Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) paljoc válasza adriankoooo (#27700) üzenetére


paljoc
tag

Hozza persze: rogosit. :-)
Piszkald meg amit nem pofozott szet. Nem draga bele a kes, ha gyanus /korom karistolos proba/ akkor csereld ki, mas teendo szerintem nincs vele. Ennyiert ajandek volt!;)

(#27702) zolnagy


zolnagy
őstag

Parci, [itt] egy Mazzer Kony. Persze nem olcsó (700EUR), de újonnan 1700...

(#27703) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Mit kell nézni egy ilyen használt gép vásárlásánál?? :F

[link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27704) adriankoooo válasza paljoc (#27701) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nagyon köszi a választ. :R Lehet csinálok egy doserless modot is. Az előbb lekaptam a dosert, könnyen ment. Már csak kéne egy rozsdamentes tölcsért szereznem.

Majd meglátjuk, hogy össze -e barátkozunk. A hangja fenomenális, alig van hangja. Már sikerült egy egész szép lefolyást is produkálnom. Ami meglepett, hogy a befulladás és a zubogás között kb egy 2-3 centiméteres tekerés van. Az Ascason azért kell egy párat tekerni, hogy ezt elérjem.

(#27705) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok,

Elkezdtem nézegetni a Gaggia Evo-kat a használtpiacon és ráakadtam erre. Mit gondoltok az árról? Nekem jónak tűnik, csak úgy mint a gép - már ha tényleg karban volt tartva.

Szerintetek jó gép lenne ez hosszútávra is (2 évre mondjuk), akár egy Gaggia Baby vagy Classic helyett? Grinder lenne mellé majd a későbbiekben (minél előbb) illetve normálisabb kávéval használnám (alkalomadtán látna nem bolti Lavazzát is). Szerintetek kielégítő lenne ilyen feltételek mellett?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27706) radi8tor válasza tDr1v3r (#27705) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Evo nem ajánlott modell.
Sokkal silányabb kivitel, mint Baby vagy Classic.

⭐ Stella

(#27707) tDr1v3r válasza radi8tor (#27706) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ennyire nem jó a külső anyagminőség? Úgy láttam az összefoglalóban linkelt hsz-ben hogy az ajánlott belépő gépek közt van.

Igazából 50k-ig vennék már gépet, csak nem találok értelmes ajánlatot sehol... Classic gondolom nem fér bele, max szökőévente de egy Baby talán még esetleg. De nem találok sehol.

Offba megjegyzem hogy pár órája majdnem lett egy Classic-om 90 GBP-ért... csak aztán jött rá egy 120-as licit is az utolsó másodpercben. :DDD

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27708) Silent77 válasza tDr1v3r (#27707) üzenetére


Silent77
veterán

Gaggia Baby
Gaggia baby
:)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#27709) radi8tor válasza tDr1v3r (#27707) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Külső anyagminőség nem számít annyira egy kávéfőzőnél. Sokkal inkább a belső alkatrészek.

⭐ Stella

(#27710) tDr1v3r válasza Silent77 (#27708) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, ezeket megtaláltam de kicsit túlszalad az 50k-n. Futárral meg inkább 60 körül lenne... nyitva van nálam is pár órája, erősen gondolkozok rajta csak ugye nem tudom személyesen megnézni őket és ez elég lutri így, ennyiért.

Ezért nézegettem elsősorban az Evo-t, azon nem buknék annyit ha időközben kiderülne egy'smás róla.

(#27709) radi8tor1: Tudom, de akkor a belseje ilyen gáz? Akkor nem értem miért ajánlott gép...

Alszok rá egyet aztán lehet lebeszélem az egyik Baby-t. Aztán következő hónapban meg jöhet a daráló...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27711) radi8tor válasza tDr1v3r (#27710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Anno mikor én kerestem még nem ajánlották ezt. :)

De amit találtál jófogáson az még csak nem is eredeti Evo, hanem valami átalakított. Lehet még 24000-et sem ér jelen állapotában.

⭐ Stella

(#27712) Parci válasza tDr1v3r (#27707) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó az evo is, kicsit egyszerűbb modell és nagyon műanyag kívülről, de a fej-bojler kombó ugyanaz. háromjáratú nincs, ha jól emlékszem és talán opv sem, de az tehető utólag. 25e ft a standard használt ára egy jó állapotúnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27713) Parci válasza zolnagy (#27702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm... és innen hogy kell megvenni? meg vajon 380 voltos? de amúgy kb. fájdalomküszöb környékén van. na jó, icipicit túl, de azért most jól felizgattál :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27714) Silent77 válasza tDr1v3r (#27710) üzenetére


Silent77
veterán

Alkudni kell. :)
Jófogás futár 1990ft.
DPD 1500ft.
Szerintem mindkettő hozható 50-ért.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#27715) tDr1v3r válasza Parci (#27712) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A "háromjáratú" és az "opv" mit jelent?

Szóval akkor végülis ha a fej-bojler ugyanaz, akkor ugyanolyan nyomáson és hőfokon lövi ki a vizet a karba mint a Baby vagy a Classic?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27716) radi8tor válasza tDr1v3r (#27715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Használd a keresőt. ;)

⭐ Stella

(#27717) jolti válasza tDr1v3r (#27715) üzenetére


jolti
senior tag

Semmi gáz nincs az Evoval. Annyi, hogy az opv helyett egy kis biztonsági szelep van benne, ami idővel pontatlan lehet, meg nincs benne 3jaratu szelep, tehát nem veszi le a nyomast a pogacsarol egyből, így várni kell egy pár percet míg a kart le bírod szedni.
Az meg, hogy átalakított, nem ördögtől való, csak felsőszűrőt, kart, vízterítőt, tömítést cserélnek benne. (Remélem mindent leírtam.)
Kezdő gépnek kiváló. Persze, ha össze bírod kaparni egy Baby, vagy egy Classic árat, akkor inkább azt vedd!

[ Szerkesztve ]

(#27718) soldier2 válasza tDr1v3r (#27715) üzenetére


soldier2
őstag

A kettőből az opv a fontosabb, ezzel állítod, hogy mekkora nyomás érje a kávét (nem a minél nagyobb a jobb, mint egyes gyártók sugallják). Utólag 10k + szerelés a gaggia classic eredeti, 5k + szerelés egy fluid ő tech márkájú, ami szintén megfelel. A háromjáratú inkább kényelmi extra, az elkészült kavéra nincs hatása, ellentétben az opv-vel.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#27719) tDr1v3r válasza jolti (#27717) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Köszi a választ srácok!

Megvan a Classic és a Baby ára is simán, nem probléma, csak a morális része kicsit meh... most apámnak mondtam hogy 50 körül nézegetek főzőket és egyből leb.szott hogy miért akarok ennyiért. Meg bennem is ott van a tényleg muszáj-e érzése... csak annyi hogy nem akarok befürödni vele mint a mechanikus billentyűzeteimmel hogy másodszorra vettem komolyabbat mert úgy hozták az igényeim.

Írtam az Evo eladójának, ha megvan még akkor megveszem. Ha meg sikerül kimaxolni a gépnek a tudását akkor lecserélem egy Classic-ra vagy Baby-re.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27720) jolti válasza tDr1v3r (#27719) üzenetére


jolti
senior tag

Há megvan áz ára egy Babynek akkor ne szarozz már! Jobban jársz vele, hidd el!
Nem rossz gép az Evo, de azért jobb egy Baby/Classic.
Mit foglalkozol az apukaddal, már bocs, de ő nem ért a kávéfőzőkhöz. Szerinted véletlenül tépjük itt a szánkat?

(#27721) Surda- válasza tDr1v3r (#27719) üzenetére


Surda-
őstag

Azt szamitsd bele, hogy muszáj lesz daralot venned, az minyima 30 000.
Anélkül nem lehet jó kávét készíteni.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#27722) tDr1v3r válasza jolti (#27720) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Debrecenben van egy jónak tűnő eladó Baby, a tulajának írtam, meglátom mit válaszol.

Az a helyzet hogy nem tudom mit lenne értelmesebb... egy Baby biztos jobb hosszútávon de az Evo meg lehet elég lenne tudásilag. Még gondolkozok rajta, de biztos marad ez a két befutó.

Lesz darálóm majd következő hónapban, tudom hogy az sokkal fontosabb mint a főző ami "csak" a megfelelő hőfokú és nyomású vizet tolja át a kávén.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27723) vendingo válasza tDr1v3r (#27719) üzenetére


vendingo
veterán

Bármikor eladod a Gb-t amennyiért vetted. Én is sokat rágódtam ezen, hogy kell-e ennyiért gép, de végül rájöttem, hogy nem lehet elég jó főzőt venni :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27724) Parci válasza tDr1v3r (#27722) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az evót azért nehéz szeretni... egy jobb baby-t már simán. ha nem vág földhöz az ára, menj rá a baby-re vagy a classic-ra, tuti, hogy előbb-utóbb amúgy is cserélni akarnál. inkább előbb. és igen, darálóra kell minimum 30e ft, még fontosabb is, mint a gép és ez nem vicc.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27725) bl4ze


bl4ze
veterán

Evo kezdő gépnek, tanulni tökéletes gép szerintem.
Azért ennyire ne szóljuk már le :F

Egy teljesen jó gép, kicsit biztosan kell fogni rá a kart amikor felrakjuk, ezt meg kell szokni, de alapvetően 40 alatti vásárlásnál igen jó választás, ha 25-30 között el lehet "kapni". szvsz

.:. bl4ze .:.

(#27726) tDr1v3r válasza Parci (#27724) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A debreceni Baby-t most beszélem le, jónak tűnik és úgy néz ki hogy hozzáértő árulja (most írta hogy milyen tömítéseket cserélt, mit takarított le), szerintem maradok annál. :)) Mondjuk az eladó nem tudja a korát, 5-6 évre saccolja de nem hiszem hogy sokat számítana rendszeres karbantartás mellett.

Daráló biztos lesz, de majd következő hónapban akarok majd egy belépő, 10-15k körüli tekerőst (vagy használt iparit 20-30k körül, majd kiderül).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27727) vendingo válasza tDr1v3r (#27726) üzenetére


vendingo
veterán

A korával ne foglalkozz. Enyém is 20+ éves és teszi a dolgát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27728) bbuffy válasza tDr1v3r (#27726) üzenetére


bbuffy
senior tag

Tekerős Nem jó. Csak filter/kotyogóhoz. Ami jó nem 15k.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#27729) peter.szabo válasza bl4ze (#27725) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Én is csatlakozok Blaze-hez. Nekem is Evo-m volt először. :)

Persze, ha tudod, vedd meg a Babyt, ha belefér a keretbe.

(#27730) tDr1v3r válasza peter.szabo (#27729) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Baby ára már az eladónál van, napok kérdése és nálam is lesz a kicsike. :)) Maradtunk az 55k-nál, csak csomagküldéssel együtt (MPL elvileg, értékbiztosítva, törékenyként meg egyéb szolgáltatásokkal).

Köszönöm a tanácsot a darálóval kapcsolatban, akkor nem is nézegetek tekerőseket. Melyik hipermarketben lehet vásárolni Lavazza kávékat, vagy egyáltalán valami normálist? Jövő héten megyek fel Siófokra valszeg így képbe kerülne pár hely.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27731) peter.szabo válasza tDr1v3r (#27730) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Szia,

én Siófokon belebotlottam ebbe. A kávékat személyesen nem próbáltam, de így ránézésre normális olasz blendnek tűnik. Már csak a frissesség a kérdéses.

Blaze szokta ajánlani a Tesco-ban a Kimbo kávét. Még a Media Markt-ban szokott jó kínálat lenni kávéból.

(#27732) kk831228 válasza tDr1v3r (#27730) üzenetére


kk831228
addikt

várom a tesztet... :)) :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27733) ronin s8


ronin s8
senior tag

Gyerekek, az a helyzet, hogy létezik jó automata kávéfőző! :Y Igaz, hogy Firenzéig kellett mennem meglátni, és kipróbálni, de van! :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#27734) Parci válasza bl4ze (#27725) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát ugyanezt mondja mindenki: műszakilag megfelelő, ha csak arra van lé, már jó választás. de szeretni szerintem hosszútávon lehetetlen, ellentétben már egy baby-vel. ha tehát van pénz a szerelemre :DDD, akkor érdemes költeni rá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27735) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, e61 gőzölés: másodszorra már jó lett, pedig hibáztam közben, de igazából úgy tűnik, hogy ezen a téren bucira veri a silvanót, mese nincs. 4-5 mp alatt felgőzöl egy cappuccinónyit és megtérül az erő, mert hamarabb beviszi a levegőt és forgatja, mint hogy felforrósodjon a tej. a silvanónál figyelni kell, mert ha eleget bénázol, forró tejed lesz, nem habod.

ez a része tetszik!

a temp surfing egyelőre marhára nem, de nyilván ki kell tapasztalni, és akkor olyan fokon húzom a kofit, amit én szeretnék, nem pedig olyanon, amit a gép dob.

a víztartály szörnyű, de szerencsére működik a 2,5-ös szűkítő, mert másfél, maximum két deci víz elég, hogy jó hőfokon legyen a fej (kivéve, ha atomforró a gép, de azt nem várom meg általában). magyarán nem fogy ki azért olyan gyorsan (bár akar a halál háromnapos vízből kávézni mondjuk).

so far, so good...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27736) jolti válasza tDr1v3r (#27730) üzenetére


jolti
senior tag

Gratulálok! Sok jó kávét vele!
Ne szívass már bennünket, hogy lavazzát akarsz a babyvel főzetni! Arra egy delonghi is jó lett volna...

(#27737) tDr1v3r válasza peter.szabo (#27731) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hol botlottál bele pontosan, melyik üzletben? Lehet veszek majd próbaként pár fajtából.

A Kimbo jól hangzik, remélem lesz majd ha megyek.

(#27736) jolti: Akkor mit főzzek, Bravos-t? ;] Nem akarok egyből beleugrani a prémiumba, szépen lassan megpróbálnám feltérképezni hogy mi lenne a passzoló nekem. A Lavazzákra hallottam azt hogy jók a boltban is könnyebben elérhetők és annyira nem aranyárúak közül.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27738) lagoon79 válasza ronin s8 (#27733) üzenetére


lagoon79
tag

ezért kár volt addig menni. nálam a saeco talea giro plus is jól adja. csak beállítás és jó kávéválasztás kérdése :)

(#27739) jolti


jolti
senior tag

Én a Spicy Itali után a Lady Paljocot vertem csapra. ( Vége a felfedezésnek, az ismeretlen vizeknek, már csak a JM / CM van hátra a csomagból, de azokat már ittam. Bár CM-ből sem ittam még két egyformát. :D Azokat is nagyon várom. )
Meg kell, hogy mondja ez is qurva finom! Egy nagyon enyhén ebben már felfedezhető egy minimális, szinte alig észrevehető savasság. Nem olyan markáns, fűszeres mint az SI, de ez is nagyon finom, trüffel-csokis nekem.

(#27740) Ábi válasza lagoon79 (#27684) üzenetére


Ábi
tag

A technika még nem az igazi, de a gyári 4 lyukkal sokkal jobb habot tudtam fele annyi idő alatt csinálni, mint a fogpiszkálós 1 lyukú megoldással.
A szörfözésnél azt tapasztaltam, hogy miután elkezd beseni a fejhő 4-5 fokkal kell megállítanom az öblítést a kívánt előtt, hogy a választott fokra essen vissza. Nem PID, de kiszámítható.
Összességében tetszik! :DD
A Bricoletta vízterítése elsőosztályú!

[ Szerkesztve ]

(#27741) Silent77 válasza tDr1v3r (#27737) üzenetére


Silent77
veterán

Én vettem, mert ugyanezt halottam, hogy jók.
Mit is mondjak, inkább ne. :DDD
Persze biztos van akinek bejön.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#27742) Parci válasza Ábi (#27740) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

4-5 fokkal? nálam kb. 2 fokkal, utána várok kb. 20 mp-et, aztán csapolás. most néztem, egyetlen tizedet sem változott csapolás alatt, bármit is jelentsen ez :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27743) Ábi válasza Parci (#27742) üzenetére


Ábi
tag

A fej öblítésénél először felfelé kúszik a hőfok, ahogy a fejet felfűti a hőcserélőből érkező melegebb víz, amikor átfordul és elkezd csökkenni ez az érték, akkor figyelem és a kívánt hőfokhoz az aktuális hőfok -4-5 foknál állítom le, ez után max 30s alatt eléri a kívánt hőfokot,ahonnan szépen lassan emelkedik nyugalmi állapotban. Az így indított csapolásnál (dupla kávé) emelkedik1-max2 fokot. Egy reggeli 20%-os robis blendnél, amit 90 fokon találtam jónak, ez 2-2,5 dl víz elpancsolását jelenti. Hőigényesebbnél kevesebb pancsolás, kisebb ingadozás.
Egyszer csináltam dupla hűtőcsapolást,mert nem mentem elég alacsony hőfokra, akkor nekem sem volt több 0,2 foknál a csapolás során a különbség.
Bőven van mit tanulni, gyakorolni az E61 kapcsán, de tetszik. :K

(#27744) Ábi


Ábi
tag

Van valakinek tapasztalata a Hermes futár céggel?
Megbízható?

(#27745) jolti válasza Parci (#27742) üzenetére


jolti
senior tag

" egyetlen tizedet sem változott csapolás alatt, bármit is jelentsen ez "

Az az álszent duma! :D :D :D :D :C + irigység smiley! :)

[ Szerkesztve ]

(#27746) Parci válasza Ábi (#27743) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tiédben nincs szűkítő, ugye? akkor azért ilyen agresszív, nálam tényleg elég 2 fok a te 4-5 fokod helyett (értelemszerűen a görbe ugyanaz, előbb felmegy, aztán csökken, aztán lassan beáll) és csapolás alatt sem emelkedik 2 fokot (csapolás indításakor ugrik egy picit, aztán stabil).

de egyelőre én is totózom a másodperceket, deciket, tisztára, mint a kisgéppel pár éve :DDD

jolti: pedig tényleg nem biztos, hogy attól még a kilépő víz hőfoka is ugyanaz, hiszen a fej ott még módosít. ahogy a pid-es gépnél az 5 fok esés sem jelent semmit, eleve függ attól, hogy hol méred stb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27747) Ábi válasza Parci (#27746) üzenetére


Ábi
tag

Fórumostól vettem, aki szűkítőt is tetetett bele + egyéb generál,de nem tudom mekkora került bele.
Ez a 2 fok egyenlőre nem zavar. :)

(#27748) ronin s8


ronin s8
senior tag

Az olaszok továbbra sem tudnak hibázni. :R :D

Kisvendéglő egy Arno-völgyi faluban:

Toszkána talán legmagasabban fekvő kávézója, Vallombrosa-ban:
(Az a LM kávégép nem mai! :C )

[ Módosította: radi8tor ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#27749) bacskait


bacskait
tag

A GC Gold Edition gőzcsövének a végén tönkement a "fúvóka" belseje. Lehet ezt külön venni?
Vagy mire érdemes cserélnem?

(#27750) adriankoooo válasza bacskait (#27749) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Mi az hogy tönkrement? Nem csak benyódott?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.