Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53651) eddie1978 válasza .: JuSzT :. (#53314) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ha lejárt a két hét beszélhetnénk :DDD

(#53652) .: JuSzT :. válasza eddie1978 (#53651) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez nem az RX, az kölcsön van másnál. Csere Stylus. Ja RX, ma már nálam lesz a kártya, és az időközben nálam pihenő LX7 alkalmas legalább arra, hogy felmásoljam a kártyáról a képeket :) Mivel a szülinapomat tartom már 4 napja, és még kettőig, ezért a hét végére lesz már feltölteni való RX anyagom is.

Nem mellesleg az RX is hasonló képeket dob 2.8 on . 1.8 on csak középen éles.

[ Szerkesztve ]

(#53653) Parci válasza .: JuSzT :. (#53652) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

wow, akkor jól belecsaptál a lecsóba, három csúcskompakt is ott van/volt. majd írj a tapasztalatokról. bár azt hiszem, megvárok és jó árat a stylus 1-re és beleugrom, végülis egyetlen kompaktban teszi totálisan értelmetlenné a komplett pentax q7/q10 rendszert, jár neki a forint :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53654) TayRol válasza Parci (#53653) üzenetére


TayRol
veterán

emlékszel, mikor a nálam levőt nézted, már akkor is szimpi volt.:)

(#53655) Parci válasza TayRol (#53654) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, emlékszem. le kéne cserélnem rá az x10-et....

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53656) eddie1978 válasza .: JuSzT :. (#53652) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én úgy értelmeztem, hogy RX100M3 van neked és lehet lapátra kerül. Ha tévedtem bocs. :R Kipróbálnám milyen.

(#53657) .: JuSzT :. válasza eddie1978 (#53656) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jol mondod.

Csak szerdáig nincs nalam. Illetve van ra 2 érdeklődő.

(#53658) jjeahh


jjeahh
nagyúr

bakker...érdemes meglesni a 75-ös összehasonlítást :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53659) arn válasza jjeahh (#53658) üzenetére


arn
félisten

Erdemes megvarni par fuggetlen tesztet :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53660) schawo válasza jjeahh (#53658) üzenetére


schawo
titán

Érdekesebb összehasonlítás lett volna, ha a 75-öt 2.8-ra rekeszti.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53661) schawo válasza schawo (#53660) üzenetére


schawo
titán

Ja most látom, mindet egyforma rekeszen, f/4-en lőtte. Így nem rossz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53663) Marseille199 válasza jjeahh (#53658) üzenetére


Marseille199
senior tag

Azért ez eléggé büntet. Konkrét összehasonlítást mellőzve, szerintem körberajzolja a két nagy 70-200át, a hétszázát!
Mennyivel boldogabb is lenne a világ, ha választhatnék cuccot melóba, jönne ez a kombó + egy 12-40 + egy vaku, és boldog lennék. No meg egészséges és nem fájna a nyakam-gerincem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53664) Studi válasza Marseille199 (#53663) üzenetére


Studi
addikt

:D Tegnap Photoexpon láttam egy fockónál akkora, vagy még egy kicsit nagyobb táskát, mint amiben Te a Nikont hoztad a Pivoba. Sokkolóan néz ez így ki, sose hordanék ennyit vállon. Mondjuk én vézna vagyok, de akkor sem, ez sehogy nem egészséges.

(#53665) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Én meg tegnap a Fotóexpon a Pana GX7-nél ragadtam le, alakul a szerelem... :DD
Próbáltam egy pár obival 14-42/Asph II, 25/1.4, 100-300, mindegyik más habitus... :C
És persze elcsábultam az LX 100-ra egy párkép erejéig... :Y

(#53666) jjeahh


jjeahh
nagyúr

én képelek tovább, ha nem zavar senkit, mer' technózni csöves vagyok :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53667) Novics válasza jjeahh (#53666) üzenetére


Novics
senior tag

Az első az nagyon bejövős. :K
A másodikon jobb lenne nagyobb köd meg felkapcsolt lámpák. Így olyan semmilyen szerintem.
A harmadik meg gondolom csak poén. Az egymást fotózás közben fotózó turista. :)) Bírom az ilyen tablet fotografíkat. :DDD

Hopp, ez nem a fotós topic. :B

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#53668) madgie válasza Novics (#53667) üzenetére


madgie
titán

Az nem tablet, az szmártfón, te kőkorszaki :DDD

Zsebbe nem fér, a fél arcot eltakarja, de menő :))

(#53669) jjeahh válasza Novics (#53667) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sebaj, köszi a kritikát, kezdő totyikban úgyis pangás van :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53670) TayRol válasza jjeahh (#53666) üzenetére


TayRol
veterán

szintén az első, illetve a harmadik (az a fák színe miatt). jók! :)

(#53671) jjeahh válasza TayRol (#53670) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53672) schawo válasza jjeahh (#53666) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53673) Studi válasza madgie (#53668) üzenetére


Studi
addikt

"...a fél arcot eltakarja..."

Sok embert ismerek, akinek ez előnyös... :DDD

(#53674) Marseille199 válasza jjeahh (#53666) üzenetére


Marseille199
senior tag

Így a jó, az újságpapír (EP1) szigetel a legjobban. Mikorra mindenki elfagy majd a sok hűvös technózástól, te még mindig alkotsz :DDD

Ha már újságpapír: semmilyen szempontból nem az igazi, de a poén kedvéért. Még nem láttam piperéző koldust :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53675) arn válasza Marseille199 (#53674) üzenetére


arn
félisten

eloszor azt hittem okosteloval nyomja :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53676) madgie válasza Studi (#53673) üzenetére


madgie
titán

Nekem is tepsi van és igen, előnyös :D

(#53677) ROBOTER válasza Marseille199 (#53674) üzenetére


ROBOTER
addikt

Vagy a monoklit nézni, amit az apjok ajándékozott neki reggel.

(#53678) ROBOTER válasza Studi (#53673) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én visszatértem kisebb telóra (4''), szóval ez az arcomra nézve jó jel!

(#53679) Novics válasza madgie (#53668) üzenetére


Novics
senior tag

Valóban, az "ilyen" nem kellett volna oda. :) De a telefonnal való fotózást még megértem, mint olyan ember, akinek nincsen MILC-e - topikidegen vagyok itt :B - de aki tablettel megy kirándulni, és azzal kattingat, azt egy kicsit nehezen emésztem meg. Persze aztán felőlem mindenki azzal fotózik, amivel akar. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#53680) jjeahh válasza Marseille199 (#53674) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DD nálunk biztosan vannak, csak nem figyeltem, sokan normál melóként űzik, ebből élnek, mitöbb néhány mercivel jár és palotája van... tudom, hogy hihetetlen, de nem vicc :N nemrég olvastam egy csövivel egy interjút is, akinek spec "jelmezei" vannak, púpos öreganyónak öltözik stb...szerinte nem éri meg melózni neki, mert ezzel a "szakmával" sokkal jobban keres...nálunk ha mész maros fele az állad leesik mekkora bazinagy kastélyokban élnek ott, és ahogy kinéznek meg nem mondanád... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53681) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Kirándulós, kattingatós , turistás kép...GX1+9-18

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#53682) jjeahh válasza n.andras74 (#53681) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fu, de szép hely, rem jó sok képet lőttél még :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53683) n.andras74 válasza jjeahh (#53682) üzenetére


n.andras74
aktív tag

flicken van pár kép...itt élek most:-) SüdTirol Olaszország

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#53684) Marseille199 válasza jjeahh (#53680) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ezek is Erdélyből elszármazott románcigányok. Ellepték Stockholmot.
De úgy tolják, hogy az már bántó. Jön és csörgeti a kis poharát, meg helózik, épp csak meg nem rángatja a kabátujjad, hogy "mire vársz még?" és nem tágítana egy métert sem.
A svédek meg ugye, mivel elég szabadelvű nép, hiába tudják pedig, hogy ez nekik annyira nem jó, (így, ezt hallottam egytől) de sajnálják őket és fizetnek ,nem is keveset, mert: "De hát szegény, onnan, ahonnan jött azért kellett jönnie, mert üldözik őket és rabszolgasors a kenyerük" !44!!

Némelyik metróállomáson meg nem mondtam volna, hogy most Budapesten vagyok, vagy Bukarestben, esetleg Stockholmban?!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#53685) .mf válasza n.andras74 (#53681) üzenetére


.mf
veterán

Ezt így a motoros szezon végefelé, mondtam már, hogy szemét vagy? :DDD
Arrafelé is már rég el szeretnék menni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53686) n.andras74 válasza .mf (#53685) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Motorosoknak is egy paradicsom ...de cangázni is picit más mint somogyban...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#53687) Freddy76 válasza jjeahh (#53682) üzenetére


Freddy76
addikt

Na, ha minden jól megy, mehetsz egyedül gombászni, nem bántanak a mackók :D .

Bár a kislányom szerint a medvével csak az a baj, hogy horkol.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#53688) jjeahh válasza Freddy76 (#53687) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nagyapámmal annó napokig erdésztünk, milyen jó is lenne, ha azok az idők visszatérnének :)) am jó mackós kép :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53689) ribarszki


ribarszki
őstag

Tisztelt fórumtársak. A mai napon kiegészült a E-PL5 fényképezőm egy Panasonic 20/1.7 fix obival az Oly 45/1.8 mellé. Kb ezzel a két obival le is fedtem a számomra szükséges tartományokat.

Próbálgattam késő délután, estefele a Panasonic obit, amit használtan vettem és két dologra lettem figyelmes. Az egyik, hogy nagyon lassú az Olympus 45-ös obi mellett. Nagyon lassan fókuszál, ráadásul mindezt hangosan teszi. Közeli, távoli fókusznál eltelik majd 1 mp..

Illetve a fókusz gyűrű nem simán jár, olajzottan, hanem sercegve, élesen mintha apró szemcsék, vagy kosz lenne alatta. Ez normális valamennyi idő után? Vagy alapból nehezebben jár a Pana 20/1.7 fókusz gyűrűje? Lehet ezért lassabb/hangosabb az AF? Vagy ez alapból ilyen sebességű?

A képek eddig szép élesnek tűnnek, optikai hibája nincsen, csak valahogy az Oly 45/1.8 felépítése, sebessége jobban meggyőzött..

Majd holnap napfényben még próbálgatom.

Ugyan itt Olympus mZuiko 14-42, 40-150mm eladó :D

[ Szerkesztve ]

(#53690) rbalint88 válasza ribarszki (#53689) üzenetére


rbalint88
addikt

a 20-as híresen lassú és hangos obi, a traktor AF kifejezés ihletője.
a fókuszgyűrű alatt valószínűleg kosz van, ha serceg, de eleve nehezebben forog, mint az olyé, ami szerintem nem baj.

(#53691) MLaca válasza ribarszki (#53689) üzenetére


MLaca
őstag

igen, lassú és hangos az af motor, d sercegnie nem kéne a gyűrűnek, valszeg porszemek lesznek a ludasok, amik szép lassan tönkreteszik majd a mechanikát :) :(

http://mlzphoto.hu/

(#53692) madgie válasza rbalint88 (#53690) üzenetére


madgie
titán

Két húszasom volt, mindkettő úgy járt az első perctől, mintha sercegne. Az első tuti vadiúj volt, úgyhogy ez ilyen. Nincs homok alatta, csak ilyen hülyén jár.

(#53693) ribarszki


ribarszki
őstag

rbalint88, MLaca, madgie:
Hűűű ez igen, itt aztán pörög a topic! Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségeteket, válaszokat! Öröm ide benézni :R

[ Szerkesztve ]

(#53694) kenguru99 válasza madgie (#53692) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Az én használtan vásárolt húszasom is ugyanilyen.

(#53695) MLaca válasza madgie (#53692) üzenetére


MLaca
őstag

nekem 2 új volt, vajpuhán járt mind2.

http://mlzphoto.hu/

(#53696) ROBOTER válasza madgie (#53692) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köztudott, hogy a pana importálja a szaharai homokot.

(#53697) madgie válasza ROBOTER (#53696) üzenetére


madgie
titán

Lacától bezzeg sajnálják :D Vagy abba csak granulátum került homok helyett?

Hogy fog így elkopni a kókuszgyűrű és lencsemozgató motorok közötti nem létező mechanika?

[ Szerkesztve ]

(#53698) schawo válasza ribarszki (#53689) üzenetére


schawo
titán

Az enyém is serceg. Amellett, hogy lassú és traktorhangú. Rossz fényviszonyok közepette pedig kétszer lassabb, mint amilyen hangos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53699) arn


arn
félisten

szerintem is van vmi sercego hangja, de a amugy is baromi konnyen megy kosz a lencsek koze ennel az obinal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53700) MrChris válasza ribarszki (#53689) üzenetére


MrChris
nagyúr

Annyira ne aggódj. A gyűrűnek belül fogazott mintázata van, a fogakat optikai szenzor (mint a golyós egér) figyeli és a szerint lépteti a motort, ami egy külön álló alkatrész. A motor egy rövid meredek emelkedésű bajonett szerű gyűrűt forgat ami ki-be tolizza a lencsét befogadó szerelvényt.
A kézi gyűrű elvileg jól el van szigetelve a többi alkatrésztől és tulajdonképp csak a gyűrű fordul el, semmilyen más mechanikai dologgal nincs kapcsolatban. Hogy mi okozza, valszeg a gyűrű és a gyűrűágy közé került akármi :D Elvileg bajt nem csinál, még nem hallottam róla. ;]

Amúgy nekem is ez az obifelállás, 45-ös villám, 20-as traktorozik :D Kár hogy a 2-es verzióban ha már kihoztak ilyet, ezt nem küszöbölték ki.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.