Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53151) jjeahh válasza |AP| (#53149) üzenetére


jjeahh
nagyúr

modellem nekem mindíg került volna Mo-n is, bár a tesóm meg a haverlányok sem szeretnek pózolni :N a környezet meg szép, csak nincs akivel menni..szal nincs is igazán előnyöm... :DDD én meg irigykedek a sok top vázra ami megfordul a kezeitek között.
a vázvásárról annyit, hogy most még jobban összezavartatok :DDD lassan absz fogalmam sincs mit kéne vennem. x-e1, g3, g5...nx20...és mivel én valszeg addig nyúznám a vázat, amíg bedöglik a zár vagy valami, nem ártana ha szeretném is hasznáni. legszívesebben a7s-t vennék 50k-ért, de az még messze van :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53152) Mercutio_ válasza Studi (#53150) üzenetére


Mercutio_
félisten

A létrád alsó fokáról ugrott be: A rakodópart alsó kövén ültem, néztem, hogy úszik el a dinnyehéj...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53153) Studi válasza jjeahh (#53151) üzenetére


Studi
addikt

A bőség zavarával küzdünk, és a választék rohamosan növekszik. Hamarosan talán a Canon is jön valami komolyan vehető milccel, a Samsung keményen nyomul, a Fuji, Oly/Pana érett rendszereket kínál, de ők se pihenhetnek. A Sony kicsit veszélyes választás, mert már pedzegetik, hogy középformátumú vázat akarnak inkább... :DDD

szerk:
(#53152) Mercutio_ : legfelsőt akartam írni, de így még ütősebb lett... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53154) Ijk válasza jjeahh (#53151) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ősi módszer, valahol megfogdosod a jelölteket. Képminőségben mind megfelelő, Fujinál számolni kell azzal a ténnyel hogy csak prémium fixek vannak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53155) jjeahh válasza Ijk (#53154) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már többször írtam, hogy nincs ahol sajnos...amúgy az evf használhatósága manuálozásra az, amit jó lenne kipróbálni, szvsz ez döntené el a dolgot

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53156) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Üdv, hali!
Van egy Nikon 50/1.2 manuális obim. Tudnátok valami normális vázat ajánlani hozzá, ami meg is hálálná a képességeit?
Az Oly képminőségben egy picit nyerésre áll :K a Panával szemben nálam, a Samukba meg Fujikba még nem mélyedtem el.
Meg aztán az sem volna egy hátrány ha séta, túra alkalmával is hasznát vehetném, mert a tükrös szerkómtól a legutóbbi eksön alkalmával majdnem gerincferdülést kaptam (6 óra a hegyen). :W
Nézegettem alapobikat a Pana 14-42 asph II elég szimpi meg az új 35-100 is tetsz, az Oly 9-18 is oké, méret-súly minden frankó, meg gyanítom a minőség is rendben.
Oly E-M10 (M5?) Pana G6 (G5) vonalán tapogatózom...
Ötlet, javaslat...? előre is köszi!

(#53157) .: JuSzT :. válasza Rum.cájsz (#53156) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

EM10.

Peaking, vázstabi, jó ár/érték.

(#53158) Lassú Víz válasza jjeahh (#53146) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van ott refi. Sajnos manapság egyre inkább LED-es. Azt nem állítom, hogy az 5.6-os kit obival nekiszaladnék a feladatnak, de a 45-össel E-P1, ISO800, f2, 1/100s használható eredményt adott. Ööö, illetve nem az expó miatt gyengék. Meló után, ha lesz még energiám teszek fel ilyen képet.

(#53145) madgie: :DD OK, visszavettem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53159) gorgo válasza jjeahh (#53151) üzenetére


gorgo
őstag

Pont ez a lényeg!!! Neked van mit fotózni, és csak 1 konfigod van, azaz te a fotózásra koncentrálsz, és nem a tech faszságra. Nekünk esetleg lehet téma, csak elveszünk a tech faszágban. :-/ (tisztelet persze a kivételnek).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53160) jjeahh válasza Lassú Víz (#53158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf, hát nekem sokszor iso800 + F1.8 ha 1/20-at dob örvendek :DDD vagyis nem, mert iso800-on az öreg szenzor sötét területeken elég sok zajt generál már, és az 1/20-at kitartom, de 5-10-es sorozatokból kettőn, ha nem mozdulnak be a zenészek...szal nekem szükségem van a fényerőre, ha neked nem, akkor nem, ez nem gond, csak hülyeség úgy általánosan kijelenteni, hogy a fényerőnek nem sok értelme...szabadtéri portréknál meg jól jön a mosoda, azért mert menő a bokeh, én nem fogok árral szemben evezni, és bizonygatni az amatőr bokehfanoknak, hogy buké nélkül is van élet...egyszerűen nekem erre szükségem van és kész.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53161) madgie válasza jjeahh (#53155) üzenetére


madgie
titán

Sajnos csak mobilos minőséggel tudom illusztrálni, hogy a Fuji EVF is "cakkoz" az éles részeknél.

szerk: huhh, erre a mobilos minőségre még rátett a PH tömörítése :D Na mindegy, egyes részeken talán látni így is, hogy élkiemel (peaking ki volt kapcsolva).

[ Szerkesztve ]

(#53162) silmatauki válasza Studi (#53153) üzenetére


silmatauki
őstag

"A Sony kicsit veszélyes választás, mert már pedzegetik, hogy középformátumú vázat akarnak inkább... :DDD"

Lol, akkor szegény FE-userekkel is ki lesz tolva, mint most az A/E-userekkel? :)

(#53163) arn válasza gorgo (#53159) üzenetére


arn
félisten

temat mindenutt lehet talalni, amirol jo kepet lehet csinalni. ezt hivjak kreativitasnak :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53164) Rum.cájsz válasza .: JuSzT :. (#53157) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Ezt a modellt már tapiztam is, baromira egyben van. Képet még nem sikerült lőni vele, asszem elballagok egy helyre ahol lehet tesztelni is... Köszi!

(#53165) .: JuSzT :. válasza Rum.cájsz (#53164) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fogásra a pana G vázak jobbak , de tudásban neked jobb lenne az EM10. EM5-t felejtsd el sztem, használtan nem sokkal olcsóbb, hogy azt megérné megvenni.

(#53166) Ijk válasza Rum.cájsz (#53156) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sony A7. ;]

4/3-on 100mm lesz abból az ötvenesből, APSC-n pedig ugye 75 amit valamiért sokan nem szeretnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53167) jjeahh válasza gorgo (#53159) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a tech buzulásnak is biztos megvan a varázsa :D

madgie: és tényleg ugynúgy látszik egy kis élkiemelés, mint amilyent pana tesztvideókon láttam :K belenagyítás hogy műkszik ezeken a gépeken? melyik gombal, stb.?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53168) madgie válasza jjeahh (#53167) üzenetére


madgie
titán

Igen, van élkiemelés itt is.
A hátsó tárcsát megnyomod MF módban és belenagyít oda, amelyik pontot kiválasztod előtte (tehát nem csak középre).

De amúgy tényleg egyetértek Ijk-val, ha valaha is felmerül, hogy gyári, fényerős fixeket is szeretnél, akkor Fujinál számolj azzal, hogy használt 100 ezer alatt nem nagyon létezik olyan.

(#53169) jjeahh válasza madgie (#53168) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, ez a másik legnagyobb gondom a fujival, ha az evf oké... nincs fényerős natív portréobi rá olcsóért. sztem maradok a g3-g5 megoldásnál, mindenhol kompromisszumosak egy kicsit, de nem kell lemondanom semmiről cserébe

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53170) jmakk válasza madgie (#53168) üzenetére


jmakk
őstag

m4/3-ban sem kapsz f1.4 vagy fényerősebb használt obit 100e alatt.
Off: sztem lesz később f1.8-f2 fix sor is fujiéknál.

[ Szerkesztve ]

(#53171) madgie válasza jmakk (#53170) üzenetére


madgie
titán

Értem én, meg tudom is, csak leírtam, számítson rá :)

(#53172) jmakk válasza madgie (#53171) üzenetére


jmakk
őstag

Viszont pl. egy X-E1 manuálozni sztem állat jó. Simán mehetne vele iso3200-4000 környékére is. És a színeire sem hiszem, hogy lenne panasz. Ára is jó, 80-85e.

(#53173) madgie válasza jmakk (#53172) üzenetére


madgie
titán

Szerintem is No. 1 választás ilyesmire, csak nem akarom nagyon nyomni a Fujit, nehogy azt higgyék, hogy mittomén milyen érdekeim fűződnek hozzá.

Csináltam egy gagyi videót is az alkoholosüvegről :D, de tényleg gáz az egész, mozog a mobil is a kezemben, másik kézzel meg picit mozdítok az élességen. Na mindegy, legalább 4k-ban vettem fel, úgyis az a lényeg, nem? :DDD

(#53174) Lassú Víz válasza jjeahh (#53160) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Rendben van, vedd meg. Ne húzd fel magad, te tudod, hogy mire van szükséged. Nem emlékszem, hogy azt állítottam volna, hogy a fényerő értelmetlen. Nekem a túlzásba vitt mosoda nem tetszik, de ettől még bárki akarhat ilyet, sőt a többség is akarhatja. Hál' Istennek nem kell kiszolgálnom ezt az igényt.

Sem téged, sem mást nem akarok a vélt vagy valós igazamról meggyőzni. Sem most, sem máskor, attól nekem nem lesz jobb vagy rosszabb. Azt hiszem ugorhatunk.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53175) Marseille199 válasza Lassú Víz (#53126) üzenetére


Marseille199
senior tag

Háh, akkor én is magyarázom a bizonyítványt :)

Ha a lába/törzse is éles, akkor már majd' minden éles a háttérben is. Úgy viszont már zavaró a virágos bokor. Így meg teljesen látszik, hogy mi az, ellenben nem vonja el a témát arról az átható nézésről. Na :))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53176) arn válasza madgie (#53168) üzenetére


arn
félisten

meg ha csak 100 lenne... a 35 talan, a tobbi fenyeros meg 600-800 eur.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53177) Marseille199 válasza Studi (#53150) üzenetére


Marseille199
senior tag

Rizsavi? Jáájj, ne is mondd.
Én is felmásznÉk, ha MÁV-os lennék. Megvan az a helyzeti előnye, hogy olyan helyekről csinálhatja a semmi extra képeit, ahova más fel sem tud jutni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53178) n.andras74 válasza Marseille199 (#53177) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Kell ilyen is ...meg olyan is..Én magamnak fotózok ill mert élvezem, ha nem is olyan jó a minősége :-) ,de jó egyet sétálni csak úgy kattintgatni... Persze van amit megosztok...de sajnos nem hibátlan egyik se...tanulgatok...Vannak rosszabb hobbik is:-) Pl.: a hifi :-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#53179) Lassú Víz válasza Marseille199 (#53175) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ilyenkor jön az a roppant életszerű jelenet, hogy "légy szíves állj fel, széket előrébb hozzuk, ülj vissza és most nézzél úgy mint az előbb" :))
Ennek kapcsán felmerült bennem egy kérdés. Létezik olyan beállítás vagy váz, ahol az automata sorozatokban nem az expo értéket buzerálják el, hanem automata program shift történik? Pl. egy ilyen sorozat: 1/100 f5.6, 1/200 f4, 1/400 f2.8. Persze megadott lépésközzel (1, 1/2, 1/3) készülő 3-5-(7) képes sorozatra gondolok. Több értelmét látnám mint a csillió art filteres bracketingnek.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53180) Rum.cájsz válasza Ijk (#53166) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Azt az A7-t nem merném magammal vinni túrára, élőben viszont már láttam, kezes jószágnak tűnik.
Ez az egyetlen modell amit akárhogy is nézek az érzékelő széleit kitakarja a bajonett, vagyishogy kisebb a bajonett mint az érzékelő, normális ez? vagy ez csak az én gyagyám...? :)) bocsi ha kicsit off-ra sikerült.

(#53181) Rum.cájsz válasza .: JuSzT :. (#53165) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Pana GX7... tudása ott van a szeren, vagy ez felejtős? Na jó kicsit sutább a fogása, ennyi.

(#53182) .: JuSzT :. válasza Rum.cájsz (#53181) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

EM10 nél jobb a fogása :)
EM10 GX7 mindig is nehéz döntés volt, és lesz is.

(#53183) jjeahh válasza madgie (#53173) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& jmakk: nézegetem az x-e1 teszteket, és ahogy nézem nincs üzemmód választó tárcsa, sőt a menüben sem látok ilyent, elvileg az obin lévő pöcökkel lehet váltani...nos ez oké, de manuális obi esetén hogyan váltok "A" vagy "M" módba?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53184) Rum.cájsz válasza .: JuSzT :. (#53182) üzenetére


Rum.cájsz
tag

képminőséggel mi a helyzet? = jelet lehet tenni közéjük, a videó képesség nem érdekel.

(#53185) .: JuSzT :. válasza Rum.cájsz (#53184) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nézz teszt képeket, DXO mark, FlickR.

Kinek mi tetszik jobban. Ahogy olvasom a felhasználók véleményét, egy valós emberi bőrszínt még mindig az oly-val könnyebb összehozni.

ISO ban meg hasonló mérhető dolgokban nagyon lényeges különbség nincs

[ Szerkesztve ]

(#53186) madgie válasza jjeahh (#53183) üzenetére


madgie
titán

Ott a záridőtekerenyű a tetején. A módba tekerve automata záridő, adott értéken használva meg értelemszerűen az adott záridő, tehát objektíven blendét választva ez az M mód.

(#53187) jmakk válasza jjeahh (#53183) üzenetére


jmakk
őstag

Sajnos nem tudom, mert csak rövid ideig volt nálam X-E1 és ezt nem próbáltam. De majd jön madgie es megmondja, neki van hozzá manuális lencséje is asszem.

És már el is késtem. :))

[ Szerkesztve ]

(#53188) gorgo válasza Lassú Víz (#53179) üzenetére


gorgo
őstag

A-módban katt, majd tekersz a paramétertárcsán, katt, majd tekersz, katt .... nem olyan bonyolult! ;] De amúgy volna értelme, sőt, olyannak is volna értelme, pl. makró területen hogy focus stacking-et automatikusan lövi, te meg a csak az expo gombot nyomod...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53189) MrChris válasza gorgo (#53188) üzenetére


MrChris
nagyúr

azt is csak egyszer, a gép meg végigdarálja. Persze csak AF natív obival.

(#53190) madgie válasza MrChris (#53189) üzenetére


madgie
titán

Nyóc feles, megpróbálok egyenesen állni a virág felett, közben nyomom a gombot sorozatlövésben, olyan focus stacking, hogy ihajj.

(#53191) Marseille199 válasza gorgo (#53188) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem ezek olyan dolgok, amihez ne nyúljon semmilyen fejlesztőgárda.
Fejben kell gondolkodni, ismerni azt h az adott rekesz hogyan viszonyul a dof-hoz. Legalábbis én így tanultam.
A g3 egyik fn gombja pl nálam a blendebeugrasztó, és így tudom csekkolni h épp mi lesz :)

Szóval ne úgy portrézzak már, h lövök egy f2-f2.8-f4-f5.6-os sorozatot, aztán majd csak jó lesz valamelyik :S

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53192) jjeahh válasza madgie (#53186) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53193) Lassú Víz válasza Marseille199 (#53191) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tudnék trollkodni erre válaszolva ;]

Egy olyan kényelmi szolgáltatás lenne amit nem kötelező használni. Meg tudod csinálni te magad is ahogy gorgo írta, csak nem 0,15s lesz két kép között, hanem 1. A fejlesztőknek semmiből sem tartana megvalósítani, ha akarnák. Akkor meg miért is ne? Sőt kicsit keresve a neten, Canonon a Magic Lantern elég pöpec képi hatást hozott össze egy ugyanarról a tárgyról f1.8 és egy f5.6 blendével készült kép összeolvasztásából.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53194) MrChris


MrChris
nagyúr

(#53195) |AP| válasza MrChris (#53194) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem ez egy kék színű GM1...

(#53196) Mercutio_ válasza |AP| (#53195) üzenetére


Mercutio_
félisten

Épp kérdezni akartam, hogy a színen kívül miben tér el a GM1 - től?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53197) arn válasza Mercutio_ (#53196) üzenetére


arn
félisten

az s betuben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53198) gorgo válasza Marseille199 (#53191) üzenetére


gorgo
őstag

Életemben nem használtam még Expó sorozaton kívül semmit, azt is párszor, próbaképpen. Mai szenzorokkal annak is kevés helyen van értelme...
Makrózni meg nem szoktam, és nem is fogok! :)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53199) Mercutio_ válasza gorgo (#53198) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyáva vagy makrózni :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53200) Marseille199 válasza gorgo (#53198) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jaaa, nem is konkrétan neked szólt, csak a tiédre válaszoltam :)

Ui.: Csak a móka kedvéért:

:DDD

[link]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.