Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) vendingo válasza paljoc (#32450) üzenetére


vendingo
veterán

Ha van rajta héj, akkor azt szedd le róla, majd húsdarálón tekerd át 4-6 alkalommal.
Utolsó alkalomnál adj hozzá cukrot, vaniliát, mogyorót, kókuszt vagy amit akarsz, aztán formázd :)
Kiindulásnak tökéletes a módszer, aztán tudsz majd finomítani a dolgokon.
Ha tejjel felfőződ, akkor lesz tejcsokid.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32452) soldier2 válasza paljoc (#32450) üzenetére


soldier2
őstag

Bele a Mazzerbe, és ledarálni török kávénak, és hadd szóljon :D
U.I. Csak vicc volt, ki ne próbáld

Kavekalmar: ez olyan, mintha valaki rávert volna egy vésővel. Megoldotta egy dupla tomítés? Jó tudni. Ha a szivárgó súlyszelepre is tudsz megoldást, írj. Az olaszpresszo féle szilikonzsír nem vált be, vagy leragad a súlyszelep, későn nyit, és elmarad a robbanás, vagy nem tömít jól ( a robbanás akkor is elmarad).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32453) ronin s8 válasza vendingo (#32451) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ugye itt azért van némi technológiai probléma, amit meg kell oldani. A kakaóvajat (meg ami még nem oldódik vízben) fel kell tárni, hogy oldható legyen. Ez lúggal történik még Hollandiában, Belgiumban, Franciaországban, Németországban és Svájcban is. ;]
Évszázados titkos receptek vannak, amik hiányában csak valami magyarkodó-székelykedő negyedosztályú ("ki ha én nem?!) árut sikerül majd előállítani. :U

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#32454) paljoc válasza vendingo (#32451) üzenetére


paljoc
tag

Köszi a tanácsot! :))

4-6 alkalommal darálgassam....??? Meg szedegessem le előtte a héját....???
Na neeeeeee, inkább nézegetem! :DD :Y

/darálóval amúgy megpróbáltam, sajna nem lett jó, de nincs is nagyon időm tökörészni most ezzel, csak eszembe jutott h ott van a fiókban azóta is, mindamellett nem tudom mivel lehetne olyan púder finomságúra őrölni mint a bolti dobozost...?/
Azért ha sikerül valami jót alkotnod majd belőle, azt publikáld légyszi, kíváncsi vagyok.

(#32455) vendingo válasza ronin s8 (#32453) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem is egy belga csokirecptet adtam meg, nem csokikészítő bajnokságra való.
Amit én leírtam az egy egyszerű, gyorsan, olcsón kivitelezhető csokirecept, amit végül ellehet fogyasztani.
Nem fog vetekedni a bolti márkás csokikkal, de saját lesz, egészséges, adalékoktól mentes, és friss.

paljoc: legalább 4-6 alkalommal tekerd le húsdarálóval, így szabadulnak fel benne az olajok, ettől lesz minden tekerésnél krémesebb állagú. Első tekerésnél még por esik ki ki a darálóból, a 3.-6 alkalomnál meg gyúrható massza. A héj könnyen lemorzsolható róla, nem kell hozzá semmi szaktudás, és eszköz. Pillanatok alatt lepereg róla. Az is lehet, hogy te már alapból így kaptad, képről nem tudom megállapítani.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32456) paljoc válasza vendingo (#32455) üzenetére


paljoc
tag

Okker, köszi! Rajta van a héja, de majd a cukrász palántát ráizgatom itthon a feladatra! :-)

(#32457) bl4ze válasza paljoc (#32456) üzenetére


bl4ze
veterán

Pont ez jutott eszembe, hogy testhezálló feladat neki :)

.:. bl4ze .:.

(#32458) Kávé Kálmán válasza soldier2 (#32452) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Lehet, hogy olyan, de aluminiumon a forgács ilyen sérülést simán tud okozni. Véső nem szükségeltetik a kotyeszgyártáshoz még Romániában sem. A szivárgó súlyszelep az nem probléma. Totál normál jelenség, semmi negatív hatása nincs annak a mennyiségnek, ami az explózió előtt szökik.

A duplatömítés csak szükségmegoldás. Működik, de körülményes. Persze ezt is karcolása válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#32459) fragola.6035 válasza ronin s8 (#32442) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mi elég sok vaníliát használunk itthon. Angol eBayről, vagy más angol webáruházakból lehet rendelni megfelelő minőségűt, 50-es, 100-as kötegekben emberi áron.

https://caffe35.webnode.hu/

(#32460) fi:zi'k válasza ronin s8 (#32442) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most akarok rendelni madagaszkárról egy kisebb pakkot, kellene neked is?

(#32459) fragola.6035
+1, bár elég vegyes a felhozatal.
Mi főként madagaszkárit vettünk, de próbáltunk már indiai és más kevésbé ismert helyről származót. Elég komoly eltérések vannak az egyes fajták között. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32461) meander


meander
tag

Van egy dilemmám, amire valószínűleg nagyon egyszerű a válasz csak még én nem tudok róla...
Ahogyan olvasgatok két megközelítést láttam a kávé készítésére (mármint mennyiségi alapon). Az egyik mililiterben a másik grammban méri az eredményt, illetve ide szokták még venni az egérfarok lefolyási képet.

A dilemma pedig:
-A 25mp alatt készíts 30ml italt ugye teljesen más eredményt hoz szimpla vagy dupla szűrővel. Kivéve persze, ha a duplával kettőt készítesz. Ez rendben is van, mégis úgy vettem ki a hozzászólásokból, hogy itt többen dupla szűrővel készítik a szimpla presszójukat (több hozzászólás szerint ugyanis szimpla szűrővel nehezebb jó kávét készítenie a kezdőnek). Egyébként meg kávéházban sem hiszem, hogy 60ml italt adnának egy dupla presszónak. Ittam már olyat és nem rémlik, hogy 60ml-t adnának, az ugyanis baromi sok! :)
-Ha grammban vizsgáljuk és azt mondjuk, hogy 1:1 arányú ital jó masszív ristretto, 1:2 arányú eszpresszo, 1:3 arányú fogalmam sincs mi, de állítólag létezik ez is... akkor a szimpla vagy dupla szűrővel megint tök más italok készülnek... durva közelítésként 1ml = 1g ezek alapján 9g kávéból 18g/ml ital lenne egy presszó, miközben tudjuk, hogy az inkább 25-30ml körül kéne legyen
-A dilemma harmadik része pedig az egérfarok lefolyás, illetve az, hogy a fentiekben leírt italokat (1:1, 1:2, 1:3) tudomásom szerint mind kb. ugyanannyi idő alatt készítjük 25-35mp. Az ok, hogy az egérfarkak között is lehet eltérés, mégis közel azonos lefolyás, közel azonos idő alatt mindig közel azonos mennyiséget kell kapjak. Legyen az 22, 30, vagy 60ml.

Érzem, hogy magam is jót fogok mosolyogni a fentieken 1-2 hónap múlva, de most még nagyon piszkálja a mérnök agyam. ...ja és az OK, hogy a kávét az ízéért isszuk, nem a tömegéért, de akkor is... ráadásul eddig nem találtam a neten olyan infót, amiből összeállt volna.

Köszi

(#32462) And06 válasza meander (#32461) üzenetére


And06
aktív tag

zavart érzek az erőben!

tehát, klasszikus szimpla: 7-9g kávé -> 25-30ml = eszrepsszó. az időt rögzitsük minden esetben 25-35 másodpercre, izlés szerint. dupla: 2*14-18g kávé(ugye 7-9 *2) -> 50-60ml = dupla eszpresszó. aztán hogy ezt két csészébe engeded kettes kifolyóval, vagy egybe egy esessel, az megint csak felhasználás kérdése, az első esetben egy duplát kapunk, a másodikban meg 2 szimplát. tehát iz idő fix, de a kávé mennyiségét növelve az ital mennyisége is nő, ugyanannyi idő alatt lehúzva természetsen.
ristretto: 7-9g kávé -> 20-25ml ital, 25-30-35 sec alatt**, duplával ugyanez 16-18g -> 40-50ml. ezt is lehet 2 felé folyatni, és akkor 2 szimpla lesz az eredmény.

**ne kezdjük megint a flamet a ristretto definicióján

ha ez megvan, akkor a tömegarányos megközelités hasonlóképp fogható fel, csak a végeredmény is grammban mérendő.

innen már látszik, hogy egy dupla ristretto mililiterre nem sokkal van arrébb egy szimplától, tehát igy lehet hogy vannak akik 18grammos szimplákat isznak :)

[ Szerkesztve ]

(#32463) And06 válasza meander (#32461) üzenetére


And06
aktív tag

az egérfarok lefolyást nem kell túlgondolni, annyi, hogy ha vékonyan folyik le (egérfarok), és nem ceruzavastag sugárban ömlik, akkor jó (valemennyire). :)

(#32464) Gravity1234 válasza And06 (#32462) üzenetére


Gravity1234
tag

Hmmm!

En is abszolut uj vagyok a home barista vilagban, 1 honapja csapolgatok itthon, de ez most engem is osszezavart....

Videot is csinaltam az elso egy-ket alkalommal, kommenteltetek is tobben, lathato (sot mindig irtam is a grammokat, aranyokat, stb) de sosem mondta senki hogy rosszul csinalnam, pedig meros poharba gyakorlok.
16g orlemenybol, (dupla..?) espresso cremaval 45-50ml (valos mennyisege 30-35 crema nelkul), lemerve grammban merlegen 30g. Nekem ezt mondta mindenki mint okolszabaly.

A fentebbi definiciodbol ha:

"ristretto: 7-9g kávé -> 20-25ml ital, 25-30-35 sec alatt**, duplával ugyanez 16-18g -> 40-50ml. ezt is lehet 2 felé folyatni, és akkor 2 szimpla lesz az eredmény."

Akkor mi az espresso?
Es akkor mi a dupla espresso?

Koszonom!
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#32465) ronin s8 válasza fi:zi'k (#32460) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy szolid mennyiségre beneveznék. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#32466) ronin s8 válasza Toobee (#32448) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez pont a fele a Hegyvidékben kapható madagaszkárinak. ;]

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#32467) Xabi78 válasza fi:zi'k (#32460) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én is neveznék pár darabra (6?).

A feleségem ebből készíti a vaníliás cukrot... :)

Cave canem!

(#32468) killerjohn válasza Gravity1234 (#32464) üzenetére


killerjohn
addikt

A dupla espresso az 50-60 ml - mivel a szimpla az 25-30 ml. Én crema-val együtt számolom, igaz, hogy a Molinari Decaff-nak kb a 60%-a crema, ezért újabban kezdek elbizonytalanodni :)

(#32469) fi:zi'k válasza ronin s8 (#32465) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, akkor kérek aktuális árakat.
A legutóbb csak 250 db-ot rendeltünk, akkor kb 180 Ft-ra jött ki egy szál.

(#32467) Xabi78
Úgy érted 6x db?! ;]

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32470) soldier2 válasza meander (#32461) üzenetére


soldier2
őstag

Kicsit túllihegitek ezt a dolgot szerintem. Nincs itt semmi kőbe vésve. Az espresso-ristretto definicója pedig változott is az idők során. Több helyen olvastam, és nekem is ez jött be legjobban: kávé:ital arányt mérek (ha mérek), és nekem személy szerint az 1:2 arány jön be (legyen szimpla, vagy dupla, de mivel a szimpla kosárhoz nincs tamperem, így azt értelemszerűen nem iszok), van akinek az 1:1, vagy 1:3, vagy a kettő között. Hogy ez most minek nevezzük igazából lényegtelen. Próbáljátok végig, és ami bejön azt tartsátok. Hogy ne legyen ennyire egyszerű a dolog, ez természetesen függ a kávétól is (sötétebb pörkölés -> kevesebb víz -> ugyanannyi szárazanyag mellé kisebb súly társul). Nekem majdnem egy év kellett, hogy rájöjjek, elsősorban magamnak készítek italt, ehhez vannak durva iránymutatások, de elsősorban nekem kell jó legyen.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32471) bacskait válasza fi:zi'k (#32469) üzenetére


bacskait
tag

10db engem is érdekelne.

(#32472) killerjohn válasza soldier2 (#32470) üzenetére


killerjohn
addikt

Teljesen igazad van! Én például simán csalok annyit a saját duplámon, hogy a vége 70ml lesz (lehelletnyivel dúrvábbra darálok, hogy a főzési idő 25mp maradjon)

Mivel 10 évig lungo-t ittam, azért valahogy nekem ez jön be a legjobban. Még mindig SOKKAL "presszóbb" egy 70ml-es dupla, ami 20gr kávéból készült, mint 7 hónappal ezelőtt egy Nespresso-féle 100ml-es 5 grammból ;]

(#32473) adriankoooo válasza soldier2 (#32470) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Egyetértek, én sem milliliterben számolok. Az 1:2-től nekem valamennyivel kevesebb jön be. 18g kávéból 30-32g főzet. Ja és persze kávétól is függ, valaminek tényleg a hosszú 1:2 áll jól.

[ Szerkesztve ]

(#32474) ronin s8 válasza fi:zi'k (#32469) üzenetére


ronin s8
senior tag

Meddig lehet eltartani a vaniliát? Mennyire gyorsan kell felhasználni?

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#32475) fi:zi'k válasza ronin s8 (#32474) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A legnagyobb ellensége az, hogy kiszárad, de a fénytől is óvni kell. Hűtőbe tároltuk, ott szerintem 4-6 hetet elvan, bár ez függ attól is, hogy mennyire lédús. Nekünk van őrölve és vodkába áztatva kivonatként (20-25 db/l) is, úgy sokáig tárolható értelemszerűen.
Fagyasztással még nem próbálkoztam, tovább meg még nem volt nálunk friss, mert elvitték/elfogyott mind.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32476) tariattila válasza fi:zi'k (#32460) üzenetére


tariattila
veterán

Madagaszkárról?

én elugrok érte, írtam pü-t :DDD

(#32477) fragola.6035 válasza ronin s8 (#32474) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Úgy kell kezelni kb. mint a kávét. Hűtőben hónapokig is elvan üvegben vagy alu zacskóban. Mi kivonatként használjuk, egy üveg fehér rumban 20-30 db, többször is fel lehet önteni, úgy elvan 1-2 évig is.

https://caffe35.webnode.hu/

(#32478) fi:zi'k válasza tariattila (#32476) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:C

(#32477) fragola.6035
Nálatok mennyi ideig volt legtovább hűtőben?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32479) meander válasza soldier2 (#32470) üzenetére


meander
tag

Teljesen igazad van, ezért írtam a végén, hogy nem a grammokért, hanem az ízéért főzünk kávét. Nekem is egyébként általában az 1:2 vagy picit az alatti italok jönnek be.
Arra egyébként közben rájöttem, hogy ha több kávéból ugyanannyi idő alatt több italt készítek az ugyanaz az ital. Tehát 8g -> 16g ital 16g -> 32g ital.
A dilemmának az a része azonban továbbra is fennáll, hogy 7-8g őrleményből 25-30ml ital (eszpresszo) az inkább olyan 1:3 (amit még nem láttam eszpresszónak hívni). Ezek alapján, tekintettel arra, hogy csak dupla szűrőm van, olyan 48-50g-os italokat kellene kóstolnom, hogy ízben ugyanazt kapjam. Kíváncsi vagyok, hogy bírja majd ezt a GC stabilitás terén.

Az egész gondolkozásnak a kiinduló pontját persze nem mondtam el. Paljotz-al kóstoltunk kávét (szimpla kosárral), majd megpróbáltam azt otthon reprodukálni. Az eredmény egy testesebb ital lett, viszont az ő szimplája meg harmonikusabb, finomabb volt. Az ok szerintem a fentiekben leírt... na megyek azt kipróbálom :D

(#32480) ronin s8 válasza meander (#32479) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Gaggiáknál valamiért nem működik a 7-8 g, többet kívánnak, mint egy E61-es fejes gép, amik akár ennyivel is elmennek.
Az olaszok nem mérik a tömeget, minden szemre megy, és miután csinálják már pár évtizede, ez a jó. ;) A mérlegelés az olyan újhullámos dolog, ami szintén lehet jó, de kérdés, hogy egy labort akarunk-e vezetni, vagy egy jót szeretnénk kávézni minden egyes alkalommal...? :O :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#32481) meander válasza ronin s8 (#32480) üzenetére


meander
tag

egyik védekezésből a másikba esek... :N
természetesen nem labort vezetünk, de szerintem ezek a gondolkodások vezetnek oda, hogy egy idő után szemre menjen minden. Gondolom a kávéházakban dolgozó olaszok lefőznek egy nap néhány száz kávét, míg én még hétvégente is max. 4-5-t

Az egyébként általános jelenség, hogy csapolás közben az OPV vizet enged vissza, vagy ez biztos jele, hogy valamit rosszul csinálok? A lefolyást relatív vastagra visszavettem, de még így is nyitva volt a szelep. Simi azt 10bar-ra állította be.

(#32482) Peti...(16v) válasza ronin s8 (#32480) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Vagy tizedgramm pontosan kiadja a megfelelő adagot a dózer... és persze ott a rutin is.
Az olaszos kávék amúgy is nehezebben ronthatók el, tehát kevesebb pepecselést igényelnek.

(#32483) ronin s8 válasza meander (#32481) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gondolom, a pumpád 15 bar-on megy, tehát a nyomás felépülése után törvényszerű, hogy az OPV leszabályoz 10 bar-nál, és a felesleget visszaengedi a tartályba.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#32484) Mark3 válasza meander (#32481) üzenetére


Mark3
újonc

Hmmm. Mosolyogva olvasgatom a magyar szaktekintélyek elképzelését a kv ról. Próbáltam összevetni az olasz gyakorlattal de összeegyeztethetetlen. Természetesen nem foglalok állást hogy melyik a jobb, nem is tudnék mert egy fórumtárs kv ját sem kostoltam még. Az olvasottak alapjan kezd kialakulni egy olyan elképzelés hogy az itt hozzászólók közül sokan jobb kávét főznek mint a bar ban. Remelem nem bántok meg senkit a gondolataimmal, nem gúnyolodni akarok csak megérteni a sok információ lényegét.

(#32485) ronin s8 válasza Mark3 (#32484) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hmm.. Ez egy olyan dolog, amit csak a valóságban, kóstolva lehet ellenőrízni. :P Az itt fórumozók túlnyomó többségének első kézből való információi vannak más nemzetek, és elég sok kávézó kávéjáról. Ezen információk rendben, a maguk helyén szemlélik a gondolataidat... :O :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#32486) adpeter válasza Mark3 (#32484) üzenetére


adpeter
tag

Bizony-bizony. A fórumosok 95%-a jobb kávét készít,mint a
hazai vendéglátó helyek 95%-a! Ez tuti. Igen...még te is Jolti! ;]

Már csak azért is,mert itt mindenkire ráragadnak olyan alapvető dolgok
mint például a minőségi alapanyag használata,
a tiszta-karbantartott géppark
alapszabályok és alapfogalmak stb. ami az itthoni egységekre nem jellemzőek.

Ez nyilván csak a hazai vendéglátásra igaz. Az olasz más tészta......ott hagyománya van,mint
nálunk a disznóvágásnak. Persze ismerek olyan "Dzsottóst" aki még Italjánban sem tudott inni
számára élvezhető kávét! :P Fene a kényes belit! :C

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#32487) noss válasza fi:zi'k (#32469) üzenetére


noss
csendes tag

én is vevő volnék 10 szálra! (köszi)

noss

(#32488) jolti válasza adpeter (#32486) üzenetére


jolti
senior tag

Nem vagy te egy kicsit kabbe a .... :D

(#32489) Illesvik válasza noss (#32487) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Ha lehet engem is érdekel 10 szál.

Üdv V.

(#32490) killerjohn válasza fi:zi'k (#32469) üzenetére


killerjohn
addikt

ez mi? és mit lehet vele csinálni? :) jó, oké, értem hogy vanília, de mégis :F

(#32491) fi:zi'k válasza killerjohn (#32490) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A ledarált kávéhoz hozzákevered és úgy főzöd le. ;]

Fűszer, tehát ízesíteni. :)
---
Csinálok neki egy aprót, ne a topikot terheljük vele. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32492) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza adpeter (#32486) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

"Ez nyilván csak a hazai vendéglátásra igaz."
sajnos nem!!! én olasz Olaszo-ról, nem tudok nyilatkozni, Dél-Tirolról viszont annál inkább!
rengeteget kóstoltam, rengeteg helyen (1-1,50€ a legtöbb helyen az espresso), és nagyon siralmas az összkép... rengeteg helyen Julius Meinl, és Schreyögg. ez utóbbi egy helyi, dél-tiroli pörkölő, lehet(ne) belőle akár egész korrektet is készíteni! nagyon sajnálom, h amikor egy nagy gépen -amúgy épp Schreyögg-el- dolgoztam, még egyáltalán nem érdekelt se a lefolyás, se a szemcseméret... sőt az egész espresso-téma sem, még cs tejes italként ittam... :W
szóval ott is érvényes, a kb 5%, ahol igazán jót kapsz... (a nagy tesztelések akkor voltak, miután elkapott a gépszíj :DDD akkor már rég nem ebben a hotelban dolgoztam...)
itt azért kiemelem a Rossini-t (Meran, Freiheitsstrasse) Portioli-val dolgoztak, nagyon jó volt, szerettem, szívesen jártam oda! lecserélték egy kis új 'kicsit-hullámos' helyi pörkölőre, a Kuntrawant-nak egy nagyon jól eltalált 90-10es blendjére!
aztán nem sokra rá egy fél év Zillertal (Észak-Tirol, Ausztria) következett, abban az időszakban már espressóztam! :K itt Illy ment, aránylag korrekten elkészítve... :DDD (ebbe természetesen az én kezem munkája is benne volt! :B 2karos LaCimbali, adagra őrlős Mazzer Super Jolly-val. mondjuk, amikor a reggelinél a kedves vendég megrendelte az espresso-t, és a lenti gépből (cs lent volt gép...) lett fölküldve a kofi a liften... :W és a baromira dizájnos de sokkal vékonyabb falú Villeroy & Boch csészéket kellett használni, mire felért, épp cs jégcsapok nem lógtak róla! :DDD
itt Mayerhofen volt a legközelebbi nagyobbacska város, és sokat elmond a helyzetről, az összképről, h a legjobbat egy LaCimbali ipari fullautomatából ittam Hausbrandt-ból... :O (amúgy tényleg meglepően finom volt!)
vmi ilyesmi volt:

Innsbruckban, határozottan jobb volt már a helyzet! több hullámos kávézó, és még 3-4-5 helyen ittam kimondottan JÓt!

no megyek is húzok egy sokkal jobbat, mint a hazai dél-tiroli és tiroli vendéglátás 95%-a! :K :B :DD ;]
(mondjuk könnyű dolgom van, mert sehol nincs Chocco Madness csapra verve! :C )

[ Szerkesztve ]

(#32493) jolti válasza fi:zi'k (#32491) üzenetére


jolti
senior tag

"Csinálok neki egy aprót, ne a topikot terheljük vele."

Nem kell. Mindenkit érdekel itt szerintem. Meg néha egy kis kitérő nem árt.

(#32494) Mark3 válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#32492) üzenetére


Mark3
újonc

Gyakorlatilag Rómában élek , de több mint 10 orszagban jártam már és mindre igaz hogy keresni kell a jó kávét. Az olaszok egyébként Brazíliát emlegetik, mint ahogy Europa többi országai Olaszországot.

(#32495) radi8tor válasza jolti (#32493) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Apróhirdetés annyiból izgalmasabb, hogy lehet értékelni is egymást a végén. ;)
Ide meg lehet linkelni, ha kész a hirdetés.

⭐ Stella

(#32496) jolti válasza radi8tor (#32495) üzenetére


jolti
senior tag

Ok, nekem 8. Csak ne maradjak le róla, mert majd én is venni akarok vanília rudat.

(#32497) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nagyon kreatív voltam, itt lesz.

(#32493) jolti
Nekem is átláthatóbb lesz ott, mintha itt kellene a hsz-ek között kibogarászni, hogy kinek mennyi. :)

(#32495) radi8tor1
Még mindig üt a karácsonyi jelmezed. :C

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32498) Parci válasza Kávé Kálmán (#32449) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt a brikka posztot kiemeltem, illetve átnézem majd a sajátunkat, köszi az infót

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32499) soldier2 válasza Mark3 (#32484) üzenetére


soldier2
őstag

Melyik része összeegyeztethetetlen az olasz kávékultúrával az itt elhangzottaknak? (már azon kívül, hogy próbálunk pár dolgot számszerüsíteni, hiszen direkt kontakt nélkül másképp tanácsot adni nem nagyon lehet. Más lenne, ha meg tudná mutatni valaki a tutit, de ez sajnos itt még nem megoldott)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32500) macmelon


macmelon
csendes tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam vízre vonatkozó infót. Milyen értelmes lehetőségek vannak?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.