642) üzenetére


Mercutio_
félisten

2-es, 3-as begyere.

madgie : Tudsz te ennél jobbat is tigris !

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53644) silmatauki válasza jjeahh (#53642) üzenetére


silmatauki
őstag

Bálványoson lax / jártál? Csomót fotóztam arrafelé...

(#53645) madgie válasza jjeahh (#53642) üzenetére


madgie
titán

Igen, a Fuji fixek képében általában van egy kis karakter, vagy ha úgy tetszik hiba, míg mondjuk a 45/1.8 közeli tárgytávon unalmasan tökéletes.

(#53646) jjeahh válasza silmatauki (#53644) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vannak szép helyek arrafele, de ezek spec Csíksomlyón készültek :)

(#53645) madgie: kicsit szétnéztem fuji fronton, az obik eszméletlenek, a fuji színek, képminőség egyaránt, egyedül az nem tetszik x-e1-nél, mintha raw is zajszűrve lenne, talán ezért, vagy nem tudom miért, de portrénál a bőrt picit kisimítja...de ennyi baj legyen, ünnepekre remélem meg tudom lepni majd magam egyel.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53647) arn válasza jjeahh (#53646) üzenetére


arn
félisten

Sokkal finomabb a tonus, legalabbis a 14bites rawnal tutira. Az arnyekok is plasztikusabbak. Ha vmiben, ebben sokkal jobb a fuji.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53648) sideburns válasza silmatauki (#53631) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem menyétet fotóztál, hanem hermelint. (Fekete a farka vége.)

(#53649) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ha már ennyire a bokeh volt a mai téma. Stylus 1. f2.8 Sima gépből kieső jpeg.

(#53650) Schanyee


Schanyee
senior tag

Ha már ennyire a fotóit rakja be mindenki, teszek én is, a jó időben sétaltunk egyet. Sok érdekes fotó nem lett, szóval az utolsó 5 kép az albumban ami új, Olympus E-P5 a Panasonic 12-32-vel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.