Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53201) jmakk válasza Marseille199 (#53200) üzenetére


jmakk
őstag

Részvétem! :DDD

(#53202) gorgo válasza Mercutio_ (#53199) üzenetére


gorgo
őstag

Jól van hát, egy sör mellett lemeccsejük a beszólásodat! :DDD
Azt sztem csak profi v. közel profi szinten érdemes űzni, és közel annyira sem érdekel a dolog. Ledermedt bogarak helyett én jobban preferálnám a hosszú combú hajú lányokat, a makrót meghagyom másnak!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#53203) Mercutio_ válasza gorgo (#53202) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD Fáj a torkom, most nem bírom a sört inni. Aztán otthon is díjazzák a preferenciádat? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53204) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#53203) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

kés villa

(#53205) rbalint88 válasza Mercutio_ (#53203) üzenetére


rbalint88
addikt

Akkor te majd mézes teát iszol mézes pálinkával.

(#53206) Studi válasza gorgo (#53202) üzenetére


Studi
addikt

Hosszú combú lányok: jövő hét végén jön valaki Photoexpora? :)

(#53207) Mercutio_ válasza rbalint88 (#53205) üzenetére


Mercutio_
félisten

Félek, hogy gyenge a mézes-teájuk és bajom lesz tőle másnap.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53208) rbalint88 válasza Mercutio_ (#53207) üzenetére


rbalint88
addikt

Akkor higitani kell rummal es rogton nem lesz baj.

(#53209) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Hétvégén kaptam kölcsön pár órára egy GH4-et.
A tapasztalataim nem teljesen pozitívak az E-30 után.
Titeket nem zavar a stabi hiánya Pana gépeknél? Egy 135mm-es f3,5 Zeiss lencsével tudtam csak kipróbálni, és legalább 2-vel nagyobbra kellett vennem az ISO-t, hogy ki tudjam taratni. Így az E30-nál zajosabb képeket kaptam.
Nagyon sajnáltam, mert a keresője kihetetlenül jól támogetja a kézi fókuszt.
Vagy én voltam béna?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53210) MLaca válasza Bici (#53209) üzenetére


MLaca
őstag

juj, szokás kérdése, a hiba a felhasználóban van :)

http://mlzphoto.hu/

(#53211) Bici válasza MLaca (#53210) üzenetére


Bici
félisten

Mit kellett volna másként csinálnom?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53212) .: JuSzT :. válasza Bici (#53211) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Elsőre érdemes lenne tudni, mit csináltál :)

(#53213) MrChris válasza Bici (#53209) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez van, könyebb, kisebb, stabi nélküli az e30hoz képest, így érzékenyebb a megfelelő tartásra. Váz jpg? Mert az nem jó viszonyítási alap, abban elmarad az olytól. Viszont zaj és dinamika tekintetében két generációval jobb. Mekkora iso-nál látod azonos mennyiségű zajnak a kettőt? GH4-et inkább videóra vennék, ha arra nincs igazi szükség kidobott pénz, akkor inkább a te géped egy Oly em5, em10, em1

[ Szerkesztve ]

(#53214) Bici válasza MrChris (#53213) üzenetére


Bici
félisten

A váz valóban könnyebb. Kizárólag RAW-ban néztem PS CS6-ban.
Kisebb a különbség egyel nagyobb ISO esetén a GH4 javára, mint kettővel nagyobb ISO esetén az Oly javára.
Tehát kb. egy fé előnye van a GH4-nek.
Dinamika szempontjából viszont ISO800-on is egy kicsit jobbnak látom a Pana képét, mint az Oly E-30 képét ISO 200-on. De ezt anniyra nem is néztem, csak a lámpák kevésbé égtek be a Panával.

.: JuSzT :. : Visszatérve a hogyan-ra: azt csináltam, hogy a lencsét ahogy lehet, kinyitottam (f3,5), és mindkét gépen beállítottam ISO200-ra, mert az E-30-nak ez az alap érzékenysége. Mindkét gépen próbáltam belőni a helyes expo-t, de csak az E-30-nál tudtam kitartani (azt hiszem, 1/80 körül voltam ekkor). A Panánál ez kb. mindig bemozdult. A GH4-gyel 1/250 - 1/320-on voltak annyiszor élesek a képek, mint az e-30-on 1/80 környékén. Ehhez ISO800 kellett, míg az E-30-at végig 200-on hagytam.

szerk: a zaj összehasonlítást kijavítottam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53215) MrChris válasza Bici (#53214) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor csak ismételném magam... ha most váltanék és csak fotó manuál obikkal akkor em10 és van kiváló stabid. Stabi nélkül a G6-ot max 100/2.8 manuállal használom, igaz nincs is szükségem nagyobbra, mint ahogy 20-asnál se megyek lejjebb. De ez az én jelenlegi igényem.

[ Szerkesztve ]

(#53216) Bici válasza MrChris (#53215) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre nem szándékozom gépet fejleszteni, csak megosztottam a tapasztalataimat, mert meglepődtem rajta. 1-2 év múlva viszont fogok fejleszteni, és ezért érdekelt a gh4 teljesítménye.
Jó lenne, ha az E-M1 utódja tudna jól videózni (zebra, 4K, kis rolling shutter torzulás), vagy a GH5 kapna egy szenzor stabit, de szerintem egyik sem válik valóra. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53217) MLaca válasza Bici (#53216) üzenetére


MLaca
őstag

hála az égnek, hogy nincs szenzorstabija a GH3/4-nek! így sokkal jobb a hűtése és egy hibalehetőséggel kevesebb van a gépben.

http://mlzphoto.hu/

(#53218) Mercutio_ válasza Bici (#53216) üzenetére


Mercutio_
félisten

GX7-ben már most is van stabi, a GH4-nél pedig érdemes gyakorolni a stabil váz tartást, csak attól, hogy más egy váz fogása /súlyeloszlása is más lehet két azonos szenzorral szerelt váznál is a sikeres képek aránya.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53219) |AP|


|AP|
veterán

Esős LX100 teszt

A "Filter" gombot mondjuk én sem értem, annyi hasznosabb funkciót lehetett volna tenni arra a helyre.
Másik gyengébb pontnak az EVF-et mondja. Ez ugyanaz, mint a GX7-ben?

(#53220) silmatauki válasza |AP| (#53219) üzenetére


silmatauki
őstag

Kár, hogy pár alapdologról nem szóltak egy szót sem:

- obi rajza, sarkok, minimum a Sonyhoz és lehetőleg a 12-32-höz képest
- 4K videominőség (alias, moiré, low light stb.)
- mennyire van a 4K video időben korlátozva. A Pana azt írja, hogy a hőfejlődés miatt korlátozott ideig vesz csak. De mennyit?

De legalább tudjuk:
- nem rosszak a gépből kieső JPEG-ek
- az elvárt a high ISO teljesítmény

"Másik gyengébb pontnak az EVF-et mondja. Ez ugyanaz, mint a GX7-ben?"

Kb. ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#53221) Bici válasza MLaca (#53217) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, hogy mennyivel gyakoribbak a szenzor stabi miatti problémák, mint a lencse stabi miattiak. HA jelentős a különbség, akkor valóban jobb, ha nincs.
A hűtés viszont reális problémának hallatszik. Az EOSHD szerint (többek között) emiatt sem kapott a E-M1 4K videó támogatást.

Mercutio_: Ebben is lehet valami. Bár az E-500 után az E-30-at nem kellett szoknom ilyen szempontból, egyből megvolt a kb. 2 Fé előnye a stabinak, de ugyebár az E-30 egy jó kényelmes méretű masszív váz, azt nem is tudom rosszul fogni, mert a kezembe gyártották. :D

mod: Ha a GH5 valóban a Pana új organikus szenzorával jön, akkor nem fog érdekelni a stabi hiánya. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53222) MrChris válasza Bici (#53221) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, az Olympus azért nem szokott videós ficsőrt beletenni a vázaiba, mert technikai akadálya van :DD És milyen jó hogy a pana nem teszi bele a meghibásodó szenzorstabit, attól jó hogy nincs benne, ilyet az Apple fanoktól szoktam hallani :O

(#53223) arn válasza |AP| (#53219) üzenetére


arn
félisten

de hogy ennyire ne legyen erzeke vkinek a fotozashoz... a bokeh egesz jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53224) |AP| válasza arn (#53223) üzenetére


|AP|
veterán

furcsa, hogy a ma már alapnak számító tapikijelző kimaradt. Mindenesetre továbbra is nagyon várom az első normális tesztképeket.
Majd egy jó két év múlva talán meg is tudom fizetni, addigra meg a GM1-em annyira elveszti az értékét, hogy megmaradhat az is, ha obit cserélgetni támad kedvem :)

(#53225) arn válasza |AP| (#53224) üzenetére


arn
félisten

nekem nem hianyozna... em5on vartam, hogy legyen, de alig hasznaltam.

***

masik lora nyergeltem a montirol :) teljesen gyari, illetve lehet az is marad, mert nem az a bringa, amire erdemes sokat kolteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53226) Lassú Víz válasza arn (#53225) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pedig könnyen összejöhet ha a rendőr megállít és épp magas a költségvetés hiánya. Semmi nincs rajta amitől láthatóvá válnál vagy csengő, amivel a gyalogost áthessegethetnéd a felfestés túloldalára. Mondjuk a Lánchíd utcában a 86-os busz ellen amúgy sem érne sokat.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53227) MrChris válasza Lassú Víz (#53226) üzenetére


MrChris
nagyúr

a busz mindenhol erősebb :K

(#53228) arn válasza Lassú Víz (#53226) üzenetére


arn
félisten

meg jo, hogy becsben hasznalom :D ott nem olyan fatokuen allnak a bringasokhoz (aki nem autot vezet az a forgalmat akadalyozza). de ugy altalaban letezik infrastruktura is erre, pesthez kepest egy csoda, nekem remalom volt ott bringazni.

amugy a varosi bringan van, az erdoben meg nincs sok rendor.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53229) arn


arn
félisten

de sok eszre vall, hogy a csengo kotelezo, a buko meg nem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53230) .mf válasza arn (#53229) üzenetére


.mf
veterán

Pedig a csengő hasznos, ahogy a japánok már rájöttek. Bringáról leszállva is, ha sok az ember az útban. Még csak beszólni sem kell, minden nemen, státuszon, helyen működik :DD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53231) Schanyee válasza Bici (#53209) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én a stabi nélküli Pana G3-mal sokkal szivesebben manuáloztam mint a profi stabilizátoros Oly E-P5-tel. Sokkal jobb volt használni még stabi nélkül is. Ha EVF-et használtam összehasonlíthatatlan a fókuszálás könnyűsége miatt, ha sima hátsó kijelzőt, akkor meg a komponálás miatt volt jobb a Pana, mivel az tudott olyant, hogy csak a kép közepe lett nagyított, azon kívül az eredetit láttam. A stabit meg a focus peaking-et kicsit túlértékeltem. Nekem a 70-210 f3.5-ös manuál lencsével is sokkal jobb volt a stabilizátor nélküli Panasonic.

Plusz, hogy tovább árnyaljam a képet, lehet visszatérek Panasonic-ra, GX7-ek úgyis egész jó áron mennek használtam mostanában, az E-P5 csak nem menne olyan rossz áron el. Nekem az Oly színek nem adtak olyan nagy pluszt, egyedül a 45-ös fix esetében veszek észre komolyabb változást, a többi meg ha jobb is, nem mérvadó a szememben. Számomra a legjobb színeket továbbra is a 100-300-as Pana objektív adta a szintén Pana G3 vázon (de ezek már nincsenek meg), következő megosztva a Mir 35mm és Oly vázon a 45-ös fix (ezek megvannak). Amit a leggyakrabban használok 20mm-es fix, az nekem nem jött le, hogy jobb lenne. A Pana tulajdonságok meg hiányoznak. Meg lehet G6-ot is bevállalnék GX7 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#53232) Schanyee válasza Schanyee (#53231) üzenetére


Schanyee
senior tag

Lejárt a szerk. idő, meg amúgy sem válasznak szánom, inkább általánosnak.: Végig gondolva az Oly csak a 45-ös fixszel volt nagyon erős, a többivel a Pana G3 képei jobban tetszenek. Kivéve ahol az újabb szenzornak köszönhető magasabb dinamika tartomány kellett. Mondjuk nem túl kiegyenlített az összehasonlít, előbbivel bő 2 évet fotóztam, utóbbival ez még csak a 3. hónap.

(#53233) eeXaa válasza Schanyee (#53231) üzenetére


eeXaa
addikt

...én csodálkoztam is, hogy miért egy ep5 panasonic után, és miért nem vettél GX7-t eredetileg...

(#53234) Schanyee válasza eeXaa (#53233) üzenetére


Schanyee
senior tag

Az ár és a kíváncsiság volt ami miatt nem pana lett. GX7 még használtan is drágább lett volna jóval, plusz kíváncsi voltam milyen oly színekkel és ibis-sel élni. Azért egyáltalán nem csalódás a váz, de a pana jobban bejött még kisebb tudással is.

(#53235) Lassú Víz válasza Schanyee (#53231) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Értem, hogy miről írsz. Nem kellett sok idő miután kifutó áron megvettem az E-P1-et, hogy tudjam, a következő vázba kell az EVF. És sajnos azóta a szemem is romlott, így a beépített dioptria korrekció is meglehetősen jól jön. A középen belenagyítás biztosan jó, de kiváltom azzal, hogy oda teszem a nagyítás helyét a tapi képernyőn amit élesre akarok állítani, és utána már nincs átkomponálás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53236) arn válasza .mf (#53230) üzenetére


arn
félisten

Hat nalunk egyszerubb kikerulni, mint racsongetni, az megijed gyakran, aztan epp eled ugrik. Sokat nem er. A buko viszont eletet menthet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53237) Ijk


Ijk
nagyúr

Nézegettem ezeket az LX100 mintaképeket, hát egyáltalán nem estem hanyatt. Ezt a 70k-s X10-em is hozta, sőt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53238) Mercutio_ válasza Ijk (#53237) üzenetére


Mercutio_
félisten

És milyen volt az AF sebeség/pontosság kevés fényben?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53239) Ijk válasza Mercutio_ (#53238) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hogy jön ez most ide? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53240) MLaca válasza Ijk (#53237) üzenetére


MLaca
őstag

hát, valóban nem túl remek képek - nem értem, miért nem lehetett kikapcsolni azt a fránya zajszűrést :(

http://mlzphoto.hu/

(#53241) |AP| válasza Ijk (#53237) üzenetére


|AP|
veterán

sok képen látok teljes méretben nem túl szép, recés éleket... nem tudom, hogy ez csak a jpeg tömörítés miatt van-e. Megnéznék pár RAW-ot azért.

(#53242) Mercutio_ válasza Ijk (#53239) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondjuk úgy, hogy hiába tudnál jobb képet lőni adott szituban, ha nem vagy nem arra áll élesre az AF amire szeretnéd cs*szheted, hogy szebbek a színek és részletgazdagabb a kép.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53243) |AP| válasza |AP| (#53241) üzenetére


|AP|
veterán

Itt egy példa arra, mire is gondoltam. 100%-os crop az egyik képből. Nem valami szép....

(#53244) Ijk válasza Mercutio_ (#53242) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem ennek semmi köze a tesztképek minőségéhez de mindegy.
Mellesleg nem volt az AF-al problémám.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53245) schawo válasza MLaca (#53240) üzenetére


schawo
titán

Lesz róla PH-s teszt?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53246) arn válasza Ijk (#53237) üzenetére


arn
félisten

a rajza szerintem nem rossz... a szele fele taknyal, de ekkora meretben, ennyiert ilyen fenyerovel, nem lehet elvarni, hogy ugy karcoljon, mint egy fix.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53247) MLaca válasza schawo (#53245) üzenetére


MLaca
őstag

remélem, lesz :)

http://mlzphoto.hu/

(#53248) Tulku válasza Ijk (#53244) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem sincs baj az x10 af-vel....de az lx100 képeket azért majd ha lesznek raw-ok ( *lévén pana) elemezhetjük...nagyon várok egy átfogó nem részrehajló teyztet mert hosszú idő óta az első gép ami megdobogtatta a szìvem...

(#53249) Parci válasza Ijk (#53237) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudjuk, tudjuk, meg a d50-ed is... maradjunk annyiban, hogy mi még azért adunk esélyt a gépnek, várjuk a raw-okat :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53250) silmatauki válasza Ijk (#53237) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nézegettem ezeket az LX100 mintaképeket, hát egyáltalán nem estem hanyatt. Ezt a 70k-s X10-em is hozta, sőt."

El van cseszve az egész galéria überbrutál zajszűréssel, nem is nagyon nézegetném, mert egyértelmű, hogy RAW-ból (és talán a jobban finomhangolt JPEG engine-ből) sokkal jobb eredmények lennének. Az egyetlen, a szenzor / obi stb. képességeit demonstráló, használható kép ez (RAW-ba fotózva + ACR-ezve):

http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/3038692/11_iso200_p1000070-acr?inalbum=panasonic-lumix-dmc-lx100-samples-gallery

Persze ebből az 1, ekv. 50mm körüli (azaz egyik extrémen sem), F5.6-os (azaz még csak véletlen sem teljesen nyitott) képből nem sokminden derül ki magáról az obiról.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.