Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#125601) pjen válasza OPiiPO (#125600) üzenetére


pjen
félisten

Ha megkérhetnélek inkább felejts el. Az, hogy mit írók a kovid topikba abszolút nem ide tartozik. Ukrán topik pedig végképp nem, bár ott abszolút nem tudom mit nem lvastam értően. Le mertem írni, hogy az egy más világ, aztán kiderült, hogy mégis és nem én mondtam, hanem egy menekült. De ha vissza olvasol fórumtárs hozzászólását más se tudta értően olvasni. :R

(#125602) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Meg mindig nyitott vagyok ajanlasokra, műszaki ellenor ügyében :)

Alsónémedin egy 127 NM netto alapteruletu családi házat epittettunk és erre keresünk ellenort.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#125603) 6030D


6030D
Ármester

Mindenhol istenítitek a Makita Nemesis fúrószárat, gondoltam kipróbálom, de ahogy nézem csak SDS Plus foglalatos van, nekem meg mezei gyorstokmányba kellene. Évente kb 5 lyuk fúrására kell, de leginkább az fogott meg benne, hogy azt írjátok nem mászik el kezdéskor a jelölésről. Ahogy nézem, más gyártónak is van 4 élű kőzetfúrószára. Ha csak a pontosság a fontos, az élettartam másodlagos, akkor gyakorlatilag mindegy a márka?
Ajánlást is elfogadok. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#125604) pjen válasza 6030D (#125603) üzenetére


pjen
félisten

Levágod az SDS részt és már működik is, csak rövidebb lesz.

(#125605) lemmy71 válasza szaszlaci (#125595) üzenetére


lemmy71
őstag

"...Arra utaltam, hogy vaslap nélkül simán leéghet..."
"...De egy gulyásleves is leég nélküle a fenébe főleg, hogy annak kicsit több hő kell..."
Részemről ennyi volt, vagy is inkább ennyire tellett :DDD

(#125606) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

A képen látható ajtó kezdi megadni magát,és nehéz kulcsra zárni, hogyan lehet ezt orvosolni, odafogatni valamivel? Egyre jobban nyílik szét.

Köszönöm

[link]

[ Szerkesztve ]

(#125607) Donki Hóte válasza OPiiPO (#125597) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, te aztán hiányoztál ide :W

Érdemi hsz-ed nincs a topikban, de ha valakit piszkálni kell, akkor rögtön szolgálatba helyezed magad :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125608) freaghill


freaghill
őstag

Családi háznál mi előnye van az emeletesnek az egyszintessel szemben?

Olcsóbb megépíteni (nem tudom számottevően)
Szeparált élettér

Ez a kettő jut eszembe egyelőre.

(#125609) macilaci78 válasza freaghill (#125608) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A telken kevesebb helyet foglal. Van, ahol a beépíthetőség korlátoz.
Amúgy én csak hátrányát látom. A lépcső drága, főleg jól, szépen burkolva. Kényelmes akkor sem lesz öregen, vagy törött lábbal. Takarítani is macera. A szeparált életteret üti a födém dübögése.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125610) pjen válasza freaghill (#125608) üzenetére


pjen
félisten

Nagyobb marad a telek, a meleg legnagyobb része a födémen megy el, emeletesnél ez lényegesen kisebb. Tetőszerkezet is fele kell. Viszont hátránynak rögtön ott a lépcső.

(#125611) lemmy71 válasza freaghill (#125608) üzenetére


lemmy71
őstag

Az attól függ hogy mire is gondolsz konkrétan. Sokan emeletesnek nevezik a padlás szobást is, aminek nagy százalékban egy légtérben van a bejárata (feljárata). Persze még mekk-mester beszólna hogy van külön bejáratú, azért írtam úgy, hogy nagy százalékban :DDD
Emeletes szintén zenész, bár ott inkább külön bejárattal, ill. lépcsőházzal készülnek.
Szerintem döntőrészben a telek oldottságátó függ hogy földszintes vagy többszintes az épület, magyarán egy adott

(#125612) csababarca válasza freaghill (#125608) üzenetére


csababarca
őstag

Nem tudom olcsóbb-e, amit nyersz a kisebb tetőn, azt bukod a födémen, meg a plusz téglán esetleg.
De nem tudom, mert nem gondolkoztunk tervezésnél emeletesben.

Én emeletesben élek mióta megszülettem (minusz 10 év BP albérlet), és nem akartam emeletesben. lehet bánom már, mert lehetett volna 10 nm-el nagyobb nappalink a 46 nm helyett (konyha, étkező, nappali egyben, remélem elég lesz), ha felkerül a 2-3 szoba.
De asszony egyáltalán nem akart emeletest, így el is dőlt a kérdés :D

A szeparált élettér tényleg jó, de pl egy idő után nyűg.
Nővérem 6 éve elköltözött itthonról, azóta a szobája üres, semmire nem használjuk. Apum szerintem 5 éve nem volt az emeleten, anyum is havonta egyszer megy fel.
ha mi is elmegyünk ősszel ahogy kész a ház, akkor már kb le is lehetne bontani.

Gyerekként fun volt egyébként emeleten lakni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#125613) lemmy71 válasza lemmy71 (#125611) üzenetére


lemmy71
őstag

folyt. csak lefagytam
...magyarán a telek méretétől is függ. Szerintem árba nem igazán lehet mit mondani, mert mind kettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is, na meg persze ott vannak az igények.

(#125614) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok, nagyobb javításokra melyik glettet érdemes használni? Akár 10-15mm vastag helyekre lenne szükség, már-már vakolat helyett. Csak olyan kevés kell, nem vennék meg egy zsák vakolatot pár tenyérnyi rész kijavítására.
Köszönöm

(#125615) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok, páraelszívóhoz merev műanyag vagy flexibilis alumínium csövet érdemesebb inkább használni? Van bármelyiknek is valami előny /hátránya a másikkal szemben?
Előre is köszönöm

(#125616) pjen válasza szatocs1981 (#125615) üzenetére


pjen
félisten

A flexibiliset főleg ha sok kanyar van könnyebb szerelni.A merev szebb, kisebb a fal hatás kevésbé fékezi a légáramlást és mivel sima belül kisebb az esély a lerakódásoknak.szerintem.

(#125617) freaghill


freaghill
őstag

Oké, köszi mindenkinek aki válaszolt . :R

(#125618) szaszyka válasza mdk01 (#125614) üzenetére


szaszyka
senior tag

Kicsi zsákos Rimano 6-30? Van belőle 2Kg környéki kiszerelés is.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#125619) lemmy71 válasza mdk01 (#125614) üzenetére


lemmy71
őstag

Két három rétegben széria glett, másfél centit a rimano -val sem lehet egy húzásra kijavítani.

(#125620) diegho


diegho
nagyúr

Konyhapulthoz vízzáró él kapható az obiban? Webshopban falzáró léceket hoz fel, de nekem nem az kell.

(#125621) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Kinek milyen ötlete van a következő problémára.

Hogyan lehet (viszonylag) könnyen mozgatni egy kb. 60-70 kilós padlószőnyeget a szoba padlóján :F

A szőnyeget a bolt kiszállította, 2 emberük tekercsben felvitte az emeletre, be is tették a szobába, mi szépen kitekertük, most nagyjából a helyén van, csakhogy igazítani kellene rajta. A baj azt, hogy 1-2 cm-t képtelenek vagyok odébbtenni, ha nem húzzuk eléggé, akkor nem mozdul, ha ha felhajtjuk és rendesen nekifeszülünk, akkor 5-10 cm-t mozdul egy csusszanásra.

Újra feltekerni esélytelen, a szőnyeg 4 m széles, a szoba csak 3,8, a szőnyeg széle a falra fel van hajtva, szóval tekerni nem lehet :(

Szóval hogyan lehet egy nehéz szőnyeget mozgatni a padlón :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125622) OPiiPO válasza csababarca (#125612) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, a környékemen emeletes házból amint kiköltöznek a gyerekek, általában zárják is le az emeletet, fűtés alapra, és a szülők költöznek le a földszintre.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#125623) cafat


cafat
tag

Sziasztok!
Radiátor fűtés csöveiről csúnyán pattog le a festék.
Mi lenne a legegyszerűbb módja eltávolítani?
Létezik valami hatásos festékmaró?
[kép] Így néz ki.
Köszi a segítséget? :R

(#125624) 6030D válasza csababarca (#125612) üzenetére


6030D
Ármester

Anyáméknál is így van 2x120 nm (éljenek a nyolcvanas évek több generációs házai), de azért családi összejöveteleknél jól jönnek a régi gyerekszobáink, így ott tudunk aludni 6-an. (17 vendég volt a rekord :D )
Nekem most egy ismerősöm azt mondta, hogy úgy tervezzem a házat, hogy a tetőtér beépíthető legyen, mert ha felnő a gyerek, akkor mindenkinek jobb lesz, ha külön szinten van. :DD Én is két szintesben nőttem fel, semmi hátrányát nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#125625) AxBattler válasza 6030D (#125624) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha normális a közlekedés az adott településen (értsd: normálisan lehet ingázni), és rendelkezésre áll egy külön komfortos tetőtér, akkor a mai ingatlanárak mellett simán elképzelhető, hogy a gyerek otthon marad akár 30 éves koráig.
Szvsz ez ma egy teljesen reális szcenárió. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#125626) 6030D válasza AxBattler (#125625) üzenetére


6030D
Ármester

18 éves koromtól csak hétvégente jártam haza, 23 éves koromtól meg saját lakásban éltem a barátnőmmel (azóta feleségemmel). Amennyiben van rá lehetőség, szerintem nem jó elhúzni a mamahotel. :N :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#125627) Donki Hóte válasza cafat (#125623) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ahogy látom, a rozsda kezdi lenyomni a festéket. Van hatásos festékmaró, de az zárt térben egy kicsit károsabb az emberre, mint a festékre, szóval csak nyitott ablaknál alkalmazható.

Plusz probléma még az, hogy nálad nemcsak a festéket, hanem a rozsdát is el kell távolítani a csőről, ezért inkább egy (porszívóval kombinált) drótkorongos flexet javaslok.

Ha lejött a festék és a rozsda, akkor mehet rá valami rozsdagátló alapozó és radiátorzománc.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125628) diegho válasza Donki Hóte (#125621) üzenetére


diegho
nagyúr

Megfogod felhajtod ~ 2cm-nyit és kétoldalú ragasztóval odaragasztod több helyen a padlóhoz, pontosan arra a pontra, ahol szeretnéd, hogy az a vége legyen.
A másik oldalon meghúzod és máris ott van, ahol szeretnéd.

(#125629) Donki Hóte válasza 6030D (#125624) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Eddig emeletről volt szó, nem tetőtérről :K

Tetőteret mindenképpen érdemes beépíteni, a tetőtérbeépítés fajlagos költsége kb. fele az egyszintes lakrész megépítési költségének.

Ezzel szemben egy emelet megépítési költsége mondjuk a 80 %-a az egyszintes ház megépítési költségének.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125630) Donki Hóte válasza diegho (#125628) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a gond, hogy a szoba nem pontos téglalap alakú, az egyik oldalon 7, a másik oldalon 3 cm a ferdesége a oldalfalnak. Szóval amíg viszonylag pontosan nem rakjuk be a szőnyeget a szobába, addig nem akarom levágni az adott oldalát és ott leragasztani.

Persze azt meg lehet próbálni, hogy amennyire tudom, berakom a helyére, aztán valami nehéz bútort rárakunk és úgy húzgáljuk a szőnyeg többi részét.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125631) diegho válasza Donki Hóte (#125630) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez lett volna a másik, hogy fogod és odaraksz egy szekrényt a beállított oldalra. Én ma megyek lemérni a szobát, amit szőnyegezni akarok. Te hol vetted a szőnyeget? Nekem kb 5,5*2,7 a szoba, de a szekrény alá valószínűleg nem rakok. Beépített szekrény volt ott (most nem beépített lesz, hanem jysk), szóval beugró van ott, marad a 490x270-es méret, ahogy néztem diego-ban vannak 5m-es szőnyegek, ott tudok megfelelő méretet választani.

(#125632) macilaci78 válasza Donki Hóte (#125630) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oldalanként 10-10 centi ráhagyással illik számolni, így lehetőség van mind a 4 oldalon méretre vágni. Már készen lennél vele...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125633) Donki Hóte válasza macilaci78 (#125632) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az egyik hosszú oldal tök egyenes, oda illesztettem a szőnyeg egy oldalát, két fotelt ráraktam, így az a helyén marad. Az egyik rövid (ferde :O ) oldalt már levágtam, oltári szopás ezt a szőnyeget vágni :(

Kb. 4-5 mm vastag gumírozott műanyag szövet az alja, amin kb 12-13 mm vastag subaszerű szálak vannak, se a sniccer, se az olló nem viszi (mert ugye picit ferdén kell vágni, ezért nem a szövés mentén vágsz, hanem ahhoz képest szögben).

Már vízhólyag van a tenyeremben, pedig egy hosszú és egy rövid oldal még hátravan :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125634) macilaci78 válasza Donki Hóte (#125633) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kampós penge is van. Ez is egy szakma, megvannak ide is a célszerszámok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125635) csababarca válasza AxBattler (#125625) üzenetére


csababarca
őstag

Lásd engem, 19-28 éves koromig Budapesten albérleteztem, majd a szülővárosomban kaptam munkát, hazaköltöztem, mert nem akartam itt a kisvárosban is 120-150 ezret kifizetni albérletre. Inkább spóroltam, persze közösbe besegítve, építettem faternak egy garázst, meg a kertrendezést megcsináltam, stb.
Most meg párommal építkezünk, sajnos építkezni, közben albérletre dobálni félhavi fizetésemet (tanár vagyok..) nem a legjobb opció.
Szégyen, nem szégyen, így alakult hogy 32 évesen jelenleg otthon lakom.

nálunk fafödémes megoldás lesz, nem tudom a későbbiekben mennyire lesz ha nem is lakrésznek kialakítható, de pakolható mondjuk a garázs fölé. meglátjuk.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#125636) Exodion


Exodion
aktív tag

Gondoltam megosztom az elso negativ szakis elmenyem :D. Epitettem egy gipszkarton media falat/polcot izet stb. Eddig mindenre csak glettelest kertem a festest megoldottam en, de mar nem igazan van hozza kedv/ido/stb szoval mondom egye fene egyszer elunk, gletteles, festes. Egy festo ugyis szebben fest mint en.
Hat eddig glettelt nalam ket vallalkozo. Az elso csapatot majdnem hazazavartam, utannuk 2hetig javitgattam a hibakat mire festeni kezdtem. A masodik csapatbol a tulajdonost ismertem jottek csinaltak mentek, szepen dolgoztak. Oket visszahivtam a konyha/eloszobahoz is ugyanilyen jo elmenyekkel.
Aztan eljott a komplex dolog:

Na hat ezt meg egy masikat kellett kiglettelni kifesteni. Most is jott a korabbi garda bar most a fonok nem jott csak 2 minion, de az egyikuket ismertem, korabban is dolgozott nalam szepen csinalt mindent. Na a fentirol azt kell tudni hogy minden polc aljaban teljes polc szelessegeben led szalag vilagitas van tervezve (gk-ba sullyesztett alu led szalag profillal), szoval ez korulbelul full surlofenyben fog uszni az egesz. Meg a felso polcok alja se ussza meg, leven a polc amit a szalag megvilagit hat vilagos szinu ergo megy is a szort feny vissza.

Messzirol meg jol nezett ki aztan septeben atvilagitottam.... (nem kellett volna)

Az egyetlen pont ami termeszetes fenyt kap... hat ezt csiszolni kellett volna :(

Hat ez csodaszep, annyira tetszik... (amit nem latok azt minek megcsinalni szepre, nem?):

Belso sarkok is igen szepre sikeredtek:

Egy masik szepen eldolgozott alu profil, ropke 24ora utan mar kezd repedni a szele:

Es akkor nehany festoi gyongyszem:

Konkretan nem fogta be a szin:

Es a kedvencem.... a belso sarok ... festo vs. en

kontra az altalam (soha nem festettem korabban) festett:

Na hat egy szo mint szaz, a tulajdonos surun elnezest kert, es kozolte hogy ezt igy nem fogja itthagyni es jon megcsinalja rendesen. Ha nem ismertem volna konkretan elzavartam volna a ket mestert a francba.

[ Szerkesztve ]

(#125637) razorbenke92 válasza Exodion (#125636) üzenetére

gk-ba sullyesztett alu led szalag profillal

Titkon vártam, hogy a csattanó az lesz, hogy behúzták a profilokat glettel ;]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#125638) Exodion válasza razorbenke92 (#125637) üzenetére


Exodion
aktív tag

Jaaa... az megtortent. Azt meg 60-as csiszolopapirral meg szikevel kaparom belole kifele. 19.2W-os 200led/m CCT szalag megy bele. Gondolhatod... Ott mar jatszik a alu profil huto szerepe azert :DDD

Azert igy hogy jon a fonok mar bizom benne hogy meg lesz csinalva rendesen, de ez akkoris rohadt igenytelen lett a ket miniontol.

[ Szerkesztve ]

(#125639) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Olyan panelban lakunk, ahol a fürdő/wc blokkok ilyen külön beemelt betonkockák a lakáson belül (tehát emelt padlószint van és alacsonyabb a menyezet).

Namost, felső szomszéd leáztatott olyan szinten, hogy nem is az ázás derült ki először, hanem elhangzott a klasszikus "van egy jó hírem: működik a fi relé" mondat (nem tudtam visszakapcsolni, mint kiderült, azért mert áll a víz a lámpabúra alatt, így a ledes izzó azonnal lecsattintotta).

Az oldalfalak közül az egyik tetején jelent meg ázásnyom, de már szinte szárazak a falak (tippre ilyen kicsúszott a mosógép csöve, vagy bedugva felejtetette a mosdókagylót szitu, nemtom, mert nem engedett be a szomszéd). A lámpából se jön már több víz, lecsavartam, kiszáradt.

A fő kérdés hogy egy ilyen szintű leázás tud-e kárt tenni magában a panelben? (~50 éves lehet az épület).

Nyilván felmentem, szóltam, egy "hát elnézést, megnézem"-en kívül mást nem sikerült az öregasszonyból kicsikarni (este még azért felmegyek, hogy na mama, megnézte-e), a folyosórácsot se nyitotta ki, a bejáratból kiabált ki.

Gondnok, és közös képviselő szerint keressem a biztosítót a kár miatt aztán jónapot, gondolom olyan alapon ha megszűnt a probléma, illetve kooperatív volt a szomszéd, akkor nagyon nem is tudnak ők se mit csinálni (télen volt hasonló gondom, az oldalsó szomszéd ablaka nyitva volt egész télen, az is úgy oldódott meg, hogy az azonos címre bejegyzett kft-t találtam meg, hogy szóljanak a szomszédomnak hogy oldják meg vagy rendőrrel megyek be - a közös képviselő annyit tudott tenni hogy felhívta az egyetlen elérhetőségként megadott vezetékes számot, ami nyilván a lakás volt, ahol senki nem tartózkodott, szóval általában magunknak kell megoldani az ilyen ügyeket...). A másik kérdésem ez: a jelen helyzetben (egy évre előre nincs festő, de legalább drága lenne, plusz ha elmondom hogy 1.5 m2-es fürdővel kéne valamit kezdeni, kiröhögnek), érdemes egyáltalán forszírozni a biztosítást?
Most hogy kiutaljanak mittomén 60.000 forintot puszira (gondolom senki nem jönne ki megnézni), de aztán meg valaki számonkéri és meghúzzanak biztosítási csalásért, hát nem ér annyit az egész, idegeskedtem most egyet aztán ennyivel letudom?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#125640) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Csaptelep: van egy Kludi Maris egykaros mosdó csaptelepünk. Egy picit nehezen jár. Én még csak-csak elvagyok vele, de a család nem szöszmötöl, gyakorlatilag max-ra nyitja, mivel tényleg nehéz megindítani. Újkorában sem volt az igazi, és egyszer már cseréltettem benne kerámia betétet.
Mit javasolnátok, milyen mosdó csaptelepet vegyek, ami tényleg könnyen jár (esetleg az alkatrész sem drága bele később)?

(#125641) Eagl3 válasza Exodion (#125636) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt a mai világban felejtsd el, már annak lehet örülni ha a sima falak vállalhatóak lesznek.
Én a fürdőben a kád végébe terveztem hasonló gipszkarton polcozást leburkolva, aztan hamar el is vetettem az ötletet. Örülök, hogy az alap dolgok jók lettek (nem első osztályúak, de jók).

(#125642) mezis válasza st6969 (#125640) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szűrő van a csap előtt?

mezis

(#125643) lemmy71 válasza cafat (#125623) üzenetére


lemmy71
őstag

Fogsz egy raskettát vagy egy kést és lekaparod, ennyi a történet.

(#125644) macilaci78 válasza Exodion (#125636) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem rossz az elképzelés, de ezek a polcok nagyon robostusak az én ízlésemnek. Ilyen ledvilágítós cuccot sokkal szellősebben is meg lehet csinálni bútorlapból. Ha falszín kell, tapétázod/alapozod és fested kedved szerint.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125645) Samus


Samus
addikt

Indirekt tárolónál az egy és két csőkígyós változatok csak a csőkígyóban mások? Konkrétan alig van különbség árban. Gondolom a két kígyós hamarabb fűt, ha a kazán mindkét kígyót fűti.

Illetve a réz csőkígyók kikoptak a piacról? Néztem olcsóbbat, drágábbat, de mindben zománcozott acél a kígyó anyaga.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#125646) st6969 válasza mezis (#125642) üzenetére


st6969
őstag

Üdv,
a házba ahogy belép a fővezeték, azon van egy szűrő, de közvetlenül a csap előtt nincs :(
Kellene? Az a baj, hogy nem nagyon van hely :(

(#125647) pjen válasza st6969 (#125646) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem olyan csapot vegyél ami nem kerámiás, hagyományos tekerős.Abban 5 perc alatt tudsz gumit cserélni és nem is fog szorulni.

(#125648) mezis válasza st6969 (#125646) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobb lenne. Nem kell neki külön hely, a jelenlegi sarokszelepet kell cserélni szűrősre.

mezis

(#125649) Donki Hóte válasza updog (#125639) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Most hogy kiutaljanak mittomén 60.000 forintot puszira (gondolom senki nem jönne ki megnézni), de aztán meg valaki számonkéri és meghúzzanak biztosítási csalásért, hát nem ér annyit az egész, idegeskedtem most egyet aztán ennyivel letudom?

Első infóm az, hogy a panelház szerkezete ennyi kis víztől semmiféle károsodást sem fog elszenvedni, a második infóm meg az, hogy a társasházaknak kötelező biztosítást kötni az ingatlanra.

Ez azért jó neked, mert egyrészt tényleg kimegy a biztosító kárfelmérője, másrészt senki sem fog téged biztosítási csalásért feljelenteni, tehát minél előbb hívd fel a társasház biztosítóját (közös helyiségekben ki kell függeszteni a biztosító elérhetőségét).

A rossz hír az, hogy 60 eFt-ot nem fog fizetni a biztosító, fogsz kapni mondjuk 10 eFt-ot a lámpára, meg 20 eFt-ot a plafon javítófestésére, oszt annyi :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125650) st6969 válasza pjen (#125647) üzenetére


st6969
őstag

Biztos, hogy igazad van, de jobban szeretem az egykarosakat. Szomszédom tekerőset vett, mondván, hogy ne kelljen vacakolni a megfelelő hőmérséklet beállításával, könnyebben tudja szabályozni. El is gondolkodtam rajta, de aztán elengedtem, azzal sem kevesebb idő, mire megvan a kívánt hőmérséklet.
Amiben tényleg jobb a tekerős, hogy a vízsugár erősségét tényleg jobban lehet szabályozni, azzal nem folyna fullon. De azt meg 2 helyen kell megnyitni... Hát nem tudom, törpölök még rajta egy kicsit.
Azt gondoltam, van valami ajánlott egykaros.

125648 mezis
Köszi, nem is tudtam, hogy ilyen is létezik. Beszerzem :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.