Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52301) jmakk válasza ROBOTER (#52299) üzenetére


jmakk
őstag

Azt kihagyták, hogy hevieszt&biggesztevör mft. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52302) Parci válasza ROBOTER (#52299) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közben a samsung 50-150/2,8 sem tűnik szarnak, sőt. akárki akármit mond, az nx1 + 16-50/2-2,8 + 50-150/2,8 elég zúzós kit lesz. igen, nagy. de a tele így is 92 deka "csak", és aps-c-re rajzol ennyiből. sosem értettem anno, hogy miért csak a tokina (50-135) és a sigma (50-150) csinál fényerős telét aps-c-re. no, ez a samsung tuti agyonveri azokat az üvegeket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52303) madgie válasza MrChris (#52298) üzenetére


madgie
titán

Máskor kapcsold vissza mechanikusra, mert elektromosnál egy sajnos ilyen.

(#52304) Mercutio_ válasza Parci (#52302) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax 50-135/2.8

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52305) madgie válasza Mercutio_ (#52304) üzenetére


madgie
titán

Az Tokina, vastagabb árcimkével.

(#52306) Mercutio_ válasza madgie (#52305) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tokinából van időjárásálló SDM-motoros változat?
+ ott a Pentax spéci lencsebevonata, általában azonos Tokina és Pentax esetén utóbbinak jobbak a praméterei.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52307) Parci válasza Mercutio_ (#52306) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, egy k5 duplakiten anno agyaltam is. ezzel együtt az tényleg a tokina lencse (a pentax extráival), ahogy a 16-50 is az. ez a samsung izgalmasabb szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52308) Studi válasza Parci (#52307) üzenetére


Studi
addikt

És bár sokaknak nem tetszik az NX30, de tudását tekintve elég korrekt váz lett, arra az NX1 csak rátehet egy lapáttal. Ezekkel az üvegekkel (+ a 85/1.4-el) már simán túlnövi a Samsung a Sony APS-C MILC rendszerét szerintem.

(#52309) ROBOTER válasza Parci (#52302) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sigmának két verziója van, az újabb OS eléggé tuti. Bár nehéz és nagy.

(#52310) ROBOTER válasza Mercutio_ (#52306) üzenetére


ROBOTER
addikt

Minden rosszindulat nélkül: azért kiváncsi lennék hogyan hasonlítják össze a pentaxot a tokinával, amikor nincs olyan váz, amire mindkettő felmegy. :) Nem hinném, hogy a teszt miatt adaptereztek és manuáloztak. Nekem volt 35 makró canonra, és a legjobb ellenfény-tűrő obim volt.

(#52311) madgie válasza Mercutio_ (#52306) üzenetére


madgie
titán

Optikailag ugyanaz, úgy értettem.

(#52312) .mf válasza Studi (#52308) üzenetére


.mf
veterán

;] on:

"Ezekkel az üvegekkel (+ a 85/1.4-el) már simán túlnövi a Samsung a Sony APS-C MILC rendszerét szerintem."

Nem raktad túl magasra a lécet ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52313) Studi válasza .mf (#52312) üzenetére


Studi
addikt

Jól van na, tehetek én róla, hogy a futottak még kategóriában alakult ki ekkora verseny? :DDD

(#52314) gorgo válasza MrChris (#52291) üzenetére


gorgo
őstag

"Ezek a LED fényszarok egy nagy rakás kalap szarok." Aláírásgyanús...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52315) Danniel


Danniel
tag

Azert ez a 40-150 eleg massziv lett... :) Nem mintha masra szamitottam volna, nyilvan a fenyeronek, atfogasnak, minosegnek ara van, de megis meglepo latni az amugy nem kicsi E-M1-en...

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52316) MrChris válasza madgie (#52303) üzenetére


MrChris
nagyúr

csak akkor oda a haszna, értelme...

(#52317) madgie válasza MrChris (#52316) üzenetére


madgie
titán

De érted, minden műfényes helyzetben így viselkedik.

(#52318) MrChris válasza gorgo (#52314) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D nem akartam ennél csúnyább jelzőket használni.

Na, várom a nagy bejelentéseket!

(#52319) Parci válasza ROBOTER (#52309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az újabb szerintem zsákutca, akkora, mint a 70-200, akkor meg minek létezik?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52320) MrChris válasza madgie (#52317) üzenetére


MrChris
nagyúr

természethez sokkal közelibb melegtest sugárzónál (wolfram, halogén izzó) már alig tapasztalható, nekem fel se tűnt. Kipróbálom melyik milyen de elég esélyes hogy a led messze szarabb a többinél. Amúgy konkrétan melyik emberi áron beszerezhet led körte és kompakt a jó? Mert mindig az első mentség, hogy nem elég minőségi.

(#52321) madgie válasza MrChris (#52320) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, én is utálom a ledeket, koncerten is megmarom magam, mikor azok világítanak.

(#52322) MrChris


MrChris
nagyúr

dpreview-n az m1 firmware hírnél nem látom a 4k-t. :(

(#52323) Mercutio_ válasza ROBOTER (#52310) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keresnek olyan vázat amiben ugyanaz a Sony szenzor van és raw-ban fotóznak?

madgie: persze azt nem is vitattam, és nyilván sokan inkább választanák olcsóbban a tokina verziót.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52324) Studi válasza MrChris (#52322) üzenetére


Studi
addikt

Várható volt. A pixinfon már kint van a hivatalos magyar sajtóközlemény is, abban sem említik.

(#52325) MrChris válasza Studi (#52324) üzenetére


MrChris
nagyúr

igen most már én is láttam, mLaca is megírta. Ezzel a várakozás 50%-a letudva :) még a pana kisgépe(i) mit hoznak?

(#52326) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Az új 40-150mm zoom objektív és az 1.4x telekonverter November elejétől kapható. Az objektív ára 469.990.- HUF, a telekonverteré pedig 119.990.- HUF – illetve a kettő együtt 519.990.- HUF javasolt fogyasztói áron érhető el.

(#52327) fattyu válasza .: JuSzT :. (#52326) üzenetére


fattyu
veterán

hörr

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52328) gorgo válasza MrChris (#52320) üzenetére


gorgo
őstag

A helyzet az, hogy kishazánkba mindig jelentős késéssel érkeznek meg a friss technológiák. Igaz eza LED fényekre is. Hiába léteznek már sokkal faszább W/lumen költséghatékony ledek, hiába vannak már egyre jobb színvisszaadásúak, illetve az 50hz villogást is tuti megoldották már úgy, hogy ne villogjon 50hz-cel, az IKEA-ban ha veszel egy olcsót, az garantáltan a legszarabb.
Az OBI pl. meg még pofátlan is, egyszer "k*va nagy akcijóban" méregdrágán adott őskövület LED-eket, csak mert azok dizájnosak voltak ("fénygránát"). Kár, hogy ősöreg szar ledecskék csücsültek benne. Ez van :(
De azt akkor is te hibázod el hogy e-shutterrel nyomod a képeket, mert még teszel rá egy lapáttal...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52329) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#52326) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről az új mobilos reklám jutott eszembe, amiben minden mondat végén ott a kulcsszó: KIRÁLYSÁG!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52330) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#52329) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

1500 EUR. fck yeah :D

(#52331) MrChris válasza gorgo (#52328) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát nem néztem meg az 'izzókat'/kérdeztem ki a tulajt mivel világít, csak otthon láttam az eredményt.
De még mindig kérdezem, melyik a príma kifogástalan wolfram/halogén izzóval megegyező, meghaladó! fényminőségű cucc, leginkább konkrét típus? Szívesen kipróbálnék egyet.

(#52332) rumos14 válasza Parci (#52302) üzenetére


rumos14
nagyúr

impozáns objektívek, örvendetes, hogy így nyomul a Samu. egy Sony A6000 Oly E-M10 szerű vázat azért még ki kéne hozni.

emellett ezek az árak elég kemények.
az NX1 kit 2800 USD, a váz 1500, tehát a 16-50-t legalább 1300 taksálják. közben 2500-ból kijön egy Canon 6D + 24-105 kit.
az 50-150 pedig 1600 USD, szinkronban a Fuji és Oly hasonló obijaival. így már a SEL70200G sem tűnik annyira drágának :D (egyben látszik, hogy a Sony szerint ha profi teleobit akarsz, akkor vegyél A7 vázat. már csak egy ehhez passzoló, A6000 szintű AF-fel rendelkező A7 váz kéne.)

(#52333) Parci válasza rumos14 (#52332) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is hódít világot a samsung így, ráadásul közben fedman küldött pár példát, hogy az a 16-50 inkább papíron erős csak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52334) Studi válasza Parci (#52333) üzenetére


Studi
addikt

Elég sok területen sikerült már világelsők közé felverekedni magukat, korai őket leírni. Persze fotográfiában még mindig számítanak a nevek, de a fiatal generáció már inkább fogja nézni azt, hogy Sony/Samsung a tévéje, telefonja, akkor olyan fényképezőgépet is vesz majd.

(#52335) madgie válasza Studi (#52334) üzenetére


madgie
titán

Én meg csak remélni tudom, hogy úgy járnak, ahogy a vinyórészlegükkel.

(#52336) Studi válasza madgie (#52335) üzenetére


Studi
addikt

A fotós piacon nemigen látok olyan potenciális céget, aki fel tudná vásárolni a részleget. Talán a Ricoh részéről lenne egyedül értelme, és indítani vele egy erős Pentax milc vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#52337) Parci válasza Studi (#52334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért már évek óta "egy éven belül elsők lesznek", és egyelőre tényleg sehol sincsenek. ha akarják, lenyomják a többieket, de nem akarják igazán. sőt, semennyire.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52338) Studi válasza Parci (#52337) üzenetére


Studi
addikt

Nem is gondolnám, hogy fotózásban bárki 1-2 év alatt világuralomra tudna törni. Itt minden esetben rendszerről beszélünk, millió tartozékkal és kiegészítővel, senki nem vált olyan könnyen és gyorsan, mint tévét, mikrót vagy telefont. De erősödik a rendszer, ez kétségtelen.
Nem tudom fejből, hogy hány PDAF pont van például az Olympus zászlóshajóján, de az NX1 205-e elég impozánsan hangzik. Jó gép lesz ez is, nekem tetszik az NX30 is. Nem szépek, nem trendik, de használhatóak. Persze ha az üvegek is jók lesznek hozzá.

(#52339) sideburns válasza madgie (#52335) üzenetére


sideburns
aktív tag

Már most is ugyanazt az ívet járják:
kis szerencsétlenkedés egy régi technológiával (HDD/GX(Pentax))
határozott előrenyomulás az újjal (SSD/NX) ;)

Még elkaphatod az NX1 bejelentést:
https://plus.google.com/events/clfji1ob8ir2qqgop9c95tahsvs

(#52340) MrChris


MrChris
nagyúr

ahogy látom dp-n kézben szép nagy ez az nx1.

(#52341) Studi


Studi
addikt

Panáról semmi hír? Pedig azt vártuk leginkább. :)

(#52342) Warter válasza Studi (#52341) üzenetére


Warter
őstag

T-57 :)

(#52343) |AP| válasza Studi (#52341) üzenetére


|AP|
veterán

"LX100 looks sexy." egyelőre ennyi :)
most nagyon nagy szigor volt, semmi kiszivárgott kép sem az LX100-ról, sem a GM5-ről...
De már nem kell sokat várni.

[ Szerkesztve ]

(#52344) MrChris


MrChris
nagyúr

(#52345) jjeahh válasza MrChris (#52340) üzenetére


jjeahh
nagyúr

inkább csak nagy, nekem ez a lufipufók design nem jön be, nagy méretben még csúnyább, persze ez relatív...cserébe a fogása, kezelése valószínűleg egy álom, szép nagy tárcsák mindenhol, a markolat is kényelmesnek néz ki sztem, az expó gomb meg akkora, hogy valszeg sosem kellene keressem a kamerán mint a 60d esetében :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52346) Lassú Víz válasza MrChris (#52344) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Úgy tűnik. Pedig került bele pár dolog ami jobbá tette, csak nem lett belőle videó kamera. Eddig sem azért szerettük.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52347) MC Pite


MC Pite
veterán

Na mikor/hánykor lesz már a pana pletykák leleplezése? :) (1 szavazat 1"-ra ;] )

Addig is aki játékkal ütné el az idejét addig, az itt megteheti :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52348) |AP| válasza MC Pite (#52347) üzenetére


|AP|
veterán

kettőkor lesz... én tartom, hogy megcsinálták a 4/3-ot :)

(#52349) Danniel válasza |AP| (#52348) üzenetére


Danniel
tag

+1 a 4/3-ra :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#52350) Gondwana


Gondwana
addikt

A szenzor 4/3 lesz, de abból vágja a multiaspectet, éppenhogy nagyobb képkörrel, mint 1"
Ez már többször elhangzott, itt már csak az a kérdésem, hogy milyent karcol ebbe a szenzorba.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.