Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52551) |AP| válasza madgie (#52537) üzenetére


|AP|
veterán

hát tényleg nem kicsi:

és így nézne ki a GM1-emen :)

(#52552) madgie válasza |AP| (#52551) üzenetére


madgie
titán

A lila kígyókat is köpködi rendesen :))

(#52553) Mercutio_ válasza |AP| (#52551) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó fogása lesz tőle a GM1-nek :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52554) jjeahh válasza Mercutio_ (#52553) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kb. mint a lytronak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52555) Studi válasza Mercutio_ (#52553) üzenetére


Studi
addikt

Persze csak ha be akarsz verni pár szöget valahova. :DDD

(#52556) Mercutio_ válasza Studi (#52555) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem-nem, erre jutottunk a legutóbbi talin.
Teljesen jó fogása lett egy nagyobb obival, mármint az obi által jól meg lehet fogni és kényelmes lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52557) Parci válasza |AP| (#52551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vessetek a kardfogó mókusok elé, de ha egyszer rámszakad az otp, megveszem a vogi sort egy e-m1 mellé :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52558) pilóta válasza Parci (#52557) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na most elképzeltem egy csapat mókust, akik kardot fognak :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#52559) Parci válasza pilóta (#52558) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"mi vagyunk a júdei nemzeti front..."

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52560) Ijk


Ijk
nagyúr

Az új Leica azért igen csak nyálcsorgatós darab.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52561) Gondwana válasza Ijk (#52560) üzenetére


Gondwana
addikt

(Akkor már X100T(s?) feleennyiért, kétféle keresővel.)

LX100: szintén leaf shutter, még vakum is akad hozzá itthon, még az AF is gyorsabb elvileg, csak a Fuji-színekkel áll hadilábon. (Nem, mégse hirdetem meg az X100s-t! Pláne most, amikor felcsillant a remény, hogy legyen magyar forrásból TCL-X100 is hozzá)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52562) delibab válasza Ijk (#52560) üzenetére


delibab
senior tag

Valóban, de az az árcédula... :Y

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#52563) Studi válasza Mercutio_ (#52556) üzenetére


Studi
addikt

Értem én, csak tettetem a hülyét. :DDD

(#52554) jjeahh: valaki, akitől vettem cuccot mostanában mondta, hogy ilyenre cseréli a teljes cuccát. Csak nem emlékszem ki volt az, pedig kíváncsi lennék a gyakorlati tapasztalatokra. :)

(#52564) Ijk válasza Gondwana (#52561) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem azt mondtam hogy megvenném (rx1 árért), csak olyan szép ez a fényképező. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52565) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Hú, ha ez igaz....

150mm-en elég baba, Nem véletlen ez a telekonverter párosítás.

[ Szerkesztve ]

(#52566) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A zöld és a lila a 35-100, persze az igazsághoz hiányzik a nagyöreg 2.8-as görbéje.

(#52567) schawo válasza ROBOTER (#52566) üzenetére


schawo
titán

Ha az elképesztő árú (és méretű) 90-250/2.8-ra gondolsz, az itt van:

alatta a 40-150/2.8:

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52568) ROBOTER válasza schawo (#52567) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem volt 90-250, és nem hozta a kívánt eredményt. Bár Sz. Petié jobb volt szerintem, mint az én példányom.

(#52569) schawo válasza ROBOTER (#52568) üzenetére


schawo
titán

Számomra ez valami embertelen gigász volt élőben. Ha tudnám, hogy mit csináljak vele (szerencsére még ingerem sincs rá), akkor sem kéne :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52570) jube7 válasza ROBOTER (#52568) üzenetére


jube7
tag

Az új 40-150/2,8 + MC-14 jól hangzik, illetve ígéretes.
Van viszont egy komoly aggályom, ami (számomra) beárnyékolja a dolgot. A meglévő 50-200 SWD nagyon jó, az új lencse(rendszer) 210mm-t tud f/4 fényerővel. Az SWD alapból f/3,5-öt 200mm-en, konverterekkel (EC-14, EC-20) 283 ill. 400mm-t, ami nekem pl. madarakhoz azért kell. A képminősége még a konverterekkel sem rossz.

Nyilván az új (AF) gyorsasága előny, de hiányolnék egy 2x (MC-20?) telekonvertert legalább, hogy értelme lehessen (akár csak elméletben) számomra a váltásnak. Az áráról nem is beszélve, de hát a pénz a legkevesebb...

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#52571) ROBOTER válasza schawo (#52569) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én azt vártam tőle, hogy konverterrel is kiváló lesz, de azzal már nem volt tökéletes. Mintha lett volna a konverterrel valami pici fókuszgonja is.

Az előtér-tárgy-háttér átmenetek viszont hihetetlen szépek voltak (mint a 35-100-nál), és persze konverter nélkül 2.8-on is penge volt. Csak nekem kevés az 500mm. Én az első kecskeméti repnap után vizesruháztam a karomat este, hogy el tudjak aludni. Reggel 8-tól este 5-ig szinte le nem tettem két napon keresztül.

(#52572) ROBOTER válasza jube7 (#52570) üzenetére


ROBOTER
addikt

Teljesen jogos a felvetés.

Itt a méretet és stabilitást (50-200 kitolt állapotához képest), a belső zoomot és a várhatóan gyorsabb AF-et kell megfizetni.

Ha majd egyszer az Olympus összehoz egy működö követő AF-et, akkor lesz értelme az új obinak.

Azért lehet látni, hogy a Canon a 7D II-nél milyen iszonyat tudást fektet a követő AF-be (65 keresztérzékelő AF mező, 150 ezer pontos fénymérés ami besegít a követő AF-be). Ilyenkor valahogyan esélytelennek tűnik, hogy az Olympus valaha csinál valami értelmes követőt, 11 éve nem sikerül nekik.

(#52573) jube7 válasza ROBOTER (#52572) üzenetére


jube7
tag

A CAF nem az erőssége az Olynak, ezt kár lenne tagadni. Nem ezért szeretjük...:-)
(A méret nem egyértelmű (hiszen 150mm vs. 200mm), konverterrel a súlyban sincs nagy különbség.)
Használom azért a követő fókuszt, és valamennyire kialakult bennem, hogy eredményes is legyen, de persze egy jobb rendszert el tudnék képzelni, itt sokat segítene egy gyorsabb meghajtás is, ami valószínűleg meglesz az új 40-150-ben. (A kitobik használata /40-150, 100-300 Pana/ ilyen szempontból nálam katasztrófa volt, teljesen használhatatlanok erre.)
Azt hiszem maradok egy darabig biztos az SWD-nél...

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#52574) schawo válasza ROBOTER (#52571) üzenetére


schawo
titán

Gondolom apsc-re sem kisebbek az általad használt obik, úgyhogy úgy döntöttem, most inkább nem hívlak ki szkandermeccsre. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52575) .mf válasza ROBOTER (#52571) üzenetére


.mf
veterán

Rossz hírem van számodra...

"I have used 70-200mm f/2.8 tele zooms from Canon and Nikon, Canon´s 100-400mm zoom and many many others. And of course I have used Olympus consumer grade 40-150mm and 75-300mm zooms. For me this lens feels as very nice from every point of view. It is not big nor heavy but has speed and quality. I have used it hand held (no monopod) for two 9 hour days in airshow and carried it around in the wild without feeling any fatique at all. The lens and E-M1 body with hood collapsed fit easily into a compact backpack."

Biztos jó obi. Csak az az ár :Y

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52576) Parci válasza .mf (#52575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy nikon 70-200/4 is 350e ft. annyira nem vészes az az ár, legalábbis nem a többi profi teléhez képest.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52577) Ijk


Ijk
nagyúr

A Samsungot és a Leicát leszámítva miért csak japánok gyártanak fényképezőt?
Elmosná a szigetüket egy cunami és tudnánk többet fényképezőt venni. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52578) Lassú Víz válasza Ijk (#52577) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez hogy jön ide? :W Á, megyek inkább melózni, mert ami itt az utóbbi hetekben megy az offolással kezd nekem sok lenni.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52579) hegyimorc válasza Ijk (#52577) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ahhoz Kínát is el kellene mosnia a cunaminak, akkor meg már nem az lenne a bajunk, hogy nem tudunk gépet venni :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52580) jmakk


jmakk
őstag

Egyik ismerősöm kérdezi tőlem, hogy milyen táskát tudok, amibe GX7+17+45+vaku(fl36 méret) belefér. Valaki, ötlet?

(#52581) Studi válasza jmakk (#52580) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem a M-es méretű PEN tatyó pont ez a méret, ha nem zavarja az Olympus felirat. :)

(S-esbe jól belefér a GX7 + 17 + 45)

(#52582) Freddy76


Freddy76
addikt

Múltkor itt is téma volt az indexes moderátorok okossága. Gyöngyszem a nikon topikból. Nem tudom, hogy ez :DDD vagy :W .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#52583) madgie


madgie
titán

Titkos életem avagy tényleg lebringáztam bepálinkázva kábé Irakig, csillagfotózni? És még bizniszeltem is valamit? :D

[ Szerkesztve ]

(#52584) Parci válasza Freddy76 (#52582) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ez egyértelműen :DDD :DDD :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52585) gorgo válasza ROBOTER (#52566) üzenetére


gorgo
őstag

Jó nektek, hogy első blikkre vágjátok a grafikonok jelentését. Ha jól sejtem, akkor ez egy felbontást szemléltető diagram (?). Amit nem értek, az y-tengely, miért %-os, illetve ha már az, akkor honnan kapok abszolút adatot? Minek ennyi a százaléka?? Mi a folytonos és mi a szaggatott vonal jelentése? Több kérdésem nincs! :)
Végül linkelhetnétek egy 12-40 diagramot is!
THX! :R

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52586) jube7 válasza gorgo (#52585) üzenetére


jube7
tag

Íme:

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#52587) ROBOTER válasza madgie (#52583) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én tegnapelőtt elgépeltem az egyik webcímet, amikor reggel meg akartam nézni, mi hír a 7D II-ről:

(#52588) Mercutio_ válasza schawo (#52574) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem róla mintázták a nano-robotokat az tuti.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52589) ROBOTER válasza gorgo (#52585) üzenetére


ROBOTER
addikt

MTF a neve, modulációs átviteli (transzfer) függvény.

Itt az optikában a függőleges tengely lényegében egy tesztábra lefényképezésénél a megmaradó kontrasztot jelöli, a tényleges számérték egy egyszerű képletből adódik, amiben az eredeti világosságterjedelmet a mérthez hasonlítják, és ezt %-osan kifejezik. Az egyszerűbb ábra négyszögjelet tartalmaz, azaz fekete fehér csíkokat. Itt van egy korrekciós képlet. A komolyabbakon színuszosan változik a tesztábra világossága.

Azért van egy folytonos és egy szaggatott vonal, mert az egyik sugárirányban (átmérőirány/diagonal), a másik a rá merőlegesen (sagittal) elhelyezett tesztcsíkok eredményét mutatja.

A vízszintes tengelyen mindig a képkör átmérőjének fele a maximum, belülről kifelé, a képkör széle felé haladva mutatják a változást.

Általában kettő, néha három vagy négy teszcsík-sűrűséggel mérnek. A kis sűrűségű tesztcsíkok leképzésére nincs hatással a feloldóképesség, diffrakció, ezért annak 100%-tól való eltérése a teljes kép általános kontrasztját, brillanciáját mutatja. Ilyenek az 5 vagy 10 vonalpár/mm-es ábrák, mtf-nél ezt 20 vonalpár/mm-rel mérik.

A sűrű ábrák pedig már a feloldóképességet mutatják inkább. Ez 30, 40 vonalpár/mm általában, nálunk 60 vonalpár/mm.

Magas első vonal és alacsony alsó vonal: jó kontraszt de gyenge felbontás
Magas első vonal és magas alsó vonal: jó kontraszt és jó felbontás
Alacsony első vonal és hozzá közeli alsó vonal: gyenge általános kontraszt, de jó felbontás
Alacsony első és második vonal: gyenge kontraszt gyenge felbontással

Nyilván ha a vonalak viszonylag egyenesek, akkor a képek sarka nem tér el jelentősen a kép közepétől. Ha a diagonális és a sagittális vonalak (szaggatott és folytonos) nagyon szétnyílik, az utahat a bokeh minőségére és asztigmatizmusra is.

Az ilyen játszásiból kirakott eredmények mindig nyitott rekeszre vonatkoznak, de pl. a Leica honlapján ott van több rekeszre is minden adat.

[ Szerkesztve ]

(#52590) arn válasza madgie (#52583) üzenetére


arn
félisten

engem vmi afrikai csako latott el par hivassal meg smsel az ausztriai szamomon. irtam a szolgaltatonak, hogy ez ennyire hulye, vagy vmi scam. annyira nem is erdekelt volna, ha nem az ejjel kozepen ebresztette volna fel mindig az egesz csaladot, igy letiltottam a telomrol.

nem scam volt, csak vmit felregepelhetett. csak azt nem ertem, hogy x het utan nem esett le neki?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52591) jmakk válasza Studi (#52581) üzenetére


jmakk
őstag

Köszi az infót! :R Átadom neki.

(#52592) madgie válasza arn (#52590) üzenetére


madgie
titán

Mit akarsz, lehet nála van az X-E1-em, napok óta arra várok, de még semmi :))

(#52593) gorgo válasza ROBOTER (#52589) üzenetére


gorgo
őstag

Köszönöm!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52594) rumos14 válasza .mf (#52547) üzenetére


rumos14
nagyúr

sajnos igazat kell hogy adjak neked. a fényerőtlen, drága, de mondjuk tényleg picike 35/2.8 és a nonpluszultra überalles 35/1.4 helyett pont egy kicsi, kompakt, megfizethető 35/2 kellett volna.
a Panának meg tényleg nagy hátba veregetés, az FZ sorozat után itt is olyat tettek le az asztalra, amiről 2 éve azt mondtuk volna h nem lehet.

(#52595) MrChris


MrChris
nagyúr

praktikus és érdekes lett volna ha az LX100ban lenne lehetőség a teljes 16mp raw-ra. Kiváncsi vagyok hogy akik komolyan értenek hozzá mit hoznak ki az Olympus open platformból, raw videóra lenne kereslet :)

(#52596) k1csi válasza .mf (#52547) üzenetére


k1csi
senior tag

Bocs, ha megint provokatív módon válaszolok, de nem emlékszem, hogy a Sony-t pozitív példának hoztam volna fel.
Globálisan meg valami teljesen másról szerettem volna írni (Sony totál mellékszál) valami olyasmiről, hogy a nagyobb váz-nagyobb obi MILC kombinációnak is van/lehet értelme (nem feltétlen számunkra, nekünk inkább a kis váz/kis obi/hordozhatóság, másoknak meg esetleg a brutál gyors sorozat/komolyabb tele/szuper felbontás) és mintha a top NX váz abba a másik, most még új MILC irányba indult volna. A Sony inkább úgy jött ide, hogy náluk nem látom az irányt.
Viszont érzésre annyira egymás mellett beszélünk meg off is a dolog, hogy inkább hagynám, bánom is, hogy előhoztam. Az LX100 számomra elég nyitott kérdés még (nem vitatva az érdemeit, számomra potenciális zavaró dolgokat is látok).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52597) MC Pite válasza k1csi (#52596) üzenetére


MC Pite
veterán

Jut eszembe csúcs nx... nemrég filóztuk hogy ezt most kinek. Hát, elolvasva a bemutatót, elég faszának tűnik, főleg ha jön ennek a váznak 1-2 deriváltja is kompakt méretben, odabaszós... :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52598) madgie válasza MC Pite (#52597) üzenetére


madgie
titán

Ezt most kinek? A kertbe, madárijesztőnek... úgyis időjárásálló, nem?

(#52599) MC Pite válasza madgie (#52598) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez? A profibb, sznobabb fotósoknak.
Fél füllel hallottak már vmi EM1ről meg GH4ről, tán XT1 meg A7 is elhangzott már, de sose érezték hogy akár (képekkel együtt) egy oldalas bemutatócskát átfussanak róla.
Itt olyan provokatív címekkel jönnek majd ki írások, hogy ezt már valószínű elolvassák, és hümmögnek párszor...

Sztem ez a gép legfőbb küldetése, nemcsak a nikon techdemózik, most a samu is, és komolyabb szintet célzott be.

Kíváncsi vagyok az mft gyártók erre akarnak-e lépni, vagy különösebben nem izgatja őket... (tudom, alma meg körte, de a marketing meg a számháború fontos a gyártóknak).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52600) arn válasza madgie (#52598) üzenetére


arn
félisten

szerintem sokat nem fognak eladni belole, de ez is egy szog az slr koporsojaba.

pite: a sznobabb fotosok epp messzirol el fogjak kerulni :) jo ez, csak eppen olyan teruleten probalkozik, ahol nincs piaci res. mft rament a meretre, a fuji a retrora es a minosegibb dolgokra. ez vmi olyasmira, amit a nikon is tudna, csak nem akar. de ez keves.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.