Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52951) madgie válasza ati3x (#52950) üzenetére


madgie
titán

8 millire lődd be a stabit.

(#52952) theporcupine válasza madgie (#52948) üzenetére


theporcupine
tag

Nincs hiszti.De most komolyan csak arról lehet beszélni, hogy ki mit vesz, vett, fog venni, venne, ad el, adna el, fog eladni, eladott, elcserél, elcserélne ...
Azt nem tudom az ki az, de Liquid Tenson Experimenten, meg Dream Theateren, Rudessen élek meg persze sok minden máson.
Munkanélküli vagyok, nekem minden nap vasárnap. :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#52953) Legszesz


Legszesz
csendes tag

Sziasztok!

Ha van köztetek olyan debreceni, aki rendelkezik Panasonic 14, 14-42 vagy 14-45 objektívvel, és kaució ellenében vasárnapra (2014.09.28.) kölcsön tudná adni, kérem privátban keressen meg.

Köszi!

(#52954) Mercutio_ válasza theporcupine (#52952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Képértékelésre ott a kezdő fotósok képei topic.

szerk: mazsi: Mondom én, hogy huma az, ő is mindent megmagyaráz, trollkodik, és gyakran nincs munkája.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52955) madgie válasza theporcupine (#52952) üzenetére


madgie
titán

Remélem csak viccelsz, a nickneved a Porcupine Tree-re utal...

Szerk: képet meg sajnis mostanában felesleges betenni, a Fujiban sincs soha értelmes diskurzus belőle, a technoblabla bezzeg mindig mindenkit beindít.

[ Szerkesztve ]

(#52956) theporcupine válasza madgie (#52955) üzenetére


theporcupine
tag

Ööööööö, nem. A nickem egy exbarátnőmtől kaptam. Nem túl hízelgő, bár elég hosszan elviselt, szóval szerinte tüskés vagyok. Szerinem nem is. Szeretem a progresszív zenét, de van ami megfog, van ami nem. Nálam ELP indította ezt a vonalat gyerekkoromban és utóbbi években DT.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#52957) |AP| válasza ati3x (#52947) üzenetére


|AP|
veterán

Defish-re a Hugin a legjobb. Attól függően, hogy milyen végeredményt szeretnél, panini, vagy rectilinear vetítéssel. Egyszer írtam a témáról egy hosszabb szösszenetet, ha rákeresel a "defish" kifejezésre biztosan kidobja.
Csak azt a hibát követtem el, hogy kepfeltoltes.hu-n voltak a képek, úgyhogy már nem élnek.
De ha van rá igény frissítem a hozzászólást.

(#52958) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

jjeahh!

Egy kis konkurencia :)
Köszönet a linkért Larry303-nak. :R

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52959) theporcupine válasza Mercutio_ (#52954) üzenetére


theporcupine
tag

Nem kellene személyeskedned. Most pont te trollkodtál és gondolom, meg is mutatod, hogy milyen hatalmad van és ki is tilthatsz. Kicsit gondolkodj el, mert ez nagyon beteges.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#52960) Mercutio_ válasza theporcupine (#52959) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kell a melléduma.
Kitiltani pedig moderátor és házigazda tud, sima felhasználó nem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52961) Parci válasza eeXaa (#52939) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vannak extrém esetek, amikor egy kirándulás a megoldás, de amúgy mindent autóval kell csinálni, szóval nem feltétlen lesz ez így 10 éven belül.

- a fotózás esztétikai műfaj, művészet
- egy kép egy kifejezési eszköz
- a film is az
- ez két különböző kifejezési eszköz

ha te mindent filmmel akarsz kifejezni, tedd azt. de valami nyakatekert logikával azt sulykolni, hogy az egyik a fejlett, a másik a fejletlen... hát... az egészből inkább csak azt szűröm le, hogy nem szeretsz fotózni, nem érted és érzed a lényegét. hiába sértődsz meg rajta, nem én írom ezt az ámokfutást a fotót leváltó szent grálról. és nem mellesleg nagyon sok ember nem szereti, érti és érzi a fényképezőgépet, attól még klasszfejek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52962) madgie válasza theporcupine (#52956) üzenetére


madgie
titán

Akkor - minimum az összecsengés apropóján - itt az ideje bővíteni a repertoárt :)

(#52963) jjeahh válasza Lassú Víz (#52958) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kva jók, párat már ismerek :D kár, hogy nálunk nincs ennyi érdekes gomba...vagyis valszeg lenne itt is, csak b*romi messze kell menni, és amióta ennyire elszaporodtak a medvék, egyedül nem merek :( a tesóm nem hajlandó felkelni a facebook elől, csak hajat gondozni meg körmöt festeni, a fotós haverok meg szintén lusták és nem gerjednek a gombákra :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52964) MC Pite válasza theporcupine (#52946) üzenetére


MC Pite
veterán

Iszol te eleget? Van egy két svenkem, nem túl jók, de varjas ha éles lenne is kuka lenne nálam. Igen, evf-el, afs-en fókuszálható. Sokkal könnyebben mint egy kutya! De amikor picike a téma a képen, azaz tenyérnyiben nem mutat...
Őszi színek itt meg nincsenek...

Amúgy ez a gépek topikja, képelésről másikban értekeznek, igen.

jjeah, meg akartam már párszor kérdezni hogy a kedvenc modelled a tesód vagy a párod, de asszem most megvan a válasz :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52965) Mercutio_ válasza jjeahh (#52963) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hozd össze valami erdőjáró, motorozó - síelő pasival.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52966) jjeahh válasza Mercutio_ (#52965) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már van neki, éjjel-nappal chatelnek meg telefonálnak :D sztem karácsonyra vagy valami kap egy új fotómasinát, valszeg akkor jönni fog, amolyan csajos mindenre kattintgatós mindent lemakrózós típus

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52967) Vergilia


Vergilia
tag

Sziasztok!
Szeretnék nagy szenzoros, fényerős fényképezőt vásárolni használtan 50-60eFt értékben, melyik most a bestbuy? epl1-2 -t néztem, Bp-en jelenleg nincs eladó, Sopronban van egy de arra nem járok.
Pana G2 Pécsen van, Sony a3000 pedig elkelt.
Van még típus amit érdemes számításba venni?
írok a kompakt topicba is, egy fényerős csúcskompakttól sem zárkózok el

(#52968) ROBOTER válasza Vergilia (#52967) üzenetére


ROBOTER
addikt

Fényereje az objektívnek van, nem a fényképezőgépnek (cserélhető objektíves esetén) az pedig elég tág kategória.

Az E-PL1..2 korszerűtlen, 2014-ben nagy szenzorba beugrani ezzel csak akkor szabad, ha tényleg szarért-hugyért adják.

E-PL5 től van korszerű szenzor.

Zoomban az általad jelölt árnak a háromszorosáért sem fogsz fényerős objektívet találni. Fixben vannak jó lehetőségek, mit szeretnél? Panasonci 20/1.7, 14/2.5 jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#52969) Vergilia válasza ROBOTER (#52968) üzenetére


Vergilia
tag

Kitben gondolkozom, nem szeretném apránként megvenni ezért írtam a fényerőt a készülékre, elnézést.
Mit jelent az, hogy "2014-ben nagy szenzorba beugrani ezzel csak akkor szabad, ha tényleg szarért-hugyért adják"? A kis szenzorosak mára már jobbak lettek, inkább olyat keressek?
A zoomról nem írtam, abban nincsenek elvárásaim, az alap 3-5x zoom megteszi, de fix obit nem szeretnék. A fényerősség arra kell, hogy épületen belül is készítsen elfogadható képet.

(#52970) ROBOTER válasza Vergilia (#52969) üzenetére


ROBOTER
addikt

50..60 között fényerős zoom objektívet nem fogsz kapni vázzal.

Sajnos a fényerő objektívekben használtan is 200 E Ft felett kezdődik.

(#52971) Studi válasza Vergilia (#52967) üzenetére


Studi
addikt

PL1 vázat tudok adni hétköznap munkaidőben a Nemzeti Színháznál, de alapobim sajnos nincs hozzá most.

(#52972) Vergilia válasza ROBOTER (#52970) üzenetére


Vergilia
tag

Szerintem félreértettél vagy rosszul fogalmaztam, fényerősséget az alap kompakt géphez viszonyítottam. Az a fényerő, amit az epl1, G2 vagy a3000 tud már megfelel. Ultrazoom sem kell, amit a kit obik tudnak elegendő.
50 környékén keresek elp1-2-nek megfelelő gépet (milc, 4/3, csúcskompakt, akármilyet), esetleg ha valaki tud ilyet vagy hasonlót, akkor privátban várom jelentkezését, nem akarom offolni a topicot.
200eFt-os gépek nem érdekelnek. :)

Köszönöm Studi, de kitben lenne jó elsősorban, akár ma délután. Nem szeretnék 2x utazni emiatt a fővárosba.

[ Szerkesztve ]

(#52973) Studi válasza Vergilia (#52969) üzenetére


Studi
addikt

Azt jelenti, hogy a 12 megapixeles micro4/3 szenzorok 2007-2008-as fejlesztésűek, megjelenésűek. Ennek megfelelően jel/zaj arányban, érzékenységben a mostani top szenzoroktól azért el vannak maradva. Elég jól használhatóak, de manapság már vannak bőven jobbak. De a jobb szenzoros gépekből a váz fog csak beférni a keretedbe.

(#52974) hegyimorc válasza Vergilia (#52972) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Az a fényerő, amit az epl1, G2 vagy a3000 tud már megfelel."

Csahogy ennek a mondatnak az égvilágon semmi értelme.

Nem "tud" egyik sem "fényerőt", az az objektív tulajdonsága.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52975) Vergilia válasza hegyimorc (#52974) üzenetére


Vergilia
tag

Ezt már elsütötték, kit obival értettem.

(#52976) ROBOTER válasza Vergilia (#52975) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tudod mi a fényerő?

Az objektív belépő pupillájának és a gyújtótávolságának az aránya.

Hanyagold ezt a kifejezést, mert nem tudjuk mit akarsz mondani.

(#52977) Vergilia válasza ROBOTER (#52976) üzenetére


Vergilia
tag

A kitobinál nem létezik fényerősség? Már egyszer leírtam, de leírom még egyszer, egyben szeretném megvenni, ezért egyben is gondolkozom. Nem tudhatom ki milyen obival adja, de az elvárásom a gép felé az, hogy tudjak vele zárt térben is fotózni és elfogadható képet kapjak. Nem a leg fényerősebb rendszert keresem, hanem egy használható kittet..

[ Szerkesztve ]

(#52978) Studi válasza Vergilia (#52977) üzenetére


Studi
addikt

Nem lebeszélni akarlak a m43-os gépekről, de a Samsung, amit árulsz, ssokkal modernebb, korszerűbb szenzorral rendelkezik. Tekintettel arra, hogy a kitobik fényereje azonos, így csak veszíthetsz a váltással!

(#52979) Vergilia válasza Studi (#52978) üzenetére


Vergilia
tag

Nagyon hiányzik belőle a stabilizátor, gyenge fényviszonyoknál (látjátok, már nem fényerősséget írok :) nehéz vele éles képet készíteni. Magas ISOval vagy "megvilágítási értékkel" tudok csak játszani, hogy 1/50-1/100 alá tudjak menni.
Sony A200-asom volt, a mérete miatt adtam el, de lehet arra fogom visszacserélni.
(az NX1000-esem ha minden jól megy ma délután elviszik)

Az NX1000-t nem érdemes lecserélni epl1-re? Leegyszerűsítve, annyit nem nyerek a stabin, mint amennyit a képen a szenzor miatt veszítek?

[ Szerkesztve ]

(#52980) hegyimorc válasza Vergilia (#52979) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Semmit sem nyersz a stabilizátorral, aminek értelme is van az az EM5-nél kezdődik

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52981) Mercutio_ válasza Vergilia (#52977) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kitobi milc és DSLR esetén szinte mindig F3.5 fényerőn kezd a hosszabbik végén (18-55-nél ez 55) pedig F5.6-on.

Annyi pénzért amit rá szánsz nem kapsz jobb "csúcskompaktot" sem, szóval egy E-PLx vagy Pana G2/G3/GFx vázat javaslok és hozzá 14-42-es kitobit (Panánál panát, Olympus váznál Pana vagy olympus közül bármit, kivéve az Olympus első R-végződés nélküli változatát, mert az nagyon lassú) valamint a vázban lévő vaku használatának megismerését.

szerk: Olvasgass kicsit a rekesz-záridő-ISO összefüggéseiről valami fotós oldalon ahol leírják az alapokat. Ha kicsit rászánod az időt rá fogsz jönni, hogy kitobis rendszerek esetén mivel mindegyiknél adott gyujtótávolságon nagyjából azonos a rekesz (és az ahhoz a rendszer által kiszámolt záridő) csak az adott ISO-n a gépben lévő szenzor által nyújtott képminőség kérdés. Magyarul (és leegyszerűsítve) amelyik jobban teljesít magas ISO-n az a jobb választás. Közben olvasom, hogy Samud van, arra külföldről úgy tudom viszonylag olcsón lehet venni fényerős fix obit, mit beltérben használhatsz, kültérre, több fény esetén pedig jó a kitobi.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52982) Vergilia válasza Mercutio_ (#52981) üzenetére


Vergilia
tag

Köszönöm, akkor visszavonulok kicsit olvasgatni. :)

(#52983) Freddy76 válasza Mercutio_ (#52981) üzenetére


Freddy76
addikt

A kitobi milc és DSLR esetén szinte mindig F3.5 fényerőn kezd a hosszabbik végén (18-55-nél ez 55) pedig F5.6-on.

Khm.

:P

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#52984) Mercutio_ válasza Freddy76 (#52983) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eriggy innen trolibusz! :DDD egyébként meg "szinte mindig"

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52985) need


need
addikt

Sziasztok népek.. ;)

ha esetleg volna valakinek egy [ilyen]
szerkezete akkor keressen már meg.. :B

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#52986) MC Pite válasza Vergilia (#52982) üzenetére


MC Pite
veterán

X10...
És addig gyűjteni nagyobb szenzor+fényerős obira amíg erre elégséges keret lesz.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52987) ROBOTER válasza Vergilia (#52977) üzenetére


ROBOTER
addikt

Fényerősség létezik, fényerős zoom kitobi nem létezik az m4/3 rendszerben.

(#52988) ROBOTER


ROBOTER
addikt

OFF:

Azért mindig van lejjebb és lejjebb....

Aki esetleg nem tudná mi ez:

Ez egy fémdarab azok számára, akiknek nincs csavarhúzójuk, pénzérméjük, körmük, bicskájuk stb. Ezzel lehet a Loxia objektíveknél kikapcsolni az apertúra gyűrűben a racsnit, hogy videónál lehessen folyamatosan rekeszelni.

Mindez $28-ért.

Azért aki ezt megveszi....

(#52989) .: JuSzT :. válasza ROBOTER (#52988) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha jól látom ennyiért ötöt ad :) így már ajándék.

Növesztem a körmömet majd, és 10 darab hosszú körömdarabot adok ennyiért

(#52990) Parci válasza ROBOTER (#52988) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, hogy nem olcsó, de ez egy eredeti zeiss!!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52991) schawo válasza Parci (#52990) üzenetére


schawo
titán

Gép egyáltalán nem is kell, elég ezt megvenni, a kulcscsomóra felfűzni, és máris gyűjtheted az elismerő pillantásokat a fotóskör éves gyűlésén :DDD (Nem mellesleg tényleg jobb megoldás, mint venni egy Zeiss obit :U )

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52992) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Gondolom, sokan ismerik a történetet, én is hallottam róla, de nem így, részleteiben. Egy eléggé döbbenetes ismeretterjesztő film készült pár éve Frazierről, épp az előbb néztem végig, és kivágtam belőle két és fél percet, még az amcsi szabadalmi kavarások előtti életéből: Heuréka.
Eszembe jutott, hogy mindig csak focus stacking / élességsorozat (eléggé mozdulatlan témán) vezetett eredményre ilyen helyzetekben.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52993) lenan válasza ROBOTER (#52987) üzenetére


lenan
aktív tag

Utóbb azt nyilatkozták, benne lesz a dobozban. - komolyan.

(#52994) madgie válasza scarabaeus (#52992) üzenetére


madgie
titán

Ez film nincs meg valamelyik virágboltban? :)

(#52995) vendingo


vendingo
veterán

Mégse adom a PL2-t. Vettem mellé egy galaxy k zoom-ot, így mindig tudok fotózni és a pl2 is maradhat.
Lehet vennék egy 300-as végű telét, de nem tudom melyik lenne a jobb választás.
A fényerő lenne az igazán lényeges számomra, mert természetfotózáshoz kellene.
Pana, vagy oly?

Amúgy a k zoom képeitől hányni tudnék, ezért is marad a pl2, de ez legalább mindig a zsebembe van.
A semminél jobb.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#52996) Studi válasza vendingo (#52995) üzenetére


Studi
addikt

Fizikai 300mm, vagy ekv 300mm? Gondolom előbbi, de akkor nincs nagy választék: a Pana 100-300 és az Oly 75-300. Előbbi fényerősebb, és van benne stabi, utóbbi kisebb. A stabit elvileg ki tudja váltani a vázban levő.

Bármelyik jó lehet amúgy, de használtan igazából csak a Pana szokott felbukkanni, így az Olyt hiába is ajánlanánk szerintem.

(#52997) vendingo válasza Studi (#52996) üzenetére


vendingo
veterán

Fizikai 300.
A méret nem számít, csak a fényerő. Stabi van a vázban, szóval az se lényeges.
Ennek a pananak utánanézek, köszi a tippet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#52998) Parci válasza vendingo (#52997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fényerős szupertele (mert ez az a kategória) a legdrágább obik egyike. már a közelgő zuiko 300/4 is simán 400e ft fölött lesz... ergo marad ez a pana zoom, f5,6, egyáltalán nem fényerős. az oly még rosszabb, f6,7, azaz fél fé hátrány.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52999) Studi válasza vendingo (#52997) üzenetére


Studi
addikt

A PL2 vázstabijánál szerintem jobbat tud a Panába épített. 120-130 körül szokott felbukkanni használtan, az új árát most nem tudom. Nekem is van egy, szeretem, jó cucc. Bár mióta van 50-200-as telém a tükröshöz azóta kevesebbet használom, néha felmerül bennem az eladás gondolata. :)

(#53000) .mf válasza vendingo (#52997) üzenetére


.mf
veterán

Arra azért készülj fel, hogy ezek tényleg nem kicsi darabok, használtan ritkák és nem is filléresek, talán 120k-ért láttam még fél éve aprón?
S úgy tudom a régi vázakkal (mint PL2) a 4/3-os obik elég komótosan vagy használhatatlanul lassan fókuszálnak, pedig a 4/3-os 70-300 olcsóbb (és fényerősebb is) a m4/3-osnál (ellenben nagyobb).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.