Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53851) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Az evolúcióm ...pana müanyag kit-obi...siralmas. Majd jött a 14es pici, élesebb mint a kit obi nagyon megéri az árát, majd a 20as mindenbe jobb csak lassú, de nem zavar,szerintem örökös obi marad... Kellet alá valami mégiscsak ...akkor 9-18!...imádom. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#53852) ati3x válasza Rum.cájsz (#53842) üzenetére


ati3x
senior tag

Nekem is van, most vettem egy "parci"-ért átszámítva. Hónapokig porosodott a helyi médiamarkt-ban, megkegyelmeztem neki.. :) Szerintem jó kis obi.. Igaz manuális, de pont ennél az obinál nincs túl sok értelme az AF-nek.. Engem igazából a színek fogtak meg... Mechanikailag is rendben van, nagyon is!

(#53853) Studi válasza ati3x (#53852) üzenetére


Studi
addikt

Figyejjémá', vagy hallgass el, hogy mit mennyiért vettél a lokál hülyeazértnevagyokéknál, vagy gyorsan jegyzeteld végig a kínálatukat, mi megmondjuk, mi jöhet, aztán indítsuk be a Skandinávia-Budapest nepper forródrótot! :DDD

(#53854) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Pontosítva tenném fel a kérdést, mert ez így elég pongyola volt... :K
Alapból azért kerestem meg ezt a topicot, mert túrázáshoz kerestem volna valami elfogadható szettet, a jelenlegi tükröst biztos hogy nem viszem el többet. :W
A vázak terén kezdek képbe kerülni, ami esélyes szigorú taperolásnak lesz kitéve.
A kérdés az, hogy melyik a legjobb ár(érték)/minőség/rajzolat arányú obi, amit egy túrázáshoz ajánlotok?
A felmerülő feladatok: tájkép, csoportkép (némi portré) készítése, (később esetleg streetfotózás)
A macrot szándékosan nem írtam, mert azt az 50/1.2-vel oldanám meg, közgyűrű és/vagy fordítógyűrű segítségével. Természetesen ezt portréra is használnám.
Tehát ez az egyetlen fix optika a rendszerben, jelenleg.
A Sami 7.5 halacsaka nagyon szimpi, akár ez is tekinthető egy fix (beszerzendő) darabnak.
PS: érdekes hogy pölö eddig senki sem említett egyetlen zoomot. ennyire sz@rok...? :Y

(#53855) ribarszki válasza Rum.cájsz (#53854) üzenetére


ribarszki
őstag

Vigyél egy túraobit, 14-150mm és öröm bódottá. Vagy ha nagyon kicsiben akarod megúszni, szinte kompakt méretekkel akkor tegyél rá egy fix Pana 20/1.7 obit. Mellé bedobsz egy Olympus 45/1.8-at portrézásra és ennyi. Én úgy látom sok keresgélés után, hogy ez a két legobb árérték arányú objektív jelenleg a piacon. A Pana 20/1.7 és az Oly 45/1.8.

Aztán majd mások megcáfolnak.

Nem rossz az Olympus 14-42-es kitobi, de nekem valahogy nem jött be. Színei, kontrasztja nem az igazi. Nehéz megmondani, de valami hiányzott a képekből.

(#53856) Studi válasza Rum.cájsz (#53854) üzenetére


Studi
addikt

Nem, semmivel nem rosszabbak, mint más gyártók hasonló zoomjai. De mi nagyon szeretjük a fixeket. :)

Amit a zoomok közül jobban szoktak dícsérni az átlagnál, alap tartományban: a Pana 12-32-t a nagyon apró mérete, és az ekv 24mm-es induló gyújtótávolsága miatt, valamint a régebbi Pana 14-45 és a legújabb Pana 14-42 obit, az átlagnál kicsit jobb képe miatt.
Ha szereted a zoomok kényelmét, akkor mindhárom túristazoom is korrekt képet varázsol (Oly 14-150, Pana 14-140 két verziója), vagy a kétzoomos felállások is jó kompromisszumok. Árban most a 14-42-k olcsók, és az Oly 40-150-ek. Képben talán a Pana 14-42/II és 45-150 kombinációja a legjobb.

Annyiféle hasonló teljesítményű zoom van a rendszerben amúgy, hogy nehéz közülük kiemelni bármit is.

És persze vannak a pro zoomok...

(#53857) mano42 válasza rbalint88 (#53034) üzenetére


mano42
aktív tag

sok minden történt azóta a csillagok elhelyezkedésében vagy csak nekem tűnik ?

(#53858) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Úgy látom köll ide majd egy valamire való obi-próba is. :K
A PRO-zoomok? 12-40/2.8, 12-60/2.8-4, 12-35/2.8... mindegyik ekv. 24 mm-ről indul!
Ezekről tud valaki nyilatkozni?
A középső az átfogás miatt nagyon jó, de bizony már elég nehézkes, a másik kettő szűkebb, fényerősebb és kisebb is.
A szakboltokat keresem majd fel és 1 kerek napot szánok rá, ha majd lemegy a kóbászfesztivál... :D

(#53859) .: JuSzT :. válasza Rum.cájsz (#53858) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

7-14/4
12-40/2.8
40-150/2.8 Mondjuk ehelyett a méretet figyelve bevállalnám a 35-100/2.8 at. A maradék pénzből meg nyaralni is elmennék ezzel a rendszerrel :D

:K

[ Szerkesztve ]

(#53860) ribarszki válasza .: JuSzT :. (#53859) üzenetére


ribarszki
őstag

7-14/4 366.000Ft
12-40/2.8 1000 Dolár
40-150/2.8 1500 Dollár
35-100/2.8 1400 Dollár

:C Minek ellenség, ha ilyen barátok vannak? :DD

Szerk: Ja most látom, ő vetette fel mint lehetőség. Akkor nem szóltam! Uppsz :B

[ Szerkesztve ]

(#53861) Studi válasza Rum.cájsz (#53858) üzenetére


Studi
addikt

A 12-60 nem erre a rendszerre készült, hanem 4/3-os. Emiatt bőven vannak hátrányai, sajnos lassabb vele az AF, sokkal nagyobb és nehezebb (ez DSLR-hez méretezett cucc), valamint még egy átalakító is kell hozzá. Egyetlen előnye a másik két obival szemben, hogy olcsóbb.

(#53862) .: JuSzT :. válasza ribarszki (#53860) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Írd mindent forintban, úgy még rosszabb a helyzet :D

(#53863) Rum.cájsz válasza Rum.cájsz (#53858) üzenetére


Rum.cájsz
tag

A PRO minőség minden rendszerben PRO minőséget jelent PRO áron.
Azért bátorkodtam felvetni, mert ha a próbák során valamelyik a szívemhez nőne, mert én ilyen vagyok, ha megfog, akkor nem eresztem és akkor még az is elképzelhető hogy pápá tükrös... :K
Tehát mindent végig kell próbálni, amire lehetőség adódik, ennyi a tanulság!

(#53864) Schanyee válasza Rum.cájsz (#53854) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ha nem kell a nagy fényerő akkor a Pana 12-32 is egész jó ilyenre. Jó kicsi, 12-ről indul, hátránya talán az lehet, hogy csak 32 a vége, de ez engem street fotózásnál nem zavart egyáltalán. Csak nincs neki használt piaca, aki megveszi nem sűrűn adta eddig el. Plusz jó minőségi cucc, asszem alu a váza.

(#53865) mano42 válasza Schanyee (#53864) üzenetére


mano42
aktív tag

Hát igen, én pl eladnám a G6 bodyt, és a GM1 mellé majd vennék egy GM5-t, de a 12-32 nem kell még egy, inkább a 35-100 f4. Kiváncsi vagyok lesz-e ilyen kiszerelésben, vagy csak body only változat.

(#53866) Schanyee válasza Studi (#53861) üzenetére


Schanyee
senior tag

Neked most GX7-ed van nem? Ha igen, milyen a G6 után?

(#53867) Mercutio_ válasza mano42 (#53865) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megveszed duplakitben, és eladod róla a 12-32-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53868) eeXaa válasza Rum.cájsz (#53858) üzenetére


eeXaa
addikt

...az egész rendszer legjobb általános célokra felhasználható obija a pana 12-35/2.8 ár/érték viszonylatban...
...van benne stabi is, ami videóhoz nem lényegtelen, kicsi, könnyű, és nem túl drága, vagyis kevesebb mint egy jó minőségű fix sor..

szerk: persze akinek az ezen kívűl eső tartományok elengedhetetlenek, annak ez nem lessz az legjobb ár/érték általános obi

[ Szerkesztve ]

(#53869) Studi válasza Schanyee (#53866) üzenetére


Studi
addikt

Jó. :)

Nem sok racionalitása volt a váltásnak, inkább csak vágytam a GX7-re, mintsemhogy szükségem lett volna rá. De szeretem nagyon, remek cucc. Egyelőre csak a forgatható kijelző hiányzott pár helyzetben, főleg portré állásnál.
Az érzékelő előnyét nem annyira használtam még ki, abban már elég pöpec a G6 is. A 100-300 pedig még nem is nagyon volt rajta, mostanában nem vettem elő. (el is gondolkoztam azon, hogy el kéne adni...)

(#53870) Rum.cájsz válasza Studi (#53869) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Első körben én is a GX7-t néztem ki magamnak, nekem nagyon kényelmes a tartása, jobb mint a G6-é. A gombjai ugyanott vannak mind2 modellnek, de a GX7-nél egy kicsit kintebb állnak és ettől sokkal jobban, kényelmesebben használhatók. :K
Az a 100-300 a nagytelék között vitán felül a legjobb ár(érték)/minőség/rajzolatú obija (mindent beleszámítva), főleg használtan.
Tehát ne kapkodd el az eladást, ez lehet engem fog érdekelni, a GX7-n nagyon jól használható, engem teljesen megvett ez az optika... :C

(#53871) .mf válasza Rum.cájsz (#53854) üzenetére


.mf
veterán

Na látod, már más a leányzó fekvése.
Ha túrázás, akkor kérdés még az, hogy mennyire van kedved / időd obikat cserélni. Ha stabis Oly vázad van/lesz, akkor az Oly 40-150 olcsó (használtan 40k) és jó képű. A nagy átfogásúak közül az Oly 14-150 és Pana 14-140-II (f3.5-5.6) járt nálam, és képileg az előzőt találtam jobbnak, de lehet, hogy ez csak az egyes darabok variancája; mindenesetre 14-150 az irányjelzős aprón is van éppen pár eladó (80-90k), míg a 14-140-II újabb, ritkább, drágább (120k); viszont stabis, ha Pana gépet veszel.
Alapzoom:
12-32 nagyon kicsi és kompakt, és jó a képe (inkább a hosszabb végén); viszont ritka.
Az Oly 14-42-II-R nagyon olcsó (használtan 20-25k), kompakt és korrekt képű.

Mint feljebb írtam, nálam az alapkiszerelés EM5-ön 12-32, valamint 17 és 45. Ez jön velem alapból mindenhova. Aztán ehhez teszek még hozzá egy-két dolgot, attól függően, hogy mi várható:
- 14-150, ha turistáskodni megyek
- 25 f1.4, ha gyenge fénybe megyek fényképezni
- halszem, mert néha kedvem támad hozzá, valamint mert nincs UWA fix a rendszerben.

A 20-as még egy kompakt, fényerős, éles obi, használtan 70 körül is ki lehet fogni, és egy praktikus látószög. Én inkább a 17-est szoktam használni a látószöge és a gyorsabb fókusza miatt; viszont az nagyobb, kevésbé éles és drágább.

Attól függően, hogy mekkora a kereted és mik a preferenciák (mennyire kell tele, mennyit portrézol, mennyire fontos a méret), a helyedben a következőket fontolnám meg:
- 14-150 (általános nappali túraobi) + 20 (univerzális kompakt fényerős fix estére)
- 14-42-II-R + 20 + 45 (portréra kistele) vagy 40-150 (természet, város, de portrénál kevesebb boké és kevésbé éles)
- 12-32 (szélesebbről indul, kisebb, élesebb, de drágább) + 20 + 45 vagy 40-150

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53872) eeXaa válasza .mf (#53871) üzenetére


eeXaa
addikt

...van UWA fix a rendszerben... bár sokan megfeledkeznek erről...

(#53873) eeXaa válasza eeXaa (#53872) üzenetére


eeXaa
addikt

...közben rájöttem hogy az is fisheye..
a 9-es panára gondoltam..

[ Szerkesztve ]

(#53874) Studi válasza eeXaa (#53873) üzenetére


Studi
addikt

Ráadásul 8-as. :)

(#53875) .: JuSzT :. válasza eeXaa (#53873) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

egy személyes barkóba ? :)

(#53876) Gondwana válasza eeXaa (#53873) üzenetére


Gondwana
addikt

... 8-asra...
Meg van a 14/2.5-re ràtekert DMW-LW46-os, ami nem tùl pici, de fix UWA 10.5mm

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53877) jjeahh


jjeahh
nagyúr

mft gépek-re max hány voltos vakut lehet felbiggyeszteni, nem tudja valaki? vagy hülyeséget kérdeztem? ami canonon műkszik, az mft-n is?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53878) Rum.cájsz válasza .mf (#53871) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Hűű, ez volt ám a válasz, köszi... :R
Amíg eljutok a tesztek helyszínére (gép tapizás+obi kukkolás) addig még egy rakás teszt oldalt is átrágok, az általad vázoltakat is részletesen átnézem.
Egy szó mint száz köszi az infót, meg annak is aki hozzászólt a kérdéshez, építő társaság... :R

(#53879) arn


arn
félisten

mennyiert lehet eladni egy sandisk 128 gigas sdt? 45/45mt tud, bontatlan.

az elejen ugy voltam, hogy hasznalom, de meg tomoritetlen fuji rawbol is vagy 4e fer ra, total felesleges.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53880) .mf


.mf
veterán

Valakinek jelmez Halloweenra? Bár kicsit lehet, hogy szűk :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53881) Gondwana válasza arn (#53879) üzenetére


Gondwana
addikt

(Mármint a tömörítetlen Fuji rawok halmozása? Az sokszor szerintem is fölösleges :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53882) Mercutio_ válasza .mf (#53880) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez már a Nolan-féle?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53883) Gondwana válasza Mercutio_ (#53882) üzenetére


Gondwana
addikt

Kifordítva ez is csak rózsaszín.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#53884) madgie válasza Mercutio_ (#53882) üzenetére


madgie
titán

Ez is elmélyíti a hangját?

[ Szerkesztve ]

(#53885) tandrej


tandrej
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon sokat gondolkoztam, hogy milyen gépet vegyek. A sok olvasás után oda jutottam, hogy az Oly EM10 dupla kit-re esne a választásom.
Nem vagyok otthon az obik terén, mivel a régi fuji bridge gépemet szeretném "frissíteni". Mennyire használhatóak a kit obik? Főleg a kislányomat növekedését szeretném megörökíteni jó minőségben. Tudom, vegyek 12-40-es 2.8-as obit :), viszont a keret az véges... Milyen obi lehet számomra a megfelelő? Fix 45-ös?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#53886) Tin_Shield válasza tandrej (#53885) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kitobjektív mércével mérve rendben vannak és jól használhatók, persze csodát nem szabad várni. Melyik alapzúmmal vennéd? A 14-42IIR valamivel jobb mint a 14-42EZ (palacsinta). A 40-150-nel nekem nincs tapasztalatom, de nem emlékszem, hogy panaszkodtak volna rá.
A 45 f1.8 jól sikerült darab abszolút mércével is, az ár/érték arányt tekintve pedig az egyik legjobb m43 objektív. Ha bejön a gyutáv bátran megveheted.
Ha a portré helyett inkább a normál gyutávot (ekv. ~35-50mm) részesítenéd előnyben van a rendszerben több príma fényerős fix, pénztárca függvényében bármelyiket választhatod, nem nagyon fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#53887) tandrej válasza Tin_Shield (#53886) üzenetére


tandrej
csendes tag

E-M10 1442 EZ + 40-150mm ezüst Kit egész pontosan ezt néztem ki a mintaboltban.

(#53888) Tin_Shield válasza tandrej (#53887) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Úgy látom a normál kitobival nincs duplakit a mintaboltban. Próbáld ki, hogy milyen a villanyzúm, és ha neked bejön akkor bele lehet ugrani, korrekt áron van a duplakit. Én mondjuk a sima kitobival venném, használnám, és ha kell a tele akkor ~40e környékén szinte mindig lehet találni gyakorlatilag új(szerű) garanciális darabokat. Ha pedig kiderül, hogy nem is kell a telezúm, a maradékból szinte kijön egy 45 f1.8, vagy egy Pana 20 f1.7.

[ Szerkesztve ]

(#53889) schawo válasza Tin_Shield (#53888) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53890) ati3x válasza tandrej (#53885) üzenetére


ati3x
senior tag

A 45-öst nagyon-nagyon ajànlom! Portréhoz ideàlis, egy kitobival pàrban, kezdésnek mindenképp. Én is elsösorban csalàdi fotókat készítek. Pàr példa a 45-el:
45-1
45-2
45-3
45-4

(#53891) Ear001 válasza tandrej (#53885) üzenetére


Ear001
addikt

A 40-150 nekem meglepetés, olcsó zoom, de jobban szeretem sokkal, mint a 12-50-et. Fix 45 nagyon jó, mindenképpen ajánlom, de gyerek követésre zárttérben kell valami nagyobb látószögű is, valami 20-as, 25-ös.

(#53892) ribarszki válasza tandrej (#53887) üzenetére


ribarszki
őstag

A fix 45/1.8-as a legjobb objektíven az eddigi összes Canon és Olympus objektívek közül. Engem újra és újra lenyűgöz. (Igaz nem L-es Canon üvegeim voltak, de a 45-ös Oly nagyon impresszív!) Kisbabához vettem portréra.

[ Szerkesztve ]

(#53893) ati3x válasza tandrej (#53885) üzenetére


ati3x
senior tag

Tudom ironikusan írtad a 12-40-et. Elöször én is szörnyülködtem az àràn, de jobban belegondolva, nézegetve a képeit, egy baromi jó kis obi. Egyre inkàbb birizgàlja a fantàziàm. Mert ugye kéne valami nagylàtó 12mm a kites 12-50, hàt khm.. Az oly fix pedig aranyàr. Sami 12 ok, de manuàl. Kéne vm 17-25 között. 17/1.8 dràga 2.8 nem igazàn dícsérik... 20-as faja egész óccson ki lehet fogni, de lassu af. 25 pana/oly dràga.. A 40-es végen meg ki lehet(ne) vàltani a 45-öst. (de nekem màr van) A 12-40-nek egy hàtrànya van: nagy. Akkora mint a 12-50. Amit a mérete meg inkàbb a képe miatt nem szeretek. Szal fogós kérdés, még mindig nem döntöttem el, fixesítek vagy Prosítok... :-)

(#53894) schawo válasza ati3x (#53893) üzenetére


schawo
titán

Az 'ugyanakkora' erős költői túlzás:) [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53895) kamilyon04 válasza Tin_Shield (#53888) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

itt van a mintabolti normál kitobis szett, bár szerintem érdemes meggondolni, hogy itt veszel-e kitobit 40-ért, vagy az apróban 20ért... (ha elromlik (kicsi rá az esély) veszel még egyet, és még mindig pénzednél vagy)
40-150 kit telére ugyanez igaz, Dunát lehet vele rekeszteni az aprókban, én sem tudom eladni a sajátomat. Dupla kit mondjuk alapból nincs em10-ből a mintaboltban.

(#53893) ati3x 12-40: ha tükörreflexes oldalról nézi az ember akkor valóban "nem is olyan nagy", de a m43 gépekhez nekem nem illenek ezek a nagyobb objektívek, épp az a frankó ebben a rendszerben, hogy kis pogácsákkal lehet kis vázakat használni.
Ha nem pogácsa van, hanem fél kolbász, akkor már nem az igazi a dolog.
Mondom ezt úgy hogy 12-50-et is használok, (egyébként nagyjából megelégedéssel, és a nagylátószög miatt esett erre a választásom). Utazásokkor frankó, gondolom a 12-40 még jobb lehetne.
Ati3x tudnál olyan képet mutatni, amikor valamit lefényképeztél a 12-50-nel, de sajnos az objektív nem tudta hozni azt, amit vártál? Velem eddig ilyen nem nagyon fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#53896) .: JuSzT :. válasza kamilyon04 (#53895) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Sok kis pogácsa kitesz egy jó nagy kolbásznyi helyet. Sokaknak sokkal kényelmesebb ezzel az obival kiváltani 3 fixet. Én pl inkább félteném a cuccomat itt ott útszélen cserélgetni, megadva az esélyt a sérülésre. Inkább raknám fel a 12-40 et egy UV szűrővel aztán kiváltottam vele a 12-14-17-20-25-45 sort kb. (nappalra) Éjjel megeshet hogy kellene az a plusz fény amelyiket némelyik fix ad, de valamit valamiért alapon ezt simán beáldoznám a kényelem oltárán. Hisz ezért váltanak tükrösről milcre, kisebb könnyebb= kényelmesebb

[ Szerkesztve ]

(#53897) kamilyon04 válasza .: JuSzT :. (#53896) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

Nem tudom elképzelni azt a szitut, amikor egy nem "techmegszállott" embernek ilyen fix sora lenne.
Ebből a sorból is max. hármat birtokolnék szívesen, és akkor sem gondolkodnék a zoom eladásán.
Tükörreflexes koromban 5 objekítvet használtam folyamatosan, szerintem volt olyan hogy egy fotózáskor 2 óra alatt 15-20szor cseréltem őket. (Az pár év után már látszik váz bajonettjén ;]
Amikor ez ment akkor is kb 1 hónapban egyszer kellett körtepumpázni, más takarításra, ne adj isten szenzortisztításra soha nem volt szükség. Mióta Oly van, azóta egyszer használtam a körtepumpát a váz ellen, mert annyira ki van találva a takarítókája.

Szerintem helyes objektív cserélési technikával meg lehet előzni az ebből eredő problémák jelentős részét.
Fix (link) - zoom vitában pedig miklosrabi féle cikkekkel nagyjából egyet tudok egyetérteni.
És bár a cikkben is szerepel az ellenkezője, nekem egyértelművé vált az évek során, hogy az sosem lesz igaz, hogy egy zoom kivált x db fixet, ahogy az sem, hogy x db fix kivált egy zoomot.

[ Szerkesztve ]

(#53898) .: JuSzT :. válasza kamilyon04 (#53897) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én pusztán a saját szokásaim és idegrendszerem alapján állapítottam meg amit mondtam. Nem mondtam hogy a végeredmény ugyanaz lesz egy pro zoommal, mintha fixekkel fényképeznél. Nekem így lenne szimpatikusabb a dolog. Ebben a felállásban nem kellene azon gondolkodni , hogy akkor ma mit is vigyek magammal, hanem a nyakamba akasztom a gépet, egy pótakksi a zsebbe, aztán haladok fotózni.

Fixekkel pedig: Oké akkor most melyik táska is kell? Jaj hova raktam a 17es UV szűrőjét? Ohh.. 3 fixem van, akkor 3x annyi lenspenezés. Számomra ez pusztán csak szívás. Semmivel sem érzem jobban a technózás érzését, mert több objektívem van.

(#53899) schawo válasza .: JuSzT :. (#53896) üzenetére


schawo
titán

A fixekvesetén megvan a lehetőség, hogy egyesével használnád őket. Attól, hogy van esetleg x+2 objektíved, egyszerre elég egyet magaddal vinni, fotós témától függően.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53900) .: JuSzT :. válasza schawo (#53899) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hát ez így pontosan igaz, de mivel nem megélhetési fotós vagyok, ergó nem úgy indulok el otthonról, hogy akkor most fix távon fogok műtermezni, ezért ha csak 1 fix lenne nálam, akkor sok lehetőségről lemaradnék.

Ennek van egy jó oldala is, biztosan kevesebb expó kerülne a gépbe, ha egy fix obival mászkálnék

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.